» »

Nismo sami

Nismo sami

1 2 3
4
»

Spxy ::

7982884e je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Ena potencialna civilizacija na galaksijo. Vec je pa ze kr mal utopicno. Ce smo se bolj pesimisticni in recemo 1 potencialna civilizacija na vsakih 1000 galaksij je to se vedno sto milijonov civilizacij, ki nikoli ne bodo izvedele ena za drugo, kaj sele, da bi se srecale. Razen, ce kaksna ne pogrunta kake nove fizike.

Cloveka ne moremo spraviti do sosednjega planeta, kaj sele do sosednje zvezde. Sosednja galaksija je pa tako nepredstavljivo dalec, da lahko svetlobno hitrost presezemo za milijonkrat, pa bo se vedno dolgo trajalo, da pridemo do tja. :)

povprecno je razdalja med galaksijami 10 milijonov svetlobnih let, kar pomeni da neka napredna civilizacija lahko precka ta razkorak v nekaj deset milijonih let, ce uporablja neke pogone s konstantnim pospesevanjem; ce je imela ta civilizacija recimo nekaj 100 milijonov let "head-starta" potem ima neka druga civilizacija, ki je bila "pocasna" pri razvoju nekaj moznosti, da jo "tazgodnji" pridejo pogledat

je pa res da se ta leta hitro naberejo, tudi ce si neka super high tech replikatorska civilizacija z milijardo let head-starta, v vidnem vesolju je se vedno stotine milijard galaksij, brez FTL nacina potovanja ni variante


In zato je trditi da v vesolju ni drugih oblik življenja neumnost. Če ga mi ne vidimo še ne pomeni da ga ni.

tikitoki ::

7982884e je izjavil:

Leif je izjavil:


Nekateri zemeljski organizmi preživijo tudi izpostavljenost vakuumu in sevanjem vesolja.

prezivijo ja, tezko se pa iz tam kaj novega razvije, recimo kompleksne aminokisline itd.


Te se tezko razvijejo kjerkoli, ker sploh ne obstajajo.

tikitoki ::

Sam moras biti res posebne sorte, ce mislis, da imas pojma kako velika moznost je za razvoj zivljenja in recimo, inteligentnih vrst, ko ne obstaja niti en clovek, ki bi bil sposoben razloziti kako je zivljenje nastalo.

Kako lahko govoris o moznostih, ko niti najbolj pomemben faktor ni razjasnen.

nevone ::

tikitoki je izjavil:

Sam moras biti res posebne sorte, ce mislis, da imas pojma kako velika moznost je za razvoj zivljenja in recimo, inteligentnih vrst, ko ne obstaja niti en clovek, ki bi bil sposoben razloziti kako je zivljenje nastalo.

Kako lahko govoris o moznostih, ko niti najbolj pomemben faktor ni razjasnen.


Špekulacije so nujne, da se o stvari sploh razmišlja. Ne moreš čakati, da bo eden najprej nekaj dognal, da bi lahko razmišljal naprej. Se ne splača, niti ni produktivno. V juhi špekulacij se pa komu lahko tudi utrne pravilna ideja.

Podobno deluje evolucija, več ali manj strelja v prazno, okolje pa izloči neprimerne vzorce.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Blinder ::

99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

gruntfürmich ::

V novi življenje in tehnika je članek na to temo

In zanimivo je da so tudi drugi že imeli ideje da kristali lahko teoretično spadajo pod življenje, kot sem neodvisno tudi sam trdil.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Cruz ::

Blinder je izjavil:

Does Body Language Prove Bob Lazar Actually Worked On Alien Spacecraft At Area 51?
To nima veze. Tudi, če on dejansko verjame in se spomni, da je delal v Arei 51 še ne pomeni, da je v resnici delal. :) Človeški um je čudovita reč. Je pa vseeno zanimiv človek, bi spil kak štamprle z njim.

No, saj ni edini. Ja, ameriški stunti so obsedli veliko ljudi. Recimo še en:

The story of Canadian mechanical genius, Granger Taylor, who mysteriously disappeared after purportedly being invited on a space voyage by aliens. Resnico izveste v dokumentarcu. Spoiler: It's not aliens.

One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

7982884e ::

Spxy je izjavil:


In zato je trditi da v vesolju ni drugih oblik življenja neumnost. Če ga mi ne vidimo še ne pomeni da ga ni.

enako kot trditi da so.
kot sem napisal, v Drakovi enacbi in njenih faktorjih je precej, precej prevec negotovosti, iz riti potegnjenih verjetnosti, da bi kdorkoli rekel "ziher so" ali pa "ziher jih ni".

Mr.B ::

7982884e je izjavil:

Spxy je izjavil:


In zato je trditi da v vesolju ni drugih oblik življenja neumnost. Če ga mi ne vidimo še ne pomeni da ga ni.

enako kot trditi da so.
kot sem napisal, v Drakovi enacbi in njenih faktorjih je precej, precej prevec negotovosti, iz riti potegnjenih verjetnosti, da bi kdorkoli rekel "ziher so" ali pa "ziher jih ni".

Sem prepričan da igraš loto.Potem ti ne bo težko uotoviti kolikšna je vrjetnost zadetka lota prti vrejtnosti obstoja drugega inteligentnega bitja v vesolju.
Ampak sem prepričan da se ti bo že pri lotu ustavilo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

neverlucky ::

Bi bilo zanimivo vedet, kolikšen delež teh, ki zagovarjajo, da smo sami, je kristjanov po veroizpovedi.

toro69 ::

Bi bil presenečen, v obratni smeri.

neverlucky ::

Tudi to najbrz.

nekikr ::

Potem ti ne bo težko uotoviti kolikšna je vrjetnost zadetka lota prti vrejtnosti obstoja drugega inteligentnega bitja v vesolju.

Če imaš na vseh listkih napisani tudi številki 15 in 42, teh dveh pa ni v bobnu, potem boš razumel tudi tole enačbo gospoda Drakea.

reeves ::

nekikr je izjavil:

Potem ti ne bo težko uotoviti kolikšna je vrjetnost zadetka lota prti vrejtnosti obstoja drugega inteligentnega bitja v vesolju.

Če imaš na vseh listkih napisani tudi številki 15 in 42, teh dveh pa ni v bobnu, potem boš razumel tudi tole enačbo gospoda Drakea.

Mislim, da si ti tisti, ki ne razume Drake-ove enačbe.

Namen Drake-ove enačbe je izračunati kolikšna je verjetnost, da sta v bobnu tudi 15 in 42. Ne moreš kar trditi, da jih ni, ker vemo, da boben ni prazen. Zato vedno obstaja neka verjetnost, da sta v bobnu tudi 15 in 42. Pa četudi še tako majhna. Rezultat Drake-ove enačbe ne more biti nič, ker bi moral vsaj en faktor (katerikoli) biti nič. To pa vemo, da ni možno.

antartide ::

je tako pač da je ta omejitev svetlobne hitrosti. Ko doseže določeno hitrost (300.000km/s) za več rabi neskončno energije in pač ne da se v tem vakuumu hitreje. Še tako kako bi sploh človek lahko potoval tako hitro lol, malo morgen. Je pa to da ne smemo podcenjevat bodočnosti in če pridemo do leta recimo 50.000.000 in ohranimo tak napredek, potem bo možno marsikaj. Čez svetlobno pa se verjetno ne da, na žalost. ZF filmi in ostalo so pač sanje.
Druge civilizacije so nekatere že dosti bolj napredne od nas. Vesolje je preveliko da bi se neki kr tko potovalo po njemu. Glede na to da smo habitable planet in tehnološko nič kaj posebnega (šele zadnjih 100 let je bil sploh resen razvoj) , bi bli kar dobra tarča za kake civilizacije k bi se rad širile. Pa nikjer nobenega.
Še ugotavljamo marsikaj, tako da bo v bodočnosti možno kukat po exoplanetih , že zdej se da kar dosti ugotovit samo iz signature planeta. Nekaj sem tudi bral o direct imaging.
Prvo bo človek ugotovil kako živeti neskončno, potem bo počasi začel razmišljat o kolonizaciji. Če ne bo kakšna katastrofa (asteroid itd.)

Jaz mislim da je kar nekaj civilizacij po vesolju, je pa tudi problem to da je verjetno dosti življenja po vesolju, samo ne ravno tako razvitega na nivoju človeka. Poleg vseh pogojev more potem še gravitacija biti prava in tako dalje, idealni pogoji za inteligentno življenje so redki.

Na zemlji pa smo sami, vse tejle posnetki, teorije itd. , vse brezveze, 'alienov' ni bilo nikoli na zemlji, mogoče pa nas kdo opazuje, se počuti kdo opazovan lmao hec... Lahko nas nekdo opazuje in študira kako bo prišel do nas in nam pobral Zemljo.

7982884e ::

Mr.B je izjavil:

7982884e je izjavil:

Spxy je izjavil:


In zato je trditi da v vesolju ni drugih oblik življenja neumnost. Če ga mi ne vidimo še ne pomeni da ga ni.

enako kot trditi da so.
kot sem napisal, v Drakovi enacbi in njenih faktorjih je precej, precej prevec negotovosti, iz riti potegnjenih verjetnosti, da bi kdorkoli rekel "ziher so" ali pa "ziher jih ni".

Sem prepričan da igraš loto.Potem ti ne bo težko uotoviti kolikšna je vrjetnost zadetka lota prti vrejtnosti obstoja drugega inteligentnega bitja v vesolju.
Ampak sem prepričan da se ti bo že pri lotu ustavilo.

vidim da (spet) posmehljivo pametujes drugim.

zato te pozivam, da predstavis tak okviren izracun za to verjetnost. glede mojega znanja se ne sekiraj, verjetnost in statistiko sem imel na FRIju 10 (sicer nic v primerjavi z raketnimi znanstveniki tukaj, ampak ajde).

prosil bi tudi za obrazlozitev posameznih faktorjev in utemeljitev za njihove vrednosti.

bo slo, ali bos raje ignoriral poziv?

reeves je izjavil:

nekikr je izjavil:

Potem ti ne bo težko uotoviti kolikšna je vrjetnost zadetka lota prti vrejtnosti obstoja drugega inteligentnega bitja v vesolju.

Če imaš na vseh listkih napisani tudi številki 15 in 42, teh dveh pa ni v bobnu, potem boš razumel tudi tole enačbo gospoda Drakea.

Mislim, da si ti tisti, ki ne razume Drake-ove enačbe.

Namen Drake-ove enačbe je izračunati kolikšna je verjetnost, da sta v bobnu tudi 15 in 42. Ne moreš kar trditi, da jih ni, ker vemo, da boben ni prazen. Zato vedno obstaja neka verjetnost, da sta v bobnu tudi 15 in 42. Pa četudi še tako majhna. Rezultat Drake-ove enačbe ne more biti nič, ker bi moral vsaj en faktor (katerikoli) biti nič. To pa vemo, da ni možno.
lahko je bilokateri faktor zelo zelo blizu nicli, tako blizu nicli da ti tudi vsa ta sirnost vesolja ne pomaga. potence so mocna stvar :)
imamo premalo/nic poglobljenega znanja o posameznih mehanizmih itd., ter premajhen vzorec (samo zemlja, kolikor nam je znano samo enkrat - vse izvira iz ene prvinske vrste primitivne pra-celice), da bi delali zanesljive zakljucke o kateremkoli faktorju v tej enacbi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7982884e ()

jype ::

7982884e je izjavil:

prosil bi tudi za obrazlozitev posameznih faktorjev in utemeljitev za njihove vrednosti.
Pa saj to je že narejeno. Bolj, ko smo vesolje sposobni opazovati, višje so ocene za mnoge faktorje, ki so se pred časom zdele znatno nižje.

reeves ::

antartide je izjavil:

je tako pač da je ta omejitev svetlobne hitrosti. Ko doseže določeno hitrost (300.000km/s) za več rabi neskončno energije in pač ne da se v tem vakuumu hitreje. Še tako kako bi sploh človek lahko potoval tako hitro lol, malo morgen. Je pa to da ne smemo podcenjevat bodočnosti in če pridemo do leta recimo 50.000.000 in ohranimo tak napredek, potem bo možno marsikaj. Čez svetlobno pa se verjetno ne da, na žalost. ZF filmi in ostalo so pač sanje.

Ni vse tako enostavno. To, da ne moremo potovati hitreje od svetlobe še ne pomeni, da se ne da od točke A do točke B priti hitreje od svetlobe. Strukturne težave bomo zaenkrat prezrli seveda.

7982884e je izjavil:

lahko je bilokateri faktor zelo zelo blizu nicli, tako blizu nicli da ti tudi vsa ta sirnost vesolja ne pomaga. potence so mocna stvar :)
imamo premalo/nic poglobljenega znanja o posameznih mehanizmih itd., ter premajhen vzorec (samo zemlja, kolikor nam je znano samo enkrat - vse izvira iz ene prvinske vrste primitivne pra-celice), da bi delali zanesljive zakljucke o kateremkoli faktorju v tej enacbi.

Seveda je lahko. No, v bistvu nam največ problemov delajo f1, fi in fc. Zato sem pa tudi napisal, da se močno špekulira z vrednostmi.

Ampak dejstvo, da vemo, da vrednosti niso nič, je več kot dovolj, da vlagamo v znanost, raziskujemo, opazujemo, itd. Treba je vedeti, da s samo enačbo ni nič narobe. Problem je v nas, ker ne znamo določiti njenih faktorjev. Z raziskovanjem bomo možne razpone faktorjev znatno znižali.

Curly ::

Zdaj mi je padlo na pamet :) Slej ko prej, bo verjetno možno prenesti, prebrati, našo zavest, spomine... To bi posledično pomenilo, da bi ''živeli' 'večno. Po mojem mnenju bi tako lažje prišli na druge planete kot pa s potovanjem hitrejšim od svetlobe. Med drugim se mi zdi bolj verjetno prenašanje spominov, kot pa tehnologija, ki bi človeškem telesu omogočila večno življene - možnost dolžine življenja, s katerim bi nekdo lahko prišel do planeta zemlja2.

anyway, ideja za ZF film, ampak se mi zdi pa zanimiva.

TheBlueOne ::

Curly je izjavil:

Zdaj mi je padlo na pamet :) Slej ko prej, bo verjetno možno prenesti, prebrati, našo zavest, spomine... To bi posledično pomenilo, da bi ''živeli' 'večno. Po mojem mnenju bi tako lažje prišli na druge planete kot pa s potovanjem hitrejšim od svetlobe. Med drugim se mi zdi bolj verjetno prenašanje spominov, kot pa tehnologija, ki bi človeškem telesu omogočila večno življene - možnost dolžine življenja, s katerim bi nekdo lahko prišel do planeta zemlja2.

anyway, ideja za ZF film, ampak se mi zdi pa zanimiva.


To je mozno ze kar dolgo. Na tak nacin pisatelji zivijo vecno. :)

Cruz ::

Curly je izjavil:

Med drugim se mi zdi bolj verjetno prenašanje spominov, kot pa tehnologija, ki bi človeškem telesu omogočila večno življene - možnost dolžine življenja, s katerim bi nekdo lahko prišel do planeta zemlja2.
Glede večnosti življenja nam ni potrebno "pobegniti" iz telesa. Konstantno pomlajevanje telesa(kar nekaj se dogaja) bi nam brez problema omogočilo večno življenje - ampak bi seveda lahko še vedno umrli v nesrečah. Za fizično potovanje po vesolju bi bila seveda boljša kakšna sci-fi rešitev, naše telo je šibko. Saj nam ni treba fizično hoditi, izkoristimo AI.

Jaz ne verjamem, da bo kdaj možno uploadati zavest in normalno dalje živeti med enkami in nulkami. Poudarek na normalno. Seveda dopuščam možnost, ampak sem pesimističen glede tega, čeprav bi tudi sam rade volje hedonistično in brez omejitev rinil v večnost kot v Black Mirror-ju. Preveč malih faktorjev je, ki so lahko usodne narave. Naša edina šansa za večno življenje je v telesu. V bistvu bi lahko dosegli možnost pomladitve telesa že v tem stoletju. Glede tega sem precej optimističen, da bomo.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

mahoni ::

Cruz je izjavil:

Naša edina šansa za večno življenje je v telesu. V bistvu bi lahko dosegli možnost pomladitve telesa že v tem stoletju. Glede tega sem precej optimističen, da bomo.

Kako pa bos futral vsa ta mlada telesa?

Cruz ::

mahoni je izjavil:

Cruz je izjavil:

Naša edina šansa za večno življenje je v telesu. V bistvu bi lahko dosegli možnost pomladitve telesa že v tem stoletju. Glede tega sem precej optimističen, da bomo.

Kako pa bos futral vsa ta mlada telesa?
Hm, kje vidiš problematiko?
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

nekikr ::

Da najbrž ni nikogar, ki bi si želel živeti večno. Ja, to so sanje vseh, ampak ima marsikdo vsega dovolj že na polovici. Bolj realno, za potovanje med zvezdami in širše bi bil ali upload, ali pa hibernacija. Da bi moral preživeti 500 let recimo na neki ladji v upanju, da prideš do najbližje zvezde se sliši super. Ene pol minute, potem bi si pa premislil.

Cruz ::

nekikr je izjavil:

Da najbrž ni nikogar, ki bi si želel živeti večno. Ja, to so sanje vseh, ampak ima marsikdo vsega dovolj že na polovici.
Bi se trenutno strinjal, ampak sem prepričan, da bi se lahko zaposlili, ko bi se zavedali, da bomo živeli večno.

nekikr je izjavil:

Bolj realno, za potovanje med zvezdami in širše bi bil ali upload, ali pa hibernacija. Da bi moral preživeti 500 let recimo na neki ladji v upanju, da prideš do najbližje zvezde se sliši super. Ene pol minute, potem bi si pa premislil.
Hibernacija bi bila obvezna. Morda tudi na Zemlji, če bomo živeli večno. Če meniš, da bo desetletje bedno, se ga lahko odločiš prespati. Ko se zbudiš, te čaka dokumentarec. :)
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

24ur: 'Prepričan sem, da bomo našli življenje zunaj našega Osončja' (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
698206 (5979) Machete
»

Obeta se nam največje iskanje Nezemljanov v zgodovini (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
28664912 (52968) garamond
»

V jezeru Vostok mrgoli življenja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
17948494 (43242) FlyingBee
»

The search for life: The Drake Equation (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
34639282 (35117) Thomas

Več podobnih tem