» »

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave

««
9 / 45
»»

sergejp ::

Kateri divx/xvid predvajalnik uporabljate:
kateri čip uporablja (generacija):
Katere kodeke predvaja predvajalnik:
Katere medije sprejema (CD-R,RW, DVD+-R,RW):
Kateri region code :

Ali predvajalnik podpira podnapise:
Katere vrste podnapisov (sub,srt,txt...):
Ali podpira šičnike in šumnike:
Ali ima obrobo okoli podnapisov:

Kakšen audio izhod ima:
Zoom da/ne :

Cena in lokacija nakupa:
Priporočilo :

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sergejp ()

WildTHink ::

- Kateri divx/xvid predvajalnik uporabljate: KISS DP-450
- Katere kodeke predvaja predvajalnik: vse razn QPEL
- Ali predvajalnik podpira podnapise: da
- Katere podnapise podpira: trenutno podpira MicroDVD, SubRIP, SubViewer, Sami, SubViewer 2 and formats which is similar to this
- Ali podpira šičnike in šumnike: da (shekan firmware)
- Ali ima obrobo okoli podnapisov: da
- Kakšen audio izhod ima: optični,coaxialni in navadni stereo
- Zoom da/ne : da
- kateri čip uporablja : REALmagic EM8500 chip
- katere medije sprejema (CD-R,RW, DVD+-R,RW): vse (preverjeno)
- več DivX/Xvid-ou na enem DVDju: da
- več MP3-jev na enem DVDju: da
- kateri region code : 2 (samo se ga da brez problemov odklent)
- cena in lokacija nakupa(datum): 165€ NEMČIJA (okt. 2003)
So... are you red or blue?

Lucifix ::

- Kateri divx/xvid predvajalnik uporabljate: ELTA 8882
- Katere kodeke predvaja predvajalnik: vse razen QPEL
- Ali predvajalnik podpira podnapise: da
- Katere podnapise podpira: trenutno SRT
- Ali podpira šičnike in šumnike: ne
- Ali ima obrobo okoli podnapisov: ne
- Kakšen audio izhod ima: optični, coaxialni in navadni stereo (2.1)
- Zoom da/ne : da
- kateri čip uporablja : EM8500
- katere medije sprejema (CD-R,RW, DVD+-R,RW): vse
- več DivX/Xvid-ou na enem DVDju: ?
- več MP3-jev na enem DVDju: ?
- kateri region code : 2 (možno ga je odkleniti)
- cena in lokacija nakupa(datum): ?

- previjanje naprej/nazaj: da

Lucifix ::

WildTHink: glede na to da ima kiss enak čip kot elta, misliš da bi bilo možno uporabit tist shekan firmware na elti 8882?

Lucifix ::

Drugače pa sem našel eno stran, na kateri je opisano kar nekaj divx/xvid predvajalnikov.
Tule je link za elto 8882:
povezava

CaqKa ::

zadnja postavka ki bo v tabei pa se bo glasila kdo je podal te informacije.. upam da se vsi strnjate s tem.. podal bom link do profila uporabnika. nato bom pa post ki ga bom dal v prvi post zbrisal.

sergejp ::

Kaj lahko res kdo potrdi informacijo, da ELTA 8883 v metroju pride 99 EUR NETO ?

Lucifix ::

Fine by me.

PS: tam ko sem dodal vprašaje nisem točno vedel. Tako da naj še kdo to doda pri elti 8882 če ve.

CaqKa ::

metro.at
pa si sposodi od nekoga kartico se logiraj, pa poglej če je zadeva res na seznamu :)

McNato ::

Elte 8883 ni v katalogih, kar pa samo pomeni da nimajo akcijske cene.
Tudi do številke ni problem priti. Prepiši jo kar iz kartice ki je kot vzorec na internetu - res pa boš rabil ostro oko in nekaj poizkušanja.

chucki ::

- Kateri divx/xvid predvajalnik uporabljate:Philips DVD737
- Katere kodeke predvaja predvajalnik: vse razen QPEL
- Ali predvajalnik podpira podnapise: da
- Katere podnapise podpira: trenutno SRT,SMI in se druge vendar jih nisem probu
- Ali podpira šičnike in šumnike: ne
- Ali ima obrobo okoli podnapisov: ne
- Kakšen audio izhod ima: coaxial digital audio in stereo
- Zoom da/ne : da
- kateri čip uporablja : ESS announce VibrattoII MX Chip
- katere medije sprejema (CD-R,RW, DVD+-R,RW)
- več DivX/Xvid-ou na enem DVDju: DA
- več MP3-jev na enem DVDju: DA
- kateri region code : 2 (možno ga je odkleniti) klik!
- cena in lokacija nakupa(datum): dau sem 60.000sit (bigbang) zdaj se ga sploh ne dobi vec :\
- previjanje naprej/nazaj: da (4 hitrosti previjanja)
- + veliko drugih nastavitev v meniju (zvok,slika,ohranjevalnik zaslona,zascita.....)
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

izoton ::

Kolk pa je ta stevilka, saj men ne rata prit noter:D

McNato ::

12 / 00764??

?? pa sam pogruntaj :-)

sergejp ::

Če pa imajo na internetu samo kataloge, ne pa vseh izdelokov v trgovini!

Ali se motim?

WildTHink ::

@Lucifix: A veš da ne vem kako je s tem... sam pomojem ne ker mata lahko čist drugačne komponente in sta enaka samo glavna čipa.
So... are you red or blue?

Jago ::

Sergej: zakaj mislis da sem napisal novico da imajo v metroju elto 8883 za 99 eur neto? Ker sem jo videl za to ceno in me je zvilo:)

Vceraj sem bil s sosedom v Avstriji (Graz) in jo je sosed kupil...

Zadeva je na policah:) Grab it.

Jago ::

Kateri divx/xvid predvajalnik uporabljate:Elta 883- Katere kodeke predvaja predvajalnik: vse, tudi QPEL in GMC, glede audio se caka na popravek z ogg
- Ali predvajalnik podpira podnapise: še ne Februar 2004 firmware
- Katere podnapise podpira:
- Ali podpira šičnike in šumnike: ...
- Ali ima obrobo okoli podnapisov: ...
- Kakšen audio izhod ima: vse+vgrajen 5.1 ojačevalec
- Zoom da/ne : da, po prenastavljenih možnostih 2x,4x itd...
- kateri čip uporablja : 3. generacije Mediatek 1389
- katere medije sprejema (CD-R,RW, DVD+-R,RW): prebavi vse razen 5.25 disket
- več DivX/Xvid-ou na enem DVDju: Normalno
- več MP3-jev na enem DVDju: Normalno
- kateri region code : 2 -odklep z daljincem
- cena in lokacija nakupa(datum): 39.900 Bigbang jan 2004, Metro Graz 99 eur neto
- previjanje naprej/nazaj: da, izjemno tekoce, tudi opcija slow (pocasno predvajanje)

+ v tujini relativno poceni, močan čip, ne poklekne pri codecu 3.11, hiter odziv in delovanje pogona, prebavi prakticno vse "divxe".

- manjko podnapisov, ogg (more audio streams), slab odziv proizvajalca - moznost resitve s firmware

chucki ::

zjoku se bom,prejle sem si hotu kupit zvocnike 6.1 sistem,vendar mi je prodajalec reku da jih ne morm priklopit na philipsa dvd 737 baje da rab nek reciver ker player nima dolby digital procersorja not. A je to res?:\ :'(
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

CaqKa ::

torej bomo v tabelo dodali novo rubriko.. ali ima predvajalnik DD enkoder na analogne izhode: DA/NE

chucki ::

js bom mogu na zalost prodat philipsa! Pa tak fajne zvocnike bi dans dobu 5 satelitev po 100w vsak pa 100w woofer. :'( :'( :'(
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

mamomu ::

Vidiš - točno zato sem jaz predvčeraj prodal mojega Loomaxa in kupil Elto 8883, ki ima enalogne izhode za zunanje zvočnike. Raje potrpim malo z podnapisi in imam sound kot treba!
Gor sem priklopil ene Comtronove zvočnike SoundX 5.1 3000W ki kar dobro vsekajo za svojo ceno (cca. 24k sit)

chucki ::

Naj mi en prosim pove kuk mocne zvocnike lahk priklopim na elto?
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

CaqKa ::

ker predvidevam da noben dvd player še do zdaj ni imel ojačevalca. bom reko da je vseeno kolk so zvočniki močni.. moraji imet le svoj ojačevalec ker iz komponente dobiš neojačan zvok.

/edit:
jago si ti ziher da ima elta 8883 5.1 OJAČEVALEC? al ima samo dekoder.. ker če je tak potem je to kar sem zgoraj napisal nad editom en bullshit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

CaqKa ::

za zvočnike mamo druge teme. lepo prosim dajte se držat tega...
ker imamo teme za zvočnike okrog 100ksit pa za 200 ksit.. pa o samo gradnji zvopčnikov.. dajte si tam prebrat prosim...

CaqKa ::

takole tabela z divx predvajalniki je v prvem postu.
če kdo želi da še kakega dodam naj tukaj napiše PREVERJENE podatke.
prosil bi pa tudi da pogleda v vsa polja kjer piše da ni podatka, da mi le tega sporočite, da dodam.
za previjanje vas prosim da striktno preverite če je po previjanju slika in zvok sinhronizirana.. ker če ni, potem previjanje ne deluje pravilno.
pri postavki "DD dekoder" mi sporočite "da" v kolikor ima vaš predvajalnik na zadnji strani 6 analognih priključkov za DD signal. oziroma ne če tega nima.
kaj pomeni iso/data dvd branje si preberite v opombah pod tabelo, ter mi tisti ki mi še niste sporočite tudi te podatke.
za regije mi ne pisat da se jih da odklepat, ker tega ne bom objavil.

/edit
pri obrobah pri podanapisih prosim preverite če obrobe delujejo pri predvajanju divxo.. pri predvajanju dvdjev se mi namreč zdi normalno da morajo obrobe delovat.


lp caqka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

McNato ::

Dodaj še XBOX v tabelo:

Čip - Pentum 3 / Geforce 4
Podprti kodeki formati: - xvid / divx / ogm / wmv itd.
Qpel in GMC: da / da
Podnapisi: da (sub, srt, smi, vplayer, rt, ssa, aqt, sub, jss, mpl & VobSub(
- Obroba podnapisov: Da
- šumniki v podnapisih: Da
DD dekoder: ??
Optični/koaksialni izhod: Da / Ne
Zoom: Da
Vhodni mediji: Odvisno od DVD enote vgrajene v XBOX. Nekateri ne berejo CD-R
Bere ISO/DATA DVD: Da
Regija: 2 - tudi region free ob ustreznem programju
Previjanje divx: Da
Okvirna cena: xbox cca. 250 EUR / vključen RGB kabel in dalinc /

Mrežna podpora : DA

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: McNato ()

CaqKa ::

xbox ni divx predvajalnik


kdo vse je za dodajo xboxa v to tabelo?
kolko se sploh moreš ubadat s tem da to zadevo usposobiš kot divx predvajalnik?

McNato ::

Če uporabiš Slayer's Install CD rabiš dve minuti čakanja da se skopira na disk.
Res pa je da moraš vgraditi čip - za 3000 SIT.

Lucifix ::

@CaqKa

Če boš dodal xbox v tabelo, potem se ti bo še en našel z PC-jem. Ne trdim, da je xbox slabši ali pa bolšji, samo predlagam, da se držimo izključno divx/xvid predvajalnikov kot so elta, kiss itd.

tigrr ::

Najprej pohvala vsem sodelujocim v debati, ki v prvih bojnih vrstah prezivljajo travme ob flashanju z cudnimi biosi in nesebicno delijo slaba in dobra odkritja v tej temi:)

Mene pa zanima, kako je s kvaliteto predvajanja mp3-jev pri telih el-cheapo playerjih za 100EUR. S tem imam v mislih predvajanje na HiFi-ju, kjer se Discmani in podobna sara ne obnesejo prevec dobro.

Je v tem primeru Philipsov 787 boljsa izbira od kiss-a ali elte?

hmm, upam da se kdo kej da na te stvari..

lp

chucki ::

Mi lahko prosim en ko ima elto 8883 pove kuk mocni ojacevalec za dolby 5.1 ima vgrajen?
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

McNato ::

Sploh nima vgrajenega ojačevalca. Izhode lahko primerjaš z tistimi na zvočnih karticah.

CaqKa ::

če je treba v xbox vgraditi čip potem odpade...
mi tukaj imamo box ki ga pripelješ iz trgovine in mora delat... firmware se še nekak tolerira... kaj več pa mamica doma nebo znala.

chucki dokeler se jago ne oglasi se drži tega:
ker predvidevam da noben dvd player še do zdaj ni imel ojačevalca. bom reko da je vseeno kolk so zvočniki močni.. moraji imet le svoj ojačevalec ker iz komponente dobiš neojačan zvok.


post ki bodo navajali na xbox se bodo v bodoče brisali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

sergejp ::

Yo!


Ravnokar prišel iz Metroja! Je kolega vzel ELTO 8883 za 100 EUR (neto) in sicer zadnji komad! Mater smo meli srečo! Je rekel prodajalec, da jih spet dobijo za mesec in pol.

So pa še meli elte 8882 za 79 eur neto.

Jago hvali ti za informacijo!


Lp,

Sergej

rakusj ::

Elta 8883 ima dekoder in posledično 6 analognih NEOJAČANIH izhodov, skratka v vsakem primeru potrebuješ ojačevalec ali t.i. aktivne zvočnike.

sergejp ::

ti "aktivni" zvočniki pa so skoraj vsi, oz. so tisti pri katerih lahko na njih reguliraš glasnost (ponavadi imajo gumb za volume na wofferju). tak primer je od elte tu. vendar po moje morajo imeti za soliden zvok sateliti kaj več kot 10 W (kakih 25).

lp

sergej

Jago ::

Za tiste, ki imajo elto 8882.

Na forumu za elto 8883 sem zasledil tole.

http://www.dmf.kicks-ass.net/cgi-bin/ya...

Gre za firmware 2.0.4, ki je odpravil napake verzije 2.0.3 in 2.0.4b.

testirajte

zile ::

Yo, kolk dolga debata :D
Hitro vprašanje. Kateri Divx player popdpira, tako DVD-R kot DVD+R.
Hvala.

Lucifix ::

Jago: si ga upaš? :) Sicer ga jaz ne rabim, ker v večini ne gledam DVD-jev. Tako da se bom verjetno držal tistega pregovora: ne popravljaj, če ni polomljeno :)

A vseeno, če ga bo kdo naložil naj pove če dela vse normalno.

miha25 ::

Zanima me če kdo ve kaj pomeni nastavitev pri Elti 8883 v Dolby digital meniju, Dynamic range compression, in se da izbirati več stopenj od OFF do full compression. Kdo mogoče ve kaj to pomeni. Zdaj imam gor priklopljene Genius 5.1 SW in mi delajo filmi odlično, zdi se me če dam Dynamic Range Compression na OFF da je zvok bolj "živ" in glasnejši. Zanimajo me vaše izkušnje in mnenja.

lp

gumby ::

ta opcija ti zmanjša dinamiko. kar pomeni, da je manjša razlika med tihim in glasnim zvokom

mrTwelveTrees ::

IMA KDO TA predvajalnik:

---------------------------------------------------------------------------------


Neuston Maestro DivX -1201 predvajalnik



cena: 36.990,00 SIT

DOBAVA: 2-3 dni


Neuston Maestro DivX - 1201 predvajalnik omogoča predvajanje praktično vseh formatov zapisov kar si jih da spraviti na CD plošček – tudi tistih, ki jih je doslej obvladoval le računalnik, kot na primer DivX.

Lahko si presnamete vaše najljubše DivX ali MP3 datoteke iz računalnika na CD ter si jih predvajate iz Maestra. Razvseljiv podatek je vsekakor tudi, da predvajalnik pri predvajanju videa v DivX formatu podpira tudi podnapise v obliki SAMI (.smi), Subviewer 1 in 2 (.sub), SubRip (.srt),Substation Alpha (.ssa).

Poleg že omenjenih DivX in MP3 datotek pa Neustonov predvajalnik predvaja tudi DVD, audio CD, SVCD, VCD, KODAK slikovni CD.
Vdelana je tudi funkcija Progressive Scan katera poskrbi za izboljšanje slike.

Na zadnji strani, najdete praktično vse potrebne priključke za priklop na Vaš TV, plasmo ali LCD projetkor lahko Neustonov predvajalnik priključite preko SCART, NTSC/PAL kompozitnega, S-video ali komponentnega 3 x RCA izhoda.

Prisotni so naslednji audio izhodi: analogni stereo 2 x 2 RCA, optični digitalni, koaksialni in S/PDIF digitalni
-------------------------

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

GaS ::

Vidim, da ste to temo ze kr lepo obravnaval...Zdej me samo neki zanima, kar ni se nihce (se mi zdi) vprasal.Jst se zelo zanimam za nakup DivX playerja, v praksi pa nism se nobenga vidu kako stvar deluje..V Big-Bangu imajo to Elto 8883 za 39.990 SIT, tuki na forumu jo skos omenjate..razn piknika:) ste vecinoma povedal + stvari razn predvajanja podnapisov.Pa se to bo kao omogoceno z novim biosom. Zanima me samo to, kaksna je slika na TVju v primerjavi z DivX filmom predvajanim preko TVOut-a na resoluciji 1024x768, na GF karticah od GF3 naprej(prejsne generacije itak ne podpirajo 1024x768). Ker ce je slika taka kot s TVOut, potem se stvar vec kot splaca nabavt.Ce pa ni, pol je pa treba vidt, kaksna je ubistvu:) Pa napiste izkljucno tisti, ki imate in dolocen player in TVOut gr. kartico. Pa ste seveda oboje ze sprobal.Kaj vam je bols, oz. na cigavi strani je kakovost?

lp, Gasper

pivmik ::

Slika je sigurno boljša od nVidinega TVouta. Še posebej v neumni resoluciji 1024x768. Skrajno priporočeno je, da uporabljaš PAL resolucijo za TVout: 768x567

In če misliš s piknikom mene,PicNiKa, naj ti povem, da sem tudi jaz omenil Elto.
LP, Gregor GRE^

CaqKa ::

slika je že zaradi tega lepša ker pc naredi še post procesing :)
pa na vsak način ni vredi iz tvouta pošiljat slike z 1024 resolucijo ker bo 800x600 že dosti bolje.

Dr_M ::

ce mas dost dobr TV sploh ne opazis razlike med 800x600 in 1024x768 pri filmih.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

GaS ::

jst mam panasonica 70cm,60Hz, pa ti lahko mirno zagotovim, da divx in nasploh dvdji predvajani s 1024 zgledajo mnogo bolje.sploh potem ko vse nastimas s tvtoolom.Na nizji locljivosti pa ful dobr mpeg-i zgledajo oz. filmi v slabsi kvaliteti.verjemi mi, da sm se dost zajebavu s tvout nastavitvami, od gf1 do fx-a. no, vmes sm mel se R8500, k sm ga ravno zaradi "kao" boljse slike na TV nabavu..seveda sm ga cez dva tedna prodal..ampak to sploh ni bistvo te teme:))

u glavnem, pol JE slika enakovredna oz. boljsa na playerjih v primerjavi s TVOutom?

TylerDurden ::

Ima kdo tale player oz. kaj ve o njemu?

Neuston Maestro DivX -1201 predvajalnik

nevermind... pozabil sem gor pogledat, vprašanje pa ostaja
Let\'s make some soap ...

Zgodovina sprememb…

Jago ::

O maestru vem to, da je eden najboljsih divx playerov I. generacije (na chipu sigma em8500 kot elta8882), ker ima dober support.

Osebno menim, da je glede na to, da je "star" izdelek, precenjen.

miha25 ::

Kdo že kaj ve kdaj pride patch za elta 8883?
««
9 / 45
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[divXvid] Elta predvajalniki (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Zvok in slika
54857894 (13995) darexx
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724705 (9319) bizi72
»

[DivXviD] Firmware za predvajalnik (peka in uporaba)

Oddelek: Zvok in slika
1524646 (5144) JanezC
»

[divXvid] Amstrad predvajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15922559 (10368) timzl

[DivXviD] Kateri Divx predvajalnik?

Oddelek: Zvok in slika
1531368 (14621) Stepni Volk

Več podobnih tem