» »

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave

««
12 / 45
»»

sergejp ::

kaj zaj, ti je uspelo?

e-marko ::

V torek sem bil v Metroju in dobil Elto 8883. Seveda sem jo prej rezerviral! :D
Dela vse OK.

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

boudacius2000 ::

A uporablja kdo Roadstarovo komponento?
Držim se vseh navodil o enakem imenivanju, poslusil sem tudi z mapami, vsemi možnimi končnicami, a mi podnapisi za DIvx filme še vedno ne delajo, medtem ko mi na DVD-jih delajo.
Hvala za pomoč!

e-marko ::

Torej očitno (še) ni podpore za podnapise pri divx.

Pri DVD filmih vedno delajo podnapisi. Tudi pri najbolj cenenih predvajalnikih.
Podpora podnapisom pri divx in pri DVD ni isto!

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

boudacius2000 ::

Vem da podpora ni ista. Po specifikaciji bi predvajalnik moral podpirati .srt podpise, tako so mi zagotovili tudi na servisu.

ALIen23 ::

Pred kratkim sem kupil Elto 8883,sedaj pa me zanima ali naj naložil firmware iz njihove strani 17.10.2003 ali pa naj počakam kdaj bo izšel ta drugi oz. je že izšel!!!!!

Če naložiš narobe firmware ali jostane naprava MRTVA???

ALIen23 ::

Ali imajo v Metroju že novo pošiljko od Elte!????
KEr bi še rabil nekaj playerjev od Elte 8883!!


THNX!!

sergejp ::

Pred kratkim sem kupil Elto 8883,sedaj pa me zanima ali naj naložil firmware iz njihove strani 17.10.2003 ali pa naj počakam kdaj bo izšel ta drugi oz. je že izšel!!!!!
--
to je firmware od 17.12.2003 (so narobe napisali datum), ki odpravi nesinhronizacijo zvoka in slike (vendar ne pri ac3 filmih). nov firmware naj bi izšel v kratkem.

------------------

Če naložiš narobe firmware ali jostane naprava MRTVA???

ne moreš naložit napačnega oz. narobe firmware-ja, ker: 1. ti ga naprava ne sprejeme in 2. ker če ni prava verzija se niti ne naloži.


lp

sergej

ALIen23 ::

Sergejp hvala za pojasnilo!!!!8-)

Zanima pa me še ali sploh naj naložim ta zadnji in edini firmware za 8883???
Kot pa sem že vrašal me zanima če jih še majo v Metroju???

THNX

Cosmo ::

V četrtek jih ni bilo več. Prodajalec je rekel da pridejo konec nasl. tedna.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

sergejp ::

naloži novega, ker s starim štekajo nekateri filmi

ALIen23 ::

Cosmo: se pravi da bi naj prišli okrog 20 feb.???

e-marko ::

Pa pošlji jim en mail, pa bo!
Boš najbolj zagotovo vedel...

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

ALIen23 ::

Maš njihov naslov!!!!!!!!!!!>:D

e-marko ::

Ja, seveda.
Malo bi se lahko pa tudi potrudil...

Tu imaš: GM13.Kundendienst@metro.at

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

ALIen23 ::

e-marko:hvala za tvoj trud!!!!!!!!!!!:D

MEDENA ::

Kupujem ELTA 8883...Koliko ste zadovoljni z njo/njim ?

ALIen23 ::

Jaz mam Elto 8883! Pa moram reči da sem res zadovoljen nimam pripombe razen tega da še čakam-o Firmware da bi vsaj podnapisi delovali:Drugo pa je glede Elte 8883 vse OK!!:D

cassiel ::

Meni pri elti 8883 včasih loada, pa loada pa pri loadanju tudi ostane. Na zaslonu piše samo loading (čakal sem pribižno 10 minut). Moram jo fizično ugasnit, da potem lahko sploh zaženem cd. Ma kdo idejo zakaj???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cassiel ()

ALIen23 ::

Pa ti potem dalje dela normalno????

cassiel ::

Ja, dalje je vse Ok. To se zgodi približno vsakič tretjič ko prižgem predvajalnik.

ALIen23 ::

Moram povedati da nimam takšnega problema z svojo Elto!!
Kakšne cd-je pa ti največkrat loada tako dolgo???

cassiel ::

MIslim da sploh ni važno, saj se včasih to dogaja tudi če cd-ja ni notri.

ALIen23 ::

Ne vem"!!Mogoče ma kdo isto napako??Jaz še tega nisem opazil.Kje pa si kupil svoj player???

cassiel ::

V Big-Bangu, pred kakšnimi 3-mi tedni. Malo je čudno, mogoče jaz delam kaj narobe. :\

ALIen23 ::

Samo ne vem kaj bi lahko sploh delal narobe???

cassiel ::

Hja, tudi jaz nebi vedel.

ALIen23 ::

Kolko pa si dal v Bangu za player???A še jih sploh majo v SLO??

cassiel ::

40k približno, kupil pa sem čisto zadnjega ki so ga takrat imeli. Malo sem že posumil da so mi dali razstavni model, ker je zgoraj nekaj prask, ampak s tem sem se že sprijaznil.

e-marko ::

Prijatelj ima tudi rahel problem z elto kupljeno v BigBangu (MB).
Ko je player v stand-by in izvleče vtičnico (vse izklaplja z skupnim razdelilcem) mu ob ponovnem vklopu sploh ne kaže slike, čeprav se na displeju na komponenti pokaže, da se nekaj dogaja. Pomaga samo, da komponento čisto izklopi (z gumbom) in ponovno vklopi.
Verjetno bo nesel nazaj v trgovino in videl kaj in kako...

Jaz sem svojo elto kupil v Metroju in takih problemov nimam (sem nalašč poskusil). Moja tudi nima nikakršnih problemov z daljincem...

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

Dr_M ::

zdele sm biu v BB v btcju in majo elto za 40k sit.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

SuperStipe ::

Jaz sem ga kupil v Bigbang v Lj. (BTC), v bistvu je problem v tem, da dalinec zelo slabo nese. Pa danes sem probal LOTR 1.del pa je skoz dvd neki skripu oz. take cudne zvoke ven spuscu (kot da bi se skoz ploscek nekam zaletavu, enakomerni sound), en drug DVD pa je normalno delal.

e-marko ::

Daljinca lahko tudi malo izboljšaš.
Tukaj imaš link, če te ni strah malo lotati: http://luller6.tripod.com/302ef494600a7...

Jaz sem nabavil 2 diodi za me in za frenda, vendar moj daljinec dela OK tako da bom verjetno menjal samo tisto pri frendu.

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

ALIen23 ::

Jaz sem svojo Elto kupil v BB MB pa nimam nobenih problemov!!!!
Pa naj dajo že ven ta Firmware za 8883!!!
Upam da bo čimprej!!!!!!!!

_Sajmon_ ::

Zadnje čase sicer poteka debata o Elti.... Bom malo preusmeril.

Moj cimer mi je rekel, da so Philipsa 737 ali nehali delat, ali da ga prodajajo samo na posameznih trgih, ali nekaj tacga. Je kdo kaj bral o tem? To mi je dalo mislit čist preprosto zato, ker sem si s tem odgovoril, zakaj ne najdeš (več?) tega playerja na spletni strani od Philpsa. Noben search nič ne najde, pa čeprav strani obstajajo.

ALIen23 ::

Tudi jaz sem že zasledil podobne informacije za nekatere playerje oz. za vse da naj bi prenehali z izdelovanjem teh playerjev!! Za vsem skup pa naj bi stala firma Sony!!!!!!

danielka84 ::

Ja sej je zadnji cas, da se nesposobne firme umaknejo in delo prepustijo mojstrom. Ko bo sony izdal Mpeg4 komponento boste videli da bo vse delalo kot namazano. Sony verjetno se preucuje in izpolnjuje napake drugih firm, ki ne znajo naredit spodobne naprave.
Moje mnenje je pac, da se te komponente niso zrele, pocakati bo se treba kaksne pol leta ali leto, da se zadeve uredijo.
Itak pa je prevec firm z teami komponentami, tako da ene se bodo prijele ene pac sle v pogubo...

Najbolj me pa cudi da ELTA ne more izdati tistega firmwara, a je res tolk tega za programirat in popravljat, ali se norce delajo?!
Najvec hardwarske moci ima tako ali tako Elta, samo kaj jim pomaga ce ne izdajo enega ubogega firmwara?

lp, daniel

ALIen23 ::

Samo res kaj čaka Elta s tem novim Firmwareom???
Upam da ne bo ostalo samo pri obljubah da bo in da bo.......|O

Jago ::

Tako kot za model 8882, tudi 8883 ni njihov izdelek. Cakajo na proizvajalca, da jim poslje firmware, ki ga sami rahlo dodelajo (logotip in podobno).

Na tornadovem forumu je moc razbrati, da ima model ze beta firmware, ki podpira podnapise. Pri elti 8882 se je cakalo skoraj leto, da so naredili podporo za podnapise. Saj bo, ne bit neucakan:)

GLede Sonyja in drugih priznanih firm. Sigurno jim gre v nos, da se izdelki posevnookcev tako dobro prodajajo in da nudijo se vec kot njihovi precenjeni izdelki.

Jaz recem samo to. Ce proizvajalec ne zna ponuditi tistega, kar si kupci zelimo, gremo drugam, kjer dobimo se vec za bistveno manjso ceno ob zanemarljivi izgubi kvalitete za povprecnega uporabnika.

Philips se je dobro odrezal, zavohal je, da folk zeli divx in je ponudil player ter pri tem izkoristil svojo trzno kapaciteto in renome.

ELta tudi gre za med sploh zaradi cene in zmogljivosti chipa, zal pa suport sepa. Kiss npr. ki ima solidno podporo pa ne gre tako v promet (ceprav so bili prvi), ker je predrag oziroma ga je tezko dobiti na trgu. Hec: po elto lahko gres na oddelek s kruhom:)

Za 99 eur ali pa se manj si res ne bos razbijal glave, da si slabo kupil, preprosto zadevo prodas za podobno ceno ce ti ni vsec.

In tega se ocitno ne zavedajo, kakor tudi ne pri Elti, da je potrebno stranki nuditi solidno tehnicno podporo (vsak obvestilo bi lahko dali kdaj pride nov popravek).

ALIen23 ::

Jago: se popolnoma strinjam!

Glede sony-ja pa je 100% da jim gre v nos da se div x playerji prodajajo za med! Sem slišal tudi da naj bi sony sam zbral kao neko peticijo za prepoved izdelave div x komponent!? (sem slišal, mogoče še kdo)?!

Če pa bo prišel že na tržišče sony div x pa verjemite ne bo poceni! (plačaš tudi firmo:d )

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: CaqKa ()

danielka84 ::

Ja, ne bo poceni, ampak nebos mel nikakersnih problemov glede predvajanja, previjanja, podnapisov, itd. itd.

Sony nebo dal ven nekaj kar ne bo delalo tako kot mora -> se prevec bojijo za ugled firme.

PS:
ALIen23: daj probaj malo skenslat klicaje;) hehe

Zgodovina sprememb…

ALIen23 ::

Ripper bom!
Sicer pa meni Elta ne dela nikakršnih problemov pri previjanju Div x. Pa če hočeš naprej ali nazaj:D

CaqKa ::

nehajte tračat.. odkod vam take čudne informacije da so playerje umaknili, ter da ima sony peticijo proti playerjem?
ima kdo kakšen link ki bi mu bilo za verjet?

gumby ::

emmm... na kaki osnovi bi sony prepovedal divx komponente?:\

_Sajmon_ ::

Malo prej sem iz firbca šel gledal test od Yamade in kaj ugotovim: da ima pravzaprav enak firmware kot philips 737. HA! In se grem stavit, da ga razvijajo pri Yamadi (btw: od kje pa je ta firma?), Philips pa ga ko ga dobi, pripravi verzijo za njegov player. Se kdo upa uporabit yamadin firmware na philipsu :D ?

Ja, na vcdrookie najdete test tudi philipsa. Primerjajte ekrane...

Torej komaj čakam, da yamada pripravi update - kmalu zatem bo še philips.

WildTHink ::

@Jago: Se strinjam da je KISS v Sloveniji predrag in da ga je težko dobit... Samo mal vn iz naše ljube "predrage" države je treba it pa dobiš tud kej po normalni ceni.:D
So... are you red or blue?

sergejp ::

ELTA 8883


Pisal sem na Elto kdaj pride novi firmware in če bo podpiral tudi podnapise? Odgovorili so, da je le-ta predviden za konec marca in da bo podpiral podnapise!

Pa saj to ni res, kaj tile pobje tako dolgo delajo! Kreteni!

lp

Sergej

e-marko ::

Še dobro, da so ti sploh odpisali!
Meni niso...

Res so za postrelit...

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

nAVID ::

Za vse fane Neustona Divx 1201: Izšel je novi firmware update !
nAVID do konca....

mad ::

A je kdo sprobal DENVER 188 (podpira podnapise, obstaja firmware zanj...) ?
««
12 / 45
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[divXvid] Elta predvajalniki (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Zvok in slika
54857903 (14004) darexx
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724705 (9319) bizi72
»

[DivXviD] Firmware za predvajalnik (peka in uporaba)

Oddelek: Zvok in slika
1524646 (5144) JanezC
»

[divXvid] Amstrad predvajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15922563 (10372) timzl

[DivXviD] Kateri Divx predvajalnik?

Oddelek: Zvok in slika
1531368 (14621) Stepni Volk

Več podobnih tem