» »

Menjava banke, kaj priporočate?

Menjava banke, kaj priporočate?

«
1
2

TheHusky ::

Zdravo!

Dolgo časa sem bil komitent Gorenjske banke saj sem pred časom rabil samo osnovni bančni račun.

Zdaj pa je seveda poteba po večih stvareh kot mobilno in spletno bančništvo na katerem področju GB pač precej zaostaja.

Iščem namreč banko ki ima čim manj težav v ponujanju storitev mobilnega in spletnega bančništva. Uporabljal bi osebni račun in opravljal nakupe tudi v tujini (online trenutno).

Trenutno se nagibam proti Delavski hranilnici.

Hvala za odgovore!
  • spremenil: TheHusky ()

matobeli ::

Dh bo prava izbira, dobiš debetno MC, ki jo lahko daš v paypal ali uporabljaš za spletne nakupe.

Če ne rabiš pologov gotovine pa lahko kar preskočiš in vzameš pravo online banko. N26, Revolut. Cenejše, praktično vse zastonj pa aplikacija je boljša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

stevemcq_ ::

Sam sem bil v popolnoma isti situaciji prejšnje leto... dolgoletni komitent GB, katero je čas popolnoma povozil, kar se tiče točno tega kar si zgoraj omenil. Sam sem dolgo časa gledal, izbiral in se na koncu odločil za Unicredit Banka... paket breskrbni. In moram reči, da sem zaenkrat maksimalno zadovoljen, saj sta mobilna in spletna banka v koraku z časom. Za online nakupe zaenkrat uporabljam n26 banko( + Apple Pay ), ampak bodo na Unicredit Banki v kratkem debetne BA maestro kartice zamenjali z karticami Mastercard.

TheHusky ::

matobeli je izjavil:

Dh bo prava izbira, dobiš debetno MC, ki jo lahko daš v paypal ali uporabljaš za spletne nakupe.

Če ne rabiš pologov gotovine pa lahko kar preskočiš in vzameš pravo online banko. N26, Revolut. Cenejše, praktično vse zastonj pa aplikacija je boljša.


Vseeno bi za zdaj imel neko "fizično" banko v Sloveniji. Debetna MC se dobi ob osnovnem računu?

Tody ::

Ja, maestro so ven vrgl kn bo MasterCard world

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

Ganon ::

DH že vrsto let, pred tem sem bil pri NLB. Nimam pripomb.

jabe ::

Vsaj kar se omenjenih dveh tiče. Torej dh vs UniCredit. UniCredit bistveno bolje, res pa je, da je dražja. Support na dh (je važen, če ga rabiš) je porazen. Samo še spletne banke ala n26 imajo slabš. Na dh sem imela poslovni račun kar nekaj let, na UniCredit osebnega. Je pa bržkone vse skupaj na UniCredit dražje.

Excalibrus ::

Sparkasse ima paket z brezplačnim vodenjem računa če maš 1000€ gor.

delavec44 ::

Excalibrus je izjavil:

Sparkasse ima paket z brezplačnim vodenjem računa če maš 1000€ gor.


Pa 0,5€ na mesec za spletno banko.

lenovo2 ::

delavec44 je izjavil:

Excalibrus je izjavil:

Sparkasse ima paket z brezplačnim vodenjem računa če maš 1000€ gor.


Pa 0,5€ na mesec za spletno banko.


Trenutno še ne.

Barko ::

Za resno odločitev je potrebno:

a.) Natančno premisliti katere bančne produkte potrebuješ sedaj ali v bližnji prihdnosti (koliiko dvogov na bankomatu mesečeno, koliko položnic, imaš kredti ali ga boš najel, rabiš fizično poslovalnico, predplačiško kartico, debetno master ali visa (ki je v tujini itak bolj razširjena), spletno/mobilno bančništvo, plačuješ položnice na šalterju ali v mobilni aplikaciji, opravljaš spletne nakupe, potreuješ ali imaš dovoljeno prekoračitev stanja na TRR in, in, in)

b.)Šele ko imaš vse to natančno razdelano in količinsko opredeljeno se lahko zakoplješ v tarife, ki so večinoma javno objavljene in si izračunaš mesečne stroške za svoj način poslovanja pri izbranih bankah.

Vse drugo je je brez veze, ker če jaz rečem, da je Moja Banka najcenejša, ni nujno, da bo za tebe. Lep primer je analiza ki je bila narejena pred nekaj meseci katere rezulta je bil, da je najugodneša Sberbanka z nekim paketom s tremi dvigi na bankomatu in štirimi položnicami brez provizije. Skratka neuporaben produkt (razen za kakšnega študenta) je pa najcenejši!

SmeskoSnezak ::

Barko je izjavil:

Za resno odločitev je potrebno:

a.) Natančno premisliti katere bančne produkte potrebuješ sedaj ali v bližnji prihdnosti (koliiko dvogov na bankomatu mesečeno, koliko položnic, imaš kredti ali ga boš najel, rabiš fizično poslovalnico, predplačiško kartico, debetno master ali visa (ki je v tujini itak bolj razširjena), spletno/mobilno bančništvo, plačuješ položnice na šalterju ali v mobilni aplikaciji, opravljaš spletne nakupe, potreuješ ali imaš dovoljeno prekoračitev stanja na TRR in, in, in)

b.)Šele ko imaš vse to natančno razdelano in količinsko opredeljeno se lahko zakoplješ v tarife, ki so večinoma javno objavljene in si izračunaš mesečne stroške za svoj način poslovanja pri izbranih bankah.

Vse drugo je je brez veze, ker če jaz rečem, da je Moja Banka najcenejša, ni nujno, da bo za tebe. Lep primer je analiza ki je bila narejena pred nekaj meseci katere rezulta je bil, da je najugodneša Sberbanka z nekim paketom s tremi dvigi na bankomatu in štirimi položnicami brez provizije. Skratka neuporaben produkt (razen za kakšnega študenta) je pa najcenejši!

A v Sloveniji obstajajo financni svetovalci, kot taksni, ki dejansko znajo pomagati pri tem, ne samo katero banko in njen produkt izbrati, a tudi mogoce varcevanja v Evropi, in tako naprej? Po Ameriki imas teh ljudi kar nekaj, in strankam znajo super pomagati, prebiram.
LP,
Smeska
@ Pusti soncu v srce... @

showsover ::

Evo, tole klikni, ker mi grejo banke od nedavnega fajn na živce!

Barko ::

@gtfo

Še dobro da samo od nedavnega. Pri večini večini se že leta vlečejo frustracije zaradi izgubljenih delnic, miljonskih sanaciji, pranja denarja, favoriziranja nekaterih prijateljskih poslov ipd. Kar je večji problem kot to, da posamezni komitent ni zadovoljen ker je strošek plačila UPN naloga pri eni banki za 10 centov višji kot pri drugi.

In te frustracije se potem izražajo v iskanju najcenejših variant (po logiki: ne dam niti centa tem barabam) in bežanju v tuje fintech "banke", kar je jalovo početje, ker bodo banke brez teh komitentov udobno preživele. Banka namreč z ***vsakim*** produktom zasluži, tudi tistim, ki je navidezno zastonj. ampak o tem kdaj drugič.

Barko ::

@SmeskoSnezak

Ne vem, ne poznam. V tujini pa seveda obstajajo finančni svetovalci. Delajo tako za posameznike ali pa še pogosteja za družine, kjer se pregledajo stroški, postavijo varčevalni ukrepi, pogleda se čemu se lahko družina odpove, na katerih segmentih potrošnje se porabi največ, vzpostavi se evidenca porabe, pregleda možnosti za zaslužek, preveri davčno napoved, naredi se plan, potem sledi dva ali tri mesečni coaching in zaključni pregled.

showsover ::

Barko je izjavil:

...

Wtf, Borko, meni je bilo nacionaliziranih preko 1500 delnic KBMR pa ne jokam (več)... Kaj naj zdaj? Življenje gre naprej. Ali kaj si želel reči?

Zato je povezava na primerjator bank deplasirana ali kaj?
Če tebi ne koristi, ga pa ne uporabljaj, mislim, halo :-)
Sicer sem pa dolgoletni komitent SPK, ki pa že nekaj časa ni najugodnejša.

Še kaj? Smo kakšno tvojo domnevo izpustili?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

WhiteAngel ::

Jaz sem na Sparkasse. Je ok, banka kot banka.
Za izven-EU plačilni promet je hitrejša od DH, ker ima zadaj Erste grupo, DH pa ta promet izvaja vsako leto prek drugih zunanjih izvajalcev.

Osebno mi gre pa na živce OP-jev izraz "v korak s časom", ker to pomeni mobile-first, release early, release often approach. Pod črto pa se to izrodi v slabo uporabniško izkušnjo. Pač ne maram jurjev nakazovati na neki luknjasti android napravi (ki jo *moraš* imeti za prijavo, ker "valda imajo vsi pametni telefon"), kjer aplikaciji manjka pol featurjev (ker valda kdo bi kadarkoli rabil copy&paste svojega trrja na androidu) in vsake toliko časa crkne aplikacija (zadnja cvetka je tista web view nadgradnja v androidu, ker valda je danes vse web-based ane). Najboljši UX sem imel pred 15 leti s sigenco in računalnikom.

showsover ::

Tudi meni je bad, da Revolut (za N26 se ne spomnim priznam) preko spleta (večji ekran, tipkovnica, kamera in to) ponuja precej manj funkcionalnosti kot preko mobilca. In SPK net.stik (na žalost ni čisto beden, ni pa tako fancy kot nkbm bankanet), kolikor pa sem videl tisti primerjator, se bi, kot izgleda (v primeru da ostanem na SPK), je UPlusR bolj ekonomičen kot UPozitivniR (če ne menjam SPK).

starfotr ::

SmeskoSnezak je izjavil:


A v Sloveniji obstajajo financni svetovalci, kot taksni, ki dejansko znajo pomagati pri tem, ne samo katero banko in njen produkt izbrati, a tudi mogoce varcevanja v Evropi, in tako naprej? Po Ameriki imas teh ljudi kar nekaj, in strankam znajo super pomagati, prebiram.
LP,
Smeska


Seveda. In to precej dobri. https://www.vezovisek.si/

ubermensch ::

starfotr je izjavil:

SmeskoSnezak je izjavil:


A v Sloveniji obstajajo financni svetovalci, kot taksni, ki dejansko znajo pomagati pri tem, ne samo katero banko in njen produkt izbrati, a tudi mogoce varcevanja v Evropi, in tako naprej? Po Ameriki imas teh ljudi kar nekaj, in strankam znajo super pomagati, prebiram.
LP,
Smeska


Seveda. In to precej dobri. https://www.vezovisek.si/


Ta tip deluje scammy as fuck.

Barko ::

showsover je izjavil:

Barko je izjavil:

...

Wtf, Borko, meni je bilo nacionaliziranih preko 1500 delnic KBMR pa ne jokam (več)... Kaj naj zdaj? Življenje gre naprej. Ali kaj si želel reči?

Zato je povezava na primerjator bank deplasirana ali kaj?
Če tebi ne koristi, ga pa ne uporabljaj, mislim, halo :-)
Sicer sem pa dolgoletni komitent SPK, ki pa že nekaj časa ni najugodnejša.

Še kaj? Smo kakšno tvojo domnevo izpustili?


Hja saj dobro da ne jokaš (več)... ene je pač vodil pohlep in so jemali kredite pri Probanki in celo v Avstriji, da so lahko kupovali delnice NKBM ... takim bi že takrat kakšen svetovalec prišel prav.

Katere linke postaš je meni vseeno, če misliš da je tisti link deplasiran bo že nekaj na tem :-) Tista povezava oz. izračun na ZPS pač je takšen kot je. Nenatančen, površen. To je vse kar trdim. Pika. Katero banko pa ti uporabljaš tule na forumu verjetno nobenga ne zanima.

ubermensch je izjavil:

starfotr je izjavil:

SmeskoSnezak je izjavil:


A v Sloveniji obstajajo financni svetovalci, kot taksni, ki dejansko znajo pomagati pri tem, ne samo katero banko in njen produkt izbrati, a tudi mogoce varcevanja v Evropi, in tako naprej? Po Ameriki imas teh ljudi kar nekaj, in strankam znajo super pomagati, prebiram.
LP,
Smeska


Seveda. In to precej dobri. https://www.vezovisek.si/


Ta tip deluje scammy as fuck.


Mah, niti ne. Če imaš dovolj/preveč denarja so dobri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Barko ()

showsover ::

Barko je izjavil:

Katere linke postaš je meni vseeno, če misliš da je tisti link deplasiran bo že nekaj na tem :-) Tista povezava oz. izračun na ZPS pač je takšen kot je. Nenatančen, površen.

Ker imaš očitno boljše podatke, ker za te ZPS.si interaktivne (in dvomesečno osvežene) primerjave trdiš, da so nenatančne in površne, daj boljše, jih bomo z veseljem pogledali, ne samo jaz. Koliko pa računaš za njih?

Mimogrede, kar nekaj ljudi na forumu stoka glede SPK, da ni več tako ugoden, kot je bil, čeprav je še vedno ena bolj ugodnih bank. Celo ena namenska tema je odprta. Pa ne samo za SPK, mimogrede.

Razumem pa, da TEBI osebno vse tole ni pomembno, pač služi svoje miljone še naprej, nas, siromašne revčke, pa pač pusti stokati.

Še kaj, finančnik Borko, je pa to tema o menjavi bank.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

showsover ::

Torej, kogar res zanima menjava banke, tule je javno dostopen interaktivni zps.si primerjator bank, osvežen vsaka dva meseca, Borko sicer pravi, da je površen in nenatančen, vprašajte ga za zadnje podatke, saj ste v temi Menjava bank, verjetno je primerjava stroškov med bankami kar pomembna. Še vedno pa lahko pokličete v vsako banko sami ali pa se sprehodite, zdaj menda ni več omejitev na regije.

Raznim bogatašem, jasno, pa pač ni, ne dajte se motiti s forumskimi malenkostmi, bo Vezovišek svetoval.

PS: Žal sem pri zps.si samo naročnik, nisem drugače povezan, zato vam boljše ne znam pomagati. Bo pa vam Borko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

jabe ::

Drugače tisti kalkulator je res kar nekaj... Se pa strinjam in pozdravljam, da vsak malo to preveri pri sebi.

Btw vezoviski in podobni so veliki fani fintechov, zmotno je mišljenje, da če imaš, pa zato bolj razspivas okoli. Imas, kolikor kupckas. Takrat ko veliko notri pride ali pa malo, kupčke delaš v vsakem primeru.

showsover ::

Kako je kar nekaj, na osnovi česa? Informacijsko je zadeva izvedljiva, posodabljajo pa pač na dva meseca. Pa meni pravi, da bi že samno s SPK UPlusR v primerjavi s SPK UPozitivniR letno prihranil ene 20 ali 30 EUR za obstoječe pogoje, ne za tiste, ki postanejo aktivni 1.6. Sicer pa, če ne zaupaš, investiraj vsaj čas (in denar) in osebno preveri in predstavi ugotovitve tukaj, ti plačam polovico prihranka prvo leto. Jaz imam sicer tudi finteche, samo za majhne zneske (Borko še za obresti v teh časih verjetno prejme več, kot je moja skupna neto vrednost) :-)

103,68 EUR namesto 124,92 EUR (poleg 1000EUR trajne 'investicije')
Če prenesem vsa plačila na Revolut bo še več prihranka, samo tudi lenoba nekaj košta, sem sprijaznjen.

Razumem pa, da je danes smešno govorit o bančnih prihrankih v višini (vsaj) 21,24EUR letno, v času delniške in kripto evforije :-)

PS: Mi o volku (ali rdeči kapici?), ravno prejel upn za zps naročnino, 12+2 meseca, kako ekstatično...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

jabe ::

seveda je izvedljiva. Štrika drugje. kot si že sam rekel. Koliko ti naračuna na UPozitivniR?

showsover ::

Kot rečeno, primerjava SPK Udobnih računov:

Plus: 103,68 EUR
Pozitivni: 124,92 EUR (poleg 1000EUR trajne 'pologa'!)
Razlika: 21,24 EUR letno

Že nominalno se (izgleda!) Plus izplača, uporabljam pa Pozitivni in bom še malo sam pomodeliral, koristim pa to že ene 10 let. Ja, ni, da bi Bezosa ujel, ne, niti če bi s prihrankom vsakič zadel Eurojackpot glavni dobitek, kar se tiče samega stroška računa brez kakršnihkoli (ne)ugodnosti pri, recimo, kreditih ali kakšnih poslovnih računih.

Ja, na dva meseca posodobaljajo (bi želel, da vsakič, ko kakšna banka spremeni pogoje, pa menda ne), še vedno je boljše, da se vsaj zamisliš in veš, kaj preverjati, čeprav gre tule resnično drobljenje.

tK: Rekono kar forsirajo, ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

jabe ::

kje imaš uPozitivniR na ZPS strani? Meni ga ne ponudi. Kar je malce bizarno. Jaz uporabljam pozitivnega samo za denar gor nalagat, ker mi ga ni za imeti na fintechih. Sem pa vzela prejšnji mesec od mojega, pa naj bo referenčen glede na transakcije in dvige in to. letno 101,88 z mastercardom na SPK UPlusR. DH kot najcenejša opcija 68,5EUR. A lej ga zlomka gor ni UPozitivnegaR - 55,56EUR. In zdaj naj se zanesem na ta kalkulator, če najcenejši manjka. Ali morebiti ni najcenejši? A še kateri drug manjka?

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

showsover ::

Res je, nekaj imaš pa res na tem :-)

Menda res ne izračuna za Pozitivnega, sem kar povzel SAMO Udobnega...
Če je Pozitivni nominalno celo najboljši od SPK, pa res fajn, da ga že uporabljam, samo ne kar pozabiti, da imaš zaklenjenega jurja ves čas.

Prevzamem to odgovornost nase, da jih kontaktiram in malo zagnjavim, se pa znajo izmazati, da se to ne da direktno primerjati na tak način. Ne vem, kako pridobivajo informacije, ali sami raziščejo ali jim pošljejo banke... Ti paketi že dolgo obstajajo.

Ampak tvoja vprašanja, recimo, mene ne odvračajo od uporabe (kot, izgleda, tebe), mene kvečjemu motivirajo, da 1) jih najprej prijazno pohvalim, 2) svetujem dopolnilo, 3) se sklicujem na svojo 'senioriteto' kot stranke na večih nivojih, 4) napravim dodatno reklamo.

Ma ne, ne bom jim delal reklame, so mi ravno poslali upn, brez nekega popusta tudi brez možnosti handlanja, bom preveril jutri, ko jim zagnjavim za ta nedokončan sicer pa uporaben bančni primerjator :-)

Recimo, ko sem danes en gaming stol kupil, se je delo zmeniti za popust (to mi je v neko veselje, nekako družabni dogodek), čeprav so že bili najbolj ugodni ponudniki na slovenskem trgu (in širše), pa še stroške pošiljanja so vzeli nase.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

jabe ::

Sem bila kar nekaj let naročnica ZPS. Članarino plačevala predvsem v podporo dobremu namenu, čeprav direktno nikdar nič imela od tega. Testov nisem brala, ker so mi nekako takole šlampasto narejeni ali prevedeni kot tole. Ampak dobra volja mine. Mene je takrat, ko sem odjavila naročnino (ker sem bila na kantu z denarjem zaradi rahlo spremenjenih razmer, kar sem tudi povedala) in se s tem matrala toliko časa, da so mi že novo položnico poslali. Kjer pa je nemogoče skrajšati naročnino. Je za eno leto in fertik. Se jo da preklicati - seveda ne, ker sem imela en mesec časa njihove teste brati, pa kaj pol če jih nisem. So se res naučili fint drugje, pri tistih pred komur svarijo.

Ampak to je druga tema. Ti pa seveda lahko še naprej imaš veselje s svojimi 1-4 točkami.

showsover ::

jabe je izjavil:

Sem bila kar nekaj let naročnica ZPS. Članarino plačevala predvsem v podporo dobremu namenu, čeprav direktno nikdar nič imela od tega. Testov nisem brala, ker so mi nekako takole šlampasto narejeni ali prevedeni kot tole. Ampak dobra volja mine. Mene je takrat, ko sem odjavila naročnino (ker sem bila na kantu z denarjem zaradi rahlo spremenjenih razmer, kar sem tudi povedala) in se s tem matrala toliko časa, da so mi že novo položnico poslali. Kjer pa je nemogoče skrajšati naročnino. Je za eno leto in fertik. Se jo da preklicati - seveda ne, ker sem imela en mesec časa njihove teste brati, pa kaj pol če jih nisem. So se res naučili fint drugje, pri tistih pred komur svarijo.

Ampak to je druga tema. Ti pa seveda lahko še naprej imaš veselje s svojimi 1-4 točkami.

Ok, vzeto na znanje, da nisi bila zadovoljna z njihovimi informacijami (bom omenil, da so mnenja o rezultatih njihovega dela mešana, pomagalo sicer kaj veliko ne bo), kaj podobnega bi sicer ti želela predlagati kot vsaj približno alternativo? Fizično testiranje, preverjanje s trgovci za vsak model in zbiranje forumskih mnenj (če pa že - katerih forumov!?), vsaj kar se tiče mene, v veliki večini ne pride v poštev.

Sam sicer berem teste, najbolj me navdušijo tisti, kjer je (po njihovih specifikacijah, ker sam boljših nimam) med kakšnimi super naprednimi (in ekstra dragimi) najde včasih kaj za kakšne 30% nižjo ceno ali pa manj znane znamke med kakšnimi zelo prestižnimi.

Sam še vedno vidim večjo korist v njihovih 'nedokončanih' testih in primerjavah kot pa v ničemer.
Kaj hočemo, sem manj zahteven možakar :-)

jabe ::

To sem počela 20 let nazaj. Kar ti sedaj. Se sama sebi blazno pametna in napredna zdela. Malo pretečene Save in življenjskih izkušenj, pa je na pes najboljše. Sploh, če se upošteva stvari, konjih test ne zaobjema.

- bližina poslovalnice, če že banka v Sloveniji. Kaj naj s primorsko hranilnico v Kranju, ki pa ima vse drugo možno
- pol ko jih ene par skoz daš, vidiš tudi support. Na DH me ne spraviš vec, pa če je zastonj. Na občini prej kej zrihtas.
- zanesljivost delovanja mobilne in spletne banke
- cene na spletu niso nujno cene, ki jih plačaš. MPCja skoraj se za kruh ne plačaš več. Na UniCredit sem imela paket za 10EUR/mesec. Tuto kompleto. Z zlato viso vključeno. Niti enega centa zraven nisem plačala. Razen ko sem enkrat eno položnico v kunah plačala. To je res dobronamerne nasvet za vse ki jemljejo stanovanjsko kredo. Tista njihova tabela je ubibože, nobenega stika z realnostjo. Imajo že kako računalno za avto. Pa cene potegnjene s konfiguratorjev? Kdor je že kdaj nov avto kupil, bo razumel.

- to rečeno - ko enkrat rabiš stanovanjski kredit, je zadeva precej hitro rešena tudi z izbiro banke za TRR

Veš, na koncu dneva ima internet še zmeraj večje omejitve, kot osebni kontakt. Na škodo stranke se ve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

showsover ::

Opažam, da se zadeva potencira, zato se jaz umikam, sem pa verjetno (na mojo žalost) starejši od naju dveh, morda me pa res ni toliko slabih stvari v življenju doletelo kot tebe (čeprav me zdaj ene stvari res ene malo pi*dijo).

Meni je nepopolna/nedokončana/površna namenska brezplačna primerjava vseeno boljša kot nikakršna, če drugega ne, vsaj pozoren postanem na alternative in parametre. Kredite si ti sedaj prinesla noter, kjer je spet cela znanost, že, kar se tiče generičnih pogojev, kaj šele kakšnih individualnih.

Ti, normalno, delaj po svoje, saj verjetno najbolje poznaš svoje prioritete. Če si dobila občutek, da te jaz v karkoli silim ali omenjam absolutno popolnost, naj povem vsem (ker, če tebi ni jasno, očitno še marsikomu drugemu ni), da pač ne. In mi je (res) vseeno, kaj, kako, kje, zakaj, kdaj počneš, zaradi mene osebno smeš svoj denar tudi tudi skozi okno metati, samo povej, kje, da ga pridem lovit.

Seveda zagovarjam osebni stik in pogajanja, če je izvedljivo in se izplača, pri nekem splošnem TRR se meni ne izplača klicati na banke, pač pogledam nepopoln/nedokončan/površea namenska brezplačna primerjator, če pa mi še ti poveš, da sem že blizu optimuma za te malenkostne stroške, pa super, čeprav je očitno temu namenjena vsa tema. Domnevam sicer, da je moj odgovor s povezavo nepopoln/nedokončan/površea namenska brezplačna primerjator prinesel še največ koristi, ne pa ta najin 'prepir starih'.

Ah ja, mimogrede, niso krediti moja glavna skrb ampak inflacija, oh ne.

Ok, jaz dam še enkrat povezavo (ja, ni 100% zanesljiv, žal, tudi ne vsebuje ravno celotne ponudbe) na ta nesrečni primerjator tukaj: klik.
Ti pa dodaj še na brezplačna navodila, kako se uspešno pogajati za kredite (in kateri parametri so pomembni), da bo vendarle še kakšna korist od te teme, ne pa različna obmetavanja in očitanja glede (ne)kakovosti zps.si in njihovih (tudi brezplačnih) primerjav :-)

Barko ::

showsover je izjavil:

Opažam, da se zadeva potencira, zato se jaz umikam, sem pa verjetno (na mojo žalost) starejši od naju dveh, morda me pa res ni toliko slabih stvari v življenju doletelo kot tebe (čeprav me zdaj ene stvari res ene malo pi*dijo).

Meni je nepopolna/nedokončana/površna namenska brezplačna primerjava vseeno boljša kot nikakršna, če drugega ne, vsaj pozoren postanem na alternative in parametre. Kredite si ti sedaj prinesla noter, kjer je spet cela znanost, že, kar se tiče generičnih pogojev, kaj šele kakšnih individualnih.

Ti, normalno, delaj po svoje, saj verjetno najbolje poznaš svoje prioritete. Če si dobila občutek, da te jaz v karkoli silim ali omenjam absolutno popolnost, naj povem vsem (ker, če tebi ni jasno, očitno še marsikomu drugemu ni), da pač ne. In mi je (res) vseeno, kaj, kako, kje, zakaj, kdaj počneš, zaradi mene osebno smeš svoj denar tudi tudi skozi okno metati, samo povej, kje, da ga pridem lovit.

Seveda zagovarjam osebni stik in pogajanja, če je izvedljivo in se izplača, pri nekem splošnem TRR se meni ne izplača klicati na banke, pač pogledam nepopoln/nedokončan/površea namenska brezplačna primerjator, če pa mi še ti poveš, da sem že blizu optimuma za te malenkostne stroške, pa super, čeprav je očitno temu namenjena vsa tema. Domnevam sicer, da je moj odgovor s povezavo nepopoln/nedokončan/površea namenska brezplačna primerjator prinesel še največ koristi, ne pa ta najin 'prepir starih'.

Ah ja, mimogrede, niso krediti moja glavna skrb ampak inflacija, oh ne.

Ok, jaz dam še enkrat povezavo (ja, ni 100% zanesljiv, žal, tudi ne vsebuje ravno celotne ponudbe) na ta nesrečni primerjator tukaj: klik.
Ti pa dodaj še na brezplačna navodila, kako se uspešno pogajati za kredite (in kateri parametri so pomembni), da bo vendarle še kakšna korist od te teme, ne pa različna obmetavanja in očitanja glede (ne)kakovosti zps.si in njihovih (tudi brezplačnih) primerjav :-)


sorry no, nisem se mislil kregat, ne vem če si starejši...ampak OK, nisem jaz neki finančni guru, je pa res da včasih neke stvari bolj "trdo" zagovarjam. Tisti ZPS primerjalnik mi je zadnjič pač šel na živce, ker sem vnesel podatke in je vrnil kot rezultat neko neumnost. Se pa strinjam s tabo boljše nekaj kot nič. Za natančen in točen izračun pa svinčnik in kalkulator v roke - aja, ne saj gre z Excelom tudi :-)

Drugo pa ne bom več komentiral, da ne bo še več smetenja.

showsover ::

To je bilo bolj direktno namenjeno jabe, se pa da razširiti tudi nate, ja :-)

Bi slo-tech upraviteljem predlagal kakšno rubriko glede tovrstnih stvari, ker tole o primerjavah bankah (z in brez kreditov) je koristno, sploh zdaj, ko zvišujejo cene. Ampak od nekakšnega 'kverulantskega' pristopa najbrž ne bo kaj veliko koristi.

Za konec pa še to (žal pa so spet priporočila preziranega zps.si): splošno o pogajanjih za kredite (julij 2020).

Namesto, da pljuvate po tem, da spet ni popolno in absolutno, raje dopolnite z lastnimi izkušnjami, da vaš input dobi nek pomen :-)

PS: Moram malo vaditi glede 'konstruktivnosti, prijaznosti, povezovalnosti', ker menda včasih izpadem navkljub nesporni strokovnosti (ali pa prav zaradi te) 'domišljav, nekonformističen, nepozoren' kar se lahko odrazi tudi v prihodkih, žal, tako nekako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Barko ::

Se strinjam, naj nekdo odpre temo .... ni nujno, čeprav je morda najboljše z izkušnjami kreditojemalcev. Je pa to kompleksna tema in banke tudi namerno nastavijo produkte tako, da so težje primerljivi, oblikujejo produkt s katerim vzbudijo pozornost (odobrimo vam kredit po spletu v eni uri!), ki pa nujno najbolj ugoden, včasih niti ne povedo pravega vzroka zakaj kredit ni bil odobren (referent ima natančne komunikacijske napotke kako se stranko zavrne!) in še, in še.

Mike_Rotch ::

TheHusky je izjavil:

matobeli je izjavil:

Dh bo prava izbira, dobiš debetno MC, ki jo lahko daš v paypal ali uporabljaš za spletne nakupe.

Če ne rabiš pologov gotovine pa lahko kar preskočiš in vzameš pravo online banko. N26, Revolut. Cenejše, praktično vse zastonj pa aplikacija je boljša.


Vseeno bi za zdaj imel neko "fizično" banko v Sloveniji. Debetna MC se dobi ob osnovnem računu?


Kakšen poseben razlog za fizično banko?

styrian ::

A lahko na N26 napišeš SKLIC na položnici?

Mike_Rotch ::

Ja zraven v opombe ga napišeš.

tehno732 ::

Katera je po vašem mnenju najbolj uporabna/napredna mobilna aplikacija slovenskih bank? Trenutno sem komitent Gorenjske banke in njihova aplikacija žal močno zaostaja, nima niti copy/paste funkcije in še mnogo ostalih stvari. Zanima me predvsem za fizične banke.

matobeli ::

Nobena, vzemi Dh ki je najcenejša da imaš gor prihranke za katere nočeš da zginejo v vsemirje, kot operativni račun pa Revolut ali N26.

energetik ::

September 2023, je kaj novega na to temo?

Menjam banko (ali vsaj paket trenutno pri LONu). Naredil tabelco za žnj-paketov in mojo uporabo (samo debetna, 0€ limit, spletna/mobilna banka, 6xSEPA, 3xUPN).
Najcenejša me pride DH Enostavni. Potem so pa nekako na istem Unicredit Sproščeni, Intesa Start in LON Prijazni.

Vidim, da Unicredit ne rabi Rekono, ampak OTP, kar je zakon. Po drugi strani ima baje Intesa kreiranje enkratnih in večkratnih virtualnih kartic. Po tretji strani če ostanem pri LON, mi je prihranjena menjava banke, pa kakor vidim imajo najboljše obresti za Varčevalni račun. Nima pa LON večvalutnega TRR, kar bi tudi rabil.

Nimam pojma kaj naj vzamem. Naj me en razsvetli.
vires in numeris

matobeli ::

Isti šoder kot aprila 2023.

velikBrokoli ::

energetik je izjavil:

September 2023, je kaj novega na to temo?

Menjam banko (ali vsaj paket trenutno pri LONu). Naredil tabelco za žnj-paketov in mojo uporabo (samo debetna, 0€ limit, spletna/mobilna banka, 6xSEPA, 3xUPN).
Najcenejša me pride DH Enostavni. Potem so pa nekako na istem Unicredit Sproščeni, Intesa Start in LON Prijazni.

Vidim, da Unicredit ne rabi Rekono, ampak OTP, kar je zakon. Po drugi strani ima baje Intesa kreiranje enkratnih in večkratnih virtualnih kartic. Po tretji strani če ostanem pri LON, mi je prihranjena menjava banke, pa kakor vidim imajo najboljše obresti za Varčevalni račun. Nima pa LON večvalutnega TRR, kar bi tudi rabil.

Nimam pojma kaj naj vzamem. Naj me en razsvetli.


Zakaj ne tuja banka, Revolut/N26?

energetik ::

Ker bi rad imel za osnovo banko s poslovalnico v SLO.

Revolut že imam (predvsem za virtualne kartice in G-Wallet, čez gredo vsi spletni nakupi). Bi si upal gor prejet večje nakazilo ob prodaji npr. nepremičnine? Ne. Dostop imaš vezan zgolj na tel. št in/ali email. Izgubiš dostop do telefonske/mail in si obsojen na komunikacijo z boti. Za tistih 65EUR letno ne bom tvegal.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

velikBrokoli ::

Če boš zgubil dostop do svojega emaila in telefonske... imaš itak ogromne probleme :))

energetik ::

Vem, ampak ne bi pa imel še večjih. Take in podobne težave ima da se reši takoj, ko se naslikaš z osebno v poslovalnici.

Revolutu zamerim, da nima možnosti "klasične" prijave user/geslo + TOTP. In da je spletna banka zelo omejena glede na mobilno.
vires in numeris

energetik ::

Če prav vidim, imata tako Intesa kot NKBM v paketu tudi trgovalni račun. Kako je s tem, a je kdo probal kaj nabavit (ETF, delnice), so še kaki dodatni stroški?
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

velikBrokoli ::

https://toshl.com/blog/nlb-nehote-razkr...

Definitivno ne priporočam NLBja nikomur, jaz ga imam samo zaradi kredita :))

BCSman ::

KBM javili da ne bodo dvignili obrestnih mer na depozite. Drug teden od teh odvratnih skopuhov selitev na inteso.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BCSman ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
469141068 (4319) TrumpDonald
»

Depozit - katera banka ima najvišje obresti? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
722148208 (11266) kombinezon
»

Primerjava spletnih bank (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11517402 (2059) Patrik0
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19053171 (2694) cortez
»

Menjava banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16629241 (12337) nejc_nejc

Več podobnih tem