» »

Toplotna črpalka katero izbrati

Toplotna črpalka katero izbrati

««
68 / 80
»»

dussan ::

V avgustu smo bili ves čas doma in smo porabili 71 kWh elektrike za sanitarno vodo. TČ je generirala pa 315 kWh toplotne energije.
 TČ za sanitarno vodo

TČ za sanitarno vodo


300 l bojler, 4 osebe (no, nekajkrat so se tuširali tudi prijatelje, ki so bili brez vode)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dussan ()

wcpapir ::

Mi porabimo poleti toliko energije cela hisa kot ti toplotne moči. Zato se nam izracun ne izide, ti potrebujes 300l mlačne vode jaz pa ne.

DamijanD ::

wcpapir: ne razumem povsem tvoje zadnje povedi.
Pri nas avgusta: vse skupaj 653kWh (od tega TČ za SV 88kWh; PC/TV/modem,router,APji: 120kWh)
6 oseb

telexdell ::

wcpapir je izjavil:

Bojler mi je lani porabil 1044kWh.

3x nas ni bilo doma 2 tedna in je bil izklopljen, pa cca 25 vikendov letno smo odsotni in je isto izklopljen. 4 stanovalci. Najvecji porabnik tople vode je najmlajsa 2,5let ki se kopa v kadi, tavecji in sostanovalka s katero zivim in imam otroke uporabljamo toplo vodo prvo minuto potem WHM :). Jaz se ga nisem videl delovati 2 uri skupaj.

Za 50kWh prihranka letno ne grem montirat tripotnega ventila, mi je kar kul krop na pipi.

Če še nekako razumem da:
-vodni kamen se začne intenzivneje izločati nad 50°C to pač rešiš s pogostejšim čiščenjem bojlerja.
-višja temperaturna razlika pomeni večji prehod toplote skozi plašč bojlerja. Če je bojler znotraj toplotneha ovoja stavbe jo segreva, kar se reši s povečanim hlajenjem in malce višjim računom za porabljeno elektriko.
Resno pa me zanima, kako pa rešiš zadevo, da se ti hčerka, katera je sedaj stara 2,5 leta kdaj ne bi opekla z vodo ogreto na 75°C?

PS sem nekoč imel 60 l bojler ogret na tam 55°C (ravno zaradi majhnih otrok in vodnega kamna). V njem je bilo ravno dovolj vode za eno tuširanje. Medtem ko se je tisti kateri se je stuširal spravil iz kopalnice in je šel noter naslednji, sa je voda v bojlerju znova ogrela, tako smo vedno imeli dovolj tople vode.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

TESKAn ::

Resno pa me zanima, kako pa rešiš zadevo, da se ti hčerka, katera je sedaj stara 2,5 leta kdaj ne bi opekla z vodo ogreto na 75°C?

Montiraš to zadevo: link. Ti zmeša vodo iz bojlerja z mrzlo vodo, da ne gre naprej prevroča.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

OK.d ::

Pri nas je še hujše stanje.
https://www.zps.si/nasveti-in-vodniki/s...
LPOK.d

telexdell ::

TESKAn je izjavil:

Resno pa me zanima, kako pa rešiš zadevo, da se ti hčerka, katera je sedaj stara 2,5 leta kdaj ne bi opekla z vodo ogreto na 75°C?

Montiraš to zadevo: link. Ti zmeša vodo iz bojlerja z mrzlo vodo, da ne gre naprej prevroča.

Pol pa ne moreš naliti kropa, da ti voda po začetku kuhanju hitreje zavre.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

TESKAn ::

Ne morš hkrat met torte in jo pojest.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

BCSman ::

A ce je izklopljeno ogrevanje radiatorjev na toplotni, lahko mirne duse izklopis glavne ventile od in do radiatorskega sistema, ali bo ob naslednjem ogrevanju sanitarne razneslo integrirano obtocno crpalko od toplotne? Ker ko ogreva sanitarno, kaze na displayu od toplotne da tudi pumpa deluje in pa brbota v radiatorjih, kar mi ni logicno.

DamijanD ::

Pri nas pumpa za ogrevanje nič ne laufa. In tudi ni logično da bi

BCSman ::

Torej voda med toplotno crpalko in bojlerjem se pomika brez pump, samo na podlagi termicnih zakonov?

wcpapir ::

V kolikor je ogrevanje izklopljeno, ko je ogrevanje vklopljeno seveda pumpa dela. Meni dela "a zimi a ljeti", mislim da je še to sezono nisem ugasnil ker imam talno in je sploh ne slišim. Moram pogledati ko grem v klet. Sigurno pa ogrevanje s TČ ne deluje na podlagi termičnih zakonov :)

BCSman ::

Ok torej ostaja nejasno zakaj se ob segrevanju sanitarne vode vklopi tudi crpalka (znak puscica v desno na Daikin displayu). Upam da mi uspe enkrat monterja dobit za predebatirat malo te zadeve.

TESKAn ::

Ker interno preklop izhod pumpe na bojler in ti segreva sanitarno vodo. V bojlerju maš dolgo spiralo in tam skozi pumpa vodo.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

BCSman ::

No, torej ista pumpa deluje tudi pri segrevanju sanitarne vode. Le da je krog avtomatsko speljan skozi bojler namesto skozi radiatorski sistem.
Ce je ogrevanje radiatorjev izklopljeno, radiatorski sistem izpraznjen, barometer pri notranji enoti toplotne crpalke kaze 0, to ne pomeni da pumpa laufa na "suho" in jo bo skurilo? Dobiva pac vodo direkt iz vodovoda ali pa bojlerja in si tukaj ni za delat skrbi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BCSman ()

DamijanD ::

BCSMan: odvisno je kako imaš narejeno vezavo: če imaš samo eno pumpo in preklopni ventil potem bo ta pumpa vedno morala delat. Ampak sistem je en sam, preklopnemu ventilu jaz ne bi zaupal, da ima na eni strani pritisk, na drugi pa prazno. Tudi toplotna ga lahko kdaj v brezveze premakne in ti naredi štalo.

Jaz imam pa za furanje vode čez radiatorje še posebej črpalke in teh mi pa TČ ne vključi, če ni ogrevanja.

BCSman ::

Evo to me je zanimalo, hvala. Sem zdaj dal na drugi strani 0,5 bara pritiska, da ne bo glih prazno. Ampak glavna ventila do radiatorskega sistema (dovodni in odvodni) imam kar zaprta, ker glih nekaj stimam ene par radiatorjev. A mislis da je to varno ali lahko kaj trkne toplotno ter preklopni ventil gre nabijat pritisk v tisto smer in se kaj unici, ker je pac pot blokirana?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BCSman ()

starfotr ::

Toplotna črpalka nikoli ne dobiva vode iz vodovoda. Ima zaprt sistem in voda iz TČ se nikoli ne meša z vodo za ogrevanje.

telexdell ::

starfotr je izjavil:

Toplotna črpalka nikoli ne dobiva vode iz vodovoda. Ima zaprt sistem in voda iz TČ se nikoli ne meša z vodo za ogrevanje.

Malce dvoumno zapisano in lahko kdo narobe razume.
TČ dobiva vodo iz vodovoda le v primeru, ko je pritisk v ogrevanj aprenizek in ga je treba dopolniti.
TČ deluje v zaprtem sistemu in sicer: Izmenjevalnik toplote na TČ-črpalka-radiatorji-izmenjevalnik ali imenjevalnik toplote na TČ- črpalka- toplotni izmenjevalnik v bojlerju sanitarne vode.
Voda iz kroga ogrevanja hiše/sanitarne vode nikoli ne pride v stik s toplo vodo na pipi npr, v kuhinji/kopalnici...
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Izak ::

Samo v vednost, da nam Daikin Altherma tudi poleti, ko je ogrevanje izklopljeno in nam pripravlja samo sanitarno vodo, kdaj preklopi na ogrevanje. Torej nekako ni varno da bi bil ogrevalni krog blokiran, četudi je za izklopljen. Zakaj to počne, ne vem. Mogoče da prepreči korodiranje tripotnega zunanjega motoriziranega ventila, ki nam obrača med krogom za sanitarno vodo (zunanji bojler) in ogrevanjem.

trancer01 ::

To imaš nekaj narobe nastavljeno. Meni LG v poletnem načinu nikoli ne preklaplja na ogrevanje.

DamijanD ::

Vprašanje za lastnike Mitsubishi TČ: a imate regulacijo preko krivulje ali preko sobne temperature (neki adaptivni čirule čarule). Sploh me zanimajo izkušnje tistih, ki so stestirali oba načina?

BCSman ::

Izak je izjavil:

Samo v vednost, da nam Daikin Altherma tudi poleti, ko je ogrevanje izklopljeno in nam pripravlja samo sanitarno vodo, kdaj preklopi na ogrevanje. Torej nekako ni varno da bi bil ogrevalni krog blokiran, četudi je za izklopljen. Zakaj to počne, ne vem. Mogoče da prepreči korodiranje tripotnega zunanjega motoriziranega ventila, ki nam obrača med krogom za sanitarno vodo (zunanji bojler) in ogrevanjem.

Jaz upam da nisem skuril pumpe ker sem imel pol leta izpraznjen radiatorski sistem. Za komplet zapret ventile sem si pa zadnji moment premislil in tekel odpret.
V bistvu to so resne stvari in brezveze tukaj po forumu sprasevat, edino direkt vprasat monterja, pa se to je dobro da pride se enkrat pogledat, preden razlaga.

WizzardOfOZ ::

DamijanD je izjavil:

wcpapir: ne razumem povsem tvoje zadnje povedi.
Pri nas avgusta: vse skupaj 653kWh (od tega TČ za SV 88kWh; PC/TV/modem,router,APji: 120kWh)
6 oseb


Velik porabite na mesec. Pri nas je 4 čanska familja v avgustu porabila 280kwh, od tega TČ celih 36kwh.


Koliko imate pa potem pozimi porabo? 2 do 3MWh?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

DamijanD ::

WoO: Za zimo s TČjem še nimam podatka.
6 oseb -> 2 gospodinjstvi (torej 2x kuhanje, 2x hladilnik, 2x skrinja, 2x TV, 7x PC/notebook); zgoraj in spodaj radi pečemo... pa se nabere.

WizzardOfOZ ::

Pri nas sta tudi 2 gospodinjstvi (3 + 1), tudi pri nas je vse podvojeno in tudi pri nas se dost peče. Ampak smo čisto vse naprave zamenjali za take, ki so manj požrešne.

Pri nas je bil najbolj mrzel mesec januar in smo porabili skoraj 1100kWh (cela hiša, obe gospodinjstvi skupaj).
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

rs1975 ::

DamijanD je izjavil:

Vprašanje za lastnike Mitsubishi TČ: a imate regulacijo preko krivulje ali preko sobne temperature (neki adaptivni čirule čarule). Sploh me zanimajo izkušnje tistih, ki so stestirali oba načina?

To tudi mene zanima, sicer za Panasonic, ampak vprašanje je isto :)
TČ imamo šele od marca letos, tako da nas šele čaka prva ogrevalna sezona.
V marcu mi ni ravno uspelo nastaviti prave krivulje, ponoči vroče, čez dan recimo da ravno prav. Pa sem v nočnem času znižal odstop od krivulje za -5°C, pa je bilo še zmeraj prevroče.
Do sedaj smo imeli plin in sobni termostat, ogrevanje ponoči izključeno, tako da radiatorjev nisem nikoli zapiral.
V skrajni sili vidim rešitve:
- vsak večer zapiranje radiatorjev v spalnih prostorih (mi ne diši)
- ugašanje TČ ponoči, kar ni smiselno ker bo tako delala na on/off način
- na notranji enoti imam opcijo prestaviti nadzorno ploščo v prostor, kar posledično pomeni, da postane sobni termostat ali pa kupit kak namenski sobni termostat

Bellzmet ::

To zadnjo varianto naredi (sobni termostat). Kako imaš pa izolirano hišo? Če je dobro izolirana se nastavitev -5 pozna šele čez par dni. To da pred spanjem znižaš ne pomaga v dobro izolirani hiši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

energetik ::

Sem že nekje pisal o tem, verjetno v tej temi.
Adaptivna vremenska krivulja je za lenuhe in ponavadi ni optimalna tudi na koncu.

Kot rečeno, meni je optimalno vremenska krivulja (sem jo določil sam) + sobni termostat. Termostat drži temp. v prehodnih obdobjih ali ko nažiga sonce, vremenska v trdi zimi.
Večino leta imam temp. pribite na +-0,3K; kompresor pa ima tudi v prehodnih obdobjih le do nekje 5 zagonov dnevno. Pri samo vremenski krivulji ni bilo takega udobja.
vires in numeris

rs1975 ::

Bellzmet je izjavil:

To zadnjo varianto naredi (sobni termostat). Kako imaš pa izolirano hišo? Če je dobro izolirana se nastavitev -5 pozna šele čez par dni. To da pred spanjem znižaš ne pomaga v dobro izolirani hiši.

Nič posebnega, stiropor 8cm, streha v mansardi 30cm. Poraba pri plinu je bila cca. 50kWh/m2

@energetik - kje pa imaš montiran sobni termostat in kako je nastavljen, dnevno-nočni režim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rs1975 ()

DamijanD ::

energetik: kaj točno pa dela sobni termostat - kako vpliva na delovanje ogrevanja?

rs1975: opcija je mogoče tudi samo pametni termostat na radiatorju v spalnici, kjer nastaviš avtomatiko, da se ti avtomatsko zapira glede na ure.

wcpapir ::

energetik je izjavil:

Sem že nekje pisal o tem, verjetno v tej temi.
Adaptivna vremenska krivulja je za lenuhe in ponavadi ni optimalna tudi na koncu.

Kot rečeno, meni je optimalno vremenska krivulja (sem jo določil sam) + sobni termostat. Termostat drži temp. v prehodnih obdobjih ali ko nažiga sonce, vremenska v trdi zimi.
Večino leta imam temp. pribite na +-0,3K; kompresor pa ima tudi v prehodnih obdobjih le do nekje 5 zagonov dnevno. Pri samo vremenski krivulji ni bilo takega udobja.

Vse to velja le za radiatorje, pri talnem gretju so vse te teze bedarija in sluzijo samo za prodajo krmilij.

Jaz konec oktobra prizgem TČ, ki jo dokaj analogno krmilim- nastavim % inverterja na katerem deluje ter temperaturo PV talnega ki je krmiljen s stc1000 iz aliexpressa.

In tako ostane do konca ogrevalne zaloge ista nastavitev v hiši pa ista temperatura, medtem ko je zunaj po 20 stopinj razlike.

Lp

DamijanD ::

WizzardOfOZ je izjavil:

DamijanD je izjavil:

wcpapir: ne razumem povsem tvoje zadnje povedi.
Pri nas avgusta: vse skupaj 653kWh (od tega TČ za SV 88kWh; PC/TV/modem,router,APji: 120kWh)
6 oseb


Velik porabite na mesec. Pri nas je 4 čanska familja v avgustu porabila 280kwh, od tega TČ celih 36kwh.

Mi ni dalo miru in sem malo zbral, kar sem lahko zbral:

Pri nas samo hladilna tehnika + IT porabi toliko kot je vaša cela poraba :O (s tem, da pri ITju je edino en server nekaj kar ni tipično za družino)

Mi je pa zanimiv oz. problematičen podatek, da TČ v mirovanju stalno vleče 24W, kar v enem mesecu nanese 18kWh. Koliko pa imajo vaše TČ kaj porabo v mirovanju (za primerjavo Buderus peč v mirovanju porabi vleče 10W)

WizzardOfOZ ::

Viessmann ima 5W porabe v idle.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

dussan ::

Moj Viessmann (Vitocal 200-S AWB-M-E-AC 201.E10) v mirovanju javlja 13 W porabe...

WizzardOfOZ ::

10kWh? pa še wifi modul imaš zraven?

Jaz sem podatek našel v specifikaciji proizvajalca. Ali lahko tudi kje na napravi preveriš koliko porabi v idle?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

dussan ::

WizzardOfOZ je izjavil:

10kWh? pa še wifi modul imaš zraven?

Jaz sem podatek našel v specifikaciji proizvajalca. Ali lahko tudi kje na napravi preveriš koliko porabi v idle?


Če prav računam je to res slabih 10 KwH na mesec. Ja ima wifi modul, na žalost nima možnosti priključka na kabel. Podatek je iz aplikacije, nimam pa števca vezanega na TČ, da bi dejansko preveril koliko porabi.

energetik ::

DamijanD je izjavil:

energetik: kaj točno pa dela sobni termostat - kako vpliva na delovanje ogrevanja?

rs1975: opcija je mogoče tudi samo pametni termostat na radiatorju v spalnici, kjer nastaviš avtomatiko, da se ti avtomatsko zapira glede na ure.
Sobni termometer najprej korigira vremensko krivuljo glede na odstopanje, če pa sobna temp preseže želeno, povsem izklopi TČ.

Imam pa ga na notranji steni hodnika v pritličju, tako da res meri neko povprečno temp. bajte. Deluje perfektno, odkar sem ga premestil na to lokacijo.

wcpapir je izjavil:

energetik je izjavil:

Sem že nekje pisal o tem, verjetno v tej temi.
Adaptivna vremenska krivulja je za lenuhe in ponavadi ni optimalna tudi na koncu.

Kot rečeno, meni je optimalno vremenska krivulja (sem jo določil sam) + sobni termostat. Termostat drži temp. v prehodnih obdobjih ali ko nažiga sonce, vremenska v trdi zimi.
Večino leta imam temp. pribite na +-0,3K; kompresor pa ima tudi v prehodnih obdobjih le do nekje 5 zagonov dnevno. Pri samo vremenski krivulji ni bilo takega udobja.

Vse to velja le za radiatorje, pri talnem gretju so vse te teze bedarija in sluzijo samo za prodajo krmilij.

Jaz konec oktobra prizgem TČ, ki jo dokaj analogno krmilim- nastavim % inverterja na katerem deluje ter temperaturo PV talnega ki je krmiljen s stc1000 iz aliexpressa.

In tako ostane do konca ogrevalne zaloge ista nastavitev v hiši pa ista temperatura, medtem ko je zunaj po 20 stopinj razlike.

Lp
Daj nehaj no. Imam talno in deluje perfektno. Ničesar nisem dodatno kupil, to je vgrajeno v regulatorju ki ga itak dobiš zraven TČ.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

WizzardOfOZ ::

dussan je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

10kWh? pa še wifi modul imaš zraven?

Jaz sem podatek našel v specifikaciji proizvajalca. Ali lahko tudi kje na napravi preveriš koliko porabi v idle?


Če prav računam je to res slabih 10 KwH na mesec. Ja ima wifi modul, na žalost nima možnosti priključka na kabel. Podatek je iz aplikacije, nimam pa števca vezanega na TČ, da bi dejansko preveril koliko porabi.


Kje v aplikaciji si našel ta podatek? Jaz ga preko telefona nikjer ne najdem. Samo podatek za cel teden porabe. Niti za dan po dan ne morem gledat.

Wifi modul bom danes priklopil na števec, da vidim koliko je njegova poraba. Po moje pa vsaj par W, ker je stalno povezan na net.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

dussan ::

WizzardOfOZ je izjavil:

dussan je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

10kWh? pa še wifi modul imaš zraven?

Jaz sem podatek našel v specifikaciji proizvajalca. Ali lahko tudi kje na napravi preveriš koliko porabi v idle?


Če prav računam je to res slabih 10 KwH na mesec. Ja ima wifi modul, na žalost nima možnosti priključka na kabel. Podatek je iz aplikacije, nimam pa števca vezanega na TČ, da bi dejansko preveril koliko porabi.


Kje v aplikaciji si našel ta podatek? Jaz ga preko telefona nikjer ne najdem. Samo podatek za cel teden porabe. Niti za dan po dan ne morem gledat.

Wifi modul bom danes priklopil na števec, da vidim koliko je njegova poraba. Po moje pa vsaj par W, ker je stalno povezan na net.


Aplikacija je ViCare, tam na začetku izbereš Energijski kokpit, potem pa vidiš trenutno porabo in moč
 Energijski kokpit

Energijski kokpit


V analizi pa lahko vidim po dnevih, mesecih ...
 Analiza porabe

Analiza porabe

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dussan ()

WizzardOfOZ ::

Mam aplikacijo, ampak nimam teh menijev? Kje te kokpite izbiraš?

Imam samo electricity consumption in thermal output.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

dussan ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Mam aplikacijo, ampak nimam teh menijev? Kje te kokpite izbiraš?

Imam samo electricity consumption in thermal output.


Na začetnem zaslonu
 ViCare

ViCare


verzija aplikacije je 3.22.0

WizzardOfOZ ::

Nimam tega v aplikaciji, pa imam isto verzijo kot ti.
na vrhu je vreme, pod tem sta heating circuit in DWH, pod njima pa Economy mode in electricity consumption, še pod njima pa thermal output in heat pump status. Nimam opcije kot ti.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

feryz ::

Moja tako, za standby.
Na mesečni ravni okrog 30 kWh.
Na dnevni pa niha med 12 w, ko samo elektroniko goni in 42 w, ko še grelec za kompresor laufa. Kar znese 30 kilovatnih ur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

Goran's Blog ::

Samo informativno vprašanje pri toplotnih.
Vodo dobimo iz vodovoda...Kam ta voda gre prvo na strani toplotne ?
Čudno vprašanje, me pa zanima pač :)

energetik ::

Res je čudno, najprej ga zastavi tako, da bomo sploh vedeli, kaj hočeš vprašat. 8-O
vires in numeris

WizzardOfOZ ::

Voda gre v boljer v toplotni kjer se segreje in tako dobiš toplo vodo, če si to mislil.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Goran's Blog ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Voda gre v boljer v toplotni kjer se segreje in tako dobiš toplo vodo, če si to mislil.

To to ja hvala.

Lunco ::

Lahko kdo priporoča kakšnega montažerja/serviserja za severno Primorsko? Trenutno mam več težav s tem, da bi se mi kakšen oglasil na telefon, kot pa pri izbiri TČ.

feryz ::

https://www.telmos.si/

Fejst dedc. Če ma čas, pa njega vprašaj.
««
68 / 80
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Toplotna črpalka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1137738 (2203) joez7
»

Ena ženska, ki je izgubljena med ponudbami TČ in IR paneli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16613651 (5966) a_borlak
»

Katero ogrevanje za hiso (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21939931 (16571) fikus_
»

Izbira toplotne črpalke (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22560676 (25405) Jurij25
»

Ogrevanje hiše s toplotno črpalko? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
382161160 (127984) Zvezdica27

Več podobnih tem