» »

Menjava banke, kaj priporočate?

Menjava banke, kaj priporočate?

1
2
»

harvey ::

energetik je izjavil:

Ker bi rad imel za osnovo banko s poslovalnico v SLO.

Digitalni paket NLB morda, 0,99 EUR/mesec.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

energetik ::

BCSman je izjavil:

KBM javili da ne bodo dvignili obrestnih mer na depozite. Drug teden od teh odvratnih skopuhov selitev na inteso.
No, potem imam malo lažjo izbiro. Poleg tega da imajo zaendrek varnost. 2FA skozi SMS vsi resni opuščajo.

Ampak če pogledam dejansko, ima LON edini 0,5% na varčevalnem računu. Kar pomeni da če držkm 10k kot železno rezervo na varčevalnem, imaš 5EUR mesečno nižji skupni strošek od vseh ostalih, kat pomeni da je potem Prijazni paket najcenejša varianta.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Oldi ::

Približno leto in pol nazaj mi preteče osebna. Cca 3 mesece nazaj dobim obvestilo, da moram pri SKB urediti identiteto, najaviti se na sestanek. Enkrat sem bil pri njih, a so rekli, da se moram najaviti. Ker me fizično ni bilo v banki že leta, sem si rekel bom že enkrat spotoma, za e poslovanje ne rabijo osebne. Včeraj pa dobim obvestilo, da je račun ukinjen s prehodnim obdobjem 2 meseca, in da naj prerežem kartico. In res, danes kartica ne dela.
A so fuknjeni, na kartici imam keša, da bi pričakoval individualno obravnavo, oni pa brez obvestila blokirajo račun in kartico. Kaj če bi bil v tujini, niso diht.
In njihov korak naproti, "lahko vam odpremo nov račun in nanj prenesemo vse trajnike in sredstva in uredimo, da bo penzija sedla na račun". Ko vas j...

Katera banka ima resne obresti na vpogled in vezavo.

vinkop ::

pri identiteh ni zajebancij. Tudi sam sem imel lani iste težava pri DBS. Oni vejo, da je osebna potekla in da se moraš čimpreje oglasiti z novim, veljavnim dokumentom....

AllStarc ::

vinkop je izjavil:

pri identiteh ni zajebancij. Tudi sam sem imel lani iste težava pri DBS. Oni vejo, da je osebna potekla in da se moraš čimpreje oglasiti z novim, veljavnim dokumentom....

Res je, kar je popolna neumnost, saj potekel dokument še ne pomeni, da si se spremenil v Marsovca. Še vedno je identiteta jasna in popolnoma enaka,kot na veljavnem dokumentu. Ko si račun odprl je bil dokument legalen.
sometimes what you want and what you get,
are two very different things

Oldi ::

Dobro leto so rabili, da so detektirali pretečeno osebno. Imam SMS obveščanje in nisem dobil nobenih opozoril.

Matija82 ::

energetik je izjavil:

September 2023, je kaj novega na to temo?

Menjam banko (ali vsaj paket trenutno pri LONu). Naredil tabelco za žnj-paketov in mojo uporabo (samo debetna, 0€ limit, spletna/mobilna banka, 6xSEPA, 3xUPN).
Najcenejša me pride DH Enostavni. Potem so pa nekako na istem Unicredit Sproščeni, Intesa Start in LON Prijazni.

Vidim, da Unicredit ne rabi Rekono, ampak OTP, kar je zakon. Po drugi strani ima baje Intesa kreiranje enkratnih in večkratnih virtualnih kartic. Po tretji strani če ostanem pri LON, mi je prihranjena menjava banke, pa kakor vidim imajo najboljše obresti za Varčevalni račun. Nima pa LON večvalutnega TRR, kar bi tudi rabil.

Nimam pojma kaj naj vzamem. Naj me en razsvetli.


Redno pišem objave o nesposobnosti/nefunkcionalnosti Unicredita tako da raje izberi kaj drugega. Tolk nelogičnih stvari težko spraviš v paket (pišem tole, medtem ko čakam da poslovalnica ugoditi moji prošnji, da si *zmanjšam* limit na bankomatu).

energetik ::

Oldi je izjavil:

Približno leto in pol nazaj mi preteče osebna. Cca 3 mesece nazaj dobim obvestilo, da moram pri SKB urediti identiteto, najaviti se na sestanek. Enkrat sem bil pri njih, a so rekli, da se moram najaviti. Ker me fizično ni bilo v banki že leta, sem si rekel bom že enkrat spotoma, za e poslovanje ne rabijo osebne. Včeraj pa dobim obvestilo, da je račun ukinjen s prehodnim obdobjem 2 meseca, in da naj prerežem kartico. In res, danes kartica ne dela.
A so fuknjeni, na kartici imam keša, da bi pričakoval individualno obravnavo, oni pa brez obvestila blokirajo račun in kartico. Kaj če bi bil v tujini, niso diht.
In njihov korak naproti, "lahko vam odpremo nov račun in nanj prenesemo vse trajnike in sredstva in uredimo, da bo penzija sedla na račun". Ko vas j...

Katera banka ima resne obresti na vpogled in vezavo.
Najboljši depozit ima trenutno če se ne motim Intesa za nove stranke 3,5% za 12M vezave. Časa imaš do konca oktobra.
Če na vpogled misliš TRR, tam nima nobena banka obresti. Ima pa LON najboljši varčevalni račun, kjer so obresti 0,5%. Vsak polog mora le odležati 30 dni, nato ga poljubno uporabljaš. LON ima približno spodoben depozit 2,5% za 1 leto vezave in 1% za 3 mesece. Jaz sem trenutno pri LONu in me ravno ta varčevalni vleče da še ostanem. Ker imam pač tam železno rezervo nekje 10k, ki je vedno na voljo za nepredvidene stroške ali pa za hitre investicije.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

BCSman ::

3,5% je pri intesi 6 mesecni depozit, 1 letni je 3,1%.

kajpavem ::

energetik je izjavil:

Ima pa LON najboljši varčevalni račun, kjer so obresti 0,5%. Vsak polog mora le odležati 30 dni, nato ga poljubno uporabljaš. LON ima približno spodoben depozit 2,5% za 1 leto vezave in 1% za 3 mesece. Jaz sem trenutno pri LONu in me ravno ta varčevalni vleče da še ostanem. Ker imam pač tam železno rezervo nekje 10k, ki je vedno na voljo za nepredvidene stroške ali pa za hitre investicije.


Nima NLB varčevalni račun podobnih obresti? Le da mora denar odležati "samo" 8 dni?

Bizkit45 ::

Jp, res je. Mislim da je 0.8% in odležati mora 7 dni.
Važno da ima LON najboljšega, kjer je manjša obrestna mera in mora odležati "le" 30 dni.

energetik ::

Si se pa zapel v to. Pač nisem zasledil, da ima NLB še za 0.3% višje. :|
Napisal sem glede na večino ostalih bank, ki ali sploh nimajo varčevalca ali pa imajo gor kakšne 0,001% obresti.
vires in numeris

kravicakatka ::

Si izposojam temo. Imamo kakšno banko, ki ponuja spletno banko, do katere lahko dostopaš brez pametnega telefona (torej da ima možnost klasičnega generatorja gesla za vpis ali kakšno drugo varianto)?

matobeli ::

Nkbm ima menda še otp čitalc, lahko pa da je samo za stare stranke.

Pa tudi rekono lahko deluje še vedno tudi preko navadnega smsa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

OZZY ::

AllStarc je izjavil:

vinkop je izjavil:

pri identiteh ni zajebancij. Tudi sam sem imel lani iste težava pri DBS. Oni vejo, da je osebna potekla in da se moraš čimpreje oglasiti z novim, veljavnim dokumentom....

Res je, kar je popolna neumnost, saj potekel dokument še ne pomeni, da si se spremenil v Marsovca. Še vedno je identiteta jasna in popolnoma enaka,kot na veljavnem dokumentu. Ko si račun odprl je bil dokument legalen.


Za poslovanje banka potrebuje veljaven osebni dokument. Če tega nisi sporočil banki pač posluješ v neskladju in posledično ti lahko zaprejo račun. Tudi sam si dolžan sporočiti vsako spremembo - med tem je tudi nov dokument, ki si ga zamenjal. Za to pa je 2 mesečni odpovedni rok. Lahko bi zaprli tudi takoj, a raje uporabijo 2M rok, da ni problemov s pritožbo.
Banka pregleduje vnose komitentov letno in ko se ugotovi pretekel dokument pozovejo stranko k predložitvi novega.
Go with the flow.

Oldi ::

Ni odpovednega roka, kartica naslednni dan ni delovala. Brez opozorila, samo dopis reži kartico, kot izbris.
Banka je brez dokumenta poslovala ~1,5 leta, komot bi še dva meseca, da se kulturno razidemo ali nadaljujemo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

Oldi ::

Na računu imam precej US$, ki jih obravnavam kot boljšo "naložbo" od €, ne najdem pa pregleda obresti po bankah. Kot sem uspel pregledati cenike, sploh nimajk $ vezav.
Ima kdo pregled nad $ vezavami?

Oldi ::

Primerjava € depozitov

NLB vezava US$ >=25 mesecev 0,8%

Pri vezanih 14.000$ pokrijem vse stroške.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

Oldi ::

So z NLB Pay kaki problemi, Aliexpress prek debetne kartice laufa?

arnecan1 ::

NLB Pay sem že parkrat uporabil, ni bilo problemov.

Kupoval sem preko Sheina, ni bilo problemov

BCSman ::

Btw, če vam bodo na bankah gofljali da je samo še na hrvaškem možno menjavat kune v evre, ni res, imate menjalnice, ravno včeraj sem menjal kune, dobro da nisem teh banksterjev poslušal in se vozil v Reko.

pingme ::

BCSman je izjavil:

Btw, če vam bodo na bankah gofljali da je samo še na hrvaškem možno menjavat kune v evre, ni res, imate menjalnice, ravno včeraj sem menjal kune, dobro da nisem teh banksterjev poslušal in se vozil v Reko.

Uradno je samo na Hrvaškem, menjalnice, pa to lahko omogočajo tako, da ti zamenjajo pa slabšem tečaju, potem pa sami zamenjajo v Reki ali Zagrebu ;-) Sem tudi jaz menjal stare švicarske franke pri nas v menjalnici, tečaj je bil bistveno slabši, ampak zaradi tega se seveda ne bi vozil v Švico. Stare funte sem pa poslal kar po pošti na Bank of England, oni pa so nakazali na moj IBAN.

delavec44 ::

Jaz sem enako s šilingi naredil. Poslal na avstrijsko centralno banko, oni pa meni sepa nakazilo na TRR. Najcenejša opcija.
Ni vrag, da 20 let kasneje ne bi tudi Hrvati omogočali kaj podobnega.

delavec44 ::

Kako za vraga na Intesi ni možno spremeniti pina kartice? Sem jaz čuden, da se mi zdi to osnovna varnostna funkcionalnost.

energetik ::

Zato da ti raje zaračunajo novo kartico, če rabiš nov PIN >:D

Sicer pa zakaj se ti to zdi varnostna funkcionalnost? Če ni ravno trivialen (0000,1234,...) ti ga noben ne bo pogruntal v 3 poizkusih. Je pa res, da jaz vedno, ko dobim novo kartico, spremenim na svojega stalnega, da se ga ni treba zapomniti novega.
vires in numeris

delavec44 ::

Če misliš da ti ga je kdo videl ali posnel, ga preventivno takoj spremeniš. Pismo ene banke dovolijo, da ga v aplikaciji spremeniš, sploh ne rabiš na bankomat.

Drugače pa baje lahko zahtevaš (plačljiv) nov pin brez nove kartice ampak ga ne moreš sam določiti.

Zgodovina sprememb…

lithium ::

ja tole na Intesi je res malo mimo, mislim, da si kar na vseh ostalih bankah lahko pin kartice spremeniš na bankomatu.

Niso plačali Visi za ta fičer, to bo :D
Neuradni Telemach forum https://red-pill.eu/forum070

Oldi ::

Ko sem prek SKB mobi apk cca 2 leti nazaj prvič plačal na Aliex. z debetno viso, sem moral transakcijo odobriti (prek apk). Sedaj sem na BKS Bank in potrditev ni bila potrebna. Res je, da še nisem uredil Rekono. Je to izbira banke.
Direktivo EU poznam ampak se mi zdi nejasna, sploh je pa neumna, v EU potrjevanje Da, iz Kitajske Ne, čeprav je SKB dokaz, da sistem dela, dokler nisem potrdil, nisem dobil odziva na Aliju: https://www.zbs-giz.si/doslednejse-potr...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
469141069 (4320) TrumpDonald
»

Depozit - katera banka ima najvišje obresti? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
722148208 (11266) kombinezon
»

Primerjava spletnih bank (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11517402 (2059) Patrik0
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19053172 (2695) cortez
»

Menjava banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16629241 (12337) nejc_nejc

Več podobnih tem