» »

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave

««
14 / 45
»»

MEDENA ::

KAKO updejtaš FIRMWARE za ELTO 8883 in kaj pridobim z tem 17.10/17.12.2003 ?

Hvala lepa

romario ::

kako je vaše mnenje o Kiss DP-450 (DVD/DivX-Player)?

lp

sergejp ::

medena -> elta 8883

1. kako updejtaš ti piše v tistem zip fajlu ko je not tudi firmware
2. odpravi se nesinhronizacija zvoka in slike
3. novi update pride baje 10.03 (če verješ švabom 8-O )

lp

sergej

sergejp ::

romario - kiss d 450 je trenutno player z najboljšo softwersko podporo s čipom 1. generacije. kolikor vem dela vse brez problema, tudi veliko podporo podnapisov s šumniki ima. Primerjave z ostalimi so TUKAJ.

v glavnem ni zgrešen nakup.

lp

sergej

Kanc ::

jst bi mogoce med vsem tem najdu odgovor, sam mi tut na pamet ne pade da bi sov use brat... :| zato bi zdej prosu ce mi lahko en na kratko in cim bol preprosto razlozi kako je zdej s temi podnapisi...? mam divx player daewoo, oznake trenutno nebi vedu. filmi se predvajajo odlicno, mam pa problem z vstavljanjem podnapisov... je zdej to ze mozno al ne? namrec sm prebral sam prvo stran k je pa od oktobra 2003... torej mal zastarel. thx :\

e-marko ::

Brez točnega modela boš bolj težko kaj izvedel...

To je nekako tako kot da bi rekel da imaš avto znamke Opel, ne veš pa če lahko kuriš bencin ali dizel.
Torej; najdi točno oznako playerja in bo nekdo že pomagal.

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

cirecire ::

Prebral sem, da naj bi KISS izdal novo generacijo Divx playerjev DP-900 in DP-608, ki naj bi podpirali kodek Windows Media Video 9 (WMV9) in HDTV.

Uporabili naj bi nek nov čip Sigma EM8620. Zanima me, če kdo ve ali je to čip 3. generacije.

Pa še, če mi kdo v dveh stavkih razložil, kaj o kodeku WMV9.

pivmik ::

Windows Media Video 9 - WMV9 je komercialni zaprti kodek od Microsofta.
Za licenco uporabe kodeka na komponentah morajo firme plačat mastne denarje (nekje sem zasledil stevilko $800.000,00) kar pomeni dražja cena komponente.

Po kvaliteti je WMV9 dosti slabši od XviD ali DivX kodeka.
Filmi pridejo preveč omehčani, megleni in ljudje in stvari na posnetki zgledajo plastični (pri nizkih bitrate-jih)
Kodiranje/skrčevanje/pretvarjanje DVD filmov v WMV je zelo omejeno in manj podporto od XviD kodeka.

Tako, da je zame podpora WMV totalen nateg.
Edino ,orda pride v upoštev podpora WMV pri kratkih smešnih filmčkih, ki se jih pobere iz interneta, ampa te tako ali tako se gleda na računalniku in se jih zbriše. Če se že hoče gledat na komponenti si jih pač pretvori v XviD format.

Skratka podpora WMV v praksi pomeni smao to, da je komponenta DRAŽJA.
LP, Gregor GRE^

Jago ::

No da preprosto odgovorim lastniku daewoo avtomobila al divx playera.

Hec se napaja na chipu ESS Vibrato (kot philips 737, yadnada in podobni).

Ce bi samo obiskal stran prodajalca, kjer si kupil player (bigabng) bi ugotovil, da imas tam vse na voljo.

http://www.bigbang.si/shop/?M=i&SH=2&IT...

Tam snemi datoteke, sledi navodilom, za podnapise pa med filmom pritisni tipko angle.

Dobro je tudi posneti podnapise na cd ali dvd, ker enota ne zna sama prevajat:) Najmanj tezav bo ce poimenujes .avi in podnapis tipa .srt enako.

Ce nisi siguren ali je podnapis po vsebini res .srt (da nima samo taksne koncnice) poglej prejsnje poste, ko je Picnik vse lepo razlozil.

Kanc ::

hvala za pomoč sm najdu...

ALIen23 ::

Vprašanje: Ve mogoče kdo če majo kje trenutno Elto 8883 v Avstriji,namreč ju3 sem namenjen v Graz in bi lahko kje kupil?!

:D

podtalje ::

Nekaj informacij glede WMV9:

- WM9 ni tako slab kodek. Mogoče je pri nizkih bitratih okoli 1Mb/s xvid res malenkost boljši,
pri večjih bitratih pa je slika super

- če mogoče nekateri še ne veste, je bil WM9 pred kratkim sprejet kot standard za HDTV zapis
na DVD medije (tako kot je danes MPEG2) in zelo v kratkem bodo tudi DVDji z WM9 že zunaj.
Ko pa bo HDTV zaživela, bo pa verjetno samo še WM9. Ker je bil pogoj za sprejtje, da MS
razkrije delovanje kodeka, je to tudi storil, tako da so specifikacije javno znane.

- Sigma EM8620 je čip nove (četrte) generacije, ki bo predvajal WMV9, poleg tega pa tudi
MPEG4, DivX, XviD, Mpeg2. Čim je že v proizvodnji in že v kratkem lahko pričakujemo prve playerje.

aspirin007 ::

A podpira divx dolby sorround, al ne? Mislim ali je odvisno od formata filma ali česa drugega?

A, pa še to, ali je kvaliteta vcd oz svcd boljša od divx?

Zgodovina sprememb…

sergejp ::

divx je kodek s katerim je film stisnjen, da potem zasede manj placa in da ga lahko zapečemo na prazen cd. najboljšo kvaliteto pri stiskanju imajo na grobo po vrsti tile kodeki: xvid, divx, svcd, vcd....

ker smo omejeni na 700 mb velike cd-je, pač skrčimo film na velikost 700 mb = 1 cd oz. več cd-jev, če bi radi imeli še boljšo kvaliteto slike oz. zvoka. če hočemo imeti souround zvok namesto stereo, moramo skrčiti zraven videa še zvok filma z ac3 formatom namesto mp3.

toliko na grobo.


lp

sergej

WildTHink ::

@romario: Mam ta player doma že skor pol leta. In mi je vse prebral kar sm posnel od DVD(RW)jev do navadnih CD(RW)jev. Nimam čist nobenih pritožb... upam da bo tako dobro služu se naprej.:D :D :D
So... are you red or blue?

cirecire ::

Za izdelavo Divx filmov iz DVDjev uporabljam program DVDx. Vendar naj bi DVDx podpiral samo Mp3 zvok. Zanima me ali se da z DVDx programom narediti tudi AC3 zvok.

Če bi mi lahko kdo priporočil še kakšen drug program, ki podpira AC3 zvok.

ALIen23 ::

Pravkar iz Graza:
V Metroju nimajo Elte 8883 14 dni imajo že naročeno pošiljko pa sploh ne vejo kdaj bojo dobli!
Drugače je v BOF-u jih imajo po 139 evrov imajo pa jih še okrog 10!

LP

CaqKa ::

sergejp: mp3 kompresija ponavadi zasede manj, ker je že v osnovi kodek ki bolj kompresira. kot drugo pa se ac3 ponavadi (ponavadi ne vedno) uporablja za večkanalne zapise.. s čimer samo povečaš velikost avdio podatkov.

pivmik ::

podtalje:
Odpri WMV v VirtualDub pa preberi kaj piše

Meni mi tisto pove vse o WMV9.
LP, Gregor GRE^

sergejp ::

caqua:

vem kaj je mp3 kompresija, razlagal sem bolj na easy za tiste ki konvertiranja ne razumejo in kot sem napisal, če hočeš boljšo kvaliteto zvoka, uporabiš ac3 filtriranje (večkanalno), ki ti doprinese souround zvok. ;)

Jago ::

Nateg se nadaljuje:) Za elto 8883 bo f. v aprilu:))

sergejp ::

jago: od kod ti ta informacija??? ;((

ALIen23 ::

Zanima me katere zvočnike oz. hišni kino naj priklopim na Elto 8883? Da bo zvok vsaj malo zadovoljiv da ne bo res nič od zvoka?! Kaj je raz6lika me aktivnimi zvočniki in neaktivnimi?


HVALA!

sergejp ::

oh, to pa ti je težko svetovat. najboljše da greš v kako trgovino s to opremo, si vzameš čas in vse sprobaš. ker elta nima vgrajenega ojačevalca, si moraš obvezno kupiti aktivne zvožnike (imajo vgrajeni ojačevalec, prepoznaš jih tako, da imajo gumb za nastavitev jakosti).

na trgu je veliko ponudbe, kjer pride 5.1 sistem 25.000 sit, vendar to vse skupaj nič ni vredno. če si že enkrat kopuješ te stvari, bodi za njih pripravljen odšteti pribl. 75.000 sit. priporočam da vržeš uč na logitechov sistem z560.

lp

sergej

Cosmo ::

Če koga zanima, v Metroju imajo spet Elte 8883 na zalogi.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

MEDENA ::

dober zdej kdaj bo ELTA naredila en pameten firware ?

Cosmo ::

A ve kdo kje bi dobil stari firmware (1.0.6) za Elto 8883? Naložil sem decembrskega, pa me zadeva blazno zafrkava, random zmrzuje pri loadanju, ejectanju itd.. Je imel že kdo take probleme?
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

e-marko ::

Ja, nekaj podobnega se je zgodilo meni. Sem flashal Elto od sestre in je več problemov sedaj kot prej... Sem že nekaj pisal kakšno stran nazaj.

Svoje Elte ravno zato še nisem flashal.
Bi pa bil tudi jaz vesel, če bi se dalo kje dobiti originalni firmware. Če ti uspe se priporočam. :)

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

Cosmo ::

Zanimiva fora, za finto sem flashal z novim firmwarom še enkrat, s tem da sem cdrw zapekel kot TAO in ne DAO kot prej. Voila, zadeva ne zmrzuje več in deluje super :D
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Cosmo ::

Update: 3 ure je delovalo vse bp, zdaj pa je začelo spet štekat pri Dvdjih in nato še pri Divxih. Upam, da bojo spackali en pošten firmware kmalu.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

glinik ::

Jaz imam pa naslednje vprašanje.

Kolega si je kupil neko ceneno DivX komponento, nekakor na D se ji reče (firma). Na tem forumu sem zasledil, da morajo biti podnapisi .srt, da jih komponenta bere. No is tega ni nič, podnapis ima enako ime kot film, pa še .srt je. Podnapisov od nikoder. Kje je problem?

Lp

e-marko ::

Verjetno je Denver...
Malo poglej nazaj po temi, je že vse odgovorjeno.

Poskusi pa z sub ali smi podnapisi. Jaz na cd vedno zapečem vsaj tri različne formate podnapisov. Naj se komponenta sama odloči, kaj hoče. :)

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

Cveto ::

Jest mam tud en cheap player (centrum gemini 332), za katerega piše, da podpira samo SRT in SUB podnapise. Pri meni moram pred predvajanjem filma najprej izbrati (select) podnapis, nato pa šele film. Oboji podnapisi mi delajo BP, le če je v podnapisu nekaj podarjeno (bold), mi napiše samo tag.

Je pa to na ESS čipu (philips,yamada...)

glinik ::

ok, hvala vam.

Lp

McNato ::

Če koga zanima : v JAE imajo Yamado 6600 (Mediatek) po "akcijski" ceni za 37.990 SIT.

glinik ::

e-marko: Ja ja Denvera 438 ima.Daj prosim napiši mi, katere končnice vse napišeš za podnapise.

Please ;)

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

Jago ::

Lep reklamni nateg pri JAE.

"Tako bo ta všečno oblikovana enota prebavila CD in DVD zapisljive medije, na katerih so video datoteke zakodirane v MPEG1 (ISO11172), MPEG2 (ISO13818), MPEG4 SP in ASP, XviD, MP3, WMA, PCM, OGG-Vorbis (potrebna je Firmware osvežitev)."

Na to osvezitev vsi cakamo na mediatek chipu. Posevnookci packajo predolgo, elta tak samo svoj logo da preko, me zanima ce bo zdaj kaj prej ko je yamada zunaj.

"
8. It can support MP3, Dolby, DTS and WMA,PCM audio format. Vorbis-OGG
audio format is under development.(Estimated end of March)
9. supports 8 OSD languages.
10. will support subtitles in the DivX disc display on the TV in the
coming weeks.(Within the next few weeks)
11. can upgrade firmware via CD-R with new versions software on it. "

Nic novega... V nasi novi skupnosti stane 99 EUR, kot ostali MT1389 kloni.

Torej precenjeno kot pri elti. Naj nekdo pise JAE pa vprasa kaj pomeni akcija?? da je skoraj duplo drazji kot v EU (do prvega maja dobimo se mwst).

In kaj recejo pri Elti:

"PS: Nach der Frage nach einen neuen Firmware Update wurde mir gesagt, dass owhl erst im April ein neues kommt undnicht im März wie erwartet..."

Tak da ni kriva elta, ne medion itd, nego ptičja kuga, ker zgleda je pobralo pol suporta...

e-marko ::

glinik: Jaz imam Elto 8883 in pač na vsak cd z filmom zapečem še podnapise v več različnih formatih. Za vsak slučaj, če enih komponenta ne bi brala.
Če jih sploh kdaj bo... ;(( Mater, sem že jezen na te rižojedce (to ni rasna pripomba, ampak dejstvo :)) ).

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

ALIen23 ::

e-marko: Tudi jaz mam Elto 8883 pa čakam pa čakam pa čakam na ta preobljubljen FW, sicer naj si vzamejo čas samo da bo pa potem res delovalo kot namazano!Vsaj upam!

e-marko: Maš na Elti priklopljene zvočnike oz. hišni kino?

e-marko ::

Zaenkrat še ne. Še zadostuje običajen stereo. Ko bodo podnapisi. :D

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

MEDENA ::

Mene pa to zanima , ko kliknem na daljinca od ELTE na zoom recimo 2x...ostane to na TVju kako odstraniti ????

ALIen23 ::

MEDENA: Ko pritisneš enkrat zoom se naredi 2x,pritisni še enkrat pa bo 3x,pa še enkrat bo 4x,pa še enkrat pa bo pomanjšana slika na 1/3, pa še enkrat pa bo slika na 1/2 potem pa še samo enkrat in maš nazaj prvotno sliko!!:D

glinik ::

OK dečki, torej zapečem gor več podnapiso in pika. To so:
- .sub
- .txt
- .srt
- .smi
Še keri ...

Kaj pa je ta fora, ki so podnapisi že "prilepleni" v sam film in seveda tudi delajo. Kako pa to naredim?

Lp

sergejp ::

nima veze če spečeš več podnapisov na cd zraven, samo da bodo ista imena kot je ime filma. lahko daš sub,srt,smi.

kako pa se prilepijo podnapisi zraven v film, pa mislim da ti bo računalnik delal celo noč. opisan pa je postopek tu oz. tu..

lp

sergej

MEDENA ::

ALIen23

ja sam recimo jaz bi rad gledal na 2x , recimo kaj potem ?

pivmik ::

To da se podnapise zakodira v video sliko je neumnost.
Video je treba še enkrat prekodirat(6-12ur), kvaliteta se z vsakim kodiranjem poslabša, plus dodatno se poslabša še zaradi samih podnapisov, ki poberejo veliko bitrate-a, ker so pač posneti kot slike(kot da so že originalno v filmu).
LP, Gregor GRE^

CaqKa ::

medena: poglej če imaš kje na daljincu tipko "display". pritisni jo do željenega učinka.

MEDENA ::

ni nobene display tipke na eltinem daljincu

fraising ::

Pod rdečo tipko "Power" imaš tipko "OSD". To je ta tipka, pomeni pa On Screen Display.

e-marko ::

Sem sam za hec poskusil, pa z OSD tipko ne moreš odstraniti napisa. Menjuješ samo med časom filma (poteklo, do konca ali off).
Mogoče v naslednjem firmware-u? Če bo kdaj... :D

Ali mogoče kdo ve če se da v divx filmu skočiti točno na določen čas filma? Če slučajno ne uspem pogledati v enem kosu je malo tečno nato z previjanjem priti na del proti koncu...
Mustekova komponenta (ne divx) ima GOTO tipko na daljincu, pri elti pa ne najdem česa podobnega.

LP
E-marko
...somebody, somewhere...
««
14 / 45
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[divXvid] Elta predvajalniki (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Zvok in slika
54857904 (14005) darexx
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724705 (9319) bizi72
»

[DivXviD] Firmware za predvajalnik (peka in uporaba)

Oddelek: Zvok in slika
1524646 (5144) JanezC
»

[divXvid] Amstrad predvajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15922564 (10373) timzl

[DivXviD] Kateri Divx predvajalnik?

Oddelek: Zvok in slika
1531368 (14621) Stepni Volk

Več podobnih tem