» »

prigode računalničarjev :)

prigode računalničarjev :)

1
2
»

srale ::

to se dogaja (in ne samo zgodi) v mlacomu..sory...

Yohan del Sud ::


Zgornjim sosedom je zamakalo, ko tipa ni bilo doma. Svoj računalnik je našel povsem moker in 15 centi v vodi. Tipo ga je razstavil, obrisal, pofenal in izdatno namazal z WD40.

Ko so pogasili požar, ga naslednji dan prinese k meni (kar je pač ostalo) na servis in vpraša, če lahko upoštevamo garancijo...

OK, ok. Ta ni resnična, samo priredba ene zgodbe iz techtales...

kn3z007 ::

Teh prigod je očitno mnogo več kot sem mislil, da jih bo sprva. Nekatere so seveda bolj, druge malo manj smešne. Še en a z moje strani.
Ko sem bil v servisu je boby raztavljal tiskalnik, ker ni grabil listov. Ko ga je raztavil je notri našel kompas. V drugem tiskalniku pa je nek drugi sodelavec našel muho. Vglavnem, takih in podobnih stvari je bilo veliko in jih še bo, zato pridno pišite svoje avanture.
Lp
kn3z007

www.geneza.com

bobby ::

Pozabu si še dodat miši (miš, glodalec, zadeva na štirih nogah k laufa), da dodam, bila sta dve in obe "pečeni", da smradu sploh ne omenjam:'(

PIII850 ::

Enkrat pride en kolega k meni (ma 486 pa 14 colca pa fifo 96 spila) pa sprobama pri meni fifo2001, (jz mam drgac 19 colca). pa uni tip meni rece ej jz si bom tud kupu tak monitor, da bom meu tako lepo sliko (lepe igralce itd..).

srale ::

včeraj zvečer sem imeu že kar male zvezdice okrog glave..me je sestrična (uganili ste,blondinka) čisto resno klicala kaj naj sedaj naredi ko je telefonskoa linija za dostop do interneta zasedena,stori..a naj ugasne računalnik al kaj??

PIII850 ::

al pa to!!!! :)))

grem jz k enmu lokalnemu dilerju (dokaj velka trgovina) pa norcim ATI TV WONDER in dobim zadevo v roku dveh al treh dneh,. COOl. Pa nesem zadevo domov in ko hocem kartico not vtaknit opazim da je se un ta stari na ISA vodilu. Seveda nesem zadevo nazaj. Rece, tipu, naj mi zrihta PCI varianto. On pa meni hladnokrvno ja to pa ne obstaja. Cez sekundo pa teh pa ne delajo vec so zastareli. Ti so boljsi!! :))))))))))))
Pa komaj tipa prepricam, da poklice uradne zastopnike ATI v Sloveniji. TO vsi vemo kdo so!! In ko se tip neha pogovarjat (s komerkoli se je ze pogovarjal, ne vem) mi rece da so te tv tunerje nehali proizvajat ze vec kot pred pol leta in da jih sploh ni za dobit.
In kaj jz naredim!! Si sposodim tam pri njih telefon in poklicem eno firmo v lj in si ga narocim. Potem pa se temu svojmu dilerju povem kje, kdaj, kako in zakaj mi ga lahko naroci,. Šele nato se trgovec nekako namrdne rece vredu tej pa bo cez par dni tu!! Ok grem jz cez par dni po tv tuner. zadeva je tam, ampak pazi trgovceve besede. Mater ka je to za ena leva firma, 3 dni je hodlo iz lj do nas. To morajo biti pa res eni levaki.
(tip pa sam prej ni vedu da sploh obstaja PCI tv tuner :)))???!!!! ) po se pa človek vprasa kaksne trgovce imamo mi v sloveniji.!!!

rookie ::

Ljudje so res mal.Ampak no ne smemo jim zamert ker vsi tud ne morjo ved vse v racunalnikih !

V soli kamor hodimjaz so enkrat ukradl modem pa je en prfoks ful naredu paniko po sol da so ukradl internet !!!

Al pa anega sem nategnu da je menu DVD hitachi (8x-40x) za modem pa za ful en str cd-rom.Oboje skup je blo uredn ene 7k SIT.DVD je pa seveda pomoj kar se enkrat vec.Pol mi je pa prodau se TV tuner za 5k SIt se nikol rabln ker ga ni znou zinstalirat ! Folk je nor ! Ampak tko kot sm ze reku ne smemo jim zamerit !!!:\:):)
Boste vidl kaj vm bomo naredil v Braziliji.Ferrari in Schumacher zakon !!!!! 1

Loki ::

Ta je pa huda.
Sploh se ne morem nehat smejat...:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
I left my wallet in El Segundo

l0wc4 ::

Jaz sem imel primer da smo eni firmi namestili nov Compaqov server in smo ga pač dali na mesto kjer je bil stari server, v pisarno k tajnici, ker je pač na server vključen tudi en HP 2100 Lj tiskalnik. No in čez dva dni nas kličejo, da server dela preglasno in da bo se tajnici zmešalo. Pridem tja, ok preselimo server v drugo sobo, ki je kot neko skladišče potegnemo utp kable, namestimo kanale, toda glej sedaj problem. Tiskalnik pa bi vseeno moral biti pri tajnici. Nato smo zaštevali dol pol stene, da smo čez zid potegnili centronix kabel in vse naštimali. Vse je bilo ok dva dni. Nato spet kličejo, da nekaj šumi pri tajnici v pisarni. Pridem tja, poslušam in ugotovim, da jih moti ventilatorček v 100 Mb HUB-u. Si lahko zamislite, ventilatorček jo je motil, skoraj sem pop..... nato sem še to premestil, tako da so sedaj vsi srečni.>:D>:D

TESKAn ::

Hej, če je tišina v sobi, se še tako majhen ventilatorček kar orenk sliši...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Loki ::

Upam, da si zaracunal.
I left my wallet in El Segundo

Opkow ::

lowcrash

Naj ugibam ...
Te reci si monterau v kaki mrtvasnci... Ponoc je vsak zvok rahlo strasljiv ...
>:D

Muflon1 ::

Pa na splošno so pr Mlakomu bureki. Ma prodajalc 10 ljudi v sobi (na drugem prodajnem mestu seveda ni bilo nikogar) in on se lepo z eno blondinko pogovarja (slow motion) in skupi sestavljata predračun za nov računalnik... Potem pa človek posluša komentarje tiste ženske tam ,,Eh ma kva bom js to bedno Ilyamo jemala...je Nokia ful ful boljša'' itd... :\

Vanich ::

He, he, he...ko sem jaz inštaliral direktorici ene firme računalnik, ona zagrabi miško, jo vzigne v zrak, usmeri proti monitorju in začne z njo mahati po zraku; "eeeeejjjj !!!, tale miška pa ne dela, a vidiš ????" Jo primem za roko in položim miško nazaj na podlogo...in pravi: "ejjejejj...zej pa dela...a tko gre to ???" To je blo ene 2 leti nazaj, ženska pa že 10 let gleda računalnike, samo ga do takrat sama še ni imela. Včasih je intezivnost in moč človeške neumnosti prav fascinantna........

luni ::

Pepca heh LOL indeed!
Artificial Intelligentia

luni ::

Aja se ena resnicna zgodba, ki je nisem sam dozivel, ampak sem jo slisal.Racunalnicarja na svetovalni liniji klice tip in rece, da se mu ne prizge racunalnik, ki ga je ravno kupil in prinesel domov. No, svetovalec ga lepo povprasa o vseh kablih, priklopu na maticno plosco in vsem, potem pa vprasa tipa, ce je racunalnik priklopljen na elektriko. Pa tipo rece da ne. Pa ga on vprasa zakaj, pa tipo rece da v bajti ni elektrike!!! Pa mu rece svetovalec, da naj lepo zapakira racunalnik, ga nese nazaj na firmo in zahteva denar nazaj. Pa ga tipo zacudeno vprasa zakaj, svetovalec pa mu rece: "Gospod, ker ste prevec glupi, da bi lahko uporabljali racunalnik!".
Epilog: svetovalec je bil odpuscen.
Artificial Intelligentia

Yohan del Sud ::

... in nato dobil službo pri Telekomu...

kn3z007 ::

...od tam pa ni več daleč. Sem si hotel nabaviti Izredno Strupen Dostop na Net. Pokličem na njihov center in začem malo spraševati. Hotel sem telefon z žico, dokupil pa bi slušalko eurit133 ( se mi zdi da je ta). Gospodična meni veselo začne razlagati in na kocu jo vprašam, če jo lahko uporabim poleg obstoječega telefona (eurit 33). Ne je treba kupiti še eurit 133 potem pa še slušalko. Oni bi meni priklopili 2 telefona, da bi lahko uporabljal dodatno slušalko.

še ena na račun telekoma in njihovih glupih prodajalk:G

rem v Interspar pa vidim eno luštno punco, ki ISDN-je prodaja. pridem zraven in vidim napstreja zagnanga in ženska pretaka mp3. Rečem ji, da tega ne sme delati, da je nelegalno in jih ne sme javno predvajati. Ona pa: če ga ima TELEKOM potem je sigurno legalno. Ženske...

Tiasti, ki so na tej telekomovi pomoči in na obeh operaterjih gsm so ekstremi. Na Si.mobilu sem hotel probati wap, pa mi tip ni znal povedati kako se ga naštima...

Dr.Miha ::

Mene je pred kratkim v šoli (en bivši sošolc z osnovke je nabavu kompjutr) uprašu dve stvari :
1.A je Scandisk dober antivirus
:D
in
2.A lahko skener skenira na papir (on je mislu da se mu slika z desktopa pojavla na listu če bo dal SCAN)
:D:D

Pač se tud taki ljudi najdejo....

msmiha ::

Mate res dobre dogotke.:D Jaz mam frenda, ki je reku, da mi bo dal Quake 2 na disketi. In to si je tako trdil, da mu nisem mogel dopovedat dapreveč zased. Pol pa mi le prinese: Na diketi je pa bilo, kaj neki drugega kot bližnjica:D
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Mlchk ::

Najboljse fore!!
:D

krneki0001 ::

Iz davnega leta 97, ko sem bil se serviser se spominjam; človek pride u trgovino in kupi pc-ja - prehod iz amige - in potem ga vprasam ce bo z instalacijo vse v redu in on pravi da je imel prej amigo in da to obvlada. čez 2 uri pa klice da ne ve kje je any key na tipkovnici, češ da mi je program napisal press any key. potem pa se cez 10 minut kasneje kliče da je vstavil disketo u floppy in da mu je racunalnik ne bere - po vrprašanju ali je napisal a: in enter tip o tem ni imel pojma kako se to naredi.
LP
Nebivedu

rookie ::

Mena je zanc en frend prbou na ircu ce vem ksn sajt kjer bi lahk dobu demote k se niso izsli.:D:D:D
Boste vidl kaj vm bomo naredil v Braziliji.Ferrari in Schumacher zakon !!!!! 1

ZviT ::

Jah, tud velke firme majo mojstre zaposlene... Npr. helpdesk nasega najvecjega ISP-ja... -"dober dan, **** tukaj iz firme ****, tezave so s povezavo v tujino... kdaj boste to popravili?" Helpdesk:" dober dan... ja samo malo, da pogledam... Ja pri nas vse dela..." -"ja, vem da pri vas vse dela, ce mate kabel direkt na router na backbone prkloplen, pri meni ne dela, kdaj mislite to kej popravit!" helpdesk-" ja ne vem, veste, nimamo uradne izjave ta trenutek..." -"mene ne zanima vasa izjava, zanima me kdaj bo povezava normalno delala!" helpdesk-"ja ne vem veste jest sm tuki sele en teden..." Ce se ze grejo neke ISP-je, bi moral vsaj na helpdesk dajat folk, ki zna kaj vec kot ircat pa bedarije govort...

Vecji kot si, bolj imas prav...

ZviT ::

Pa se ena originalna... Delal sem na eni vecjih firm v servisu... Kolega dobi na mizo masino z obrazlozitvijo, da je stranka dan prej kupila zvocno kartico, in da le-ta ne dela (vgradila jo je stranka sama). Ohisje je bilo big tower, torej precej vecje od osnovne plosce in je imelo tudi precej rez za razsiritve na zadnji strani... Kolega odpre skatlo, nakar prasne v smeh.... Cel servis se je nabral okoli masine in se smejal: stranka je sla kartico vgradit v najvisjo prazno rezo na ohisju... tam nekje med ramom in procesorjem na osnovni plosci....
Tudi ko sem delal v trgovini z racunalnisko opremo, ni bilo dosti bolje... stranka kupi ohisje in naslednji dan prinese racunalnik, ces da ne dela... Odprem skatlo in vidim, da je stranka pritrdila motherboard z vijaki direktno na ohisje - brez distancnikov. Jasno je bila plata fuc....

Loki ::

Ne kapiram, zakaj je bla pa plata poj fuc?
I left my wallet in El Segundo

tomaz255 ::

Jaz sem šel v neko trgovino po ventilatorje za ohišje, pa prodajalka sploh ni vedla, da ta stvar sploh obstaja.:\

Tjulenj ::

dolocena trgovina v BTC-ju... dober dan, ventilatorje za ohisje bi rabu, 80x80 al pa se vecje ce mate... prodajalc je samo malo cudno gledal pa rekel: ja golden orba mamo ce to rabte :D

Baja ::

Vem eno z miško. Pride frendica k meni, da si bo napisala eno stran v wordu. prvo jo vprašam a ve z mašino delati. "Ja, seveda, ni problem". Ok, grem v kuhno po nekaj za pojest pa se dere, da se miška čudno obnaša. No, in grem pogledat kaj je narobe. Prizor je bil zanimiv. Za podlago si je izbrala kar 8-O MONITOR !!!8-O

fictionel ::

men je enkrt crknu ventilator od napajalnika, pa ga je serviser zamenu...
Pol mi je pa reku, da lohk npr. u avtu prklopm ta ventilator, da se bom hladiu.. :D:D:D:D:D:D:D:D

Ce ne stekate: fora je u tem, da je reku da nj ta ZANC ventilator uporabm da se bom hladiu (naprimer) :-D LOL ane

Tomi ::

Včeraj me je klicala mama, da ji tiskalnik ne dela.. ( sem nameč v Ljubljani, moj računalnik pa doma ).. In seveda, napisalo ji je,da je je printer out of paper.. Hm, naj preveri, če je pladenj do konca, in je bil. Potem je bil kabel zadaj priključen. No, potem pa vprašam, če gori kakšna lučka gor.. In ni nobena... In potem ugotovim, da sploh ni bil priključen na elektriko, ker ni vedela, kateri je pravi kabel...8-O
metrodusa.blogspot.com

ahac ::

Pridem na faks in je blo tam full folka iz raznih založb, ki so predstavljal neke knjige. Z frendom se usedeva v avli in se pogovarjava. Te založbe so imele pa tud računalnike postavljene na mizah. Na enem je laufal scandisk v dosu, gor je pa pisal, da je napaka na disku. Sej veste kako je to: imaš možnosti popravi, itd (lepo vse piše v slovenščini!). Ženska gleda v monitor in ji ni nič jasno. Pol pa vpraša enga tipa, ampak tud njemu ni nič jasno. Tip resetira računalnik! Valda se spet požene scandisk in spet najde napako. Stopim do računalnika in pritisnem enter, preskoči backup in Winsi se zalaufajo. Brez besed se usedem nazaj in naprej pogovarjam z frendom. Pol pa slišim tipa kako razlaga ženski: "Ja, Windowsi morajo najprej naredit podlago, da lahko delajo." :D
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

element ::

Moj sošolc iz osmga klasa je izjavu, če mu bom posodu kšno igrco, ker bo ekran menu, pa mu bojo igrce vn ušle!!!!

Firme majo prov glupe ponudbe, recimo kšne GAMER ponudbe z p3 800 al pa kej tazga in dost rama pa to pol pa zravn kšna RIVA TNT2 al pa V3 3000 - da se sam režiš! In to pr sistemih za 250k!?0:):D:)):|8-):(>:D:8);((8-O:O:'(;(:\:)|O:P;)

Tjulenj ::

pelcijan: sicer ne podpiram teh trapastih konfiguracij ki jih ponavadi dobis v trgovni, ampak moras pa tudi vzeti v zakup, da vecina ljudi niti ne ve kaj tocno je gonilnik. in ce bos cloveku vgradil kaksnega mx-a, pa bo imel probleme s kaksno igro, bos ti zadolzen za tedenske obiske in resevanje njegovih problem, on ti bo pa tezil "da je itak placal ze 250k in da to ZAHTEVA zastonj" voodoo je s tega stalisca veliko bolj prijazen. tisti ki pa zahteva vec, pa ponavadi tudi zna sam sestaviti svojo konfiguracijo

pa se ena dogodivscina iz rac. trgovine... prideta dva mulca v trgovino, malo gledata spile, cdje za playstation, prazne cd-je... pa se eden le opogumi in prasa: "kaj tanovi album od metalice ze mate?"

Loki ::

OK sam ene take gamer ponudbe grejo pa v cisto druge vode: dober proc, dobra grafika..., 64 mb RAMA.
Men se zdi, da je tak pr Mlacomu (oz. je bil).

Sicer so pa taki configi tut mal cenejsi kokr custom-made.
I left my wallet in El Segundo

kn3z007 ::

Prejsnji teden sem pokazal nekomu dig. fotoaparat, ga malo slikam, pokazem kako se ga uporablja, itn... Potem ga dam njemu in še on naredi par slik. ko sem mu ze vse razkazal vzamem ven flash kartico in jo dam v tiskalnik. Ko hocem sliko natisniti me vprasa kje je film, da ga bo razvil in se pogledal kaksen je. >:D:D

kuzifix ::

Svoj cas je moj fotr delu v eni izmed nasih preljubih bank ... In ko sm bil pr njemu na obisku hoce on printat ... Pa noce in noce delat... Preverja konfiguracijo, kable, papir, stikalo (meu je dve masini pa en printer ...) ... In potem tisto moje nedolzno vprasanje ... "A printer mas vkloplen?" ... :) ... Naj pociva v miru...
Sometimes I think the surest sign that intelligent life exists elsewhere in the universe is that none of it has tried to contact us.

Matek ::

No, to se je pa zgodilo meni osebno:

Se hočem connectat na net. Vtipkam geslo, narobe geslo. Vtipkam še enkrat, napačno geslo. Vtipkam še enkrat zeloooooooo počasi, wrong geslo. In tako v nedogled. Čez enih 15 minut sem skužu, da imam vklopljen Caps lock:D.

No, to sem pa jaz, the real Kekec8-).
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

TERORRIST ::

Se spomnim enega prijatla ko je dal disketo not v racunalnik ampak ne v disketnik....
:>
Keyboard not found. Press f1 to cancel.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prigode računalniških serviserjev/administratorjev (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37445330 (11014) cortez
»

JAE Celje....

Oddelek: Loža
373341 (2093) Tody
»

kaj sledi po 45 dneh od uveljavitve garancije? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
754612 (3388) cpu
»

Vsiljivi prodajalci (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
514518 (3591) Brane2
»

Najbolj neumen odgovor:) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12810664 (6364) fRiK0

Več podobnih tem