» »

odpovedni rok 90 dni

odpovedni rok 90 dni

«
1
2

xsum1 ::

Zanima me tisti, ki se spoznate na stanovanjske zakone in ste morda že dali kakšno stanovanje v najem. Glede tega 90 dnevnega odpovednega roka. sklenili smo pogodbo za določen čas z odpovednim rokom vsaj treh mesecev (velja za obe strani). verjetno se bo prekinila predcasno, ker lastnik zdaj potrebuje to stanovanje za svojega ožjega družinskega člana. Vse lepo in prav, ampak zdaj me zanima npr. ko se zgodi da lastnik poslje priporoceno pismo da odpoveduje pogodbo, ce si po tem dnevu npr. najdes stanovanje ze teden po tem in se izselis, mu moras poravnati se stroske (najemnina, poloznice) za preostala 2 meseca ko te ni vec noter ker je odpovedni rok 3 mesece ali mu pač pokriješ še za tekoči mesec in je to to? ker drugače so stroški ogromni, če moraš njemu pokriti še 2 meseca in obenem plaćati najemnino in položnice za novo stanovanje pa še varnostni depozit. Sprašujem ker tega ni napisanega v pogodbi in tudi ne najdem v zakoniku kako je s tem. hvala vam.
  • spremenilo: xsum1 ()

Aston_11 ::

Do izteka odpovedi plačuješ vse. V tvojem primeru, ko ti je odpovedal in greš ven, boš prenehal plačevati z dnem odhoda. Saj ti je on odpovedal, kaj mu boš plačeval?!

xsum1 ::

se pravi na dan ko on napiše pismo in ga prejmem takrat je pogodba odpovedana- ok, to razumem, ampak imaš 3 mesece da greš ven in če boš 3 mesec še noter boš jasno še plačal vse ampak če se izseliš recimo teden po tem pismu si mu potem še dolžan pokriti cel tekoči mesec plus 2 meseca ali ne? (glede na to da je pogodba odpovedni rok 3 mesece)

kaj pa potem v obratnem primeru da ti odpoveš kako je s stroški in plačilom potem?

Aston_11 ::

To pa ja. Od dne prejema do dne izteka plačuješ. Lahko pa se dogovoriš drugače... Će ti odpoveš, so vsi stroški tvoji do izteka odpovedenega roka. Razen če se dogovoriš drugače...

korenje3 ::

če je on prekinil pogodbo, ti mora vrnit denar, ki si ga plačal za vnaprej (če si)
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Magic1 ::

Verjetno plačuje za en mesec naprej ali dva. Odpovedni rok je 3, torej verjetno bo moral plačat za tretji (mogoče tudi drugi) mesec, če se ne bo prej odselil sam.
Magic

xsum1 ::

@Magic1 nic ne placujemo vnaprej...vse so tekoci meseci, yato pa sprasujem kaksen je ta pomen 90 dnevnega roka. placati vse 3 mesece al? samo do takrat ko gres ven. kot razumem kar ste mi zdaj napisali pomeni da ce lastnik odpove mu placam samo do dne ko odidem, ceprav je to 2.5 meseca pred odpovednim rokom, ce pa odpovemo sami moramo pa placat? vse 3 mesece stroskov najemnine + poloznic ne glede na to kdaj odidemo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xsum1 ()

Aston_11 ::

Smisel odpovednega roka: da ti ni treba naslednji dan ven.
Pogodba velja: dokler se jo ne odpove.
Odpoved nastopi: z iztekom odpovednega roka.
Dokler pogodba velja: plačuješ najemnino in stroške.
Če greš ven pred iztekom odpovednega roka: pogodba ne preneha veljati - plačuješ najemnino in stroške (ker pogodba velja).
Noben bog te ne sili biti v stanovanju, torej lahko greš ven, vendar pogodbe ne preneha veljati.

Še enkrat: dokler pogodba velja, plačuješ vse.

Loop: Še enkrat: dokler pogodba velja, plačuješ vse.


Jasno?

Magic1 ::

Seveda se da vsako pogodbo obojestransko preklicat. On ti reče, da rabi stanovanje takoj. Ti seveda rečeš, da nimaš kam it in si not lahko do 90 dni ter to plačuješ dokler si not. Lahko pa že čez en mesec dobiš stanovanje drugje in se skupaj zmenita, da ti greš prej ven in plačaš samo za mesec in obojestransko prekineta pogodbo.
Magic

Ziga Dolhar ::

Pokličeš lastnika, poveš da si prejel odpoved, in ga povprašaš, če bi morda on želel, da najemno razmerje preneha veljati s krajšim odpovednim rokom, in poveš, da se lahko glede tega dogovorite (npr. da najemno razmerje preneha s krajšim rokom).

Kadar lastnik odpoveduje, mu je ponavadi v interesu, da se najemnik spoka čimprej, in je pripravljen na dogovore.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Ce si placal kaksno varscino ob vselitvi/podpisu pogodbe, se le-ta vrne ali pa uposteva kot zadnja najemnina (ce je bila v taksni visini). In seveda je stanovanje v normalnem stanju.

Bud_Bundy ::

Če potrebuje za ožjega družinskega člana bo mogoče hotel še malo obnovit(npr. prebelit), tako da se kar strinjam z Zigatom.

borut_p ::

Aston_11 je izjavil:

Smisel odpovednega roka: da ti ni treba naslednji dan ven.
Pogodba velja: dokler se jo ne odpove.
Odpoved nastopi: z iztekom odpovednega roka.
Dokler pogodba velja: plačuješ najemnino in stroške.
Če greš ven pred iztekom odpovednega roka: pogodba ne preneha veljati - plačuješ najemnino in stroške (ker pogodba velja).
Noben bog te ne sili biti v stanovanju, torej lahko greš ven, vendar pogodbe ne preneha veljati.

Še enkrat: dokler pogodba velja, plačuješ vse.

Loop: Še enkrat: dokler pogodba velja, plačuješ vse.


Jasno?



V kolikor se najemnik izseli pred iztekom roka in najemodajalec vseli drugega najemnika tudi lred tem rokom prvemu najemniku ni potrebno vec placevati od tistega dne do izteka odpovednega roka.

Je res? Logicno bi ze bilo. Torej naj se pozanima kdaj bo nejemodajelc vzelil novega najemnika in s tem lahko sporazumno kaj prispara ce si je ze nasel stanovanje.

Aston_11 ::

borut_p je izjavil:

Je res? Logicno bi ze bilo.
Saj ga ne sme. Pa smo spet pri sporazumu.

borut_p ::

No sej - na to je potem moj zadnji stavek - da se pogovoru in pride do sporazuma. Sporazumi so vedno mozni. Edino jaz favoriziram pisne sporazume.

xsum1 ::

Ok. Razumem vse, ampak v primeru da se ne strinja skrajšati roka. Ker tukaj je situacija taka, kot je že vnaprej napovedal bo pisno sporočil kdaj naj se gre ven 3 mesece prej in potem čez 3 mesece se bo ta družinski član vselil.

Torej kaj naj naredim v takem primeru?

Ker se 100% ne bo strinjal da skrajša ker ve da ne bo nikogar noter v 3 mesecih.

Ampak zaradi tega ker to ni moj problem ne morem jaz plačevati še 2 meseca ko me ne bo noter.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xsum1 ()

xsum1 ::

Ker potem razumem, če jaz odpovem da mu moram plačati še 90 dni, ampak samo najemnino ali tudi položnice?

Ampak ne razumem, če on odpove zakaj mu moram plačevati še do konca 90 dni, če me že ne bo več v stanovanju teden po odpovedi?

Mislim potem teh 90 dni deluje v njegovo korist in ne vem zakaj je sploh v pogodbi če ni v mojo korist sploh

M-XXXX ::

Kdo je odpovedal? On. Če se ti strinjaš da greš prej kot v 90 dneh, pa se on strinja potem pa nobeden nič ne plača ane?

Tako zmedeno pišeš da joj...

borut_p ::

Na tvojem mestu bi se dogovoril s tvojim novim najemodajalcem da se vselis ob izteku odpovednega roka pri sedanjem. Tako ne bos dvakrat placeval. Kaksen teden prej da imas cas vse preselit.

Okapi ::

xsum1 je izjavil:

Ker potem razumem, če jaz odpovem da mu moram plačati še 90 dni, ampak samo najemnino ali tudi položnice?

Ampak ne razumem, če on odpove zakaj mu moram plačevati še do konca 90 dni, če me že ne bo več v stanovanju teden po odpovedi?

Mislim potem teh 90 dni deluje v njegovo korist in ne vem zakaj je sploh v pogodbi če ni v mojo korist sploh

Odpovedni rok je varovalka za oba (konkretno, za tistega, ki ne odpoveduje pogodbe). Če lastnik odpove, je varovalka za najemnika, da ni jutri na cesti. Plačuje, dokler je v stanovanju, ampak največ še 3 mesece, ker potem pač mora spokati kufre. Če odpove najemnik, je to varovalka za lastnika, ki ima 3 mesece časa, da najde nove najemnike in ne ostane brez dohodka. Podrobnosti so seveda odvisne od konkretnega primera. Pogodbo se lahko odpove z odpovednim rokom v mislih (se pravi, tri mesece pred odhodom oziroma izpraznitvijo stanovanja), ali pa po načelu ASAP. Če bi lastnik nenadoma rad, da se najemnik čimprej izseli, mu seveda ne bo zaračunal še tri mesece najemnine (ker v tem primeru še tri mesece ne bo mogel uporabljati stanovanja, četudi bi se najemnik jutri izselil - dokler plačuje najemnino, je stanovanje "njegovo").

St235 ::

Sam tolk: Najemodajalec sploh ne sme odpovedat pogodbe brez krivdnega razloga.

Drugače pa ja, plačuješ dokler se pogodba ne prekine. Prekine se lahko pa kadarkoli se dogovorita. ČE se dogovorita, da čez tri mesece potem je to čez tri mesece, če se dogovorita za čez tri dni potem pa tri dni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

LordNacho ::

OP - V kolikor imaš pripravljeno drugo stanovanje in se lahko takoj odseliš, se z lastnikom trenutnega stanovanja dogovori, da se pogodba prekine. Zagotovo bo to z veseljem sprejel.

xsum1 ::

M-XXXX je izjavil:

Kdo je odpovedal? On. Če se ti strinjaš da greš prej kot v 90 dneh, pa se on strinja potem pa nobeden nič ne plača ane?

Tako zmedeno pišeš da joj...


On bo odpovedal ja. In ne, najverjetneje se on ne bo strinjal ker kot pravim ne bo imel novega najemnika prej kot v 90 dneh po moji odpovedi, ker novi najemnik nima namena se vseliti prej kot 90 dni po prekinitvi moje pogodbe.

Glede dogovora z novim najemodajalcem da "počaka" dokler meni odpovedni rok poteče pa ni sploh opcija, ker ljudje ki iščejo najemnine me noben ne bo čakal 3 mesece da se vselim v njegovo stanovanje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xsum1 ()

Okapi ::

Zdaj pa še enkrat počasi preberi, kar si napisal.
On bo odpovedal ja. In ne, najverjetneje se on ne bo strinjal ker kot pravim ne bo imel novega najemnika prej kot v 90 dneh po moji odpovedi


Najprej napišeš, da bo on odpovedal. Takoj zatem pa, da boš ti odpovedal.

ker ljudje ki iščejo najemnine me noben ne bo čakal 3 mesece da se vselim v njegovo stanovanje
In sicer zakaj ne? Pač poiščeš stanovanje, v katerega se lahko vseliš 1. marca in takrat začneš plačevati najemnino. Če najdeš ugodno priložnost, in lastnik noče čakati, pa pač nekaj časa plačuješ dve najemnini. Pri selitvah najemnikov je povsem običajno, da en mesec plačuješ dve najemnini - redkokdaj lahko stvari organiziraš tako, da to ni treba, še zlasti, če imaš svoje pohištvo in kakšno drugo večjo opremo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

xsum1 ::

@Okapi ja je bilo mišljeno po tem ko začne teči odpovedni rok zame. V glavnem, on odpoveduje, ne jaz.

Dobro 1 najemnino lahko vzame z varnostnega depozita potem ko se odselim. Ampak da mu še plačujem še dve plus v novem stanovanju to je pa že absurd ali ni?

Pohištvo je pa vse njegovo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xsum1 ()

xsum1 ::

St235 je izjavil:

Sam tolk: Najemodajalec sploh ne sme odpovedat pogodbe brez krivdnega razloga.

Drugače pa ja, plačuješ dokler se pogodba ne prekine. Prekine se lahko pa kadarkoli se dogovorita. ČE se dogovorita, da čez tri mesece potem je to čez tri mesece, če se dogovorita za čez tri dni potem pa tri dni.



Ok. Ampak v našem zakonu mislim da 103. Člen piše da lahko odpove kdajkoli btez razloga. Potem 106. Člen mislim da so pa potem krivdni razlogi.

Se pravi če hoče notri dat sorodnika pomoje lahko odpove zaradi tega... to je drugače njegov razlog pri meni

Aston_11 ::

103. člen ne piše, da lahko odpove brez razloga, temveč da lahko odpove iz krivdnih razlogov.

106. člen piše, da iz nekrivdnih lahko odpove le, če priskrbi primerno stanovanje.

Muči te huda funkcionalna pismenost, imo.

Okapi ::

Skratka, so tri možnosti, in v nobenem primeru ne boš plačeval niti dneva več, kot boš v stanovanju.
1) Sam si najdeš novo stanovanje in se preseliš, ko ti odgovarja.
2) Če bi te najemodajalec rad izselil prej, kot ti lahko najdeš novo stanovanje, ti mora on najti primerno novo najemniško stanovanje.
3) Lastnik najde nek krivdni razlog. Potem imaš 3 mesece časa, da se izseliš. Če se izseliš že po enem mesecu, plačaš najemnino samo za ta mesec.

V primeru št. 2 sicer obstaja velika verjetnost, da bo prišlo do razhajanja v tolmačenju, kaj je "primerno stanovanje", tako da je bolje, da sem poiščeš novo stanovanje.

Aston_11 ::

Okapi je izjavil:

Skratka, so tri možnosti, in v nobenem primeru ne boš plačeval niti dneva več, kot boš v stanovanju.
1) Sam si najdeš novo stanovanje in se preseliš, ko ti odgovarja.
Če pogodba velja, je to narobe in se lahko 100x preseliš.

Okapi ::

Zakaj bi bilo narobe?

Aston_11 ::

Okapi je izjavil:

3) Lastnik najde nek krivdni razlog. Potem imaš 3 mesece časa, da se izseliš. Če se izseliš že po enem mesecu, plačaš najemnino samo za ta mesec.
Ajej ajej, okopi, širiš krivo vero. Tako mora biti:

(3) Najemne pogodbe ni mogoče odpovedati s tožbo, če lastnik ni predhodno pisno opozoril najemnika, ki krši najemno pogodbo. Opomin mora vsebovati kršitev in način odprave odpovednega razloga ter primeren rok za odpravo odpovednega razloga. Rok za odpravo odpovednega razloga ne sme biti krajši od 15 dni.

Okapi ::

In kaj sem jaz napisal? Samo nisem vsega paragrafarsko razdelal, ostane pa vse isto - lastnik lahko najde nek krivdni razlog. Lahko se recimo zmeni s sosedom, ki bo rekel, da si razgrajal ponoči. Če bi ti rad živel v stanovanju, iz katerega bi te lastnik rad izselil, in bo zato iskal krivdne razloge, kar uživaj v njem.

xsum1 ::

@Aston_11 tole je bilo mišljeno

VI.7 Odpoved najemne pogodbe

102. člen

(odpoved najemne pogodbe s strani najemnika)

Če ni dogovorjeno drugače, lahko najemnik odpove najemno pogodbo vselej, ne da bi za to navajal razloge, če o tem pisno obvesti lastnika, z 90 dnevnim odpovednim rokom.

Kot je @Okapi napisal razberem da po tvojem @Aston_11 naj bi bilo takole prav:

1) če se sam preseliš ko ti odgovarja npr. 5. decembra in pisno odpoveš pogodbo moraš še zmeraj plačevati najemino teh 90 dni (čeprav si se preselil in je stanovanje prazno odpovedni rok pa poteče 5.marca)

2) lastnik hoče da greš čimprej ven, ampak se ne strinja da mu nisi dolžan plačati še prestalih 90 dni ker ti ne bo skrajšal odpovednega roka. Tukaj ne vem kaj je rešitev?

3)kar je @Okapi napisal se mi zdi logično, če te seveda vnaprej pisno obvesti o kršitvi in prekinitvi pogodbe.

Ales ::

OP, še enkrat dobro preberi, kar je Lakotnik29 napisal.

Najemodajalec ti pogodbe ne more odpovedati z razlogom, da se bo v stanovanje vselil nekdo drug. Lahko ti jo odpove le iz krivdnih razlogov in to po postopku, kot je naveden v zgornjih postih, pa se seveda ob pogoju, da bi krivdni razlog sploh obstajal.

Lepo poveš najemodajalcu, da si nezadovoljen z razvojem dogodkov, vljudno mu citiraš zakon in rečeš, da:
- lahko sporazumno prekineta pogodbo prej kot v 90-ih dneh in sicer na dan, ko tebi ustreza, s tem, da po tem dnevu nimaš več nobenih obveznosti ne kar se tiče najemnine, ne kar se tiče stroškov (pa pazi na varščino, seveda)
- nameravaš ostati najemnik še naprej, ker se ne strinjaš z odpovedjo zaradi vselitve druge osebe.

Kaj ta druga oseba je, njegov froc, sorodnik, predsednik Južnega Sudana ali trebušna plesalka, tebe ne zanima in nima veze.

Okapi ::

2) lastnik hoče da greš čimprej ven, ampak se ne strinja da mu nisi dolžan plačati še prestalih 90 dni ker ti ne bo skrajšal odpovednega roka. Tukaj ne vem kaj je rešitev?
:))Divide by zero, does not compute.

Lastniku nisi dolžan plačati niti dneva več, kot si dejansko v stanovanju. Lastnik se mora sam odločiti - ali bi rad, da greš ven čim prej, in ne plačaš še treh mesecev najemnine, ali pa da greš ven čez tri mesece in plačaš še te tri mesece. Druge možnosti sploh nima.

Ales je izjavil:

OP, še enkrat dobro preberi, kar je Lakotnik29 napisal.

Najemodajalec ti pogodbe ne more odpovedati z razlogom, da se bo v stanovanje vselil nekdo drug.
No, če se že gremo paragrafarstvo, se pojdimo paragrafarstvo. To, kar praviš, ni res. Lastnik ti lahko mirno odpove najemno pogodbo, če hoče v stanovanje vseliti sorodnika, ampak ti mora najti primerno drugo najemniško stanovanje. Ko ti takšno stanovanje najde, se moraš preseliti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

freesty ::

Cela situacija meni sploh ne deluje zakomplicirana.

Imela sta pogodbo v kateri je naveden 90-dnevni odpovedni rok. Lastnik stanovanja te je obvestil o prekinitvi pogodbe. Torej 3 mesece se zivis normalno. Po izteku teh treh mesecev pa se preselis. Lastnik ti vrne varscino in to je to. Vse lepo in prav brez kreganja.

Te pa razumem. Nepricakovani 3 mesecni odpovedni rok lahko spremeni marsikaj. Sploh, ce se zdaj oddaja ugodno primerno stanovanje, ki bi ga lahko vzel v najem, cez 3 mesece pa mogoce ne bo nic primernega..

Mogoce se zmenis, da si nasel stanovanje, kar je posledica njegovega odpovednega roka. In da mu pustis kavcijo ti pa se odselis predcasno.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Ales ::

@Okapi, sem pozabil navesti to možnost. Tudi v tem primeru OP ne bo dvojno plačeval obe stanovanji, prvega plačuje do izselitve, drugega po vselitvi.

Ni point v legalizmu samem po sebi, pač pa da ena od strank ne bi bila neprimerno oškodovana, kar OP vsekakor bi bil, če bi moral nekaj časa plačevati dve stanovanji. Če bi najemodajalec rad, da je na ta in ta dan stanovanje prazno, bo pač moral na ta dan zagotoviti drugo primerno stanovanje. Ne prej in ne kasneje, oz. če že, na svoje stroške.

@freesty, a ti sploh kaj bereš ali kar tako nekaj..? OP-u ni treba puščati lastniku nobene varščine, niti ni treba da je oškodovan za en sam EUR.

freesty ::

@Ales, ja v teoriji res.

1. Recimo, da se ne strinja z izselitvijo. Kako mislis, da bo ziveti tam? Normalnih odnosov vec ne bo.

2. Ce pa hoce prej it ven, mislis, da mu bo lastnik na pladnju ponudil varscino? Se splaca it pravdat za 200 al kolko evrov?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Okapi ::

Tudi v tem primeru OP ne bo dvojno plačeval obe stanovanji, prvega plačuje do izselitve, drugega po vselitvi.
No, saj to smo mu pa menda dovolj jasno povedali. Lastnik ne more ne pričakovati, ne zahtevati, da se izseliš čez en mesec, plačuješ pa še tri mesece. Ne glede na vse odpovedne roke in ostale okoliščine najemnino vedno plačaš samo za tisti čas, ko si dejansko v stanovanju.

Je pa pogosto v najemnikovem interesu, da en mesec plačuje dve najemnini, da se lahko v miru brez hitenja preseli, in še kaj postori - recimo povrne najeto stanovanje v prvotno stanje, če je kaj spreminjal, prepleska novo stanovanje, če bi to rad naredil ...

xsum1 ::

@freesty točno v tem tiči problem. Če meni on odpove niti me želim ostati do konca odpovednega roka, ampak hočem ven takoj ko najdem novo stanovanje. Ampak če se on ne strinja, da mi skrajša odpovedni rok potem mi praktično zveže roke, ker kot si rekel, če je ravno takrat na voljo stanovanje in ga mogoče kasneje ne bo, kaj naj potem jaz naredim če ga po izteku 90 dni še vedno ne najdem. Se pravi, preseliti prej se pa ne morem ker potem bi to pomenilo plačevati dvojno kar pa finančno ni mogoče

Razlog je pa sorodnik ja. Ampak njega ne bo noter prej kot 3 mesece po tem ko meni on odpove pogodbo. Da mu pa rečem da se ne strinjam ali pa da naj ki najde stanovanje bo pa verjetno rekel wtf. Ker mi je že vnaprej povedal da bo potreboval stanovanje za sorodnika tako da tukaj moram sprejeti in iskati ni tako?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xsum1 ()

Okapi ::

Kaj pa piše v najemni pogodbi? Do kdaj si po pogodbi najemnik?

xsum1 ::

@Okapi tole piše:

Čas najema: traja po tej pogodbi od 3.5.16 do 3.5.2017
Predčasna odpoved je mogoča, če so hude kršitve obveznosti iz pogodbe in drugih dolčenih primerih (uničevanje lastnine, neplačevanje, nemiri...)
Rok odpovedi je 3 mesece s strani najemodajalca ali najemojemalca.
Potem pa še piše podogba je veljavna od do in ne zadrži odpovednega roka ( kaj to pomeni)? To je vse kar piše

Okapi ::

Se pravi si lahko do začetka maja noter. Če hoče lastnik, da greš prej ven, in se ti s tem strinjaš, greš ven, ko tebi odgovarja, plačaš pa samo toliko, kot boš dejansko v stanovanju.

Če bi lastnik rad, da greš ven prej, kot tebi odgovarja, ti mora najti primerno najemniško stanovanje. Tudi v tem primeru plačaš najemnine samo toliko, kot boš v stanovanju.

Če začne zdaj iskati krivdne razloge, bo vse skupaj trajalo toliko, da bo itak prej maj, kot bi te lahko vrgel ven iz krivdnih razlogov.

otago ::

Lastnik je najemojemalca obvestil, da se mora izselit, dal mu je rok 3 mesecec, ko bi naj prisel novi najemnik.

Ce si ti nasel novo stanovanje zdaj in se lahko vselis cez en teden, to ne vpliva na tvojo pogodbeno razmerje do najemodajalca.

Lahko se zmenis za dogovor, placam se en. ali dva meseca. Pac placas dvojno najemnino en mesec. Obicajna zadeva.

Kavcija je lahko tudi 3kratnik najemnine in ce najemnina 300-600eur? Vsi nimajo velikih mesecnih prilivov ali prihrankov, da bi kar zanemarili kavcijo. Sploh ce se nekdo seli nekajkrat na obdobje 5 let recimo.

Vsekakor pa ce ne pride do dogovora in si prisiljen placevati najemnino se preostalo obdobje, ne pusti da bos ti placeval, lastnik pa vmes obnavljal oz. se njegov sorodnik vmes preselil. Nima vstopa v stanovanje.

Do konca 3.5.2017, pogodba za dolocen cas, se smatra da ne bo avtomaticno podaljsana pogodba. Razumne strani se bodo v mesecih prej dogovorile za morebitno (ne)podaljsanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

Okapi ::

Lastnik je najemojemalca obvestil, da se mora izselit, dal mu je rok 3 mesecec, ko bi naj prisel novi najemnik.
Smo že ugotovili, da to ne gre kar tako. Če hoče lastnik, da greš ven pred iztekom najemne pogodbe, ki je ti nisi kršil, ti mora najti drugo najemniško stanovanje.

xsum1 ::

Dobro bomo videli. Upajmo, da ne bo komplikacij. Ko mi pošlje pismo in ko se odselim mu bomo povedali da mu nismo dolžni po tem dnevu nič več. Upam samo da ne bo rekel ker njegov sorodnik ne pride prej kot čez 3 mesece da mu moram še kaj plačevati zaradi odpovednega roka, ker ta del se me ne tiče. Se pravi verjetno potem na dan ko mu jaz rečem da odidem mu predam ključe po tem ko mi vrne varščino ker če ne se verjetno lahko pod nos obrišem če mu predam ključe preden mi jo vrne na roke. Glede na to da jo je tako tudi prejel.

freesty ::

Ja, ce bi moral maja ven, bi si tudi(sklepam) moral najti novo stanovanje in bi bila identicna situacija. Pac stanovanje se zacne iskat 1 mesec pred koncem roka. Tako, da ko isces, se pac sklepa, da gres z zacetkom naslednjega meseca not.

Pozabi na vse skupaj za 2 meseca in si zacni iskat stanovanje 1 mesec pred potekom odpovednega roka. V enem mesecu ziher najdes primerno stanovanje.

Skoda reskirat kavcijo in kup problemov.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

otago ::

@Okapi
Lastnik je najemnika obvestil z 3mesecnim rokom.. Najemnik je lahko notri do konca odpovednega roka. Najemnik se hoce po obvestilu o prihodnji prekinitvi predcasno izselit, ker se je pac pojavla boljsa moznost stanovanja.

3mesecni rok sciti obe stranki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

xsum1 ::

@freesty samo v enem mescu težko kaj najdeš zato nočem čakati ko mi odpove. Ko smo iskali že tole stanovanje je trajalo vsaj 2 meseca tako da nočem ostati še 2 meseca in iskati v zadnjem mesecu ker kaj pa če ne najdem? Ven moram vseeeno, ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xsum1 ()

otago ::

Ce gre za Ljubljano, se bo januarja/februarja sprostil trg. Dovoljsen del studentov bo obupal ali pa dobil vselitveno pismo za SD. Cas iskanja je perfekten. Najhuje je tam septembra/oktobra.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najemodajalec - začetnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6717653 (7421) St235
»

Deložacija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30363361 (56277) Ishmael
»

Preklic pogodbe na določen čas

Oddelek: Loža
395279 (4079) šernk
»

Odpovedni rok pri najemu stanovanja

Oddelek: Loža
198657 (6111) St235
»

Najemodajalec = nategator (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21637368 (23843) Timurlenk

Več podobnih tem