» »

Nismo sami

Nismo sami

1
2
3 4

zmaugy ::

TheBlueOne je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Za začetek naj naredijo vesoljsko plovilo na majhne eksplozije in ga iz oddaljene orbite pošljejo do Marsa ali kaj podobnega.
Iz izkušenj pri tem se lahko kaj naučimo.
Ampak za to trenutno še ni ekonomskega motiva, zato se tudi talenti ukvarjajo z drugimi stvarmi, za katere so na voljo finance.


In kako ti to pomaga, da prides kam dlje? To naceloma znamo in seveda ni zelo zanimivo. Lahko pa vse resurse pokuris, da naselis nekaj ljudi na Mars in se naucis kaj bi lahko pocel po vesolju, ce bi bilo dosegljivo. :)

Ampak na kocu prides do iste omejitve, kjer si morda samo brezveze zapravil resurse.


Ker najprej se naučiš stati in hoditi in nato teči.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

kjut ::

Eh..zakaj bi sploh hotl stopt v stik z nasim planetom ce so tolk bolj razviti, kvecjemu imajo ze tehnologijo za skrivat se da majo ljubi mir ustvarjat raziskvat dalje podobn kot mi njih I guess??!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

techuser ::



Rad bi spoznal tega umetnika, ki je absolutno natančno v digitalnem zapisu naredil to umetnino. Da ne bi kdo res verjel da je šel kdo s traktorjem ribat (bi mogel bit pa res natančen). Sem bral da je to nastalo v nekaj minutah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

zmaugy ::

kjut je izjavil:

Eh..zakaj bi sploh hotl stopt v stik z nasim planetom ce so tolk bolj razviti, kvecjemu imajo ze tehnologijo za skrivat se da majo ljubi mir ustvarjat raziskvat dalje podobn kot mi njih I guess??!!


Če gre za to, je možnih razlogov več kot jih premore domišljija.
Zakaj hodeče opice ubijajo nosoroge in jim režejo tiste rogove, ki jih potem meljejo in konzumirajo? Makes no sense… >:D
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Gury ::

keba je izjavil:

Če kdo misli, da smo v celotnem vesolju popolnoma sami je zelo aroganten oziroma nerazgledan.

Sigurno obstajajo nekakšne oblike življenja, je pa veliko vprašanje v kakšni obliki in naprednosti.
Glede na to, da je vesolje staro 14.000 milijard let in verjetno neskončno široko, da se je v vsem tem času in prostoru neka oblika življenja razvila le pri nas je malo za lase privlečeno, še posebej ker je ocenjeno, da je (vsaj za našo obliko življenja) primernih vsaj 100 milijonov planetov, pa jih je verjetno še precej več.


Vesolje ni neskončno, se pa širi. V vesolju nismo sami, saj je zelo majhna verjetnost, da pri milijardi zvezd v naši galaksiji in v miljardo galaksij s približno tolikim številom zvezd ne bi bilo drugih vsaj toliko razvitih bitij, kot smo mi.

Živimo v materialnem svetu, tako je tudi vesolje, ki nam ga je dal Bog. Zato moramo ceniti naše življenje, ki nam ga je podaril.

jype ::

techuser je izjavil:

Sem bral da je to nastalo v nekaj minutah.
Jaz sem pa v zadnji številki medicinske revije bral, da so posamezni simptomi shizofrenije prisotni pri več kot četrtini prebivalstva.

Stalinovic ::

Vesoljci so dober opij za ljudstvo, da ne gledajo preveč kaj se dogaja okoli njih.

Cange ::

zmaugy je izjavil:

Ja, naj bi bilo neskončni vesolj, vse skupaj bi si naj predstavljali kot peno, kjer je vsak mehurček vesolje s svojimi specifikami.


Lahko da smo v arhivu prototipov, ki nas je ustvaril eden izmed neskončnih "bogov".

techuser ::

Jaz verjamem, da obstajajo tudi civilizacije, ki so se razvile drugače od nas, pod drugačnimi pogoji. Toliko je pogojev za življenje v vesolju, da je škoda besed. Tudi mali beli z velikimi glavami, so morda le človeška rasa, ki se je preko miljard let (nekje drugje seveda) razvila do takšne oblike. (To si seveda ne bi želeli:) Ali smo sami ali ne? Jaz mislim da je človek (takšen kot smo sedaj mi) ravno zlata sredina, tako kot si ga je Bog zamislil kot popolnega, da nisi v eni ali drugi skrajnosti. Tudi jaz verjamem, da je na miljarde vesolj (ne samo naše), ampak povsod bi rekel, da se lahko razvije človek, le pod drugačnimi pogoji ali celo podobnimi. Sej če je Einstein govoril o tem, da je čas iluzija in da je energija vse (in večna), potem po logiki tudi po koncu vesolja, ponovno nekje drugje poči (nov bigbang, pa se sprosti vse kar se je nabiralo tako dolgo). Life - Death - Life - Death - Life (neskončen krog) Eni se ukvarjajo kaj je bilo pred začetkom vesolja, jaz bi jim rekel preprosto: prejšnje vesolje. (ker čas se ne začne od 0 in končna pri 10, ampak se pri 10 spet ponovno začne (to pomeni, da se res nikoli ne konča). Obstaja tudi teorija praznine neodvisnega obstoja, ki pa jasno ponazarja, da nič ne obstaja neodvisno, vse je povezano, tam kjer se nekaj konča, se nekaj drugega spet začne in obratno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

FTad ::

Gury je izjavil:

keba je izjavil:

Če kdo misli, da smo v celotnem vesolju popolnoma sami je zelo aroganten oziroma nerazgledan.

Sigurno obstajajo nekakšne oblike življenja, je pa veliko vprašanje v kakšni obliki in naprednosti.
Glede na to, da je vesolje staro 14.000 milijard let in verjetno neskončno široko, da se je v vsem tem času in prostoru neka oblika življenja razvila le pri nas je malo za lase privlečeno, še posebej ker je ocenjeno, da je (vsaj za našo obliko življenja) primernih vsaj 100 milijonov planetov, pa jih je verjetno še precej več.


Vesolje ni neskončno, se pa širi. V vesolju nismo sami, saj je zelo majhna verjetnost, da pri milijardi zvezd v naši galaksiji in v miljardo galaksij s približno tolikim številom zvezd ne bi bilo drugih vsaj toliko razvitih bitij, kot smo mi.

Živimo v materialnem svetu, tako je tudi vesolje, ki nam ga je dal Bog. Zato moramo ceniti naše življenje, ki nam ga je podaril.


kaj zdaj njega vkljucujes v to debato? :P

Gury ::

Se opravičujem, ampak sem ga moral omenit :)

HappyPills ::

Neil deGrasse Tyson pravi, da ocenjuje, da trenutno vemo okol 4% glede vsemirja. Torej praktično nič :).

BigWhale ::

zmaugy je izjavil:

PS: Alfa Centauri je res blizu, kolikor sem zasledil ima planete. Nekje je treba začeti, morda bi pa imeli srečo. Če ne, bi se pa iz tega naučili potovati še hitreje.


Alpha Centauri nima planetov. Planet je pri Proximi Centauri, je sicer v obmocji kjer bi v teoriji lahko obstajala tekoca voda na planetu, vendar pa so vsi drugi pogoji precej mimo.

Tam nimamo kaj pametnega poceti, razen tega, da mal pofirbcamo in pogledamo kaj se dogajal.

nekikr ::

HappyPills je izjavil:

Neil deGrasse Tyson pravi, da ocenjuje, da trenutno vemo okol 4% glede vsemirja. Torej praktično nič :).

To je navadno nabijanje. Trenutno vemo zgolj 2,14% vsega in nikakor 4%.

BigWhale ::

nekikr je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Neil deGrasse Tyson pravi, da ocenjuje, da trenutno vemo okol 4% glede vsemirja. Torej praktično nič :).

To je navadno nabijanje. Trenutno vemo zgolj 2,14% vsega in nikakor 4%.


Prava stevilka je v resnici 2,06%. Sam ne povedat kje ste zvedl, da ne bo kakih problemov.

HappyPills ::

Vidva vesta malo manj jasno. Nismo vsi razgledani.

zmaugy ::

BigWhale je izjavil:

zmaugy je izjavil:

PS: Alfa Centauri je res blizu, kolikor sem zasledil ima planete. Nekje je treba začeti, morda bi pa imeli srečo. Če ne, bi se pa iz tega naučili potovati še hitreje.


Alpha Centauri nima planetov. Planet je pri Proximi Centauri, je sicer v obmocji kjer bi v teoriji lahko obstajala tekoca voda na planetu, vendar pa so vsi drugi pogoji precej mimo.

Tam nimamo kaj pametnega poceti, razen tega, da mal pofirbcamo in pogledamo kaj se dogajal.


Vse je del istega sistema treh zvezd, ki so gravitacijsko povezane med sabo. Alfa Centauri A in B sta bližje skupaj, Alfa Centauri C (ali Proxima Centauri) pa kroži okoli A in B.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

gruntfürmich ::

nekikr je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Neil deGrasse Tyson pravi, da ocenjuje, da trenutno vemo okol 4% glede vsemirja. Torej praktično nič :).

To je navadno nabijanje. Trenutno vemo zgolj 2,14% vsega in nikakor 4%.

% česa? EM valovanja nastalo izpred miljard let?
fak ej, odkrivamo šele zakaj smo prilepljeni na zemljo, eni pa halucinirajo o poznavanju %-ov vesolja...;((
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

BigWhale ::

zmaugy je izjavil:

Vse je del istega sistema treh zvezd, ki so gravitacijsko povezane med sabo. Alfa Centauri A in B sta bližje skupaj, Alfa Centauri C (ali Proxima Centauri) pa kroži okoli A in B.


Ja v trozvezdju Alpha Centauri je en planet, krozi pa okrog zvezde Proxime Centauri. Ampak, ce hocemo iti tja moramo iti do Proxime Centauri, ne samo do trozvezdja. :)

nekikr ::

gruntfürmich je izjavil:

nekikr je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Neil deGrasse Tyson pravi, da ocenjuje, da trenutno vemo okol 4% glede vsemirja. Torej praktično nič :).

To je navadno nabijanje. Trenutno vemo zgolj 2,14% vsega in nikakor 4%.

% česa? EM valovanja nastalo izpred miljard let?
fak ej, odkrivamo šele zakaj smo prilepljeni na zemljo, eni pa halucinirajo o poznavanju %-ov vesolja...;((

Glej, če si ti neizobražen je to tvoj problem. Čez dva ni bo narejen Academy level 12, samo še nekaj lesa in kamna rabimo in bomo o vesolju vedeli že 2,46%.

JanBrezov ::

HappyPills je izjavil:

Neil deGrasse Tyson pravi, da ocenjuje, da trenutno vemo okol 4% glede vsemirja. Torej praktično nič :).

Prilagam vir zgornje izjave:

Cruz ::

Drugače pa ja. NLP-ji so le ameriška letala. Testirajo različne stvari. "Zakaj so potem pri US Navy povedali, da ne vedo kaj so?" Ker je top secret. Kdor je delal v javni upravi ve kako glupo poteka komunikacija. Nihče ne ve vsega in informacije se skrivajo. Zato pa taka disfunkcionalnost. Isto je v Ameriki. Lepo je bilo prikazano v dokumentarcu Zero Days, kjer so iz ene ameriške državne organizacije prijavili virus kot potencialno grožnjo, medtem ko je bil virus produkt druge ameriške državne organizacije. :) Recimo ena morebitna razlaga novice na hitro.

HappyPills je izjavil:

Vidva vesta malo manj jasno. Nismo vsi razgledani.
To, koliko vemo je bolj filozofsko vprašanje. Tyson pa je že večkrat dokazal, da je bolj slab filozof.

Drugače pa bi bilo bolj korektno povedati: ... NdGT ocenjuje, da smo trenutno prepričani, da vemo okol 4% glede vsemirja. Torej praktično nič :). . Pri indukciji (lahko) en protiprimer poruši celo premiso, zato ne moremo biti 100% prepričani, da nekaj vemo. Verjamem, da nisi slabo prevedel, ker pač gre za Tyson-a.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Jarno ::

Dobro vprašanje je, če je sploh možno zaobiti c - bariero, torej vsaj komunicirati hitreje od svetlobne hitrosti.
Če ne, potem je "Window of opportunity" za bližnje srečanje praktično neobstoječ.
#65W!

HappyPills ::

Torej 4%, a se zna zgoditi da bo to jutri le še 3%. In vendar se vrti.

zmaugy ::

BigWhale je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Vse je del istega sistema treh zvezd, ki so gravitacijsko povezane med sabo. Alfa Centauri A in B sta bližje skupaj, Alfa Centauri C (ali Proxima Centauri) pa kroži okoli A in B.


Ja v trozvezdju Alpha Centauri je en planet, krozi pa okrog zvezde Proxime Centauri. Ampak, ce hocemo iti tja moramo iti do Proxime Centauri, ne samo do trozvezdja. :)


Znane tudi kol Alfa Centauri C, ki je zunanja zvezda trozvezdja.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

shawshank ::

Bližnja srečanja z nezemljani so povsem fikcija. Če si kot civilizacija sposoben prepotovati medzvedne razdalje, si sposoben planet kot je Zemlja tudi opazovati z večje razdalje kot je nek NLP.
Čeprav logika narekuje, da se živa bitja razvijajo po načelu evolucije, ni za zanemarit tega, da se namesto ogljikovega življenja nekje drugje razvije življenje na osnovi silicija (saj bi se na kemičnem nivoju lahko tvorile podobno kompleksne vezi kot pri ogljiku) popolnoma drugih dimenzij časa in prostora.

Sem mnenja, da v vesolju nismo sami, vendar smo precej "zgodnji", saj je vesolje še dokaj mlado, glede na njegovo maksimalno potencialno starost. Vsako napredno civilizacijo (ki bi bila sposobna medzvezdnega potovanja) bi lahko seveda zaznali, saj bi oddajala več "odpadne toplote", kot nek ostali deli vesolja, ki ga vidimo. O tem, zakaj kljub statistiki življenja drugje ne zaznamo govorijo Fermijevi Paradoksi.

Meni osebno se najbolj verjeten princip Velikih Filtrov - torej da mora neka civilizacija čez par preprek, da postane medzvedzna civilizacija. Te prepreke so lahko preproste (večcelični organizmi) ali bolj kompleksne (razvoj zavesti, uporaba ognja - npr. neka civilizacija, ki živi pod vodo je lahko izjemno napredna, telepatska, ampak brez uporabe ognja ne bodo mogli v vesolje).
Pa vam?

Zgodovina sprememb…

Miki N ::

shawshank je izjavil:


Sem mnenja, da v univerzi nismo sami, vendar smo precej "zgodnji", saj je univerza


Običajno ne težim s slovnico... ampak to je bolelo kot še nikoli.

"Univerzum" je pametna tujka za vesolje. Pa saj z "vesoljem" ni nič narobe, se razumemo. ;)

shawshank ::

Miki N je izjavil:


"Univerzum" je pametna tujka za vesolje. Pa saj z "vesoljem" ni nič narobe, se razumemo. ;)


Opa, se pozna da je večina materiala o tem v angleščini. Popravil.

Miki N ::

shawshank je izjavil:

Miki N je izjavil:


"Univerzum" je pametna tujka za vesolje. Pa saj z "vesoljem" ni nič narobe, se razumemo. ;)


Opa, se pozna da je večina materiala o tem v angleščini. Popravil.


Ni panike.

Drugače pa se mi zdi tovrstno vehamentno letanje po atmosferi planeta z naprednim pogonskim sistemom ... ne preveč diskretna dejavnost. Zdaj ali jo znaš prikriti ali pa ti je vseeno. Samo potem ni teorije, da ostane samo pri par pilotih. Pričakoval bi torej več parov oči.

Na koncu me vse skupaj spominja bolj na pilota iz uvoda tega legendarnega komada:

AngelOfDeath ::

Pa gremo malo za zabavo.

Nismo sami.

Vedo vse o nas.

Zakaj nas ne kontaktirajo ?

Kdo je to rekel ?

Kontaktiranje sploh ni težava. Težava je v tem da smo kot "živalski vrt" in se nočejo ukvarjati z nami.
Dali so nam elektriko, nuklearno energijo. In prvo kaj mi naredimo je to da hočemo uničiti planet na katerem živimo. Pa lepo te prosim kdo se bo z vami ukvarjal.


Besedo Bog ste popolnoma uničili tako da sedaj nima nobenega pomena.
"bog" ne živi v nobeni stavbi, in nima nobenega pomočnika.

V bistvu je to energija. ki ve vse. In ko veš kaj to je ne potrebuješ drugega.


Kaj se tiče tehnologije pa vem samo to da ne rabijo orožja, saj so že zdavnaj prerasli otroška leta.
Doseg komunikacije je neskončen. In ne potrebuješ naprav za njo.
edit: Slovnica

reeves ::

JanBrezov je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Neil deGrasse Tyson pravi, da ocenjuje, da trenutno vemo okol 4% glede vsemirja. Torej praktično nič :).

Prilagam vir zgornje izjave:

Tale 4% se gre o sestavi vesolja. Ne pa o poznavanju. Če vemo iz česa je nekaj sestavljeno, še ne pomeni, da tudi vemo kako funkcionira. "Vemo" pa najbrž nekje 10-9999% vsega (cifra je izmišljena).
Nam je pa znano iz česa je vesolje:
4% Merljiva oz. zaznavna snov (ta del nam je jasen)
cca. 70% Dark energy (vemo da je, ampak ne vemo točno kaj je)
cca. 26% Dark matter (velja nekako isto, kot za dark energy)

jype ::

AngelOfDeath je izjavil:

Zakaj nas ne kontaktirajo ?
Saj nekatere redno kontaktirajo.

Miki N ::

AngelOfDeath je izjavil:


Dali so nam elektriko, nuklearno energijo.


Lahko bi nam dali še kake v redu tablete. Ne resno, nekam nedomiselno selektivni so bili pri prenosu tehnologije.

Curly ::

Prisotni so bili že pri gradnji piramid.
Srečate jih pa lahko vsak petek, tam zadaj za cerkvijo.

jype ::

Curly je izjavil:

Srečate jih pa lahko vsak petek, tam zadaj za cerkvijo.

Cruz ::

Curly je izjavil:

tam zadaj za cerkvijo.
Niso tam satanistični klani, ki žrtvujejo mačke in otroke? :O
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Leif ::

Verjetno gre za kakšen top secret projekt.
Za morebitne napredne civilizacije na drugih planetih, lahko upravičeno domnevamo, da imajo dovolj svojih problemov in ne zapravljajo ogromnih resursov za medzvezdna potovanja.
In po vsem tem nas še kontaktirali ne bi, rahlo dvomim...

nevone ::

Razsežnost vesolja nikakor ni zadosten indikator, da še kje obstaja življenje. Je lahko tudi indikator, da ne obstaja in sicer zato, ker pri takšnih razsežnostih in razdaljah med planeti, zvezdami in galaksijami je predvsem možnih ogromno več neugodnih postavitev kot ugodnih. Težko naletiš na situacijo, ki omogoča življenje, ki lahko traja dlje časa.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Timurlenk ::

Wtf, božansko se nam razkriva že deset tisoče let. Od Śruti do Guru Granth Sahiba do Jezusa, Mohameda, Joseph Smitha in tisočev drugih primerov. Vi se pa sprašujete o "nastanku" življenja in vesolja. jejejej
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

PrihajaNodi ::

TheBlueOne je izjavil:

Seveda je verjetnost, da je se kje zivljenje po nasem kopitu visoka glede na velikost vesolja. Problem je, da je verjetnosti visoka tudi, da smo sami v nasi galaksiji.

Dejstvo pa je, da so razdalje tako velike, da je zivljenjska doba cloveka prekratka. Sicer je lepo, ce kdo verjame v neskoncne moznosti, ampak tu nas kar dobro zafrkavajo fizikalne omejitve.


Ce bodo ze prisli k nam oziroma so tu bili je njihova tehnologija superiorna in nas gledajo kot mravlje. Saj ne mislis da bodo te razdalje obiskovali s pilatusom.

zmaugy ::

nevone je izjavil:

Razsežnost vesolja nikakor ni zadosten indikator, da še kje obstaja življenje. Je lahko tudi indikator, da ne obstaja in sicer zato, ker pri takšnih razsežnostih in razdaljah med planeti, zvezdami in galaksijami je predvsem možnih ogromno več neugodnih postavitev kot ugodnih. Težko naletiš na situacijo, ki omogoča življenje, ki lahko traja dlje časa.

o+ nevone


Glede na mnenje precejšnjega števila znanstvenikov je celo na Marsu življenje že obstajalo (čeprav so se v letih po objavi pojavile alternativne razlage).

https://www.space.com/33690-allen-hills...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

nevone ::

zmaugy je izjavil:

nevone je izjavil:

Razsežnost vesolja nikakor ni zadosten indikator, da še kje obstaja življenje. Je lahko tudi indikator, da ne obstaja in sicer zato, ker pri takšnih razsežnostih in razdaljah med planeti, zvezdami in galaksijami je predvsem možnih ogromno več neugodnih postavitev kot ugodnih. Težko naletiš na situacijo, ki omogoča življenje, ki lahko traja dlje časa.

o+ nevone


Glede na mnenje precejšnjega števila znanstvenikov je celo na Marsu življenje že obstajalo (čeprav so se v letih po objavi pojavile alternativne razlage).

https://www.space.com/33690-allen-hills...


Jaz si ne upam trditi, ali smo edini ali nismo, zgolj izpostavila sem nasprotno možno enostavno sklepanje, ki izhaja iz razsežnosti Vesolja.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nekikr ::

Ce bodo ze prisli k nam oziroma so tu bili je njihova tehnologija superiorna in nas gledajo kot mravlje. Saj ne mislis da bodo te razdalje obiskovali s pilatusom.

Zakaj bi pa potem sploh prišli k nam? Zaradi nas ne (čeprav izgleda, da inteligenca niti najmanj ni razširjena skozi vesolje - še na Zemlji je ni kaj dosti). Zaradi...česa potem? Zemlja ni nič kaj poseben kamen, takih in podobnih je še cel kup tam zunaj. Zakaj bi potem sploh prišli? Gledat mravlje?

PrihajaNodi ::

nekikr je izjavil:

Ce bodo ze prisli k nam oziroma so tu bili je njihova tehnologija superiorna in nas gledajo kot mravlje. Saj ne mislis da bodo te razdalje obiskovali s pilatusom.

Zakaj bi pa potem sploh prišli k nam? Zaradi nas ne (čeprav izgleda, da inteligenca niti najmanj ni razširjena skozi vesolje - še na Zemlji je ni kaj dosti). Zaradi...česa potem? Zemlja ni nič kaj poseben kamen, takih in podobnih je še cel kup tam zunaj. Zakaj bi potem sploh prišli? Gledat mravlje?


Mogoce surovin? Saj ljudje tudi opazujemo mravlje.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Leif ::

Življenje najde pot. Glede na to, da imamo že na Zemlji organizme, ki živijo v nepredstavljivih pogojih na dnu oceana ob black smokerjih in pa bakterije, ki preživijo na zunanji strani vesoljskih postaj, je čisto realno domnevati, da življenje obstaja še kje. Možno, da že v našem sončnem sistemu, pod zmrznjenim oceanom Evrope npr.

PrihajaNodi ::

Leif je izjavil:

Življenje najde pot. Glede na to, da imamo že na Zemlji organizme, ki živijo v nepredstavljivih pogojih na dnu oceana ob black smokerjih in pa bakterije, ki preživijo na zunanji strani vesoljskih postaj, je čisto realno domnevati, da življenje obstaja še kje. Možno, da že v našem sončnem sistemu, pod zmrznjenim oceanom Evrope npr.


Meh bakterije...bolje bi bilo najti kako drugo civilizacijo.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Cruz ::

PrihajaNodi je izjavil:

Leif je izjavil:

Življenje najde pot. Glede na to, da imamo že na Zemlji organizme, ki živijo v nepredstavljivih pogojih na dnu oceana ob black smokerjih in pa bakterije, ki preživijo na zunanji strani vesoljskih postaj, je čisto realno domnevati, da življenje obstaja še kje. Možno, da že v našem sončnem sistemu, pod zmrznjenim oceanom Evrope npr.


Meh bakterije...bolje bi bilo najti kako drugo civilizacijo.
To bo kar težko. Če ignoriramo razdalje in se osredotočimo na sama bitja: pri nas je šlo nekaj hudo narobe(seveda v dobrem smislu) in smo razvili intelekt, drugače bi izumrli, ker smo fizično precej slabi. Recimo bilder se lahko skrije v primerjavi s povprečno opico kar se tiče mišične mase.

Evolucijo lahko apliciramo na celo vesolje. Torej, da bi se našla neka civilizacija, ki je pametna, samozavedna itd., bi moralo iti nekaj hudo narobe v njihovem evolucijskem ciklu. Da ne omenjamo, da bi se lahko zgodilo, da bi takšna vrsta izumrla. Tudi mi bi lahko izumrli konec koncev, smo imeli kar srečo. Če najdemo najstarejšo civilizacijo, še ne pomeni, da bo tudi najpametnejša. Že, če pogledamo najstarejše živali na našem planetu vidimo, da starost ne vpliva na razvoj intelekta. Okolje vpliva. Mi smo morali nekako preživeti in evolucija nam je dala to orodje. Pri drugi civilizaciji bi se moralo enako zgoditi. Seveda je malce preveč simplistično takole napovedovati, ker ni nujno, ampak mislim, da ni najslabši argument zakaj bi lahko mi bili edina inteligentna(v našem smislu) vrsta v vesolju. Ta evolucijska danost nam hkrati predstavlja prekletstvo, ker smo edinstveni. V bistvu smo premagali naravo(v smislu, da jo lahko prelesičimo - recimo spolni odnos samo zaradi užitka). Ne vemo še kako točno se razvije samozavednost oz. kaj sploh je, vemo pa, da je pogoj za inteligenco(v našem smislu).
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

PrihajaNodi ::

In kaj ce so oni starejsi od nas in so se hitreje razvili? Mogoce smo za njih kot igrica sims.
Mogoce jim je dolgcas in se spilajo bogove.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

garamond ::

nekikr je izjavil:

Matejjjjj je izjavil:

med vrsticami, verjetno nismo sami, sklepam iz povedanega s strani US Navy. Ker tole na posnetku je uradno resnično, jasno pa je, da tega človek ni zmožen.

https://edition.cnn.com/2019/09/18/poli...

Dejansko so povedali, takole še malo bolj med vrsticami, da so to vesoljski čarovniki iz naše votle Zemlje! Končno so, med vrsticami, jasno povedali, da je vse to res in da so tudi v Roswellu secirali nezemljane. Noro kaj vse so povedali med vrsticami.
Votla zemlja me spomni na legendarne Slo-Tech teme, ki jih je odpiral uporabnik globalna80. Odkar je dosegel Nirvano, ne sodeluje več na forumu, in nismo več pod žarki njegove modrosti.

Spominjam na nekaj njegovih idej:
  • Redefinicija energije (spiritualna)
  • Hipoteza o špiralah
  • Predictive Programming
  • Votle zemlje ("Po enih teorijah naj bi bili planeti votli, s središčem, ki naj bi imel pozitiven vpliv približno kot sonce, z ugodnimi življenskimi pogoji. Splošno znano teorijo o votlem planetu so umaknili iz učbenikov po naročilu Rockefelerja.")
  • Konec sveta 2012: teorija Majev
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

Leif ::

Konec sveta 2012 se je samo premaknil na 2030.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

24ur: 'Prepričan sem, da bomo našli življenje zunaj našega Osončja' (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
698209 (5982) Machete
»

Obeta se nam največje iskanje Nezemljanov v zgodovini (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
28664916 (52972) garamond
»

V jezeru Vostok mrgoli življenja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
17948494 (43242) FlyingBee
»

The search for life: The Drake Equation (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
34639283 (35118) Thomas

Več podobnih tem