» »

novo vrednotenje nepremičnin

novo vrednotenje nepremičnin

«
1
2 3

antartide ::

moja nepremičnina kaže isto vrednost kot pred novim vrednotenjem. Še ni updated al to je to?

Se je komu spremenila vrednost?
Gledal pa sem na http://prostor3.gov.si/javni/
i9 9900k | 32GB DDR4 3600Mhz RGB
RTX 2060 | 1TB M.2 SSD PCIe 3.0x4
1TB M.2 SSD PCIe 3.0x4 | Thermaltake View 71 TG RGB
  • predlagal izbris: amacar ()

darkolord ::

To je stara aplikacija. Tukaj imaš na levi bližnjice do nove.

antartide ::

darkolord je izjavil:

To je stara aplikacija. Tukaj imaš na levi bližnjice do nove.

Lol what. (hvala)

Ej, kaj delam narobe?

Dobrodošli v Javnem vpogledu.
(aplikacija trenutno ni na voljo)
i9 9900k | 32GB DDR4 3600Mhz RGB
RTX 2060 | 1TB M.2 SSD PCIe 3.0x4
1TB M.2 SSD PCIe 3.0x4 | Thermaltake View 71 TG RGB

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: amacar ()

Ganon ::

Meni že od začetka ne deluje.

Mato989 ::

Super moja nepremicnina ma dobro vrednost.. 60k za 61m2...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zarfot ::

Mato989 je izjavil:

Super moja nepremicnina ma dobro vrednost.. 60k za 61m2...


Prodaš? :))

Mato989 ::

Da, za 100k...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Evolve ::

zdaj bodo cene padale.. juhu

T743 ::

Pomoje se lahko "veselimo" davka na nepremičnine...kaj drugega se iz tega ne more izcimiti.

kixs ::

Matr, meni so dvignili vrednost za 30K 8-O

poweroff ::

Ja, davek bi bil kar dobra rešitev.

Seveda tega ne bo, ker je zemlja v Sloveniji sveta.
sudo poweroff

joggi79 ::

Zakaj pa bi bil davek tako dobra resitev? Osebno mi gredo davki na nepremicnine, pa za uporabo stavbnih zemljisc in ne vem kaj se vse krepko na k**. Pa ne zaradi tega ker bi moral placati, ampak ker sem stvar >ZE< placal. Pri nakupu parcele sem placal davek, pri nakupu hise sem placal davek, pri nakupu vsake jebene zarnice, ki je sla v hiso sem placal 22% DDV-ja in na koncu naj se vsako leto znova placam davek od ze placanega davka. To je isto, kot da bi za kolo placal 22% ddv ob nakupu, potem pa se vsako leto x% davka, ker pac imam kolo.
Ce gre ljudem v nos, da imajo nekateri vec kot zgolj eno nepremicnino (ali pa sploh vsaj eno), lahko zgolj omenim, da je drzava od vsake od teh nepremicnin dobila verjetno vec denarja, kot ga placa vecina teh, ki jim gre to v nos, v pol zivljenja.

antartide ::

ja meni tudi ni v redu, še posebej ko si v regiji kjer so drage

Meni ta aplikacija noče delat, kako vam dela in meni ne? Mi napiše 'ni na voljo' ... Kdaj bo to delalo?
Ironija, plačaj nore davke, niti aplikacija ni na voljo.

kixs je izjavil:

Matr, meni so dvignili vrednost za 30K 8-O

katera regija?
i9 9900k | 32GB DDR4 3600Mhz RGB
RTX 2060 | 1TB M.2 SSD PCIe 3.0x4
1TB M.2 SSD PCIe 3.0x4 | Thermaltake View 71 TG RGB

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: amacar ()

Stalinovic ::

joggi79 je izjavil:

Zakaj pa bi bil davek tako dobra resitev? Osebno mi gredo davki na nepremicnine, pa za uporabo stavbnih zemljisc in ne vem kaj se vse krepko na k**.


Či bi si kdaj iskal stanovanje, bi ti bilo jasno zakaj. Ljudje ki imajo po par stanovanj oddajajo na črno preko Bookinga in s tem fino služijo, slovenec ki rabi stanovanje pa se mora voziti pa 2 uri v službo.

Gagarin ::

Stalinovic je izjavil:

joggi79 je izjavil:

Zakaj pa bi bil davek tako dobra resitev? Osebno mi gredo davki na nepremicnine, pa za uporabo stavbnih zemljisc in ne vem kaj se vse krepko na k**.


Či bi si kdaj iskal stanovanje, bi ti bilo jasno zakaj. Ljudje ki imajo po par stanovanj oddajajo na črno preko Bookinga in s tem fino služijo, slovenec ki rabi stanovanje pa se mora voziti pa 2 uri v službo.


ja jebiga sad, pa naj ta slovencelj najane to isto stanovanje prek bookinga...
Cepci, ki mislite, da bo cena stanovanj padla z dodatnimi davki na nepremičnine ste res posebna sorta...

Stalinovic ::

Gagarin je izjavil:


ja jebiga sad, pa naj ta slovencelj najane to isto stanovanje prek bookinga...
Cepci, ki mislite, da bo cena stanovanj padla z dodatnimi davki na nepremičnine ste res posebna sorta...


Ja, 50€ na dan ni noben problem za mlado slovensko družino.
Davke se uvaja ker oddajate na črno, hkrati pa jočete kako je težko življenje. Res posebna sorta.

poweroff ::

joggi79 je izjavil:

Zakaj pa bi bil davek tako dobra resitev?

...

To je isto, kot da bi za kolo placal 22% ddv ob nakupu, potem pa se vsako leto x% davka, ker pac imam kolo.

Saj pri avto pa plačaš, ne? Vsako leto.

Sicer se temu ne reče davek, je pa efektivno isto.

Gagarin je izjavil:

Cepci, ki mislite, da bo cena stanovanj padla z dodatnimi davki na nepremičnine ste res posebna sorta...

Saj je vseeno, če ne bo. Bo pač imela država več davkov, ne. ;)
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

antartide ::

dejmo nek praktičen primer... Recimo da je nepremičnina vredna 300.000EUR , kolko pride približno davka za plačat letno/mesečno ?
In jaz že nekaj plačujem, a ni to že nek davek (uporaba stavbnega zemljišča in še nekaj prihaja)
i9 9900k | 32GB DDR4 3600Mhz RGB
RTX 2060 | 1TB M.2 SSD PCIe 3.0x4
1TB M.2 SSD PCIe 3.0x4 | Thermaltake View 71 TG RGB

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: amacar ()

Gagarin ::

Stalinovic je izjavil:

Gagarin je izjavil:


ja jebiga sad, pa naj ta slovencelj najane to isto stanovanje prek bookinga...
Cepci, ki mislite, da bo cena stanovanj padla z dodatnimi davki na nepremičnine ste res posebna sorta...


Ja, 50€ na dan ni noben problem za mlado slovensko družino.
Davke se uvaja ker oddajate na črno, hkrati pa jočete kako je težko življenje. Res posebna sorta.


"Davke se uvaja ker oddajate na črno" In ti si kao desničar? LOL...Tiste, ki oddajajo na črno je treba z nadzorom in bolečim kaznovanjem od tega odvrniti, ne pa uvajati dodatnih davkov...

antartide je izjavil:

dejmo nek praktičen primer... Recimo da je nepremičnina vredna 300.000EUR , kolko pride približno davka za plačat letno/mesečno ?
In jaz že nekaj plačujem, a ni to že nek davek (uporaba stavbnega zemljišča in še nekaj prihaja)


Ni še stopnje, en predlog je bil 300€ letno za tvoj primer če gre za stanovanje. (0,1% za stanovanja, 0,6% za podjetja)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gagarin ()

nekikr ::

Stalinovic je izjavil:

joggi79 je izjavil:

Zakaj pa bi bil davek tako dobra resitev? Osebno mi gredo davki na nepremicnine, pa za uporabo stavbnih zemljisc in ne vem kaj se vse krepko na k**.


Či bi si kdaj iskal stanovanje, bi ti bilo jasno zakaj. Ljudje ki imajo po par stanovanj oddajajo na črno preko Bookinga in s tem fino služijo, slovenec ki rabi stanovanje pa se mora voziti pa 2 uri v službo.

Torej za prehitro vožnjo praviš, da je pravilen ukrep večja dajatev pri registraciji avtomobila? Zanimivo. Jaz recimo bi šel z drugega konca in aktivno meril hitrost in dajal kazni. Pa tiste, ki oddajajo na črno, seznanil z inšpektorji in globami.

antartide ::

Gagarin je izjavil:

Stalinovic je izjavil:

Gagarin je izjavil:


ja jebiga sad, pa naj ta slovencelj najane to isto stanovanje prek bookinga...
Cepci, ki mislite, da bo cena stanovanj padla z dodatnimi davki na nepremičnine ste res posebna sorta...


Ja, 50EUR na dan ni noben problem za mlado slovensko družino.
Davke se uvaja ker oddajate na črno, hkrati pa jočete kako je težko življenje. Res posebna sorta.


"Davke se uvaja ker oddajate na črno" In ti si kao desničar? LOL...Tiste, ki oddajajo na črno je treba z nadzorom in bolečim kaznovanjem od tega odvrniti, ne pa uvajati dodatnih davkov...

antartide je izjavil:

dejmo nek praktičen primer... Recimo da je nepremičnina vredna 300.000EUR , kolko pride približno davka za plačat letno/mesečno ?
In jaz že nekaj plačujem, a ni to že nek davek (uporaba stavbnega zemljišča in še nekaj prihaja)


Ni še stopnje, en predlog je bil 300EUR letno za tvoj primer če gre za stanovanje. (0,1% za stanovanja, 0,6% za podjetja)

hiša 250 m2 (3 stanovanja) , ko bo končana bo pomoje še več kot 300.000EUR .... Tako kot je zdej je ocenjena na 250.000EUR (s parcelami) ampak še ni končana... V glavnem, sploh ni tako grozno 300EUR na leto , tako da me skoraj več ne briga ta davek.

Še vedno pa bi rad pogledal novo vrednost, pa aplikacija ni na voljo! Dela komu? Kdaj bo na voljo?
i9 9900k | 32GB DDR4 3600Mhz RGB
RTX 2060 | 1TB M.2 SSD PCIe 3.0x4
1TB M.2 SSD PCIe 3.0x4 | Thermaltake View 71 TG RGB

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

Hihihi. Malce romantičen pogled na svet imaš in si mislil, da je ta davek nek ukrep. Ni ukrep, zgolj davek za polnjenje proračuna je. Zato je postavljen točno tako visoko, da se ne bo nič spremenilo, le nekaj več denarja se bo nabralo. Zakaj pa misliš, da so trošarine na cigarete, alkohol in gorivo točno take, kot so? Zato, da ljudje ne spremenijo navad in še naprej počnejo vse isto kot prej, samo malce več plačujejo. Žaba se počasi kuha ;)
Levakom so sicer prodali zgodbo, da bodo zaradi tega lahko poceni prišli do stanovanja v centru Ljubljane, ampak njim itak lahko prodajo vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

kixs ::

antartide je izjavil:

ja meni tudi ni v redu, še posebej ko si v regiji kjer so drage

Meni ta aplikacija noče delat, kako vam dela in meni ne? Mi napiše 'ni na voljo' ... Kdaj bo to delalo?
Ironija, plačaj nore davke, niti aplikacija ni na voljo.

kixs je izjavil:

Matr, meni so dvignili vrednost za 30K 8-O

katera regija?


Posavje

Probaj direktni link:
https://eprostor.gov.si/PI_JAVNI/#/capt...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Blazz ::

btw, ko pride davek na nepremičnine, se bo tisti "katastrski davek" ukinil. npr. Sedaj ga mi plačamo okoli 180 eur, ko bo davek na nepremičnine bo po novem izračunu 210 eur. Letno.

kow ::

poweroff je izjavil:

Ja, davek bi bil kar dobra rešitev.

Seveda tega ne bo, ker je zemlja v Sloveniji sveta.


Tud zdravniki so bili dolgo sveti v Slo. Nepremicnine so verjetno se zadnji tabu.
Verjetno bo tudi ta enkrat padel. Se bomo pa nacakali :D

WhiteAngel ::

poweroff je izjavil:

Ja, davek bi bil kar dobra rešitev.

Seveda tega ne bo, ker je zemlja v Sloveniji sveta.


Huh? Saj davek imamo že? Eden je na premoženje, v katerem je glede na število stalno prijavljenih oseb odšteta neka kvadratura in plačaš samo davek na razliko do dejanske kvadrature. Drugi je občinski davek za nadomestilo uporabe stavbnih zemljišč.

Blazz je izjavil:

btw, ko pride davek na nepremičnine, se bo tisti "katastrski davek" ukinil. npr. Sedaj ga mi plačamo okoli 180 eur, ko bo davek na nepremičnine bo po novem izračunu 210 eur. Letno.


Tako je. Isto sranje, drugo pakovanje. Pa malo so dvignili stopnjo ;((

Zgodovina sprememb…

joggi79 ::

Stalinovic je izjavil:

Či bi si kdaj iskal stanovanje, bi ti bilo jasno zakaj. Ljudje ki imajo po par stanovanj oddajajo na črno preko Bookinga in s tem fino služijo, slovenec ki rabi stanovanje pa se mora voziti pa 2 uri v službo.

Verjamem, da sem ter tja kdo oddaja na crno preko Bookinga, ceprav moras biti kreten da gres to delat. Zares oddajam preko Bookinga tudi jaz, tako da vem koliko te to stane, ko delas legalno. In realno je neprimerno vecji "strosek" provizija Bookingu, kot pa davki. Tako da tisto o "ljudje oddajajo na crno preko Bookinga" je zgolj kislo grozdje. Je neprimerno vecje stevilo tistih, ki oddajajo stanovanja za daljse obdobje na crno, kot tistih ki to delajo na crno preko Bookinga (pa tudi kontrola teh preko Bookinga je neprimerno lazja kot tistih, ki stanovanje oddajo za eno leto tebi).
To ali se moras ti voziti 2h v sluzbo ali ne, pa realno ni problem lastnika privatne nepremicnine. Jaz sem vse svoje nepremicnine posteno kupil, posteno placal in tudi placal cisto vsak euro davka, tako za nepremicnine kot za ves material in delo ki je slo v obnovo. Je pa malo neumno pricakovati da bo lastnik raje oddale stanovanje (in s tem zares svoje prihranke) nekomu za 500eur/mesec, ce lahko dobi 2000eur/mesec (pa na koncu tudi drzava dobi vec od mojega prihodka preko Bookinga, kot bi dobila od mojega prihodka ce bi oddal stanovnje nekomu za 500eur/mesec).
To da imas ti stanovanje ni stvar privat lastnikov ampak v najboljsem primeru stvar drzave, realno pa zgolj tvoja osebna stvar. Stanovanje za 100eur/mesec ni nikakrsna pravica, prav tako ni pravica imeti stanovanje v Ljubljani. Kaj pa vsak dela s svojimi prihranki je pa to njegova stvar.
In ce smo posteni... tudi ce nabijejo ne vem kaksne davke na nepremicnine, ti zaradi tega ne bos nic lazje prisel do najema stanovanja... kvecjemu tezje. Ce bom jaz moral placati namesto 1000eur davka 2000eur, bom se 10x raje oddajal stanovanje preko Bookinga, kjer bom dobil visji prihodek, da bom pokril stroske davka. No ali pa bom zvisal mesecno najemnino, da bo notri vkljuceno tudi pokritje davka, kar realno zate kot potencialnega najemojemalca pomeni zgolj eno... visjo najemnino ;)

Gagarin ::

ja malo bodo dvignili stopnjo. v mojem primeru "samo" 83%...

WildChild ::

Men samo na Windows OS odpre? Linux, Mac pise, da ni na voljo?
in da mood

WhiteAngel ::

WildChild je izjavil:

Men samo na Windows OS odpre? Linux, Mac pise, da ni na voljo?


Hm.. meni dela bp na firefox in ubuntu 18.04.

joggi79 ::

poweroff je izjavil:

Saj pri avto pa plačaš, ne? Vsako leto.
Sicer se temu ne reče davek, je pa efektivno isto.

Priznam da nikoli nisem razclenjal racuna za "cestnino" ki jo placam pri registraciji, ampak recimo da gre tisto za "cestnino" (plus vinjeta). Recimo da je to neke vrste vstopnina za cesto, kar ni cisto isto kot davek na nepremicnine, ki si ga ze placal pri nakupu premicnine. Ce avta ne registriras (ja vem je bolj kot ne potem neuporaben), nimas nekega obveznega placila. Prav tako se strinjam, da je to BS, sploh ker sem tocno te ceste ze placal, saj so narejene iz davkoplacevalskega denarja, ampak ce gremo v to smer, potem je boga in pol stvari, ki bi morale biti zastonj pa niso, pa jih vseeno ne mores enaciti s tem, da placas davek za nekaj, za kar si ga ze placal.

D3m ::

kixs je izjavil:

Matr, meni so dvignili vrednost za 30K 8-O


Nam tudi :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

joggi79 ::

Saj se je realno tudi dvignila vrednost na trgu. Za isto hiso, ki sem jo kupil 2 leti nazaj, bi danes dal vsaj 50k vec.

WhiteAngel ::

joggi79 je izjavil:

poweroff je izjavil:

Saj pri avto pa plačaš, ne? Vsako leto.
Sicer se temu ne reče davek, je pa efektivno isto.

Priznam da nikoli nisem razclenjal racuna za "cestnino" ki jo placam pri registraciji, ampak recimo da gre tisto za "cestnino" (plus vinjeta). Recimo da je to neke vrste vstopnina za cesto, kar ni cisto isto kot davek na nepremicnine, ki si ga ze placal pri nakupu premicnine. Ce avta ne registriras (ja vem je bolj kot ne potem neuporaben), nimas nekega obveznega placila. Prav tako se strinjam, da je to BS, sploh ker sem tocno te ceste ze placal, saj so narejene iz davkoplacevalskega denarja, ampak ce gremo v to smer, potem je boga in pol stvari, ki bi morale biti zastonj pa niso, pa jih vseeno ne mores enaciti s tem, da placas davek za nekaj, za kar si ga ze placal.


Heh, po novem boš tudi plačal, če samo poseduješ avto, četudi ni registriran. Cestnine pa plačuješ tudi za obnovo, ne samo za nove trase... vse stane, žal.

antartide ::

WildChild je izjavil:

Men samo na Windows OS odpre? Linux, Mac pise, da ni na voljo?

dej kako tebi odpre?

Meni še vedno aplikacija ni na voljo napiše.
Probal sem z vsemi možnimi browserji, ni šans! Windows 10 Pro.

Pa kako da sploh dam pritožbo, če se ne da pogledat niti?
Jao jao

joggi79 je izjavil:

Saj se je realno tudi dvignila vrednost na trgu. Za isto hiso, ki sem jo kupil 2 leti nazaj, bi danes dal vsaj 50k vec.

big biznis , čestitam
i9 9900k | 32GB DDR4 3600Mhz RGB
RTX 2060 | 1TB M.2 SSD PCIe 3.0x4
1TB M.2 SSD PCIe 3.0x4 | Thermaltake View 71 TG RGB

Zgodovina sprememb…

kixs ::

joggi79 je izjavil:

Saj se je realno tudi dvignila vrednost na trgu. Za isto hiso, ki sem jo kupil 2 leti nazaj, bi danes dal vsaj 50k vec.


Ne gre za "realno" vrednost, ker ta je samo takrat ko nepremicnino prodas. Vmes so pa ciste spekulacije. Ker pride do kriznih obdobij, ko vse pada dol, a na GURSu bo ostala njihova ocena.

joggi79 ::

antartide je izjavil:

Meni še vedno aplikacija ni na voljo napiše.
Probal sem z vsemi možnimi browserji, ni šans! Windows 10 Pro.

Pa kako da sploh dam pritožbo, če se ne da pogledat niti?
Jao jao


Po moje tisti javni vpogled ne dela. Vsaj meni ne, ne na windowsih ne na macu ne na linuxu. Osebni vpogled, kjer se identificiras s svojim certifikatom pa mi na vseh treh dela.

antartide je izjavil:

joggi79 je izjavil:

Saj se je realno tudi dvignila vrednost na trgu. Za isto hiso, ki sem jo kupil 2 leti nazaj, bi danes dal vsaj 50k vec.

big biznis , čestitam

Zares nima veze, glede na to da sem jo kupil da bom notri zivel ne da jo bom prodajal :)

BCSman ::

Ima veze pa za oblast, da bo od tebe lahko posrkala toliko več davka za vzdrževanje miru v sistemu.

Mato989 ::

Generalni problem pri nepremicninskih davkih je to da spodbujajo ljudi v trosenje namesto v varcevanje za potomca....

Kot sem ze napisal... Zamislite si primer 2 sester ki sta se izsolali za dohtarco..... Enaka dobra placa... Obe sta imeli 2 otroka, ena je z otroci hodla non stop po svetu, zurala, druga pa non stop doma in kupila 3 flete tekom 40 let...

Ko gresta obe v penzijo je 1. V najemu in froca nimata pri 25tih kam, druga ima 3 flete in razdeli otrokom svoje varcevanje kot dobra mama....

No vsi ki hocete visje davke na nepremicnine hocete povedat da to kar pocne prva mama je prav in dobro za clovestvo, kar pa drzga pa ne... In bi jo radi kaznovali ker ni potovala okol in zapravljala za fancy zadeve...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

zmaugy ::

In seveda bojo davki naštelani tako, da se ne bo upoštevala tržna vrednost, tako da bojo Prekmurci plačevali za Ljubljančane.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

T743 ::

Kako najlažje znižati vrednost?

Sem že tuhtal, da bi prijavli nova okna, ki so bila zamenjana pred kratkim...ampak čemu? Ne bom sral sam sebi v žep.

nekikr ::

Mato: Zdaj si res odkril toplo vodo, čestitam. Nobelova nagrada za kuharijo ti ne uide ;)

Država zahteva, da potrošiš vse kar imaš in potem vzameš še kredit. Kapitalizem sloni na inflaciji in gospodarski rasti, brez nebrzdane potrošnje pa ne uspeva. Pa pustimo potem še to, da bi vso to teženje z globalnim segrevanjem in doomsday scenariji lahko enostavno uredili z zmanjšano potrošnjo vsega dreka, ki nam ga vsilijo, mi pa ga potem "nujno" potrebujemo za lepše življenje.

T743 je izjavil:

Kako najlažje znižati vrednost?

Sem že tuhtal, da bi prijavli nova okna, ki so bila zamenjana pred kratkim...ampak čemu? Ne bom sral sam sebi v žep.

Naseli par ciganov zraven, tržna vrednost bo padla kot kamen ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

T743 ::

Naseli par ciganov zraven, tržna vrednost bo padla kot kamen ;)

Ha ha ja tržna že ampak davek bodo upalili na njihov izračun...

T743 je izjavil:

Naseli par ciganov zraven, tržna vrednost bo padla kot kamen ;)

Ha ha ja tržna že ampak davek bodo upalili na njihov izračun...ki pa ciganov ne bo upošteval

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T743 ()

poweroff ::

Mimogrede, ravno sem gledal za eno staro in v dokaj slabem stanju hišo... in je GURSova cenitev za več kot 30.000 nižja kot skušajo prodati lastniki.

Zanimivo - ko sem videl hišo, sem tudi sam ocenil vrednost na zelo podobno kot jo je sedaj GURS. Me prav zanima, za koliko jo bodo na kocu prodali (in kdaj). :)
sudo poweroff

johnnyyy ::

poweroff je izjavil:

Mimogrede, ravno sem gledal za eno staro in v dokaj slabem stanju hišo... in je GURSova cenitev za več kot 30.000 nižja kot skušajo prodati lastniki.

Zanimivo - ko sem videl hišo, sem tudi sam ocenil vrednost na zelo podobno kot jo je sedaj GURS. Me prav zanima, za koliko jo bodo na kocu prodali (in kdaj). :)

To je vedno odvisno od nepremičnine do nepremičnine. Meni so na primer ocenili od 20-30% manj kot je tržna vrednost. Ampak glede na podatke, ki jih imajo je to tudi razumljivo.

poweroff ::

Kako pa ti ocenjuješ "tržno vrednost"?

Upoštevaš še čustveno komponento? ;)
sudo poweroff

nekikr ::

To delaš ti, ko opisuješ sveto zemljo. Ostali lahko pogledajo za koliko so se prodale primerljive nepremičnine v tistem okolišu.

Mato989 ::

Ne trzna vrednost je odvisna od osebnih preferenc.... Recimo za mene je flat ki ma odprt nezastekljen balkon vreden vec kot enak flet z zaprtim.... Enim pa obratno
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nekikr ::

Osebne preference niti niso tako zelo osebne in se jih lahko komot posploši. Zato ima recimo Ljubljana višje cene stanovanj kot Spodnja Vukojebina za Tremi gorami. Kaj si en specialec o tem misli na oceno cene nepremičnine ne igra neke vloge (hint: zato pa je model masovnega vrednotenja).

Mato989 ::

nekikr je izjavil:

Osebne preference niti niso tako zelo osebne in se jih lahko komot posploši. Zato ima recimo Ljubljana višje cene stanovanj kot Spodnja Vukojebina za Tremi gorami. Kaj si en specialec o tem misli na oceno cene nepremičnine ne igra neke vloge (hint: zato pa je model masovnega vrednotenja).



Seveda ima.... Znotraj podrocja ima zelo pomembno vlogo....

Tudi za 15 postov cene... Kot pravim, ce meni nekdo prodaja flez z zastekljenim balkonom mu odbijem vrednost toliko kolikor me stane restavracija balkona v prvotno stanje.... Moj kolega bi pa to smatral kot da je vredno komot 2k vec.... Torej pri fletu za 70k na stajerskem bi jaz sel dol 2 do 3k on pa gor 2k... Torej cca 5k razlike kar je vec kot 5 postov, meni je to ogromno.

Seveda pa to ne vpliva na nek splosen model lokacijskega vrednotenja
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Davek na nepremičnine (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Problemi človeštva
1114186564 (13709) MrStein
»

Kdaj se bo spet splačalo kupit nepremičnino? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17438579 (15266) kriptobog
»

Oddajanje stanovanja v najem je bajno dobičkonosen posel! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21058525 (40058) Mato989
»

Zakaj država ne obdavči nepremičnine, kot Američani? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7414665 (13151) Furbo

Več podobnih tem