» »

Prigode računalniških serviserjev/administratorjev

Prigode računalniških serviserjev/administratorjev

wishmaster ::

No iz ene strani imaš prav. Sam more bit ena lekcija za take. Po vsej verjetnosti bom za plato priznal garancijo(oz. kakšne volje bo šef), ker plata je kar draga( Asus a8n-sli). Tak da mu ne bo treba navijat in bo pač kupil boljši procesor:D .
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

Zgodovina sprememb…

Nagi Bator ::

Nekaj ur nazaj - vprasanje mojega prijatla:
"Ej sem bil pri enem mojem frendu, pa sem mu vse kodeke instaliral in se zmeraj noce predvajat filmov! A mislis da je to zarad tega ker ma 100MHz pentium ? " :D

Izak ::

Nagi Bator: Odgovori mu: " Neee, kje pa. 100 Mhz rox!"

Zheegec ::

Okej, tole pa moram napisat - čisto frišna zgodbica.

Stranka nabavi Linksysov wireless router, da ji bodo tehniki od T-2 zadevo priklopili pa vse porihtali, ker sama pač ni ravno preveč podkovana v teh zadevah.

Tehnik pride in se 4ure ukvarja z nastavitvijo wirelessa med notebookom in routerjem.
Diagnoza: Linksysov router je očitno pokvarjen.

Prinese stranka router in laptopa k meni.
Diagnoza: Šrot od Toshibe sploh nima WLAN adapterja. Stranka walda šokirana in vztraja da WLAN mora biti, ker so ji v trgovini, kjer je prenosnik kupila ZAGOTOVILI da to ima že v prenosniku vgrajeno (neka trgovina na H... v BTC).

Torej nategnjena s strani trgovine, razočarana nad nesposobnim tehnikom od T-2 je stranka na koncu nabavila PCMCIA WLAN kartico in sedaj "pokvarjen" Linksys router kar čudežno deluje :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Ejsi_Disi ::

Ko sem še prek študenta delal pri šipucarjih (pomivalcih stekel) , sem 1x čistil šipe v pisarni od (verjetno) tajnice. Nakar slišim, da ta ženska kliče sodelavko, češ naj ji posodi tipkovnico, ker ona ma pač starejšo in namesto $ nima tega znaka €. In da zaradi tega ne more v Wordu napisat pogodbe. Potem je še 5 min pričala gluposti, jest sem se pa komaj zadrževal. No potem sem ji le povedal, da klikne na vstavi>simbol. 'Uau, hvala, a študent ste? Verjetn računalništva?' :D

Ta starejša gospa vsak dan dela 8 ur z Wordom in Excellom.

Shark-357 ::

Stranka pride na servis, da bi dodali 512mb rama v mašino, ok rečem ni problema.
Vgradim ram, pokličem stranko da je PC gotov za prevzem on pride vzame mašino in pride nazaj čez cca 30min popolnoma razpizden in rdeč v glavo ter me začne nadirati, da kaj se gremo kje so navodila in inštalacijski CD za ram .....Ammmmm valda jaz padem v smeh, ker se logično nisem mogel zadržati :D
No potem sem stranki po 15min prerekanja uspel pojasniti kako in kaj....:D

Zgodovina sprememb…

dolenska ::

Jaz sem imel pa večkrat probleme s strankami, ker enostavno niso znale osnovnih zadev. Bil sem serviser tiskalnikov. No in me nekega dne pokliče ena stranka po telefonu, da ne dela tiskalnik. Jo vse lepo vprasam, če kaj na zaslonu piše, kakšen vzrok? Pisalo ni nič. Povprašam po stanju tiskalnika.Lučke so gorele in vse je blo vredu. Povprašam za računalničarja v njihovem podjetju, ki je sicer zellooo znano v sloveniji. Ona je bil računalničar, bil je iztaknjen USB kabel. jebenti pol ure mi je govorila da je zanič tiskalnik in da ne dela, potlej pa reče da ni bilo vklopljeno.jebenti tak folk bi pa jst kr tepu.
Takih problemov sem imel veliko, ko ni bil USB vklopljen.


Druga štorija. Stranka pokliče, da noče tiskat. Jo povprašam, po morebitnih sporočilih na zaslonu. Ne zna angleško in ne zna prebrat. Programa za prikaz stanja tiskalnika ni imela inštaliranega. Po 10min je ugotovila, da v tiskalniku ni papirja in zato ne more tiskat. Fak skor bi s stola padu tako sem se takrat smejal.haha

Pa ena stranka je težila zakaj rabi za povezavo tiskalnika kabel. ona bi imela tiskalnik na wireless. No ne bi bil problem to naredit, če bi hotela kaj denarja vložiti v to. Z 25jurji, ki jih je dala za tiskalnik pa ne more velik pričakovat. Bi rabla mrežno kartico v tiskalniku.

Spock83 ::

Bi ji ponudil wireless printserver in s tem zaslužil nekaj denarja (dražje kot sam printer :D )

dolenska ::

hja zenska ni bila pripravljena v finančni vložek, hotela je pa marcedesa. Eh se je sprjaznla in vrjetn zdj veselo vtika USB.
ma takih cudnih strank je ogromn. Najbolj je pa zanimiv, da se oglašajo take stranke, ki naj bi bile računalniško izobražene in so celo včasih računalničarji v podjetju. Kaj ti pmaga FRI, če pa ne zna USB vtikat.

pivmik ::

LP, Gregor GRE^

baron21 ::

Živijo!
Pred nekaj dnevi prinese kolega od nekod računalnik. Je rekel, da ga je dobil na odpadu, pa smo ga malo pogledali. Celeron 1ghz, 512 ram, 40g disk, grafika 64m. in celo deluje. V njem še vsi podatki, pošta, seveda nastavljen dostop do pošte, med ostalo pošto celo geslo za klik NLB, tudi ta je bil nastavljen za dostop... Skratka izključili so kablje in gremo. Pa se potem čudijo nekateri, kako uhajajo podatki. Ker smo sprva mislili, kako so nekateri tako bogati, smo pozneje ugotovili, da ni tako. Tip se je očitno razjezil in komp. malo obrcal (sledi čevljev spredaj) pri tem pa polomil USB priključek, kateri se je dotikal ohišja in povzročal občasno sesutje. Po uspešni sanaciji USB imajo otroci nov DVD predvajalnik in še kaj, nekdo drug pa morda nov komp. In vendar se vrti!
baron21

krneki0001 ::

Baron21, na podoben način sem dobil mašino in 17 inčni monitor sedaj, ko je bil kosovni odpad. Pač nekdo je vse skupaj vrgel stran in ravno sem sprehajal psa, ko sem videl. Šel sem po avto in naložil komplet računalo v avto in odpeljal domov.

Gor je bil klik certifikat, pošta in vse še delujoče. Takoj sem naredil format mašine in na novo naložil sistem in zdej je pentium3 933 s 17 inčnim zaslonom doma kot server.

AndrejS ::

Jaz bi si še kaj prenakazal :D

iskra ::

Vtakneš WiFi kartico v škatlo, greš pred Kiberpipo in naročiš s plačilom preko Klika kak konkreten računalnik poštno ležeče nekam v okolico :D
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Azrael ::

Tega je ogromno, posamezniki in firme mečejo stran povsem brezhibno delujoče compe, na katerih so še vsi podatki. Mogoče so sesuti Windowsi in disku je gojišče virusov in trojancev, ampak podatke in gesla ni problem dobiti.

Kaže, da so primerov, ko bi kdo izkoristil tako malomarnost ni veliko.

Po drugi strani pa je dobiti nek malo starejši HW, skoraj nemogoče ali pa imajo redki prodajalci zasoljene cene, na kosovnih pa pametnjakoviči navadno stumbajo ravno tisto, kar bi rabil.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

Pyr0Beast ::

@Azrael
jaz mam doma kr malo zalogo starejših diskov in plat. Če slučajno kej crkne, preprosto zamenjaš in greš dalje. Lepo je, da je tega nekje vedno na -zalogi- :P

Nucaš xxx kosov EDO rama? :P
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Tomay ::

Jaz imam celo skladišče starih mašin in druge opreme. Samo problem je, da tega zelo malo rabiš. Pa še če komu šenkaš tako mašino te postrani gledajo. Za kak server za na firmo pa tudi ni. Iz mojih izkušenj raje novo, kot rabljeno. Je vsaj stranka bolj zadovoljna. Za kolega pa če kdo rabi kaj starega ni problema, samo da roba kroži. :)
Voodoo 4Ever

krneki0001 ::

Jst imam doma polno ECC SDrama. Tega noben več ne rabi - v navadnih mašinah pa tut noče delat, če te ne podpirajo ECC-ja.

Tomay ::

ECC sd-ram dela tudi v navadnih mašinah. Jaz jih imam v neki navadni bx plošči, sicer by chipset že podpira ecc.
Voodoo 4Ever

Azrael ::

>Nucaš xxx kosov EDO rama? :P

Imam 0.55kg 30 pinskih SIM in SIP modulov in še malo več (v teži) 72 pinskega RAMa tako, da ga ravno ne potrebujem, hvala pa vseeno.

Problem stare robe je v tem, kot je že napisal Tomay, da se jo hitro nabere preveč in jo potem ponujaš /vsaj moja malenkost) zastonj, se nihče ne zmeni zanjo in gre prej ali slej v smeti.

Ko pa rabiš kakšno tako odltimersko reč, je pa ravno obratno: imeti moraš kar srečo, da jo stakneš po realni ceni.

Če se srečaš z nekom, ki mu je tak oldtimer odveč, je super, lahko pa na naletiš na oderuhe, ki bi za tako napravo želeil 2x več, kot je v trgovini nova, boljša komponenta, ki pa zaradi napredka, ne paše tja, kjer bi rabil oldtimerja.
Nekoč je bil Slo-tech.

Pyr0Beast ::

Jup. No, tisti simmi so vsaj za obesek lepi :P
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Daedalus ::

Ajde, da malo oživim tole temo.

Kaj dobiš, če daš skup Supermicro server in serijsko napako na SATA backplane plošči za diske?

Pravilni odgovor - protipožarni alarm na kolokaciji. Pa slikce za ilustracijo:

Backplane zadaj



Backplane spredaj (kjer se priklopi disk)



Menda gre za serijsko napako... s precej scary posledicami;((
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Pyr0Beast ::

So vsaj diski Ok ?

Zgleda da se je okoli čiperaja začelo nekaj smoditi ali pa pri vijaku za pritrditev ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Tomay ::

Še eno vprašanje. Kdo je izklopil lpt port?

Miška, ki se je pogrela na hladilniku. Očitno jo je tiskalnik motil pri počivanju, pa je skurla lpt port :).

Miška počiva


Miškine sledi

Voodoo 4Ever

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Domači računalnik ali v podjetju? :D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Azrael ::

Izgleda kot Compaq ali neka podobna v fabriki sestavljena kišta ležeče izvedbe. Ampak kot je videti, ni odpovedal samo LPT, ampak tudi miškolin.
Nekoč je bil Slo-tech.

Yohan del Sud ::

Samo ne reč, da je to računalnik iz kakšne restavracije. ;((
www.strancar.com

Zheegec ::

Podobna fora nekaj mesecev nazaj:

A (popravlja računalnik): ej, miš je crknila
B (mu vrže USB miško): Na, priključi drugo
A : Ne, MIŠ je crknila...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Pyr0Beast ::

Spucaj zadevo z alkoholom. Načeloma se te stvari ne vdajo tako zlahka.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Tomay ::

Kot ste ugotovili je šlo za gostilno. Glede na to, da je to bila stara compaq p3 mašina sem jo kar menjal. Zanima pa me, če bi zadevo sčistil ali bi spet deloval lpt?

Mogoče je miš šla najprej preverit zaloge preden je šla v skladišče :)
Voodoo 4Ever

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomay ()

poweroff ::

Kje pa. Ugotovila je, da je ceneje nakupovati prek interneta, kot pri lokalnih ponudnikih... :D
sudo poweroff

Pyr0Beast ::

Hehehe.
Najbrž bi deloval :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

pingo76 ::

Ena sveža...
Dobim nalogo da prenesem nekaj dokumentov med dvema računalnikoma. Ok, easy zadevca grem, prekopiram ter nato preletim dokumente če je vse ok. Lej ga zlomka eden dokument ki je bil baje zelo pomemben je bil prazen. Skačem gor dol, pregledujem koše, temp folderje, recovery zaženem... nato žalostno povem uporabnici da je vsebina izgubljena...
Nakar mi reče:
Ma ne, sej ni bilo še nič notri! Ta fajl mi je naredila sodelavka, shranla zdaj bom pa jaz na svojem računalniku pisala notri.

Joj kako bi jo 2x okoli kepe...

Pa še nekaj let stara cvetka:
Doberdan, jaz pa bi računalnik kupil.
Kakšnega pa?
Črnega.
Mnja, črnega že... kakšnega pa?
Dell.
In prodali smo prvega črnega dell-a ki je bil v ponudbi.

In še par tedno stara cvetka:
Stranki crkne tipkovnica pa ji rečem da bo rabila novo pa vpraša:
Kakšna je razlika med žično in brezžično tipkovnico?
Da brezžična nima kabla in da potrebuje baterije.
Zakaj?
Ker jih potrebuje za delovanje in se jih nato menjuje pač nekje 1x na leto...
Zakaj?
Ker se iztrošijo.
A res... kako pa to?
Takrat sem se pobral ker nisem več prenašal idiotizma take stopnje, sicer na eleganten način.

Tero ::

Vem da je to malo starejša tema, samo nekaj dni nazaj sem imel smešen pripetljaj. Prijateljica me pokliče da ji internet nikakor ne dela. Pridem tja in vidim da ima samo wifi izklopljen na laptopu... ( Vklopim wifi (pač preko FN + nekaj) in se laptop avtomatsko poveže in normalno se odpirajo strani. Pridem domov in mi že gsm zvoni da ji spet internet ne dela. Probam ji preko telefona pomagat ampak nikakor ni delal internet. Kaj zdaj? Jah nič grem nazaj spet 30km v eno smer in ko pridem tja in po kakšnem pol urnem pogovarjanju in diagnosticiranju problema ugotovim da ona sploh nima routerja(!?) in da je bila na sosedov wifi povezanana. In to že kake pol leta, medtem pa plačevala za svoj internet. :D
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tero ()

Zheegec ::

A: a to zraven je pa mikrofon?
B: ne, to je pa playstation Move kontroler :)

A: iščem koncentrator za internet.
B: kaj pa je to?
A: (ah) a veste, kaj je UPS?
B: Daaaaaa...
A: no, UPS je koncentrator za elektriko, jaz pa iščem takšno stvar za internet

:)))
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

pivo ::

to ni nič...očitno moramo imeti po ta novem v ponudbi Nvidia Gay-force ter ATI Radovan grafične kartice :D
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

Zheegec ::

Seveda, zraven UBS ključkov se nahajajo :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

listje123 ::

Daedalus je izjavil:

Dajte malo napisat, kake stvari ste že doživeli kot serviserji/na IT oddelkih, itd... Pri meni v službi je en "pameten" uporabnik, ki je baje poskušal usposobit zvok, med delovanjem računala na napajalniku prestavil mali rdeči gumbek iz 230V na 115V:D Rezultat? Pok in dim in panika:D Računalo pa na servis zamenjat napajalc, pa upam, da še ni česa drugega skurlo:\

:D :D

pri men isto.
Ampak to je že zelo dolg nazaj s sm mel še 8 let, ko smo mel še xpja.
Crknu mi je ekran,pa sm pogledu od zad če je prklučen,pa zagledam eno tipkico na napajalcu (to je bla tipka za preklop iz 230 na 215).
In jo iz ferbca prtisnem.
Rezultat je bil močan pok in kadilo se je.
Zvočni kabel ki je bil v računalniku se je dobesedno vn izsrtelu.
V tisti panik se sploh nism spomnu da moram izštekat komp.

prox ::

Fajna tema :D
pred kakšnim letom dni, sem se lepo nasmejav. Mi je en rekel ki je bil v računalniški šoli v drugem letniku smer-> Računalničar, in pride do mene im mi začne razlagat da je nekje videl Ubuntu Linux, in kak je ta linux ful dober windows..8-O oook, sem si mislo svoje..sem mu reko da windows != linux, ga je kr sram postalo ^^.:))
Pred pol leta pa mi je začel razlagat, kak si bo en dober !!WINDOWS!! MEK OS SNOWLEOPARD (ki je baje od epla-Apple:P) naložil na svojo toshibo :D spet sem moral temu "računalničarju" v smehu razlagat njemu nejasne stvari.

Vedno več je takih na naši šoli, ki mislijo, da če znajo igrat igrce, da morajo na računalniško šolo, pol se pa pokaže, da nimajo nič pojma in znanja o računalništvu. (eden izmed teh je moj cimer-1. letnik, računalničar, nima pojma o računalništvu, sam igrce;((, kak je nekdo lahko zadosten v 1.letniku?:D).

Pred kratkim, pa je ta isti cimer, hotel nalagat windows na računalnik, 3 ure je gledal na youtube kaj mora naredit, 4x je narobe naložil(čez obstoječ windows še 1x), jaz sm rek da mu nebom nič pomagal =P naj se sam nauči, čeprav sem se skoraj jokal zraven :D). Žalostno da gre nekdo tak na tako šolo, ki ga sploh ne zanima računalništvo in nima pojma o tem ^-^
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

solatko ::

Ja kaj te pa v naših šolah naučijo - 40+ stari abak-ovci.
Delo krepa človeka

overlord_tm ::

solatko je izjavil:

Ja kaj te pa v naših šolah naučijo - 40+ stari abak-ovci.

Ubistvu je njihova generacija izumljala racunalnike, ampak problem je ko pridejo nadvse pametni mulci, ki znajo sami instalirat igrice in se niso pripravljeni nicesar naucit, ker ze vse znajo. Ampak to je tema za drug topic.

solatko ::

V bistvu je ta generacija izumljala računalnike, samo te modeli, ki po navadi predavajo na naših šolah, so še sedaj v dobi AT-jev, saj se jim ne da in splača izobraževat. Se oproščam redkim sposobnim izjemam v našem šolstvu.
Delo krepa človeka

listje123 ::

overlord_tm je izjavil:

solatko je izjavil:

Ja kaj te pa v naših šolah naučijo - 40+ stari abak-ovci.

Ubistvu je njihova generacija izumljala racunalnike, ampak problem je ko pridejo nadvse pametni mulci, ki znajo sami instalirat igrice in se niso pripravljeni nicesar naucit, ker ze vse znajo. Ampak to je tema za drug topic.



Js se popolnoma strinjam s tabo.
Sm mel isto enga sošolca, k je bil bl na igrce.
Je igrol gta, na kompu in je vidu na youtube de lohk upišeš kodo za dnar.
Upiše kodo in mu prime, pol se je mel pa za tazga hekerja...de se je pol vpisol na računalnikško šolo.
Žadnč je en ventilator prkluču na baterijo in pol je že mislu de zna sestavt računalnik...?????????????
Sm pa 100 procentn de bo nasledn let pogrnu, ker nema pojma o pojmu.

Misl de ma gamerski računalnik pa ima notr tele komponente:
-512ddr rama
-128mb ddr grafično
-en jedrni procesor
-napajalc 250w
-trdi disk 40gb

Zgodovina sprememb…

mastah ::

pokliče uporabnica v informatiko pa vpraša: Kdo je to Domino Designar? stalno mi neke zadeve premika v pošti, je to kak italijan informatik? hahahaahah

Tody ::

mastah je izjavil:

pokliče uporabnica v informatiko pa vpraša: Kdo je to Domino Designar? stalno mi neke zadeve premika v pošti, je to kak italijan informatik? hahahaahah


Mi mamo probleme z gospodom Oraclom, vedno nam neke opozorilne maile pošilja! Tečnoba! :D

Matev ::

Neko aplikacijo smo zablokrial na FF in Chrome in lepo piše da morajo uporabljat FF ali Chrome.


če ne dela v ie
potem tudi v ostalih brskalnikih ne more delati

Mavrik ::

Mavrik ::

Sem debato o izobraževanju ločo v ločeno temo, ker je tule offtopic :)
The truth is rarely pure and never simple.

solatko ::

Ravno sedaj sem prejel klic računalniškega "experta", da mu ob poizkusu instalacije OS-a sporoča, da disk ni v ntfs formatu in kaj naj naredi.
Delo krepa človeka

OnFire ::

@solatko: Moral mu bi rečt, da naj gre v trgovino kupit nov ntfs disk. >:D:P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

spletna trgovina solo.si (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Kaj kupiti
786116589 (47930) r3dkv1c4
»

Dobila boljsi PC kot sem ga narocila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1409166 (4081) pmodic
»

Najbolj neumen odgovor:) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12810654 (6354) fRiK0
»

Vaše izkušnje z Mlacomom... (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
695500 (3793) Roadkill
»

prigode računalničarjev :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
897387 (4776) TERORRIST

Več podobnih tem