» »

Dilema ob menjavi avtomobila

Dilema ob menjavi avtomobila

1
2
»

steev ::

ShowDown je izjavil:

Kako hitro se avto ogreje je zelo odvisno od vozila samega. Moj trenutni 2.0 TDI se na 90 stopinj ogreje po 5-10 minutah vožnje (odvisno od zunanje temperature), medtem ko je prejšnji avto, 1.4 atmosferski bencinar od Opla, potreboval precej več.

Tole pa težko verjamem. 5 minut nikakor, tud če je zunanja 30, kaj šele 0°C. Bolj 10-15min s tem, da moraš takoj na avtocesto.

Načeloma močnejši kot je motor, hitreje se ogreje. V8 atmosferc se ti poleti ogreje na 100 še preden do glavne ceste prideš :D
:|

Smilee ::

Vprašanje glede segrevanja avtomobila. A vi počakate da se segreje temperatura vode al temperatura olja na delovno temperaturo?

hojnikb ::

počakamo na kaj ?8-)
#brezpodpisa

Spajky ::

... včasih se je dalo celo kupit "maske" za pred motorjem ... Danes ko je vse v dizajnu in šminki, torej kaj takega kvari izgled (ni kul). Pa če se malo znajdeš, sam zase naštrikaš kaj podobnega. Pa tudi marsikateri avto pride brez spodnjega motornega plac pokrova že iz fabrike (se špara povsod)...

Jest sem zase situacijo rešil DIY na moji kripi že pred časom :

http://www.elektron.si/forum/viewtopic.... :)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

dottor ::

Kar se tiče segrevanja. Imam Grande Punto 1.3 Multijet (90KM) in sem mi precej hitro segrje (če primerjam z Alfo 156 1.9 JTD ki rabi res en cajt). Avto ob vžigu pustim pol minute da malo olje obrne in ga vozim nasplošno na obratih tam do 2000-2200 in se mi že po dobrem kilometru pa pol segreje. Dejansko ne trolam in ne govorim neumnosti. Imam 5km v eno smer do službe in imam redno bel avto zjutraj zaradi slane pa dokler zdršem vse šipe je sprednja že dovolj topla da ni treba drsat kot idjot ampak le povlečem s strgalom in je že prijetno toplo v avtu.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Smilee ::

Preden začneš avto stiskat @hojnikb

IL_DIAVOLO ::

Primerja bencinarja in dizla lol

hojnikb ::

Smilee je izjavil:

Preden začneš avto stiskat @hojnikb

star bencinar, tak da kej pretirano ne čakam >:D
#brezpodpisa

K0l1br1 ::

Se bistveno prej ogreje, če avto, ko ga vžeš, spelješ in ne čakaš Rudolfa.

steev ::

Seveda. Samo ene 20 sekund je pa fajn počakat, da olje zakroži parkrat. Me kar zaboli, ko folk turbo dizle speljejuje na pol ključa.

Smilee je izjavil:

Vprašanje glede segrevanja avtomobila. A vi počakate da se segreje temperatura vode al temperatura olja na delovno temperaturo?

Je fajn še par kilometrov naredit po tem, ko se voda segreje, ker se olje počasneje segreva.
:|

K0l1br1 ::

steev je izjavil:

ko folk turbo dizle speljejuje na pol ključa.
Samo sklopko spustiš, pa spelje.

IL_DIAVOLO ::

Ah daj daj...avto je zato da se ga tera, ne pa boza.

GR2 ::

steev je izjavil:

Seveda. Samo ene 20 sekund je pa fajn počakat, da olje zakroži parkrat. Me kar zaboli, ko folk turbo dizle speljejuje na pol ključa.

Smilee je izjavil:

Vprašanje glede segrevanja avtomobila. A vi počakate da se segreje temperatura vode al temperatura olja na delovno temperaturo?

Je fajn še par kilometrov naredit po tem, ko se voda segreje, ker se olje počasneje segreva.

Sam delam povsem enako, 15-30s počakam po zagonu, ko pride voda na 90°C pa počakam še 2-4km. 1.6 turbobencinar.
Preden ugasnem avto, tudi počakam glede na to kolk sem ga prej žgal. Povečini itak vozim še čez naselje, po svoji ulici in da parkiram, tako da je pol minute čakanja več kot dovolj. Če bi bil pa tik pred tem na 5000+rpm, bi pa počakal 2 minuti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

TOP ::

dottor je izjavil:

Kar se tiče segrevanja. Imam Grande Punto 1.3 Multijet (90KM) in sem mi precej hitro segrje (če primerjam z Alfo 156 1.9 JTD ki rabi res en cajt). Avto ob vžigu pustim pol minute da malo olje obrne in ga vozim nasplošno na obratih tam do 2000-2200 in se mi že po dobrem kilometru pa pol segreje. Dejansko ne trolam in ne govorim neumnosti. Imam 5km v eno smer do službe in imam redno bel avto zjutraj zaradi slane pa dokler zdršem vse šipe je sprednja že dovolj topla da ni treba drsat kot idjot ampak le povlečem s strgalom in je že prijetno toplo v avtu.

Je edino če živiš ob obali,ali če maš ogrevan garaž,ma ko je zunaj -5 in maš avto zunaj niti slučajno se ti tako hitro segrel,govorimo o dizlu.

D3m ::

Dizel se začne segrevati po 5 km.

Pri moji vožnji.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

K0l1br1 ::

To je novo. Meni se začne segreva ti takoj, ko ga vžgem.

D3m ::

Mogoče sem posrečeno napisal.

Števec za hladilno tekočino se začne dvigovati šele po 5 km vožnje. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

njyngs ::

Ker števec kaže od 60 navzgor. Od 60 do 90 je v roku minute ogreto.

next3steps ::

Heavy je izjavil:

next3steps je izjavil:

chucki je izjavil:

Za takšno relacijo bi jaz vzel avto s 200+ konji :) Da ti malce srček zaigra, ko ga pohodiš :)

Za to je dovolj 75 konjev, pa še na avtocesti se lahko guraš z njim. Bo pa poraba tam ,khm, presenetljiva.



Vozil tak avto po AC. Ja, lahko greš z njim, ni pa to višek življenja.

Prehitevanje je poglavje zase, moraš krepko v naprej oceniti situacijo. Sopotnikov niti ne jemati, če greš v kakšen klanec. 4 v avto pa do vrha vrhniškega klanca si komaj z 100 prišel. Za delati kratke vožnje je 75 konjev dovolj, dnevno po avtocesti pa ne. Je utrujajoče. Sedaj imam avto z dobre 25 konji več. Razlika pa kot noč in dan, pa ne divjam.

Ford s 75 KM gre tudi 170 po AC. Se pa pozna pri porabi in to zelo.

dottor ::

TOP je izjavil:

dottor je izjavil:

Kar se tiče segrevanja. Imam Grande Punto 1.3 Multijet (90KM) in sem mi precej hitro segrje (če primerjam z Alfo 156 1.9 JTD ki rabi res en cajt). Avto ob vžigu pustim pol minute da malo olje obrne in ga vozim nasplošno na obratih tam do 2000-2200 in se mi že po dobrem kilometru pa pol segreje. Dejansko ne trolam in ne govorim neumnosti. Imam 5km v eno smer do službe in imam redno bel avto zjutraj zaradi slane pa dokler zdršem vse šipe je sprednja že dovolj topla da ni treba drsat kot idjot ampak le povlečem s strgalom in je že prijetno toplo v avtu.

Je edino če živiš ob obali,ali če maš ogrevan garaž,ma ko je zunaj -5 in maš avto zunaj niti slučajno se ti tako hitro segrel,govorimo o dizlu.


Ja, živim na obali, pa nasploh ni zime tu pri nas, januarja smo imeli po 10-15°C, ta mesec pa je bil tudi relativno topel (določena jutra so bla v minus ampak ni blo hudega).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Spajky ::

Kaj pa danes? (saj v stanovanju je toplo...) tle pri meni je -4 zunaj :)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

borisk ::

steev je izjavil:


Je fajn še par kilometrov naredit po tem, ko se voda segreje, ker se olje počasneje segreva.


odvisno od avta očitno, ker na mojem gre se začne prej dvigovat števec za olje kot za vodo. sicer ni skale pri nobenem.

dottor ::

Spajky je izjavil:

Kaj pa danes? (saj v stanovanju je toplo...) tle pri meni je -4 zunaj :)

Je blo -6 zjutraj pa sem rabu dobra 2km da se je segrel.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

TOP ::

dottor je izjavil:

TOP je izjavil:

dottor je izjavil:

Kar se tiče segrevanja. Imam Grande Punto 1.3 Multijet (90KM) in sem mi precej hitro segrje (če primerjam z Alfo 156 1.9 JTD ki rabi res en cajt). Avto ob vžigu pustim pol minute da malo olje obrne in ga vozim nasplošno na obratih tam do 2000-2200 in se mi že po dobrem kilometru pa pol segreje. Dejansko ne trolam in ne govorim neumnosti. Imam 5km v eno smer do službe in imam redno bel avto zjutraj zaradi slane pa dokler zdršem vse šipe je sprednja že dovolj topla da ni treba drsat kot idjot ampak le povlečem s strgalom in je že prijetno toplo v avtu.

Je edino če živiš ob obali,ali če maš ogrevan garaž,ma ko je zunaj -5 in maš avto zunaj niti slučajno se ti tako hitro segrel,govorimo o dizlu.


Ja, živim na obali, pa nasploh ni zime tu pri nas, januarja smo imeli po 10-15°C, ta mesec pa je bil tudi relativno topel (določena jutra so bla v minus ampak ni blo hudega).

Sem vedel,bi treba da prideš k nam ko je blo danes zjutraj -11 pa da vidmo če se bo segrel čez 2 Kilometra.

dottor ::

Ne rabim, nam ne fali nič tle na obali :)) Imamo morje in burjo ki nam suši pršute.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

IL_DIAVOLO ::

-8 sredi dneva in v 15 km temperatura ni prisla na 90 stopinj.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bencin ali diesel? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Na cesti
446101848 (60730) Berserker
»

Vprašanje glede dizla (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
27162320 (42784) blay44
»

Nihanje temperature "motorja" (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21337491 (33096) kuvanasarma
»

1.2, 1.4 diesel (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12326797 (23880) Buggy
»

Moj prvi dizel avtomobil (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8625362 (23030) amigo_no1

Več podobnih tem