» »

A je klanje v klavnicah mučenje živali?

A je klanje v klavnicah mučenje živali?

««
5 / 13
»»

krneki0001 ::

bajsibajsi je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:


krneki0001 je izjavil:

Svinjska pečenka, pečena na svinjski masti, drugi dan, ko se mast strdi in ko jo pomažeš s kruhom, zraven pa še na tanko narezana pečenka, njami.
Vegetarjanci, vi ne veste kaj vse zamujate.

Jap. Ne vejo, zato pa so tak "jezni" oz. lačni.


Tako kot misice, ko pojejo en jabuk v celem tednu, meša se jim od lakote, ampak za linijo je treba potrpet, ane.


No daj prilimaj sliko sebe, da vidimo kako zdravo izgledas. Sicer tega ne pocnem rad, ampak ce tu prilimas svojo, bom prilimal tudi jaz svojo, kjer bos videl "shirano" veggie postavo. :)


Ne morem svoje slike prilimat, ne gre v ekran! Sej veš, sem se udaru v glavo, pa sem dol padu, sem prišel v tunel, skozi sem videl same hude bejbe, jaz sem se pa zataknil v tunelu. Pa jebat ga, ne morem še k njim.
Šala. 180cm, 95kg in ogromno mišic.

bajsibajsi ::

@m0LN4r
O vsem se gre.

Sicer pa, dejansko je vegetarijanstvo ugodnejse - tako casovno, kot financno.

edit/
@nebivedu
Aha, ne bo slike. Klobasajte potem naprej se. I'm out.

Zgodovina sprememb…

noraguta ::

bajsibajsi je izjavil:

@m0LN4r
O vsem se gre.

Sicer pa, dejansko je vegetarijanstvo ugodnejse - tako casovno, kot fizicno.

edit/
@nebivedu
Aha, ne bo slike. Klobasajte potem naprej se. I'm out.

Da si out vidm od prvega tvojega klobasanja.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

m0LN4r ::

Sicer pa, dejansko je vegetarijanstvo ugodnejse - tako casovno, kot fizicno.

Aha, sure. Predpostavljam, da živiš na vasi, hraniš domače živali, prideluješ zrno za prodajo, delaš fizično na kmetiji, v službi prejemaš pa minimalno,
imaš 2 otroka brez malice v šoli in 100EUR za bus mesečno in do trgovine z zelenjavo maš pol ure z avtom.
Za lasten vrt ti pa ostane na pretek časa in energije pa še za tri sosede pridelaž zelenjavo. ahham.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

jype ::

Genetski inženiring ni nevaren - v to so vas prepričali militantni zeleni hipiji (tebe gledam, noraguta).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

noraguta ::

jype je izjavil:

Genetski inženiring ni nevaren - v to so vas prepričali militantni zeleni hipiji (tebe gledam, noraguta).

Ti glej kmr češ, jst bom kar opazovanjem stroke zaupu.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

jype ::

noraguta> stroke

A, družbene vede, pa to?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: PromeuZ ()

noraguta ::

jype je izjavil:

noraguta> stroke

A, družbene vede, pa to?

Bo že treba it kdaj na polje, da boš dosegel distinkcijo med panogami.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

dreta ::

@noraguta

No furer. No leader. Just compassion and common sense.

noraguta ::

dreta je izjavil:

@noraguta

No furer. No leader. Just compassion and common sense.

Predanost čemu? Zdrava pamet? Kolk pridelaš? A samo vpisarni modruješ?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Looooooka ::

dreta je izjavil:

noraguta je izjavil:

Se mi pa zdi trenutno prenažiranje z mesom moralno vprašljivo početje... Četudi se mi zdi, da v povprečju nismo bolj okrutni, kot plenilci v naravi in konec koncev ubijemo za potrebno hrano. Dejsvo pa je, da je živinoreja veliko bolj uničujoča, kot poljedelstvo.


Dejstvo???? Krčenje tropskih gozdov za ceno palmovega olja in soje? Prežvekovalec se lahko zredi na bistveno manj kvalitetni zemlji. Človek pač nima kompliciranega vampa kjer bi lahko predelal celulozo. Da o uporabi umetnih gnojil in pesticidov pri poljedelstvu sploh ne govorimo. Še najhuje je pa gensko onesnaženje z gmo(ja uživalce soje gledam).



Zberi si in vsaj prvi odstavek preberi tu.

http://www.provegan.info/sl/veganstvo/z...

Nihce od zagovornikov zivali tu ne tezi nikomur naj neha jesti meso. Kar predlagamo, so samo dejatva. Vi se pa nekaj sopirite kako rabite meso. Kdo vam ga brani? Ne pa pricakovat od nas, da se nam boste smilili ali da bomo odobavali vasa dejanja. Argumentom pa vedno rad prisluhnem. Tehtnim.
Izviram iz kmecke druzine. Klali smo. Velikokrat. Vsak si kaj pride gor, nekateri prej nekateri kasneje. Nic hudega. Samo ne iskat opravicila za svoja dejanja tam kjer jih ni.

V življenju še nisem šlišal vegana, ki bi povedal kakršnokoli dejstvo. Ti na žalost nisi nobena izjema.
Če bi bil pol tok razgledan kot misliš da si potem bi vedel, da človeštvo dejansko pridela PREVEČ hrane in da je problem v distribuciji.
Vsakič, ko postate lačne ljudi izpadete bolj in bolj zabiti ali pa bolj in bolj egoistični, kot da se vam gre samo za vaš način življenja, ki bi ga tudi za ceno laži radi forsirali na svet.
Kar se tiče posnetkov iz klavnic.
Bi tisti bučman rad, da si gre vsak človek sam fentat kravo?(ki btw ne nahrani samo enega človeka).
Ker očitno, da jim je cilj ukinit klavnice, ker si "sami ne lovimo in ubijamo mesa".
Boste v tem primeru šli vi SAMI kupit zemljišče in si pridelovat zelenjavo?
Boste nehal šrpicat zelenjavo, ker recimo osebno mam domačo brez špricanja?
Mi boste potem povedali kako točno boste na "ekološki" način pridelali dovolj hrane za cel svet?
A vam jst povem kako?
NE BOSTE.
Torej boste še naprej morali pridelovati zelenjavo na način, ki je zame TOTALNO nesprejemljiv in MORALNO sporen in gre PROTI vsemu, kar jaz obravnavam kot zdrava hrana.
Razlika je seveda v tem, da se jaz zavedam, da je to moj pogled na svet in da imajo tudi drugi pravico živeti torej morajo imeti pravico jesti. In edini način, da se pridela dovolj hrane je z več kot očitno nezdravim načinom pridelovanja.
Tko da spokajte se dol z vašega moralnega konja preden vam ga pojem za kosilo.

Aja čak...zdej bo en genij s slovensko plačo, ki živi v Sloveniji pod slovenskimi standardi prišel in sanjal o aeroponiki pa čeprav nam država ni sposobna kupit niti namakalnega sistema, da bi vodo, ki jo imamo v izobilju, ponucali za zalivanje te visokoekološke hrane.
Ampak veganov dejstva in realni svet tako ali tako ne ganejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

noraguta ::

Nauš jedu to bolano garjavo kljuse. Toj sam za u kunzervo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

m0LN4r ::

Prinas je tko, lep krompir jemo mi, ta grdega pa svinje, ki ga pretvorijo v odlično dimljeno šunko pa še kaj. Če pa nebi šprical prot koloradom pa niti enga nebi blo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

noraguta ::

m0LN4r je izjavil:

Prinas je tko, lep krompir jemo mi, ta grdega pa svinje, ki ga pretvorijo v odlično dimljeno šunko pa še kaj. Če pa nebi šprical prot koloradom pa niti enga nebi blo.

Da se tud obirat, proti plesni in virusom pa nimaš kaj. Če je ugodno za njihov razvoj greš v izgubo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Looooooka ::

Zihr znajo vegani iz plesni narediti sir, ki je prav tako dober, kot tisti francoski, ki se ga ustvari z zlorabljanjem krav, ker jih prvo oplodimo, potem pa jim vzamemo tele in ji krademo mleko...ker smo pač primitivni.

m0LN4r ::

noraguta je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Prinas je tko, lep krompir jemo mi, ta grdega pa svinje, ki ga pretvorijo v odlično dimljeno šunko pa še kaj. Če pa nebi šprical prot koloradom pa niti enga nebi blo.

Da se tud obirat, proti plesni in virusom pa nimaš kaj. Če je ugodno za njihov razvoj greš v izgubo.

Pšššt ne tega rečt vegičem, mi bodo navalili na hektarje pa obirat začeli.
No tut v koruzi bi lahko bli koristni z motikami, pa še kje :P
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

dreta ::

@Looooooka
Ja, vsejedci ste, kar se prehrane tice na primitivni stopnji.

@noranguta
Da se tudi proti virusem in plesni.

http://www.ajda-vrzdenec.si/l2.asp?L1_I...

noraguta ::

dreta je izjavil:

@Looooooka
Ja, vsejedci ste, kar se prehrane tice na primitivni stopnji.

@noranguta
Da se tudi proti virusem in plesni.

http://www.ajda-vrzdenec.si/l2.asp?L1_I...

Fajn še nisem probal, kakšne imaš pa kaj pridelke. Pa kje se da to v praksi videt?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

m0LN4r ::

dreta je izjavil:

@Looooooka
Ja, vsejedci ste, kar se prehrane tice na primitivni stopnji.

@noranguta
Da se tudi proti virusem in plesni.

http://www.ajda-vrzdenec.si/l2.asp?L1_I...

aja razloži nam kak pridelat par ton super lepega pridelka, na katero njivo pridemo na demonstracijo??
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

NonPlusUltra ::

krneki0001 je izjavil:

Svinjska pečenka, pečena na svinjski masti, drugi dan, ko se mast strdi in ko jo pomažeš s kruhom, zraven pa še na tanko narezana pečenka, njami.
Vegetarjanci, vi ne veste kaj vse zamujate.

To je precej smešna in nepremišljena izjava.
Skoraj vsi vemo, kaj zamujamo. Saj ti je menda jasno, da je večina nas vegetarijancev to postala, in ne rodila se. Kar pomeni: večina nas je bila nekje v preteklosti vsejeda.
In kar pomeni tudi: preizkusili smo tako vsejedi kot rastlinojedi način življenja. Če smo obstali pri enem ali drugem, imamo najbrž prvoosebne izkušnje, na katerih je bazirala ta odločitev.
Zato se, jaz osebno, oziram samo na izkušnje, nasvete in argumente tistih, ki so preizkusili oba načina prehrane.

Mimogrede, tistemu, ki je zgoraj omenjal B12. Januarja letos (po 13 letih vegetarijanstva) je izvid krvne analize na B12 in folno kislino pokazal vrednosti v zgornji tretjini idealne. Zakaj?

Nikomur še nisem svetovala, naj se preneha prehranjevati z mesom. Če pa kdaj koga zanima, povem svoje izkušnje. Kot pri vsaki stvari v življenju, vsak je svoje sreče ali nesreče kovač.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

m0LN4r ::

Kake slabe izkušnje pa imaš od vsejedstva? Namreč 98% ljudi nima nobenih težav, razen tistih, ki 20 ur na dan sedijo in 6 spijo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Evolve ::

a ste eni mal bogi u glavah ane :))

NonPlusUltra ::

m0LN4r je izjavil:

Kake slabe izkušnje pa imaš od vsejedstva? Namreč 98% ljudi nima nobenih težav, razen tistih, ki 20 ur na dan sedijo in 6 spijo.

Če te bo odgovor na to vprašanje tudi v resnici zanimal, boš preiskusil sam oba načina prehranjevanja. In tako boš iz prve osebe izvedel za pozitivne in negativne strani. Saj izkušnjam drugih in raznim raziskavam itak ne verjameš, kajne?
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Če pa kdaj koga zanima, povem svoje izkušnje.

No kr povej, ker me zanima, kakšne probleme si imela, ko si bila vsejed.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

krneki0001 ::

@NonPlusUltra, B12 je tudi v rastlinah.

Sem vsejedec in imam zelo rad meso. Ampak ne vsak dan. Meso je pri nas recimo za kosilo, vendar ne vsak dan, mogoče 2 do 3x tedensko. Vsaj 2x na teden so ribe, kak dan je celodnevno samo sadni (ko si naredimo skledo narezanega sadja iz nekje par kilogramov različnega sadja), kak dan so kaki marelični, slivovi cmoki,....

Se pa pri nas doma poje ogromno sadja. Recimo kivija pridelamo nekje 5 tavelikih gajb na leto, pa ga je treba vsaj še 5 gajb dodatno kupit. Jabolk pojemo noro veliko, vsaj enkrat na teden vsak v familji poje en cel mango, da o bananah, hruškah in slivah ne govorimo, lubenice,...
Za zajtrk je večkrat kruh pa kakav ali pa domača marmelada s krihom, kot pa salame in podobne zadeve. Edino kar lahko vsak dan dobiš za zajtrk je pa domača zaseka s česnom in kruhom. Ta je pa stalno na voljo.

noraguta ::

dreta je izjavil:

@Looooooka
Ja, vsejedci ste, kar se prehrane tice na primitivni stopnji.


Tud veganci ste, solarno je ta pravo pa prana.

NonPlusUltra je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Kake slabe izkušnje pa imaš od vsejedstva? Namreč 98% ljudi nima nobenih težav, razen tistih, ki 20 ur na dan sedijo in 6 spijo.

Če te bo odgovor na to vprašanje tudi v resnici zanimal, boš preiskusil sam oba načina prehranjevanja. In tako boš iz prve osebe izvedel za pozitivne in negativne strani. Saj izkušnjam drugih in raznim raziskavam itak ne verjameš, kajne?

Kakšnim raziskavam? Grki požrejo precej mesa, japonci pa precej rib. Oboji kadijo kot turki vrjame naj pa pro-vegan stranem, kjer objavlajo povzetke hitlerjeve nutricistike.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

NonPlusUltra ::

krneki0001 je izjavil:

@NonPlusUltra, B12 je tudi v rastlinah.

Zelo dobro vem, kje in koliko se ga nahaja, koliko od tega se asimilira v organizem in v kateri obliki. Moje vprašanje je bilo retorično, oz. je to bil moj odgovor na argument glede pomanjkanja B12 pri vegetarijancih.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

m0LN4r ::

Neboš povedala? Pa si rekla, da boš al rabiš čas da se spomniš.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

NonPlusUltra ::

noraguta je izjavil:


Kakšnim raziskavam? Grki požrejo precej mesa, japonci pa precej rib. Oboji kadijo kot turki vrjame naj pa pro-vegan stranem, kjer objavlajo povzetke hitlerjeve nutricistike.

Torej, če prav razumem, do sedaj si slišal ali bral samo o raziskavah, ki kažejo v korist prehranjevanju z mesom.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

m0LN4r ::

Če pa kdaj koga zanima, povem svoje izkušnje.

Pa neče naštet svoje težave vsejedskega obdobja... sumljivo tole. Mogoč pa rabi malo googlat, da napiše nekaj svojih izkušenj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

NonPlusUltra ::

Ja, ful sumljivo. :))
Če te bo to kdaj res zanimalo, ti povem, takrat se oglasi na zs. Vsekakor pa ne bom tega razlagala nekomu, ki mu je samo do dokazovanja svojega prav. Ker meni ni.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

noraguta ::

NonPlusUltra je izjavil:

noraguta je izjavil:


Kakšnim raziskavam? Grki požrejo precej mesa, japonci pa precej rib. Oboji kadijo kot turki vrjame naj pa pro-vegan stranem, kjer objavlajo povzetke hitlerjeve nutricistike.

Torej, če prav razumem, do sedaj si slišal ali bral samo o raziskavah, ki kažejo v korist prehranjevanju z mesom.

Ne to je statistika brez ideologije. Ti pripisuješ svojemu prehranjevanju vrednostno sodbo on z njim težiš drugim. Jaz nisem videl nobenega vsejeda da bi opletal z svojim jedolnikom okoli. Dokler mu ne morijo vegani zaradi mesa,musliji zaradi svinje in alkota , etc...
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

m0LN4r ::

Te pa tako povej, da nam nočeš zaupat svojih težav, ki so vodile v veg-nekaj. Prej si pa rekla, da boš. Zavajaš.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

noraguta ::

Saj nekateri ljudje neprebavljajo mesa najboje. Ni panike hudič jebs tistimi ki obesijo kao sočutje na vse skupaj. Pa etiko. So pa navadni meglomešalci, ki niso nikoli ubili živali. Niti posadili rastline. Ali pa v vzorčnih količinah.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

NonPlusUltra ::

m0LN4r je izjavil:

Te pa tako povej, da nam nočeš zaupat svojih težav, ki so vodile v veg-nekaj. Prej si pa rekla, da boš. Zavajaš.

Prav imaš, zavajam. Se opravičujem.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

NonPlusUltra ::

noraguta je izjavil:

Ti pripisuješ svojemu prehranjevanju vrednostno sodbo on z njim težiš drugim.

Mi pokažeš prosim, kje sem komu težila s svojim načinom prehranjevanja? Oziroma, ti čutiš, da sem tebi težila?
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

Glugy ::

Eni ste govoril kak je z B12 problem. Pa sploh ni res. Sam pozanimat se morš pa je.
Absorbacija B12 je odvisna od zadostne količine kalcija in folne kisline oz t.i. vitamina B9. Torej morš še dovolj kalcija pa folne kisline zaužit pa ne smeš alkoloha pit ker uničuje encime ki razgrajujejo B12 pa je. Mislm tle ni neke hude umetnosti. Vedno se najde problem in vedno se najde rešitev pri nutricistiki. Vedno. Samo če se to hoče in če se o tem pozanima. Sam volja je treba, pa se pot že najde.
Če kdo želi jest meso mu tega ne bom šel preprečevat al pa ga zmerjat ampak če pa kdo želi biti vegeterijanc se mora pa sam dobr pozanimat pa je če ima voljo enako zdrav in krepak kot mesojed. Ampak sej tud mesojedci nimajo vsi volje biti zdravi ker so nezdrave navade bolj lagodne.

m0LN4r ::

NonPlusUltra je izjavil:

noraguta je izjavil:

Ti pripisuješ svojemu prehranjevanju vrednostno sodbo on z njim težiš drugim.

Mi pokažeš prosim, kje sem komu težila s svojim načinom prehranjevanja? Oziroma, ti čutiš, da sem tebi težila?

V prenesenem pomenu s tem, da je tvoj sedajšnji superioren proti tvojemu prejšnjemu.

@Glugy
ja zanimivo, da za to moraš imeti voljo, načrte in cele študije oz. to ne pride od samega sebe, da rečeš od danes sem pa vegetarianec in živiš brez tuhtanja o tem kaj boš jedel naprej.

PS:
jaz sem tudi občasno vegetarianec, maksimalno 5 dni potem pa pride nedelja :)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

NonPlusUltra ::

m0LN4r je izjavil:

NonPlusUltra je izjavil:

noraguta je izjavil:

Ti pripisuješ svojemu prehranjevanju vrednostno sodbo on z njim težiš drugim.

Mi pokažeš prosim, kje sem komu težila s svojim načinom prehranjevanja? Oziroma, ti čutiš, da sem tebi težila?

V prenesenem pomenu s tem, da je tvoj sedajšnji superioren proti tvojemu prejšnjemu.

A se ti ne zdi, da imam pravico do tega (svojega) mnenja in svoje mnenje tudi izraziti, glede na to, da sem poskusila oba?
Če pa si se ti čutil ogrožen zaradi mojega osebnega mnenja, mi je žal.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

krneki0001 ::

Večina študentov tukaj gor je vegetarjancev. A misliš da je salama poli, ki jo jedo študentje, iz mesa? Tista salama mesa od daleč ni vidla, svinjarija in soja, pa mal začimb in še mal svinjarije.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Bi blo fajn, da svoje mnenje v katerem že tretjič poudarjaš svoje izkušnje, te izkušnje tudi deliš z nami, ker drugače ne izražaš samo svojega mnenja, ampak samo zganjaš neko propagando.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

NonPlusUltra ::

m0LN4r je izjavil:

Bi blo fajn, da svoje mnenje v katerem že tretjič poudarjaš svoje izkušnje, te izkušnje tudi deliš z nami, ker drugače ne izražaš samo svojega mnenja, ampak samo zganjaš neko propagando.

Samo enkrat sem jih omenila. Sicer pa, ne razumem čemu vztrajaš, ko si pa že ugotovil, da samo zavajam.

m0LN4r je danes ob 14:45:33 izjavil:
Te pa tako povej, da nam nočeš zaupat svojih težav, ki so vodile v veg-nekaj. Prej si pa rekla, da boš. Zavajaš.
Prav imaš, zavajam. Se opravičujem.


Kaj se sekiraš, saj sam ne padaš na propagando, kajne?
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

m0LN4r ::

Mogoče bi pa rad bi dlje kot 5 dni vegetarianec, ampak se hočem prej pozanimat o tem kaj me čaka oz. katere težave imam zdaj, da grem do takih ekstremov.
Al hočeš rečt, da se je boljše podati slepo v to?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

NonPlusUltra ::

Le zakaj bi si želel biti vegetarijanec? Saj nimaš niti zdravstvenih, niti etično moralnih težav glede svojega mesojedenja.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

m0LN4r ::

Zakaj? Ker me neočitno prepričuješ v to.
Rekla si da moram najprej sprobat, zdaj rečeš da ne rabim. Pred tem rečeš, da poveš izkušnje kak je bilo prej, potem da neboš.

Torej kakšne težave si mela, kot vsejed?
Mogoče bo še kdo drug našel iste težave pa postal vegi, a ni to lepo?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

NonPlusUltra ::

Čutiš, da te PREPRIČUJEM v nekaj, čeprav te v resnici ne in nimam niti najmanjšega namena?
Kako bi se že strokovno reklo temu?
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

m0LN4r ::

Vegetarianec
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

dreta ::

noraguta je izjavil:

dreta je izjavil:

@Looooooka
Ja, vsejedci ste, kar se prehrane tice na primitivni stopnji.

@noranguta
Da se tudi proti virusem in plesni.

http://www.ajda-vrzdenec.si/l2.asp?L1_I...

Fajn še nisem probal, kakšne imaš pa kaj pridelke. Pa kje se da to v praksi videt?


Pridelam dovolj zase. V praski pa lahko vidis na katerikoli Demeter kmetiji.

Invictus ::

krneki0001 je izjavil:

Svinjska pečenka, pečena na svinjski masti, drugi dan, ko se mast strdi in ko jo pomažeš s kruhom, zraven pa še na tanko narezana pečenka, njami.
Vegetarjanci, vi ne veste kaj vse zamujate.

Res je ...
Ni za vsak dan, ampak 1x na mesec pa prav paše ...

Sam nekaj mi še povejte ...

Od kdaj so živali postale v naši družbi bolj pomembne od ljudi? Ker se mi zdi da ljudje več denarja in časa zmečejo za svoje hišne ljubljenčke kot otroke (pa čeprav bodoče).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Looooooka ::

dreta je izjavil:

@Looooooka
Ja, vsejedci ste, kar se prehrane tice na primitivni stopnji.

@noranguta
Da se tudi proti virusem in plesni.

http://www.ajda-vrzdenec.si/l2.asp?L1_I...

Zato, ker si vsejedec si danes kjer si. Če bi bili rastlinojedci bi že zdavnaj izumrli. Glede na to, da je bil to preskok, ki je omogočil evolucijski razvoj človeka, ste vegetarijanci tisti, ki so na "primitivni" stopnji.

Glugy je izjavil:

Eni ste govoril kak je z B12 problem. Pa sploh ni res. Sam pozanimat se morš pa je.
Absorbacija B12 je odvisna od zadostne količine kalcija in folne kisline oz t.i. vitamina B9. Torej morš še dovolj kalcija pa folne kisline zaužit pa ne smeš alkoloha pit ker uničuje encime ki razgrajujejo B12 pa je. Mislm tle ni neke hude umetnosti. Vedno se najde problem in vedno se najde rešitev pri nutricistiki. Vedno. Samo če se to hoče in če se o tem pozanima. Sam volja je treba, pa se pot že najde.
Če kdo želi jest meso mu tega ne bom šel preprečevat al pa ga zmerjat ampak če pa kdo želi biti vegeterijanc se mora pa sam dobr pozanimat pa je če ima voljo enako zdrav in krepak kot mesojed. Ampak sej tud mesojedci nimajo vsi volje biti zdravi ker so nezdrave navade bolj lagodne.

Lej kok navodil. Evo ti eno kratko. Pojej jajce. Ušiva podlasica zna to narest. V naravi je najbolj nenaravno to, da se živo bitje trudi priti do sestavin, ki jih potrebuje za preživetje, na težji način, kot je za to potreben.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()
««
5 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vegetarijanci in "umetno" meso (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
44458159 (2998) m0LN4r

Biti vegan (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Problemi človeštva
1144231716 (211246) BigWhale
»

Moralni in ekološki vidiki prehranjevanja (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
969133898 (100851) razerznak

Več podobnih tem