» »

Vegetarijanci in "umetno" meso

Vegetarijanci in "umetno" meso

Mipe ::

Ostajam skeptičen glede laboratorijsko vzgojenega mesa. Prvič, tudi če bi bil enake ali celo boljše kvalitete kot naravno mesto, še vedno ne opravičuje visoke cene. Drugič, varnost je vprašljiva. Narava ni predvidela takega razvoja in naše telo ni vajeno umetno vzgojenega mesa. To so v bistvu žive celice, ki se razvijajo izven naravnega okolja. Ob tem si ne morem kaj, da ne bi pomislil na možnost raka in drugih negativnih reakcij.

GGGGG ::

Resno? Pri trenutnih prehranskih trendih te skrbi, da umetno vzgojeno meso ni dovolj "naravno"?

energetik ::

Mipe je izjavil:

Ostajam skeptičen glede laboratorijsko vzgojenega mesa. Prvič, tudi če bi bil enake ali celo boljše kvalitete kot naravno mesto, še vedno ne opravičuje visoke cene. Drugič, varnost je vprašljiva. Narava ni predvidela takega razvoja in naše telo ni vajeno umetno vzgojenega mesa. To so v bistvu žive celice, ki se razvijajo izven naravnega okolja. Ob tem si ne morem kaj, da ne bi pomislil na možnost raka in drugih negativnih reakcij.
Nima veze narava. Če bo struktura in sestava mesa enako, je vse OK. Kakšnega raka, kako naj bi na 180°C spečene in v prebavilih razgrajene celice kakorkoli vplivale na celice v našem telesu?

Mipe ::

Ne, skrbi me, da posledice vzgajanja in uživanja umetnega mesa niso dovolj raziskane. Že večkrat se je zgodilo, da so nam prodajali neke čudežne produkte, ki so se izkazali za dolgoročno škodljive. Phtalati v plastiki, recimo, ki so zdaj prepovedani v EU. Pa azbest.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

innerspace ::

Ce je sestava enaka "real" mesu, potem ni neke ciracare. Kvecjemu bi te lahko skrbeli "umetni" vitamini, ki so po sestavi enaki "naravnim", pa dejansko nihce, ki jih ne zre na veliko, nima tezav z njimi. Torej je strah odvec.

Sem absolutno za "umetno" meso, ker verjamem, da lahko postane se boljse od "naravnega". Dajmo jim cas, nekega dne bo cena postala sprejemljiva.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Mipe ::

Vedno preverim globino vode, preden skočim vanjo. Brez tega umetnega mesa bom že preživel, vsaj pet, deset let, da so znane vse posledice in da odpravijo nekaj "začetnih hroščev".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

innerspace ::

Predvsem je hrosc cena;)

O umetnem mesu sem razmisljal ze kot otrok(v bistvu sem mislil, da je mleto meso prislo iz fabrike - ne od zivali).
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Mipe ::

Ja, pa tista o frocih, ki ne morejo piti mleka, če ni prišlo iz tetrapaka :P

innerspace ::

No, tisto je tipicna mescanska fora.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Unknown_001 ::

Jst pa ne vem, kako bo naš metabolizem lahko sintetiko prebavljal. Če so slučajno premočne vezi med molekulami naredili, bi to znalo bit precej hudo slabo za jest.

Zgodovina sprememb…

innerspace ::

Ni panike, elita si bo omislila diamantne sekače, da bojo lazje trgali mocnejse vezi.

WTF


Kako si ti predstavljas "sinteticno" meso?

http://www.futurefood.org/in-vitro-meat...
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Unknown_001 ::

Kot plastiko, dejansko za to nucajo sam še v polimere beljakovine vezat, pa mam nov material.

innerspace ::

Ti fantaziras.
Ko bos imel polimere vezane v sinteticno misicno tkivo, si bos omislil exoskeletni armor, ne zrezka.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Unknown_001 ::

innerspace je izjavil:

exoskeletni armor, ne zrezka.


In pol jst fantaziram :))

Hehe, od kje si pa to idejo prvleku, sj je kul, ampak čista znanstvena fantastika za moje pojme.

innerspace ::

Zaenkrat. V risankah daljnega vzhoda ze zdavnaj "realnost".8-)

Preberi si kako izdelujejo sinteticno meso in se znebi neutemeljenih pomislekov, it's for your own good.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Unknown_001 ::

Ok 8-)

MasterTade ::

Eh, tole umetno meso pa kaj se grejo...Če veganom pač meso ne paše jim ne paše, zame obstaja samo meso normalnega izvora

listje123 ::

Sej nimam nič proti veganom in , ampak samo da starši svoje otroke posiljujejo s tem in jih preprečujejo jesti meso in ostalo živilsko hrano pa se mi ne zdi prav.
Otrok odrašča in rabi za svoj razvoj raznovrstno prehrano in tudi meso, mleko, jajca itd.

Zgodovina sprememb…

dolenc ::

Sej veš da če te vprašam kaj je notri da potrebujejo mi ne boš znal odgovorit?

mtosev ::

listje123 je izjavil:

Sej nimam nič proti veganom in , ampak samo da starši svoje otroke posiljujejo s tem in jih preprečujejo jesti meso in ostalo živilsko hrano pa se mi ne zdi prav.
Otrok odrašča in rabi za svoj razvoj raznovrstno prehrano in tudi meso, mleko, jajca itd.
ja,ljudje rabijo jesti meso, ker so tudi v mesu pomembni vitamini in minerali. večina ljudi pa na veliko preterava z mesom in dost ljudi v slo trdi, da si kosila brez mesa ne morejo sploh predstavljati

jaz pa dosti mesa katerega pojem, pojem v obliki razih rib. to kolk sn slišal je najbolj zdravo meso
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

GGGGG ::

Sej nimam nič proti veganom in , ampak samo da starši svoje otroke posiljujejo s tem in jih preprečujejo jesti meso in ostalo živilsko hrano pa se mi ne zdi prav.


Meni grejo pa skrajno na živce ljudje, ki silijo svoje otroke, da že od malih nog ubijajo živali in jejo njihove mišice ter notranje organe.

Otrok odrašča in rabi za svoj razvoj raznovrstno prehrano in tudi meso, mleko, jajca itd.


Ne, ne rabi.

mtosev ::

človek je omnivore kar pomeni, da je meso in rastline
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Mipe ::

Vsejed po slovensko.

GGGGG ::

Not this shit again. Lahko prosim poveš katera fiziološka lastnost je tista, ki določa, da za preživetje rabimo meso.

Omnivor oz. vsejed je opis vedenja. Če ješ meso in zelenjavo si omnivor. Če ne ješ mesa nisi omnivor. Ni pogojeno z biologijo oz. zgradbo našega telesa.

mtosev ::

če ne ješ mesa in vzemaš nadomestne preparate kakšne velike razlike verjetno ne bo. če ne ješ mesa in ne vzemaš nadomesih preparatov tvoje telo ne bo dobil vse vitimine, minerale.... katere telo potrebuje.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

GGGGG ::

Ne bluzi. V mesu ni nič takega, kar se ne bi dalo dobiti iz rastlin.

mtosev ::

nihče ne bluzi
idi vprašat zdravika kak je s tem
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Mipe ::

Znanstvena definicija je jasna: kot vrsta smo vsejedi. To, da se nekaj posameznikov odloči za vegetarijanstvo, še ne spremeni dejstva, da je človeško telo optimizirano za vsestransko dieto.

Double_J ::

Ne bluzi. V mesu ni nič takega, kar se ne bi dalo dobiti iz rastlin.


V pradavnini so gotovo vedeli, kaj vse moraš pojesti od rastlin. Pa še na kupu so bile ravno te rastline, ne pa 1000km narezen, ane...
Dve šivanki...

Unknown_001 ::

dolenc je izjavil:

Sej veš da če te vprašam kaj je notri da potrebujejo mi ne boš znal odgovorit?


In ti se maš za dolenca. Pfej, ne mi rečt da si vegetarjanc. Loh ti pa jst povem da je meso dober vir beljakovin in maščob, ki jih nucaš.

xxx ::

Unknown_001 je izjavil:

In ti se maš za dolenca. Pfej, ne mi rečt da si vegetarjanc. Loh ti pa jst povem da je meso dober vir beljakovin in maščob, ki jih nucaš.

Ja ampak tega je tudi drugod dovolj. In ti se imaš za pametnega ;((
Pa pa...

GGGGG ::

nihče ne bluzi
idi vprašat zdravika kak je s tem


A to so tisti zdravniki, ki še vedno zdravijo s pijavkami in elektrošoki?

Znanstvena definicija je jasna: kot vrsta smo vsejedi. To, da se nekaj posameznikov odloči za vegetarijanstvo, še ne spremeni dejstva, da je človeško telo optimizirano za vsestransko dieto.


Definicija ni jasna, ravno nasprotno.

To, da smo optimizirano za vsestransko dieto pa ni nič novega. Če je sila se da nekaj časa preživeti tudi na lubju in časopisnem papirju. A predlagaš, da začnemo v hrano vključevat občasne obroke iz lubja, slovenskih novic in kartonastih škatel?

V pradavnini so gotovo vedeli, kaj vse moraš pojesti od rastlin. Pa še na kupu so bile ravno te rastline, ne pa 1000km narezen, ane...


V pradavnini smo pojedli vse, kar je bilo užitnega. V naravi kalorij načeloma primankuje. Ampak ne vem kaj ima to s sodobno prehrano, kjer je možnost izbire praktično neskončna.

mtosev ::

zdravi se tudi z živimi ličinkami muh. o kakih elektro šokih govoriš pa resno ne vem

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

energetik ::

Pa kaj ste vsi nepismeni? Tema je o umetnem mesu, tehnologiji pridelave, ali bo enakovredno/zdravo ipd.
Ne pa da vegi in mesni fundiji nabijate vsak po svoje.

bolkonsky ::

Vsak naj se prehranjuje s tem kar ima rad, tuki se pa stvar konča, ker se je zarad vegi pa mesne prehrane brezveze kregat.

Js sam upam da čez 20 let ne bom jedu tega umetnega mesa, pa ne zato ker bi bil obseden z mesom, ampak zato ker imam meso pač rad.

Mipe ::

Zato, ker v naslovu teme piše "Vegetarijanci in umetno meso".

opeter ::

Zelenjava tudi smrdi, ko gnije (krompir, čebula, zelje, repa itn.).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

BigWhale ::

bolkonsky je izjavil:

Vsak naj se prehranjuje s tem kar ima rad, tuki se pa stvar konča, ker se je zarad vegi pa mesne prehrane brezveze kregat.

Js sam upam da čez 20 let ne bom jedu tega umetnega mesa, pa ne zato ker bi bil obseden z mesom, ampak zato ker imam meso pač rad.


Cilj umetnega mesa je, da v petrijevki zraste t-bone steak, k ga ti ne razlikujes od pravega t-bone steak-a.

blindb ::

Pimoz je izjavil:

Sicer nimam nč proti vegeterijancem samo če jaz ne dobim enga šnicla dnevno bom 1) tečen 2) najdov bom bližnji in daljni okolici dokler ga nebom dobil 3) po vsej verjetnosti me bo bolela glava (najbrž zaradi tečnobe :)) kar pomeni da bom še bolj tečen.
Nekateri pač obožujemo meso. Praktično gledano bi en teden prav gotovo lahko jedel samo to :D
Nikakor pa nebom zavestno zaužil nekaj iz epruvete :/ ker me to res ne veseli... pač ni lepšega od enega lepega vrtečega odojka :D


(y) sam nebi znal napisat bolje :)
Mislim da bi morali uvesti davek na idiotizem.

driver_x ::

BigWhale je izjavil:


Cilj umetnega mesa je, da v petrijevki zraste t-bone steak, k ga ti ne razlikujes od pravega t-bone steak-a.


Se že vidim, kako bom celo zimo masiral petrijevko s sakejem.

BigWhale ::

Zakaj pa? Sej nardis tak kos mesa, k da bi to pocel. :)

driver_x ::

Potem še toliko bolje.

energetik ::

BigWhale je izjavil:

Cilj umetnega mesa je, da v petrijevki zraste t-bone steak, k ga ti ne razlikujes od pravega t-bone steak-a.
Točno tako. Tudi če bo okus malce drugačen (recimo toliko kot je razlike med kuro in pujsom), bo to zmaga, če ne bo treba klati živali, seveda pri pogoju, da se bo porabilo manj resursov in bo cena enaka ali nižja.

Glede vegetarijancev in umetnega mesa - kaj vam ni jasno. Tisti vegetarijanci, ki mesa ne jejo zaradi etičnih razlogov, ga bodo verjetno jedli.
Tisti vegetarijanci, ki mesa ne marajo zaradi vonja in okusa, ga pač še naprej ne bodo jedli.

Razglabljati zdej kdo ima prav in kdo ne, je bedarija.


P.S: si kar predstavljam en tak neskončni file lososa brez kosti in kože, ki leze iz naprave za delanje mesa. Recimo da bo standardni presek fileja 10x3cm, pa se ga bo kupovalo na metre.:P
Ali pa prilagojenega na obliko ponve. lol

Zgodovina sprememb…

driver_x ::

energetik je izjavil:


Tisti vegetarijanci, ki mesa ne marajo zaradi vonja in okusa, ga pač še naprej ne bodo jedli.


Zanje pa bodo naredili umetno meso, ki bo drugačnega okusa od pravega, drugačnega vonja pa še drugače bo izgledalo.

Okapi ::

seveda pri pogoju, da se bo porabilo manj resursov in bo cena enaka ali nižja.
Mogoče čez kakšnih 30-50 let, prej sem precej prepričan, da ta pogoj ne bo izpolnjen.

O.

para! ::

Sej ni fora umetnega mesa v tem, da bi vegije z njim preobračal. Ampak v tem, da eventuelno ne bo več živinoreje kot jo poznamo. Al ne?
Death before dishonor!

Mipe ::

Bolj v tem, da bo mogoče pridobivati meso tam, kjer drugače ni mogoče. Na Luni in Marsu, recimo.

WarpedGone ::

genau so
Zbogom in hvala za vse ribe

para! ::

Mipe je izjavil:

Bolj v tem, da bo mogoče pridobivati meso tam, kjer drugače ni mogoče. Na Luni in Marsu, recimo.

A na Zemlji bomo pa rekl "ne, tle pa še naprej koljemo"?
Death before dishonor!

Mipe ::

Ne, na Zemlji bomo rekli "jebeš PETA, dokler je stokrat ceneje klati živino".


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Meso iz laboratorija (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
692522 (647) Horas
»

Košaki-gate (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23624935 (14848) Mato989

Ali je vsak lahko vegan? Zakaj nekateri uspejo in nekateri ne (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50041622 (29247) Aston_11
»

Moralni in ekološki vidiki prehranjevanja (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
969132295 (99248) razerznak

A je klanje v klavnicah mučenje živali? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
645108071 (99754) noraguta

Več podobnih tem