» »

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave

««
8 / 45
»»

pivmik ::

Kako pa jim lahkjo še rečem?
Če pa neke take malenkostne stvari naredijo Player neuporaben.
Tisti ki projektirajo te DivX Playerje jih sploh nikoli ne uporabljajo.

A ti bi blo lepo da če bi hotel gledat DVD ga bi mogu si skopirat na računalnik, poprabvljat podnapise, prekodiravat in nazaj gor na DVD posnet???
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pivmik ()

WildTHink ::

Obrob? Jest sm napisou da jih KISS ma in da so na prosoji svetlo sivi podlagi beli podnapisi.
So... are you red or blue?

Lucifix ::

Picnik: Zadovoljen z odgovorom glede bednih divx/xvid predvajalnikih? :)

pivmik ::

To je odgovor samo za KISS(ki je drag) kaj pa ostali playerji?
LP, Gregor GRE^

sergejp ::

Piknik:

a)
1. idi si kupi dvd player za 50eurov
2. idi v videoteko in si sposodi dvd
3. konec

b)
1. kupi si divx player za 200eurov
2. idi v videoteko in si sposodi dvd
3. oglej si še kakšen divx s slovenskim filmom, če angleško ne veš
4. počakaj na popravek in si poglej tud kakšnga divx-a s slo podnapisi

c)
kupi si tablete, joint, ... in si zamišljaj da je vse popolno


lp


sergej

Dr_M ::

sergejp: zakaj mas pa racunalnik pol? da drugim po forumih pamet solis??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Jago ::

Picnik: na trgu je prevec playerov, da bi tu v tem forumu dobil podatke o ozadju podnapisov za vse izdelke.

Kaksne ideje imas. Se nikoli nisem uporabil podlage za podnapise na racunalniku-Bsplayer.

Vidim, da si tezki znalac, zdaj pa ti povej koliko pcjev ima daljinca za predvajanje divxov, koliko pcjev oziroma zvocnih kartic ima opticnih izhod itd in kako npr. povezati televizijo ter racunalnik v vecnadstropni hiši in potem predvajati filme:)))

Nihce tu ne zagovarja svojega ultimativnega gledanja divxov, le o komponentah si podajamo mnenja.

Sploh pa ne razumes bistva. Tu gre za komponente DVD, ki podpirajo se zraven divx, tak da zdaj pa kar popluvaj cel dvd trg, češ saj vse to pa ima powerdvd itd.

Komponenta ki stane borih 20 tisocakov in podpira toliko moznosti pa najbrz res ne more šiškebap.

Dr_M ::

koliko pcjev ima daljinca za predvajanje divxov

kdor hoce, ga lahko ma.

koliko pcjev oziroma zvocnih kartic ima opticnih izhod

skor usaka integrirana in samostojna zvocna ma opticni izhod. verjetno vec kot pa ma doma folka ojacevalec z opticnim uhodom.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

CaqKa ::

ja tole če ni črne obrobe okol belega podnapisa je res lahko fulll moteče...
in divx pleyerji ta čas še pač niso najbolj za gledanje...
tudi kakšen pc se bo z razvojem linux distrojev počasi dalo spravit v spodoben predvajalnik.

picnik.. ti pa malo bolj umirjeno ;)

Lucifix ::

Sam dejmo probat tele debate tukaj držat na enem nivoju, kot smo jih do slej, pa bo vse vredu.

Gatsu ::

Mislim da je predmet te teme razprava o divx/xvid komponentah in ne o tem v čem je PC boljši. Vsi vemo da je PC za te zadeve najbolj prilagodljiv a nekateri pač raje samo vstavimo plošček v komponento pritisnemo play ter subtitles ter uživamo ob gledanju filma brez da me bo strah da se mi bsplayer sesuje ipd. Skratka Picnik ako ti je PC ljubši za gledanje divxov ti noben ne brani da ga ne uporabljaj, prav tako pa ni treba v nič metat jako poceni artefaktov ki prebavijo vse kar vanje daš za ceno ene usrane povprečne grafične kartice. Scena je še mlada in vse take zadeve rabijo svoj cajt da dozorijo. Sam imam doma Elto 8882 in vse kar mi gre na jetra je počasno nalaganje podnapisov in njihova pogosta nesinhroniziranost - ki jo komot popravim z smernima tipkama za levo in desno, ter hroščatost zadnjega firmwera ki ne mara original DVD filmov, saj moram za gledanje njih občasno enoto popolnoma ugasnit, počakat par sekund ter jo ponovno prižgat. Seveda bi se ne branil tudi močnejše zadeve ker previjanje na tej Elti ne deluje baš najbolje, ampak podarjenemu konju se pač ne gleda v zobe 8-)

|neyc| ::

kaj že ma kiri novi upgrade za philips 737 ( novejšega od 4.1.19? če ga kdo ima, naj da link od kot da je downloadal,...

lp
neyc

slokii ::

Vidim da ste eni mojstri racunalnistva tukaj malo zgresili bistvo debate.
Ampak ok.. zdaj pa mi prosim povej kako bos recimo svojemu fotru al pa mami kupil racunalik za 20 al pa 40 jurjev, ki bo tako enostaven da bo tud on znal naredit video na TV, pa da bo tolko tih da nebo star ventilator skozi brnel (kar mene osebno ZELO moti), pa da ga bos lahko previjal, pavziral kar z daljincem...

torej, mislim da bos odstel kar nekaj denarja vec + malo vec znanja potrebujes...

vidis v cem je trik playerjev za 100€?

pa lep pozdrav!

pivmik ::

Zato ker obstajajo neke poceni smeti od samostojnih playerjev jih ni treba kupit.
Ne govorim da morete zato kupit PC, ampak pač počakajte.

Če pa se vam mudi pa boste trpeli posledice.
LP, Gregor GRE^

pivmik ::

Aja pa obstaja tudi VIA EPIA plata (40000sit) ki iam vse živo vgrajeno noter (proc, IR, usb2, tvout, 5.1,....)
LP, Gregor GRE^

Lucifix ::

Picnik samo eno vprašanje. Zakaj so se ti tele divx/xvid playerji tako zamerili? Maš kakšno slabo izkušnjo?

TylerDurden ::

sam divx štekajo...
Let\'s make some soap ...

CaqKa ::

pa njemu se niso divx plejerji zasrali.. on pravi da je treba počakat ker so ta trenutek še preveč buggasti...
jaz sem istega mnenja. za moje potrebe še to ni sprejemnljiv izdelek.. za veliko večino pa že očitno...
ker če kupim izdelek potem pričakujem da dela ne pa da bom moral kot za winse vsake tolko cajta po popravke it... komponenta je zato da kupiš in dela.. in se ne ubadaš kaj preveč z njo... to pa v tem trenutnku za divx pleyerje ne velja... in to priča samo dejstvo o velikosti te teme in vseh vprašanjih v tej temi.

karma ::

hmmm....čudno->tema so divx/xvid komponente, pa je 1/3 vseh postov samo na temo ali se tovrsten gizmo sploh splača kupit (oz besno prepričevanje, da se ga ne splača).Mislil sem, da je to thread namenjen predvsem lastnikom komponent oz. tistim, ki to nameravajo postati, pa vidim da temu ni tako. Nekateri so pač PROTI in jim nobeno argumentiranje ne bo spremenilo stališča, vedno bodo našli nekaj, kar ne štima -> magari da ni ćrne podlage pod podnapisi.To me že skoraj spominja na tutorstvo naše države izpred poldrugega desetletja in več, ki je svojim državljanom dostikrat preprečevala in solila pamet o tem, kaj rabijo in kaj rabijo ne z takrat gnilega Zahoda. Divx/XviD komponente so pač postale v celi EU in širše dokaj željena vroča in iskana roba, pa tudi če mi držimo še naprej glavo v pesek -> tako pač je.Naši vrli uvozniki in trgovci si veselo manejo roke in nabijajo cene ter prodajajo komponente 30-50% dražje kot zunaj, v mojem lokalnem Big Bangu pa prodajalci pravijo da so divx filmi piratska roba, prodajajo Elto 8883, vendar pa CDja s piratsko robo oni dali bodo NE, moraš si ga sam prinest s sabo8-O ...tako , da je zmeda popolna....ehm,da ne zaidem->počasi postaja nezanimivo prebirati celo stran postov, zakaj naj bi se nekomu, ki verjetno komponente sploh ni imel doma na testiranju, te komponente tako zamerile, da je pač kategorično PROTI.Meni pač moj gizmo v redu služi, bom pač kako debato in morebitne buge ter svoje skromno znanje o tem delil na katerem od tujih namenskih forumov, kjer zanimanje za tovrstne napravice še obstaja in kjer velja moč argumentov in ne argument moči....

Lepo se imejte vsi skupaj:))

cya
k.

miha25 ::

Ta tema je namenjena se mi zdi mnenja lastnikov komponent, nadgradnje biosa itd.

CaqKa ::

ta tema je namenje splošni debati o divx predvajalnikih.. torej zajema vse o njih.
ko pa bodo predvajalniki kaj bolj razširjeni pa bomo kaj več o njih povedali.

pivmik ::

Ta tema naj bo v pomoč tistim ki nameravajo kupovat DivX XviD Playerje.
In dobro je da vedo, da predvajalniki niso še to kar bi morali bit.
LP, Gregor GRE^

Dr_M ::

dokler ne bo predvajalnik predvaju use kar not utaknes, se ne splaca kupt tega.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Jago ::

Taksnih predvajalnikov ki bi vse znali predvajat ne bo. Ker se bo en spomnil pa zelel poganjat minidisc al pa veliko disketo na kateri ima 10s vojerskih posnetkov.

Mislim da je ta tema namenjena tistim, ki imamo tako enote in si delimo izkusnje ter tistim, ki jih nameravajo kupiti, ne pa tistim ki jih nimajo, jih ne nameravajo kupit in iscejo dlako v jajcu.

Ker po taki logiki tudi noben ne bi kupil dvd komponent, ker bi se pri vsaki kaj naslo... barva, tipke itd..

mrTwelveTrees ::

MADONA !

Ta post je prav beden... vse drugo pišete v tri božje rože....

dejte mi PROSIM povedat:

katero divx/xvid/dvd komponento se splača kupit
- da podpira čim več oblik podnapisov ! *sub *txt *srt ...
- da ima nastavitve za podnapise (velikost, barve...)
- da bere po možnosti DVDr+ / DVDr-
- da ima izhod za več zvočnikov

dejte to povedat ali glasovat....

madona no, ne pa se kregat kot piščanci -eni za eno, drugi za drugo... ker bom zgubu živce ker ne vem kaj kupit

chucki ::

100x sem ze slisu vprasanje kero komponento naj kupim,jao no!
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

pivmik ::

NOBEDEN!

V tem je fora kreganja, da nekateri že kupujejo oz priporočajo nakup DivX komponente.
Največ kar podpirajo mislim da je:
-SRT, pa neke SMI
MicroDVD(SUB, TXT) mislim da ne podpirajo

O posebnih nastavitvah pisave podanpisov pa ne niti sanjat (ni obrob, sence ali črnega ozadja za podanpise, ni nastavitve barve(philips ima RUMENE barve podapise), nima nastavitve veličine, pozicije... nič). Vedno pa obsataja kaka izjema, ki morada podpira kako ekstra nastavitev. Nekateri playerji prikažejo podnapise LE in SAMO če so preimenovani enako kot filem.
Aja pa na ŠUMNIKE ČŠŽčšž pozabi, NOBEDEN jih ne podpira.

DVD+-R berejo praktično vsi, mogoče se anjde kak cvetka, ki ne prepozna DivXov posnetih na DVD medij.
Po zadnjih sporočilih ima ELTA predvajalnik probleme pri ORIGINALNIH DVDjih, tolko o zrelosti DivX Playerjev.

katero divx/xvid/dvd komponento se splača kupit

NOBENO za zdaj
LP, Gregor GRE^

Dr_M ::

100x sem ze slisu vprasanje kero komponento naj kupim,jao no!

no vids...ze tok povedanega, pa tok uprasanj in se zmeri noben ne zna nc svetovat.

se popolnoma strinjam s PicNiK-om.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mrTwelveTrees ::

pol pa nej grejo vsi v K**** !

ne morejo enega dobrega divx/xvid predvajalnika narest

RES, SRAMOTA ! ;((

Gatsu ::

O posebnih nastavitvah pisave podanpisov pa ne niti sanjat (ni obrob, sence ali črnega ozadja za podanpise, ni nastavitve barve(philips ima RUMENE barve podapise), nima nastavitve veličine, pozicije... nič). Vedno pa obsataja kaka izjema, ki morada podpira kako ekstra nastavitev. Nekateri playerji prikažejo podnapise LE in SAMO če so preimenovani enako kot filem. Aja pa na ŠUMNIKE ČŠŽčšž pozabi, NOBEDEN jih ne podpira.



Od tehle malusov je na Elti problematičen samo eden in sicer šumniki, vse ostalo je brezpredmetno ker so podnapisi lepe bele barve in nimam nobenih pripomb čez velikost in vidljivost njih pa sem pogledal že kar precej filmov z njimi. Dejstvo je da ako dobiš za 100? predvajalnik ki suče skoraj vse kar mu daš obenem pa še podnapise je to za ta denar zelo veliko. Pač kdor hoče udobje in ima denar naj kupi, kdor bi rad zraven še špilal naj kupi X-box, komur so pa pomembne sence prosojnost ipd pa naj ostane na PC-ju pa bo volk sit in koza cela ane :)

chucki ::

kako ti naj clovek svetuje,ce pa pol sam grajas predvajalnik. Nobena stvar ni popolna in tudi predvajalniki ne bodo!
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

pivmik ::

kdo hoče popolnost????
Samo osnovne stvari rabimo:
-podnapisi z obrobo/senco (če ne se jih ne vidi ob svtlem ozadju)
-podnapisi bele barve
-podnapisi s šumniki
-predvajanje SUB, SRT (MicroDVD in SubRipper formata podnapisov)
-previjanje brez desinhronizacije

100? gor ali dol!
LP, Gregor GRE^

sergejp ::

kakor hitro bodo porihtali podnapise z novim updatom pri ELTI ali pri katerem drugem, takoj letim po predvajalnik!

mislim da razen podnapisov pri elti 8883 vse dela kakor je potrebno?


lp

sergej

CaqKa ::

šumnike nebi štel med osnovne stvari...
to da pa nebi podpirale vobsub podnapisov pri divxih, hkrati pa bi podpirali podnapise na dvdjih pa se mi zdi nezaslišano >:D

Lucifix ::

Sam ste pa tut face. Predvajalniki so še v razvoju, kot vsaka začetna tehnologija, ki pride na trg. A ko so tvoji prijatelji imeli Atarija, si pa ti rekel: ne, ne bom ga kupil, ker nima še 32 bitne barve in premala resolucija!

Tako pač je, in če nisi pripravljen sprejeti nek davek na novo tehnologijo, potem pa imel kišto poleg televizije.

Jaz sem ta davek sprejel in me sploh ne moti, če podnapisi nimajo obrobe (saj tako ali tako so podnapisi vedno spodaj, kjer je črna obroba).

Ne predvajajo sub in še kaj? Jaz sem že vse stare filme, na katerih so ostali podnapisi, že pogledal. Ko pa dobim kaj novega, pa spremenim podnapise v .srt format pa je.

Na vsezadnje pa te nobeden ne sili, da moraš to tudi kupit. Jaz in verjamem, da tudi ostali uporabniki divx/xvid komponentov niso prav nič posebno razočarani. In mene tudi ne moti, da poveš svoje mnenje, toda da pa pri vsakem vprašanju poveš, da je to za en drek ipd. pa je tut že mal preveč. Sicer pa nikjer sploh nisem zasledil, da si ga že probal doma?

Govorim Picniku seveda.

Jago ::

Picnik, ne zavajat ce ne poznas scene:

Neuston maestro 1201 podpira, .sub, .srt, z novim firmware tudi ščž in ima najboljso podporo kot player prve generacije (isti chip kot elta 8500), vendar stane okoli 50 jurjev, kar pa je absolutno prevec.

Osnovne stvari niso senčenje in sprememba fonta.

Elta 8883 previja naprej in nazaj da je veselje.

Nasvet za nakup je preprost. Kupis vedno zadnjo generacijo. Pri elti 8883 vse dela lepo, razen zaenkrat podnapisov.

pivmik ::

Nevem zakaj se folk takoj užali ko se mu pove resnico.

Jago:
Kje se pa da dobit ta eksotičen DivX player ki ga prvič jaz slišim in prej ni il nikoli omenjen?
Hoho 50Ksit!

Vem da osnovne stvari niso senčenje in sprememba fonta, zato tega tudi nisem napisal.
Obroba(ALI senčenje) pa je osnovna zahteva za normalno gledanje
Gol bel tekst na beli podlagi se enostavno ne da brat.


Lucifix:
Ne moreš primejat računalnokov s DivX playerji na tak način.
Fora je da je problem samo v bednem SOFTVERU predvsjalnika in ne hardevu (glede na to da si omenil atari in 32bit barve).
Enostvno debilnost, malomarnost in lenoba izdelovalcev.
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Jago ::

Cena neustona je 36 in ne 50. Je zgleda padla.

http://www.kadarkoli.com/tree.asp?class...

Glede ozadja podnapisov: sposodi si en player, npr. 8882 in videl bos da ni nobenih tezav z branjem. Prvic, ker so fili vecinoma 16:9 in so podnapisi v crnem robu, drugic, ker toliko izstopajo tudi na 4:3, da ce imas normalen vid, ni tezav.

Lucifix ::

Jaz bi predlagal da se javil za vsak player en, ki bi bil pripravljen napisati kratek članek kaj podpira in kaj ne. Oz. bolj odgovore na vprašanja, npr.:
Kateri divx/xvid predvajalnik uporabljate: Elta 8882
Ali predvajalnik podpira podnapise: DA
Ali podpira šičnike in šumnike: NE
Ali ima obrobo okoli podnapisov: NE
In tako dalje...

Potem bi lahko Slo-Techovci vse to objavili tudi pod članke, tako da ne bi vsak spraševal tukaj ali ta player podpira tole itd.

WildTHink ::


PicNiK:
kdo hoče popolnost????
Samo osnovne stvari rabimo:
-podnapisi z obrobo/senco (če ne se jih ne vidi ob svtlem ozadju)
-podnapisi bele barve
-podnapisi s šumniki
-predvajanje SUB, SRT (MicroDVD in SubRipper formata podnapisov)
-previjanje brez desinhronizacije 100? gor ali dol!


Vse to ma samo zadnje alineje nima čist popolne oz. velja samo za posnete CDR(W) in ne za DVDR(W) ampak zato obstaja pa funkcija SEARCH.:P :P

@Lucifix: Jest sm napisou v enem od mojih zadnjih postov kaj podpira moj predvajalnik, ki ga imam.
So... are you red or blue?

Lucifix ::

WildTHink: zdaj je to razgubljen po 8 straneh in zelo nepregledno. Bolje bi bilo, če bi vse zložili v "škatlico" :D

link_up ::

enkrat sm nekje na netu zasledil discman divx,vcd,dvd,wmv... predvajalnik za dokaj poceni..to je fajn stvar :)

miha25 ::

To sploh ne obstaja>:D

Tugo ::

Jago: imaš tega Maestra doma? lahko opišeš kaj bi lahko blo narejen boljš in kaj pogrešaš?

lp, T.

CaqKa ::

Jaz bi predlagal da se javil za vsak player en, ki bi bil pripravljen napisati kratek članek kaj podpira in kaj ne. Oz. bolj odgovore na vprašanja, npr.:

povejte kere vrstice naj ima tabela pa bom našopal v prvi post. itak redno spremljam temo.

Jago ::

Elta 8883 stane v metroju (Avstrija) 99 EUR neto. Zanimiva cena.

Lucifix ::

Kateri divx/xvid predvajalnik uporabljate:
Katere kodeke predvaja predvajalnik:
Ali predvajalnik podpira podnapise:
Ali podpira šičnike in šumnike:
Ali ima obrobo okoli podnapisov:
Kakšen audio izhod ima:
Zoom da/ne:

Nekaj takšnega, a naj še ostali predlagajo kaj je pomembno.

podtalje ::

Predlagam še:

- kateri čip uporablja
- katere medije sprejema (CD-R,RW, DVD+-R,RW)
- kateri region code
- cena in lokacija nakupa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: podtalje ()

fraising ::

Mene pa zanima kje na netu bi dobil še kakšen forum, ki debatira o DivX komponentah.
Najraje za ELTO 8883

mamomu ::

Kateri divx/xvid predvajalnik uporabljate: Loomax x-50
Katere kodeke predvaja predvajalnik: do zdaj me noben film ni pustil na cedilu
Ali predvajalnik podpira podnapise: DA
Ali podpira šičnike in šumnike: NE
Ali ima obrobo okoli podnapisov: NE
Kakšen audio izhod ima: KOAKS
Zoom da/ne : DA
- kateri čip uporablja : mislim da ESS
- katere medije sprejema (CD-R,RW, DVD+-R,RW): preverjeno VSE
- kateri region code : ODKLENJEN
- cena in lokacija nakupa: MEDIAMARKT AUSTRIJA
- priporočilo : DA
««
8 / 45
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[divXvid] Elta predvajalniki (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Zvok in slika
54857884 (13985) darexx
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724703 (9317) bizi72
»

[DivXviD] Firmware za predvajalnik (peka in uporaba)

Oddelek: Zvok in slika
1524646 (5144) JanezC
»

[divXvid] Amstrad predvajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15922556 (10365) timzl

[DivXviD] Kateri Divx predvajalnik?

Oddelek: Zvok in slika
1531365 (14618) Stepni Volk

Več podobnih tem