» »

Vegetarijanci in "umetno" meso

Vegetarijanci in "umetno" meso

GGGGG ::

Mislim da je bilo mišljeno, da je bila beljakovinsko bogata prehrana pri naših prednikih (meso), odločilni faktor za razvoj možgan do te stopnje, kot jo imamo danes. Ampak to je off topic.


Off topic in precej neresnično. Beljakovinsko bogate prehrane pri naših prednikih ni bilo. Vsaj ne v smislu, kot ga poznamo danes. Če so naši predniki 50k let nazaj pojedli 5% toliko mesa kot povprečen slovenec so imeli ZELO dober mesec.

ni offtopic, saj je javno znano da nas pamet vztrajno zapušča. nekoliko zaradi uporabe tehnologije ki nam olajša življenje, nekoliko pa zaradi napačne prehrane. Nkateri pojedo preveč "sranja", drugi nič mesa itd....


A pamet nas zapušča? Imaš kakšen link za tole? V zadnjih 100 letih smo ljudje dosegli več kot prej v celi zgodovini. Ne bluzi, IQ vztrajno raste že kar nekaj časa, povprečno znanje ljudi se veča, produktivnost je na višjem nivoju praktično vsako generacijo...

nekako je treba jesti vse in uporabljat možgane pa bo vse ok. Zavihat nos nad mesom je enako butasto kot zavihat nos nad zelenjavo. Oboje je namreč povsem nezdravo.


Imaš kak link za tole? Ker statistike pravijo, da so vegani precej bolj zdravi od ljudi, ki jejo meso.

Castiel ::

so bolj zdravi ja. Shirani do konca, brez kondicije in moči.

Samo kosti in vezi, ostalega nimajo.

Potem pa se pojavijo problemi s kostmi pa je kriva neka kvazi organizacija v ozadju ki "zastruplja hrano" :D

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: BigWhale ()

WarpedGone ::

tako kot ni prav če ne ješ zelenjave ni prav če ne ješ mesa.

Boš mogu razložit, na kak način to ni prav.
Pa pazi, da mi ne boš povedu, da sm že 20 let mrtu.

so bolj zdravi ja. Shirani do konca, brez kondicije in moči.

Takšno je splošno prepričanje ja. Kolegi na fitnesu 10 let nazaj so samo debelo zijali, kako za vraga jih lahko nekdo, ki ne uživa mesa, teko očitno 'pušča zadaj'...
Zbogom in hvala za vse ribe

GGGGG ::

so bolj zdravi ja. Shirani do konca, brez kondicije in moči.


Seveda, ker proteini ti dajo moč in kondicijo, a ne? :) Ne bluzi.

Castiel ::

rekel si VEGAN. to je človek ki ne je ničesar živalskega. niti mesa niti mleka. nič.

Tka človek ni zdrav.

obstajajo izjeme vendar po pravilu slo techa: izjeme potrjujejo pravilo baje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

GGGGG ::

Tka človek ni zdrav.


Res? Kaj mu pa manjka?

Castiel ::

kaj manjka človeku ki je meso?

WarpedGone ::

Sorry, spregledal da se je vmes vpletlo veganstvo.
Js uživam jajca in mleko, ergo odpadem iz te debate.
Zbogom in hvala za vse ribe

GGGGG ::

kaj manjka človeku ki je meso?


V povprečju mu manjka enih 10, 15 let zdravega življenja.

Sicer smo pa off topic. Gremo nazaj na umetno meso. O vplivih rastlinske hrane na zdravje sta odprti že vsaj 2 temi, če ne več.

[D]emon ::

Castiel je izjavil:

veliko lepše je priznati da ste pač zbirčni in vihate nos nad hrano.



Kako ze gre tista ljudska ... s polno ritjo je lahko srati.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Keyser Soze ::

GGGGG je izjavil:

kaj manjka človeku ki je meso?


V povprečju mu manjka enih 10, 15 let zdravega življenja.

To lahko podpreš s kakšno konkretno študijo?
OM, F, G!

Castiel ::

[D]emon je izjavil:

Castiel je izjavil:

veliko lepše je priznati da ste pač zbirčni in vihate nos nad hrano.



Kako ze gre tista ljudska ... s polno ritjo je lahko srati.



polno ritjo? obrazloži!

mn ::

Off topic in precej neresnično. Beljakovinsko bogate prehrane pri naših prednikih ni bilo.

Razvoj možganov in meso.

Teorija je, da so dodatne kalorije, ki smo jih pridobili s kuhanim mesom omogočile razvoj naših energetsko potratnih možganov. Nima pa to nikakršne povezave z prehranjevanjem danes. Kalorij je povsod dovolj.

rekel si VEGAN. to je človek ki ne je ničesar živalskega. niti mesa niti mleka. nič.

Tka človek ni zdrav.


Če pazi, da dobi snovi ki jih potrebuje, to ne drži. In lahko jih dobi tudi z drugih virov. Je pa seveda bolj enostavno in (za večino) okusno dodati nekaj mesa v prehrano. Je pa 100% bolj zdrav kot pa močno predebel mesojed.

V povprečju mu manjka enih 10, 15 let zdravega življenja.

Spet bedarija.

WarpedGone ::

Zbogom in hvala za vse ribe

Castiel ::

ljudje danes veliko preveč komplicirajo.

Poješ normalno uravnoteženo kosilo in svoj čas posvetiš nečemu drugemu. Kar je vsekakor veliko bolj zdravo kot da se ubadaš s tem kje boš kupil nadomestek mesu, ki bo enako zdrav kot meso in imel enake snovi kot meso, samo pač to ne bo meso.

Ne jesti meso je pač moderna muha. Sicer stvar odločitve posameznika vendar to nima nikakršne povezave z zdravjem, kot sem pričakoval da bodo vsi trdili. to je samo odločitev nekoga, nič drugega.

(ne mi zamerit grobega drozanja, znimal me je samo odziv, ki je bil povsem tak kot pričakovan.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

first_line ::

Pomoje bo to umetno meso isto uspešno, kot je (o tem sem bral že kakih 20 let nazaj) motor na mišice (avtu zjutraj naliješ en šejk in se pelješ v službo).

Vegetarjanstvo pa je danes možno izključno zaradi 'načina življenja'. Če v letu nimaš niti enega tedna ko bi moral konstantno fizično ali mentalno opravljati neke napore, itak da je brez veze jesti šnicle. Potrebe po energiji so na ravni 2 korenjev na dan.

Sam komot zdržim 48 ur brez hrane s službo in 2 powerlifting seji na fitnesu. Seveda je po tem 1kg svinjskih zrezkov pa skleda solate.

Če hočeš biti zdrav in sposoben se je bolje ogibati hidratom (sadje in kokakola), seveda izpade čudno ko komu nabijaš naj ne je hrušk 5x na dan, bolj kot pa če vzvišeno modruješ kako si zdrav bolj od drugih ker ne ješ ubogih živali (sicer zgledaš pa res kot da si ravno iz Aušvica zbežal :))

JohanP ::

Da malce prekinem tole vašo vegi napadalnost...
Pogrešam link v uvodu teme!
Za kakšno meso sploh gre pri tem laboratorijsko gojenem?

dstr17_ ::

Govedina.

Z okusom po piščancu (verjetno zato ker je zelo malo maščob).

Keyser Soze ::

WarpedGone je izjavil:

China study

Ja, smo čuli. Vseeno bi kakšno bolj resno študijo. Ker za moje pojme je omenjena narejena prešlampasto in premalo upošteva vse možno variable. Od sprememb življenjskega sloga, do urejenosti prehrane, ipd.
OM, F, G!

first_line ::

JohanP je izjavil:

Da malce prekinem tole vašo vegi napadalnost...
Pogrešam link v uvodu teme!
Za kakšno meso sploh gre pri tem laboratorijsko gojenem?


V bistvu se ne gre za nič drugega, kot da bi radi da pod krinko mučenja živali nam uturijo še en korporacijski izdelek s patentom in tako vlečejo fine peneze. Podobno kot s semeni kjer te lahko tožijo če ti kaj njihovega zraste na tvoji njivi.

Se mi že kaže luč, kako čez desetletje ne boš smel več zaklati prašiča ker je to pa res nehumano & neetično..., vsaj 5 let resta in par jurjev kazni.

http://www.cbc.ca/news/technology/story...

Relanium ::

WarpedGone je izjavil:

Vse kar je tle treba narest, je treba ukinit subvencije za priprejo mesa - kraja denarja na X koncih zato da je lahko meso cenejše kot bi moralo bit.
In naj lepo mesojedci plačajo pošteno ceno svoje izbire. Povsem enako velja za *vse* subvencije v kmetijstvu.

Ne dvomim, da bi bila industrijska pridela/vzgoja mesnatih rastlin cenejša od govedoreje, svinjereje, xyreje.

A misliš da smo vsi na tem svetu lenobe, hodmo mal sem pa tja pa tak bolj kot ne vegetiramo?
Nekateri smo fizično mal bolj aktivni in če bi jedel samo zelenje od tega nebi bilo kaj dosti haska.
Niti nimamo časa vsi zdaj nabirat vse sestavine, da bomo dobili popoln obrok.

Pa prosim ne mi zdaj o krompirju pa rižu, to so snovi z ogromno škroba, dobre so pa samo za nabiranje maščob.

In zato ker vegetarjancem pač ne pače meso bi pa tisti ki ga rabimo moral zdaj ga plačevat, kot da je to nek luksuz?

Niti slučajno!

Da pa bi jedel umetno meso.....
Hja, že prevelika razlika je med domačim kmečkim mesom in mesom kupljenim v trgovinah (pa že pri slednjem je veliko pizdarij)
Umetno meso pa je vrjetno še sam nivo nižje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

lonz ::

Dejmo ne fjejmat.
...arrrrrr, shiver me timbers...

GGGGG ::

Razvoj možganov in meso.

Teorija je, da so dodatne kalorije, ki smo jih pridobili s kuhanim mesom omogočile razvoj naših energetsko potratnih možganov. Nima pa to nikakršne povezave z prehranjevanjem danes. Kalorij je povsod dovolj.


Kot si ugotovil je tole povezano predvsem s kalorijami kot s samim mesom.

Spet bedarija.


Če primerjaš človeka na tipični zahodnjaški hrani in tipičnega vegana bo kar držalo. Je pa res, da je možno tudi z mesom živeti povsem zdravo. Samo ne smeš tako grdo pretiravati s količino, kot to počnemo ljudje danes. Tudi na samo kvaliteto je treba paziti. Domač goveji zrezek je daleč od industrijske pleskavice, čeprav lahko oboje štejemo pod meso.

Poješ normalno uravnoteženo kosilo in svoj čas posvetiš nečemu drugemu. Kar je vsekakor veliko bolj zdravo kot da se ubadaš s tem kje boš kupil nadomestek mesu, ki bo enako zdrav kot meso in imel enake snovi kot meso, samo pač to ne bo meso.


Se stinjam. Poješ kosilo pa je. Seveda ni treba, da je v kosilu meso. Tudi nadomestkov ni treba iskati. V čem točno je problem?

(ne mi zamerit grobega drozanja, znimal me je samo odziv, ki je bil povsem tak kot pričakovan.)


Ne zamerimo, samo dobro je, če se malo informiraš o zadevi preden pišeš neke pavšalne ocene.

Če v letu nimaš niti enega tedna ko bi moral konstantno fizično ali mentalno opravljati neke napore, itak da je brez veze jesti šnicle. Potrebe po energiji so na ravni 2 korenjev na dan.


Kakšna neumnost je spet to? Pri fizičnem in psihičnem delu se porablja energija, ki jo telo dobi predvsem z ogljikovimi hidrati (glukozo) ali iz maščob (ki se v veliki meri prav tako pretvori v glukozo, zelo posredno).

Če želiš moč in vzdržljivost pri fizičnem delu moraš jesti predvsem OHje. Meso ti jemlje sposobnosti, ker se prebavlja zelo počasi in porabi relativno veliko energijo za prebavo. Poleg tega iz mesa ne dobiš snovi, ki lahko neposredno "nahranijo" celice.

Pa prosim ne mi zdaj o krompirju pa rižu, to so snovi z ogromno škroba, dobre so pa samo za nabiranje maščob.


Lahko prosim razložiš, kako iz škroba nastanejo maščobe?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GGGGG ()

dronyx ::

Jaz v življenju še nisem poskusil jabolka, hruške, jagod, češenj...skratka nobenega sadja, kumaric, paradižnikov, solate...seznam se nadaljuje in je precej dolg. Jem večinoma samo meso, krompir, makarone in riž. Če bi recimo samo poskusil vgrizniti v jabolko se mi želodec takoj obrne. Preverjeno in prirojeno. Ironija je, da smo doma na vrtu imeli polno sadnih dreves in dedek je bil znan po vasi, da je številnim tudi pomagal saditi in cepiti sadna drevesa. Meni so kot otroku ponujali kolo za nagrado, če samo poskusim pojesti slivo iz vrta, pa enostavno nisem mogel, čeprav sem si zelo želel kolesa.

Skratka, priznali ali ne, nas poganja "software" v glavi, ki ga je nekdo sprogramiral, ali pa je nastal naključno z evolucijo. Če drži prva pomožnost potem bi "programer" zlahka napisal zadevo tako, da vrh "evolucijskega drevesa" ne bi imel nikakršne potrebe po živalskem mesu, ker sam nima praktično nobenih plenilcev. Pa temu očitno ni tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Karaya 52 ::

Vegetarijanstvo je ideologija prehranjevanja, ne znanost. Ima se svojo kodificirano moralo: kaj zival je, se jo lahko ubije (ce da, zakaj) etc. Seveda poskusa biti empiricno argumentirana ampak ji to ne uspeva najbolje. Navsezadnje stremi k Novemu Cloveku, ki ne je mesa, zivi v harmoniji z zivalskim svetom in naravo etc. Zizek na temo organske hrane, isto velja za veganstvo.

Verjamem pa, da marsikomu meso ni vsec, kot meni ni brokoli. Ampak to ni vec vprasanje zivljenske filozofije in ideologije. :)

Zgodovina sprememb…

dstr17_ ::

Se mi že kaže luč, kako čez desetletje ne boš smel več zaklati prašiča ker je to pa res nehumano & neetično...
Saj tudi je. So zavestna bitja in sposobna trpljenja, kot ljudje. Zastarela krščanska logika da je človek nekaj več je za na smetišče zgodovine. Živali ravno tako občutijo trpljenje in se zavedajo sveta okrog sebe. Če imamo standarde za človeka, da spoštujemo posameznika, ga ne trpinčimo, nimamo suženjstva, potem moramo imeti enake standarde tudi za preostala zavestna bitja.

first_line ::

GGGGG je izjavil:

Če v letu nimaš niti enega tedna ko bi moral konstantno fizično ali mentalno opravljati neke napore, itak da je brez veze jesti šnicle. Potrebe po energiji so na ravni 2 korenjev na dan.


Kakšna neumnost je spet to? Pri fizičnem in psihičnem delu se porablja energija, ki jo telo dobi predvsem z ogljikovimi hidrati (glukozo) ali iz maščob (ki se v veliki meri prav tako pretvori v glukozo, zelo posredno).

Če želiš moč in vzdržljivost pri fizičnem delu moraš jesti predvsem OHje. Meso ti jemlje sposobnosti, ker se prebavlja zelo počasi in porabi relativno veliko energijo za prebavo. Poleg tega iz mesa ne dobiš snovi, ki lahko neposredno "nahranijo" celice.

Pa prosim ne mi zdaj o krompirju pa rižu, to so snovi z ogromno škroba, dobre so pa samo za nabiranje maščob.


Lahko prosim razložiš, kako iz škroba nastanejo maščobe?


And yet it moves.

Spet eden ki mu ni jasno da kalorija =/= kalorija.
No dobro, si 20 let za svetom, škoda ker nisi 100, ker takrat jim je bilo bolj jasno kot pa dandanes marsikakšnemu samooklicanemu intelektualcu.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: BigWhale ()

Karaya 52 ::

dstr17_ je izjavil:

Se mi že kaže luč, kako čez desetletje ne boš smel več zaklati prašiča ker je to pa res nehumano & neetično...
Saj tudi je. So zavestna bitja in sposobna trpljenja, kot ljudje. Zastarela krščanska logika da je človek nekaj več je za na smetišče zgodovine. Živali ravno tako občutijo trpljenje in se zavedajo sveta okrog sebe. Če imamo standarde za človeka, da spoštujemo posameznika, ga ne trpinčimo, nimamo suženjstva, potem moramo imeti enake standarde tudi za preostala zavestna bitja.


Po tvoje velja: clovek=prasic.

Domc, pojma nimas. O skoraj nicemer.

first_line ::

dstr17_ je izjavil:

Se mi že kaže luč, kako čez desetletje ne boš smel več zaklati prašiča ker je to pa res nehumano & neetično...
Saj tudi je. So zavestna bitja in sposobna trpljenja, kot ljudje. Zastarela krščanska logika da je človek nekaj več je za na smetišče zgodovine. Živali ravno tako občutijo trpljenje in se zavedajo sveta okrog sebe. Če imamo standarde za človeka, da spoštujemo posameznika, ga ne trpinčimo, nimamo suženjstva, potem moramo imeti enake standarde tudi za preostala zavestna bitja.


Kako ste vegetarjanci lahko taku kruti :'(

Plant perception (paranormal) @ Wikipedia

Pustite uboge rastlinice na miru!

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

ampak življenja še nisem vzel, tako da za sebe vem da bi imel probleme.
Komarja nisi še nobenega ubil? Ne verjamem.

O.

thramos ::

WarpedGone je izjavil:

Vse skup pa še vedno nima veze s samo temo - ta je "Ali je to meso nekaj, kar bi vegetarijanci jedli?"
Odgovor je pa simpl: nekateri ja, večina IMHO ne.


Pomoje pa ja. Če je res, da je večina vegetarijancev zaradi moralnih razlogov (predvidevam da je, glede na to, da je jasno da je meso del uravnoteženega, zdravega jedilnika) ...

Pa tudi vsi tisti vsejedci, ki uživajo meso zaradi zdravja in okusa ... in te plusi pretehtajo moralne zadržke, bi ga verjetno jedli.

innerspace ::

:::::::::::::::::

Moje mnenje je naceloma zelo naklonjeno sinteticni hrani, vkolikor ne bo po nepotrebnem poskusala nadomescati pravega mesa(izgleda recimo).
Komot pojem polpet ali cevape, synthesised verzijo. Ko bom pa sel kupit fiorentino ali ramstek, hocem organsko verzijo.

Vsekakor je za razmisliti tudi o vseh ostalih moznih kombinacijah dodajanja hranil, torej o "enhanced" mesu, z nekaj vlakninami recimo.

Sem pa absolutno za cimmanjsi ecologic footprint neke zivinoreje, ki je dalec od optimizirane, sploh ce naj je meso koncni proizvod(so sicer se mnogi drugi, ki jih bo v primeru pridelave sinteticnega mesa potrebno nekako nadomestiti - mislim na "odpadni material" kot so kosti, koza).

:::::::::::::::::

Sej verjamem, da vam je vroce, a dajte se malo skulirat.

Stay on-topic, please.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Relanium ::

GGGGG je izjavil:


Pa prosim ne mi zdaj o krompirju pa rižu, to so snovi z ogromno škroba, dobre so pa samo za nabiranje maščob.


Lahko prosim razložiš, kako iz škroba nastanejo maščobe?

E, zgoraj omeniš, da se maščoba pretvarja v glukozo, tu mi pa zdaj izpodbijaš, da se ta hrana ne shranjuje v maščobnih oblogah?

Kaj ti ni čist jasno?

GGGGG ::

Vegetarijanstvo je ideologija prehranjevanja, ne znanost.


Če sistematično ignoriraš dejstva, še ne pomeni, da jih ni :)

Spet eden ki mu ni jasno da kalorija =/= kalorija.
No dobro, si 20 let za svetom, škoda ker nisi 100, ker takrat jim je bilo bolj jasno kot pa dandanes marsikakšnemu samooklicanemu intelektualcu.


No, daj se malo potrudi, pa razloži, kako iz proteinov dobiš to nadčloveško moč za fizično delo, ki je vegani baje nimamo.

WarpedGone ::

Po tvoje velja: clovek=prasic.

Pustite uboge rastlinice na miru!

Mesna prehrana pa vseeno tako mizeren intelektualni doseg?

Pa tudi vsi tisti vsejedci, ki uživajo meso zaradi zdravja in okusa ... in te plusi pretehtajo moralne zadržke, bi ga verjetno jedli.

A bi ti jedu brokoli, če to nebi bilo zraslo na vrtu ampak bi padlo iz riti mame brokoli, nekaj let scalo in sralo naokrog, pol bi mu pa glavo odrezali in ga razrezali?
Je res edini razlog da ne maraš brokolija "izostanek" teh teh "tehnikalij".

Bi reku da ne.
Zbogom in hvala za vse ribe

Okapi ::

Če imamo standarde za človeka, da spoštujemo posameznika, ga ne trpinčimo, nimamo suženjstva, potem moramo imeti enake standarde tudi za preostala zavestna bitja.
A za "nezavestna" bitja pa nam ni treba imeti enakih standardov. Umor bakterije je prav tako umor kot umor prašiča, pa če se 100x prepričuješ, da ni. Še več, nad bakterijami delaš genocid, prašiča pa skrbno hraniš, ga zdraviš, varuješ pred nevarnostmi ... Domače živali v resnici živijo v simbiozi s človekom in imajo od človeka prav tako koristi, ko jih imajo ljudje od domačih živali. Samo da ste nekateri preveč zaslepljeni z raznimi newage-eko bedarijami, da bi bili sposobni to razumeti.

O.

thramos ::

Jaz? Imam rad brokoli.

Čevapčiče tudi (pa še zdravi so ;)). Če ne bi blo treba za moj užitek nečesa zaklati, bi jih imel še rajši.

first_line ::

WarpedGone je izjavil:

Po tvoje velja: clovek=prasic.

Pustite uboge rastlinice na miru!

Mesna prehrana pa vseeno tako mizeren intelektualni doseg?

Pa tudi vsi tisti vsejedci, ki uživajo meso zaradi zdravja in okusa ... in te plusi pretehtajo moralne zadržke, bi ga verjetno jedli.

A bi ti jedu brokoli, če to nebi bilo zraslo na vrtu ampak bi padlo iz riti mame brokoli, nekaj let scalo in sralo naokrog, pol bi mu pa glavo odrezali in ga razrezali?Je res edini razlog da ne maraš brokolija "izostanek" teh teh "tehnikalij".

Bi reku da ne.


Tipično vegi-hipi drekanje.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: BigWhale ()

Mufasa ::

"Naj bo mucek ali pesek,



samo da je mesek"
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

innerspace ::

first_line je izjavil:

Tipično vegi-hipi drekanje.


I think you might have missed the point.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

first_line ::

Okapi je izjavil:

Če imamo standarde za človeka, da spoštujemo posameznika, ga ne trpinčimo, nimamo suženjstva, potem moramo imeti enake standarde tudi za preostala zavestna bitja.
A za "nezavestna" bitja pa nam ni treba imeti enakih standardov. Umor bakterije je prav tako umor kot umor prašiča, pa če se 100x prepričuješ, da ni. Še več, nad bakterijami delaš genocid, prašiča pa skrbno hraniš, ga zdraviš, varuješ pred nevarnostmi ... Domače živali v resnici živijo v simbiozi s človekom in imajo od človeka prav tako koristi, ko jih imajo ljudje od domačih živali. Samo da ste nekateri preveč zaslepljeni z raznimi newage-eko bedarijami, da bi bili sposobni to razumeti.

O.


Sej ne je antibiotikov no. Đizs. Že v vrtecu je enkrat imel angino pa je rekel zdravnici da si lahko tisti Ospen 1000 nekam vtakne.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: BigWhale ()

lonz ::

Vso (upam da kmalu pobrisano) flejmanje na stran; zanima me če tako meso recimo spada pod "košer" prehrano. Kaj pa halal?
...arrrrrr, shiver me timbers...

WarpedGone ::

Ne, ker ni "dano od boga" i.e. ni "pridelano" na predpisan način.
Zbogom in hvala za vse ribe

lonz ::

A halal tudi ne pride v poštev?
...arrrrrr, shiver me timbers...

GGGGG ::

E, zgoraj omeniš, da se maščoba pretvarja v glukozo, tu mi pa zdaj izpodbijaš, da se ta hrana ne shranjuje v maščobnih oblogah?


Škrob se v telesu precej hitro pretvori v glukozo (škrob je dejansko veriga molekul glukoze). Če poješ preveč in ne moreš porabiti vsega se shrani v mišice in jetra v obliki glikogena. Ostalo se porabi pri drugih procesih, če je tega res bistveno preveč pa se začne nalagati v maščobne obloge.

Maščobe, po drugi strani, se najprej spravijo v storage in jih telo porabi, če ni na voljo dovolj glukoze iz bolj dostopnih virov.

A za "nezavestna" bitja pa nam ni treba imeti enakih standardov. Umor bakterije je prav tako umor kot umor prašiča, pa če se 100x prepričuješ, da ni. Še več, nad bakterijami delaš genocid, prašiča pa skrbno hraniš, ga zdraviš, varuješ pred nevarnostmi


Čisto resno ne vidiš razlike, med množičnim ubijanjem prašičev v industrijskih klavnicah v prevelikih količinah in "genocidom" nad bakterijami med zdravljenjem?

Okapi ::

Kaj pa če bi namesto umetno vzrejenega mesa vzredili prašiče, katerih največja želja v življenju bi bila, da jih ljudje pojedo?

The pig that wants to be eaten

The pig is strange. If it volunteered to die, then it is going against nature - most living things fight to live. Is the pig too dumb to accept its reality, its existence? Unlikely, especially if it can talk. If it was explained to the pig that it was to be eaten, it must be disappointed to say the least. Accepting that fate and knowing that death would be painless and humane (how ironic), it goes ahead with slaughter - rather big of the pig don't you think? Goes against nature, I say. Those who object to cruelty to animals would be ok with this outcome - it's a happy ending for all, consumer and pig. Nonetheless, vegetarians who want the benefits of meatlessness would still continue to eat vegetables. No change there. I don't think vegetarians are driven to stick to their strict diet because animals suffer. They still kill cockroaches and slap mozzies to death.

What if the pig wanted to change its mind? Will the pig be set free?

If the pig was genetically engineered to accept the end game, to be ok with its murder for human consumption, was the genetic modification or brain rewiring the cruel act instead? Hence the developers of the GM pig hold the ultimate responsibility of not allowing the pig to have a choice. Does the pig deserve freedom of thought or the right to choose? To feed the world, no. To respect animals, no animal should be eaten.


Čisto resno ne vidiš razlike, med množičnim ubijanjem prašičev v industrijskih klavnicah v prevelikih količinah
Najprej se moraš odločit, kaj te pravzaprav moti - ubijanje samo, ali "množično ubijanje v prevelikih količinah"? In potem še povej, kaj so to "prevelike" količine, in koliko prašičev smeš naenkrat pobiti, da je OK - enega, dva, tri ...?

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

WarpedGone ::

Čisto resno ne vidiš razlike, med množičnim ubijanjem prašičev v industrijskih klavnicah v prevelikih količinah in "genocidom" nad bakterijami med zdravljenjem?

Anything goes as long as it vaguely suits our couse

Kaj pa če bi namesto umetno vzrejenega mesa vzredili prašiče, katerih največja želja v življenju bi bila, da jih ljudje pojedo?

Prašičem si dal možnost imeti želje i.e. dojemati svet zelo blizu človeškega nivoja. Ampak ker je predmet želje, da se jih fenta in poje, nenadoma ni nič narobe?

Kaj pa če bi namesto umetno vzrejenega mesa vzredili ljudi (idiote), katerih največja želja v življenju bi bila, da jih ljudje pojedo?
Evtanazija je prepovedana, predvsem ker je nemogoče zanesljivo videt v tuj subjektivni umski svet.

Najprej se moraš odločit, kaj te pravzaprav moti - ubijanje samo, ali "množično ubijanje v prevelikih količinah"? In potem še povej, kaj so to "prevelike" količine, in koliko prašičev smeš naenkrat pobiti, da je OK - enega, dva, tri ...?

Majhna bolečina je manjša od velike bolečine.
Zbogom in hvala za vse ribe

GGGGG ::

Najprej se moraš odločit, kaj te pravzaprav moti - ubijanje samo, ali "množično ubijanje v prevelikih količinah"? In potem še povej, kaj so to "prevelike" količine, in koliko prašičev smeš naenkrat pobiti, da je OK - enega, dva, tri ...?


Moti me ubijanje po nepotrebnem. Prašiča ti ni treba jesti. Če ga ubiješ, ga ubiješ iz lastnega užitka.

Če ubiješ bakterijo, zaradi katere zboliš (ali prašiče v samoobrambi, nima veze) načeloma s tem ni nič narobe.

Še bolj me moti industrijsko ubijanje, ki spodbuja prekomerno porabo mesa in s tem še cel kup nadležnih posledic za cel planet (ekologija, zdravstvo, socialne razlike...)

Master_Yoda ::

Glede tega da rastline tudi cutijo:

Tudi ce bi bilo res da rastline cutijo bolecino se za vzrejo zivali porabi vec rastlin na kcal, kot ce bi rastlino direktno pojedel.

kaj manjka človeku ki je meso?


Ce je zraven se dovolj zelenjave/sadja da dobi vse nutrinte prav nic. Samo zakaj bi jedel meso ce mi ni treba ?

Zgodovina sprememb…

GGGGG ::

Master Yoda, seveda. Ampak očitno nekaterim ni jasno, da meso ne zraste iz nič. Enako je z blodnjami o pesticidih. Seveda ne potuhtajo, da za enako število kalorij iz mesa porabimo nekajkrat več pesticidov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Meso iz laboratorija (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
692522 (647) Horas
»

Košaki-gate (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23624935 (14848) Mato989

Ali je vsak lahko vegan? Zakaj nekateri uspejo in nekateri ne (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50041622 (29247) Aston_11
»

Moralni in ekološki vidiki prehranjevanja (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
969132297 (99250) razerznak

A je klanje v klavnicah mučenje živali? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
645108074 (99757) noraguta

Več podobnih tem