» »

Passat - menjava avtoradia

Passat - menjava avtoradia

Geozadetek ::

Pozdravljeni
Pred kratkim sem v Passatu 2010 zamenjal original radio z “aftermarket” radijem. Zadeva deluje povsem zadovoljivo, le nekaj stvari me moti.
1.) Radio moram roč¨no prižigati in ugašati – rad bi da se to zgodi samodejno ob kontaktu (ON) in ugašanju avta (OFF).
2.) Ko prestavim vzvratno se mi pokaže č¨rn display, ker preklopi na zadnjo kamero, ki je pa nimam. Avto s senzorji je viden pomanjšan ob strani.
3.) Med vožnjo bi imel tudi omogočeno video predvajanje.

V teoriji naj bi bilo takole:
1.) Z rdeč¨o žico pripelješ kontakt ( kje? kam? )
2.) Prereži oranžno žič¨ko
3.) Roza žič¨ko zveži z zemljo ( se pravi pink s č¨rno )

Zdej imam pa problem. Z žicami :)
V avtu je konektor takole:


in shema:


Na radiu pa je malo drugače:


in še shema:


Rdeča naj bi bil kontakt ( listek ACC ), rumena konstantno 12V, za oranžno ne vem, rjava pa ima oznako AMP CON.
Kako pa naj jih prevežem na konektor v avtu?

Za onemogočanje vzvratne kamere naj bi bilo potrebno preščipniti oranžo žico. Ampak kje?


Za omogočanje videa med vožnjo pa zvezati roza žičko na ozemljitev. Če prerežem žič¨ko, kateri del zvežem na č¨rno?


Ker imam razkopano armaturko bi bil vsake pomoč¨i zelo hvaležen :)
Anže
  • zavaroval slike: Mavrik ()

Geozadetek ::

Ne vem kako je drugje ampak jaz enkrat slike vidim, drugič zopet ne... :(

čuhalev ::

1. Če radio ne podpira CANBUS, ga boš moral sam ugašati in prižigati, saj avtoradio ta podatek dobi preko CANBUS.

Geozadetek ::

Radio podpira CANBUS. Na zadnji sliki je ta škatlica spodaj. Se pravi bi moral premakniti žičke v adaperju od radia? Če mi je njihova razporeditev v konektorju še nekako logična ( stalna linija, kontakt, na drugi strani - zemlja, pa ne vem kaj pomeni +UB in CODE.
Enkrat sem rešitev zasledil na strani "proizvajalca" radia, zdej je pa ne najdem več. No, to je pa zgodba zase.
Radio sem nabavil preko Bolhe in zato mi "uradna" stran proizvajalca noče pomagat - oziroma njihov customer service. Vztrajno ponavlja naj se obrnem na prodajalca da mi bo on pomagal pri mojih težavah :)Zdej smo si izmenjali že ene 20 mejlov pa jih ne premakneš. Ne moreš verjet ;)

čuhalev ::

+UB naj bi pomenilo napajanje, glede CODE pa lahko rečem, da se orginalni avtoradio ne bo prižgal če nista CODE in +UB zvezana skupaj.

Geozadetek ::

Samo, od kje pa potem original radio dobi "kontakt"?

čuhalev ::

Iz CAN+ in CAN-, pomoje. Ker tam dobi tudi podatek o parkirnih senzorjih, vzvratni vožnji, lučeh ipd.

Geozadetek ::

Original radio je bil zvezan tako, da se je ob kontaktu prižgal... Ker nov radio podpira canbus bi se moral ob priklopu isto vžgati. Ker se ne, sumim, da je potreben poseg v adapter od radia. Aja radio je Erisin 7086. Ta je namenjen za VW in podobne...

FTad ::

Bi si kar tole temo sposodil, da ne odpiram nove.

Imam namrec Passata letnik 2010, ki ima na voljo samo AUX port v predalu desno, kjer ponavadi polozis desno roko (komolec).

Zanima me, ce je morda imel kdo izkusnje z menjavo AUX porta z USB portom. Na netu sem nasel neke izdelke za razsiritev, vendar nimam izkusenj s tem:

http://www.tomtop.com/car-audio-video-i...

Kak predlog, kaj kupiti, da bom lahko uprabljal USB?

Pri AUX-u je tudi tako, da se potem prestavlja med pesmimi samo preko npr mp3-player-ja, namrec preko forward/backward gumbov na armaturni plosci/volanu ne zagrabi (razen glasnosti).

čuhalev ::

FTad je izjavil:

Kak predlog, kaj kupiti, da bom lahko uprabljal USB?

Za USB je namenjen ta kabel z rumenim vtikačem (na povezavi). Avtoradio mora imeti zadaj tudi takšno vtičnico, sicer ti takšen kabel popolnoma nič ne koristi in dejansko potrebuješ predvajalnik.

Imam RCD510 z vtičnico za USB (zadaj), ker sem takšnega kupil. Obstajajo pa tudi različice brez. Poglej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: čuhalev ()

FTad ::

Aha, ti imas USB vtič v predalu pri vozniku? Keter letnik?

Jaz imam RCD310 radio.

čuhalev ::

FTad je izjavil:

Aha, ti imas USB vtič v predalu pri vozniku? Keter letnik?

Jaz imam RCD310 radio.

Ne, jaz imam vtič zadaj na napravi (avtoradiu), kabel sem dokupil in ga povlekel v sovoznikov predal.

St235 ::

FTad je izjavil:

Bi si kar tole temo sposodil, da ne odpiram nove.

Imam namrec Passata letnik 2010, ki ima na voljo samo AUX port v predalu desno, kjer ponavadi polozis desno roko (komolec).

Zanima me, ce je morda imel kdo izkusnje z menjavo AUX porta z USB portom. Na netu sem nasel neke izdelke za razsiritev, vendar nimam izkusenj s tem:

http://www.tomtop.com/car-audio-video-i...

Kak predlog, kaj kupiti, da bom lahko uprabljal USB?

Pri AUX-u je tudi tako, da se potem prestavlja med pesmimi samo preko npr mp3-player-ja, namrec preko forward/backward gumbov na armaturni plosci/volanu ne zagrabi (razen glasnosti).


Tole deluje samo, če avtoradio podpira USB. Ko kupuješ nov avto so nekatera doplačila precej fiktivna in je dejanski radio enak, manjka pa priključek. Dandanes je dosti funkcionalnosti blokiranih zgolj programsko. Tako, da pogooglaj svoj model radia in če ima opcijo za USB potem bo to kar si linkal delalo.

čuhalev ::

Konkretni model radijskega sprejemnika funkcij nima programsko onemogočenih. Zadaj mora imeti vtičnico (tisto okrogo s 4 kontakti, "USB" vtičnica je na drugem koncu podaljška). Če nima, potem nima in bo potrebno zamenjati radijo.

 To mora imeti za USB

To mora imeti za USB

FTad ::

Hvala za info :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava mini hladilnika.

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
247617 (7095) krneki0001
»

Tiskalnik hp psc 1315 all-in-one solution centre / gonilniki

Oddelek: Strojna oprema
8696 (582) jozekuch
»

Kje najti take ali podobne crke kot so na sliki

Oddelek: Programiranje
5935 (870) SeMiNeSanja
»

Nasvet/pomoč glede avtoradia

Oddelek: Loža
122340 (2124) St235
»

Vista ne zazna dvd roma

Oddelek: Strojna oprema
111584 (1430) NeroX88

Več podobnih tem