» »

Vlaganje v stanovanje ko si v najemu =?!

Vlaganje v stanovanje ko si v najemu =?!

1
2
»

Invictus ::

eventyrer je izjavil:

t
zakaj dela v Hamburgu če si s svojo plačo ne more privarčevati niti 4000 EUR?
Da je podpisal odpovedni rok v najemniški pogodbi se je pa seveda zavedal.

Taka odlocitev... Saj je prisel nazaj...

Samo roki so taki kot pri nas in ce bi hotel dobiti stanvianje, bi moral takoj podpisati, kar pomeni, da bi placeval 2 najemnini. Cisto normalno tudi pri nas... Hotel sem samo napisati, da selitev ni poceni. Zna biti iti iz enega lastniskega stanivanja v drugega skoraj ceneje :D.

eventyrer je izjavil:


Invictus je izjavil:

DACH regija


kaj je to?

DACH -> Deutschland - Austria - Confoederatio Helvetica
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

;-) ::

S kakšnimi stvarmi se ubadate, saj če si v najemu itak moraš živeti. Pa menda ti ni bistveno par eur vložka gor dol, če si dvigneš kvaliteto življenja.

Oddajam hišo, z najemnikom sva dogovorjena:
-kavcija so 3 najemnine.
-kavcijo dobiš nazaj samo na način, če 3 mesece (isto kot je odpovedni rok) preden oddideš javiš in zadnjih treh najemnin ne rabiš plačati.
-delaj kaj hočeš na stavbi in posestvu, ampak kaj narediš naj bo končano ko oddideš. Ne posegaj v zadeve za katere potrebujemo kakšna posebna dovoljenja.
-jaz ti ne bom dvigoval najemnine in nikoli te ne izbacim, živi kako dolgo hočeš noter.

V 4 letih, je cel zgornji štuk predelal, dodal še eno ogrevalno napravo (IR grelce) in jih vgradil v knauf tako da sploh niso vidni. Ogradil celotno posest, več kot 1x povečal dvorišče in ga tlakoval.

Sem bil v teh 4 letih 1x na obisku in ga vprašal po zdravju, kaj vlaga če ni njegovo. Mi je razložil ali živi pri meni ali kje drugje je popolnoma vseeno, povsod bo moral vlagati in si izboljševati udobje. Itak pa se mi počuti dolžan nekaj vlagati ker ima nizko najemnino - 350eur 140m2 bajta. A ko smo "sklepali" pogodbo je bila kar realna, mogoče kakšnih 50eur cenejša od ostalih, sedaj glede na cene nepremičnin in najemnin je pol prenizka.

Po eni strani ga razumem, po drugi pa tud.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Invictus ::

Za tlakovanje dvorisca in povecanje bi rabil dovoljenje, ker je povecal procent pozidanosti zemljisca...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

FTad ::

Invictus je izjavil:

njyngs je izjavil:

Ti vidiš s tem naivnost, meni je pa služilo v praksi, pa še na 0 sem bil potem. Eni ste pač toliko zategnjeni, da raje sebi otežite življenje, samo da drug ne bo 5EUR na profitu.

Sam res...

V koncni fazi bi lahko komarnike in tisto pohistvo tudi odpeljal...

Ko bo tudi 1x v Sloveniji navada (ali celo zakonsko doloceno), da dobis prazno stanovanje v najem, kot je recimo DACH regija, kaj boste pa pol rekli? Zdaj pa najemniki pricakujejo hotelsko uslugo (opremljeno stanovanje z novim pohistvom in aparati).

Moj frend v hamburgu se je hotel preseliti na boljso lokacijo, bi ga selitev prisla tam cirka 4k EUR. To pomeni odpobvedni rok pri zdajsnjem najemniku (3 mesece najemnin), placilo najemnine za 3 mesece pri novem, provizija agenta, nekaj novega pohistva. Si ni mogel privosciti, ceprav je bilalokacija ultra super za tisti konec (vila ob reki, predelana vecstanovanjsko hiso).


Sej a ni v DE se tako, da vecinoma niti kuhinje ni v stanovanju? Tukaj je potem sele strosek

eventyrer ::

;-) je izjavil:

S kakšnimi stvarmi se ubadate, saj če si v najemu itak moraš živeti. Pa menda ti ni bistveno par eur vložka gor dol, če si dvigneš kvaliteto življenja.

Oddajam hišo, z najemnikom sva dogovorjena:
-kavcija so 3 najemnine.
-kavcijo dobiš nazaj samo na način, če 3 mesece (isto kot je odpovedni rok) preden oddideš javiš in zadnjih treh najemnin ne rabiš plačati.
-delaj kaj hočeš na stavbi in posestvu, ampak kaj narediš naj bo končano ko oddideš. Ne posegaj v zadeve za katere potrebujemo kakšna posebna dovoljenja.
-jaz ti ne bom dvigoval najemnine in nikoli te ne izbacim, živi kako dolgo hočeš noter.

V 4 letih, je cel zgornji štuk predelal, dodal še eno ogrevalno napravo (IR grelce) in jih vgradil v knauf tako da sploh niso vidni. Ogradil celotno posest, več kot 1x povečal dvorišče in ga tlakoval.

Sem bil v teh 4 letih 1x na obisku in ga vprašal po zdravju, kaj vlaga če ni njegovo. Mi je razložil ali živi pri meni ali kje drugje je popolnoma vseeno, povsod bo moral vlagati in si izboljševati udobje. Itak pa se mi počuti dolžan nekaj vlagati ker ima nizko najemnino - 350eur 140m2 bajta. A ko smo "sklepali" pogodbo je bila kar realna, mogoče kakšnih 50eur cenejša od ostalih, sedaj glede na cene nepremičnin in najemnin je pol prenizka.

Po eni strani ga razumem, po drugi pa tud.



Cool, ampak samo če ima namen pri tebi bivati vsaj 10 let, če ne še dlje. Za obdobje okoli 5 let so pa takšni stroški meni nerazumljivi.

Lepo da vama laufa.

Invictus ::

FTad je izjavil:


Sej a ni v DE se tako, da vecinoma niti kuhinje ni v stanovanju? Tukaj je potem sele strosek

Za baavrsko to velja, za Hamburg mora biti kuhinja noter... Za ostalo se nisem zanimal...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novopečen v oddaji stanovanja hitro vprašanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7212980 (2398) St235
»

ZAKAJ se stanovanja več ne oddajajo v najem, ampak še samo za turiste?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11126829 (15509) vostok_1
»

Ogromno povečanje povpraševanja po najemnih stanovanjih (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22436059 (29313) poweroff
»

Oddajanje stanovanja v najem je bajno dobičkonosen posel! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21062702 (44235) Mato989

najemodajalci in njihove ideje (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29454708 (45090) KAVINSKY

Več podobnih tem