» »

Vlaganje v stanovanje ko si v najemu =?!

Vlaganje v stanovanje ko si v najemu =?!

«
1
2

Heisenberg ::

Pozdravljeni, mogoče mi lahko kdo od vas tukaj svetuje...

Sem v najemu. Kopalnica in kuhinja sta potrebni remonta - problem s plesnijo in stari, zjebani elementi itd...
Najemodajalca s tem ne bom obremenjeval - moji osebni razlogi (kompenzacije itd...)
A bi se vseeno rad zaščitil v primeru da se odselim oz. me izselijo!

Kako to izvesti, da če vložim 10.000€ da mi ne propadejo 100% ampak v določenem procentu letno..., ker pač naslednji najemodajalec ne bo želel plačati ipd ?


Hvala!

nightrage ::

Bedak si, če boš vlagal v stanovanje za katerega plačuješ najemnino. Stanovanje mora poštimati lastnik, ne pa podnajemnik.

XyNOBvxWVJ ::

Tudi jaz ne bi vlagal v kopalnico najemodajalca..
Niti, če dobiš pisna zagotovila.

Heisenberg ::

Sem napisal da so za to določeni razlogi, ki jih ne bom razlagal!
(kako naj mamca s penzijo 600€ vlaga v stanovanje?)

Zanima me samo kako bi se zaščitil!

korenje3 ::

Vlagaj samo v premičnine. Tisto kar lakho odneseš. Vse ostalo niti pod razno.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Heisenberg ::

Ok, hvala za komentarje in opozorila!........

Torej...

Kako se lahko zaščitim?!

redo ::

Brez pisnega dovoljenja lastnika itak ne smeš obnavljati ničesar. Tako ne vem, kako si prestavljaš "Najemodajalca s tem ne bom obremenjeval".

korenje3 ::

Rečeš lastniku naj zrihta kopalnico ali pa zahtevaš nižjo najemnino. Ali greš pač drugam.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

bambam20 ::

Heisenberg je izjavil:

Ok, hvala za komentarje in opozorila!........

Torej...

Kako se lahko zaščitim?!


Notri si navlečeš žensko s otrokom.

korenje3 ::

Heisenberg je izjavil:

Ok, hvala za komentarje in opozorila!........

Torej...

Kako se lahko zaščitim?!


Na sploh nimaš pravice posegat v stanovanje, ki ni tvoje. Tudi če ti smatraš neki kot "obnova" lahko lastnik to smatra kot "uničenje stare kopalnice". Torej lahko te vn vrže in sodno izterja.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Heisenberg ::

Ok, vidim, da tukaj nihče ne živi na vasi in imate same negativne izkušnje.

Tema se lahko zaklene.

korenje3 ::

Ja mi smo bili najemodajalci. Smo popisal vse kar je možno, vključno s kuhinjskim priborom (krožniki, žlice, vilice, mešalniki...), pločice, premičnine.... v pogodbi vse definirano če se uniči da se plača toliko in toliko.
Dejstvo je da če ti najemnik uniči eno pločico, ni strošek samo 100€ kolikor stane, ampak kakšnih 300€, da ti pridejo razbit staro in zamenjat novo. Tako neki kar se zdi najemniku "ah sej ni nč" je lahko velik strošek za najemodajalca.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

redo ::

Heisenberg je izjavil:

Ok, vidim, da tukaj nihče ne živi na vasi in imate same negativne izkušnje.

Tema se lahko zaklene.

Ne, živimo vsepovsod, ampak včasih tudi kak zakon preberemo. Kako se boš "zaščitil" mimo zakona? A ima to tebi smisel?

pirat ::

Heisenberg je izjavil:

Ok, hvala za komentarje in opozorila!........

Torej...

Kako se lahko zaščitim?!

Z notarsko overjenim dogovorom, v katerem je dogovorjeno:
- koliko bos vlozil v stanovanje;
- koliko let se to amortizira oz. koliksna odskodnina ti pripada, ce ti najemodajalec predcasno odpove pogodbo npr. po 1, 2, 3 letih…
- ce najemodajalec kot pravis dejansko nima denarja, da bi ti lahko racunal na vracilo ‘vlaganj v tuja sredstva’ v primeru predcasne odpovedi najemne pogodbe se zavaruj z odstopom bodocih terjatev do novega najemnika …. (ni bas nekaj, bolje kot nic)..
- v skrajni sili lahko ‘vlaganja v tuja sredstva’ opredelis kot posojilo dejanskemu lastniku stanovanja in eventuelno zavarujes s hipoteko (ki ti jo lastnik odplaca skozi cas v smislu nizje najemnine) in se po dolocenem casu poplaca in izbrise (ampak mamce s 600 EUR penzije bos tezko preprical v kaj takega, ker ne razumejo teh zadev)..
Skratka med razumnimi ljudmi se tudi glede vlaganj v tuja osnovna sredstva da dogovoriti, ampak ti sprasujes na slo-techu, kjer je razum redka vrlina zadnje case …

Heisenberg ::

@pirat

Najlepša hvala za obrazložitev!

facepalm ::

Jaz bi se dogovoril z lastnikom, da obnovo zrihta on, po njegovih pogojih/zeljah. Ce zeli upostevati se tvoje, toliko bolje.
Financiral bi sam (kot posojilo) in bi se zmenil z lastnikom glede vracila. Bodisi placujes polovicno najemnino dokler ne dosezes te vsote ali celo nic.
Ce te predcasno izseli, naj ti ob izselitvi povrne preostali dolg, ce se izselis sam, pa preostali dolg minus dolocen procent.
Pac odvisno od dogovora, da bosta profitirala oba. Kadar se domenita pa sklenita se dogovor pred notarjem.

Tody ::

Pazi tukaj gre za 10000 eur. Ker čeprav mislis samo ploščice zamenjat ti nikoli ni to. Sklenes lahko pogodbo kjer opredelis da imas pravico živeti notri do leta za katerega ste zmenjeni da se zadeva poplača. Ker si lahko prepričan da če teta umre bodo sorodniki zahteval prodajo stanovanja.

WizzardOfOZ ::

Če lastnik nima dovolj denarja za obnovo, lahko obnoviš ti, ampak z aneksom k najemni pogodbi, kjer bo zapisano koliko časa ne boš plačeval najemnine za vrednost tvojega vložka v to stanovanje.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Ganon ::

nightrage je izjavil:

ne pa podnajemnik.


Lastnik odda stanovanje v najem. Najemnik odda stanovanje v podnajem.

IL_DIAVOLO ::

Matki reči, da nismo več v Jugoslaviji in da ni avtomatsko tvoje, če steno iz rumene prebarvaš na belo.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

MIHAc27 ::

Lej, še vsi svetujejo, da ne vlagaš v stanovanje, ki je od sorodnika (pa naj bo starš, brat, tast, tašča lastnik)
Kaj šele, da bi vlagal v povsem tuje stanovanje.

Pirat je še najbolj rekel. Pač z mamco se bo treba zmenit.
Če si ti pripravljen vložit 10.000€ in jih lepo pustit, če greš ven... ja po moje bo takoj za.
Če je na tesnem z denarjem, zna bit kako zmanjšanje najemnine že problem.

Pač obrazloži ji, da tako kopalnica ne more bit, in da si pripravljen nekaj primaknit.
Pa pod kakimi pogoji. Npr. Daš 5000€ ampak v zameno te ne vrže ven vsaj 5 let.
Al pa daš 5000€ pa naslednje 4 leta maš 100€ manj najemnine. Če te prej vrže ven pač ostanek odplača.

eventyrer ::

Heisenberg je izjavil:

Pozdravljeni, mogoče mi lahko kdo od vas tukaj svetuje...

Sem v najemu. Kopalnica in kuhinja sta potrebni remonta - problem s plesnijo in stari, zjebani elementi itd...
Najemodajalca s tem ne bom obremenjeval - moji osebni razlogi (kompenzacije itd...)
A bi se vseeno rad zaščitil v primeru da se odselim oz. me izselijo!

Kako to izvesti, da če vložim 10.000EUR da mi ne propadejo 100% ampak v določenem procentu letno..., ker pač naslednji najemodajalec ne bo želel plačati ipd ?


Hvala!


ne vlagaj ničesar saj ne boš dobil nič povrnjeno.
Če že, se takoj v štartu zmeni z lastnikom stanovanja za nek deljen strošek (recimo si ti kupiš svoj nov pralni stroj...) ostalo bo itak vse ostalo lastniku.


Ne vlagaj ničesar. Nič ti ne bo ostalo.

Zgodovina sprememb…

r3dkv1c4 ::

Heisenberg je izjavil:

Sem napisal da so za to določeni razlogi, ki jih ne bom razlagal!
(kako naj mamca s penzijo 600€ vlaga v stanovanje?)

Zanima me samo kako bi se zaščitil!

Enostavno.
S pogodbo o najemu gre na banko po 5k € pufa, ki ga vloži v obnovo kopalnice in s tvojo najemnino pokriva puf. Win-win.
Tebe razbremeni razmišljanja o obnovi in še vesel boš, da imaš novo kopalnico.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

eventyrer ::

MIHAc27 je izjavil:


Pa pod kakimi pogoji. Npr. Daš 5000EUR ampak v zameno te ne vrže ven vsaj 5 let.



good luck with that.
Potem pa bo ta tip čez 3 leta pogruntal da bi se rad preselil iz bilokakega razloga in bo težil lastniku da naj mu odplača kopalnico.

MIHAc27 je izjavil:


Al pa daš 5000EUR pa naslednje 4 leta maš 100EUR manj najemnine. Če te prej vrže ven pač ostanek odplača.



torej kot da bi najemojemalec lastniku dal kredit za obnovo kopalnice? :D:D:D




Lastnik naj obnovi kopalnico za 5000 eur in ti zviša najemnino za 100 do 200 eurov mesečno. problem rešen.

Zgodovina sprememb…

eventyrer ::

Heisenberg je izjavil:


Najemodajalca s tem ne bom obremenjeval - moji osebni razlogi (kompenzacije itd...)

Kako to izvesti, da če vložim 10.000€ da mi ne propadejo 100% ampak v določenem procentu letno..., ker pač naslednji najemodajalec ne bo želel plačati ipd ?



kaj zdaj...boš obremenjeval lastnika ali ne? To kar si napisal je protislovje.

Bud_Bundy ::

Lastnik vzame kredit, da zrihta, tebi pa zviša najemnino. To je meni edino logično.

Karkoli drugega nima smisla, je bolje it v bolje opremljeno stanovanje....

feryz ::

Za 10 jurjev jaz zamenjam v stanovanju popolnoma vse.
On pa bi rad zamenjal par omaric in prebelil, najel najdražje možne obrtnike, ki bi mu še v žep kaj stisnili in s tem obremenil najemodajalca.
Nor bo bil lastnik, če pristane na kaj takega.

Če pa znaš sam delati, z malo iznajdljivosti, je stanovanje lahko popolnoma drugačno in urejeno za drobiž, ki ga niti ni treba uveljavljati. Najemnina ali dve, pa je dovolj.

Okapi ::

Vse je odvisno od dogovora z lastnikom, in koliko ti je do tega, da živiš v boljšem stanovanju ali hiši. Če je lastnik neka starejša gospa, ki si z oddajanjem viša borno pokojnino, jo boš težko prepričal, da ti zniža najemnino v zameno za prenovo kopalnice. Kvečjemu bo pristala na dolgoročnejšo pogodbo o najemnini, najemnik mora pa presoditi, a se mu splača vložiti 10 jurjev v to, da bo x let živel v boljših razmerah.

WizzardOfOZ ::

feryz je izjavil:

Za 10 jurjev jaz zamenjam v stanovanju popolnoma vse.


A to živiš na 30 kvadratih? wc obrneš, pa dobiš tuš kabino?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

feryz ::

Nope. DIY se temu reče.
Stvari postanejo svinjsko poceni.

Saj veš, malo po malo, pa se nabere. Za eno zafiro.

Sicer pa to ni bil point. Point je, da samo politika lahko kupuje v imenu drugega. In krade kolikor se da.
V privat sferi se tega naj ne bi šli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

WizzardOfOZ ::

Jaz pa moja žena sama večino stvari narediva, pa za 10k ne obnoviš celega stanovanja. Sva med korono obnovila en cel štuk v bajti in nekako takole je prišlo:
- laminat 1500
- nove stopnice 1500
- kamena volna in cel poden zamenjan 1800
- kopalnica (tuš kabina, vodne inštalacije za do tuša, ploščice, umivalnik, omarice, wedi plošče,...) 2500
- novo bandažiranje knaufa in barvanje 400
- nove luči, nove vtičnice, na novo potegnjeni kabli v celem štuku 1000
- nova spalnica (omare, postelja) 2000
- nova dnevna soba (kavč, miza, stoli) 2000
- nova otroška soba 1000
- notranja vrata (2x lesena in steklena drsna vrata) 700
- roloji 300
- cel kup drobnarij (vijaki, l profili, .....) 1000 (sploh ne veš kdaj gre tok denarja za te prčkarije)
- nekaj orodja (to ostane) 600
To je skoraj 17k, pa z ogrevanjem nismo nič delali, vode se nismo dotikal, samo cebi za do tuša sem dal novi,...

Samo če boš res šel na budget varianto, boš mogoče res za 10k prišel skozi, ampak čez 3 leta boš vse menjal. Naju je izučilo, da se tega ne greva več. Recimo laminat: čipšit poceni, pa je tazpadel po treh letih.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Heisenberg je izjavil:

Sem napisal da so za to določeni razlogi, ki jih ne bom razlagal!
(kako naj mamca s penzijo 600€ vlaga v stanovanje?)

Zanima me samo kako bi se zaščitil!

Kam so šle pa najemnine?

WizzardOfOZ ::

Boljša barva je 70€ za 10l, mal brusa, pa malo ometa, da pri bajti popraviš kaj, pa si takoj na 400€.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

feryz ::

A ti veš, da lahko kuhinjo narediš sam? Spalnico? Pohištvo za kopalnico?
Vgradiš okna sam, notranja vrata, položiš laminat, ploščice, narediš inštalacije, beliš, knaufaš, ...

Ampak spet si falil point.
Ok, lastnik ti dovoli prenovo kopalnice, notar, bla, bla..
A bo stara ženička iskala ploščice, armature, keramiko? A bo guglala po internetu, kje bo našla najcenejšega izvajalca?
Verjetno ne.
Tudi če jo nimaš namena opizditi, se ti ne bo dalo iskati najcenejše rešitve, ker itak ne plačaš ti.
Stekaš zdaj? Iz vidika lastnika, totalna norost, če privoliš v to.

WizzardOfOZ ::

feryz je izjavil:

A ti veš, da lahko kuhinjo narediš sam? Spalnico? Pohištvo za kopalnico?
Vgradiš okna sam, notranja vrata, položiš laminat, ploščice, narediš inštalacije, beliš, knaufaš, ...


Ja, delam vse to sam.
Ampak material ni več poceni. Ko sem osb plate kupoval, sem dal zanje 300€, ko jih je sodelavec 3 mesece kasneje, je dal skoraj 600€ v isti trgovini, danes so še dražje.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Invictus ::

Heisenberg je izjavil:

Ok, vidim, da tukaj nihče ne živi na vasi in imate same negativne izkušnje.

Tema se lahko zaklene.

Kaj ima vas veze y yakonodajo, mi pa ni jasno.

Pokliči lastnika in se zmeni, če se bo dalo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ginekk ::

Plesen ni v redu za zdravje. Jaz bi vlagal kvečjemu beljenje s sanacijo plesni še to bi se moral dogovorit za kompenzacijo pri najemnini.
Vse ostalo našteto je praktično prenova prostorov in domena najemodajalca.

Če ne sodeluje, pač poišči drugo lokacijo.

Horas ::

wlater white, naj se mamica preseli v drugo stanovanje ane, otroci pa plesen ni zdravo.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Tidule ::

pirat je izjavil:

Heisenberg je izjavil:

Ok, hvala za komentarje in opozorila!........

Torej...

Kako se lahko zaščitim?!

Z notarsko overjenim dogovorom, v katerem je dogovorjeno:
- koliko bos vlozil v stanovanje;
- koliko let se to amortizira oz. koliksna odskodnina ti pripada, ce ti najemodajalec predcasno odpove pogodbo npr. po 1, 2, 3 letih…
- ce najemodajalec kot pravis dejansko nima denarja, da bi ti lahko racunal na vracilo ‘vlaganj v tuja sredstva’ v primeru predcasne odpovedi najemne pogodbe se zavaruj z odstopom bodocih terjatev do novega najemnika …. (ni bas nekaj, bolje kot nic)..
- v skrajni sili lahko ‘vlaganja v tuja sredstva’ opredelis kot posojilo dejanskemu lastniku stanovanja in eventuelno zavarujes s hipoteko (ki ti jo lastnik odplaca skozi cas v smislu nizje najemnine) in se po dolocenem casu poplaca in izbrise (ampak mamce s 600 EUR penzije bos tezko preprical v kaj takega, ker ne razumejo teh zadev)..
Skratka med razumnimi ljudmi se tudi glede vlaganj v tuja osnovna sredstva da dogovoriti, ampak ti sprasujes na slo-techu, kjer je razum redka vrlina zadnje case …


Eden redkih ontopic komentarjev. Zdaj o racionalnostsi takega ravnanja moraš presodit sam, ampak ena stvar, ki jo lahko narediš je, da si zagotoviš X let trajajočo pogodbo. Če imaš res namen ostat v stanovanju 10-20 let, lahko preko tega prideš do takšne pogodbe s fiksno najemnino za cel ta čas. Prekinit najemne pogodbe brez razloga ni enostavno. Dodatno lahko v pogodbi opredeliš pravico do tega, da v tem času lahko stanovnaje oddajaš tudi naprej podnajemnikom, da se dodatno zaščitiš, če se slučajno prej preseliš. Če se gre najmenodajalcu samo zato, da ima dodatno rento zagotvoljeno vsak mesec, tebi pa je ta investicija sprejemljiv strošek (na 20 let, 10k pomeni v praksi 40 EUR višjo najemnino na mesec) potem tak deal ni napačen. Pomembno je, da si pri sebi razčistiš kaj točno zate ta investicija predstalvja.

je pa pomembno, da so vsi ti posegi dokumentirani in dogovori pisni. Ne glede na to v kakšnih odnosih sta danes, je 10-20 let dolga doba in se stvari pozabijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Invictus ::

Če ima v stanovanju plesen, kako lastnik ve, da to ni posledica načina življenja najemnika?

Zdaj naj pa plača za odstranitev?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MIHAc27 ::

Se hitro vidi...če je vse staro, slaba izolacija, hiša še brez fasade, stare cevi, slabi elementi (pa kje dodatno ne tesni).
Tudi prezračevanje.. če je samo majhen okenček, ali še ta ne, pa da ni zračnika, ne zluftaš zlepa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MIHAc27 ()

ginekk ::

Invictus je izjavil:

Če ima v stanovanju plesen, kako lastnik ve, da to ni posledica načina življenja najemnika?

Zdaj naj pa plača za odstranitev?


Heh, prek izvedenca na sodišču izgleda.

Ne vem kaj bi moral počet v flatu, da bi stena bila res konstantno vlažna do mere da nastane plesen. Dodatni indici bi bili kakšna vsesplošna svinjarija.
Med tem ko je kar konstatno vlažna, če ne štima izolacija na fasadi/strehi. In to kar selektivno - hitro lahko vidiš kje je bolj vlažna in od kod se je začelo.

Kvinta ::

Najdi in se preseli v drugo novejše ,lepše stanovanje brez plesni in zjebanih elementov boš prihrano 10k >:D
A.C.A.B

njyngs ::

Jaz sem pred leti vložil v najemniško stanovanje cca 500eur - s komarniki zaradi golobov zaprl cel balkon + 2 kosa pohištva po meri kupil. Vse je služilo kot treba in niti malo mi ni žal. Pred tem sem se dogovoril z lastnikom stanovanja, da bova neko približno cifro kompenzirala pri zadnjih najemninah in tako je tudi bilo. Ne bi pa mi bilo žal tudi če bi moral dol požret to.

To kar @OP govoriš o 10k€ je pa enostavno preveč / preveč tvegano. Jaz v to ne bi šel. Oz bi, če bi mislil ostati več let + bi imel ustrezno pripravljeno pogodbo, da se recimo namesto najemnin plača tvoje bivanje s kakšno določeno prenovo. Tako je naredil znanec, ki je namesto najemnine za stanovanje kupil nova okna. S tem je pač v štartu dal več €, ampak hkrati tudi prišparal pri hrupu in ogrevanju.

Horas ::

nyjngs torej si dal 500€ katere ti je spustil pri najemnini, vendar je on s tem več pridobil. njemu JE ostalo. in s tem brez problema novega najemnika ker si ti te stvari zrihtal, ko jih ON nebi!! eni ste pa res preveč naivni.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

njyngs ::

Ti vidiš s tem naivnost, meni je pa služilo v praksi, pa še na 0 sem bil potem. Eni ste pač toliko zategnjeni, da raje sebi otežite življenje, samo da drug ne bo 5€ na profitu.

Lonsarg ::

Jaz sem imel podobno situacijo, ampak sem se že ko sem najemal dogovoril da me moti tlak v dveh sobah ter da bi vsaj fronte v kuhinji menjal. Da delo častim jaz, materijal pa on odšteje pri najemnini in se je strinjal. Najemnina je bila ugodna in sem tekom najema profitiral veliko več kot je bilo moje vloženo delo, tako da sva bila oba srečna (200EUR sem dal za nove fronte ker sem sam vrtal, ter 200EUR za topli pod. Torej vloženih 400EUR in stanovanje je izgledalo konkretno drugače). Par mesecev kasneje sem še vrata prebarval na belo. Da ne omenjam v koliko lepšem sem zaradi tega živel.

Skratka @OP, vse se da dogovorit, če je na obeh straneh normalna oseba, treba pa seveda vse vnaprej dogovorit, to je samoumevno. Za zadeve do par 100EUR lahko tudi založiš (tok filinga pa že moraš imeti za to ali je nekdo normalen). Pazi pa da če bodo kaki dražji zneski, da račun plača direkt lastnik, pač že za podatke o izdaji računa in za morebitne avanse naj bo lastnik, ne glede na to če organiziranje prepusti tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

redtech ::

Samo v Sloveniji...

Invictus ::

njyngs je izjavil:

Ti vidiš s tem naivnost, meni je pa služilo v praksi, pa še na 0 sem bil potem. Eni ste pač toliko zategnjeni, da raje sebi otežite življenje, samo da drug ne bo 5EUR na profitu.

Sam res...

V koncni fazi bi lahko komarnike in tisto pohistvo tudi odpeljal...

Ko bo tudi 1x v Sloveniji navada (ali celo zakonsko doloceno), da dobis prazno stanovanje v najem, kot je recimo DACH regija, kaj boste pa pol rekli? Zdaj pa najemniki pricakujejo hotelsko uslugo (opremljeno stanovanje z novim pohistvom in aparati).

Moj frend v hamburgu se je hotel preseliti na boljso lokacijo, bi ga selitev prisla tam cirka 4k EUR. To pomeni odpobvedni rok pri zdajsnjem najemniku (3 mesece najemnin), placilo najemnine za 3 mesece pri novem, provizija agenta, nekaj novega pohistva. Si ni mogel privosciti, ceprav je bilalokacija ultra super za tisti konec (vila ob reki, predelana vecstanovanjsko hiso).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

eventyrer ::

taki potem najbrž v drugih temah razlagajo kako je fino živet v najemniškem stanovanju "kjer imaš samo tekoče stroške". Kako je to bolje kot kupit nepremičnino s katero imaš tudi stroške prenavljanja nepremičnine.

Invictus je izjavil:


Moj frend v hamburgu se je hotel preseliti na boljso lokacijo, bi ga selitev prisla tam cirka 4k EUR. To pomeni odpobvedni rok pri zdajsnjem najemniku (3 mesece najemnin), placilo najemnine za 3 mesece pri novem, provizija agenta, nekaj novega pohistva. Si ni mogel privosciti, ceprav je bilalokacija ultra super za tisti konec (vila ob reki, predelana vecstanovanjsko hiso).


zakaj dela v Hamburgu če si s svojo plačo ne more privarčevati niti 4000 EUR?
Da je podpisal odpovedni rok v najemniški pogodbi se je pa seveda zavedal.

Invictus je izjavil:

DACH regija


kaj je to?

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novopečen v oddaji stanovanja hitro vprašanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7212980 (2398) St235
»

ZAKAJ se stanovanja več ne oddajajo v najem, ampak še samo za turiste?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11126829 (15509) vostok_1
»

Ogromno povečanje povpraševanja po najemnih stanovanjih (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22436059 (29313) poweroff
»

Oddajanje stanovanja v najem je bajno dobičkonosen posel! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21062702 (44235) Mato989

najemodajalci in njihove ideje (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29454708 (45090) KAVINSKY

Več podobnih tem