» »

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave

««
15 / 45
»»

Jago ::

Na nemskem forumu sem cital, da novejsi firmware ze mediona odpravi nepotrebno ikono pri zoomu.

http://www.softpedia.com/public/cat/11/...

Pri elti 8883 se da film zavrtet na poljuben cas, tipka za to funkcijo pa kar sama po sebi klice...... (tipka A-TIME), kliknes 2x pa oddrsaš željen čas...

e-marko ::

Jago: Hvala... :8) Sem poskusil pritisniti samo 1x. Nekako mi ni potegnilo, da lahko pritisnem tudi 2x. :D No, v glavnem, da deluje.

Glede ikone za zoom pa tudi ne vem zakaj bi koga motila... Do sedaj še sploh nisem potreboval zoom-a. Vsak film, ki sem ga poskusil je delal od prve brez kakšnih problemov.

Močno me moti samo nezmožnost preklopa 4:3 in 16:9. Čeprav je funkcija v nastavitvah, pa nima nobenega učinka. Ker imam še klasični tv in nimam možnosti preklopa slike v 16:9 je malo moteče, če je kakšen film v čudnem formatu...

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

glinik ::

Evo me spet vam gnjavim.

Pri kolegu enostavno nočejo špilat podnapisi, pa sem dal gor vse vrste podnapisev .txt, .smi itd... Ima pa Denver DivX komponento.

Kaj je narobe ???

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

Jago ::

Nic ni narobe. Vse lepo "dela". Denver ne podpira podnapisov:)

dzupan9 ::

Imam divx/xvid player Kiss DP-450 in me zanima če so lahko šumniki vlkjučeni pri podnapisih in če se da te podnapise tudi kaj povečat. Hvala

sergejp ::

poglej si prvo stran in ti bo jasno da: šumniki so z neorginalnim popravkom in ne, ne moreš povečat podnapisov.

hdi ::

Neuston maestro-- podpira šumnike itd............

ALIen23 ::

Zanima me kaj pravite če bi k svoji Elti 8883 kupil kar zvočnike katere majo v Sparu in mislim da tudi v Comtronu in sicer SOUND X 5.1 HOME THEATER 3000!? Ima kdo kake izkušnje s temi zvočniki?8-O

mamomu ::

Jaz imam te zvočnike prikloplene na mojo Elto8883 in zadeva dela ok! Celo preglasno 8-O

e-marko ::

Kakšen link? Slika? Podatki Cena? Nisem našel na netu nič pametnega z tem imenom.
Morda bi si jih omislil tudi sam...

LP

E-marko
...somebody, somewhere...

glinik ::

Dečki, našel sem ena super navodila iz vaših linkov kako narediš divx v dvd s podnapisi. Zdaj pa mi ne dela BitrateCalculator. Kako naprej? Izračunat moram neko nastavitev kako dalje?

Lp

WildTHink ::

Tuki je ena povezava!
So... are you red or blue?

WildTHink ::

Zakaj bi želel iz divxa narest DVD? Sej maš ja DVD/DivX/Xvid komponento.:D :D
So... are you red or blue?

ALIen23 ::

E-Marko: Sem že priklopil X sound zvočnike pa lahko rečem da špilajo zelo zelo dobro vsaj za to ceno! 25.000sit!!

LP

e-marko ::

Bom šel jutri pogledati kako izgledajo v živo. Na sliki izgledajo kar dobri.
Ali so zraven kakšni nosilci ali jih je treba posebej nabaviti? Zanima me zato, ker nosilce za zvočnike mi bo naredil en kolega. Razen če so zraven...

Ali si kupil v Šparu ali v Comtronu?

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

ALIen23 ::

E-Marko: posebnih nosilcev ni zraven ima pa sam satelit odzadi za obesit na zid kot slika!Kupil sem jih v Šparu je pa najbrž pomankajnje teh komponent na tržišču!Jih je potrebno naročiti ali pa če boš mel srećo!

LP

Bale_Kovac ::

Živjo!
Imam probleme z dvd 737... in sicer glede nalaganja nove verzije 4.1.26 ??? vse sem probal iz vseh možnih linkov sem downloadal upload vendar nič.. probal sem tudi z to varijanto /00, /02... ampak se mi zdi da je neki s tem REGIONAL = 0 pa to...

Prosim te razloži mi in mi pošlji na moj email bale@email.si

Lp Blaž

pajek ::

Doma imam Philipsa DVD 737 in dobra zadevca..nimam kaj rečt !!:D

Zanima me pa samo naslednje .... updejtan je na 4.1.19 firmware, pa delajo podnapisi bp, le velikost je samo ena pa barva je lahko samo rumena !, ter kar je najpomembnejše ne prikazuje šumnikov !! ;(

Sedaj me zanima če je s tazadnjo verzijo 4.1.26 kaj od naštetega odpravljeno ali je isto?, ker predno ga bom updejtal na zadnjo verzijo me zanima če je sploh kaj sprememb ? :\

Zakaj strah pred updejtanjem ?...čital sem da je neka verzija firmwara ( 4.1.23 ) ali neki podobnega "zjebala" kr neki predvajalniku, tako da je lahko pomagal samo PHILIPS ....

vsak nasvet dobrodošel in koliko od vas ima ta firmware ( 4.1.26 ) in izkušnje z njim?

pa lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pajek ()

Bale_Kovac ::

Zdravo!

Kako ti lahko delajo podnapisi(divx) pri firmwaru 4.4.19??? Meni nikakor nočejo prijeti??? Prosim te povej mi kako si to izvedel..


Lp Blaž

clemmy ::

Pred kratkim sem kupil Yamada dvx 6600, pa me zanima kdaj zavraga bodo navoljo divx podnapisi. Zanima me tudi, ce lahko nalozim firmware
od yamada dvx 6000/6100 na ta player. 8-O

McNato ::

Podpora za podnapisi bodo na voljo "v nekaj tednih". Elta jih je obljubljala že za februar, zdaj pravijo da enkrat aprila. Seveda firmwara of drugega predvajalnika ne smeš naložiti na svojega.

podtalje ::

Zanima me, kje in za koliko si kupil ta player.

Verjetno take informacije zanimajo še katerega.

prismo ::

Yamada pride nekje 35.000 sit!

ALIen23 ::

Na Elto 8883 priklopim zvočnike X Sound 3000 pa mi enkrat en par oz. en ali dva zvočnika ne delata!
Zato prosim če ma kdo kakšne izkušnje z priklopom teh dveh komponent naj mi prosim razloži!?


THNX!:D

rakusj ::

Pri meni je bila težava pri preklopu samo v tem da je na Elti,ki jo vzameš iz škatle nastavljen downmix na stereo.

Se pravi sem samo v nastavitvah elte nastavil izhod na vse zvočnike in je OK.

WildTHink ::

Zdej že kr dolg časa spremljam vaše post-e in mate same probleme... in sm vedno bolj zadoljen s svojim nakupom, ker do zdej nism mel niti enega večjega problema.:D

Upam, da bo tako tud naprej.:D
So... are you red or blue?

pivmik ::

Dvomim da bo kdo na Forum prišel povedat kako mu vse lepo in prav dela :)

Lepo pa bi blo, če bi nam povedal kako se imenuje tvoj uspešen nakup in kakšen firmware ima.
Pa kaj vse podpira.
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pivmik ()

Jago ::

Mislim da ima wildthing Neustona.

Ze ko bo dal v pogon film Master and commander pa se kaksnega novejsega v xvid 1.0 bo jok tukaj, da o kaksnem starejsem filmu v divx 3.11 niti ne govorimo:)

Neuston so pac stara jajca kot elta 8882, ki btw v nicemer ne zaostaja za neustonom, oboje na trgu leto in pol...

Pocakajmo na april, da dobijo mediatekovi chipi solidno podporo.

sergejp ::

WildTHink ima KISS D-450 = trenutno komponenta z največjo podporo, na kateri naj bi delovalo vse, tudi podnapisi raznih končnic.

lp

sergej

MEDENA ::

ja in ta komponenta ima to slabost da stane preko 60000 SIT ...

ne hvala......

sergejp ::

na prvi strani piše, da pride 165 EURov = 39.000 sit ;)

Big_Al ::

hdi, wildthing :D :D

Hej fantje kaj mi koristi kupljena stvar, če ne dela tega za kar sem jo kupil. Takrat ko boste vi ugledali ta firmware bo mogoče že tudi DIVX 15 zunaj in bomo vsi skupaj zamenjali zadeve. Med tem, pa udobno uživam v najnovejših holivudskih produkcijah. Meni DIVX 3.11 dela čist vredi. Ne, saj cool - mamo vsi svoje križe in težave in z nečim se moremo jezit;) .

WildTHink ::

Nism napisal tistega da bi se hvalu al pa kej druzga.. samo povem da je to dobr nakup.
Če odsurfate na prvo stran te teme boste vidl kaj mam. Sicer je pa že sergejp povedal.
So... are you red or blue?

AlienGT ::

Mal gledam v Nemčiji KiSS-ove DivX playerje pa majo DVD-Player DP-1000 za slabih 160 EUR. Ali je primerljiv z modelom 450 (boljši/slabšđi/novejši), kdor ve naj se malo razpiše.

ALIen23 ::

Spet mam problem!!Prikloplene mam zvočnike X sound 3000!!Pa mi delajo samo 4 neenkrat nikoli vseh 6 to je ko gledam div x?!Ko pa dam noter DVD pa vse špila normalno!A div x filmi ne dajejo zvoka 5.1?Ali kaj mi predlagate?;(

sergejp ::

probaj not zatlačit en divx film, ki je posnet z kodekom ac3 (z večkanalnim oz. prostorskim zvokom) in poročaj naprej.

lp

sergej

ALIen23 ::

Sergejp : Bom poskusil tudi to pa javim!:D

M_ ::

Zanima me če ima kdo Gran prixa 404. Kaj mi lahko svetuje glede te komponente. Namreč zanima me kakšen izhod ima - če ima optičnega, in kaksna je razlika v primerjavi s koaksialnim (kvaliteta). Delajo vsi DiVXi, ali vsaj večina, delajo podnapisi in katerih končnic, se dajo podnapisi kaj povečat in premaknit v tisti prazni prostor pod sliko, kako je s čšž. V začetni razpredelnici na forumu omenjajo neki Qpel in GMC - kaj je to? Ali podpira zvočnike za domači kino - Dolby digital. Se filmi lahko previjajo?

Zanima me še kakšna je ta komponenta na splošno in kaksna je v primerjavi z drugimi komponentami. Ali ko jo kupiš dela vse s prve ali moraj takoj nalagati nove filmweare, da kaj dela, ker se na te stvari ne spoznam preveč.

Kje se jo da kupit in koliko stane?

Zelo bi bil hvaležen za te odgovore.

LP, M_

Jago ::

Gran prix je glavni dobitek ko nakupujes v trgovini Hofer. Najdes ga med zemljicami in kompoti.

In zares: gre za player na mediatek chipu (elta 8883, yamada 6600, medion in še...), torej si poglej razpredelnico za elto 8883 pa bos videl kaj zna in kaj ne.

Glede na slab suport (najdes homepage?:)) in montiran chip model GE (se pregreva), nakup ni priporocljiv. Kupi si raje konkretno klobaso.

WildTHink ::

AlienGT: Je primerljiv oz. isti je samo da je SlimLine!
KiSS DP-1000 is based on the technology of the award winning DP-450
So... are you red or blue?

ALIen23 ::

NA Elti 8883 sem tako dolgo preklapljal in "hodil " po menijih da sem prišel do zaključka!Na Elti dela zvok 5.1 na Div x cd-ju!!Tak da še en PLUS za ELTO!:D

M_ ::

Jago: Glede na to, da praviš da ima gran prix 404 slab suport in čip ki se pregreva ter da odsvetuješ nakup. Katerega pa potem priporočaš oz. katere je zate konkretna klobasa?

Cosmo ::

M_: Elta 8883, Umax Yamada 6600,..
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

M_ ::

Zanima me, če kdo ve kaksna je razlika med tema dvema philipsoma: oba imata namreč oznako 737, vendar sta na sliki drugačna: PRVI in še DRUGI 737 philips!

Tisti drugi philips sem zadnjič gledal v trgovini, vse je bilo OK, motili so me samo zelo MAJHNI in RUMENI podnapisi. Zato me zanima, če tisti, ki imate philipsa 737, imate kakšen filmweare, ki bi mogoče malo povečal podnapise in da bi bili bele barve. Ali sploh obstaja to?

Mogoče kdo ve kasne kvaliete sta komponenti Scot 842 in Xoro HSD 400 plus ter Xoro HSD 311!

CaqKa ::

en nasvetič
kupujte komponente ki se tukaj na forumu največkrat omenjajo.. komponente nekih x firm lahko da so dobre.. vendar bo njihov future support lahko zanič ali pa ga sploh nebo...
za elto se recimo kot vidite da brez problema dobit shekane firmwareje...
fora je v tem da elto ima tolko uporabnikov da so se šli sami spravljat k pisanju podpore za šumnike.
če pa ima player le peščica.. komu se bo ljubljo sploh kaj napisat o playerju?

lp

romario ::

hmm....lahko kdo napiše kje se da dobiti kakšen dober "hekan" firmware?

lp

e-marko ::

Kolikor vem takšnega še ni na voljo za Elto 8883. Obstajajo pa za 8882.

Ko bo Elta izdala firmware, ki bo podpiral podnapise pri 8883, pa lahko nato pričakujemo kakšne Čehe in podobne, da kaj "popravijo"...

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

kokoon ::

tele mediatek cipi so baje dost bolj za***ani za programirat kot npr ess alpa sigma, tko da se bojim da smo lastniki raznih elt8883 in podobnih obsojeni na milost in nemilost mediatekovih stricov ki nas nategujejo ze od novga leta.

ce bi vedu, da bom na sube cakal tolk casa, bi si verjetno kupu en ess player.

klinc jih gleda.

Jago ::

Morda bos pa vmes izpopolnil tuje jezike, kar ti bo po 1.5.2004 verjetno precej koristilo.

okfec ::

V delu je firmware za prihajajoci divx player.

Malce zahtev sem ze izluscil ze iz postov tukaj, kar je kar zahtevno delo - glede na to kaj nekateri tukaj postajo :))

Predvsem me zanima, kaj vas pri obstojecih modelih divx predvajalnikih moti, kaj pogrešate in kaj je resnicno dobro narejeno.
Poskusili bomo narediti firmware, ki bi bil cimbolj po zeljah uporabnika, saj je predvajalnik za njih in ne proizvajalce :)

Predlogi veljajo tudi za hardware: trenutno ima predvajalnik precej izhodov

-5.1 zvocnike
- optični izhod
- coax izhod
- scart
- progresive izhod
- vga (najbrz tega ne bo v različici na trgu)
- s-video
- kompozitni izhod

Možnost je vgradnja tudi FM/AM tunerja, ki bi povecala cena za priblizno 6-8 tisoc tolarjev. S takim produktom bi verjetno podali popolno resitev za v dnevno sobo, me pa zanima ali bi na povecano ceno kupili takega z tunerjem.

Hvala vnaprej za vse predloge, pa bodimo realni

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: okfec ()
««
15 / 45
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[divXvid] Elta predvajalniki (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Zvok in slika
54857905 (14006) darexx
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724705 (9319) bizi72
»

[DivXviD] Firmware za predvajalnik (peka in uporaba)

Oddelek: Zvok in slika
1524646 (5144) JanezC
»

[divXvid] Amstrad predvajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15922565 (10374) timzl

[DivXviD] Kateri Divx predvajalnik?

Oddelek: Zvok in slika
1531369 (14622) Stepni Volk

Več podobnih tem