» »

Umrl je zadnji človek z Lune

Umrl je zadnji človek z Lune

Slo-Tech - Eugene Cernan bi moral biti vsaj tako poznan, kot je Neil Armstrong, pa vsaj pri nas ni. Čez Lužo je k Cernanovi prepoznavnosti še največ pripomogla prav NASA, saj je Cernan zadnji človek, ki je hodil po Luni. Ko jo je zapuščal 14. decembra 1972, dobra tri leta po prvem človeškem sprehodu po Luni, si ni mislil, da tja naslednjih 44 let ne bo stopil več nihče. Apollo 17 je bila zadnja misija programa Apollo in od tedaj se ni noben človek od Zemljinega površja oddaljil bolj kakor 600 kilometrov. Za primerjavo: Mesec je v povprečju približno 384.000 kilometrov oddaljen.

Na Cernana smo se spomnili, ker je včeraj v 83. letu starosti umrl. Poslovil se je po daljši bolezni in je do konca zagovarjal človeško raziskovanje vesolja ter vzpodbujal vladajoče, da ga čim prej odrešijo naziva zadnji človek, ki je hodil po Luni. Za časa življenja, ki je bilo še precej več kakor kariera pri NASI, mu to ni uspelo. Po izobrazbi je bil inženir elektrotehnike in štiri leta po koncu programa Apollo je zapustil mornarico in NASO, ter se podal v poslovne vode, pogosto pa se je pojavljal tudi v medijih. Kljub temu se ni nikdar prenehal zavzemati za obuditev poletov na Luno; leta 2010 sta z Armstrongom pred Kongresom zagovarjala nadaljevanje programa Constellation, ki bi ljudi sčasoma peljal na Mesec in kasneje na Mars, a sta bila neuspešna.

Več o Cernanu in duhu časa si lahko pogledamo v dokumentarcu.

83 komentarjev

«
1
2

dronyx ::

Zanimivo je koliko ljudi sploh ne ve, da pristanek na Luni leta 1969 ni bil edini in da jih je bilo do leta 1972 še 5 uspešnih. Mi pa ni čisto jasno kaj je Američane vleklo na Luno, da so se tolikokrat odpravili tja gor v štirih letih, sploh je pa nenavadno, da kasneje kljub napredku tehnike ni človek več stopil na Luno.

globoko grlo ::

one word : Operation Avalanche
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Vlayke ::

Morda bi bil boljši naslov: "Umrl je človek, ki je zadnji hodil po Luni".

Še kar nekaj astronavtov, ki so bili na Luni je živih.

m0LN4r ::

Ko bo sprehod bo luni turisticna atrakcija, bom naredil extra sparovcek za to.
RIP
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Starodavni ::

@Vlayke

evo to, to bi bil boljši naslov, ker tole kar je bilo gor me je zmedlo, ker sem mislil, da so umrli vsi, ki so stopili na luno.

dronyx ::

Zanimivi podatki o Apollo programu (če bi bilo res vse hoax me zanima, kam je šel potem ves ta denar?):

Celoten program Apollo je stal približno 135 milijard evrov v današnjem denarju. Na vrhuncu dejavnosti je bil proračun NASA približno 4 % zveznega proračuna, pri programu Apollo pa je bilo zaposlenih 34.000 uslužbencev in še 375.000 zunanjih (povečini industrijskih) izvajalcev, kar je bilo 0,7 % vseh zaposlenih v ZDA. Cena izdelave vseh plovil je bila 85 milijard evrov, pri čemer je dobra polovica odpadla na pogonske rakete (Saturn I, IB in V), drugo pa na komandne in lunarne module. Če si hočete ogledati poveljniški modul Apolla 11, boste morali v National Air and Space Museum v Washingtonu v ZDA.


V Wahingtonu se da v muzeju videti razstavljen modul, s katerim so pristali na Luni. Meni je deloval skoraj neverjetno, kot bi šlo za kakšen ljubiteljski projekt, zvarjen skupaj v neki garaži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Malajlo ::

@dronyx: Zanimivi podatki o Apollo programu (če bi bilo res vse hoax me zanima, kam je šel potem ves ta denar?)
Kam?! Za podkupnine, da bodo tiho. A ni logično?

jype ::

globoko grlo> one word : Operation Avalanche

That's two words.

Zgodovina sprememb…

  • predlagala izbris: iggy ()

janezvalva ::

koliko misij je bilo neuspešnih?
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Kurzweil ::

Naj možakar počiva v miru! Želel bi si, da ljudje posvečajo več pozornosti ljudem, kot je denimo Eugene Cernan in ne samo zvezdam iz glasbene, ter filmske indistrije, to mi je že kar precej moteče in dvomim, da bom danes na FB videl kakšno žalovanje za Cernanom po zgledu naprimer George Michaela, Princa, Davida Bowie-ja in podobnih. Ne pravim spoštovanje tudi tem ljudem, ampak ljudje dejansko premalo cenijo znanost in ljudi povezane z njimi.

Sta pa približno (!) s toliko razmaka, kot sta bila na Luni, žal tudi umrla.

Bi pa opozoril avtorja članka (možno, da se motim), vendar se mi zdi da kratic kot je NASA ne moreš formirati, kot v tem članku, kovorim o "NASI" in "NASO", kolikor mi je znano, morajo ostati lastna imena oz. inicialke besed v kratici iste? Se motim?

Izi ::

Res je zelo zavajajoč naslov. Od skupno 12 ljudi, ki so kdajkoli hodili po luni je še vedno živih 5.


Kurzweil je izjavil:

kovorim o "NASI" in "NASO", kolikor mi je znano, morajo ostati lastna imena oz. inicialke besed v kratici iste? Se motim?
Motiš se.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

njyngs ::

Prav ima.

dronyx ::

Malajlo je izjavil:

Kam?! Za podkupnine, da bodo tiho. A ni logično?

Ni. Jaz bi dopuščal možnost da gre lahko za hoax, če bi šlo samo za en polet leta 1969. Je pa skregano z zdravo pametjo da bi v okviru tega hoxa fabricirali kar šest poletov, pa mimogrede še enega "neuspešnega". Namreč lansiranja teh poletov so sigurno spremljali novinarji in TV kamere, tako da je vsaj ta del moral biti resničen.

Malajlo ::

Izi je izjavil:

Res je zelo zavajajoč naslov. Od skupno 12 ljudi, ki so kdajkoli hodili po luni je še vedno živih 5.


Kurzweil je izjavil:

kovorim o "NASI" in "NASO", kolikor mi je znano, morajo ostati lastna imena oz. inicialke besed v kratici iste? Se motim?
Motiš se.

Kratice ženskega spola se sklanjajo, če se končajo z A. Moškim dodajamo končnico.
http://www.amebis.si/nasveti/sklanjanje...

Kurzweil ::

Izi je izjavil:

Res je zelo zavajajoč naslov. Od skupno 12 ljudi, ki so kdajkoli hodili po luni je še vedno živih 5.


Kaj je Izi tebi tu tako zavajajočega? Možakar je bil zadni na luni, saj ne piše še zadnji živi ali kaj podobnega...

@Malajlo, hvala za razlago!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

miroB ::

Slava mu....

offtopic:
Žalostno je kam gre ta svet - po komentarjih na novice o vesolju na raznih portalih, se mi zdi, da se število moonhoaxerjev in flateartherjev povečuje, ne pa zmanjšuje.... :(

StarMafijec ::

Izi je izjavil:

Res je zelo zavajajoč naslov. Od skupno 12 ljudi, ki so kdajkoli hodili po luni je še vedno živih 5.

Menda je živih še 6.

[D]emon ::

miroB je izjavil:

Slava mu....

offtopic:
Žalostno je kam gre ta svet - po komentarjih na novice o vesolju na raznih portalih, se mi zdi, da se število moonhoaxerjev in flateartherjev povečuje, ne pa zmanjšuje.... :(


Stevilka ostaja vec ali manj ista, samo vec moznosti imajo, da razglasajo svoje bedarije.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Looooooka ::

Naslov se bere kot, da se je rodil tam :D

Malajlo ::

miroB je izjavil:

Slava mu....

offtopic:
Žalostno je kam gre ta svet - po komentarjih na novice o vesolju na raznih portalih, se mi zdi, da se število moonhoaxerjev in flateartherjev povečuje, ne pa zmanjšuje.... :(

Ne, samo bolj si pozoren na to. Pa mogoče ima več bedakov dostop do interneta in upajo kvasiti neumnosti. Ker - na internetih je pisalo, da sploh niso šli gor! Po možnosti berejo celo svoje nebuloze.

dronyx ::

Če je šlo pri pristankih na Luni res za hoax je tudi potrebno priznati da niso ničesar prepustili naključju. Recimo tule so objavljeni rezultati "treningov" posadke Apollo 17. Tudi makete tistih pristajalnih modulov so kvalitetno in prepričljivo narejene. :)

V bistvu če bi šlo res za hoax meni to izgleda kot še težji projekt in večji dosežek kot pa sami pristanki na Luni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

zeleni ::

dronyx je izjavil:

Zanimivo je koliko ljudi sploh ne ve, da pristanek na Luni leta 1969 ni bil edini in da jih je bilo do leta 1972 še 5 uspešnih. Mi pa ni čisto jasno kaj je Američane vleklo na Luno, da so se tolikokrat odpravili tja gor v štirih letih, sploh je pa nenavadno, da kasneje kljub napredku tehnike ni človek več stopil na Luno.


Kaj jih je vleklo:
Tekma za prestiz (Rusija oz SZ: ZDA)

Zakaj ni vec stopil:
Drago in zakaj bi? Dokazali so, da zmorejo. Niso pa gor nasli necesa, kar bi mi tu potrebovali in zakar bi se splacalo. Da bi se samo za zabavo hodilo gor je pa predrago. Ce se ze poslje, se poslje plovilo brez cloveske posadke, ki se lahko odpravi se kam dlje, za dlje casa.
Ker tudi ni bilo vec tekmeca, ni bilo zanimivo niti za politiko.

Jupito ::

miroB je izjavil:

Slava mu....

offtopic:
Žalostno je kam gre ta svet - po komentarjih na novice o vesolju na raznih portalih, se mi zdi, da se število moonhoaxerjev in flateartherjev povečuje, ne pa zmanjšuje.... :(


Priti na internete in začeti objavljati neumnosti je danes praktično "zero effort" naloga (če ravno ne živiš na riti sveta). Človek mora biti res skrajno nesposoben, da mu ne uspe.

Nič nenavadnega torej.
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jupito ()

dronyx ::

@zeleni: Za prestiž bi bilo dovolj če bi uspeli priti na Luno samo enkrat leta 1969. V športnem žargonu je bil to touchdown in poraz Sovjetske zveze v tekmi za Luno. Očitno pri ostalih petih pristankih ni šlo več za prestiž ampak predvidevam raziskovanje.

Bi znali biti pa Kitajci po moje druga nacija, ki bo stopila na Luno. Kljub temu, da ne bi bili prvi, bi bil to za komunistično Kitajsko izvrsten uspeh. In komunizem take uspehe potrebuje. Pa po moje denar in tehnologija ne bi smel biti prevelik problem. Očitno pa je pristanek na Luni s človeško posadko tudi danes, po tolikih letih še vedno velik in zahteven projekt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Ales ::

@Jupito, zero effort, točno. Pa tudi taka manjšina je vedno na videz bolj glasna od večine, proporcionalno po številu zagovornikov.

Zadnjič sem sedel z enim tepcem, ki je sveto prepričan, da je Zemlja ravna. Čisto zares. In to ne ravno neizobražen človek. Pa prepričljivo najglasnejši zagovornik svoje fiks ideje v družbi je bil, daleč bolj zagret od vseh, ki smo rekli kaj drugega. Ni ga motilo niti to, da ni zmogel argumentirati praktično ničesar. Še vedno trdi svoje, še vedno je glasnejši od večine, še vedno z velikim žarom gleda filmčke na YouTubu...

SuperVeloce ::

dronyx je izjavil:

...
V Wahingtonu se da v muzeju videti razstavljen modul, s katerim so pristali na Luni. Meni je deloval skoraj neverjetno, kot bi šlo za kakšen ljubiteljski projekt, zvarjen skupaj v neki garaži.

en hiter dobronameren popravek: "command module" nikoli ni pristal na luni, z njim so pristali nazaj na zemlji.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

zeleni ::

Ja verjetno je slo se za raziskovanje. Saj je bil tudi v prvem to del naloge. Ampak da so uspeli dobiti tako financno podporo, je bil verjetno prestiz pred znanostjo. Vendarle so to ogromni denarji.

Kitajci bojo verjetno tudi poskusili iz razloga kot si ga omenil. Treba ljudem dati iger. Ni pa to edina rec, ki je razvoju navkljub se vedno kompleksna in draga. Samo poglej kaj so vse gradili pred tisocletji in koliko bi to danes kostalo.

M-XXXX ::

Samo poglej kaj so vse gradili pred tisocletji in koliko bi to danes kostalo.

Em čisto nič takega omembe vrednega. Same stvari, katere rabiš dosti delovne sile. Ampak to je to. Vse tisto je v današnjih razmerah pa stvar parih kavic kakšnega miljonarja... Nič kaj omembe vrednega.

dronyx ::

SuperVeloce je izjavil:

en hiter dobronameren popravek: "command module" nikoli ni pristal na luni, z njim so pristali nazaj na zemlji.

Ja, saj v Washingtonu je razstavljen "lunarni modul", res pa očitno takrat nisem bil pozoren oziroma sem spregledal, da razstavljeni modul dejansko ni modul iz misije Apollo 11, ki je pristal na Luni. Tule je seznam teh modulov in njihova "usoda".

[D]emon ::

dronyx je izjavil:


V Wahingtonu se da v muzeju videti razstavljen modul, s katerim so pristali na Luni. Meni je deloval skoraj neverjetno, kot bi šlo za kakšen ljubiteljski projekt, zvarjen skupaj v neki garaži.


Function before form ;)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

737 ::

Apollo program ni bil hoax, le pristanki na Luni. Ne, da ne bi bili sposobni pristati, le preveč možnosti je bilo za nezgodo in s tem slab PR v občutljivem času.

Malajlo ::

Pejt na medover.net s takimi ...

Markoff ::

Šele 17 dni je minilo, pa nam je leto 2017 že vzelo prvega zvezdnika! Upajmo, da bo čim prej konec tega groznega leta! :O

Vsaka podobnost z neizmernim številom komentarjem na slovenskih forumih decembra 2016 je zgolj naključna.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

[D]emon ::

737 je izjavil:

Apollo program ni bil hoax, le pristanki na Luni. Ne, da ne bi bili sposobni pristati, le preveč možnosti je bilo za nezgodo in s tem slab PR v občutljivem času.


Go the fuck back to med.over.net
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

flbroker ::

Naslov je res mimo. Clovek bi mislil da je umrl zadnji prebivalec Lune, kot da tam ze obstajala cloveska kolonija.

zeleni ::

M-XXXX je izjavil:

Samo poglej kaj so vse gradili pred tisocletji in koliko bi to danes kostalo.

Em čisto nič takega omembe vrednega. Same stvari, katere rabiš dosti delovne sile. Ampak to je to. Vse tisto je v današnjih razmerah pa stvar parih kavic kakšnega miljonarja... Nič kaj omembe vrednega.


Ja itak miljonarji(miljarderji?) gradijo podzemna mesta za otroke, da se igrajo v njih. Par 1000 mehicanov skoplje tisto lukno kot za salo.

Isto je potem tudi z luno pred 50 leti ali danes. Nekaj casa rabis, da prides gor, denar pa itak ni problem, ko ga miljonarji(miljarderji?) radi mecejo naokoli.

mtosev ::

sem danes na cnnu vido. rip
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mackilla ::

Pred leti sem mu po pošti poslal njegovo knjigo, ki mi jo je vrnil podpisano in z lepim posvetilom. Škoda, da v teh časih ni volje in denarja za tako navdihujoča raziskovanja kot v obdobju Apollo programa.

PrimozR ::

Vlayke je izjavil:

Morda bi bil boljši naslov: "Umrl je človek, ki je zadnji hodil po Luni".

Še kar nekaj astronavtov, ki so bili na Luni je živih.

This.

dronyx ::

Jaz sem hodil v osnovno šolo še za časa socializma in takrat je bil Gagarin bistveno bolj znan kot ljudje, ki so stopili prvi na Luno. To, da so američani v okviru programa Apollo bili na Luni večkrat sem pa ugotovil šele slučajno pred leti, ko sem raziskoval razne "moon hoax" članke. V šoli vem da o tem ni bilo niti besede...Je pa zanimivo tudi, da je bila posadka Apolla 11, ki je prva stopila na Luno v Jugoslaviji kot kaže ravno v času mojega rojstva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

PrimozR ::

Kurzweil je izjavil:

Izi je izjavil:

Res je zelo zavajajoč naslov. Od skupno 12 ljudi, ki so kdajkoli hodili po luni je še vedno živih 5.


Kaj je Izi tebi tu tako zavajajočega? Možakar je bil zadni na luni, saj ne piše še zadnji živi ali kaj podobnega...

@Malajlo, hvala za razlago!

Implicira, da je bil še zadnji živi astronavt, ki je hodil po luni. Tudi jaz sem šel najprej za ziher preveriti, če so res že vsi pomrli. Pa niso.

Nedvoumno bi bilo 'Umrl je Eugene Cernan, zadnji človek na Luni'.

zeleni je izjavil:

Ja verjetno je slo se za raziskovanje. Saj je bil tudi v prvem to del naloge. Ampak da so uspeli dobiti tako financno podporo, je bil verjetno prestiz pred znanostjo. Vendarle so to ogromni denarji.

Kitajci bojo verjetno tudi poskusili iz razloga kot si ga omenil. Treba ljudem dati iger. Ni pa to edina rec, ki je razvoju navkljub se vedno kompleksna in draga. Samo poglej kaj so vse gradili pred tisocletji in koliko bi to danes kostalo.

V tistih časih je bilo vesolje izrednega strateškega in moralnega pomena - Rusi so jih šopali na vseh vesoljskih frontah, morali so narediti comeback. Jasno pa niso vedeli, da Rusom ne bo nikoli uspelo priti na Luno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

PrimozR ::

M-XXXX je izjavil:

Samo poglej kaj so vse gradili pred tisocletji in koliko bi to danes kostalo.

Em čisto nič takega omembe vrednega. Same stvari, katere rabiš dosti delovne sile. Ampak to je to. Vse tisto je v današnjih razmerah pa stvar parih kavic kakšnega miljonarja... Nič kaj omembe vrednega.

Parih kavic? Dej, povej to Musku (Hyperloop, SpaceX in človeška posadka) in še parim podobnim ljudem. Velike infrastrukturne projekte se gredo praktično vedno najprej države oz. vodstvo nacije (faraoni, cezarji in podobni vodje ljudi), šele nato, ko se ugotovi in odpravi veliko težav, se gre v projekte s privatnim denarjem. In v tem primeru mora projekt prinašati denar, nihče nima dovolj denarja, da bi lahko kar v tri krasne financiral neke na propad obsojene projekte.

Pristanek na Luni je bila ena velika črna luknja denarja, ki se je ne bi šel noben privatnik. Zdaj je potencial v turizmu, a bo vseeno težko priti na ta nivo, da bo zadeva tako rutinska, da bo vsako leto na luni nekaj 10 oz. nekaj 100 ljudi, da se bo razvoj plovil splačal.

MrStein ::

Malajlo je izjavil:

Pejt na medover.net s takimi ...

Intermezzo... kaj imate eni z medover?
Sem prebral dve-tri teme tam in je debata na precej višjem nivoju kot tule.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimozR ::

dronyx je izjavil:

SuperVeloce je izjavil:

en hiter dobronameren popravek: "command module" nikoli ni pristal na luni, z njim so pristali nazaj na zemlji.

Ja, saj v Washingtonu je razstavljen "lunarni modul", res pa očitno takrat nisem bil pozoren oziroma sem spregledal, da razstavljeni modul dejansko ni modul iz misije Apollo 11, ki je pristal na Luni. Tule je seznam teh modulov in njihova "usoda".

Hja, logično, če veš, kako je zadeva funkcionirala.

Pri Apollo 13 so lunarni modul uporabljali kot rešilni čolnček za pot okrog Lune. V njem je astronavte grozno zeblo, ker je modul praktično neizoliran. Da ne omenjamo nevarnosti meteoritov, ki bi lahko preluknjali plovilo. Pred povratkom v atmosfero so se pa vrnili v komandni modul in odvrgli vse nepotrebne dele plovila.

Sicer pa, itak da je zadeva 'hackiš', morala je biti izredno lahka, da ni predstavljala prevelike teže pri izstrelitvi, da je gorivo za descent stage držalo dlje časa (pri enaki količini) in da je ascent stage lažje naredil svoje. Teža je glavni sovražnik konstrukterjev vesoljskih plovil.

mackilla je izjavil:

Pred leti sem mu po pošti poslal njegovo knjigo, ki mi jo je vrnil podpisano in z lepim posvetilom. Škoda, da v teh časih ni volje in denarja za tako navdihujoča raziskovanja kot v obdobju Apollo programa.

Saj sta Trump in Putin predsednika, bo že počilo in bomo že dobili novo hladno vojno, potem bo pa spet borba. Npr. za Mars :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

BigWhale ::

dronyx je izjavil:

Jaz sem hodil v osnovno šolo še za časa socializma in takrat je bil Gagarin bistveno bolj znan kot ljudje, ki so stopili prvi na Luno.

Tole si si pa gladko izmislil.

dronyx je izjavil:

To, da so američani v okviru programa Apollo bili na Luni večkrat sem pa ugotovil šele slučajno pred leti, ko sem raziskoval razne "moon hoax" članke. V šoli vem da o tem ni bilo niti besede...


V soli ni bilo niti besede tudi o ruskem vesoljskem programu. Nehaj ze bluzit. Ce ti nisi vedel, da so bili americani veckrat na Luni, potem se ne pomeni, da nihce drug ni vedel. :))

jest10 ::

MrStein je izjavil:

Malajlo je izjavil:

Pejt na medover.net s takimi ...

Intermezzo... kaj imate eni z medover?
Sem prebral dve-tri teme tam in je debata na precej višjem nivoju kot tule.

Moderirane teme, ali splošno nakladanje>:D

MrStein ::

M-XXXX je izjavil:

Samo poglej kaj so vse gradili pred tisocletji in koliko bi to danes kostalo.

Em čisto nič takega omembe vrednega. Same stvari, katere rabiš dosti delovne sile. Ampak to je to. Vse tisto je v današnjih razmerah pa stvar parih kavic kakšnega miljonarja... Nič kaj omembe vrednega.

Saj "dosti delovne sile" in "milijoni gnara" so več ali manj isto.
Jaz si lahko danes nov fensi telefon privoščim. Albanec pa težje.
Ampak samo ker lahko, še ne pomeni da bom.
(namig za vse tiste tipa "zakaj en milijonar ne porabi svoj denar da dokaže, da moje teorija zarote ne drži!?")

jest10 je izjavil:

MrStein je izjavil:

Malajlo je izjavil:

Pejt na medover.net s takimi ...

Intermezzo... kaj imate eni z medover?
Sem prebral dve-tri teme tam in je debata na precej višjem nivoju kot tule.

Moderirane teme, ali splošno nakladanje>:D

Na ST moderirane, tam ne vem, nisem preverjal.

dronyx je izjavil:

Zanimivo je koliko ljudi sploh ne ve, da pristanek na Luni leta 1969 ni bil edini in da jih je bilo do leta 1972 še 5 uspešnih.

Za tiste, ki trdijo, da je bilo ničkrat, vem, za te ki trdijo, da je bilo enkrat pa prvič slišim.
No ja, skoz nekaj novega izveš... :)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

cleanac ::

PrimozR je izjavil:

Da ne omenjamo nevarnosti meteoritov, ki bi lahko preluknjali plovilo.
Nevarnost meteoritov je praktično nična.

PrimozR ::

Delcev v vesolju, sori...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Umrl je zadnji človek z Lune (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
8320551 (16491) PrimozR
»

Umrl je Neil Armstrong (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6212505 (8291) Rudolf

Ali je pristanek človeške posadke na luni prevara? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
24128365 (17918) bluefish
»

Pristanek na luni s 40 letno zamudo (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
72045836 (28811) poweroff

Pomagajmo tistim, ki ne verjamejo pristanku na luni

Oddelek: Loža
141649 (1441) Ziga Dolhar

Več podobnih tem