» »

Koliko kave porabiš za eno kuhanje v aparatu

Koliko kave porabiš za eno kuhanje v aparatu

«
1
2

alese ::

Koliko kave se porabi za eno kuhanje, ene šalce kave, v ekspreso kavnemu aparatu.Koliko gramov, za koliko kav je ena pakunga 250 gramov. Ker to na kapsule je predrago.

||_^_|| ::

Načeloma 7-8g za en enojni shot.

wcpapir ::

Imam aparat kao expresso varianto iz Bangooda za 100eur sem kupil dva in enega dal naprej. Zadeva deluje na navadno mleto kavo.

200g pakiranje je za okoli 25 kavic. Ker pijem barcaffe classic me stane kava 12 centov.

alese ::

a je kava ok, al je bolj turški brozgi podobno. je kava lepa okusna aromatična kremasta

tonttu ::

Enkrat sem za zajebancijo delal crtice na aparatu, ki ga imam v kleti (en star Saeco)... iz 1kg pride cca. 130 kav. Na moji pravi masini je pa tocno 18g za 2 espressa :)

link_up ::

Ce notri sipas kavo za 10e/kg bo poceni...lahko pa sipas tudi za 40e/kg...
In and Out

Gagatronix ::

alese je izjavil:

a je kava ok, al je bolj turški brozgi podobno. je kava lepa okusna aromatična kremasta


Turska kava ni brozga. Razen ce je ne znas pripravit.

Pithlit ::

Gagatronix je izjavil:

alese je izjavil:

a je kava ok, al je bolj turški brozgi podobno. je kava lepa okusna aromatična kremasta


Turska kava ni brozga. Razen ce je ne znas pripravit.

+1

https://www.romcaffe.it/it/espresso-per...

wcpapir je izjavil:

Imam aparat kao expresso varianto iz Bangooda za 100eur sem kupil dva in enega dal naprej. Zadeva deluje na navadno mleto kavo.

200g pakiranje je za okoli 25 kavic. Ker pijem barcaffe classic me stane kava 12 centov.

Zanimivo... Mene ena kapsula stane 24 centov. Je pa kava konkretno boljše kvalitete kot barcaffe. Aja, to prakticiram na šihtu kjer stoji Lavazza blue aparat. Doma se s kapsulami ne ubadam.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

link_up ::

no, no ... ce bi bila za kaj potem Italijani ne bi pogruntali svoje priprave. Nisi ti iz neke prehrambene industrije Pihlit?
In and Out

Pithlit ::

link_up je izjavil:

no, no ... ce bi bila za kaj potem Italijani ne bi pogruntali svoje priprave. Nisi ti iz neke prehrambene industrije Pihlit?

Sem. Tud barista sem bila par let.

Pa niso samo Italijani pogruntali svojega načina priprave. Kot zanimivost... Espresso avtomati kavo najbolj uničijo. Smo se pa naučili to pit, nekako tako kot smo navajeni da je pivo=Lager (in vse ostalo pač ni glih pivo). Nič narobe s tem, mimogrede. Vsak ima svoj okus. Men je sam zabavno kolk napačnih predstav ima folk okol kave.

"joj jaz bi pa raj dolgo kavo ker espresso mi je premočen..." "...ristretto me pa čist ubije k je tolk kratek (koncentriran)"
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

link_up ::

Naucili to pit. :) Dobra hehe. Nima nic s tem, da je pac najboljsa? :) Seveda ima vsak svoj okus, kar pa ne pomeni, da nima espresso najvec obozevalcev. Kafeti v ITA so pac zame pojem dobre kave. Ponosen na svoj okus. :D
In and Out

Pithlit ::

link_up je izjavil:

Naucili to pit. :) Dobra hehe. Nima nic s tem, da je pac najboljsa? :) Seveda ima vsak svoj okus, kar pa ne pomeni, da nima espresso najvec obozevalcev. Kafeti v ITA so pac zame pojem dobre kave. Ponosen na svoj okus. :D

Ne, nima. Ker objektivno espresso prenese najmanj kavne arome in doda največ grenkobe.

In ja, naučili smo se to piti. Velja za vso hrano in pijačo.

Kot že povedano, nič narobe z vsem tem. Jaz najraje pijem ristretto (v baru/restavraciji).
Life is as complicated as we make it...

Gagatronix ::

link_up je izjavil:

Naucili to pit. :) Dobra hehe.


Imas dobesedno par generacij, ki so navajene pit zanic kavo, ker so to podedovali od svojih starsev ali starih starsev, ki so se prezivljali skozi pomanjkanje po drugi svetovni vojni.

Moji stari starsi so bili rojeni med leti 1900 in 1910, in so zaradi navad po 2. svetovni vojni do smrti pili kavo iz cikorije, ker so je bili vajeni. Je bila dobra ? Najbrz ne. Ampak njim je zadela tisto pravo noto. Konec koncev je pa to tudi vse kar je pomembno.

> Kafeti v ITA so pac zame pojem dobre kave.

Italijanska kultura pitja kave je svetlobna leta pred naso. V Italiji bos tezko kogarkoli lokalnega videl piti espresso po poldnevu in podobno. :)

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

Še ena zanimivost:

Cup for cup (torej enaka vrsta kave v aparatu), zmaga turška kava. Tako po aromi (je bolj aromatična), kot grenkobi (je manj grenka) in vsebnosti kofeina (ga ima več).

Espresso pa zmaga ko pridemo do kardiovaskularnega sistema. Filtrirana kava je v tem primeru boljša.

Disclaimer: tako turško kavo kot espresso je potrebno znat pravilno kuhat. Kar mi ponavadi pijemo kot turško kavo je... hja, bosanska brozga (ko je treba kavo najprej 'prepržit' in jo že v štartu fentat... Pol pa še parkrat prevret, da se jo ja do konca ubije).
Life is as complicated as we make it...

Gagatronix ::

Je treba lociti med tursko in bosansko kavo. :) Sarajlija chiming in \o

Pithlit ::

Gagatronix je izjavil:

Italijanska kultura pitja kave je svetlobna leta pred naso. V Italiji bos tezko kogarkoli lokalnega videl piti espresso po poldnevu in podobno. :)

To si ga pa mimo usekal. Espresso in ristretto se pijeta kadarkoli. Tudi po večerji, ob 1h ponoči. In to je povsem normalno. Ni pa 'normalno' pitje kave v navezi z mlekom po 11h dopoldne. Mal te čudno pogledajo če po kosilu naročiš kapučino, ampak ponavadi ga brez vsakega problema naredijo (četudi se ti mogoče za hrbtom potem smejijo).
Life is as complicated as we make it...

link_up ::

glede na kar smo vajeni doma je en njihov espresso za vola ubit.
In and Out

Horas ::

zelo pocen, priročno, in tudi zelo dobro, instant kava pa čao. vroča voda iz pipe al pogreješ v mirkovalovki al grelniku vode pa je.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Pithlit ::

To je pa vrhunski nasvet (pa tudi instant kavo je treba znat 'skuhat')
Life is as complicated as we make it...

alese ::

kaj pa je drugega lavazza blue kapsula kot ekspreso in vse te nove lavazza izpeljanke z novimi aparati, ki so vsi na istem porincipu kot stari najboljši blue

Pithlit ::

Ekspreso ziher ni. Če že... espresso. Ampak to je le en od načinov priprave kave. V kapsulo lahko zbašeš ne vem kakšno kavo pa ta ne bo podobna pravi espresso kavi. Še najboljši približek je kafetjeri.
Life is as complicated as we make it...

starfotr ::

Ekspreso je čisto v redu naziv.

https://fran.si/iskanje?All=ekspreso&Is...

Saj nismo Italijani.

https://fran.si/iskanje?View=1&Query=Es...

Pithlit ::

starfotr je izjavil:

Ekspreso je čisto v redu naziv.

https://fran.si/iskanje?All=ekspreso&Is...

Saj nismo Italijani.

https://fran.si/iskanje?View=1&Query=Es...

Tko kot kokakola? Jap.
Life is as complicated as we make it...

starfotr ::

Seveda. In pica. Ne pizza.

PacificBlue ::

V-i-p ::

Jaz sem se navadil pa enega hitrega načina priprave kave, yebiga: v grelniku zavrem vodo, še prej pa v šalico dve žlički kave, ena kocka sladkorja in ena žlička smetane v prahu. Vrelo brbotajočo se vodo zlijem v šalico, premešam in to je to :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Pithlit ::

PacificBlue je izjavil:

https://www.zps.si/testi/test-mlete-pra...

Wow... So se pa izprsili. Čist. /s
Life is as complicated as we make it...

PacificBlue ::

Pithlit je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

https://www.zps.si/testi/test-mlete-pra...

Wow... So se pa izprsili. Čist. /s


Sem se tudi jaz spraseval al so dobili sam toliko free samplov:))

V-i-p je izjavil:

Jaz sem se navadil pa enega hitrega načina priprave kave, yebiga: v grelniku zavrem vodo, še prej pa v šalico dve žlički kave, ena kocka sladkorja in ena žlička smetane v prahu. Vrelo brbotajočo se vodo zlijem v šalico, premešam in to je to :).


Vsak ima svoj nacin:)
Vcasih sem si kuhal tursko, zdaj pa uporabljam moka. Kavo si sam meljem.

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

Mogoč je zato ker je "za turško kavo". Ni ravno neke grozne izbire v tem segmentu.
Life is as complicated as we make it...

joze67 ::

Pithlit je izjavil:

starfotr je izjavil:

Ekspreso je čisto v redu naziv.

https://fran.si/iskanje?All=ekspreso&am......

Saj nismo Italijani.

https://fran.si/iskanje?View=1&Quer......

Tko kot kokakola? Jap.
Coca cola je ime, blagovna znamka. Tipično tuja imena, ki se izvorno pišejo v latinici, pišemo, kot so. Tisto drugo je način priprave kave. Bi bilo dolgo tega poslovenjeno, če bi ne vsi pili turške kave.

Gagatronix ::

Pithlit je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Italijanska kultura pitja kave je svetlobna leta pred naso. V Italiji bos tezko kogarkoli lokalnega videl piti espresso po poldnevu in podobno. :)

To si ga pa mimo usekal. Espresso in ristretto se pijeta kadarkoli. Tudi po večerji, ob 1h ponoči. In to je povsem normalno. Ni pa 'normalno' pitje kave v navezi z mlekom po 11h dopoldne. Mal te čudno pogledajo če po kosilu naročiš kapučino, ampak ponavadi ga brez vsakega problema naredijo (četudi se ti mogoče za hrbtom potem smejijo).


Najbrz odvisno od tega na katerem koncu Italije si, na severu so seveda jasno navade drugacne kot na jugu. :) Na severu nisem se videl domacina, da bi pil espresso po poldnevu. :) Your mileage may vary.

Pithlit ::

Gagatronix je izjavil:

Najbrz odvisno od tega na katerem koncu Italije si, na severu so seveda jasno navade drugacne kot na jugu. :) Na severu nisem se videl domacina, da bi pil espresso po poldnevu. :) Your mileage may vary.

Pol pa ali ne pohajaš po Italiji al pa se držiš turističnih pasti. Lahko greš enkrat z mano pa boš štel kave ki jih boš videl.
Life is as complicated as we make it...

Gagatronix ::

Nah, Italije se nasplosno izogibam ker so Italijani se hujsi ko cigani. :)

IL_DIAVOLO ::

Barcaffe imam za polze preganjat. Se njim smrdi.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

joze67 ::

Pithlit je izjavil:

Ni pa 'normalno' pitje kave v navezi z mlekom po 11h dopoldne. Mal te čudno pogledajo če po kosilu naročiš kapučino, ampak ponavadi ga brez vsakega problema naredijo (četudi se ti mogoče za hrbtom potem smejijo).
Ne morejo tako slabo misliti o meni, kot jaz o njih :P Hafer macciato, kadarkilu.

PacificBlue ::

Jaz pa obožujem lungo, če grem v kavarno. Ristretto mi je mal premočan, ne tako smooth.
Macchiato pijejo italijani kadarkoli, samo cappuccino pa caffe latte se pije dopoldan.

joze67 ::

Načeloma zaradi mleka. In vpliva le-tega na prebavo.
Z nadomestki ne bi smelo biti težav. Vse, kar ostane, so dogme in predsodki.

Dwupo ::

Samo v info tistim, ki uporabljate kapsule (vendor lockin) - kava v njih je najcenejša, potem pa jo "začinijo" z aromami kave (in ostalimi)

Ampak so bili kitajčki spet iznajdljivi, na aliexpressu lahko dobite kovinske kapsule za razne firme pilule aparatov, v katere daste poljubno kavo, jo zaprete in uporabite n krat. Skratka niste več vezani na zalogo kapsul.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dwupo ()

GregiB ::

link_up je izjavil:

Seveda ima vsak svoj okus, kar pa ne pomeni, da nima espresso najvec obozevalcev.


Wow, logike... Glede na to, da amerji požrejo daleč največ kofeta ima očitno največ oboževalcev filter-kofe (drip) in "Latte"...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

joze67 ::

GregiB je izjavil:

link_up je izjavil:

Seveda ima vsak svoj okus, kar pa ne pomeni, da nima espresso najvec obozevalcev.


Wow, logike... Glede na to, da amerji požrejo daleč največ kofeta ima očitno največ oboževalcev filter-kofe (drip) in "Latte"...

Pogumna trditev. Pri porabi na prebivalca so na 25. mestu na svetu, z pralkično vso Evropo pred njimi. In ker ima Evropa skupaj več prebivalcev, ki več spijejo, rezultat nikakor ni nedvoumen.

Pithlit ::

Dwupo je izjavil:

Samo v info tistim, ki uporabljate kapsule (vendor lockin) - kava v njih je najcenejša, potem pa jo "začinijo" z aromami kave (in ostalimi)

Vendor lock-in? Mogoče nekateri res arome not tlačijo, ampak so v manjšini.

joze67 je izjavil:

GregiB je izjavil:

link_up je izjavil:

Seveda ima vsak svoj okus, kar pa ne pomeni, da nima espresso najvec obozevalcev.


Wow, logike... Glede na to, da amerji požrejo daleč največ kofeta ima očitno največ oboževalcev filter-kofe (drip) in "Latte"...

Pogumna trditev. Pri porabi na prebivalca so na 25. mestu na svetu, z pralkično vso Evropo pred njimi. In ker ima Evropa skupaj več prebivalcev, ki več spijejo, rezultat nikakor ni nedvoumen.

Pssst, espresso sploh ni tolk razširjen kot nekateri mislite.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Zulf ::

Pithlit je izjavil:


Pssst, espresso sploh ni tolk razširjen kot nekateri mislite.



Ne? Saj ga ja dobiš v vsakem kafiču, razen če misliš doma. To je pa zato ker je potrebno kr neki dnara zmetat za opremo in nabavlat sveže praženo kavo, kar pa tut ni najceneje. Folku je najlaže v džezvi barcafe zavret al pa Drip, Pour Over je že težje, saj rabiš že malo boljši mlin. No, pa kapsule se za ene zakon...

Pithlit ::

Zulf je izjavil:

Pithlit je izjavil:


Pssst, espresso sploh ni tolk razširjen kot nekateri mislite.



Ne? Saj ga ja dobiš v vsakem kafiču, razen če misliš doma. To je pa zato ker je potrebno kr neki dnara zmetat za opremo in nabavlat sveže praženo kavo, kar pa tut ni najceneje. Folku je najlaže v džezvi barcafe zavret al pa Drip, Pour Over je že težje, saj rabiš že malo boljši mlin. No, pa kapsule se za ene zakon...

Dobro no, svet se ne konča na mejah tvoje občine (glede na to da smo kot kontekst imeli ZDA)
Life is as complicated as we make it...

GregiB ::

joze67 je izjavil:

Pogumna trditev. Pri porabi na prebivalca so na 25. mestu na svetu, z pralkično vso Evropo pred njimi. In ker ima Evropa skupaj več prebivalcev, ki več spijejo, rezultat nikakor ni nedvoumen.

Tud gre... največ kave "per capita" v Evropi požrejo srednje / severni Evropejci (Širša skandinavija dol do Dunaja), pa je pr njih z naskokom najbolj popularen drip coffee... Tudi instant (s vsemi kapsulami in padi vred) je zelo visoko...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

paraboŁa ::

Par dobrih komentarjev. Po mojih izkušnjah 3/4 ljudi ne zna skuhat turške kave in je rezultat naravnost ogaben.
Zavrejo vodo, notri kavo, 2x ali 3x prevret...fuj. Turška kava ne sme zavreti. Daš jo v mrzlo vodo in odstaviš pred vretjem!
Če zavreš, bo kava grenka.

Enormna razlika v okusu.

Zulf ::

Jp, kavni ekstrakt je v večini primerov grenak zaradi prevelike temperature vode, pa seveda zaradi prepraženja zrn, kar je praksa pri slabi kvaliteti zrn, da se zakrije slab okus.
Ok, tudi od sorte zrn, kje in na kakšni višini raste..., ampat 95% uporabnikov se to ne tiče, ker kupujejo komercialno-poceni kavo.

Zvezdica27 ::

lp,

kateri bi bil dober aparat za espresso? ne plastik za 100e, tko, da je res to to, za doma.

zz

negot ::

https://www.aalt.si/ :)

Zvezdica27 je izjavil:

lp,

kateri bi bil dober aparat za espresso? ne plastik za 100e, tko, da je res to to, za doma.

zz

Zulf ::

Glej da ima možnost nastavitve temp. vode(PID), na večini se da nastaviti tudi tlak, če si malo tehnični tip.
Nekaj takega;

https://www.cat-costanza.de/espressomas...

Pa mlinček;

https://www.cremashop.eu/en/products/eu...

Pol je pa vse odvisno, kolk si pripravljen dat, maš mašine tud za manj in eni bodo rekli da dela super espresso, samo dvomim. Jaz mam rancilio silvia, pa dokler nisem vgradil PID ni bla kava tut bliz tej ki je sedaj, z regulacijo temp. vode.

GregiB ::

Da malo izkoristim temo... Kako tisti, ki pijete Latte ali Cappuchino penite mleko... Nabavil sem Krupsov aparat, pa mi hudir za penjenje ne dela glih najboljš. Imam tale strojček:
 EA816B70

EA816B70



S to posodo in "vmesnikom" se nekaj speni, a niti približno, kot "v reklamah". Direkt na nozzle pa kar nekaj pljuva ven...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri kavni apart? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26640184 (434) nokken
»

Kvalitetna kava (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
518101554 (1917) Pithlit
»

Kavni aparat (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31360889 (1731) nokken
»

Kava (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
33892887 (1292) mat xxl
»

Kavni avtomat

Oddelek: Loža
489972 (8828) karosha

Več podobnih tem