» »

Plača pri prvi zaposlitivi

Plača pri prvi zaposlitivi

«
1
2

kva_dugaja ::

Živijo,

kakšen mesec nazaj sem se prvič redno zaposlil kot diplomirani inženir elektrotehnike, smer avtomatika. Moje naloge zajemajo programiranje PLC krmilnikov in HMI zaslonov, nadgrajevanje že obstoječih strojev v proizvodnji in še ostali manjši taski na področju avtomatizacije. Za prvo plačo se mi je uspelo zmeniti za 1200 eur neto + prevoz + malica, čez 3 mesece dobim pa še 100 eur povišice.

Meni se zdi izpogajana plača kar dobra, sem dejansko pričakoval manj za prvo plačilo, ampak, ko se z drugimi ljudmi pogovarjam (večina jih ni iz inženirskega področja) vsi pravijo da bi moral dobiti več. Zdaj me pa zanima kako se vam zdi moja prva plača, je dovolj velika? Bi moral dobiti več? In če je kdo iz podobnega področja kot sem jaz, kakšno plačo ste pa vi dobili kot prvo?

Hvala za vaše odgovore.

TESKAn ::

Za štart je ok, sploh če si imel štipendijo. Par stvari:
- če so čez 3 mesce tiho, jih opomni. Imej tudi kak argument, zakaj si povišico zaslužiš
- če se bodo zgovarjali, se ne pusti 'odgnat' na prvi 'jaaa, pa situacija, pa korona, pa kriza...'
- če ti v firmi ne bo ok, ne čakat deset let in poslušat 'samo še to, pa bo, sej bo, sam malo še stisnimo...'
- ko se pogajaš za plačo in razlmišljaš kolk bi rad, nikoli ne glej, kaj znaš takrat ampak kaj boš znal čez leto, dve, tri...in si postavi tarifo glede na to
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

FireSnake ::

ZA začetnika je plača povsem OK.
Koliko imajo tisti, ki ti "svetujejo".

Pomembna stvar, ki pa je nisi omenil: je firma dobra in stabilna? Je dobra referenca za naprej?
Če ja, plača niti ni tako pomembna.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

widj3098dj32 ::

kva_dugaja je izjavil:

Živijo,

kakšen mesec nazaj sem se prvič redno zaposlil kot diplomirani inženir elektrotehnike, smer avtomatika. Moje naloge zajemajo programiranje PLC krmilnikov in HMI zaslonov, nadgrajevanje že obstoječih strojev v proizvodnji in še ostali manjši taski na področju avtomatizacije. Za prvo plačo se mi je uspelo zmeniti za 1200 eur neto + prevoz + malica, čez 3 mesece dobim pa še 100 eur povišice.

Meni se zdi izpogajana plača kar dobra, sem dejansko pričakoval manj za prvo plačilo, ampak, ko se z drugimi ljudmi pogovarjam (večina jih ni iz inženirskega področja) vsi pravijo da bi moral dobiti več. Zdaj me pa zanima kako se vam zdi moja prva plača, je dovolj velika? Bi moral dobiti več? In če je kdo iz podobnega področja kot sem jaz, kakšno plačo ste pa vi dobili kot prvo?

Hvala za vaše odgovore.

Najlepse je iskanje sluzbe, ko si stabilno zaposlen, tako da ob prvem znaku, da bi si zelel vec (seveda ce imas konstruktiven argument da si zaradi donosa tudi zasluzis vec) potipaj kje drugje, poslji prijave, pojdi na razgovore. Zaradi tega ker menjave sluzbe nujno ne rabis bos avtomatsko bolj samozavesten in odlocen pri pogojevanju za novo delovno mesto. Ce pa bos zavrnjen - si se vedno zaposlen.

FireSnake ::

S poudarkom, da je treba večjo plačo tudi v praksi upravičiti.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

mr_chai ::

Tudi po dvigu plače čez 3 mesece, bo imela lokalna frizerka še vedno več kot ti. Samo malo v razmislek.

harvey ::

FireSnake je izjavil:

ZA začetnika je plača povsem OK.
Koliko imajo tisti, ki ti "svetujejo".

Pomembna stvar, ki pa je nisi omenil: je firma dobra in stabilna? Je dobra referenca za naprej?
Če ja, plača niti ni tako pomembna.

Pa še ali je 13 plača, višina regresa, delovni pogoji, etc...so stvari, ki jih je potrebno vzeti v ozir pri presoji.

mr_chai je izjavil:

Tudi po dvigu plače čez 3 mesece, bo imela lokalna frizerka še vedno več kot ti. Samo malo v razmislek.

Relativno je to, ona je na mininalcu za davkarijo, za sebe pa na maximalcu v $.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()

KraitPay ::

kva_dugaja je izjavil:

Živijo,

kakšen mesec nazaj sem se prvič redno zaposlil kot diplomirani inženir elektrotehnike, smer avtomatika. Moje naloge zajemajo programiranje PLC krmilnikov in HMI zaslonov, nadgrajevanje že obstoječih strojev v proizvodnji in še ostali manjši taski na področju avtomatizacije. Za prvo plačo se mi je uspelo zmeniti za 1200 eur neto + prevoz + malica, čez 3 mesece dobim pa še 100 eur povišice.

Meni se zdi izpogajana plača kar dobra, sem dejansko pričakoval manj za prvo plačilo, ampak, ko se z drugimi ljudmi pogovarjam (večina jih ni iz inženirskega področja) vsi pravijo da bi moral dobiti več. Zdaj me pa zanima kako se vam zdi moja prva plača, je dovolj velika? Bi moral dobiti več? In če je kdo iz podobnega področja kot sem jaz, kakšno plačo ste pa vi dobili kot prvo?

Hvala za vaše odgovore.


Sem iz istega področja kot si ti. Žal ne vem koliko znaš, za kakšno podjetje gre in s čim se podjetje ukvarja.

Sam delam v podjetju ki dela ogromno za avtomobilsko industrijo in trenutno za svetnovno poznane proizvajalce ele. celic aka. akumulatorjev. Začetna plača 1200EUR (ob podpisu pogodbe) po 3 mesecih sem spogajal 2100EUR. Pri istem delodajalcu sem ravno 5 let, trenutno 3000EUR. Številke so bruto, da ne bo kdo prizadet. Treba je zraven prišteti še 13 in 14 plačo (božičnica) ter izplačilo "udeležbe" pri dobičku pa regres seveda.

Svetujem da počakaš da postaneš pomemben del ekipe/podjetja in potem izpogajaš ustrezno plačo. V nasprotnem primeru imaš še vedno dobro odskočno desko. Pa da te ne bodo vlekli za nos; če so rekli čez 3 mesece 100EUR naj bo to res čez 3 mesece.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KraitPay ()

CleanPower ::

Začetna plača 1200EUR (ob podpisu pogodbe) po 3 mesecih sem spogajal 2100EUR. Pri istem delodajalcu sem ravno 5 let, trenutno 3000EUR. Številke so bruto, da ne bo kdo prizadet.


Bruto... a se hecaš...?

S tako plačo boš kmalu nakantal... Delaš za avtomobilsko industrijo... Izračunaj si, čez koliko časa si boš lahko kupil bmw serije 3... avto stane 45.000eur,
ti zaslužiš mesečno 3000eur bruto, kar pomeni mesečno 1876 eur neto... 600 eur mesečno recimo znašajo okvirno tvoji stroški življenja, pod pogojem da imaš partnerko, in da živiš v najemu v največji luknji v Ljubljani... Ostane ti torej 1276 eur. Če si želiš kupiti avto s cashom, boš šparal 35 mesecev, seveda ob pogoju da ne zapravljaš za nič drugega. Če pa si boš želel kupiti stanovanje za 180.000eur, boš moral potem šparati še dodatnih 12 let... Povprečna hiša pa gre danes za 300.000eur, tako da keep on dreaming z tako plačo.

Seveda, če ti starši zraven primaknejo 200.000eur za stanovanje, potem s tako plačo živiš dokaj ok. Ampak potem seveda ne moreš reči, da si to sam ustvaril oz. da si samostojen. Še vedno moraš biti lizika.

FireSnack ::

Za začetek je okoli 1200€ neto ok, kar je enkje okoli povprečja s naši državi. Potem pa čimprej proti 2000€ neto ali več. Odvisno od uspešnosti firme in tvoje sposobnosti. Mislim da bi s pridnostjo lahko prišel tudi do 3000€ neto, kjer se začneš počutit varno iz vidika finančne stabilnosti in ti ni treba več tuhtat za vsak evro kam gre.

KraitPay ::

CleanPower je izjavil:

Začetna plača 1200EUR (ob podpisu pogodbe) po 3 mesecih sem spogajal 2100EUR. Pri istem delodajalcu sem ravno 5 let, trenutno 3000EUR. Številke so bruto, da ne bo kdo prizadet.


Bruto... a se hecaš...?

S tako plačo boš kmalu nakantal... Delaš za avtomobilsko industrijo... Izračunaj si, čez koliko časa si boš lahko kupil bmw serije 3... avto stane 45.000eur,
ti zaslužiš mesečno 3000eur bruto, kar pomeni mesečno 1876 eur neto... 600 eur mesečno recimo znašajo okvirno tvoji stroški življenja, pod pogojem da imaš partnerko, in da živiš v najemu v največji luknji v Ljubljani... Ostane ti torej 1276 eur. Če si želiš kupiti avto s cashom, boš šparal 35 mesecev, seveda ob pogoju da ne zapravljaš za nič drugega. Če pa si boš želel kupiti stanovanje za 180.000eur, boš moral potem šparati še dodatnih 12 let... Povprečna hiša pa gre danes za 300.000eur, tako da keep on dreaming z tako plačo.

Seveda, če ti starši zraven primaknejo 200.000eur za stanovanje, potem s tako plačo živiš dokaj ok. Ampak potem seveda ne moreš reči, da si to sam ustvaril oz. da si samostojen. Še vedno moraš biti lizika.


Se čisto strinjam z napisanim. Ampak lej sam sem se odločil za takšno plačo, kakršna je z razlogom. Lahko bi zaslužil x2 ali celo x3, če bi hodu na teren po svetu. Mi pač to ni trenutno prioriteta. Nihče ni rekel da delam v LJ, še manj pa da živim v LJ. Sem štajerc in delam na štajerskem.

Če bi se vozil v LJ bi imel res večjo plačo, ampak zame to ne pretehta teh 10min, ki jih imam sedaj do službe.

FireSnack ::

Za x3 se valda preseliš, hodiš po svetu in karkoli pač (ješ drek če je treba). Recimo da zdaj neseš v MB 2000€ in bi v LJ nesel 6000€... Nobrainer.

Horas ::

kva_dugaja je izjavil:

Živijo,

kakšen mesec nazaj sem se prvič redno zaposlil kot diplomirani inženir elektrotehnike, smer avtomatika. Moje naloge zajemajo programiranje PLC krmilnikov in HMI zaslonov, nadgrajevanje že obstoječih strojev v proizvodnji in še ostali manjši taski na področju avtomatizacije. Za prvo plačo se mi je uspelo zmeniti za 1200 eur neto + prevoz + malica, čez 3 mesece dobim pa še 100 eur povišice.

Meni se zdi izpogajana plača kar dobra, sem dejansko pričakoval manj za prvo plačilo, ampak, ko se z drugimi ljudmi pogovarjam (večina jih ni iz inženirskega področja) vsi pravijo da bi moral dobiti več. Zdaj me pa zanima kako se vam zdi moja prva plača, je dovolj velika? Bi moral dobiti več? In če je kdo iz podobnega področja kot sem jaz, kakšno plačo ste pa vi dobili kot prvo?

Hvala za vaše odgovore.


pazi, nekateri imajo še slabše plače in zarad faušije ti nalašč to govorijo. tako da to da se z drugimi pogovarjaš (sodelavci+iz drugih firm) ne jemat resno, raje se s vodjo pogovarjaj o svoji plači.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

MoonMan2 ::

Na hitro ko smo že pri plačah, CNC programer imam 200EUR manj kot operaterji. Mar ne bi moral imeti jaz vsaj 200EUR več, raje 400EUR? Vsaj prej pri 1300 mislim da so imeli ostali vsaj neke 3 leta 1000-1100, zdaj imam pa kar naenkrat jaz manj.
Kakorkoli, pri letnem razgovoru bom udaril po mizi, potem bom pa videl kaj bo rekel šefe.
Sicer sem pa ta teden delal na stroju, pač korona in karantena operaterja. In razen tega da so me še celo soboto bolele noge, je delo precej uizi napram programiranju kjer pa namesto nog boli srce, odvisno od količine naročil. Edino kot se pričakuje da bi delal na treh strojih, seveda delaš bolj kot ne na enem, ostalo pa stoji. Nekaj sem probal krožiti med vsemi stroji, ampak se mi ni zdelo da bi bilo kaj bolje kot pa če najprej narediš do konca na enem. Pač sem probal, ker ostali operaterji se precej zabetonirajo na en stroj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MoonMan2 ()

njyngs ::

FireSnack je izjavil:

Za x3 se valda preseliš, hodiš po svetu in karkoli pač (ješ drek če je treba). Recimo da zdaj neseš v MB 2000€ in bi v LJ nesel 6000€... Nobrainer.

pozabil si dodati /s

bbbbbb2015 ::

kva_dugaja je izjavil:

Živijo,

kakšen mesec nazaj sem se prvič redno zaposlil kot diplomirani inženir elektrotehnike, smer avtomatika. Moje naloge zajemajo programiranje PLC krmilnikov in HMI zaslonov, nadgrajevanje že obstoječih strojev v proizvodnji in še ostali manjši taski na področju avtomatizacije. Za prvo plačo se mi je uspelo zmeniti za 1200 eur neto + prevoz + malica, čez 3 mesece dobim pa še 100 eur povišice.

Meni se zdi izpogajana plača kar dobra, sem dejansko pričakoval manj za prvo plačilo, ampak, ko se z drugimi ljudmi pogovarjam (večina jih ni iz inženirskega področja) vsi pravijo da bi moral dobiti več. Zdaj me pa zanima kako se vam zdi moja prva plača, je dovolj velika? Bi moral dobiti več? In če je kdo iz podobnega področja kot sem jaz, kakšno plačo ste pa vi dobili kot prvo?

Hvala za vaše odgovore.


To je za začetek v redu. Pač pokazati se je treba. Tudi argumenti za povišico čez 3 mesece so v redu. V tujini dobiš med 3500 in 4500EUR/mesec, samo delati je treba kot ura. Praviloma jemljejo če imaš 5-7 let delovnih izkušenj in to prav na danih kontrolerjih.

V praksi je tako, ko se učiš, si tudi dejansko slabše produktiven. Za kakšno leto, dve pa se ozri okrog. Takrat bi jaz ceno dvignil za 10%, na račun produktivnosti.

Vsakdo, ki ti reče, da je to (za začetek) premalo, nima pojma, kaj govori. Stvar je taka, da se lahko pojavi kontra problem. Da dobiš zelo visoko plačo, z zelo visokimi pričakovanji. Potem pa teh pričakovanj ne dosežeš in je lahko zelo slaba volja s strani delodajalca. Tako pa se v miru učiš in pridobivaš izkušnje.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

FireSnack je izjavil:

Za x3 se valda preseliš, hodiš po svetu in karkoli pač (ješ drek če je treba). Recimo da zdaj neseš v MB 2000€ in bi v LJ nesel 6000€... Nobrainer.

Brainer. meni so ponudili 3x višjo plačo, v Ljubljani, pa za nič na svetu ne grem več vozit v LJ. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

TheBlueOne ::

kva_dugaja je izjavil:



Zdaj me pa zanima kako se vam zdi moja prva plača, je dovolj velika? Bi moral dobiti več? In če je kdo iz podobnega področja kot sem jaz, kakšno plačo ste pa vi dobili kot prvo?

Hvala za vaše odgovore.


Zna biti, da je OK, pac odvisno kje zivis in kaksne stranke ima podjetje. Meni so ponujali v Ljubljani okoli 2000€ neto, so me pa poiskusali zvabiti iz Avstrije. Takrat sem imel okoli pet let delovne dobe.

Drugace pa ti predlagam da izkoristis pomanjkanje kadrov na nasem podrocju in povprasas drugje. Ker ze imas sluzbo lahko b.p. pritiskas za kes, naceloma ze pred razgovorom.

kva_dugaja ::

Živijo,

hvala vsem za vse vaše odogovore, sem dobil malo boljšo predstavo glede plač in vsega.

Trenutno delam v LJ v podjetju, ki se je začel kot start up in v štartu niso imeli svoje proizvodnje, zdaj jo imajo, zato so me tudi zaposlili kot avtomatika. Podjetje se je letos kar hitro razširilo, saj so zaposlili kar precej ljudi, na začetku leta jih je bilo zaposlenih cca. 70 zdaj nas je že okoli 150. Bom videl kako se mi bo uspelo pogajati za višjo plačo itd, ker dejansko me mogoče malo izkoriščajo, saj sem prej 3 leta preko študenta delal v drugem podjetju, ki se je ukvarjalo izključno z avtomatizacijo, tudi na terenu v tujini sem bil tako sem se marsikaj naučil. Dejansko sem v zdajšnem podjetju povsem samostojen, nimam nobenega mentorja, nihče me ne uči programirati, delati z opremo itd. Edina prednost za enkrat je to, da nisem preobremenjen z delom, tako lahko v miru napišem do konca magistersko nalogo, potem bom pa videl kako bo, če se ne bo dalo nič zmeniti bom šel drugam.

Hvala še enkrat za pomoč

kva_dugaja ::

TheBlueOne je izjavil:

kva_dugaja je izjavil:



Zdaj me pa zanima kako se vam zdi moja prva plača, je dovolj velika? Bi moral dobiti več? In če je kdo iz podobnega področja kot sem jaz, kakšno plačo ste pa vi dobili kot prvo?

Hvala za vaše odgovore.


Zna biti, da je OK, pac odvisno kje zivis in kaksne stranke ima podjetje. Meni so ponujali v Ljubljani okoli 2000€ neto, so me pa poiskusali zvabiti iz Avstrije. Takrat sem imel okoli pet let delovne dobe.

Drugace pa ti predlagam da izkoristis pomanjkanje kadrov na nasem podrocju in povprasas drugje. Ker ze imas sluzbo lahko b.p. pritiskas za kes, naceloma ze pred razgovorom.


Kako pa je z delom v Avstriji? Verjetno je znanje nemščine kar pomemben faktor? Ker dejansko me že nekaj časa mika, da bi šel v Avstrijo, ampak nemško ne znam niti besede, tako da se nameravam učiti nemščino, ko zaključim z magisterijem.

Lp.

TheBlueOne ::

Jaz bi ti predlagal, da nonstop isces. Pac napises, da koncujes faks. Kjer sem trenutno imamo za take kot si ti polovicni delovnik dokler ne koncajo solanja. Recimo kjer sem trenutno in se dela avtomatizacija za polprevodnisko industrijo je skoraj bolj vazna anglescina kot nemscina.

Drugace je nemscina kar pomembna. Dokler je ne znas pac ne mores napredovati na bolj zanimive polozaje. Jaz sem pravtako sel brez znanja nemscine in je trajalo ca. pet let, da sem lahko delal na bolj zanimivih polajih, ki niso samo tehnicni. Solanja in tecaji ne pomagajo, ker se nemsko govoreci v praksi poserejo na formalni nacin. Se pozdravijo se ne tako, kakor te ucijo v soli.

Invictus ::

Nemščina je lahko plus, ko so na voljo kandidati z enakimi predznanji... Že 2 službi dobil zaradi tega...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Nemscina je vedno plus. Posebej, ce dejansko znas Nemsko do take mere, da vsaj 80% razumes tudi Svicarje in vsaj 90% Avstrijce. :D

enemon ::

kva_dugaja je izjavil:

Živijo,

hvala vsem za vse vaše odogovore, sem dobil malo boljšo predstavo glede plač in vsega.

Trenutno delam v LJ v podjetju, ki se je začel kot start up in v štartu niso imeli svoje proizvodnje, zdaj jo imajo, zato so me tudi zaposlili kot avtomatika. Podjetje se je letos kar hitro razširilo, saj so zaposlili kar precej ljudi, na začetku leta jih je bilo zaposlenih cca. 70 zdaj nas je že okoli 150. Bom videl kako se mi bo uspelo pogajati za višjo plačo itd, ker dejansko me mogoče malo izkoriščajo, saj sem prej 3 leta preko študenta delal v drugem podjetju, ki se je ukvarjalo izključno z avtomatizacijo, tudi na terenu v tujini sem bil tako sem se marsikaj naučil. Dejansko sem v zdajšnem podjetju povsem samostojen, nimam nobenega mentorja, nihče me ne uči programirati, delati z opremo itd. Edina prednost za enkrat je to, da nisem preobremenjen z delom, tako lahko v miru napišem do konca magistersko nalogo, potem bom pa videl kako bo, če se ne bo dalo nič zmeniti bom šel drugam.

Hvala še enkrat za pomoč


Pa ne pozabi na lektorja za magistErsko nalogo.

Magic1 ::

Spet tema o plačah, kjer se daje vtis, da je pri nas večina na 2000€+ neto... Mi smo ja svetovna špica v povprečju in delodajalci kar talajo 5000€ mesečno za zaposlenega brez problema.
Magic

TheBlueOne ::

Magic1 je izjavil:

Spet tema o plačah, kjer se daje vtis, da je pri nas večina na 2000€+ neto... Mi smo ja svetovna špica v povprečju in delodajalci kar talajo 5000€ mesečno za zaposlenega brez problema.


Na SloTech zna biti, da ima vecina z dosti izkusnjami 2000€+. Je pa tako, da ce si pri 700€ na mesec se verjetno gibljes v krogih takih in imas obcutek, da je vse dosti nizko, ce pa imas 3000€ na mesec pa poznas dosti takih in se ti zdi, da skupina niti ni tako mala.

Vse kar ima novo hiso, avto za 50k€+, kar je od visjega srednjega razreda naprej skoraj sigurno gravitira na nekje 2000€+. Gelde na to, da je povprecna placa ca. 1200€ neto pomeni, da je polovica nad tem in verjetno ca. 20% nad 2000€+. To je priblizno vsak peti zaposlen, kjer je seveda zelo dosti tehnicnih kadrov, zdravstvo itn.

FiReFTW ::

TheBlueOne je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Spet tema o plačah, kjer se daje vtis, da je pri nas večina na 2000€+ neto... Mi smo ja svetovna špica v povprečju in delodajalci kar talajo 5000€ mesečno za zaposlenega brez problema.


Na SloTech zna biti, da ima vecina z dosti izkusnjami 2000€+. Je pa tako, da ce si pri 700€ na mesec se verjetno gibljes v krogih takih in imas obcutek, da je vse dosti nizko, ce pa imas 3000€ na mesec pa poznas dosti takih in se ti zdi, da skupina niti ni tako mala.

Vse kar ima novo hiso, avto za 50k€+, kar je od visjega srednjega razreda naprej skoraj sigurno gravitira na nekje 2000€+. Gelde na to, da je povprecna placa ca. 1200€ neto pomeni, da je polovica nad tem in verjetno ca. 20% nad 2000€+. To je priblizno vsak peti zaposlen, kjer je seveda zelo dosti tehnicnih kadrov, zdravstvo itn.


To pa ne bo držalo, jaz bi rekel da več kot polovica sploh ne dosega 1000€.
Je kar ogromno ljudi ki dela v proizvodnji, v trgovino, na blagajni, na cesti itd..

Povprečna plača je 1200 neto zato ker je kar nekaj ljudi z plačami po 2000, 3000, 4000, in tudi po 5000 in več... jih poznam kar nekaj, in logično da se potem povprečje deigne.

Sem pa precej prepričan da zagotovo enih 50-60% so pod 1000€

TheBlueOne ::

Ampak 20% nad 2000€ verjetno ni tako zelo nepredstavljivo. Ampak morda je res bolj 15%. Imas pa menda prav. Bo nekje dobre 60% pod povprecjem.

Sparkxl ::

TheBlueOne je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Spet tema o plačah, kjer se daje vtis, da je pri nas večina na 2000€+ neto... Mi smo ja svetovna špica v povprečju in delodajalci kar talajo 5000€ mesečno za zaposlenega brez problema.


Na SloTech zna biti, da ima vecina z dosti izkusnjami 2000€+. Je pa tako, da ce si pri 700€ na mesec se verjetno gibljes v krogih takih in imas obcutek, da je vse dosti nizko, ce pa imas 3000€ na mesec pa poznas dosti takih in se ti zdi, da skupina niti ni tako mala.

Vse kar ima novo hiso, avto za 50k€+, kar je od visjega srednjega razreda naprej skoraj sigurno gravitira na nekje 2000€+. Gelde na to, da je povprecna placa ca. 1200€ neto pomeni, da je polovica nad tem in verjetno ca. 20% nad 2000€+. To je priblizno vsak peti zaposlen, kjer je seveda zelo dosti tehnicnih kadrov, zdravstvo itn.


Ti pa si na hece. Vsaj 50% zaposlenih pri nas služi okrog 800 neto. Povprečja velika večina ne dosega. Nad 2000 neto pa je okrog 5%.

TheBlueOne je izjavil:

Ampak 20% nad 2000€ verjetno ni tako zelo nepredstavljivo. Ampak morda je res bolj 15%. Imas pa menda prav. Bo nekje dobre 60% pod povprecjem.


Je nepredstavljivo. Sem ravno ne delogo nazaj prebral neko analizo, kjer so to secirali. 2k+ doseže 5% zaposlenih

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sparkxl ()

Blinder ::

Diplomiran FRI, prva placa (tako kot nadaljnih nekaj 10 :)) ) je bila minimalna
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

TheBlueOne ::

Sparkxl je izjavil:



Je nepredstavljivo. Sem ravno ne delogo nazaj prebral neko analizo, kjer so to secirali. 2k+ doseže 5% zaposlenih


Auch, ce je tako bom moral na novo kalibrirati svoj pogled na situacijo. Sem imel obcutek, da je vec takih glede na avte in hise.

Bud_Bundy ::

TheBlueOne je izjavil:

Sparkxl je izjavil:



Je nepredstavljivo. Sem ravno ne delogo nazaj prebral neko analizo, kjer so to secirali. 2k+ doseže 5% zaposlenih


Auch, ce je tako bom moral na novo kalibrirati svoj pogled na situacijo. Sem imel obcutek, da je vec takih glede na avte in hise.


Sit lačnega ne razume.....

Stikalo ::

1200€ neto za prvo plačo diplomirenga el inžinirja se mi zdi super. Spoh po faksu je tako, nekateri že ogromno znajo in takoj pričnejo z delom, nekateri se pa še učijo 2 leti preden dajo kakšen output.

Javni sekotr je plača s faksom cca 1,2k€ po več letih cca 1,5k€ (se mi zdi). Privat je tako, od 1 do 2k€, samo je spet hec v tem koliko znaš, koliko si izpogajaš, v kateri branži delaš in prevsem koliko te služba obremeni (od jutra do večra) ali pa pač delaš 8 ur.

Se mi zdi da so ene branže brutalno zahtevne. Vsaj programiranje, če si res dober gre veliko časa. Lahko pa sestavljaš kakšne krmilnike in rišeš orodja se mi zdi lažje.. no ne vem.

Sparkxl ::

TheBlueOne je izjavil:

Sparkxl je izjavil:



Je nepredstavljivo. Sem ravno ne delogo nazaj prebral neko analizo, kjer so to secirali. 2k+ doseže 5% zaposlenih


Auch, ce je tako bom moral na novo kalibrirati svoj pogled na situacijo. Sem imel obcutek, da je vec takih glede na avte in hise.


Pazi, to so števike za zaposlene. Zraven še pridejo samozaposleni, utajevalci davkov, taki ki so konkretno dedovali, izpačila dividend, kripto, delnice,...
Po avtih pa ne moreš sodit finančnega stanja. Puf in lizing danes vsem omogoča da vozijo hude avte, daleč iznad njihovih zmožnosti

TheBlueOne ::

No tam lahko stejes placo visjo kot 2000€. Ce je ne prikazejo se ne pomeni, da je realno ni. Kaj ni bila neka ST statistika koliko € suzijo forumasi?

Magic1 ::

Nekdo je dal nedavno lep graf plač v Sloveniji. Do jurja jih je veliko, potem pa kar občutno pada na vsakih 100€ več.
Magic

zobnik ::

Dal so ti 1200 neto ker se zavedajo da jih je malo za teboj s tako izobrazbo in se ZAVEDAJO, da mladi odhajajo v tujino za boljš plačo. Tako da edina rešitev so dobri del.pogoji in PLAČA pa za 700 neto jih danes ne dobiš več v vrsti...mogoče sam kak starejši pred penzijo.

matevz1337 ::

Sparkxl je izjavil:

Nad 2000 neto pa je okrog 5%.

Ni cist res. Po podatkih iz SiStat-a za leto 2020 je nad 2750 bruto (kar je mal manj kot 2k neto) 15%. Nad 3100 bruto pa 10%.

GupeM ::

Od kje pa tebi ti podatki?

3232,38 EUR bruto je točno 2000 EUR neto, če imaš samo splošno olajšavo in seveda brez malice, prevoza in drugih neobdavčenih dodatkov. Se pa zadeva seveda takoj spremeni če imaš druge davčne olajšave (vzdrževani družinski člani in podobno).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

GummyBear ::

CleanPower je izjavil:

Začetna plača 1200EUR (ob podpisu pogodbe) po 3 mesecih sem spogajal 2100EUR. Pri istem delodajalcu sem ravno 5 let, trenutno 3000EUR. Številke so bruto, da ne bo kdo prizadet.


Bruto... a se hecaš...?

S tako plačo boš kmalu nakantal... Delaš za avtomobilsko industrijo... Izračunaj si, čez koliko časa si boš lahko kupil bmw serije 3... avto stane 45.000eur,
ti zaslužiš mesečno 3000eur bruto, kar pomeni mesečno 1876 eur neto... 600 eur mesečno recimo znašajo okvirno tvoji stroški življenja, pod pogojem da imaš partnerko, in da živiš v najemu v največji luknji v Ljubljani... Ostane ti torej 1276 eur. Če si želiš kupiti avto s cashom, boš šparal 35 mesecev, seveda ob pogoju da ne zapravljaš za nič drugega. Če pa si boš želel kupiti stanovanje za 180.000eur, boš moral potem šparati še dodatnih 12 let... Povprečna hiša pa gre danes za 300.000eur, tako da keep on dreaming z tako plačo.

Seveda, če ti starši zraven primaknejo 200.000eur za stanovanje, potem s tako plačo živiš dokaj ok. Ampak potem seveda ne moreš reči, da si to sam ustvaril oz. da si samostojen. Še vedno moraš biti lizika.


A se ti hecaš? 1876 eur neto ti za začetek ni dovolj?

Marsikdo s 6. ali 7. stopnjo izobrazbe v Ljubljani začne delat za nekaj več kot minimalca. Pa je še zmeraj lahko srečen, ker je brez kakšne veze sploh dobil delo. Večina delodajalcev bi imela samo izkušen kader in po možnosti s priporočili svojih zaposlenih.

Kje pa piše, da mora takoj imeti nov avto in lastno stanovanje?

user4683 ::

Sam sem takoj po diplomiranju na FRI (2012) dobil službo za cca 1100eur neto (+ stroški). Po nekaj mesecih pridružil nekemu startupu za 0-1000eur, odvisno od meseca :), dobil odlične izkušnje (tudi v USA). Po enem letu pa se podal v freelance vode in 100% remote delo za povprečno 7k€/mesec bruto, nato pa vsako leto za cca 15-20% več.

Jurja in nekaj za začetnika ni nič presenetljivega. Not great not terrible :) Kam greš naprej pa je IMO zelo odvisno od tega koliko boš pripravljen iti iz svojega comfort zone, od znanja in (če se greš freelance, ali pa remote full time za kakšno tujo firmo) predvsem od tega kako zanesljiv/konsistenten si.

TheBlueOne ::

GupeM je izjavil:

Od kje pa tebi ti podatki?

3232,38 EUR bruto je točno 2000 EUR neto, če imaš samo splošno olajšavo in seveda brez malice, prevoza in drugih neobdavčenih dodatkov. Se pa zadeva seveda takoj spremeni če imaš druge davčne olajšave (vzdrževani družinski člani in podobno).


Tu skoraj moras upostevati se malico, ce racunas neto, ker je prakticno vedno zraven. Potem pa se, da vecina slepari pri dajatvah, potem pa bruto ni realen pokazatelj za neto nad 2000€. Potem pa se velik del podjetnikov, ki ogromno naredijo na crno.

Na koncu imas uradno recimo cez palec 8% cez 2000€ neto brez dodatkov. Neuradno lahko sigurno stejes v to kategorijo dosti vec ljudi in na koncu ne traja dolgo, da si na ca. 20% populacije. Izhajam iz:

https://www.zurnal24.si/slovenija/tako-...

In iz dejstva, da vem kako delajo privatniki.

Na koncu je hitro vsak peti dosti nad 2000€ mesecnega dohodka (ne neto place). Sem pa preprican, da revezi teh opcij za sleparjenje nimajo.

LeonSlo ::

Tehle 1200€ neto za štart ni slabo, ampak boš videl čez leto, dve bo premalo. Sploh ko razmišljaš o svojem stanovanju, avto,... Sam sem cca dve leti nazaj dobil za prvo plačo vse skupaj manj kot pa imaš osnove. Pa sem sicer po izobrazbi inženir informatike, delam pa kot field technic/sales rep za AG mehanizacijo v manjšem podjetju.

Tako kot so rekli, ko se greš pogajat za plačo, imej pripravljene argumente. Meni ni nikoli problem prej priti, dlje ostat, naredit nekaj kar mogoče sploh ni moja zadolžitev. Moraš nekako izstopat med gručo ljudi. Zadnja opcija je pa, da prineseš odpoved, potem pa se da marsikaj zmenit, lastne izkušnje. Ampak moraš imeti zadaj dobre argumente, pri šefih dobro zapisan. Pa tudi drugje mora bit plača pa vse ostalo OK zmenjeno. Je pa to tudi najbolj "umazana" opcija.

Pa naj dvigujejo osnovo plače, ne s tistimi forami ala ta pa oni dodatek.

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

GupeM je izjavil:

Od kje pa tebi ti podatki?

3232,38 EUR bruto je točno 2000 EUR neto, če imaš samo splošno olajšavo in seveda brez malice, prevoza in drugih neobdavčenih dodatkov. Se pa zadeva seveda takoj spremeni če imaš druge davčne olajšave (vzdrževani družinski člani in podobno).


Tu skoraj moras upostevati se malico, ce racunas neto, ker je prakticno vedno zraven. Potem pa se, da vecina slepari pri dajatvah, potem pa bruto ni realen pokazatelj za neto nad 2000€. Potem pa se velik del podjetnikov, ki ogromno naredijo na crno.

Na koncu imas uradno recimo cez palec 8% cez 2000€ neto brez dodatkov. Neuradno lahko sigurno stejes v to kategorijo dosti vec ljudi in na koncu ne traja dolgo, da si na ca. 20% populacije. Izhajam iz:

https://www.zurnal24.si/slovenija/tako-...

In iz dejstva, da vem kako delajo privatniki.

Na koncu je hitro vsak peti dosti nad 2000€ mesecnega dohodka (ne neto place). Sem pa preprican, da revezi teh opcij za sleparjenje nimajo.



Ja sploh če se voziš iz Velenja v LJ kot moja kolegica in dobi 470€ potnih (od oka) mesečno... pol je lahko hitro nad 2k na mesec na TRR to se strinjam.

Do tačas pa dajmo gledat uradne podatke ne made up facts.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

GupeM ::

TheBlueOne je izjavil:

Tu skoraj moras upostevati se malico, ce racunas neto, ker je prakticno vedno zraven. Potem pa se, da vecina slepari pri dajatvah, potem pa bruto ni realen pokazatelj za neto nad 2000€. Potem pa se velik del podjetnikov, ki ogromno naredijo na crno.

Na koncu imas uradno recimo cez palec 8% cez 2000€ neto brez dodatkov. Neuradno lahko sigurno stejes v to kategorijo dosti vec ljudi in na koncu ne traja dolgo, da si na ca. 20% populacije. Izhajam iz:

https://www.zurnal24.si/slovenija/tako-...

In iz dejstva, da vem kako delajo privatniki.

Na koncu je hitro vsak peti dosti nad 2000€ mesecnega dohodka (ne neto place). Sem pa preprican, da revezi teh opcij za sleparjenje nimajo.

Ni res. Večina proizvodnih delavcev ima malico organizirano v podjetju.

Tudi pri dajatvah se ne slepari preveč. Samozaposleni ja, pa mogoče nekaj 100 € pri kakšnih privatnikih, kjer je osnovna bruto plača že itak max 1300 €. V večjih firmah se pa tega ponavadi ne grejo.

Pa mogoče je res vsak peti nad 2000 € mesečnega dohodka. V Ljubljani. Zapelji se malo po kakšnih manjših krajih, kjer so proizvodne hale s po 200, 300 in več zaposlenimi, ki delajo za 1100 € bruto, z organizirano malico, ponekod celo z organiziranim prevozom. Brez raznih dodatkov, ker so itak cel dan za trakom ali za strojem. In teh je večina v takšnih krajih.

CleanPower ::

Ja sploh če se voziš iz Velenja v LJ kot moja kolegica in dobi 470€ potnih (od oka) mesečno... pol je lahko hitro nad 2k na mesec na TRR to se strinjam.

Do tačas pa dajmo gledat uradne podatke ne made up facts.


Naj hitro špara, da si kupi stanovanje v LJ, ker ko jo bodo vrgli ven, bo težko spet našla podjetje, kjer potnih stroškov ne omejujejo na 150/mesec.

GupeM ::

CleanPower je izjavil:

Ja sploh če se voziš iz Velenja v LJ kot moja kolegica in dobi 470€ potnih (od oka) mesečno... pol je lahko hitro nad 2k na mesec na TRR to se strinjam.

Do tačas pa dajmo gledat uradne podatke ne made up facts.


Naj hitro špara, da si kupi stanovanje v LJ, ker ko jo bodo vrgli ven, bo težko spet našla podjetje, kjer potnih stroškov ne omejujejo na 150/mesec.

Kdo pa jih omejuje na 150 €? Zadeva je zakonsko določena.

CleanPower ::

GupeM je izjavil:


Kdo pa jih omejuje na 150 €? Zadeva je zakonsko določena.


Lahko prosim link?

sbawe64 ::

Tu je omenjena številka 140, 3 člen, drugi odstavek
https://www.racunovodja.com/clanki.asp?...
2020 is new 1984
Corona World order

Kayzon ::

Place bi bile mnogo boljse ce bi imeli jajca ven iz Slovenije.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iskra Mehanizmi Brnik plače (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7414586 (1563) McBoby
»

Kako je IT služba v Avstriji? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11522081 (9846) Bonticer

Kakšna je vaša plača? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
620172915 (119388) chort
»

800 € za plačo programerja začetnika (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Problemi človeštva
519115202 (86917) Mufasa

Več podobnih tem