» »

Zakaj so baterijski hranilniki prava stvar

Zakaj so baterijski hranilniki prava stvar

darthvader ::

mi lahko prosim pomagate pri izbiri baterij za hišo, čisto iz praktičnega vidika ker je v naši vasi veliko sunkov in padcev napetosti in smo pogosto brez elektrike bi rad imel baterije, da lahko vse naprave v miru ugasnem oz da mi vsaj ogrevanje dela in da se znebim sunkov in posledično poškodb na napravah
elektro pravi da je transformator preslab vendar ga nimajo namena zamenjati
V prihodnosti nameravam dati tudi sončno elektrarno vendar izvajalec želi da se prej zamenjajo tudi strešniki kar bi bil pa trenutno previsok strošek

Kaj bi vi dali doma?
Tesla Powerwall
Ikea
svinčene baterije......

od ponudnikov sončnih elektrarn nobeden ne izvaja te dejavnosti, oziroma priklop naredijo samo na Tesla Powerwall vse ostalo ne

J.McLane ::

Povprašaj tule:
https://evsvet.eu/viewforum.php?f=32

sta vsaj dva uporabnika, ki imata doma narejene baterije, pa vprašaj kako je to zvezano, da deluje oz. če sploh deluje tako kot ti hočeš.

Sicer pa preslaba TP, elektro pa tako arogantno, zakaj pa plačujemo omrežnino vsako leto? A ne ravno zato da se omrežje občasno tudi nadgradi?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

fikus_ ::

Iščeš ciklični aku. Lahko svinčev, mogoče vprašaš v TAB Mežica (delajo aku tudi za viličarje, večja kapaciteta).

Poglej še malo tukaj

https://shop.gwl.eu/

mertseger ::

J.McLane je izjavil:

Povprašaj tule:
https://evsvet.eu/viewforum.php?f=32

sta vsaj dva uporabnika, ki imata doma narejene baterije, pa vprašaj kako je to zvezano, da deluje oz. če sploh deluje tako kot ti hočeš.

Sicer pa preslaba TP, elektro pa tako arogantno, zakaj pa plačujemo omrežnino vsako leto? A ne ravno zato da se omrežje občasno tudi nadgradi?


Jaz ti prenako, vprašaj na tem forumu imajo več izkušenj kot kdorkoli drug v sloveniji.

Okapi ::

darthvader je izjavil:


Kaj bi vi dali doma?
Tesla Powerwall
Ikea
svinčene baterije......


Poznam nekoga, ki je imel že pred 40+ leti v kleti par ton svinčevih akumulatorjev. Ko je bila redukcija, smo ostali svetili s plinskimi svetilkami in poslušali tranzistorje, pri njih so pa normalno gorele žarnice in so lahko naprej gledali televizijo.;)

Za takšne namene, kot ti rabiš trenutno, so po mojem svinčevi akumulatorji še vedno najugodnejša rešitev.

Evo, tale model je tisti, ki je imel akumulatorjev v kleti. ;-)
https://www.dnevnik.si/1042817567

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

J.McLane ::

Po mojem se danes veliko bolj splača LFP baterije kot pa neke ciklične svinčeve. OK, morda če ti samo stojijo v kleti in čakajo na mrk in tako delujejo neke pol ure na mesec. Če pa kakorkoli misliš resno ciklat baterije ne bodo imele dolge življenjske dobe.

Teslin Powerwall ves čas deluje in ti tudi aktivno oddaja energijo v omrežje, za kar dobiš tudi plačilo (v kakršnikoli obliki že). Ne vem jaz bi se pozanimal kakšni prihranki so mogoči in če se povrne v 10 letih se morda splača razmislit v tej smeri, kljub visoki investiciji. Torej dodana vrednost PW je integracija v omrežje in pogodba ki jo skleneš za "ravnanje špic". Močno dvomim da se to da doseči z neko doma spacano baterijo, morda se motim.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

darthvader ::

super, hvala za vse informacije

nicksonn ::

J.McLane je izjavil:

Po mojem se danes veliko bolj splača LFP baterije kot pa neke ciklične svinčeve. OK, morda če ti samo stojijo v kleti in čakajo na mrk in tako delujejo neke pol ure na mesec. Če pa kakorkoli misliš resno ciklat baterije ne bodo imele dolge življenjske dobe.

Teslin Powerwall ves čas deluje in ti tudi aktivno oddaja energijo v omrežje, za kar dobiš tudi plačilo (v kakršnikoli obliki že). Ne vem jaz bi se pozanimal kakšni prihranki so mogoči in če se povrne v 10 letih se morda splača razmislit v tej smeri, kljub visoki investiciji. Torej dodana vrednost PW je integracija v omrežje in pogodba ki jo skleneš za "ravnanje špic". Močno dvomim da se to da doseči z neko doma spacano baterijo, morda se motim.

Za samo občasen backup so (rabljeni) svinčeni daaaleč najceješa opcija. Pobereš iz starih el. viličarjev.
Nek par kW true sine inverter, verjetno moraš biti malo maher, da vse skupaj dobro zvežeš (da ti hitro preklopi ko zmanjka napetosti na liniji).
Tudi svinčeni prenesejo dosti ciklov, če jih ne prazniš ekstremno. Zgolj za backup bi to kamot zdržalo par let.

Alternativa je pa rabljen battery pack iz EVja. Spet rabiš bit štruško, da vse pravilno povežeš in nastaviš.

Powerwall je trenutno še predrag. Okej, tistih nekaj posameznikov, ki jim denar ni ovira, ajde. Ampak za rasnejšo popularizacijo mora iti cena vsaj na polovico.

Pa si se že kaj zanimal glede te opcije, imajo naši ponudniki sploh te opcije? Da koristijo tvoj "buffer" in dobiš plačano? To gre na kakšno invididualno pogodbo?
Najbrž rabiš prej že sončno elektrarno (no, lepa sinergija sigurno je).
Okej, simpl ampak butasta opcija je, da pač pretočiš v nočni tarifi, porabljaš pa podnevi, ampak ta razlika je fakin ne splača, za tistih nekaj centov prihranka....
(hiter kalk: 0,05€ razlike, 10kwh na dan... 0,5€ prihranka na dan. ROI je 55 let;(()
x n!

Aston_11 ::

Torej polovička prihranka. Skoraj pol manjša položnica v razliki do fiksnih stroškov. Ni slabo - samo zastonj baterijo še rabimo, recimo pri meni enih 20kWH.

J.McLane ::

If you wan't to make batteries dirt cheap you have to make them out of dirt :D



https://ambri.com/
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

vostok_1 ::

Podpiram 100%.
Litijska baterija, ki stoji na mestu v neki elektro omarici je herezija.

They were not meant for that job.

To je podobno kot 70 let nazaj, ko so želeli stlačit radioaktivne materiale vsepovsot, ker so bili tako priročni.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

BigWhale ::

A ze imamo koga na forumu z baterijskim hranilnikom?

redtech ::

fikus_ je izjavil:

Iščeš ciklični aku. Lahko svinčev, mogoče vprašaš v TAB Mežica (delajo aku tudi za viličarje, večja kapaciteta).

Poglej še malo tukaj

https://shop.gwl.eu/


Tole se mi zdi drago, kolega je s kitajske naročal robo in si je sestavil 30kwh za 3k.

J.McLane ::

Havaji: namesto termoelektrarne taka rešitev
Moč: 185 MW
Kapaciteta: 565 MWh
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

kow ::

Se ena, manjsa za polovico v Teksasu:

Zanimiva je tudi ta novica, ni sicer baterijski hranilnik, ampak mogoce vseeno vredno objave tukaj:

pumped storage v Svici

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Daniel ::

Ta Švicarska je res zanimiva https://www.nant-de-drance.ch/en/the-pl...

c3p0 ::

BigWhale je izjavil:

A ze imamo koga na forumu z baterijskim hranilnikom?


Ko bo elektrika šla še bolj gor (da bo šla, ni vprašanje, vojna v Ukrajini!), bo zanimanja še dosti več.

kow ::

Se ena zanimiva:

https://www.energy-storage.news/vattenf...

Teoreticno 2.6Gwh, v praksi seveda veliko manj.

l0g1t3ch ::

Včasih poslušam jamranje glede stotine kil baterij v avtih, kaka potrata materiala je to.
Ali pa kaka potrata bi bile tone baterij za Grid storage.

Potem pa pomisliš drugače, v avtu folk brez problema sezge 50 kil ogljikovodikov vsake 2 tedna oz. drugače rečeno 2600 kil vsako leto.
Pa vsi miljoni ton skurjenega premoga vsako leto.
Vse to tako pride iz zemlje povsem enako kot surovine za solarne celice in baterije.
Ampak za solarne celice in baterije je baje problem, če pa to skurimo je pa OK?

kow ::

To je očitno vsakemu, ki je premislil. Je pa tudi očitno, da smo 100 let gradili infrastrukturo za fosilna goriva. Zdaj pa želimo narediti podoben zalogaj v naslednjih 30 letih - zgraditi infrastrukturo za sonce, veter ipd. Ogromen zalogaj, ki bo stal velike denarje. Ampak zatem bomo pa želi sadove. Lepo nam bo.

l0g1t3ch ::

Za same hranilnike se mi zdi dobra ideja, da bi jih postavljal ob končnih TP.

Tako da absorbirajo lokalno pridelane viske iz SE, in da se konice v porabi pokrijejo cimblize izvoru.

pegasus ::

Drži. A problem je hitrost te spremembe - na eni strani je hudo prepočasna za mirno spanje, na drugi strani imaš razne vostoke, ki jih je strah in groza, če en random kamen na tleh premakneš za 5cm. Naši možgani najdejo udobje v stalnosti, ker prilagajanje na novosti terja dragoceno energijo ... Da zmagamo, moramo torej zapakirati nove tehnologije v obleko starih. Mogoče moramo vsakemu polju solarnih panelov dodat kak dimnik, iz katerega se občasno malo kadi? Ali pa stare stavbe termo in jedrskih elektrarn sprazniti in jih natrpati z baterijami do vrha. Da se jih ne vidi ... pa bo folk srečen.

kow ::

l0g1t3ch je izjavil:

Za same hranilnike se mi zdi dobra ideja, da bi jih postavljal ob končnih TP.
Tako da absorbirajo lokalno pridelane viske iz SE, in da se konice v porabi pokrijejo cimblize izvoru.


Da. Ampak tudi lokacija stane. Pogosta varianta je - vsaj za vecje - da jih postavis na lokaciji zaprte termoelektrarne.
Vsa elektro infrastruktura je ze postavljena, okolje je ze "uniceno", nobenih problemov s papirji itd.

l0g1t3ch ::

Če pogledaš kako malo prostora v resnici zasede 80kWh avtomobilska baterija, potem vidiš da objekt za MWh hrambe ne bi zasedel neke omembe velikega prostora.

Pa teh končnih TP je na tisoče, kar pomeni več gwh shranjene energije, ki ni vsa na enem mestu. Kar je po mojem mnenju plus za varnost in zanesljivost.

Končne TP so zame nek kompromis med hrambo vsega na enem mestu in hrambo pri vsakem porabniku.
To slednje da ima vsak doma 10kWh hranilnik se mi zdi spet pretiravanje z razdrobljenostjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

kow ::

Zdaj ze delajo 400MWh. Verjetno bodo kmalu na GWh. Kar pravis, sicer drzi, pomoje. Vseeno je trenutno ogromen faktor tudi hitrost dokoncanja projekta. Manj gradbincev, elektricarjev, birokratov itd. rabis za 1GWh na eni lokaciji, kot 100x 10 MWh.
Govorim sicer povsem laicno oz. intuitivno. Tako, da domnevam, da na daljsi rok: bo slo v smer tvoje ideje.

Nekaj sem tudi cital, da so sedaj v Kaliforniji popularne t.i. microgrids. Tudi, ce zmanjka stroma, bo imela policija, gasilci, bolnice neodvisen sistem in bodo imeli lahko strom se kar nekaj casa. Verjetno je tako lazje upraviciti dodatne stroske - bogati predeli bodo to takoj financirali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

nirburu ::

Ni toliko problem v baterijskem shranjevanju, problem je v shranjevanju v litijske baterije kot dela Tesla.
Štemplat high-end celice in jih vgrajevat v maso je pač idjotsko. Delat low-end litijske celice pa ni ne ekonomično ne smotrno.

V kolikor naredijo neko bolj masovno baterijsko tehnologijo, ok.
Še malo racionaliziramo porabo, in ja, bi se dalo.
Predvsem bo treba dosežt, da ta zabita 1970+ generacija neha kupovat Tesle in mislit, da delajo dobro. Porivat 2-tonski avto enostavno ni smiselno.
Tista Aptera zmaga IMO. Samo kot rečeno, treba določene blesave generacije malo resocializirat.

l0g1t3ch ::

Izkopat X ton materiala in naredit iz njega baterije, ki bodo v uporabi 10 ali več let ter se jih na koncu reciklira ti je problem.

Izkopat X ton premoga ki ga samo 1x skuriš pa potem gre nepovratno v luft je pa kul ?

Adijo pamet.

nirburu ::

Kolikor vem, litj-ionske je prekleto tečno reciklirat. Nevarno, umazano in zamudno.
Za stacionarne zadeve to ne more biti ok.

Glede premoga. X ton premoga gre pretežno nazaj v biomaso zemlje. Rastline in cianobakterije ga naravnost obožujejo. Če ga bi bilo 4000ppm bi bile vesele, smo pa na nekaj 100ppm trenutno.
Ne vem zakaj mislite, da CO2, ki ga izločimo kar ostane v atmosferi za celo večnost.

fikus_ ::

V AT blizu Dunaja imajo reciklažo Li baterij. Kapacitete pa ne vem povedat.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

l0g1t3ch ::

nirburu je izjavil:


Glede premoga. X ton premoga gre pretežno nazaj v biomaso zemlje. Rastline in cianobakterije ga naravnost obožujejo. Če ga bi bilo 4000ppm bi bile vesele, smo pa na nekaj 100ppm trenutno.
Ne vem zakaj mislite, da CO2, ki ga izločimo kar ostane v atmosferi za celo večnost.


Premog gre poleg CO2, še v kup druge svinjarije v zrak + kup svinjarije na odlagališče.

Pa če rastlinam paše 10x več co2 v atmosferi ni nujno da tudi nam paše. Aja se res, globalnega segrevanja ni... :))

nirburu ::

Skoraj gotovo nišni startup, najbrž sofinanciran prek državnih akceleratorjev.
Moderne litionske baterije niso prijazne za reciklažo.
To pomeni, da če ne bo dovolj kupcev Teslinih stacionarnih baterij, bodo te kmalu začele nekje samevati v kakem skladišču. Kar bi se sicer zgodilo tudi po tem.

Zato pa pravim, da so Aptere edine prave rešitve, če se gremo masovne elektrifikacije.

Če ne bi bili take digitalne človeške ribice, torej slepe in zabite, bi elektrifikacija družbe stekla bistveno prej in lažje.
Večina folka ne potrebuje 4k videja. 4k video zahteva določeno porabo elektrike. Zaradi tega je potrebno zagotoviti toliko več litija v tistih Teslinih baterijah, ki ne bo recikliran.

Zato ne maram preveč diskutirati z modernimi eko&1970+ amebami, ker ne vidijo kurca zaradi trebuha.

@logitech
Sadro iz premoga lahko zakoplješ nazaj v rudnike, če že hočeš.
Se pa strinjam, premog je fuj, čimprej stran od njega.

Če pa ti želiš eko-elektrifikacijo družbe in obenem redno nabijaš 4k videje na youtubu, ti lahko zgolj rečem, da včlani se v tisti omenjen klub ameb z ostalimi sodobniki.

J.McLane ::

nirburu je izjavil:

Kolikor vem, litj-ionske je prekleto tečno reciklirat. Nevarno, umazano in zamudno.
Za stacionarne zadeve to ne more biti ok.


To si se ti naravnost zmislil. Poduči se kaj delajo večje firme, ki to že danes reciklirajo:
- Umicore
- Redwood materials
- Redux (Saubermacher)
...
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

kow ::

Pises taksne neumnosti, da je smesno. Enkodiranje/dekodiranje 4k videa lahko v hardwareu optimiziramo za ogromne faktorje. Izkoristek kurjenja premoga, pac ne. Skratka - 4k video, ni noben problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

nirburu ::

J.McLane je izjavil:

nirburu je izjavil:

Kolikor vem, litj-ionske je prekleto tečno reciklirat. Nevarno, umazano in zamudno.
Za stacionarne zadeve to ne more biti ok.


To si se ti naravnost zmislil. Poduči se kaj delajo večje firme, ki to že danes reciklirajo:
- Umicore
- Redwood materials
- Redux (Saubermacher)
...


Jaz tudi znam reciklirat baterijo, to še ne pomeni, da izvajam trajnostni masovni proces.

kow je izjavil:

Pises taksne neumnosti, da je smesno. Enkodiranje/dekodiranje 4k videa lahko v hardwareu optimiziramo za ogromne faktorje. Izkoristek kurjenja premoga, pac ne. Skratka - 4k video, ni noben problem.


Koliko lahko zooptimiziraš hardversko 480p, ki je več kot dovolj za večino vsebin, ki jih normiji konzumirate, a?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nirburu ()

kow ::

Izognil si se vprasanju. Ti bom odgovoril: kaj velike razlike ni. Morda velikostni razred. Glavni faktor je stevilo paralelnih streamov, ne locljivost.

J.McLane ::

Reciklaža morda ni preprosta, je pa sigurno bolj preprosta kot pa kopati rudo iz zemlje in iz nje izločit litij, nikelj, kobalt z 99,99% čistostjo...
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

trancer01 ::

Kdo pravi, da je lažje in predvsem CENEJE?

nirburu ::

kow je izjavil:

Izognil si se vprasanju. Ti bom odgovoril: kaj velike razlike ni. Morda velikostni razred. Glavni faktor je stevilo paralelnih streamov, ne locljivost.


Pozanimaj se o kapacitativnosti.
Kot drugo, najbrž ne veš, da po optiki signal teče v osnovi, serijsko in ne paralelno. Še posebej tako pa na wifiju.

4k porabi več kakorkoli gledaš. In prepričan sem, da 50% videjev, ki jih gledaš ne potrebuje take resolucije.

Sicer pa da ne bo pomote. Zaradi mene lahko furaš 8k video. Sam ne mi pol blsesavit po gen 1970+, kako si ti eko ker uporabljaš Plaid namesto Ludicrous mode, al neki.
Si pač običen energy pig, sam hodiš na okoli zeleno oblečen.

trancer01 je izjavil:

Kdo pravi, da je lažje in predvsem CENEJE?


Jaz samo pravim, da liti-ionske niso za v stacionarne sisteme. Ker pa je trenutno tech-svet prešel v roke ene najbolj blesave generacije v zgodovini sveta, torej gen 1970+, se gradi litij-ionske in pri tem treplja po rami kako smo mi eko, ker vlečemo subvencije države s poceni, umazanimi kitajskimi paneli

So tako blesavi, da ta realizacija jim sploh se ne bo nikoli zgodila. Še vedno se kregajo kateri 2 tonski avto je najbolj eko za se vozit do Lidla in nazaj.

J.McLane ::

Vsaka fabrka baterij ko zaganja proizvodnjo. Takrat imajo ogromno izmeta, in tega ne zakopljejo v zemljo ampak ga z reciklažo ponovno uporabijo. Poglej navezo Redwood in Tesla.

Problem reciklaže danes je, da enostavno ni omembe vredno baterij za reciklirat. Bo pa to bolj aktualno čez 10-20 let.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

nirburu ::

Ej, ne rečem da ne.
Še vedno pa ne vidim argumenta, zakaj tlačit litionske baterije v take sisteme. Kaj nimamo drugega?

kow ::

Kaj predlagas? Ti pravis, da nekaj ni ok - ne podas pa nobenih pametnih argumentov.

nirburu je izjavil:


Sicer pa da ne bo pomote. Zaradi mene lahko furaš 8k video. Sam ne mi pol blsesavit po gen 1970+, kako si ti eko ker uporabljaš Plaid namesto Ludicrous mode, al neki.
Si pač običen energy pig, sam hodiš na okoli zeleno oblečen.


Jaz sem morda energy pig (pa nisem). Ti pa si hinavec, ker zivis v Evropi in je tvoja poraba energije veliko vecja kot v kaksni revscini.
Ali morda zivis v kolibi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

krucymucy ::

ce so NCA oz NCM potem res nima smisla. LFP pa ja.

Energijska gostota in posledicno teza ter volumen tukaj ne igrata velike vloge.
Velik plus pa je to, da lahko stojijo napolnjene na 100% dlje oz. je se priporocljivo.

Zgodovina sprememb…

kow ::

Saj zaenkrat kaze, da bodo battery storage presel na LFP. Eden od problem je sicer merjenje kolicine naboja - prevec ravna krivulja napetosti.

Ce skratim, ne mores samo zamenjati tip celice, ampak se zamenja cel dizajn baterijske elektrarne, drugace vezes, drugacen battery management itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

J.McLane ::

LFP so glede uporabe materialov boljša izbira, pa vendar tale železov fosfat vseeno ni tako nedolžna stvar.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

J.McLane ::

Sem se spomnil na Ambri, pa malo prveril kako jim gre, kaže da so na dobri poti za povečevanje proizvodnje:
https://ambri.com/
https://www.prnewswire.com/news-release...
Ambri's new facility, measuring 140,000 square feet, will more than triple the size of Ambri's current manufacturing footprint and allow for a production capacity of 200,000 battery cells per year that will be installed into systems for customers starting in 2023. The new facility is expected to support up to 200 jobs and is estimated to be at full volume production in 2024.


Imajo en projekt v Južni Afriki, za 1200 MWh:
https://www.prnewswire.com/news-release...
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

kow ::

No, ja. Hudic je v detajlih:
Ambri will begin shipping batteries for this project in 2024 with installation completed in 2026.

4 leta je za battery storage zelo dolga doba.

Kitajci pa proizvodnjo LFP-jev povecujejo po 10-15% MESEČNO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

nirburu ::

kow je izjavil:

Kaj predlagas? Ti pravis, da nekaj ni ok - ne podas pa nobenih pametnih argumentov.

nirburu je izjavil:


Sicer pa da ne bo pomote. Zaradi mene lahko furaš 8k video. Sam ne mi pol blsesavit po gen 1970+, kako si ti eko ker uporabljaš Plaid namesto Ludicrous mode, al neki.
Si pač običen energy pig, sam hodiš na okoli zeleno oblečen.


Jaz sem morda energy pig (pa nisem). Ti pa si hinavec, ker zivis v Evropi in je tvoja poraba energije veliko vecja kot v kaksni revscini.
Ali morda zivis v kolibi?


Kako kaj predlagam?
Rešitev je na tone.
Ne kupit Teslo je ena od njih, ki jo lahko takoj izvedeš.

Sam pa nisem eko. Sem za solucije zdravega razuma. 4k še nisem zares potreboval, pa ne gledam samo pewDiPia in tudi ne vidim kje bi. Dober film je še na starem dvix formatu gledljiv. Ampak vi pravite, da brez 4k vam ni živeti. Meh.

kow ::

Skratka, "resitev je na tone" - samo nobene ne poznas >:D

Ne kupit Teslo, pa ne resi nic. Razen, ce seveda NE kupis nobenega drugega avtomobila. Oprali so ti glavo, da sovrazis Teslo. Ovca si.
Hkrati se pa se smesis z izjavami, da pri vizualnem izdelku (film) kvaliteta slike ni pomembna. Res si hecen mozicelj. Mimogrede, nikjer nisem rekel, da mi brez 4k ni ziveti.
Se ekstra podatek, ki ti bo razblinil um - moja prejsnja Full HD televizija je porabila krepko vec energije, kot sedanja 4k. Celo rebra je morala imeti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

mn ::

Ah, kaj ste vsi nasedli enemu trolu. Kaj ni v vsakem postu jasno videti da tip nima pojma kaj govori. Zataknil se je v en 4k Youtube video, ki roko na srce energetsko ne pomeni praktično nič. Če že, bi težil zakaj se s toplo vodo tuširate, sploh zdaj ko je vroče zunaj. Verjetno par velikostnih razredov razlike pri porabi energije.

nirburu ::

kow je izjavil:

Skratka, "resitev je na tone" - samo nobene ne poznas >:D

Ne kupit Teslo, pa ne resi nic. Razen, ce seveda NE kupis nobenega drugega avtomobila. Oprali so ti glavo, da sovrazis Teslo. Ovca si.
Hkrati se pa se smesis z izjavami, da pri vizualnem izdelku (film) kvaliteta slike ni pomembna. Res si hecen mozicelj. Mimogrede, nikjer nisem rekel, da mi brez 4k ni ziveti.
Se ekstra podatek, ki ti bo razblinil um - moja prejsnja Full HD televizija je porabila krepko vec energije, kot sedanja 4k. Celo rebra je morala imeti.


Rešitev je na tone, resnično.
Začneš lahko z ne nakupom Tesle in daš, youtube nastavitve na 460p, razen če nujno potrebuješ več.
Seveda tvoja 4k porabi manj.
Tudi CRT monitor iz 90' je porabil več kot sedanji LCD, a vendar je šla poraba elektrike gor v Sloveniji.
Nekaj delaš narobe torej.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fotovoltaika je udarila ob zid - Od 1. marca ne priklapljajo novih fotovoltaik (strani: 1 2 3 429 30 31 32 )

Oddelek: Loža
1587141755 (27479) gaoZjQP
»

Tesla bo gradila največjo baterijsko elektrarno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12521321 (10783) kow
»

Tesla Powerwall v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
9521287 (14445) hruske

Več podobnih tem