» »

Kvalitetna kava

Kvalitetna kava

««
7 / 11
»»

yansek ::

Ne morem prehvaliti Costa kave ki jo imajo v lokalu zraven železniške postaje v Lj.

Občutek imam da me dobesedno nahrani, če me matra lakota.

Vajenc ::

Ideje za sladokusce, zal le v LJ.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

yansek ::

Vajenc je izjavil:

Ideje za sladokusce, zal le v LJ.


Super

tomlin ::

OK, ne vem, če s turško kavico spadam v ta predal.
Leta sem imel, skoraj kot vsi Barcafe za "tatamata" turško. Zadnje čase, celo zadnja leta, pa sem bridko razočaran. "Bar" je passé, nima več ne arome, ne okusa, ne "smetance", skratka "hruškova voda" :). Presenečen sem bil nad predlogom prijateljice, po rodu iz Bosne, naj poizkusim Mingos kavo (sorta arabica), ki jo relativno poceni dobiš v Mercatorju. Pozitivno sem bil presenečen, bogata aroma in okus in božanska - kremica, kavina smetana.
Nič me ne čudi, ko sem na nekem forumu bral, da Bosanci kupujejo Mingos v Sloveniji in jo vozijo domov, ker je precej cenejša, kot v Bosni.

windigo ::

Darboven Cafe Intencion, pri meni doma kava za vsak dan, zelo solidna, bio, eko certificirana, fairtrade od 1933, ni, da ni, še tisti občutek, da so te oropali ob nakupu, ob ceni pri nas primerljivi barkafetu, kar nekje umanjka.

yansek ::

tomlin je izjavil:

OK, ne vem, če s turško kavico spadam v ta predal.
Leta sem imel, skoraj kot vsi Barcafe za "tatamata" turško. Zadnje čase, celo zadnja leta, pa sem bridko razočaran. "Bar" je passé, nima več ne arome, ne okusa, ne "smetance", skratka "hruškova voda" :). Presenečen sem bil nad predlogom prijateljice, po rodu iz Bosne, naj poizkusim Mingos kavo (sorta arabica), ki jo relativno poceni dobiš v Mercatorju. Pozitivno sem bil presenečen, bogata aroma in okus in božanska - kremica, kavina smetana.
Nič me ne čudi, ko sem na nekem forumu bral, da Bosanci kupujejo Mingos v Sloveniji in jo vozijo domov, ker je precej cenejša, kot v Bosni.


Mingos kava praviš. Sem pil že večkrat dobro turško kavo, ko jo je pripravljala kakšna zverzirana gospa ki ji je to rutina in obvlada. Meni moja ko jo sam naredim nikoli ni dobra. Ne vem točno zakaj.

Drugače pa espresso me ne razočara, če ga pijem v dobrega v izbrani kavarni ali če imam doma dobro kavo. Dopoldan pa tudi pozno zvečer lahko, vse skupaj je tako ali tako bolj kot ne en požirek.

yansek ::

Tele kavarne so naslednje na listi, ki jih bi ob priliki želel obiskati:
Cafe Čokl, Krekov trg 8
Stow, Mestni muzej Ljubljana
Mala pražarna, Krakovski nasip 10

Kako se vam je zdela kava, če jo je kdo že pil v kateri od kavarn?

Gregor P ::

V Stow, Mestni muzej Ljubljana, je bila vsaj meni odlična; tako da je to moja najljubša kavarna v Ljubljani:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

yansek ::

Gregor P je izjavil:

V Stow, Mestni muzej Ljubljana, je bila vsaj meni odlična; tako da je to moja najljubša kavarna v Ljubljani:)


Res? Pa si že pil kavo v Moderni in Črno Zrno?

Gregor P ::

Ne. Ampak najbrž jo nisem še marsikje na svetu.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

yansek ::

Gregor P je izjavil:

Ne. Ampak najbrž jo nisem še marsikje na svetu.


Najbrž res.

Sicer sem mislil sem na nekaj tistih par kavarn v Ljubljani, ki so znane po odličnih kavah, da bo razumljivo.

yansek ::

Božanska kava v Stow-u. Smo ravno spili espresso.
Za dom pa kupil zrna kave:
Jairo Arcila, Finca Villarazo (Colombia)
(caramel, cherry, rum)

Pražena je bila 2.10. Nekje 3 mesece po prazenju pa naj bi se jo porabilo

Vajenc ::

tomlin je izjavil:

OK, ne vem, če s turško kavico spadam v ta predal.
Leta sem imel, skoraj kot vsi Barcafe za "tatamata" turško. Zadnje čase, celo zadnja leta, pa sem bridko razočaran. "Bar" je passé, nima več ne arome, ne okusa, ne "smetance", skratka "hruškova voda" :). Presenečen sem bil nad predlogom prijateljice, po rodu iz Bosne, naj poizkusim Mingos kavo (sorta arabica), ki jo relativno poceni dobiš v Mercatorju. Pozitivno sem bil presenečen, bogata aroma in okus in božanska - kremica, kavina smetana.
Nič me ne čudi, ko sem na nekem forumu bral, da Bosanci kupujejo Mingos v Sloveniji in jo vozijo domov, ker je precej cenejša, kot v Bosni.

Probal Mingos. Poceni, okus ima res precej aromatiziran, celo preveč za moj okus, deluje umetno. Smetance nima nič več kot Barcaffe, vonj iz vrečke pa je pri Barcaffe bolj prijeten.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Vajenc ::

*Zdele opazil, da sem kupil napacno kavo in sicer Minas namesto Mingos ;((
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Ijus ::

yansek je izjavil:

Ne morem prehvaliti Costa kave ki jo imajo v lokalu zraven železniške postaje v Lj.

Občutek imam da me dobesedno nahrani, če me matra lakota.



kava zbija apetit drugač'.
oziroma pomaga premagat lakoto.
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

Ijus ::

a je tale kavni aparat Cecotec Caffelizzia 790 (gledam pri telekomu) na zrna ali kapsule?
https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...

nikjer na spletu ne najdem podatka. zgleda mi pa da je na zrna. je na zrna?
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

STASI ::

Na zrna. Drugič pa gooole it.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

tomlin ::

Ravno danes sem si skuhal dobro porcijo Mingos turške, ki ni bila ortodoksno turška ampak z dodanim mlekom. Ampak je kar ohranila prijeten okus in aromo. Res je, da mora prava tuška biti pripravljena v bakreno medeninasti džezvi s posebno obliko ozkega vratu in širokega dna. Takšno dobro turško kavo sem nazadnje pil v nekdanji kavarni Evropa pred mnogimi leti.
Drugače pa kar se dobrega espressa tiče, se ga občasno nakofetam v Trstu in Gorici.


yansek je izjavil:

tomlin je izjavil:

OK, ne vem, če s turško kavico spadam v ta predal.
Leta sem imel, skoraj kot vsi Barcafe za "tatamata" turško. Zadnje čase, celo zadnja leta, pa sem bridko razočaran. "Bar" je passé, nima več ne arome, ne okusa, ne "smetance", skratka "hruškova voda" :). Presenečen sem bil nad predlogom prijateljice, po rodu iz Bosne, naj poizkusim Mingos kavo (sorta arabica), ki jo relativno poceni dobiš v Mercatorju. Pozitivno sem bil presenečen, bogata aroma in okus in božanska - kremica, kavina smetana.
Nič me ne čudi, ko sem na nekem forumu bral, da Bosanci kupujejo Mingos v Sloveniji in jo vozijo domov, ker je precej cenejša, kot v Bosni.


Mingos kava praviš. Sem pil že večkrat dobro turško kavo, ko jo je pripravljala kakšna zverzirana gospa ki ji je to rutina in obvlada. Meni moja ko jo sam naredim nikoli ni dobra. Ne vem točno zakaj.

Drugače pa espresso me ne razočara, če ga pijem v dobrega v izbrani kavarni ali če imam doma dobro kavo. Dopoldan pa tudi pozno zvečer lahko, vse skupaj je tako ali tako bolj kot ne en požirek.

yansek ::

Naslednjič ko bom v Trstu in če bom imel čas bom šel malo okoli po kakšnih njihovih kavarnah.

Čisto tako mimigrede za firbec, koliko se kaj gibljejo cene z espresso pri njih?

yansek ::

...Espresso se ne pije, ampak degustira. V vinu je 500 kemijskih spojin, kava jih ima več kot dvakrat več...
https://www.delo.si/prosti-cas/kulinari...

tomlin ::

yansek je izjavil:

Naslednjič ko bom v Trstu in če bom imel čas bom šel malo okoli po kakšnih njihovih kavarnah.

Čisto tako mimigrede za firbec, koliko se kaj gibljejo cene z espresso pri njih?


Tam nekje 2 do 3+ eur, kapučin in tudi samo cofi brez vsega. Večinoma imajo illy, pa tudi druge vrste. Če boš vprašal tržaškega natakarja, kako naredi tako polno, super kavo, ti bo večinoma ogovoril, da ni toliko v znamki temveč v količini kave, ki jo nabašeš v "šeflo" ekspres kavomata:);)

TheBlueOne ::

tomlin je izjavil:



Tam nekje 2 do 3+ eur, kapučin in tudi samo cofi brez vsega. Večinoma imajo illy, pa tudi druge vrste. Če boš vprašal tržaškega natakarja, kako naredi tako polno, super kavo, ti bo večinoma ogovoril, da ni toliko v znamki temveč v količini kave, ki jo nabašeš v "šeflo" ekspres kavomata:);)


Pa niti ni nobena skrivnost. Zgolj razmerje med tezo kave in mililitri ki pridejo ven ter casovni okvir. Pri stroju nastelas tlak, pri mlinu pa sproti reguliras granulacijo.

jotunn ::

yansek je izjavil:

Čisto tako mimigrede za firbec, koliko se kaj gibljejo cene z espresso pri njih?

Po Italiji je odvisno ali popijes za sankom ali za mizo. Za sankom je povsod cena za espresso/macchiato 1.10-1.20eur. Enkrat sem nekje prebral, da je bila vcasih drzavno regulirana cena. Ali je to se ali ne pa ne vem, niti ne bi dal roke v ogenj, da je to v resnici kadarkoli bilo. Ampak stvar je, da je sla cena za espresso v zadnjih 10 letih gor iz 1.00eur na 1.10eur in je enaka ne glede na lokal in pozicijo (AC postajalisce, vas bogu za hrbtom ali pa trg sredi Rima). Ostale izpeljanke iz espressa so pa seveda drazje in tudi cene se razlikujejo po lokalih.

Voss ::

Sem poizkusil en eksperiment in sem se odrekel kavi za mesec in pol (in teče). Tako dobro že dolgo nisem spal. Res pa pogrešam ta vonj po kavi, okus in celo jutranjo kuho.

yansek ::

Jaz osebno se brez težav odrečem kavi kot jo navadno ponujajo v kafičih pri nas oz je niti ne maram.
Dobra kvalitetna kava je pa nekaj povsem drugega, kar se mene tiče

Gregor P ::

Kaj nas mora čaka v prihodnosti:

24ur: Znanstveniki ustvarili kavo brez uporabe kavnih zrn
Kava je ena od dobrin, na katere bi lahko podnebne spremembe v prihodnjih desetletjih močno vplivale. Po nekaterih ocenah bi lahko do leta 2050 kar polovica zemljišč, na katerih jo pridelujejo, postala neprimerna za nadaljnjo pridelavo. To bi lahko cene kave dvignilo v nebo. Upanje na bolj trajnostno pridelavo kave pa gojijo na Finskem, kjer so v laboratoriju ustvarili kavo, za katero ne potrebujejo kavnih zrn.
...
Raziskovalci Finskega raziskovalnega inštituta VTT so našli rešitev, s katero bi lahko kavo pridelovali tudi ob pospešenih podnebnih spremembah. Iz listov kavovca so namreč izdelali celično kulturo, s pomočjo katere so pridobili kavo, ne da bi vzgojili kavna zrna. Upajo, da bo lahko njihov izum prispeval k bolj trajnostni industriji kave.
...
Celične kulture kave vzgajajo v bioreaktorjih, ki jih napolnijo s hranili. Za ta proces ne potrebujejo pesticidov, prav tako pa porabijo manj vode kot pri konvencionalni pridelavi kave. Takšno laboratorijsko kavo bi lahko vzgajali povsod, zato bi s tem znatno zmanjšali tudi emisije CO2 zaradi transporta.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Ijus ::

Voss je izjavil:

Sem poizkusil en eksperiment in sem se odrekel kavi za mesec in pol (in teče). Tako dobro že dolgo nisem spal. Res pa pogrešam ta vonj po kavi, okus in celo jutranjo kuho.


jaz bi ti še priporočal, če ne zameriš, da se razstrupiš. recimo z žvrkljanjem sončničnega olja. poglej na viva.si tam je članek na to temo. sprobal. deluje perfektno. res se dobro počutiš. tudi iz tega vidika oziroma če boš to naredil boš bolje spal in razstrupil telo kave in ostale navlake ki se nabere v telesu s časoma. razni Eji pa to iz prehrambene industrije. probaj, res, full dobr.

razen mogoče šitka, pol po razstrupitvi ti bo pa kava svin**** lepo in dobro dišala. in glede na to če ti že sedaj lepo diši boš mogoče imel mal problema. šitka je če se en krat res navadiš na kavo.
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

blasfemik ::

Razstrupljanje na dan, odžene slovnico stran.

tomlin ::

jaz bi ti še priporočal, če ne zameriš, da se razstrupiš. recimo z žvrkljanjem sončničnega olja.



Prijateljica uporablja metodo žvrkljanja sončničnega olja, in pravi, da se bolje počuti.
Jaz pa uporabljam zaradi bolj zoprnih in večjih težav z zgago, refluksom, kislino itd. Na tešče dve žlici kvalitetnega olivnega olja in se je zgodilo, da nolpazo in rupuruta skoraj ne potrebujem!

Ijus ::

cool. me veseli to prebrat.

meni je bila po prvemu razastrupljanju s sončničnim oljem kava toliko dobra da sem sam gledal pa se čudil. hehe. res. pa full sem imel mišice sproščene. nisem bil tolk zategnjen. full sem bil lahkoten pa sroščen. pa lažje in bolje sem spal. pa za dlesni je dobra ta terapija ter še za marsikaj drugega.
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

energetik ::

yansek je izjavil:

Jaz osebno se brez težav odrečem kavi kot jo navadno ponujajo v kafičih pri nas oz je niti ne maram.
Dobra kvalitetna kava je pa nekaj povsem drugega, kar se mene tiče
Tko bom rekel, tudi pri kavi je vsa stvar subjektivna. Ali jo piješ zaradi degustacije, druženja ali samo zaradi budnosti, nima veze, vsakemu svoje.

Je pa tako, bi rekel da gre tudi tu cena+trud gor eksponentno glede na učinek. Jaz sem ugotovil, da mi je optimum že, če nabavim kavo v zrnju namesto mlete. Pa magari če je Barcaffe espresso. Že to da jo zmeljem tik pred pripravo in jo skuham v kafetjeri je precej boljšega okusa, kot če se neko postano mleto skuha v đezvi in prežge.
Seveda mi je tudi turška v đezvi ok, če uporabiš sveže odprto mleto in pravilno skuhaš. Jaz dam kavo že v mrzlo vodo, pomešam in odstavim takoj, ko se pojavijo prvi znaki dvigovanja. Na ta način mi rata super turška.

Ijus ::

jst delam kavo tko:
1. odmerim vodo v šalčki
2. zlijem v džezvo
3. dam gret
4. stresem 1 čajno žličko sladkorja v džezvo
5. dam eno zvrhano čajno žličko kave v šalčko
6. tik ko začne vret - še ne orenk - prelijem vročo vodo v šalčko v kateri je kava z neke višine -> s tem se naredi full pene
7. ene 2-3 krat premešam (opcijsko)

and that's it. uber dobra kava.

ps: če je voda prevroča - da se delajo že velki mehurčki je že slabo in je kava prežgana in se manj pene naredi. pa več ko mešaša bolj pena zgine kar ni dobro. voda mora glih začet vret ko so še mali mehurčki. mam že mal naštudiran tole glede delanja kave. kuham si jo vsak dan ene 2-3x na dan. ostalo al mi mat skuha al si jo kupim v lokalu/baru/pubu. ... pijem pa do ene 3-4-5 kav/day.
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

dsfsfawer235 ::

Ijus je izjavil:


meni je bila po prvemu razastrupljanju s sončničnim oljem kava toliko dobra da sem sam gledal pa se čudil. hehe. res. pa full sem imel mišice sproščene. nisem bil tolk zategnjen. full sem bil lahkoten pa sroščen. pa lažje in bolje sem spal. pa za dlesni je dobra ta terapija ter še za marsikaj drugega.


Saj ne, da bi ti rad zvodenel tvoj placebo, samo siris neokrog, pa zahteva odgovor:

https://www.theguardian.com/lifeandstyl...

Ernst is less forgiving: “Ask trading standards what they’re doing about it. Anyone who says, ‘I have a detox treatment’ is profiting from a false claim and is by definition a crook. And it shouldn’t be left to scientists and charities to go after crooks.”


K sreci je "zvrkljanje" olja neskodljivo.
If you don't work in a sweatshop, thank a Union.
If you do work in a sweatshop, start a Union.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fe/Rb-star.svg

Zgodovina sprememb…

jotunn ::

Dajmo pustit eno redkih tem na ST, ki je po 7 straneh se vedno on-topic pri tem, pri cemer tema je... o kavi, ne pa o nekih snake oilih in postopkih "ociscevanja", katere so promovirali potujoci prodajalci kacjega olja na divjem zahodu pred 200 leti. Ce kdo rad zvrklja olje, naj to z veseljem pocne pa magari naj si tudi odpre svojo temo o tem, nima pa to zvrkljanje olja cisto nobene veze s kavo.

yansek ::

energetik je izjavil:

yansek je izjavil:

Jaz osebno se brez težav odrečem kavi kot jo navadno ponujajo v kafičih pri nas oz je niti ne maram.
Dobra kvalitetna kava je pa nekaj povsem drugega, kar se mene tiče
Tko bom rekel, tudi pri kavi je vsa stvar subjektivna. Ali jo piješ zaradi degustacije, druženja ali samo zaradi budnosti, nima veze, vsakemu svoje.

Je pa tako, bi rekel da gre tudi tu cena+trud gor eksponentno glede na učinek. Jaz sem ugotovil, da mi je optimum že, če nabavim kavo v zrnju namesto mlete. Pa magari če je Barcaffe espresso. Že to da jo zmeljem tik pred pripravo in jo skuham v kafetjeri je precej boljšega okusa, kot če se neko postano mleto skuha v đezvi in prežge.
Seveda mi je tudi turška v đezvi ok, če uporabiš sveže odprto mleto in pravilno skuhaš. Jaz dam kavo že v mrzlo vodo, pomešam in odstavim takoj, ko se pojavijo prvi znaki dvigovanja. Na ta način mi rata super turška.


Jaz osebno jo pijem ker mi dobra kava pomeni mnogo več kot okprecilo ali poživilo in pri tem ne mislim na druženje.
Kaj so te snovi kaj je v vsebini kvalitetne kave ki se jo pravilno pripravi pa na žalost ne znam povedati, a kot je navedeno v članku ki sem ga prilepil:".. V vinu je 500 kemijskih spojin, kava jih ima več kot dvakrat več..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: yansek ()

dsfsfawer235 ::

Ijus je izjavil:

jst delam kavo tko:
1. odmerim vodo v šalčki
2. zlijem v džezvo
3. dam gret
4. stresem 1 čajno žličko sladkorja v džezvo
5. dam eno zvrhano čajno žličko kave v šalčko
6. tik ko začne vret - še ne orenk - prelijem vročo vodo v šalčko v kateri je kava z neke višine -> s tem se naredi full pene
7. ene 2-3 krat premešam (opcijsko)

and that's it. uber dobra kava.

ps: če je voda prevroča - da se delajo že velki mehurčki je že slabo in je kava prežgana in se manj pene naredi. pa več ko mešaša bolj pena zgine kar ni dobro. voda mora glih začet vret ko so še mali mehurčki. mam že mal naštudiran tole glede delanja kave. kuham si jo vsak dan ene 2-3x na dan. ostalo al mi mat skuha al si jo kupim v lokalu/baru/pubu. ... pijem pa do ene 3-4-5 kav/day.


Se en "step" ti manjka, ko koncas, scepec posujes po stedilniku, da jo zazge, da kuhinja se bolj konkretno zadisi :)
If you don't work in a sweatshop, thank a Union.
If you do work in a sweatshop, start a Union.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fe/Rb-star.svg

Ijus ::

dsfsfawer235 je izjavil:

Ijus je izjavil:


meni je bila po prvemu razastrupljanju s sončničnim oljem kava toliko dobra da sem sam gledal pa se čudil. hehe. res. pa full sem imel mišice sproščene. nisem bil tolk zategnjen. full sem bil lahkoten pa sroščen. pa lažje in bolje sem spal. pa za dlesni je dobra ta terapija ter še za marsikaj drugega.


Saj ne, da bi ti rad zvodenel tvoj placebo, samo siris neokrog, pa zahteva odgovor:

https://www.theguardian.com/lifeandstyl...

Ernst is less forgiving: “Ask trading standards what they’re doing about it. Anyone who says, ‘I have a detox treatment’ is profiting from a false claim and is by definition a crook. And it shouldn’t be left to scientists and charities to go after crooks.”


K sreci je "zvrkljanje" olja neskodljivo.


poba. lej. ne bi se rad kregal. pa ne bi ti rad pametoval. sam a ti ni čudno oziroma logično: da medicina tega ne odobrava in ne priznava. ker? kaj? - je medicina. ne? - kako bodo pa od tebe dobil denar? dej nehi s takimi komentarji, ker to kar si podal ni res.

žvrkljanje te na mesec stane max 5€. da se dobit - preverjeno - za 5€ dobro deviško hladno stiskano sončnično olje, ki stane reci piši 5€.

tam na Viva.si strani je originalni članek, ki sem ga prvega našel: in piše kdo od medicine je raziskoval to čudo. mislim, da je, nek vzhodnjak. če se ne motim celo rus. nek ruski zdravnik je to raziskoval in prišel do osupljivih rezultatov.

lej. saj ni važno a ti meni ne verjameš. jaz sem to osebno sprobal. in ti povem, da deluje. če ti praviš, da je to placebo, je:
1. tvoj problem
2. direktno mene osebno žališ ker:
3. demantiraš mene
4. ne verjameš v naravo

daj nehajte.

skoraj vsa zdravila medicine izhajajo iz narave. in ne bluzite. jao ste eni posebni.
poglej: hodil sem v času SŠ ma kemijsko na Aškerčevo 4 v Ljubljani in sem med počitnicami delal v Leku v Mengšu in Leku v Ljubljani in ti lahko iz prve roke, če mi ne verjameš, povem, da sem neštetokrat videl, kako jim je kamion skoraj da že šlepar vsak dan pripeljal cel gepek al kako se naj izrazim rastlin od cvetlic do zelišč in začimb.

daj ne me učit. okey?

če mi ne verjameš, pa tvoj problem.

-------

prežgana kava je škodljiva. tako, da če tebi ščepec posute kave po štedilniku diši, si malo pritegnjen. okey? hočem ti povedat: da bodi potem vsaj orenk pritegnjen. da te bo en dan en orenk okol kepe. okey?

pi*** mat*** znate eni dvignit tlak človeku.

LP
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

mat xxl ::

Ijus je izjavil:

a je tale kavni aparat Cecotec Caffelizzia 790 (gledam pri telekomu) na zrna ali kapsule?
https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...

nikjer na spletu ne najdem podatka. zgleda mi pa da je na zrna. je na zrna?


Pom mojem dodaš noter mleto kavo in jo primerno stisneš ( torej kupuješ že ustrezno mleto kavo) , je pa tudi možno, da se da določene kapsule ustaviti v pravi nastavek ( lahko jih ima več) , ker sicer tako, na roko se navadno zmleta kava doda, sam aparat ima pa navadno posodico za kavo za 1 šalico ali pa za več kave za dve šalice.

TheBlueOne ::

Ijus je izjavil:



poba. lej. ne bi se rad kregal. pa ne bi ti rad pametoval. sam a ti ni čudno oziroma logično: da medicina tega ne odobrava in ne priznava. ker? kaj? - je medicina. ne? - kako bodo pa od tebe dobil denar? dej nehi s takimi komentarji, ker to kar si podal ni res.


Dokler ni klinicno testirano je sarlatanstvo ali pa max placebo. Zato so pametni ljudje izumili klinicna testiranja, katera pa te hokupokus neumnosti pogrnejo braz izjeme.

Se najhujse pa je, da je offtopic v zelo konkretni temi. Zakaj bi konkretno temo smetil s totalnimi neumnostmi?

Horas ::

Voss je izjavil:

Sem poizkusil en eksperiment in sem se odrekel kavi za mesec in pol (in teče). Tako dobro že dolgo nisem spal. Res pa pogrešam ta vonj po kavi, okus in celo jutranjo kuho.


potem si je preveč popil in preblizu spanja.

Ijus je izjavil:

Voss je izjavil:

Sem poizkusil en eksperiment in sem se odrekel kavi za mesec in pol (in teče). Tako dobro že dolgo nisem spal. Res pa pogrešam ta vonj po kavi, okus in celo jutranjo kuho.


jaz bi ti še priporočal, če ne zameriš, da se razstrupiš. recimo z žvrkljanjem sončničnega olja. poglej na viva.si tam je članek na to temo. sprobal. deluje perfektno. res se dobro počutiš. tudi iz tega vidika oziroma če boš to naredil boš bolje spal in razstrupil telo kave in ostale navlake ki se nabere v telesu s časoma. razni Eji pa to iz prehrambene industrije. probaj, res, full dobr.

razen mogoče šitka, pol po razstrupitvi ti bo pa kava svin**** lepo in dobro dišala. in glede na to če ti že sedaj lepo diši boš mogoče imel mal problema. šitka je če se en krat res navadiš na kavo.


kaj vse ne prebereš tu gor. sončnično olje. pa ja.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: MH0 ()

dsfsfawer235 ::

Ijus je izjavil:


poba. lej. ne bi se rad kregal. pa ne bi ti rad pametoval. sam a ti ni čudno oziroma logično: da medicina tega ne odobrava in ne priznava. ker? kaj? - je medicina. ne? - kako bodo pa od tebe dobil denar? dej nehi s takimi komentarji, ker to kar si podal ni res.


Gospod zate, Smrkavec. Ne sekiraj se, saj bos prisel iz pubertete in bos nehal verjeti v snake oil... nekateri pa zal, nikoli ne pridejo iz pubertete. Ali pa potem prodajajo snake oil naivenezem in strasno ponorijo, ce jim kdo hebe biznis.



Pac ne siri lazne propagande, pa mi ne bo treba demantirati neumnosti, sva zmenjena?
If you don't work in a sweatshop, thank a Union.
If you do work in a sweatshop, start a Union.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fe/Rb-star.svg

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: MH0 ()

MH0 ::

energetik je izjavil:

yansek je izjavil:

Jaz osebno se brez težav odrečem kavi kot jo navadno ponujajo v kafičih pri nas oz je niti ne maram.
Dobra kvalitetna kava je pa nekaj povsem drugega, kar se mene tiče
Tko bom rekel, tudi pri kavi je vsa stvar subjektivna. Ali jo piješ zaradi degustacije, druženja ali samo zaradi budnosti, nima veze, vsakemu svoje.

Je pa tako, bi rekel da gre tudi tu cena+trud gor eksponentno glede na učinek. Jaz sem ugotovil, da mi je optimum že, če nabavim kavo v zrnju namesto mlete. Pa magari če je Barcaffe espresso. Že to da jo zmeljem tik pred pripravo in jo skuham v kafetjeri je precej boljšega okusa, kot če se neko postano mleto skuha v đezvi in prežge.
Seveda mi je tudi turška v đezvi ok, če uporabiš sveže odprto mleto in pravilno skuhaš. Jaz dam kavo že v mrzlo vodo, pomešam in odstavim takoj, ko se pojavijo prvi znaki dvigovanja. Na ta način mi rata super turška.

Absolutno je največji korak sprotno mletje!

jotunn je izjavil:

Dajmo pustit eno redkih tem na ST, ki je po 7 straneh se vedno on-topic pri tem, pri cemer tema je... o kavi, ne pa o nekih snake oilih in postopkih "ociscevanja", katere so promovirali potujoci prodajalci kacjega olja na divjem zahodu pred 200 leti. Ce kdo rad zvrklja olje, naj to z veseljem pocne pa magari naj si tudi odpre svojo temo o tem, nima pa to zvrkljanje olja cisto nobene veze s kavo.

Prosim admina, da pobriše ta post in vse poste o sončničnem olju.
Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MH0 ()

CartmanF ::

Nisem se sodeloval v tej debati, ampak tisti ki ste iz Maribora ali ga obiscete, je tole must za probat: https://www.hikofi.eu/

yansek ::

Ali je slučajno kdo že kupil Costa kavo, najraje pakirani v zrnju?
Prodajajo jo v mnogih trgovinah z živili pri nas.
Nazadnje sem si ogledoval kave pakirane v zrnju, ampak ker so bile vse po 500g nisem vzel nobene, da po nepotrebnem ne mečem v smeti, če mi kava ne bi ustrezala:

CHARACTER ROAST
Bright blend, 100% Arabica, S pridihom medu
("...Značilnosti: Čudovito bogata čokoladna aroma v kontrastu z notami citrusov in s pridihom sladke karamele...")
https://trgovina.mercator.si/market/izd...
https://www.costacoffee.si/nasa-ponudba...

SIGNATURE BLEND
Srednje praženo, Žameten pridih po oreščkih
("...Značilnosti: Počasi pražena za žameten in oreščkast okus ter bogato aromo...")
https://trgovina.mercator.si/market/izd...


P. S.
Za profesionalno rabo sem videl, da prodajajo, med drugimi, še t.i.
oCHARACTER ROAST
Single Origin Colombian
"... Značilnosti: Sladke note medu in karamele s kislostjo jagodičevja in citrusov
je skrbno pražena, kar zagotavlja značilno aromo karamele s sladkim medom in notami citrusov..."
oMOCHA ITALIA
Srednje praženo
"...Značilnosti:Note praženih oreščkov in čokolade z nežno aromo dima in karamele..."

ttps://www.costacoffee.si/nasa-ponudba/poundba...

yansek ::

Danes šli v kavarno: Cafe Čokl, Krekov trg 8, 1000 Ljubljana
Kava vsekakor dobra. Spil sem dva espressa:
Kolumbija Exotico de Altura, sveže pražena kava ter Brazilija, sveže pražena kava. Obe sta mi bili všeč.


Nazaj grede se pa na tržnici ustavimo kjer imajo mobilno kavarno kjer strežejo espresso napitke od pražarne iz Stowa, pa bi me zanimalo ali je kdo že pil takšnole: 'hand brew' kavo ?
https://www.facebook.com/TriMarijeCoffe...

c3p0 ::

Za božička se išče en dober ročni mlinček, tam ranga 100-130€, priprava za moka pot.

Kaj pravite na tega?

yansek ::

Če si morda pripravljen dati malo več denarja bi priporočal ročni mlinček: El Comandante
Tega o katerem sprašuješ pa ne poznam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: yansek ()

Shkorc ::

Ni malo več kot malo več? :))

yansek ::

Je ja, res.

Arey ::

c3p0 je izjavil:

Za božička se išče en dober ročni mlinček, tam ranga 100-130€, priprava za moka pot.

Kaj pravite na tega?

Timemore C2. Za vse razen espresso vrhunski mlinček za ta denar.
««
7 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri kavni apart? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26640201 (451) nokken
»

Kavni aparat (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31360896 (1738) nokken
»

Koliko kave porabiš za eno kuhanje v aparatu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
573224 (1928) Dwupo
»

Kava (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
33892892 (1297) mat xxl
»

Kavni avtomat

Oddelek: Loža
489974 (8830) karosha

Več podobnih tem