» »

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave

««
10 / 45
»»

CaqKa ::

miha25: pomojem vejo to najbolje edino pri elti.. do takrat pa verjetno noben od tukaj nebo imel ZANESLJIVEJŠIH informacij o tem.

CaqKa ::

im kdo predvajalnik Neuston Maestro DivX - 1201?
če ga ima naj prosim sporoči vse podatke za v tabelo v prvem postu te teme.

lepa hvala

sent48 ::

Kupujem divx player pa me zanima če elta 8883(ali katerkoli drug player) podpira šumnike?

podtalje ::

Ko boš prebral celotno temo, ti bo vse jasno.

Ker pa vidim, da si bolj lenoba, pa si preberi samo prvi post.

gumby ::

brat je kupil tega neustona... na prvi pogled predvaja vse, razen ogm/vorbis/matroska. sumikov ni, drugace so podnapisi ok... bom cez par dni vec napisal

sloxl8 ::

caqka: Menim, da bi bilo dobro v tabelo dodati podporo overburnanim cd-jem in 90 min cd-jem.

CaqKa ::

če bo kdo podal te podatke potem lahko sicer pa ne...

Reso ::

Kaj pa kaki divx playerji ki lahko uporabljajo windows file sharing in mrežo?
Ali to obstaja?

sent48 ::

zanima me če lahko divx predvajalnik uporabljaš tudi samo z priklopom na glasbeni stolp. (brez priklopa na tv) za mp3 ter navadne cd (recimo za na kakšno zabavo), al nujno rabš še tv zraven?

CaqKa ::

tv je priporočljiv za navigacijo med mp3ji... po vsej verjetnosti pa pri predvajanju leteh ni potreben.

sloxl8 ::

Reso: KISSovi modeli 5xx imajo vgrajen ethernet prikljucek.

WildTHink ::

Neuston 1201 problem!

link
So... are you red or blue?

Lucifix ::

Sem ravno danes zasledil se je poljak lotil še ostalih charsetov za evropske države. Tukaj citiram:
2003.02.01
- Central Europen characters in DivX/XviD subtitles are one the way. It can be done, it will be done. Stay tuned.
Users from Central Europe countries with CP1250/ISO 8859-2 codepages (except for Poland, Czech and Slovakia) wanted for beta testing!

http://sigma-players.nd.e-wro.pl/

Po tej logiki, bi moral kmalu usposobiti tudi šumnike in šičnike. :D

Cacque: pa dodaj prosim za elto 8882 da bere še te podnapise: *.ssa, *.smi.

in pa:

Bere ISO/DATA DVD: da

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lucifix ()

reber ::

Philips 737 DivX je vroča cena v Merkurju za 47.490 sit sem danes dobil prospekt.
Resno razmišljam, da bi kupil. Ali naj ga ? Sprobat ga grem že danes.

reber ::

Sem ga gledal in testiral v Merkurju, tega Philips DVD737 in pokaže vse filme brez problema, slike jpg in mp3, bere RW... Žal pa nisem imel pri roki filma s podnapisi, ki ne bi bili txt, tako da podnapisov ni pokazal. Vse filme s sub podnapisi so še pri kolegu, čakam, da jih vrne, potem bom poskusil s sub, pa še nekaj jih bom zapekel s srt končnico.

sergejp ::

predrago

reber ::

Da grem v Avstrijo iskat tudi ni zastonj, še posebej, ker nimam dokumentov in zelene karte, pa če kaj crkne, uveljavljanje garancije.... tako da, o ceni sedaj ne bi, čeprav bi bil res lahko cenejši. Zanima me le to, tisti , ki ga že imate, ali so vaše izkušnje s tem Philipsovim DVD737 še vedno dobre ?

John Black ::

Po vsem prebranem mi se zdaj ni cisto jasno....obstaja kaka varianta da na Neuston Maestro Divx playerja priklopim moje Creative Inspire 5300 zvocnike? Ce se da...kako? Ce se pa ne da...pa zakaj tocno ne....in kake pa bi lahko priklopil...?

Hvala vsem ze vnaprej....

boko34 ::

Tudi sam sem videl Merkurjevo akcijo in me kar malo pece,da bi ga kupil.
Zato,vsi ki posedujete ta predvajalnik bi vas prosil,da mi pomagate

Glede podnapisov:

chucki : sub ne podpira (zaenkrat) sub mors spremenit v srt. ali pa smi. datoteko.
rogij : Ta uradno podpira med drugim .srt in .smi podnapise pa sem probal tudi .sub in tudi to super deluje.

Ali deluje ali ne. Namrec vse filme (98%) imam posnete s koncnico .sub

Ali je barva se vedno rumena? Se da kaj spremenit?

Prosim,ce lahko poveste kaj vec,kaj vas moti,kaj bi lahko se popravili....
Firmware: 4.1.19 ali je to zadnji???

Hvala!

mamomu ::

V metroju (Graz) imajo zopet na zalogi Elte8883 za neverjetnih 99€ netto!! Včerej sem bil tam in je inf. iz prve roke.

mamomu ::

Odg. za JohBlack-a!

Ta neutron NIMA 6analognih izhodov za na zvočnike. Elta8883 IMA 6analognjih izgodov za zvočnike. Oba pa imata tudi digitalen izhod, iz katerega pelješ signal na ZUNANJI ojačevalec - od tam naprej (ojačevalci ki znajo odkodirat DTT5.1 imajo 6analognih izhodov) pa na zvočnike.

Predstavljaj si, da hočeš tvoje zvočnike 5.1 priklopit samo v eno luknjo na zvočni kartice - NE GRE!!

Jago ::

Sicer nimam philipsa 737 pa vendar:

Splaca se pogledati forum:

http://www.dvdboard.de/forum/forumdispl...

kjer vidis da je zunaj novi firmware 4.1.26 in kaj prinasa.

Med drugim tudi " Improved font support for subtitle ".

Na istem forumu je kar precej informacij tudi o drugih znamkah.

Big_Al ::

Na neuston-u delajo prav vsi moji kopirani DVD-ji. Neglede ali je DVD+R/-R, eProformance, Verbatim, MMORE, Platinum... delajo prav tako skoraj vsi DIVX/XVID-i - z podnapisi. Ž in Š izpiše, Č na žalost predvaja kot é, ampak je obljubljeno, da bo to z naslednjim FIMWARE update-om popravljeno.

CaqKa ::

sem dodal nekatere podatke spet v tabelo.

sergejp ::

Predlagam, da še v tabelo uvrstiš podatek o zadnji verziji Firmwarea.

Pa zakaj je v tabeli pri opciji previjanje divx za vse playerje kao ni podatka?


lp


sergej

Big_Al ::

Še nekaj INFO o Neustonu - podnapisi preverjeno SUB, SRT; obroba črna; možnost nastavitve pozicije podnapisov; priklopi video: composite/scart/svideo; audio: stereo chinch, digital (optični in chinch) - DD dela BP na moji YAMAHI RXV596; AC3 v DVD in DIVX/XVID; zoom je; DIVX/XVID posneti na DVD delajo BP; MP3 predvajalnik še kr pregleden; previjanje deluje, sicer počasi reagira, ampak se navadiš.

Ko sem ga testiral sem vtaknil not en CD z posnetimi video filmčki (inet fore in podobno). Zadeva je prepoznala večino datotek in jih pridno predvajala.

Aja, FIRMWARE je bil seveda tazadnji uraden! Po izjavah supporta, ne izdajajo novega firmware-a za vsako malenkost, tako da bodo popravki zbrani v naslednji izdaji firmware-a. Kot zanimivost (pohvala supportu) naj povem, da sem na vprašanje glede podpore č-ju čakal samo 1. dan, oziroma noč. Moj test ni trajal dolgo samo par urc, tako da ne morem dati izčrpnejših INFO.

CaqKa ::

sergejp preberi opombe pod tabelo.

big al. črna obroba je pri podnapisih od divxov?
po previjanju divxa je sinhronizacija zvoka in slike še vendo vredi?

sergejp ::

sem ti napisal PM da sem večkrat stestiral previjanje divx-ov na elti 8883 in ni prišlo do desinhronizacije slike in zvoka. deluje prfektno previjanje.

mamomu hvala za podatek :)


lp


sergej

John Black ::

mamomu: saj na zvočni kartici tudi nimam Creative inspire 5300 zvocnikov priklopljenih na 6 izhodov, ampak samo na 3, ki grejo potem v woofer...od tam pa gre 6 izhodov na zvocnike.....

a lahko te zvocnike sploh uporabim pri kateri od komponent?

ce ne....katere zvocnike priporocate za v kombinaciji s komponentami divx in kje se jih da dobit...za kakšno ceno cca.?

e-marko ::

Na Elti 8883 deluje previjanje (ni težav s sinhronizacijo) in ima tudi koaksialni izhod. Tole namreč manjka v tabeli na prvi strani.

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

cirecire ::

Zanima me, če lahko tisti, ki že imate doma te divx mašince poveste kako prebavljajo 90 in 99 min CD-je ter preko meje zapečene CD-je.

Sam imam kar nekaj 90 min Cdjev pa me zanima, če so s tem kakšni problemi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cirecire ()

|neyc| ::

Nnovi firmware 4.1.26 od philpsa 737 sem zdaj naložo, sam me zdaj zanima, kak je z tem: " Improved font support for subtitle ". (kolk znam english, naj bi šlo to nastavlat, ne) al sem se zmoto, pa če je že kdo to nardil, pa kje,...

sergejp ::

Improved font support for subtitle = izboljšanja podpora fontov pri podnapisih


pomoje mislijo pri tem na šumnike in šičnike?

|neyc| ::

ma šumnikov ni viset, podnapisi pa še vdeno rumeni, pes m....

lordgreg ::

okej, po prvi tabeli, ki je bila objavljena kot začetno sporočilo te teme me zanima nekaj več glede modela Elta 8882.

1. kakšna je razlika med modeloma 8882 in 8882A? KAKO VEM KATERO IMAM? z ali brez A?

2. kako lahko elta 8882 predvaja tiste vpisane podnapise, ce imam jaz elto 8882 pa ne vidim podnapisov sploh? bi morda moral biti omenjen pohekan bios? KAKO SPLOH UGOTOVIM, KATERO RAZLIČICO BIOSA IMA MOJA ELTA?

3. zakaj za vraga moja elta ne omogoča gledanja filmov z ac3-jem? ob predložitvi takega cedeja dobim error, da fomrat ni podrpt?

4. lahko elto 8882 upgrejdas z biosom elte 8882A? kaj pa obratno?

5. zadnje verzije biosov za modele 8882 so prišle ven okrog julija.. a se morda komu sanja, kaj švabi sploh čakajo?


vedno ko jim pišem, še sami ne vejo.. oz. vsaj njihova podpora ne ve, kaj programerji delajo, kje so, kaj je že ipd..

hvala vsem za odgovore

mamomu ::

Na mojo Elto8883 imam priklučene zvočnike SoundX 5.1 3000W kuplene pri Comtronu. Vem, da boste rekli da je ta zadeva zanič, ampak verjemte mi, da za ceno cca. 30000sit zadeva seka!!

Jago ::

Za lordgrega:

1. Model A ima 2mb pomnilnika za fleš in firmware za normalno verzijo ne gre nanj. Obratno pa je mozno, firmware A gre na navadno elto. Zves pa tako da odpres masino in pogledas na chip ali pa lazje-ko upgrejdas z navadnim firmwareom ugotovis da ne gre:) pol ves da imas A.

2. Da bo elta predvajala podnapise potrebujes neuradni firmware, snami tule:

http://sigma-players.nd.e-wro.pl/

3. Elta podpira ac3, osvezi z gornjim upgrejdom pa bo.

4. ze povedano.

5. Čakajo na trobentice. Najbrz ti bodo le oni dali pravi odgovor.

Big_Al ::

zdaj ne vem točno kaj vi pojmujete pod obrobo... OK - pri filmu ice age je dost belega, pa se podnapisi ne vidijo dobro - vklopiš črno podlago na podnapisih - voila. Če to ni obroba - pol se opravičujem za nenamerno dezinformacijo. DIVX/XVID po previjanju čist normalno špila - samo reakcija od pritiska na gumb je par sekuuund.

CaqKa ::

ne to ni obroba ampak je podlaga.. obroba je tak kot da bi odspodaj bil isti napis le da v drugi barvi in večjem fontu.
podlaga ti namreč prekrije kar nekaj slike.. ampak pustimo to. za v tabelo bo.

aja tabela je spet popravljena
pa prosim nekaj za vnaprej
govorite mi podatke samo za orginal firmware oziroma za firmware ki jih izdaja lastna firma.. ker le tako ostane zadeva v garanciji. če bo kdo omenil da kaj dela z kakšnim drugim fw bom to potem napisal med opombe.

sergejp ::

a ne povzroči firmware na strani http://sigma-players.nd.e-wro.pl/, da ne delajo več funkcijske tipke na predvajalniku samem? toliko sem mislim da slišal, na onem nemškem forumu?

ima zgornji firmware kakšne hibe? verjetno tudi podnapisi nimajo šumnikov, ka-li?

Jago ::

Slisal si dobro. Popravek 2.0.4beta je to "povzrocil" iz razloga, ker je bil firmware delan za klon playera, ki ima drugacno razvrstitev tipk na ohisju kot elta 8882. Zato je model na gornji strani sedaj z novim popravkom 2.0.4 ponudil vec popravkov za razlicne modele, tako tudi za elto posebnega.

Z 2.0.4 bi naj delale tudi tipke, sicer pa to vse pise na strani. Ker nimam vec modela 8882 tega ne morem preizkusiti. Glej tudi forum www.elta8882.com

Iz tabele je torej potrebno za model 8882 umakniti podatek, da podpira podnapise z uradnim firmwareom (deloma ga podpira z popravkom 1.0.06a vendar samo za .srt pri dvix 4.x).

Od 2.0.3 dalje pa podnapisi lepo delajo.

sergejp ::

se pravi od pohekane verzije 2.0.4 delajo tudi podnapisi s šumniki v določenih formatih?

Cosmo ::

V tabeli je napaka pri Elti 8883 (podnapisi - ne6) , na tisti strani so firmwari samo za EM8500.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Jago ::

Podnapisi delajo od popravka 2.0.3 dalje (elta8882), na isti strani pa se da prebrati, da bo model vkljucil v naslednjega tudi CE fonte, torej naso kodno tabelo tak da bodo tudi ščž podprti.


http://sigma-players.nd.e-wro.pl/

"
2004.02.01
- Central Europen characters in DivX/XviD subtitles are one the way. It can be done, it will be done. Stay tuned.
Users from Central Europe countries with CP1250/ISO 8859-2 codepages (except for Poland, Czech and Slovakia) wanted for beta testing!
"

Se dobro, da to dela Poljak:)

sent48 ::

Nej mi prosm kdo predlaga kaj naj kupim :
Elta 8883 ali Neuston 1201.
To vem, da ima Elta čip tretje generacije Neuston pa prve, ter da Neuston podpira več vrst podnapisov kot Elta. (tudi žš)

sergejp ::

jaz sem si danes nabavil elto 8883 v metroju (zadnjo - pridejo spet v sredini prihodnjega tedna) za 100 eurov.

zaj pa če že nebojo dali vun firmawareja za podnapise te pa naj grejo v 3 p.m.! :)

mislim, pa da se vseeno bolj splača kupit elto 8883 kot Neustona 1.generacije.


lp


sergej

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sergejp ()

e-marko ::

sergejp: a to je ziher glede nove pošiljke? Si vprašal prodajalca?
Sem mislil sam iti v soboto gor in kupiti eno... Sedaj ne bom šel... Ko bi se vsaj dalo rezervirati!
Hvala za info.


LP
E-marko
...somebody, somewhere...

reber ::

Danes sem kupil dvd737 in zadeva deluje takole.
Z original firmware je delal tudi AC3 zvok, z zadnjim firmware 4.1.26 pa ne več, samo še pri tistih filmih z MP3 zvokom, za ostalo ne vem. Za AC3 vem, ker sem probal filme preden sem naredil upgrade. Preden sem naredil upgrade, ni prepoznal datoteke s podnapisi sub, samo srt. Po upgrade prepozna tudi sub, vendar podnapisov še vedno ne prikaže ne enih ne drugih, pravzaprav nobenih. Verjetno je kriv format, le končnica je prava.
Zanima me, kako morajo izgledati podnapisi v npr text editorju, tisti ki so pravi
Ali se da narediti upgrade z starejšim firmwareom npr 4.1.19. če pravite da ta fw dela ?
In kako se pravzaprav vklopi podnapise, ali se to avtomatsko naložijo, kako sploh izberem iz menija. Ali je to kje na netu razloženo, v navodilih ni nič.
Tisti, ki imate ta dvd737, bi vas lepo prosil, če nekdo napiše.

Jago ::

Ker nimam philipsa se enkrat.

Poglej na nemskem forumu kako vklopis podnapise za ess chip oziroma philipsa. Mislim da pritisnes tipko angle in nastavis...

"
Eventuell gehts ja wie bei den ebenfalls ESS basierten XORO/Yamada Playern, dort wird die Subtitle Datei im Smartnavi angezeigt und man muss sie mit der "Angle" Taste anwählen und dann die AVI Datei abspielen.
Nur son Gedanke.
"

http://www.dvdboard.de/forum/forumdispl...

Sigurno je da je elta 8883 boljsa zadeva kot neuston, ceprav ima neuston boljso podporo. Njegova slabost je šibak chip-sigma em8500.

misterdejan ::

Tudi jaz sem kupil Philips-a 737. Mene pa zanima naslednje. Dal sem notr en film, naprava ne prebere filma. Pravi da manjka codec QPEL. Je to verjetno zato, ker nimam novega fimware? Katerega naj naložim, kateri je najboljši? Kako to naredim? Kje naj ga dobim? Hvala!
««
10 / 45
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[divXvid] Elta predvajalniki (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Zvok in slika
54857903 (14004) darexx
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724705 (9319) bizi72
»

[DivXviD] Firmware za predvajalnik (peka in uporaba)

Oddelek: Zvok in slika
1524646 (5144) JanezC
»

[divXvid] Amstrad predvajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15922562 (10371) timzl

[DivXviD] Kateri Divx predvajalnik?

Oddelek: Zvok in slika
1531368 (14621) Stepni Volk

Več podobnih tem