» »

NLB - pogojevanje varčevanja z odprtim osebnim računom??

NLB - pogojevanje varčevanja z odprtim osebnim računom??

bastadu ::

Sem nekdanji dolgoletni/zvest NLB komitent, ki je zaradi bistveno ugodnejše ponudbe za kredit svoje prilive moral prestaviti drugam. Na NLB sem že dolgo let nazaj sklenil neko dolgoročno varčevanje, ki ga bi naj vplačeval še ca. 10 let. Ker NLB osebnega računa praktično ne potrebujem več, sem ga želel zapreti (ne želim plačevati niti centa za račun, ki ga ne potrebujem), hkrati pa želim obdržati varčevalni račun. Ampak to po novem kao ni več mogoče (pred nedavnim je preverjeno šlo, toda ne znajo povedat kdaj je ta presečni datum), pogoj za varčevalni račun je sedaj osebni račun. Predlagali so mi prekinitev varčevanja (visoka provizija) ali pa da mi osebni račun zamenjajo za najcenejšega (strošek zamenjave računa), ampak v tem primeru mi ostane nepotreben strošek osebnega računa ca. 60€ letno.
Zanima me, ali lahko banka pogojuje kaj takšnega? Podpisal nisem nič v zvezi s tem, edino če so zadevo uturili pri uvedbi teh paketov ... Hvala za nasvet!

Sparkxl ::

Seveda si lahko to zmisli. Na tebi pa je, ali se jim pustiš ali ne. Vseeno pa me zanima kako izgleda varčevanje pri 0% obrestni meri? Bi rekek da je zoken cenejša varjanta

bastadu ::

Obrestna mera ni 0% ;)

bobby ::

Mogoce ima pa se po starem, 5% pa je banki bolj interes, da prekine varcevanje?! :)
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

kow ::

Me pa res zanima kaksna je obrestna mera. Tezko si predstavljam, da je visja kot trenutna inflacija.

bobby ::

Hotu si napisat, kot trenutna URADNA inflacija najbrz :)
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

kow ::

Dobra.

WizzardOfOZ ::

Če imaš jurja na varčevalnem, dobiš na mesec 3 cente obresti.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

jabe ::

Tale tema je za zapomniti, ko nekdo vzame pri banki kredo in mu ponudijo raznorazna varčevanja (seveda pod takimi pogoji, kot jih ima zdaj OP) in verjame, da to jenoanja fajn, da varčevati je pa ja fajn...

OP, preračunaj si, a se ti bolj splača prekiniti ali plačevati najcenejši paket. In pa ali je kaj drugače če samo nehaš vplačevati, pa denar pustiš ali ga tudi dvigneš. Čeprav to zadnje je bolj wishful thinking, ampak za vprašati je.

bobby ::

OP mora pod prvo dojet razliko med varcevanjem in investiranjem.
Z varcevanjem ne bo nikamor prisel, ker mu bo inflacija popapcala dobicek, ne vem pa kako je potem se z obdavčitvijo dobicka. Vem pa, da se te varcevani zneski upostevajo pri raznih otroskih dodatkih, potencialnih stipendijah, placilu vrtcev in podobnih bombonckih.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

;-) ::

Kaj bos pa varceval na banki:))

Furbo ::

Ne vidim problema, če si privarčeval kup denarja z zamenjavo banke, tudi plačevati te stroške verjetno ne bo problem ane?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Depozit - katera banka ima najvišje obresti? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
722148304 (11362) kombinezon
»

Mesečno varčevanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12629823 (25029) jype
»

Dobra izbira banke za spletno bančništvo

Oddelek: Loža
4615722 (13576) ...:TOMI:...
»

Največje obresti na banki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
799473 (5784) Okapi

Več podobnih tem