» »

Formula 1 2016

Formula 1 2016

««
38 / 40
»»

Klamzi ::

Dajte no, ne srat po Lojzu, vsak dirkač bi storil enako...

NemMy ::

Klamzi je izjavil:

Dajte no, ne srat po Lojzu, vsak dirkač bi storil enako...



Mislim, da je jasno, da ce bi Lujz vozil tako kot zna, bi zmagal z lepo prednostjo, pa tudi Nico bi imel lepo prednost pred ostalimi. Pa ignoriranje navodil. Me zanima kako bi reagiral, ce bi Nico ignoriral navodila, naj ga spusti naprej (ce bi prislo do te situacije). Je super voznik, a glede na to, da je bila zadnja dirka in da ni imel vsega v svojih rokah, je danes zapravil ves svoj ugled pri meni.

JC Denton ::

Tako, to je bila edina pametna taktika, ki jo je lahko ubral Hamilton in jo je bilo za pričakovati. Razen seveda če bi Rosbergov team spremenil taktiko v undercut ala Vettel ali Verstapen.

jacal ::

Hamiltonov "umazan" pristop je bil natanko isto, kar bi v takšnem položaju poskusil Schumacher, Alonso ali Senna, na primer. Počemu ne bi vozil, kot mu najbolj ustreza? Moštvo je bilo že zdavnaj prvo.

globoko grlo ::

sicer niesm fan hrčka, sam vseen, delal je zase in vsak drug bi naredil isto, tko da ne ga srat
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Modri dirkač ::

A si predstavljate, kakšna dirka bi bila, če bi HAM vozil normalno?
RBR ene 25-40sec zadaj, Ferrari podobno.
Pol ljudi bi pa ugasnilo TV.

Bernie je IMHO presrečen zaradi tega.
Everybody lies!

NemMy ::

jacal je izjavil:

Hamiltonov "umazan" pristop je bil natanko isto, kar bi v takšnem položaju poskusil Schumacher, Alonso ali Senna, na primer. Počemu ne bi vozil, kot mu najbolj ustreza? Moštvo je bilo že zdavnaj prvo.



Schumacher bi ga probal spravit s proge. Dvomim pa, da bi vozil na tak nacin kot je vozil danes Hamilton. Itak pa v casih Schumija, do tega ne bi moglo priti, ker je bil definitivna st.1 v ekipi. Ne recem, da ne bi vozila za isto mostvo. Tako pa si je res prisluzil zausnico s strani Zetsche-ja in ostalih sefov. Placujejo mu rekordne zneske, zato da jih ignorira? :D komedija

Blinder ::

Njemu so po radiu rekli prakticno da naj prepusti naslov Rosbergu, brez borbe.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

slawc ::

Pa dobro... pustimo kaj je kdo naredil nalašč in kaj ne. Predpostavimo, da se niso nič menili. Če bi bila vsaka tekma prvenstva kot je bila danes: cel kup voznikov, znotraj sekunde dveh, ki se borijo za prvo mesto, par obračanj, par trkov, bi bilo super.

Pa za naslednjo sezono... nikakor mi ni do tega, da je cel kup sporočil o tem kje je kakšen stream.
LP, Slawc

NemMy ::

Naredil je kar je lahko, zmagal dirko. Ostalo, zal, ni bilo vec v njegovih rokah. Poleg smole z okvarami in nekaj njegovih napak v tej sezoni, je bil Nico boljsi. Prejsnji dve sezoni pa je bilo drugace. Lewis je lahko upal da bosta VES in VET prehitela Nica. Kar pa je bilo tezko, ce je Nico lahko vozil brez da ga teammate ovira. Kot sem rekel, da nista v istem mostvu se razumem.

@slawc, upam da dobimo naslednje leto F1 nazaj na slovensko TV, skupaj s kvalitetnim spremljevalnim programom. Drugace, ce hoces kaj vec vedeti o F1, ti drugega ne preostane, kot da gledas kje drugje.

Gregor5816 ::

Mercedes je pokazal, kar že 3 sezone lajnajo. Ni jim pomembno kdo zmaga in kdo osvoji naslov, na vsaki dirki jim je pomemben ekipni uspeh. Zato so Rosberga tako kerali po Spa 2014, in mislim da bi jih tudi Hamilton pošteno dobil po prstih, če bi jim danes za*ebal 1-2.

Letos je F1 na RTV odpadla zaradi olimpijskih iger, prvenstva v hokeju, fuzbalu, pa ne vem kaj še. Obstaja upanje, da bomo naslednjo sezono spet na slovenski TV gledali F1, ampak kvaliteten spremljevalni program je pa bolj znanstvena fantastika...

slawc ::

NemMy je izjavil:


@slawc, upam da dobimo naslednje leto F1 nazaj na slovensko TV, skupaj s kvalitetnim spremljevalnim programom. Drugace, ce hoces kaj vec vedeti o F1, ti drugega ne preostane, kot da gledas kje drugje.


Ma dobr, sem gledal na ORF, drugega ni preostalo. V tej temi sem pričakoval debato o tehniki in podobno in ne cel kup kod (kot da bi moral spet poslušati kašne tangice nosi Slavica). :D ulala
LP, Slawc

NemMy ::

@Gregor5816 ravno zato si je danes zasluzil par krepkih. Posteno je ogrozil danasnji 1-2, kar se ob normalni voznji danes ne bi zgodilo. Mogoce, ce se ne bi VES zavrtel v prvem ovinku. Zanimivo mi je to, da ce je ze bil tako zadovoljen s svojim pace-om, zakaj enostavno ni Nica spustil naprej in lepo kruzal do konca. :D (tako bi verjetno koncal sele na 4. mestu)

roCkY ::

slawc je izjavil:

NemMy je izjavil:


@slawc, upam da dobimo naslednje leto F1 nazaj na slovensko TV, skupaj s kvalitetnim spremljevalnim programom. Drugace, ce hoces kaj vec vedeti o F1, ti drugega ne preostane, kot da gledas kje drugje.


Ma dobr, sem gledal na ORF, drugega ni preostalo. V tej temi sem pričakoval debato o tehniki in podobno in ne cel kup kod (kot da bi moral spet poslušati kašne tangice nosi Slavica). :D ulala

Kode se prekladajo predvsem ker ne razumemo dovolj nemško. Sploh ne morem primerjat koliko povejo ORF in RTL glede na Sky. Sky poskrbi, da se zve veliko o tehniki in ozadju v najširšrm smislu...

Jst ::

Pa Sky ima paddock dwellerje, kjer ko kakšen dirkač naredi kaj nepredvidljivega, je v parih minutah kratek intervju - ponavadi z šefom moštva.

---

Rosberg je dobil naslov. Mu privoščim. Ampak vseeno je Ham hitrejši dirkač. Samo kdo se bo čez leta spomnil, da je Ham zgubil naslov večinoma zaradi okvar. To je F1 in shit happens. Upam, da ga (Ham.) to postavi malo bolj na realna tla.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Dr_M ::

Predvsem je bila letos razlika v tem, da je bil Rosberg bistveno bolje psihicno pripravljen, kot prejsnji sezoni. Koneckoncev mu je tudi takrat dobro kazalo, pa je proti koncu sezone zacel neumnosti delat, letos je bil pa precej bolj konstanten in rezultat je tukaj, povsem zasluzen.

Cestitke Nico Rosberg!
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

broken/link ::

Hamilton je včeraj odpeljal taktično skoraj perfektno. Skoraj pa zato, ker svojega plana ni izvedel do konca. Vedel je, da mora biti Rosberg četrti in vedel je, kako to doseči. Naredil je skoraj vse, da bi do tega prišlo, ampak na koncu se je zaradi vodilnih po domače povedano usral. Škoda. Je pa naredil dirko zares zanimivo in kapo dol za včerajšnje dirkanje. Škoda le, da se zadnji krog, ko so bili vsi skupaj, ni zgodil 10 krogov prej. Ker takrat bi potem Hamilton imel šanso biti prvak. In škoda, da tega ni naredil tudi na predzadnji dirki :)

summa summarum: čestitke Rosbergu za zaslužen naslov.

šernk ::

vsi omenjajo kako je Hamilton ostal brez naslova zaradi okvar. kaj pa ene 5 ponesrečenih štartov v celi sezoni (če ne celo več?)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

h1427096 ::

vse ponesrečene starte je zlahka not prnesu, ane?
V primeru enakega števila okvar bi bil Ham znova prvak pred zadnjo dirko.

Nikec3 ::

h1427096 je izjavil:

vse ponesrečene starte je zlahka not prnesu, ane?
V primeru enakega števila okvar bi bil Ham znova prvak pred zadnjo dirko.

Če se že gremo tako... Rosberg v Monacu ne bi rabil predse spustiti Hamiltona in bi se dirka končala precej drugače. Pravtako bi Nico povsem drugače vozil, če zadnje 4 dirke ne bi imel takšne prednosti, kot jo je imel letos.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

billy ::

Lojza je res vozil, kot bi vsak drug, ampak v poslovnem svetu se šefov ne ignorira.

Poleg tega pa je zaradi lastne neumnosti stal moštvo vsaj enega 1-2 finisha. Me zanima zakaj ga sploh še tolerirajo...

Predator X ::

billy je izjavil:

Lojza je res vozil, kot bi vsak drug, ampak v poslovnem svetu se šefov ne ignorira.

Poleg tega pa je zaradi lastne neumnosti stal moštvo vsaj enega 1-2 finisha. Me zanima zakaj ga sploh še tolerirajo...


Dejno dej. Aja ko je pa delal rosberg hujše bedarije in oba spravil ven to je pa treba tolerirat. Me prav zanima kaj bi se zgodil v obratnem primeru.. vrjetno bi rosberg poizkusil hamu počit gumo in nebi bilo prvič.

Dr_M ::

Aja ko je pa delal rosberg hujše bedarije in oba spravil ven to je pa treba tolerirat.


Sej to je tudi hamilton nardil, nic takega.
Mi je pa vsec, da hamiltonove psiholoske igre niso delovale, mogoce so se mu kvecjemu mascevale. In prav je tako.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Predator X ::

Dr_M je izjavil:

Aja ko je pa delal rosberg hujše bedarije in oba spravil ven to je pa treba tolerirat.


Sej to je tudi hamilton nardil, nic takega.
Mi je pa vsec, da hamiltonove psiholoske igre niso delovale, mogoce so se mu kvecjemu mascevale. In prav je tako.


Dejno kar smo gledal, ni primerjave kaj je delal Rosberg. Sj je vseeno... upajmo, da nasledne leto gledamo mal več bitke, ker tale otročja igra med hamom in rosbergom.... upam, da jih naslednje leto nekdo povozi.

Dr_M ::

Dejno kar smo gledal, ni primerjave kaj je delal Rosberg.


Seveda da ni, hamilton je precej vecji egoist in je pripravljen it preko trupel. Rosberg je proti njemu skoraj nedolzna ovcka.

Povozil jih pa bo tisti, ki bo imel boljsi avto. Preprosto.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Predator X ::

Dr_M je izjavil:

Dejno kar smo gledal, ni primerjave kaj je delal Rosberg.


Seveda da ni, hamilton je precej vecji egoist in je pripravljen it preko trupel. Rosberg je proti njemu skoraj nedolzna ovcka.

Povozil jih pa bo tisti, ki bo imel boljsi avto. Preprosto.


Haha :D Kdo je tu egoist. Ja roberg je zdej lahko miren, uf kaj bi bilo če bi blo obratno. Dejn Dr. M nehi podpirat in zagovarjat rosberga, ker ni letos naredil prav nič... kjub temu pa mu je uspel premagat ham-a. Če Hamu nebi crknil avto par dirk nazaj (Malaysia F1 ) bi bil ham zmagovalec.

globoko grlo ::

- da je hrček večji egoist je menda vsem jasno
- da se obnaša kot en nedonošenček pa tudi
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Predator X ::

globoko grlo je izjavil:

- da je hrček večji egoist je menda vsem jasno
- da se obnaša kot en nedonošenček pa tudi


Hehe :) Egoista sta oba velika in noben ni večji. Ampak egoist moraš biti, da zmagaš. Škoda, je da nimata konkurence...

Zgodovina sprememb…

AvtoR ::

Pa kaj bomo zdaj tu gledal še par strani črno belega prepucavanja (dobesedno)?
Saj se obnašate kot mali otroci, ko mu nekdo vzame liziko!
Pričakujem debato na malo višjem in argumentiranem nivoju, ne pa kak brezveznik je Rosberg in kak junak je Hamilton in obratno.

BorutK-73 ::

Vedno ko pride PredatorX, gre tema downhill:8)

MaterVola ::

Se mi zdi, da je Rosberg s temi 4 porazi proti Hamiltonu nadoknadil za vse nazaj :) Nekako v slogu: Ti me kar premagaj, jaz bom pa tebe :D

Predator X ::

BorutK-73 je izjavil:

Vedno ko pride PredatorX, gre tema downhill:8)


LoL,... če pa vsi preko Ham-a. Prvo leto je bilo zanimiv, zdej se pa že norca delata.

Sej bo dobil svoje verjetno.
http://www.news.com.au/sport/motorsport...

Zgodovina sprememb…

billy ::

Meni je vedno bil anti, kako ga je ron ujčkal v mclarnu, bolano.

Predator X ::

billy je izjavil:

Meni je vedno bil anti, kako ga je ron ujčkal v mclarnu, bolano.


Ham se je kr izkazal pri mclarnu... in je definitivno boljši dirkač kot Rosberg. Čeprav sem bil bolj pozoren na redbull vs ferrari...

no comment ::

Predator X je izjavil:


Sej bo dobil svoje verjetno.
http://www.news.com.au/sport/motorsport...

Mah, nič ne bo. Če Mercedes odžaga Hamiltona, bo cela angleška F1 mašinerija odžagala Mercedes.

Je pa verjetno začetne zatreskanosti konec. V Mercedesu bodo verjetno potrebovali nekaj časa, da bodo pozabili, da jih je Hamilton nategnil. Tempo je začel zmanjševati šele, ko je Mercedes svoj del dogovora pred dirko opravil korektno (brez da bi ga undercut-ali). Po drugi strani pa je bil Hamilton toliko fer, da ni še bolj upočasnil in prisilil Rosberga, da bi ga moral poskušati prehiteti. Glede na to, da ima patentiran foolproof manever (v katerem tekmec še nikoli ni prišel iz zavoja znotraj steze in on za ta manever še nikoli ni bil kaznovan), smo bili pravzaprav gledalci oropani za dodaten spektakel na dirki. In še pol leta driblanja ali je manever res popolnoma košer.

Zgodovina sprememb…

Predator X ::

no comment je izjavil:

Predator X je izjavil:


Sej bo dobil svoje verjetno.
http://www.news.com.au/sport/motorsport...

Mah, nič ne bo. Če Mercedes odžaga Hamiltona, bo cela angleška F1 mašinerija odžagala Mercedes.

Je pa verjetno začetne zatreskanosti konec. V Mercedesu bodo verjetno potrebovali nekaj časa, da bodo pozabili, da jih je Hamilton nategnil. Tempo je začel zmanjševati šele, ko je Mercedes svoj del dogovora pred dirko opravil korektno (brez da bi ga undercut-ali). Po drugi strani pa je bil Hamilton toliko fer, da ni še bolj upočasnil in prisilil Rosberga, da bi ga moral poskušati prehiteti. Glede na to, da ima patentiran foolproof manever (v katerem tekmec še nikoli ni prišel iz zavoja znotraj steze in on za ta manever še nikoli ni bil kaznovan), smo bili pravzaprav gledalci oropani za dodaten spektakel na dirki. In še pol leta driblanja ali je manever res popolnoma košer.


Hehe sej angleži so se zaj. že z brexitom, če bi se še pa to zgodil. Po drugi strani sta pa vsaj mal bolj zanimivo sezono naredila

MaterVola ::

 Rosberg!

Rosberg!



Slowly realizing what happened yesterday. I guess I have a third ? now ???

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaterVola ()

Nikec3 ::

Predator X je izjavil:

billy je izjavil:

Meni je vedno bil anti, kako ga je ron ujčkal v mclarnu, bolano.


Ham se je kr izkazal pri mclarnu... in je definitivno boljši dirkač kot Rosberg. Čeprav sem bil bolj pozoren na redbull vs ferrari...

V McLarnu je bil eno leto Button pred njim!
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Nikec3 ::

Slowly realizing what happened yesterday. I guess I have a third ? now ???

Kaj ni jasno? Žena, hčerka, naslov.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

b3D_950 ::

Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Predator X ::

:)) Lepa.

broken/link ::

Horner
http://f1.avtomanija.com/default.asp?rb...
Dirko je dobil na najpočasnejši možni način (še vedno je bil Lewis pol minute hitrejši od Nica 2015, o.p.), videti je bilo kot nogometna tekma, v kateri ena ekipa zadržuje žogo, da druga ne bi prišla do priložnosti. Povedano po pravici, Lewis ni storil nič napak, ni prekrišil nobenega pravila. Zato je kritiziranje njegove vožnje napačno. To kar je storil, je bilo edino logično, saj se je še vedno boril za naslov.

pika.

MaterVola ::

Ne more biti pike, no. Če gledaš eno dirko, potem ni problema. Če gledaš prvo dirko naslednje sezone, kjer bo treba ubogati moštveni ukaz... To sploh še obstaja? ;)

theBill ::

Nikec3 je izjavil:

Predator X je izjavil:

billy je izjavil:

Meni je vedno bil anti, kako ga je ron ujčkal v mclarnu, bolano.


Ham se je kr izkazal pri mclarnu... in je definitivno boljši dirkač kot Rosberg. Čeprav sem bil bolj pozoren na redbull vs ferrari...

V McLarnu je bil eno leto Button pred njim!

Iz zelo podobnih razlogov, kot je bil letos pred njim Rosberg, torej na račun manj okvar in odstopov. Po talentu in goli hitrosti pa ne en ne drug Hamiltonu ne sežeta do kolen.

broken/link ::

@MaterVola: če bi bil ti na Hamiltonovem mestu, bi naredil kaj drugače? Ne bi niti poskusil narediti vsega, kar je v tvoji moči, da bi zmagal prvenstvo? Tbh je Hamilton naredil še premalo. In seveda moraš gledat na točno to dirko in na to, kaj je bilo v igri. ni bila v igri zmaga, bil je v igri naslov. In ta podatek je ključnega pomena.
Če gledaš skozi oči moštva seveda ni OK, zato se tudi govori o tem, da znajo Hamiltona prečrtati pri Mercedesu, ampak roko na srce - vsako moštvo ga bi hotelo (razen mogoče RBull). In druga sezona je druga sezona. Letos je prvak Rosberg.

MaterVola ::

Dirka je bila vsekakor bolj napeta. Ampak Hamilton je slabo preračunal. Na koncu je ostal brez naslova in si ustvaril problem pri šefih, ki ne bo šel zlahka pod preprogo.

broken/link ::

Tu se pa strinjava.

Modri dirkač ::

MaterVola je izjavil:

Dirka je bila vsekakor bolj napeta. Ampak Hamilton je slabo preračunal. Na koncu je ostal brez naslova in si ustvaril problem pri šefih, ki ne bo šel zlahka pod preprogo.

Ah, kakšni problemi ...
Če bo 2017 še kakšno drugo moštvo konkurenčno, ga bodo še krvavo potrebovali.
Malo so ratali razvajeni v teh treh letih brez konkurence...
Everybody lies!

Skyman ::

Tudi drugo leto ne bo F1 na rtvslo! Jih ne pogresam ce bo sky delal preko ace

Nikec3 ::

MaterVola je izjavil:

Dirka je bila vsekakor bolj napeta. Ampak Hamilton je slabo preračunal. Na koncu je ostal brez naslova in si ustvaril problem pri šefih, ki ne bo šel zlahka pod preprogo.

Kaj te vem. Smo že meli primere v preteklosti, da Hamilton ni ubogal. Rosberg je nekaj tudi negodoval, ampak mislim da nikoli ni šel proti moštvu. Če je Mercedes tako dober kot je, Hamiltona itak ne rabijo. On je sicer magnet za "ljudske Kardashian množice" samo ne vem točno kako gre njegov imidž skupaj z Mercedesom. Ker realno Rosberg bolj paše v umirjen, gentlemanski, rahlo celo penzionističen Mercedes. Še ko se Hamilton obleče v Hugo Boss nekako ne gre skupaj. Hamilton je po imidžu in temperamentu bolj za v kak Red Bull ali Ferrari.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()
««
38 / 40
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Formula 1 2019 (strani: 1 2 3 430 31 32 33 )

Oddelek: Na cesti
1616164687 (99247)          
»

Formula 1 2012 (strani: 1 2 3 471 72 73 74 )

Oddelek: Na cesti
3664270657 (166125) ABX
»

Formula 1 2011 (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Na cesti
1146129583 (88332) Jst

Formula 1 2010 (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Na cesti
1189176087 (139332) WarpedGone

Več podobnih tem