» »

Kvalitetna kava

Kvalitetna kava

««
8 / 11
»»

Scaramouche ::

Pod Barcaffe Brazil ne grem, vse kar je cenej mi je slabo za želodec, zdaj pijem že drugo zapored...

yansek ::

A kupiš v zrnu oz kako pripraviš?

m0LN4r ::

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

mat xxl ::

Zakaj precenjeno, čiso normalna cena za kvaliteto, a pošiljajo k nam in koliko stane ?

TheBlueOne ::

m0LN4r je izjavil:

Pijem https://www.aromatico.de/kaffee-espress... precenjeno.


Verjetno nisi placal toliko arome, ampak bolj oznako BIO. :D Si mislim, da je kar nizka cena za BIO, fairtrade itn.

STASI ::

m0LN4r je izjavil:

Pijem https://www.aromatico.de/kaffee-espress... precenjeno.

Seveda je precenjeno. Vse na tej strani. Greš na izlet v slovensko Istro ali pa do Trsta in greš v COOP, ker vedno dobim kavo v akciji in sicer dobim za cca 6eur 1 kg vakumsko pakirane kave. Na zadnje je bila ravno KIMBO, drugače pa dobiš Lavazzo, Segafredo pa še kaj. Za gušt pa kupim Stew ali kaj podobnega.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

TheBlueOne ::

Lavazza za 6€kg? Kje v Italiji?

STASI ::

COOP je pa res, da je malce čez 6 EUR. Pa mislim, da je tole celo brez njihove kartice.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: STASI ()

yansek ::

Imam eno vprašanje. Za Božič sem dobil nekaj speciality kav, parkiranih v vrečke, takšne z ventilom za co2.

Ker imam sedaj že kar nekaj zaloge kave ki bi jo moral pred tem uporabiti, bi vprašal za nasvet kje bi se kavo do tedaj shranilo, to bi bilo nekje z čas 2 do 3 mesecev?

Slišal sem že predlog da naj bi se kavo lahko postavilo v zamrzovalnik, pa me zanima kaj si o tem mislite?

MH0 ::

Dajte še domačim pražarjem kakšno šanso, če vam ni treba pod 20€/kg.

c3p0 ::

Arey je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Za božička se išče en dober ročni mlinček, tam ranga 100-130€, priprava za moka pot.

Kaj pravite na tega?

Timemore C2. Za vse razen espresso vrhunski mlinček za ta denar.


Je božiček prinesel 1Zpresso Q2 in par kav od Nanni. Kaj naj rečem, tudi kavni začetnik kot jaz občuti razliko.

yansek je izjavil:


Slišal sem že predlog da naj bi se kavo lahko postavilo v zamrzovalnik, pa me zanima kaj si o tem mislite?


Jaz dajem boljše zadeve v hladilnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

mat xxl ::

MH0 je izjavil:

Dajte še domačim pražarjem kakšno šanso, če vam ni treba pod 20€/kg.


Sem dal na koncu enemu iz Logatca ali tam na okoli italijan, poročen z našo domačinko, sem naročil par kg, kao vrhunskih kav.....

Pa ja no, seje dalo popiti tiste kavice, kaj več pa ne .....

Torej predtsavi nam naše pražarje in njihove vrhunske izdelke, da stestiram še kaj, pri nas.....

uvodV?? ::

Kave od tistega modela sem tudi jaz že kupil pa ni ni bila dobra. Medtem ko caffetino kave so mi pa top.

mat xxl ::

Imaš kak link, kje naročiti ?

gruntfürmich ::

v reviji dolce vita so se pred parimi številkami lotili teme na kavo, in sicer da malo opišejo zadevo, in predstavijo slovenske lokalne pražarne.

če koga zanima kava, toplo priporočam. niso neki obširni članki, ampak samo par strani, ampak dovolj za predstavitev.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

mat xxl ::

gruntfürmich je izjavil:

v reviji dolce vita so se pred parimi številkami lotili teme na kavo, in sicer da malo opišejo zadevo, in predstavijo slovenske lokalne pražarne.

če koga zanima kava, toplo priporočam. niso neki obširni članki, ampak samo par strani, ampak dovolj za predstavitev.


A tolele ???

https://dolcevita.net/kave-nase-vsakdan...

gruntfürmich ::

ja, mislim da je to prvi članek na temo kav. izgleda enak kot je v reviji.
ampak potem pa še vsako revijo naprej do sedaj so malo opisovali vrsto kav in te slovenske pražarne.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

MH0 ::

mat xxl je izjavil:

MH0 je izjavil:

Dajte še domačim pražarjem kakšno šanso, če vam ni treba pod 20€/kg.
.....

Torej predtsavi nam naše pražarje in njihove vrhunske izdelke, da stestiram še kaj, pri nas.....

Jaz sem na tem: http://www.italcrem.si/kava/espresso-ka...

yansek ::

Kar se tiče priprave kave, se bom sam - še preden bi začel razmišljati o nakupu kavnega aparata- lotil učenja priprave filter kave.
https://www.stow.si/tecaji-in-dogodki/h...

Že večkrat slišal s strani baristov v teh kavarnah, kjer ponujajo "specialty kavo", da je to morda eden izmed boljših načinov kako pripraviti res dobro kavo, samo ni tako zelo enostavno kot bi kdo pomislil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: yansek ()

yansek ::

Ena od dobrih se mi zdi tudi tale:
Costa Rica Yellow Honey Cafe de Mujer
https://www.rb-cafe.com/store/coffee-by...

melvins ::

Kvalitetna Kava! Katero pijete?

Turska kava, ne hvala mama. Sem enkrat bil pri mami. Pisanje mi ni slo. Poskusil spati sem na slami. Nic ni boljse blo.
Mati, daj mi en ekspreso. Mati, daj mi en kapučin. Luč spoznanja se je vžgala. Turska kava, mati, je pa bila cist mim.

Badwolff ::

ekspreso, right :D

melvins ::

Pisanje mi ni slo. Ampak zgleda da niti pitje kave ne gre.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: energetik ()

Unchancy ::

Standardna Illy v zrnu v kovinski konzervi je čist Ok.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

yansek ::

Tudi tale ena od meni najljubših:
Ethiopia Yirgacheffe Mocca Amara
https://www.rb-cafe.com/store/coffee-by...

In the cup: Coffee with very fine acidity, body and flavor. Mainly floral notes, similar to tea.

yansek ::

Še ena dobra:
Microlot Kenya Eagaads
https://www.rb-cafe.com/store/coffee-by...

link_up ::

zame je dober espresso z veliko cukra in tremi kapljicami smetane. :) Kupim pa ponavadi Lavazzo. Berem, da moram sprobat stelanje finess gumba. Bom! Kaj pa iscem?
In and Out

yansek ::

Brez sladkorja in brez mleka. Z veliko sladkorja in mleka se zdi še brozga kot je kakšen instant napitek piten, okusiš pa hitro greznico v ustih.

mat xxl ::

Z veliko sladkorja je polom, brez sladkorja, kvečjemu malo mleka !

link_up ::

ja, ja ... sigurno :D a se nimas nic rad?
In and Out

mat xxl ::

yansek je izjavil:

Še ena dobra:
Microlot Kenya Eagaads
https://www.rb-cafe.com/store/coffee-by...



Imaš , ako kodo za popuste pri telih, ker ja cene so, kar na nivoju ....

link_up je izjavil:

ja, ja ... sigurno :D a se nimas nic rad?



Se imam ravno zato brez sladkorja, tudi brez vsakih nadomestkov, ko se navadiš je to normalno, vsaj okušaš okuse kave .....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

yansek ::

Nimam kode.

yansek ::

Za spremembo kupil in mi je kar všeč:
Espresso, Barcaffe Classico, mleta kava, namenjeno za 'kafetiero'

link_up ::

Danes so mi dostavili:
https://www.mimovrste.com/kava-zrna-mle...

Je ze kdo probal? Jaz imam se za par dni preostale zaloge, potem pa gasa sprobat. :)
In and Out

Pithlit ::

Eno butasto vprašanje: zakaj pa nihče ne posega po kakšni od lokalnih kav? Ni jih tako malo, pa nekatere so res vrhunske.

Vsi še kar na te lavazze padamo?
Life is as complicated as we make it...

gruntfürmich ::

Pithlit je izjavil:

Eno butasto vprašanje: zakaj pa nihče ne posega po kakšni od lokalnih kav?

malo bolj podrobno temo spremljaj pa bo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

MH0 ::

:-)

ripmork ::

Vedno sam Barcaffe kupujem, že samo način priprave vpliva na okus.

Zadnje čase takole pripravim (po nasvetu kolega);
Zavrem minimalno vode (za pol skodelice). Odstavim in vržem žlico kave noter ter pomešam. Po hitrem postopku dolijem malo mrzle vode (da se zoc hitreje usede dol), potem pa še isto minuto pazljivo nalijem v skodelico, da se čimhitreje tekočina loči od zoca.

Rezultat je kava prijetnega okusa, praktično brez grenkobe (ker ni bilo potrebno čakat nekaj minut, da se zoc posede - v tem času bi kava že dobila nekaj grenčice).

link_up ::

ripmork je izjavil:

Vedno sam Barcaffe kupujem, že samo način priprave vpliva na okus.

Zadnje čase takole pripravim (po nasvetu kolega);
Zavrem minimalno vode (za pol skodelice). Odstavim in vržem žlico kave noter ter pomešam. Po hitrem postopku dolijem malo mrzle vode (da se zoc hitreje usede dol), potem pa še isto minuto pazljivo nalijem v skodelico, da se čimhitreje tekočina loči od zoca.

Rezultat je kava prijetnega okusa, praktično brez grenkobe (ker ni bilo potrebno čakat nekaj minut, da se zoc posede - v tem času bi kava že dobila nekaj grenčice).



Tursko se vedno takole kuha...sicer ponavadi odlijes ze vrelo vodo, zakuhas kavo in odstavis...prilijes odlito, ki se med tem ze precej ohladi in pocakas minutko. :) To so mene Babi ucile! :)

@Pihlit, zelo tezko dobis naso kavo v zrnu, vse so ze nekaj mlete.
In and Out

Pithlit ::

link_up je izjavil:

ripmork je izjavil:

Vedno sam Barcaffe kupujem, že samo način priprave vpliva na okus.

Zadnje čase takole pripravim (po nasvetu kolega);
Zavrem minimalno vode (za pol skodelice). Odstavim in vržem žlico kave noter ter pomešam. Po hitrem postopku dolijem malo mrzle vode (da se zoc hitreje usede dol), potem pa še isto minuto pazljivo nalijem v skodelico, da se čimhitreje tekočina loči od zoca.

Rezultat je kava prijetnega okusa, praktično brez grenkobe (ker ni bilo potrebno čakat nekaj minut, da se zoc posede - v tem času bi kava že dobila nekaj grenčice).



Tursko se vedno takole kuha...sicer ponavadi odlijes ze vrelo vodo, zakuhas kavo in odstavis...prilijes odlito, ki se med tem ze precej ohladi in pocakas minutko. :) To so mene Babi ucile! :)

@Pihlit, zelo tezko dobis naso kavo v zrnu, vse so ze nekaj mlete.

No sej... jebiga, butasto vprašanje.

Pri Čoklu sm js vedno dobila kavo v zrnu (tudi po pošti).

Drugače pa (ker Ljubljana pač ni glih lokalna zame, in ne morem kar mal levo desno kadar se spomnim kavo iskat): Coronini. Njihovo #2 mešanico (ker je mešana z robusto, in mi po default-u paše), single origine pa pač odvisno od filinga. Tko kot je od filinga odvisen način priprave.

Sem pa ena unih budal ki uporablja mal bolj starinske pripomočke. Mlinček je Peugeot iz preloma prejšnjega stoletja (nekje 1910). V zbirki se najdejo tudi kafetjere iz obdobja WW2.
Life is as complicated as we make it...

yansek ::

link_up je izjavil:

Danes so mi dostavili:
https://www.mimovrste.com/kava-zrna-mle...

Je ze kdo probal? Jaz imam se za par dni preostale zaloge, potem pa gasa sprobat. :)


Sporoči kakšna se ti zdi. Je to kupljena v zrnu? Kako jo boš pripravil?

Pithlit je izjavil:

Eno butasto vprašanje: zakaj pa nihče ne posega po kakšni od lokalnih kav? Ni jih tako malo, pa nekatere so res vrhunske.

Vsi še kar na te lavazze padamo?


Meni je tale všeč:
Espresso, Barcaffe Classico, mleta kava

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: yansek ()

gruntfürmich ::

če kupujem kavo, jo vedno kupim od malih slovenskih pražarn. ker je ne pijem veliko, to pomeni da jo tudi bolj poredko kupujem, ali pa jo kupi tu ali tam; razen če jo dobim - potem tudi barcaffe porabim. drugače pa imam to v bližini: https://nanni.si/kategorija-izdelka/sam...
imajo pa tudi običajno mešanico, ki se jo kupi v hotelu v vsakem času brez naročanja.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Horas ::

se vam pa da ubadat s pripravo kave, instant je super. pogreješ vodo v mikrovalovki daš kavo not + umetno sladilo. črna brez kalorij.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: MH0 ()

gruntfürmich ::

čudno da se ti sploh ljubi živeti...?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

elrado ::

Odvisno koliko ti kava pomeni. Gredo pa tudi meni malo na živce pretirani "hipsterji".
Na kavo sem nor že več kot 20 let in nekako sem ugotovil da edini način, da doma pijem res dobro kavo in da to traja dolgo časa je, da pri tem ni preveč kompliciranja oziroma ni preveč vzdrževanja avtomata.

Imam avtomat ki ne melje kave ampak samo skozi pod pritiskom spusti vodo (količina se nastavi + nastavitev shrani).

Kupujeva Lavazzo oziroma 2 vrsti le te in jo na cca 2 dni zmeljeva in shraniva v posodo. V 2 dneh kava ne izgubi arome (oziroma vsaj ne zelo opazno). Dela tu ni prav veliko, saj je še avtomat potrebno očistiti le na vsakih nekaj mesecev.

Moja naj kava je močan espresso + čisto malo mleka ali pač samo močan espresso, moja pa obožuje podaljšano kavo.

Tako da ne komplicirajte preveč to vas mine, ljubezen do dobre kave pa lahko traja :).

koyotee ::

A lahko prosim ne vlačite barcafe kave v temo o kvalitetni kavi, ker to ni.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

c3p0 ::

Jaz meljem sproti, ročno, z malo boljšim mlinčkom. Barkafe mi ima priokus, ki ga ne prenašam dobro.

PacificBlue ::

Ima kdo kaksno priporocilo za dobro etioptsko ali tanzanijsko kavo?

MH0 ::

elrado je izjavil:

Odvisno koliko ti kava pomeni. Gredo pa tudi meni malo na živce pretirani "hipsterji".
Kaj bi pri kavi pomenilo hipster? Kupiti drago opremo in biti brez znanja? Dajati velik pomen praženju, ki v resnici ni neka umetnost?

elrado je izjavil:

Imam avtomat ki ne melje kave ampak samo skozi pod pritiskom spusti vodo (količina se nastavi + nastavitev shrani).
Če uporabljaš tlačna sita, torej tista, ki imajo na dnu le eno luknjico, nimaš pravice glasovanja. :-) Drugače pa avtomati, ki meljejo kavo, pripravljajo kvečjemu kavne napitke, espresso je pa (zaenkrat) vedno zanič.

elrado je izjavil:

Kupujeva Lavazzo oziroma 2 vrsti le te in jo na cca 2 dni zmeljeva in shraniva v posodo. V 2 dneh kava ne izgubi arome (oziroma vsaj ne zelo opazno).
Vsega tega kar ti po stanovanju zadiši ni več v skodelici. Če ne zaznaš razlike ali ti je celo boljše, da je malo zluftana, je zate ok, ne pa širiti neresnice.

Horas je izjavil:

se vam pa da ubadat s pripravo kave, instant je super. pogreješ vodo v mikrovalovki daš kavo not + umetno sladilo. črna brez kalorij.
Ja imaš pač srečo, da ti je to dobro. :-) Poskusi cikorijo, zna biti, da je bolj zdrava.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MH0 ()

Matej_K ::

MH0 je izjavil:

Poskusi cikorijo, zna biti, da je bolj zdrava.


Se cikorija tudi lahko dela na espresso mašinah? Kje jo kupiti?
... .. .
««
8 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri kavni apart? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26640183 (433) nokken
»

Kavni aparat (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31360889 (1731) nokken
»

Koliko kave porabiš za eno kuhanje v aparatu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
573222 (1926) Dwupo
»

Kava (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
33892887 (1292) mat xxl
»

Kavni avtomat

Oddelek: Loža
489972 (8828) karosha

Več podobnih tem