» »

Toplotna črpalka katero izbrati

Toplotna črpalka katero izbrati

««
55 / 77
»»

energetik ::

Navadna krivulja?
Bolj je vprašanje, kako sploh lahko dela adaptacija, če ni notranjega termostata. Daikin nastavitev sicer ne poznam.
vires in numeris

Likalnik ::

tudi jaz ne vem...očitno se bom moral še v Daikin TČ poglobiti....Daikin nima notranjih termostatov....kot rečeno ima kolega isto in brez notranjega termostata....

mogoče, če ima kdo tu Daikin TČ in če pove kako ima nastavljeno...vsaj približno in da se potem orentiram po tem...vem pa, da je vsaka nepremičnina svoja zgodba ampak vseeno

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

kixs ::

energetik je izjavil:

kixs je izjavil:

Ste ze kaj zakurili te dni?
Ne še, še vedno je želenih 22°, greje sonce skozi okna, dekica na fasadi pa ne spusti toplote ven.


Sem sprobal toplotno zadnji dan septembra. Da vidim, ce se dela. Zadnji teden pa jo imam nastimano med 3 in 6h zjutraj na MIN moci, da je v hisi okoli 22-23stC. Nocem, da se stene kaj prevec ohladijo. Zaenkrat sem se skoz v kratkih rokavih.

J.McLane ::

Likalnik je izjavil:

živjo, eno vprašanje za tasta....ima toplotno črpalko Daikin...nima notranjega termostata...dela glede na zunanjo temperaturo.
lansko zimo (prva zima s TČ) je imel nastavljeno na lestvici od -10 do +10 (kjer spreminjaš temperaturo na +5...včasih tudi na +10 ter zaprte oziroma priprte termostatske glave
Kljub temu, da so mu svetovali, da naj odpre vse radijatorje na max je on delal po svoje (pač starejši človek katerega težko prepričaš na novo delovanje)
Kakorkoli...uspel sem ga prepričati, da je odpr radijatorje na max in zmanjšal krivuljo iz +5 na -10....TČ dela na ta način prav tako uredu in je notri zaenkrat toplo.
Težava je drugje....da se te nastavitve same spreminjajo...trenutno je nastavljeno na -10...jutri zjutraj bo že -5 ali 0....sedaj pa ne vem zakaj se to avtomatsko spreminja? pomislil sem na to, da je TČ z že vpeljano krivuljo katera je eno zimo delovala na +5 do +10 in da sedaj avtomatsko vrača na te nastavitve....in je potreben čas, da se ponovno nauči na -10.

Kolega ima prav tako Daikin in ima že od začetka nastavljeno na -10 in se mu ta krivulja nič ne spreminja.

Prosim za vaše mnenje...ali bo s časom, se tudi od tasta TČ/krivulja naučila in obstala na -10 (sedaj vsak dan na roke spreminjam nazaj na -10) ali je kje drugje težava?


NE vem če je Daikin kaj spreminjal v zadnjih napravah, ampak moja iz leta 2013 nima nobene hude pameti za adaptiranje krivulje. Lahko da ima nastavljene urnike delovanja in v urniku ti določiš koliko v + ali - naj korigira, morda ima to kaj nastavljeno in potem ko pride čas urnika nastavi spet na tisti offset, ki je v urniku in povozi tisto kar si ročno spreminjal.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Likalnik ::

bom pregledal te urnike....načeloma pa drži, če ti ročno nastaviš potem te nastavitve ostanejo in se naj ne bi same spreminjale?

J.McLane ::

Ko na home screen nekaj korigiraš ostane do prve spremembe urnika, sicer pa ja, če ni urnika bi moralo ostati tako.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

papirza ::

Živijo.

Da ne odpiram nove teme, pišem kar tukaj.
Imam nameščeno TČ daikin altehrma ht. Čez leto sem imel TČ izklopljeno iz elektrike. Včeraj, ko sem TČ priklopil na el. napajanje, pa mi je kontroler izgubil vse nastavitve. Črpalka se seveda ni prižgala.

Ali ima kdo kakšne nastavitve, step by step, kako črpalko ponovno usposobit?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: papirza ()

koyotee ::

Youtube?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Buggy ::

Ferroli TC kdo pozna?

Dobil ponudbo za monoblok (naj bi imele Mitsubishi notranjost):

- Toplotna črpalka Ferroli OMNIA M 3,2 10KW - postavljeno vzporedno s pecjo na pelete 5.800EUR

ter split varianto: (verjetno malo premocna a ta je edina na zalogi - "premocna" TC predstavlja kaksen problem ali je zgolj vecja cena?

-Toplotna črpalka Ferroli OMNIA UE 3.2 12T 12KW - postavljeno vzporedno s pecjo na pelete 7.200EUR


Na eMundia imam za 4.800 z osnovno montazo ze placan monoblok LG Therma V 9KW a je zelo majhna verjetnost, da bo dobavljena se letos.

Kaksen predlog glede zgornjih dveh da preklicem LG al naj vseeno cakam?

TNX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

DimmniBurek ::

Imam problem s serviserjem, že skoraj 1 mesec čakam na servis Mitsubishi notranje enote. Šla je obtočna črpalka (niti 1 leto od montaže!).
Pravi da je problem z dobavo. Ali ima kdo podobne izkušnje? Kaj lahko sploh naredim?
There Is No Stronger Drug Than Reality

Bellzmet ::

"Problem z dobavo" lahko pri njih pomeni, da ne more dobiti črpalke tako poceni, da bi tebi lahko zaračunal 300% maržo samo na črpalko (delo je seveda posebej). Malo pokliči naokoli, če res nimajo zaloge. Kakor gledam so obtočne na zalogi pri Tapro, Merkur, Mimovrste, itd. itd.

Textron ::

Če je res šla samo obtočna črpalka jo lahko načeloma zamenjaš s kompatibilno. Nova mora biti dovolj močna (po moči / tlaku), in imet kompatibilen PWM profil (če ima obstoječa PWM krmiljenje, obstajata dva), ter biti prave velikosti (130mm / 180mm) in imet pravi priključek (ponavadi DN25). Dobiš jih lahko na kakšnem nemškem ebayu (npr Wilo Para STG 25/8-75, 75W, 8m tlačne višine pri 0 pretoka).

To velja v splošnem, če Mitsubishi nima kakih svojih posebnosti. Se je pa tudi za vprašat kako to, da je šla že po enem letu. Če imaš staro inštalacijo, je montiran magnetni filter?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Textron ()

DimmniBurek ::

Toplotna je v garanciji, sigurno ne bom sam menjaval, zaračunali mi ne bojo nič.
Druga stvar, montirali so jo oni sami, od takrat nisem nič šaril po napeljavi. Magnetni filter je, in je bil spucan, gor je bilo le malo čisto finega praha, pomoje nič kritičnega.
Tretja stvar, obtočna črpalka je notri v notranji enoti. Ni to una oldschool Grundfos zunanja črpalka. Če bi blo to, bi že sam zamenjal...

Sem klical včeraj na Ream, ki so uradni dobavitelj za Mitsu, so rekli da so dobavni roki okoli 3 tedne. Tako da očitno bom mogu še mal počakat.
There Is No Stronger Drug Than Reality

Bellzmet ::

Ja ravno "oldschool" Grundfos so notri, glej 10. stran:
https://www.ream.si/images/katalogi/top...

razen za ene piše DC motor.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

DamijanD ::

A lahko tisti, ki imate več ločenih ogrevalnih vodov (recimo SV + 2 nadstropji), napišete kako imate rešeno regulacijo. In če je custom regulacija (torej ne od TČ) glede na kaj potem TČ dela?

Kebo ::

Jaz imam od Fujitsa razširitev za dodatni ogrevalni krog. Vsako stanovanje ima svoj termostat, ki pošilja zahtevke pol pa to toplotna črpalka samo shendla, kako točno ti pa ne znam povedat.

DamijanD ::

Saj me ne zanima algoritem - bolj to ali je razširitev od TČ firme ali nekaj ločenega. Hvala.

sbawe64 ::

Seltron ima (med ostalimi) take zadeve.
2020 is new 1984
Corona World order

BCSman ::

Kje je porabljene manj energije, izklop toplotne od 9h do 16h in ob 16h zagon da ogreje na 50stopinj
ali pustit da teče nonstop, čeprav nihče ne rabi od 9h do 16h toplih radiatorjev?
Kaj pa življenjska doba kompresorja/pumpe? 8 dodatnih ur/dah na celo kurilno sezono nepotrebnega delovanja proti enkratnemu močnejšemu delovanju ob 16h?
(Ignorirajte ohladitev notranjih prostorov, toplotna fiksno ogreje na 50 nerelevantno od notranje temperature. Neizolirana bajta, kjer odpadejo šolske teorije o ohranitvi toplotne še več ur po izklopu ogrevanja.)

sbawe64 ::

V tvojem primeru:

izklop toplotne od 9h do 16h in ob 16h zagon da ogreje na 50stopinj.
2020 is new 1984
Corona World order

cekr ::

Koliko let vam kaj zdržijo kompresorji?
Pri meni je en že odletel.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

BCSman ::

Alternativa popolnemu izklopu bi lahko bila za tistih 8 ur nastavit minimalno temperaturo ogrevanje, ne vem koliko je možna pri tej visokotemperaturni toplotni, mogoče 30 stopinj. Ker tu ni samo vprašanje šparanja energije in količine neprestanega delovanja kompresorja/pumpe ampak tudi ali vklapljanje/izklapljanje skrajša življenjsko dobo kompresorja bolj kot neprestano delovanje?
Je pa smešno kako monter po defaultu nastavi izklop toplotne od 23 do 5 zjutraj, ravno takrat ko je najbolj potrebna, da ponoči v neizolirani hiši ne zmrzneš. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BCSman ()

DamijanD ::

cekr je izjavil:

Koliko let vam kaj zdržijo kompresorji?
Pri meni je en že odletel.

Pri TČ za SV - je odletel po kakšnih 10ih letih, ta novi pa ima zdaj tudi že vsaj 5+ let

cekr ::

DamijanD je izjavil:

cekr je izjavil:

Koliko let vam kaj zdržijo kompresorji?
Pri meni je en že odletel.

Pri TČ za SV - je odletel po kakšnih 10ih letih, ta novi pa ima zdaj tudi že vsaj 5+ let


Imam na dveh lokacijah. En se drži že 11 let. Drugi je pa odletel po 8ih letih.
Takrat se je potem menjalo kar celo zunanjo enoto, ker naj se ne bi splačalo menjat kompresorja.
Koliko kaj pride menjava samega kompresorja?

Ko enkrat vključiš v samo ceno in porabo še menjavo na 10 let, zadeva ni toliko cenejša od drugih virov.

Poslušam od nekoga, ki jo ima že več kot 20 let, in pravi, da še ni menjal.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

J.McLane ::

Trenutno 9 let, edina okvara je bil senzor pretoka, pogosta okvara na Daikin, rezervni del zastonj, menjavo sem plačal, ker ni bila več v garanciji.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

energetik ::

BCSman je izjavil:

Kje je porabljene manj energije, izklop toplotne od 9h do 16h in ob 16h zagon da ogreje na 50stopinj
ali pustit da teče nonstop, čeprav nihče ne rabi od 9h do 16h toplih radiatorjev?
Kaj pa življenjska doba kompresorja/pumpe? 8 dodatnih ur/dah na celo kurilno sezono nepotrebnega delovanja proti enkratnemu močnejšemu delovanju ob 16h?
(Ignorirajte ohladitev notranjih prostorov, toplotna fiksno ogreje na 50 nerelevantno od notranje temperature. Neizolirana bajta, kjer odpadejo šolske teorije o ohranitvi toplotne še več ur po izklopu ogrevanja.)
Niso to teorije, če imaš zidano hišo, akumulacija sigurno je za vsaj pol dneva. Če hočeš imeti določeno sobno temp., boš moral v 24h dovesti določeno količino toplote.
Delaš napako. Ogrevalna voda na 50° ni optimalna za TČ, prav tako ne kampanjsko ogrevanje za udobje in plesen. Ne misli, da si kaj dosti prišparal, če ne ogrevaš pol dneva, nato pa z visoko temp. ogrevalne vode probaš nadoknadit. Ni to plinska ali oljna peč.
Na tvojem mestu bi znižal temp. vsaj na 42-45° ter ogreval večino časa. Ponoči se jasno ogreva, saj je takrat nizka tarifa. Urnik nastavi le tako, da ti med delavnikom izklopi med 6h in nekje 12h, da se izogneš nizkim jutranjim temperaturam in visoki tarifi. Med vikendom naj seveda laufa 24/7.
Življenska doba kompresorja je sicer kompromis med št. obratovalnih ur in št. vklopov. Inverterska TČ ima sicer najboljši izkoristek pri nekje 60% moči in najnižji možni temp. ogrevalne vode. Sam moraš pogruntat, kaj bo optimum za tvojo bajto.

cekr je izjavil:

DamijanD je izjavil:

cekr je izjavil:

Koliko let vam kaj zdržijo kompresorji?
Pri meni je en že odletel.

Pri TČ za SV - je odletel po kakšnih 10ih letih, ta novi pa ima zdaj tudi že vsaj 5+ let


Imam na dveh lokacijah. En se drži že 11 let. Drugi je pa odletel po 8ih letih.
Takrat se je potem menjalo kar celo zunanjo enoto, ker naj se ne bi splačalo menjat kompresorja.
Koliko kaj pride menjava samega kompresorja?

Ko enkrat vključiš v samo ceno in porabo še menjavo na 10 let, zadeva ni toliko cenejša od drugih virov.

Poslušam od nekoga, ki jo ima že več kot 20 let, in pravi, da še ni menjal.
"Ful dobre" informacije, če ne podaš niti modela TČ...
Menjava kompresorja bi morala biti cenejša od zunanje enote, seveda če ne gre za zaribanje. Če zariba, obstaja možnost da so šli opilki po celem sistemu in potem je menjava vprašljiva, ker so lahko opilki v 4-p ventilu, kondenzatorju, ekspanzijskem ventilu...
Če je samo prebilo navitje, potem ja.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

Onlyx ::

Imamo težavo s sosedovo toplotno črpalko, ker jo je postavil nasproti naših spalnih prostorov in se ponoči sliši rahlo brnenje. Predvidevam, da je to zvok kompresorja in ne ventilatorja. Ker sta hiši poravnani vodoravno, črpalko pa je postavil nasproti naše, se zaradi odbijanja zvoka med betonskimi zidovi hrup samo še poveča. Poleti teh težav nisem zaznal, najbrž pa je s padcem temperature sedaj jeseni črpalka polno aktivna tudi ponoči, posledično pa je močnejši tudi njen hrup. Ker je na tej strani tudi otroška soba, sem na to še toliko bolj občutljiv. Namen imam iti do soseda in mu predstaviti ta problem, me pa prej zanima, kakšne so možnosti, da se hrup zmanjša - s tem mislim predvsem na boljšo izolacijo same črpalke, drugačne nastavitve in podobno, še preden ga prosim, da črpalko prestavi drugam in si s tem nakopljem njegov gnev :) Gre sicer za toplotno črpalko ZUBADAN Mitsubishi Electric, točno koliko je kW pa ne vem. Naj povem, da ne gre za tak hrup, da bi se zaradi tega zbujal, je pa recimo meni nadležno, da brnenje slišim in zaradi tega občasno težje zaspim (nazaj).

energetik ::

Najprej mu predlagaj 24/7 ogrevanje, če že nima tako. V tem primeru deluje stalno, vendar manj hrupno. Če to ni dovolj, pač urnik, da ponoči ne deluje, dvomim da bo za to. Nato pridejo v poštev razne protihrupne ovire okoli kište. Popolnoma utišati bo težko.

Sicer pa ali resno slišiš to skozi zaprta okna? Ali pa jih imaš odprta tudi pozimi?
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

wcpapir ::

Kako pa je boljše ogrevati mislim boljše za TČ in udobje, porabo...

Sedaj sem imel nastavljeno na PV 25 stopinj +/- 1,5 stopinje torej ko pade do 23,5 greje do 25. TČ se je vklapljala 4x dnevno po par minut.

Včeraj sem pretaknil na PV 25 stopinj +/- 3 stopinje, torej čaka do 22 in greje do 25.

Sedaj čakam kaj se bo zgodilo na termometrih temperatura mislim da bo ostala konstantna ampak nevem kje se bo umirila, pomoje bo kake pol stopinje padla.

Rad bi dosegal to da bi se prižgala mogoče 2x na dan in delala dlje časa. Inverter je nastavljen na 42% moči, na manj ne morem.

l0g1t3ch ::

Najboljše je da vklopiš in pozabiš. Meni prede že tretje leto, pa je razen prvega meseca delovanja sploh nisem tikal.

24/7, skozi vse leto.

Utk ::

Imamo težavo s sosedovo toplotno črpalko, ker jo je postavil nasproti naših spalnih prostorov in se ponoči sliši rahlo brnenje.

Imaš zaprto okno ali odprto? Pri zaprtem ne bi smel slišat, pri odprtem pa...a bi raje videl, da ti kuri drva pod oknom?

wcpapir ::

l0g1t3ch je izjavil:

Najboljše je da vklopiš in pozabiš. Meni prede že tretje leto, pa je razen prvega meseca delovanja sploh nisem tikal.

24/7, skozi vse leto.

Tud men že teče 3 leto ampak bi se še malo poigral, da dela več v kosu kot tele minutke zdajle.

fikus_ ::

Nizko frekvenčni hrup je težko zadušiti, se širi daleč in tudi skozi materiale.
Tako da Onlyx, predlagaj sosedu (je že zgoraj) delovanje TČ 24/7 da se omili delovanje pri večjih močeh, potem tem protihrupna izolacija na mestu izvora, ali pa narediš masivno protihrupno ograjo, nekaj v stilu cestnih protihrupnih ograj, na meji parcele.

PS Čisto omejiti širjenje hrupa pa ne bo mogoče preprečiti.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

BCSman ::

wcpapir je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Najboljše je da vklopiš in pozabiš. Meni prede že tretje leto, pa je razen prvega meseca delovanja sploh nisem tikal.

24/7, skozi vse leto.

Tud men že teče 3 leto ampak bi se še malo poigral, da dela več v kosu kot tele minutke zdajle.


Ampak 3 leta ni še nič, mora delat 10 let brez okvar je je upravičenih 10k investicije.

wcpapir ::

Moja investicija je bila 670eur za TČ in 2km cevi iz ebay cca 700eur ter dve razdelilni omari z jagra, mislim da je bila končna cifra za 240m2 bajto cca. 1850eur za ogrevanje komplet, ne spomnim se točno lahko pa poiščem seznam iz zapiskov.

Ne spomnim se ali je ta cifra z dvema klimama ali brez...nimam pojma. Mislim pa da je bila povrnjena že prvo leto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wcpapir ()

BCSman ::

Aha to je pa druga zgodba.

Bellzmet ::

Ja ja pa še pečica pa burek pa bučke so bile vključene. Mogoče tudi avto, se ne spomni čisto.

kixs ::

wcpapir je izjavil:

Kako pa je boljše ogrevati mislim boljše za TČ in udobje, porabo...

Sedaj sem imel nastavljeno na PV 25 stopinj +/- 1,5 stopinje torej ko pade do 23,5 greje do 25. TČ se je vklapljala 4x dnevno po par minut.

Včeraj sem pretaknil na PV 25 stopinj +/- 3 stopinje, torej čaka do 22 in greje do 25.

Sedaj čakam kaj se bo zgodilo na termometrih temperatura mislim da bo ostala konstantna ampak nevem kje se bo umirila, pomoje bo kake pol stopinje padla.

Rad bi dosegal to da bi se prižgala mogoče 2x na dan in delala dlje časa. Inverter je nastavljen na 42% moči, na manj ne morem.


Ce imas IVT, gre na 33%. Sicer pa itak ni neke realne razlike v delovanju. Ti bi potem rabil zalogovnik, ker pri teh zunanjih temperaturah ne bo slo drugace. Ko bo mraz, jo lahko gonis 24/7 na nizki moci. Meni trenutno dela ponoci od 3 do 6h brez prekinitev. Vceraj sem jo se popoldne vklopil med 18 in 21h. Plan je biti malo bolj racionalen kot prejsnja leta s temperaturo med 21 in 22stC. Lani je bila med 22 in 24stC. Moja, ko je mraz, dela v kosu 24/7 3-4 mesece brez prekinitev.

wcpapir ::

A ti imaš zalogovnik ? Moja še nikoli ni delovala več ur v kosu.

kixs ::

Ne. Direktno na radiatorje. Dela pa vedno na min moci. Ko je mraz, pa na 42%.

wcpapir ::

Bellzmet je izjavil:

Ja ja pa še pečica pa burek pa bučke so bile vključene. Mogoče tudi avto, se ne spomni čisto.

Nevem kam ciljaš, mislim da je bilo z eno klimo to.
TČ 670
Cevi 700
Razdelilci 150
Pumpo mislim da sem imel doma, kaj drugega pa nimam. No stc1000, en 12V napajalnik ter 5 stikal še imam to sem kupil od enega forumaša.

1500 od oka, ja 1800 je z eno klimo bilo ogrevanje komplet če prištejem še drugo nas je prišlo ogrevanje nekaj čez 2000. JBG drag špas. Kamin v dnevni je prišel več...sam kaj ko ga ne uporabljamo.

Onlyx ::

fikus_ je izjavil:

Nizko frekvenčni hrup je težko zadušiti, se širi daleč in tudi skozi materiale.
Tako da Onlyx, predlagaj sosedu (je že zgoraj) delovanje TČ 24/7 da se omili delovanje pri večjih močeh, potem tem protihrupna izolacija na mestu izvora, ali pa narediš masivno protihrupno ograjo, nekaj v stilu cestnih protihrupnih ograj, na meji parcele.

PS Čisto omejiti širjenje hrupa pa ne bo mogoče preprečiti.


Ja saj to sem tudi mislil. Sem klical tudi prodajalca teh črpalk in mi je rekel, da je možna dodatna izolacija kompresorja, samo vprašanje, koliko to sploh pomaga. Vprašanje tudi, koliko bi pomagala boljša zatesnitev oken, ker imamo nadokenske rolete in se mi zdi, da je tam slabša izolacija kot čez okna sama.

wcpapir ::

kixs je izjavil:

Ne. Direktno na radiatorje. Dela pa vedno na min moci. Ko je mraz, pa na 42%.


33% ne laufam, ker je tisti sašo serviser iz celja rekel da ni dobro na tako nizkih obratih-baje je mazanje kompresorja slabše.

kixs ::

Sem videl ta komentar na forumu PodSvojoStreho. Ko bo mraz, bo na 42%.

TESKAn ::

Nizke frekvence so bolj od ventilatorja.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

mr_chai ::

A Saylor že kj prodaja BTCje dalahko margin calle odplačuje ?

Ramlo ::

Pozdrav,
Sončna elektrarna me rešuje zdaj ko je kriza in kurim direkt na elektriko, ampak bi želel v prihodosti zmanjšat porabo.
Kr me je matrala radovednost in ne nejdem nič kaj na spletu me zanima ali ste se kaj ukvarjali z kitajskimi TČ?
Pridobil sem nekaj ponudb od teh Kitajcev, ampak se preprosti izgubiš z raznimi imeni TČ in proizvajalci.
Če kdo bol pozna lahko poda kakšno mnenje, mogoče bi vzel eno, da se malo poigram.
Cene so nekje od 2300 do 2800 na dvorišče za 12Kw enoto.

 slika1

slika1



 slika2

slika2



 slika3

slika3

papasmrk ::

Ramlo je izjavil:

Pozdrav,
Sončna elektrarna me rešuje zdaj ko je kriza in kurim direkt na elektriko, ampak bi želel v prihodosti zmanjšat porabo.
Kr me je matrala radovednost in ne nejdem nič kaj na spletu me zanima ali ste se kaj ukvarjali z kitajskimi TČ?
Pridobil sem nekaj ponudb od teh Kitajcev, ampak se preprosti izgubiš z raznimi imeni TČ in proizvajalci.
Če kdo bol pozna lahko poda kakšno mnenje, mogoče bi vzel eno, da se malo poigram.
Cene so nekje od 2300 do 2800 na dvorišče za 12Kw enoto.


Tud jaz sem pogledal za poceni(oz. cenejšimi) kitajskimi TČ. Precej se reklamira firmo SPRSUN. Imel bi jih za mesece kot so oktober, november, april, maj ko bi brez večje porabe zmogla ogret radiatorje.
Brutalno mi je dati 8k EUR za en Mitsubishi, ki je že itak med cenejšimi.
Za komentiranje se moraš prijaviti

Ramlo ::

Ja, tudi jaz bi uporabil v kombinaciji, sem dobil za sprson iz Anglije za 2900 funtov 10kW ponudbo.
Zanimivo, da se na spletu ne najde praktično nič, očitno imena hitro spreminjajo :)
Če pogledaš iz priponke ima TČ 12kw pri zunanji temperaturi -12C nekje 7Kw toplotne moči, koliko je to realno je pa spet vprašanje.

fopi ::

DamijanD je izjavil:

A lahko tisti, ki imate več ločenih ogrevalnih vodov (recimo SV + 2 nadstropji), napišete kako imate rešeno regulacijo. In če je custom regulacija (torej ne od TČ) glede na kaj potem TČ dela?


Jaz imam spodaj talno, zgoraj radiatorje in SV na TČ Daikin (ne me vprašati zakaj so tako naredili prejšnji lastniki).

Izvedba, ki so mi jo naredili je, da TČ greje zalogovnik 100l in bojler, Seltron elektronika WDC20 pa potem iz zalogovnika greje talno in radiatorje. Praktično vse krmiliš na Seltronu. TČ in Seltrona pa sem spasal tako, da sem si eno leto zapisoval željene temperature zalogovnika (kaj je hotel Seltron) iz tega dobil krivuljo in potem prilagodil TČ na krivuljo.

Meni so povedali, da se Seltron ne zna pogovarjati z TČ, da bi ji povedal željeno temperaturo. Mogoče monter samo ni vedel zmontirati. Ali ve kdo, če bi to sploh šlo? Sicer mi zaenkrat tako deluje BP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fopi ()
««
55 / 77
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ena ženska, ki je izgubljena med ponudbami TČ in IR paneli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16610312 (2627) a_borlak
»

Katero ogrevanje za hiso (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21936915 (13555) fikus_
»

Izbira toplotne črpalke (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22557311 (22040) Jurij25
»

Kolikšna je električna moč toplotne črpalke? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7141244 (11886) zamotsloteh
»

Ogrevanje hiše s toplotno črpalko? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
382153285 (120109) Zvezdica27

Več podobnih tem