» »

Peka pizze

Peka pizze

««
23 / 25
»»

kriptobog ::

</head> je izjavil:

V krušni peči kurite na 450°C? Ne mislim v zidani pizza pečki, ampak o krušni peči v hiši?

Kruh se peče pri 180°C-220°C. Ne bo kdo hiše zakuril, ko bo probal krušno peč na 500°C segret.


450 ravno ne, ampak tam med 380-400 je ponavadi temperatura za pice. Pec se je delala v 2009 in je bila narejena tako, da se lahko tudi zapali na polno za pice, brez da pokuris bajto. Moras pa malo luftati, ker je precej vroce potem v bajti. Pa se tri dni ne rabis centralne zalavfat.

PacificBlue ::

Verjetno se sneg okol bajte tali:))

uomostolto ::

Ko otroke od kriptoboga vprašajo kaj je glavna posledica globalnega segrevanja rečejo: "pizze za kosilo.".

kriptobog ::

A ste spregledal podatek, da je ta pec v stari bajti :D V novi je ooni. Drugace pa ja, se zgreje kuhinja prec na 35, jebi ga, ni tako velika kot v picerijah :))

c3p0 ::

uomostolto je izjavil:


Zakaj meniš, da je bil Ferrari prej? Kaj ni dosti klasična zadeva?

Tale pa ti menda naredi proper neapeljsko:

https://www.ebay.it/itm/176023693604?ha...

Kar se tiče modov Ariete ali Ferrarija pa je simpl mod preštelanje senzorja za temperaturo. Stikalo je mehansko, direkt v njemu kjer je vrtljiv gumb pa je mali vijak za kalibracijo.


Mogoče je G3 klon, drži. Ali pa obe proizvajajo kitajci, nato pa gor limajo svoje znamke.

Ta iz linka zgleda dobro, če prav vidim je tudi nekaj večja od G3 (30 vs 34 cm). Edino ročaj za odpiranje bi sam naredil drugače, na svoji moddani G3 imam ročaj od male ponve, drugače se hitro opečeš ob odpiranju pri 500C.

c3p0 ::

matobeli je izjavil:

Razen če se tega vijaka ne da štelat ;)

Sicer pa:
https://www.amazon.com/Breville-Pizzaio...



Noice!


Za manj dobiš Effeuno, ki verjetno tole pelje "scat".

</head> ::

V evropi ima očitno Sage (ista firma, drugo ime za EU) malo boljšo ceno:
https://www.amazon.de/-/en/Appliances-P...

uomostolto ::

c3p0 je izjavil:


Mogoče je G3 klon, drži. Ali pa obe proizvajajo kitajci, nato pa gor limajo svoje znamke.

Ta iz linka zgleda dobro, če prav vidim je tudi nekaj večja od G3 (30 vs 34 cm). Edino ročaj za odpiranje bi sam naredil drugače, na svoji moddani G3 imam ročaj od male ponve, drugače se hitro opečeš ob odpiranju pri 500C.


Kaj pa vem, da nista obe original iz Italije. Naredijo kar dosti svoje robe. Ročaj b.p. dodelaš. :D

Drugače poglej kaj spravi ven stric iz Italije.



Na koncu dela z mozarello in je dejansko vse pečeno kakor se šika. Recimo tisti Cozzi:

https://www.amazon.de/Cozze%C2%AE-Elect...

Je bil sir malenkost preveč pečen. Pri Ferrari in Ariete pa se mi zdi, da manjka točno to kar vidiš, velikost in nekaj W moči. Sma s frendom želela doterati Ferarrija, pa sva obupala, ko sma našla hudička, ker ima točno to, kar manjka tapoceni variacijam. Ampak ga čakam v kakšni akciji. :D Drugače bo žena pizdila, ker je pri hiši preveč igračk. Še večji problem pa je, da imajo vsi razen mene raje NY stil.

matobeli ::

Če kje najdeš dobro akcijo za hudička kar napiš, itak vzameš rdečega pa žena niti porajta ne.

c3p0 ::

uomostolto je izjavil:


Je bil sir malenkost preveč pečen. Pri Ferrari in Ariete pa se mi zdi, da manjka točno to kar vidiš, velikost in nekaj W moči. Sma s frendom želela doterati Ferarrija, pa sva obupala, ko sma našla hudička, ker ima točno to, kar manjka tapoceni variacijam. Ampak ga čakam v kakšni akciji. :D Drugače bo žena pizdila, ker je pri hiši preveč igračk. Še večji problem pa je, da imajo vsi razen mene raje NY stil.


Sam sem Ferrariju najprej menjal grelec, ne vem če ni bil ravno tak kot iz tega videa, naročil iz Španije, dvojna zavita spirala. A je po dveh letih zasvetila (beri: izdahnila).

Nato sem vgradil kar Gorenjev okrogli 2.2kW grelec, z nekaj modifikacije, sondo za temperaturo in pa dimmer. Zadeva deluje dobro, ni sicer lepa, je pa vroča. Moti me le majhnost pečice.

Moram pa priznat, da se mi zadnje leto vedno manj da s tem ukvarjat in vržem kar v pečico, klasični "grandma" stil. Vsega dobrega je kdaj in kdaj preveč.

uomostolto ::

A veš, da ni treba "grandma" stil. Imaš alternativo, ki je pravtako kul, ker ima pedigre. Otroci in večinoma ženske imajo raje NY stil (ker se bolj drži skupaj in je bolj amriško okusna).

Potrebuješ "pizza screen":

https://www.amazon.de/dp/B009QZGMFW?ref...

Priporočam 40cm zaradi kul faktorja. In potem še kamen.

Na dno daš kamen, zagreješ na tiste 280 ali več, kar zmorejo pečice in jo vžeš na razgret kamen katerega daš čisto na dno.

Za 40 cm osnova 400g moke 00 ali pa 0 (nekaj z dosti glutena).
62% hidracija torej ca. 250g vode. Ca 25 stopinj C.
7g suhega kvasa
30g olivnega olja
dve mali žlički soli
Zaradi pizza screena je zadeva dosti manj umazana in simpl.

Prvo vzhajanje 30min,
Drugo 2-3h.
(poolish ni potreben)

Paradižnik lahko dehidriraš, lahko dodaš timijan, majaron, sladkor v njemu kuhaš čebulo itn.

Točno en paket mlete mozarelle v vrečki.

Čez kar hočeš, važno, da ne izpusti vode.

Pečeš dokler ni OK, vsaj 10 min v bednih pečicah.

In imaš pico, ki je ironično večini bolj všeč, ima pedigre, lepa za popizdit, ti pa izgubiš smisel življenja. :D

cebelar123 ::

Malo smo pekli po dolgem casu.



Test moke


poolish po 24h


kepa za 3 pice

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

uomostolto je izjavil:

A veš, da ni treba "grandma" stil. Imaš alternativo, ki je pravtako kul, ker ima pedigre. Otroci in večinoma ženske imajo raje NY stil (ker se bolj drži skupaj in je bolj amriško okusna).

Potrebuješ "pizza screen":

https://www.amazon.de/dp/B009QZGMFW?ref...

Priporočam 40cm zaradi kul faktorja. In potem še kamen.

Na dno daš kamen, zagreješ na tiste 280 ali več, kar zmorejo pečice in jo vžeš na razgret kamen katerega daš čisto na dno.

Za 40 cm osnova 400g moke 00 ali pa 0 (nekaj z dosti glutena).
62% hidracija torej ca. 250g vode. Ca 25 stopinj C.
7g suhega kvasa
30g olivnega olja
dve mali žlički soli
Zaradi pizza screena je zadeva dosti manj umazana in simpl.

Prvo vzhajanje 30min,
Drugo 2-3h.
(poolish ni potreben)

Paradižnik lahko dehidriraš, lahko dodaš timijan, majaron, sladkor v njemu kuhaš čebulo itn.

Točno en paket mlete mozarelle v vrečki.

Čez kar hočeš, važno, da ne izpusti vode.

Pečeš dokler ni OK, vsaj 10 min v bednih pečicah.

In imaš pico, ki je ironično večini bolj všeč, ima pedigre, lepa za popizdit, ti pa izgubiš smisel življenja. :D


Naročim ob priložnosti ta screen, pa da vidimo kaj pride ven.

Bye ::

Kateri sir uporabljate? Večina preizkušenih se ne stopi lepo, ampak se pretvori v (čin)gumijasto plast, ki odvaja nadev od testa :(
Mocarela se lepo topi, a kaj, ko je brez okusa.

Badwolff ::

Dodaj malo gorgonzole

Bye ::

Ok... še kakšna alternativa?

matobeli ::

manj sira, da se ne spoji skupaj, meni recimo ustreza ementalec

skyline ::

Bivolja mozzarella.

Bye ::

E, hvala.

alekskac ::

uomostolto je izjavil:

A veš, da ni treba "grandma" stil. Imaš alternativo, ki je pravtako kul, ker ima pedigre. Otroci in večinoma ženske imajo raje NY stil (ker se bolj drži skupaj in je bolj amriško okusna).

Potrebuješ "pizza screen":

https://www.amazon.de/dp/B009QZGMFW?ref...

Priporočam 40cm zaradi kul faktorja. In potem še kamen.

Na dno daš kamen, zagreješ na tiste 280 ali več, kar zmorejo pečice in jo vžeš na razgret kamen katerega daš čisto na dno.

:D

Ali pri uporabi mrežice za peko nujno rabimo še kamen? Sem gledal par videov, pa noben ni imel še kamna zraven?

wahaxi ::

alekskac je izjavil:

uomostolto je izjavil:

A veš, da ni treba "grandma" stil. Imaš alternativo, ki je pravtako kul, ker ima pedigre. Otroci in večinoma ženske imajo raje NY stil (ker se bolj drži skupaj in je bolj amriško okusna).

Potrebuješ "pizza screen":

https://www.amazon.de/dp/B009QZGMFW?ref...

Priporočam 40cm zaradi kul faktorja. In potem še kamen.

Na dno daš kamen, zagreješ na tiste 280 ali več, kar zmorejo pečice in jo vžeš na razgret kamen katerega daš čisto na dno.

:D

Ali pri uporabi mrežice za peko nujno rabimo še kamen? Sem gledal par videov, pa noben ni imel še kamna zraven?


Kamen bolje deluje, ker akumulira toploto in začne takoj peči, na rešetki ga peče zrak. Če pogledaš v picerijah, pizza vedno leži na nečem vročem, nihče je ne dviga v zrav na rešetki.

Če boš malo spremljal lidl in hofer jih imata včasih za 10 eurov ali nekaj takega. Pa fino je, če imaš peč s pirolizo, da se ne zajebavaš s čiščenjem kamna, samo med pirolizo ga pustiš v peči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: wahaxi ()

DimmniBurek ::

Dobra alternativa "kompliciranju" s pečkami je tudi klasična "protvanka" ampak s proper testom. Zadnjič je moja nardila testo, ki je popizdilo iz vzhajalne sklede, sva nardila pol protvanko je bil rob super napihnjen, testo pa res vrhunsko. Samo ne smeš do roba dat nadeva, da je prosto in se lahko napihne.
There Is No Stronger Drug Than Reality

alekskac ::

uomostolto je izjavil:


Za 40 cm osnova 400g moke 00 ali pa 0 (nekaj z dosti glutena).
62% hidracija torej ca. 250g vode. Ca 25 stopinj C.
7g suhega kvasa
30g olivnega olja
dve mali žlički soli
Zaradi pizza screena je zadeva dosti manj umazana in simpl.

Prvo vzhajanje 30min,
Drugo 2-3h.
(poolish ni potreben)
:D

To sem danes preizkusil. Recept ni v redu. Testo je "kvasno" s 7g kvasa, to je preveč za 400 g moke in kratko fermentacijo. In, če je delano z moko 00, je ob tej hidraciji nemogoče testo stanjšati za NY style pizzo. Drugič poskusim s 4 ali manj g kvasa, in bodisi dvignem hidracijo, bodisi uporabim navadno moko tip500 z obstoječo hidracijo. Testo je kot kavčuk, kakor ga probaš raztegnit, skoči nazaj.
Peče se komod brez mrežice in kamna, sam sem dal na navaden pleh in čisto na dno pečice. Testo bi bilo v redu, če ne bi smrdelo po kvasu, in je bilo debelo praktično en centimeter. Polovico testa sem z muko raztegnil na cca 34 cm, in to je predebelo. Kot bi jedel popečen kvasast kruh s pradajzom in sirom. Rob se je lepo napihnil, izgledla je čisto propper, ampak ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alekskac ()

nejc_nejc ::

cebelar123 ::

Ko se ti sredi izdelave fokače zalušta pica.


alekskac ::

Kaj je to? Kruh s paradajzom?

cebelar123 ::

alekskac je izjavil:

Kaj je to? Kruh s paradajzom?


Ne fokaca je kruh kateri ima zelo dosti zraka v sebi in kr nekaj olivnega olja.

Jaz pa sem dal gor nadev za pico. Torej pelate, suhe klobase in mocarelo.
Seveda sem fokaco predno sem jo nadeval z vsem tem spekel nekje 60%.

alekskac ::

Vem kaj je focaccia. Ko sem živel v Toskani smo to imeli za take tenke sendviče (ali pa podoben kruh, manj zapečen, s soljo po skorji, recimo toskanska verzija focaccie). Ampak ne s sirom. S salamo, ali pršutom ali ene sorte tlačenko. Sam ta tlačenka je dimenzije skor ko mortadela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alekskac ()

predi ::

Ko se ti sredi izdelave pice zlušta donut.


:)

Vice ::

alekskac je izjavil:

uomostolto je izjavil:


Za 40 cm osnova 400g moke 00 ali pa 0 (nekaj z dosti glutena).
62% hidracija torej ca. 250g vode. Ca 25 stopinj C.
7g suhega kvasa
30g olivnega olja
dve mali žlički soli
Zaradi pizza screena je zadeva dosti manj umazana in simpl.

Prvo vzhajanje 30min,
Drugo 2-3h.
(poolish ni potreben)
:D

To sem danes preizkusil. Recept ni v redu. Testo je "kvasno" s 7g kvasa, to je preveč za 400 g moke in kratko fermentacijo. In, če je delano z moko 00, je ob tej hidraciji nemogoče testo stanjšati za NY style pizzo. Drugič poskusim s 4 ali manj g kvasa, in bodisi dvignem hidracijo, bodisi uporabim navadno moko tip500 z obstoječo hidracijo. Testo je kot kavčuk, kakor ga probaš raztegnit, skoči nazaj.
Peče se komod brez mrežice in kamna, sam sem dal na navaden pleh in čisto na dno pečice. Testo bi bilo v redu, če ne bi smrdelo po kvasu, in je bilo debelo praktično en centimeter. Polovico testa sem z muko raztegnil na cca 34 cm, in to je predebelo. Kot bi jedel popečen kvasast kruh s pradajzom in sirom. Rob se je lepo napihnil, izgledla je čisto propper, ampak ni.


7g kvasa je za cca 2-2.5 KG moke ne pa za 400g. Olja je preveč, soli preveč... OMG
Da bo raztegljivo testo ga dlje časa mesi, če se ti ne da pripravi osnovo (brez kvasa) in jo zamrzni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()

alekskac ::

E, sej se mi je zdelo čudno. Ponavad delam 1g kvasa na 500g moke, pa daljšo fermentacijo. Ampak, ko delam prvič se držim recepta. Navodila niso bla popolna, moram reč.

6151 ::

alekskac je izjavil:

E, sej se mi je zdelo čudno. Ponavad delam 1g kvasa na 500g moke, pa daljšo fermentacijo. Ampak, ko delam prvič se držim recepta. Navodila niso bla popolna, moram reč.


Že to je 5x preveč kvasa..
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Vice ::

6151 je izjavil:

alekskac je izjavil:

E, sej se mi je zdelo čudno. Ponavad delam 1g kvasa na 500g moke, pa daljšo fermentacijo. Ampak, ko delam prvič se držim recepta. Navodila niso bla popolna, moram reč.


Že to je 5x preveč kvasa..


1 granula kvasa na 100g? To bi mogoče še šlo po tvoji matematiki :))

6151 ::

Vice je izjavil:

6151 je izjavil:

alekskac je izjavil:

E, sej se mi je zdelo čudno. Ponavad delam 1g kvasa na 500g moke, pa daljšo fermentacijo. Ampak, ko delam prvič se držim recepta. Navodila niso bla popolna, moram reč.


Že to je 5x preveč kvasa..


1 granula kvasa na 100g? To bi mogoče še šlo po tvoji matematiki :))


0,4g suhega kvasa/1kg moke = 1,2g svežega kvasa / 1kg moke je ravno perfektno za 24h fermentacijo pri 20°C.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

korenje3 ::

predi je izjavil:

Ko se ti sredi izdelave pice zlušta donut.


:)


kaj vse je še narobe s to pico.. od surove zelenjave do zakurjenega sira...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

alekskac ::

6151 je izjavil:

alekskac je izjavil:

E, sej se mi je zdelo čudno. Ponavad delam 1g kvasa na 500g moke, pa daljšo fermentacijo. Ampak, ko delam prvič se držim recepta. Navodila niso bla popolna, moram reč.


Že to je 5x preveč kvasa..

Ah, čudežno vzhajanje. To je že novozavezni material. Si to s prižnice pobral?

Vice ::

6151 je izjavil:

Vice je izjavil:

6151 je izjavil:

alekskac je izjavil:

E, sej se mi je zdelo čudno. Ponavad delam 1g kvasa na 500g moke, pa daljšo fermentacijo. Ampak, ko delam prvič se držim recepta. Navodila niso bla popolna, moram reč.


Že to je 5x preveč kvasa..


1 granula kvasa na 100g? To bi mogoče še šlo po tvoji matematiki :))


0,4g suhega kvasa/1kg moke = 1,2g svežega kvasa / 1kg moke je ravno perfektno za 24h fermentacijo pri 20°C.


Pečeš družinske pice ti to?

defip ::

uomostolto je izjavil:


Drugače poglej kaj spravi ven stric iz Italije.



Na koncu dela z mozarello in je dejansko vse pečeno kakor se šika.

A to pečko imaš in si TI z njo naredil tako pico? Saj veš, da reklamam iz interneta ni za zaupat, italianom pa še manj kot ciganom.

Se ne bi čudil, če je izven kamerinega pogleda, klasična peč na drva in na koncu samo prestavi pico iz nje v ta rdeč jajček.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: defip ()

6151 ::

Vice je izjavil:

6151 je izjavil:

Vice je izjavil:

6151 je izjavil:

alekskac je izjavil:

E, sej se mi je zdelo čudno. Ponavad delam 1g kvasa na 500g moke, pa daljšo fermentacijo. Ampak, ko delam prvič se držim recepta. Navodila niso bla popolna, moram reč.


Že to je 5x preveč kvasa..


1 granula kvasa na 100g? To bi mogoče še šlo po tvoji matematiki :))


0,4g suhega kvasa/1kg moke = 1,2g svežega kvasa / 1kg moke je ravno perfektno za 24h fermentacijo pri 20°C.


Pečeš družinske pice ti to?


družinske, samske, parske, tudi posebna ponudba, tj. dnevne pice (slika spodaj je prejšnjosobotna). Razmerja kvas/moka so enaka za vse, ne diskriminiram.

3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 6151 ()

6151 ::

alekskac je izjavil:

6151 je izjavil:

alekskac je izjavil:

E, sej se mi je zdelo čudno. Ponavad delam 1g kvasa na 500g moke, pa daljšo fermentacijo. Ampak, ko delam prvič se držim recepta. Navodila niso bla popolna, moram reč.


Že to je 5x preveč kvasa..

Ah, čudežno vzhajanje. To je že novozavezni material. Si to s prižnice pobral?


Ne, z https://www.pizzanapoletana.org/public/...
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

alekskac ::

OK, naj bo. Sam ne upam it s tako majhno količino. Se bom kar držal svojega 1g kvasa/500 g moke. Tudi olje iz recepta bom opustil (v dokumentu ki si ga linkal je vsaka maščoba prepovedana, in prav je tako po mojem). Hidracija iz dokumenta je tud mal nizka. Soli je pa kar veliko. Jaz dam 10 g na 500 g moke za kruh (pa se mi zdi dovolj), v linkanem je pa med 15 in 18g za pol kile moke za pizzo, če preračunam.

Če delaš veliko testa, je tudi potrebno manj kvasa, kar je opisano na strani 8. Ko delaš samo po pol kile moke (kot sam delam) bo kar treba met mal več kvasa.

Tody ::

Pizza more biti taka da jo ljudje radi jedo. Zakaj vsi tripajo na tole napolitano pa ne vem...

Badwolff ::

Naštimej si kak kalkulator, js mam kr ooni app za to
Za napolitano, 4x250 gramski hlebčki, 66% hidracija, klasična priprava

592 g moke
391 g vode
18 g soli
1.3 g kvasa (oz 3,6 g svežega)
24 ur/48 ur

Tody je izjavil:

Pizza more biti taka da jo ljudje radi jedo. Zakaj vsi tripajo na tole napolitano pa ne vem...


ne poznam ljudi, ki ne bi marali napolitane :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

Tody ::

Jaz sem obupal nad njo, ker so sicer doma rekli da je dobra ampak prav tako so rekli da je dobra tista iz pekača in 2h vzhajanja... Potem se mi je malce zamerilo pacanje in delanje toliko časa če tega noben ne ceni. Če imate občinstvo ki ceni čas ki ga v to vložite potem ok :)

c3p0 ::

Meni osebno najboljši stil pizze, se pa mora jest direktno iz pečice. Marsikatera pizzerija teh pizz sploh ne dostavlja, ker postane hitro gumijasto testo, sploh če se kuha v škatli še 20 minut.

Groot ::

Tody je izjavil:

Jaz sem obupal nad njo, ker so sicer doma rekli da je dobra ampak prav tako so rekli da je dobra tista iz pekača in 2h vzhajanja...


Saj dobra je že tale iz pekača. Ampak tudi dobro obleži v želodcu, kar napolitana praviloma ne

Badwolff ::

Slabe pice skor ni, včas paše taka, včas drugačna.
Ampak doma delam skor izključno napolitano, pa še naj lažje je v bistvu, zase večinoma neko bianco

link_up ::

vsakemu svoje, ampak pica mora biti oblozena z razlicnimi mesninami, zelenjavo, siri...od pice se moras najesti. :)
Ce se ze spece napoletano je pa za prilogo.
In and Out

nodrim ::

vsakemu svoje, ampak ... :D

link_up ::

nodrim je izjavil:

vsakemu svoje, ampak ... :D

ja, se pac razume, da govoris o sebi. :D
In and Out
««
23 / 25
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pekač za pizzo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15145977 (9183) MArkusPrimus
»

DIY PIzza... (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
742139205 (59710) mailer

Domača pica (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22452544 (32417) bluefish
»

Katera zmrznjena pica? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12531519 (17692) joze67
»

Picerije z najboljšimi picami pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25491076 (74166) korenje3

Več podobnih tem