» »

Toplotna črpalka katero izbrati

Toplotna črpalka katero izbrati

««
16 / 77
»»

Zvezdica27 ::

lp,

zdaj po pol leta LG therma V: tiha. Dela OK. Še pretoplo, da bi res delala. Regulacija OK, a osnovna. Tip iz uvoznika je bil začetnik, ni imel pojma.

zz

Invictus ::

Utk je izjavil:

In kakšna je rešitev za to? Prepoved uplinjalnih kotlov? Uvedba filtrov? Bo filter prefiltriral plastiko?

Seveda jo bo, pa še filter se bo takoj zapacal...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nekikr ::

Utk je izjavil:

In kakšna je rešitev za to? Prepoved uplinjalnih kotlov? Uvedba filtrov? Bo filter prefiltriral plastiko?

Kakšen inšpektor na terenu kdaj pa kdaj s podlago, da izda plačilni nalog za recimo 500€. Sedaj je tako, da lažje 3x zapovrstjo zadeneš na lotu kot da bi dobil kakšno kazen, če kuriš mokra drva, iveral, plasitko, zakaj bi se potem kdo s tem obremenjeval? Je pa vsaj zanimivo, da so dizli grdi grdi, ker nam zastrupljajo zrak in o tem govorimo in pišemo, kakšna zelena mladenka se še peni okoli ust, ampak v mestu se pa tega "ne voha". Ne rabiš pa meriti stopnje onesnaženosti zraka, da veš, kdaj se začne kurilna sezona ;)

dvince ::

Pozdravljeni,
prosim za nasvet med izbiro TČ Mitsubishi Zubadan ali Ecodan in grafe COP/izkoristek pri različnih temperaturah.

Imam radiatorje brez talnega gretja, srednje-dobro izolirana bajta 150m2. TČ bi rabil tudi za sanitarno vodo (gospodinjstvo 5 članov).

V glavnem me zanima ali je smiselno dat tistih 1500-2000€ več za Zubadan z upoštevanjem boljšega izkoristka pri gretju vode nad 50°C za radiatorje in
v koliko letih bi pri Zubadan pokril višjo investicijo zaradi manjše porabe elektrike.

Živim na obali, sončna lega. Pozimi imamo večinoma nad 5°C, parkrat na leto pade pod 0.

energetik ::

Zubadan nima večjega izkoristka, le moč drži tudi pri višjih temp. vode in mrazu zunaj! Na račun izkoristka. Kar pomeni, da kompresor pri takih pogojih žre vedno več štroma (ki gre seveda v ogrevalno vodo), COP pa pada. Podobno dosežeš z navadno TČ v kombinaciji z grelci, kar je ceneje kot investicija in bolj robustno.

Glede na to da imaš vsaj nekaj izolirano bajto in lokacijo na Obali, je Zubadan brezveze. Kot sem že napisal, tistih 1500EUR raje nameni za menjavo kakšnega radiatorja za večjega/boljšega, če bo potreba.
Velikost in tip radiatorja je bistvo pri potrebni temp. ogrevalne vode.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

telexdell ::

Moram priznati @energetik, da si prav pogumen, v svojih napovedih o izbiri TČ za nek objekt, katerega sploh ne poznaš. Je pa nekaj dejstev- če v prospektu piše, da ti TČ lahko segreje vodo na 60°C potem ti jo bo zagotovo na 45°C, na 60°pa mogoče ne vedno. Proizvajalci večkrat podajajo COP za tam 60% obremenjeno TČ, nizko temperaturna pa bo delala na skrajni meji, kar je porazno tako za COP kot za življenjsko dobo TČ.
Če bi sam živel na Primorskem in bi imel podobno hišo zagotovo ne bi razmišljal o Zubadanu, kateri je namenjen za bolj hladne zime. Obsataja cela vrsta TČ (Daikin, LG, Fujitsu...), katere lahko ogrejejo vodo na 55...60°C in so cenovnega ranga Ecodana, ki je namenjen prvenstveno za talno ogrevanje.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

energetik ::

Gre za ocenjevanje na uč. Če se bo pa kdo samo glede na oceno odločil, si je sam kriv.
Za pravilno izbiro bi itak moral podati kompletne mere bajte, površino in tip oken, prereze sten, stropov, tal ter natančne mere in tip radiatorjev. Potem se da s preračunom lepo določit moč in max potrebno temperaturo vode.

damirj79 ::

Novi Ecodan greje vodo do 70stC, tako da do 60stC zmore za šalo tudi v najtežjih pogojih, ki pa jih na obali ni. Tako da kar pogumbo za Ecodan, Zubadan pa je počasi odveč.

telexdell ::

70°C imaš za legionelo in na grelce! Je pa ecodan sedaj zmožen dati do 60°C, kar bi verjetno za primorsko bilo kar OK. Je pa pri marsikateri TČ problem, da pri nižjih zunanjih temperaturah (pod -13°C) ne ogreva vodo več do 60°C ampak na precej manj. Ko bi na radiatorjih potreboval največ, lahko da od sebe tudi le zgolj 45°C (kar je za talno povsem OK).
Vseeno pa bi pogledal še ostale modele, kateri omogočajo vodo vsaj 60°C. Pol se pač odločil glede na videz, ceno...
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

energetik ::

Saj sem napisal, omogočajo že, če napajajo kakšen radiatorček. Ko odpreš 20 radiatorjev, se pa sesede na 50, 40°... Oziroma lahko pripreš pretok, DV dosega 60°, PV pa na ravni sobne temperature; moč radiatorjev nikakva (vročih zgornjih 5cm, spodaj leden).
Preverjeno, sicer pri ogrevanju SV, vendar je obnašanje TČ podobno.

trancer01 ::

energetik je izjavil:

ttommy je izjavil:

Hvala za odgovor- bom vzel na znanje. Pa tudi radiatorje bi bilo res pametno zamenjati. Niso vsi Aklimat. Za LG Therma V piše, da je voda ogrevana do 57 stopinj, kar bi res moralo zadostovati. Obdržal bi peč na drva, peč na olje pa zaradi neuporabe več kot 14 let dal ven zaradi pridobitve subvencije.
Bom gledal za izvajalce, ki ponujajo tudi LG.

Je že res, da pripravlja vodo do 57°, ampak pri tem ji moč strmoglavi, prav tako COP. Kaj ti koristi, če s 57° lahko napajaš le npr. 1/3 vseh radiatorjev?
Pravilno je, da čimbolj znižaš temp. ogrevalne vode, to pa narediš z velikimi dobrimi radiatorji in ogrevanjem 24/7.

Kar se tiče zdržljivost tudi jaz ne bi računal na 2x dobo pri 2x dražjih napravah. V tem primeru je po mojem bolje izbrati ugodno azijsko (npr. LG).


Letošnji model LG Therma V do -7 °C ohranja nazivno moč, ki je v primeru 5 kW verzije že v osnovi za 10% večja, tj. dejansko 5.5 kW pri +7 °C in -7 °C. Prav tako ogreva vodo do 65 °C ter vsebuje nov plin R32. Res pa so pomožni grelci za doplačilo, a jih v večini primerov niti ne potrebuješ zaradi večje zmogljivosti toplotne črpalke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trancer01 ()

DePalmo ::

@energetik: Hvala za odziv in mnenje!

Ko sem napisal "če se splača", nisem pričakoval primerjave z ostalimi energenti, ampak če je TČ sploh smiselna ali bojo stroški ogrevanja previsoki. Osebno bi bil zadovoljen če bojo stroški primerljivi z drvami ali malo višji (pač luksuz se plača), da bi pa za elektriko dal dvakrat toliko kot za drva, v tem primeru se pa TČ ne splača.

O hiši pa pač vem le toliko, za kaj več bi bilo potrebno odpreti streho in še kakšno steno. Torej so neznanke ...

dvince ::

trancer01 je izjavil:

energetik je izjavil:

ttommy je izjavil:

Hvala za odgovor- bom vzel na znanje. Pa tudi radiatorje bi bilo res pametno zamenjati. Niso vsi Aklimat. Za LG Therma V piše, da je voda ogrevana do 57 stopinj, kar bi res moralo zadostovati. Obdržal bi peč na drva, peč na olje pa zaradi neuporabe več kot 14 let dal ven zaradi pridobitve subvencije.
Bom gledal za izvajalce, ki ponujajo tudi LG.

Je že res, da pripravlja vodo do 57°, ampak pri tem ji moč strmoglavi, prav tako COP. Kaj ti koristi, če s 57° lahko napajaš le npr. 1/3 vseh radiatorjev?
Pravilno je, da čimbolj znižaš temp. ogrevalne vode, to pa narediš z velikimi dobrimi radiatorji in ogrevanjem 24/7.

Kar se tiče zdržljivost tudi jaz ne bi računal na 2x dobo pri 2x dražjih napravah. V tem primeru je po mojem bolje izbrati ugodno azijsko (npr. LG).


Letošnji model LG Therma V do -7 °C ohranja nazivno moč, ki je v primeru 5 kW verzije že v osnovi za 10% večja, tj. dejansko 5.5 kW pri +7 °C in -7 °C. Prav tako ogreva vodo do 65 °C ter vsebuje nov plin R32. Res pa so pomožni grelci za doplačilo, a jih v večini primerov niti ne potrebuješ zaradi večje zmogljivosti toplotne črpalke.


A to misliš VT model? Navaden model moči 12kW ima pri A-2/W55 moč 8kW, pri A-7/W55 pa ne najdem podatka.
Kaj pri teh LG Therma V kakšna je razlika med split in monoblock, prednosti/slabosti, COP?

trancer01 ::

Gre za nov model, več si lahko prebereš tu in recimo tu.

ttommy ::

Kaj moram gledati, da vem koliko elektrike porabi TČ za delovanje brez vklapljanja el. grelca?
Gamer

ttommy ::

energetik je izjavil:

ttommy je izjavil:

Hvala za odgovor- bom vzel na znanje. Pa tudi radiatorje bi bilo res pametno zamenjati. Niso vsi Aklimat. Za LG Therma V piše, da je voda ogrevana do 57 stopinj, kar bi res moralo zadostovati. Obdržal bi peč na drva, peč na olje pa zaradi neuporabe več kot 14 let dal ven zaradi pridobitve subvencije.
Bom gledal za izvajalce, ki ponujajo tudi LG.

Je že res, da pripravlja vodo do 57°, ampak pri tem ji moč strmoglavi, prav tako COP. Kaj ti koristi, če s 57° lahko napajaš le npr. 1/3 vseh radiatorjev?
Pravilno je, da čimbolj znižaš temp. ogrevalne vode, to pa narediš z velikimi dobrimi radiatorji in ogrevanjem 24/7.

Kar se tiče zdržljivost tudi jaz ne bi računal na 2x dobo pri 2x dražjih napravah. V tem primeru je po mojem bolje izbrati ugodno azijsko (npr. LG).


Aja- kako velik bi naj bil radiator za dnevno sobo, ki meri 16 m2? Sedaj je noter pod oknom 140x 60cm, radiator je ne vem katera firma- je iz enega kosa in ima tisto snemljivo rešetko na vrhu. In kateri so dobri radiatorji?

trancer01 je izjavil:

Gre za nov model, več si lahko prebereš tu in recimo tu.


A je ta TČ lahko subvencionirana iz EKO sklada? Zgleda zanimiva in bi najbrž bila dobra za našo hišo...
Gamer

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ttommy ()

energetik ::

ttommy je izjavil:

Kaj moram gledati, da vem koliko elektrike porabi TČ za delovanje brez vklapljanja el. grelca?
Komplet mere in sestavo celotne hiše, vse mere in tipe radiatorjev, želeno sobno temp. in lokacijo.

ttommy je izjavil:

Aja- kako velik bi naj bil radiator za dnevno sobo, ki meri 16 m2? Sedaj je noter pod oknom 140x 60cm, radiator je ne vem katera firma- je iz enega kosa in ima tisto snemljivo rešetko na vrhu. In kateri so dobri radiatorji?
Sprašuješ nemogoče stvari. Brez zgoraj omenjenih zadev ti ne more nihče natančno povedati. Velja pa, da za ogrevanje s TČ noben radiator ni prevelik in predebel. Daš notri tisto, kar še stlačiš v prostor. Če je gori rešetka, imaš enega od teh, najboljši je jasno tip 33:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

trancer01 ::

ttommy je izjavil:

energetik je izjavil:

ttommy je izjavil:

Hvala za odgovor- bom vzel na znanje. Pa tudi radiatorje bi bilo res pametno zamenjati. Niso vsi Aklimat. Za LG Therma V piše, da je voda ogrevana do 57 stopinj, kar bi res moralo zadostovati. Obdržal bi peč na drva, peč na olje pa zaradi neuporabe več kot 14 let dal ven zaradi pridobitve subvencije.
Bom gledal za izvajalce, ki ponujajo tudi LG.

Je že res, da pripravlja vodo do 57°, ampak pri tem ji moč strmoglavi, prav tako COP. Kaj ti koristi, če s 57° lahko napajaš le npr. 1/3 vseh radiatorjev?
Pravilno je, da čimbolj znižaš temp. ogrevalne vode, to pa narediš z velikimi dobrimi radiatorji in ogrevanjem 24/7.

Kar se tiče zdržljivost tudi jaz ne bi računal na 2x dobo pri 2x dražjih napravah. V tem primeru je po mojem bolje izbrati ugodno azijsko (npr. LG).


Aja- kako velik bi naj bil radiator za dnevno sobo, ki meri 16 m2? Sedaj je noter pod oknom 140x 60cm, radiator je ne vem katera firma- je iz enega kosa in ima tisto snemljivo rešetko na vrhu. In kateri so dobri radiatorji?

trancer01 je izjavil:

Gre za nov model, več si lahko prebereš tu in recimo tu.


A je ta TČ lahko subvencionirana iz EKO sklada? Zgleda zanimiva in bi najbrž bila dobra za našo hišo...


Seveda je tudi ta TČ na seznamu EKO sklada.

dvince ::

kaj pa menite o tej TČ od Samsunga:

SAMSUNG -split EHS

https://www.varcno-ogrevaj.si/toplotna-...

Cenovno je zelo ugodna, nekje na nivoju LG Therma V mono..

Bellzmet ::

Koliko pa stane?

dvince ::

Bellzmet je izjavil:

Koliko pa stane?


zunanja enota AE120JXEDGH/EU + notranja enota Samsung AE160JNYDGH/EU / 12-kW
na ključ z montažo in 200 l bojlerjem pride 6200€ (-subvencija)

ttommy ::

V kolikšnem času se realno dobi subvencija za nov sistem ogrevanja? Na strani EKO sklada piše, da do 90 dni, koliko je pa realni čas?
Gamer

energetik ::

Leta 2015 sem dobil subvencijo 1000€ 2 meseca po montaži.

Sicer pa nima veze, enkrat že dobiš, če je znotraj 1 leta, je ok.

dvince ::

koliko v % so dejanske razlike v izgubah med monoblock in split sistemi oz.
ali se sploh razlika v ceni monoblock/split kdaj izplača?

;-) ::

Nevem, nevem niti ce je omembe vredno. Gledaj le na ceno tč, do sedaj se nisem na nikogar naletel da bi bila katera presvoh ali da nebi zmogla....niti da bi kdo imel kako bedno visoko porabo.

Poloznica za november elektrika z ivtjko iz anglije za 670€ je bla 68€ v hisi 23.5 stopinj konstanta. Pogoji za zrak-voda sistem so bli idealni.

vazno je samo da nisi na mrzlem in cifra na poloznici.

Ce bo slo tak naprej kot do zdaj v decembru, pogoji so vse prej kot ne idealni bo naslednja poloznica okol 90€. Defrosti v eno, z istimi nastavitvami kot je delala novembra dela zdaj 43% moci vodo greje do pv 23-25 stopinj le decembra zarad hitrejsega padanje temp v hisi manj pociva.

Kljub vsemu da mam skoraj vse doma da bi se sanitarno vodo grel na tč ostajam na 80l tikiju, ker ne vidim moznosti prihranka, le da bi imel tople vode več, ki je pa me rabim. Me pa izredno zanima ce bi poraba z gretjem sanitarne vode sploh kaj padla.

Krmilim se vedno samo s strc 1000 iz alija ter stikali na katerih nastelam %.

...na koncu mi je vazna le cifra na poloznici in da je v bajti toplo, to pr nas pomeni gledat tv v kratkih hlacah ne se stiskat pr 21 stopinjah v puloverju.

nekikr ::

Gledaj le na ceno tč, do sedaj se nisem na nikogar naletel da bi bila katera presvoh ali da nebi zmogla....niti da bi kdo imel kako bedno visoko porabo.

Ampak inštalaterji na forumu pa pravijo, da je priti na Mars simpl, za povedati koliko približno KW rabi neka hiša morajo poznati pa tudi strica od žene od tistega, ki je cegle za to hišo delal. Sami štručkoti.

energetik ::

;-) je izjavil:


Kljub vsemu da mam skoraj vse doma da bi se sanitarno vodo grel na tč ostajam na 80l tikiju, ker ne vidim moznosti prihranka, le da bi imel tople vode več, ki je pa me rabim. Me pa izredno zanima ce bi poraba z gretjem sanitarne vode sploh kaj padla.
Jasno da bi padla, letni SCOP za SV bo sigurno vsaj 2, medtem ko ima Tiki točno 1. Za koliko bo padla skupna poraba, pa je odvisno od vaše porabe SV.
Sploh pa se ti smeji sredi poletja, ko kišta pri zunanji 35° pripravlja SV...

;-) ::

Energetik vse to je res, samo zaloga vode bo pa minimalno 3x vecja, trajalo bo dlje da jo segreje in nebo tako vroca. Na papirju bo poraba padla v realnosti ko vse skup sestejes pa pomoje ne.

Poletje me ne skrbi ker delam diy projekt za toplo vodo ki jo bom ogreval zastonj.

Isto je z eleoblokom napram toplotni, eloblok v trenutku dvigne temp dv, toplotna pa rabi cas in racun ni 3x manjsi na koncu. Niti priblizno.

Bellzmet ::

;-) je izjavil:

Poletje me ne skrbi ker delam diy projekt za toplo vodo ki jo bom ogreval zastonj.



Če boš toplo vodo odkril, povej.

;-) ::

Je ze odkrita samo cevi morem povezat na hisno instalacijo.

Motion ::

Kdo tukaj ima od kronoterma TČ? Izgušnje?

sniff ::

;-) je izjavil:

Nevem, nevem niti ce je omembe vredno. Gledaj le na ceno tč, do sedaj se nisem na nikogar naletel da bi bila katera presvoh ali da nebi zmogla....niti da bi kdo imel kako bedno visoko porabo..


katero TČ imaš to? Deluje prvo sezono? Kakšen prostor ogrevaš?

energetik ::

;-) je izjavil:

Energetik vse to je res, samo zaloga vode bo pa minimalno 3x vecja, trajalo bo dlje da jo segreje in nebo tako vroca. Na papirju bo poraba padla v realnosti ko vse skup sestejes pa pomoje ne.

Poletje me ne skrbi ker delam diy projekt za toplo vodo ki jo bom ogreval zastonj.

Isto je z eleoblokom napram toplotni, eloblok v trenutku dvigne temp dv, toplotna pa rabi cas in racun ni 3x manjsi na koncu. Niti priblizno.
Kako da ne? V realnosti imam letni SCOP za toplo vodo ~2,8. Večja zaloga vode itak prav pride, vroča pa je dosti, da jo moram vedno mešati z mrzlo na pipi (na vrhu bojlerja 41-46°).
Tudi ne vem kaj misliš z eloblokom, račun na koncu JE 3x manjši! Kaj mešaš tukaj zraven hitrost "dvignenja DV", nima veze. Prav tako tudi pri elobloku jasno ne dvigne trenutno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

c3p0 ::

Motion je izjavil:

Kdo tukaj ima od kronoterma TČ? Izgušnje?


Sanitarno TČ, kompresor crknil po 8 letih, prišli uredit naslednji dan zjutraj.

Motion ::

c3p0 je izjavil:

Motion je izjavil:

Kdo tukaj ima od kronoterma TČ? Izgušnje?


Sanitarno TČ, kompresor crknil po 8 letih, prišli uredit naslednji dan zjutraj.


Mi mamo kompletno 13KW (sanitarna/ ogrevanje radiatorji + talno). Ravno tako stara ene 8 let. Od tega se zadnje 3 ali 4 leta vse kvari. Tako ene 3 okvare na leto. Bla menjana krmilna elektronika, v zadnjih dveh meseci 2x menjana vsa tipala v zunanji eno. Sami problemi z njo.

;-) ::

sniff je izjavil:

;-) je izjavil:

Nevem, nevem niti ce je omembe vredno. Gledaj le na ceno tč, do sedaj se nisem na nikogar naletel da bi bila katera presvoh ali da nebi zmogla....niti da bi kdo imel kako bedno visoko porabo..


katero TČ imaš to? Deluje prvo sezono? Kakšen prostor ogrevaš?

Drugo sezono. 230m2 talnega ampak segrevam 140m2 ker je 90m2 kleti ki je ne uporabljam.

nekikr ::

Motion je izjavil:

Kdo tukaj ima od kronoterma TČ? Izgušnje?

Jaz tudi, tretje leto. Nek modul je šel zelo kmalu za povezovanje z internetom (in potem ni delalo nič?!). So prišli in zamenjali. Sicer pa deluje dobro, vmesnik je pregleden, stroški smešno nizki. Ko bo stara cca. 10 let bo pa najbrž tako kot s čisto vsako staro stvarjo, pa naj bo poceni Kitajc, slovenski ponos ali pa norveško čudo.

morosito ::

če koga zanima od sedaj ecodan melcloud TČ se lahko povežejo z alexo ali home mini...lahko se pilotirajo na govor.
Še bere temperaturo v hiši ali zunanjo (če ima TČ zunanji senzor)
tudi klime mitsubishi...tko za info: prižgi/ugasni, toplo/mrzlo, ventilator hitrost, lahko tudi poveš alexi da nastavi timer za določeno uro pa prižge klimo ali se določi govorno kateri dan u tednu da prižge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: morosito ()

Zvezdica27 ::

lp,

ogromna bajta, 1957, izolirana in adaptirana relativno ok (12 cm grafitni stiropor), ogreva se cca 150 m2, če ne še več. November: 50e za toplo vodo in ogrevanje. 4, 3 punce, veliko tuširanja.

zz

WhiteAngel ::

Tudi jaz imam 13kw TČ od Kronoterma tretjo sezono zdaj. Razen enega spusta plina takoj prvo sezono zaradi majhne luknjice, kamor je prišvasan termometer, je TČ ok. To so zašvasali in napolnili plin takoj naslednji dan.

c3p0 je izjavil:

Motion je izjavil:

Kdo tukaj ima od kronoterma TČ? Izgušnje?


Sanitarno TČ, kompresor crknil po 8 letih, prišli uredit naslednji dan zjutraj.


Kakšen je bil pa strošek novega kompresorja?

Motion je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Motion je izjavil:

Kdo tukaj ima od kronoterma TČ? Izgušnje?


Sanitarno TČ, kompresor crknil po 8 letih, prišli uredit naslednji dan zjutraj.


Mi mamo kompletno 13KW (sanitarna/ ogrevanje radiatorji + talno). Ravno tako stara ene 8 let. Od tega se zadnje 3 ali 4 leta vse kvari. Tako ene 3 okvare na leto. Bla menjana krmilna elektronika, v zadnjih dveh meseci 2x menjana vsa tipala v zunanji eno. Sami problemi z njo.


Kakšen je pa strošek za menjavo teh prčkarij? Sam pričakujem, da bo TČ delovala vsaj 20 let. Če jo moram vsakih 10 let menjati, je vseeno, če kurim olje.

morosito je izjavil:

če koga zanima od sedaj ecodan melcloud TČ se lahko povežejo z alexo ali home mini...lahko se pilotirajo na govor.
Še bere temperaturo v hiši ali zunanjo (če ima TČ zunanji senzor)
tudi klime mitsubishi...tko za info: prižgi/ugasni, toplo/mrzlo, ventilator hitrost, lahko tudi poveš alexi da nastavi timer za določeno uro pa prižge klimo ali se določi govorno kateri dan u tednu da prižge.


Bože ne daj. Da mi še to pohekajo in mi zmrznejo napeljave po bajti med počitnicami :|

Zgodovina sprememb…

;-) ::

Pricakovat da bo tc delala 20let je smesno, malo preberi po forumih teme ko uporabniki pisejo okvare notri datumsko pa bos videl o cem govorim. Redkokera dela 5let brez tezav 10 pa sigurno ne.

Zvezdica27 ::

lp,

jaz pričakujem, da sedaj, ko je inštalacija narejena, da je strošek samo menjava monobloka. Meni bo 10 let OK doba, kar je več je zmaga, kar je manj pa pač ni...

zz

;-) ::

Jaz pricakujem isto, napravo bom ze menjal ce mi zdrzi tri sezone bo vsaj 5x ze placama, ce kaj vec bo samo bonus. Mislim pa da bom tacas ze kupo kak monoblok z okvaro in porihtal ter mel pripravljenega.

Ce bomo slucajno sli na soncne celice potem bomo po tem monobloku sigurno uporabli kar eloblok :)

IL_DIAVOLO ::

Kolektorji za sanitarno vodo in biomasa za ogrevanje bajte se se vedno ekononsko najbolj splaca.

TC je draga igraca.

Zgodovina sprememb…

damirj79 ::

Kolektorji pa še dražja.

feryz ::

morosito je izjavil:

če koga zanima od sedaj ecodan melcloud TČ se lahko povežejo z alexo ali home mini...lahko se pilotirajo na govor.
Še bere temperaturo v hiši ali zunanjo (če ima TČ zunanji senzor)
tudi klime mitsubishi...tko za info: prižgi/ugasni, toplo/mrzlo, ventilator hitrost, lahko tudi poveš alexi da nastavi timer za določeno uro pa prižge klimo ali se določi govorno kateri dan u tednu da prižge.
Zakaj bi pa to rabil?
Ko jo zmontirajo, mora biti tam in delati. Brez da jo kdo pogleda naslednjih 10 ali 20 let.
Zakaj bi jo sploh gledal? A misliš, da blokovci vsak večer v klet letijo števce zijat in nastavljat?

c3p0 ::

WhiteAngel je izjavil:


Sanitarno TČ, kompresor crknil po 8 letih, prišli uredit naslednji dan zjutraj.

Kakšen je bil pa strošek novega kompresorja?


270€ vse skupaj. Sem ga našel na netu za 150€ + PTT, ampak še vedno rabiš nekoga, da jo menja in napolni s plinom.

cekr ::

;-) je izjavil:

Pricakovat da bo tc delala 20let je smesno, malo preberi po forumih teme ko uporabniki pisejo okvare notri datumsko pa bos videl o cem govorim. Redkokera dela 5let brez tezav 10 pa sigurno ne.


Ne pretiravaj. Po forumih pišejo samo tisti, ki imajo težave ali pa so si jih naredili sami. Ostali smo tiho in se veselo grejemo že kar precej let.
TC je v vsakem primeru zmaga.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

feryz ::

V resnici zmaga samo v stroškovnem smislu.
Drugače je precej slaba zadeva za ogrevanje.

-valvoline- ::

Zanimivo da drzava ne da subvencije za nakup/vgradnjo klimatskih naprav, klima je tudi toplotna crpalka in eko nacin ogrevanja. Ce malo razmisles, se bolj splaca nakup ter instalacija 4x klima kot pa tc, vse 4 ne morjo zruzit naenkrat, poleti se lepo hladis, precej nizji skupni strosek za montazo ter vzdrzevanje. Ce pa v objektu nimas ne talne predpriprave ne radiatorjev potem je itak klima skor edina logicna varijanta.

Zgodovina sprememb…

««
16 / 77
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ena ženska, ki je izgubljena med ponudbami TČ in IR paneli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16610299 (2614) a_borlak
»

Katero ogrevanje za hiso (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21936906 (13546) fikus_
»

Izbira toplotne črpalke (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22557281 (22010) Jurij25
»

Kolikšna je električna moč toplotne črpalke? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7141238 (11880) zamotsloteh
»

Ogrevanje hiše s toplotno črpalko? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
382153217 (120041) Zvezdica27

Več podobnih tem