» »

Vegetarijanci in "umetno" meso

Vegetarijanci in "umetno" meso

m0LN4r ::

 Meat is only a small part of the Australopithecus diet but it will
become more important in the future for more human-like apes.

Meat is only a small part of the Australopithecus diet but it will become more important in the future for more human-like apes.


 An increase in meat-eating will go hand in hand with an increase in
brain size.

An increase in meat-eating will go hand in hand with an increase in brain size.


 Meat contains nutrients vital for big brains.

lntelligent apes will develop special tools to get meat until eventually
they'll make weapons and won't be scavengers but predators

Meat contains nutrients vital for big brains. lntelligent apes will develop special tools to get meat until eventually they'll make weapons and won't be scavengers but predators



Evoga, lahko greste tožit BBC, ziher boste zmagali.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

GGGGG ::

Your point?

driver_x ::

m0LN4r je izjavil:

Jaz sem zelo strpen, da ko jem v družbi vegetarijanca vedno probam njegovo jed on pa moje nikoli :D


Ne želi si tega! Sem bi enkrat priča, ko se je dolgoletni vegan opogumil, da bi poizkusil mesno jed. So ga morali skoraj držati, da ni na enkrat požrl mesa iz vseh pladnjev na mizi!

Xserces ::

Hahahhaha sammy :)

ikst ti si vegetarjanc al vegan?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

GGGGG ::

Xserces, nič od tega. Samo mesa pa res pojem ene 30x manj od totalno neracionalnega povprečja, ostali živalski produkti mi pa tudi ne pašejo najbolj. V praksi to pomeni, da je velika večina obrokov 100% raslinskih, čevapov na pikniku vsake toliko se pa tudi ne branim.

para! ::

GGGGG je izjavil:

Žalostno je ravno to, da folk ne pozna druge vegi hrane kot kuhano zelenjavo ali mogoče kakšne bučke na žaru. Ampak jebiga, kulinarika očitno ni vrlina slovencev, pa tudi zahtevne stranke očitno nismo.

Ne razumem zakaj je žalostno, da se folk odloči, da bo jedel več mesa, ker jim je to ljubše kot zelenjava?

Zakaj je "jesti manj mesa" nekaj, kar je very cool and hip, "jest več mesa" je pa obsojanja vredno? A razumemo, da je veliko ljudi, ki jim je vseeno za umazanost te industrije in za zdravstvene težave, ki jih preveč mesa povzroča?

Se pravi tole o zdravstvu in mesu je bolj tako tako... bomo zrihtal, da vsi faktorji (ne samo kajenje in meso) vplivajo na to koliko je strošek zdravstva za posameznika, ali pa nič, ali pa bomo imeli zasebno zdravstvo pa naj vsak po svoje.

Me pa zelo zanima naslednje, rahlo OT, ne pa čisto: če vzamemo posameznika in analiziramo njegovo življenje in navade, bomo našli ogromno neracionalnih in neoptimalnih reči - no, zanima me, kje je meja, ko se nehamo vtikati v življenja drugih, četudi zgolj v debati? Sprašujem pa namreč zato, ker se mi zdi, da se krog okoli posameznika, ki določa njegovo svobodo, vse bolj veča in veča. Posledično pa vse več dejanj posameznika vpliva (posega v) osebno svobodo drugega posameznika.
Death before dishonor!

m0LN4r ::

Odg. na OT:
Če si pogledaš video: albert - booty pop, gagnam style oz. harlem shake, boš ugotovil, da te meje ni več. Človeštvo je stem pokazalo, da smo obsojeni na propad.
Al boš cool, harlem šejkal al stajlal, al boš vegi al pa umazan vsejed. Če neboš te bodo vsi grdo gledal in boš čuden.
V prvi vrsti so za to krivi mediji, ki jih financira marketing in so to mejo prestopli od časov tvja, nato pa je prišel internet, kjer je 70% bulla gor.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

GGGGG ::

Ne razumem zakaj je žalostno, da se folk odloči, da bo jedel več mesa, ker jim je to ljubše kot zelenjava?


Žalostno je to, da folk enači vegi hrano s kuhano zelenjavo ali solato. Nivo poznavanja kvalitetne hrane je na psu, pa ne mislim samo na vegi hrano.

Zakaj je "jesti manj mesa" nekaj, kar je very cool and hip, "jest več mesa" je pa obsojanja vredno? A razumemo, da je veliko ljudi, ki jim je vseeno za umazanost te industrije in za zdravstvene težave, ki jih preveč mesa povzroča?


Velika večina ljudi se sigurno ne zaveda posledic, kar precej jasno kaže tudi tista debata o ekoloških vplivih prehrane. Folku ni jasno kaj imajo na krožniku in kaj njihovih 250g mesa na dan pomeni za naše skupno okolje.

no, zanima me, kje je meja, ko se nehamo vtikati v življenja drugih, četudi zgolj v debati?


Meja je tam, ko s svojimi razvadami povzročaš velike probleme vsem ostalim.

Glugy ::

Meso jest je že iz okoljevarstvenega vidika slabo. Prehrambena industrija z gojenjem živali v namen mesa in mleka, mlečnih izdelkov pomembno vpliva na onesnaženje podtalnice in zraka: http://www.alternet.org/story/137737/13...

Prav tako pa ni lep občutek da nekdo za svojo razvado z mesom neko drugo življenje z možgani s katerimi lahko misli posredno ubije. Samo zato ker nam zelenjava ni dovolj okusna. Nekdo živi samo zato da postane meso ki se ga poje. Zakaj potem ne jemo kar ljudi ko enkrat umrejo? Mislim sj vsaj meso ne bi šel v nič ane? Nevem zakaj moramo kot ljudje vedno razmišljat da smo višja bitja ki si zaslužimo več. Zaslužimo si tok kot dajemo ostalim. Nič več in nič manj.

Ja morda je res v restavracijah vedno en vegi meni ampak izbira je po navadi majhna. Restavracije hočejo dati vtis da mislijo tud na tiste ki ne jejo mesa da niso praznih rok. Ampak to da pa obstajajo vega restavracije brez mesa se mi zdi pa normalno. Sej noben ne je zgolj mesa, obstajajo pa ljudje ki jejo samo rastline in ljudje ki jejo tako rekoč vse.
Torej nobenega nima kaj motit razen v nos mu gre lahko da je zdaj zaradi razgledanosti več rastlinojedcev kot jih je bilo včasih in da ni navajen da ne marajo kr vsi mesa.

Ja eni vegeterianci znajo bit tečni ampak imajo pa prav. Jaz osebno nisem čisti vegeterianec..se pa trudim in nobenmu ne težim da naj ne je mesa. Pač stvar osebne odločitve ane. Z silo navmo nikamor prišli. Samo poglej npr droge. Silt se da naj se folk izogiba drog, pa je vseen vse več mlajših v drogah. Enako je z mesom. Jz mislm da se ne sme nobenga silt. Je pa ok če se seznanja z dejstvi na nevsiljiv način in ne takrat ko se je. Sam se ne izogibam restavracij ki imajo vse na jedilniku. Lahko jem normalno zraven nekoga k je meso. Sej mogoče (hipotetično rečeno, ne vzet kot trditev) mesojedci grešijo ampak sej kdo je pa čist čist kot solza? noben. Zato jz nobenmu ne očitam da je meso.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

para! ::

Meja je tam, ko s svojimi razvadami povzročaš velike probleme vsem ostalim.

Komot ti največji mesojedec reče, da v resnici imaš ti probleme z zdravstvenim sistemom, ne pa s tujo dieto, saj bi ti v primeru zasebnega zdravstva lahko bilo popolnoma vseeno, ker razvade drugih ne bi vplivale na debelino tvoje denarnice.

Približno tako kot moraš plačevati za razvade tistih, ki ne delajo, ker baje ni služb - ker smo pač v solidarnostnem sistemu.
Death before dishonor!

Unknown_001 ::

@Glugy
To z mesom je ratalo problem samo zarad tega, ker je ljudi preveč. Samo kmetijstvo ki obenem redi par pujskov kravic pa ovac (zaostuje za celo familijo pa še koga zraven) ni problematično, ampak tega več ni ker se je začelo vse skupi masovno redit in proizvajat in na nekem območju ni normalno, da je tok živali na kupu, pa tok gnojnce pa ščavnce, da pol onesnažuje. Tak da...

Meso jest je čist ok, sam način pridobivanja ni!;((

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Saj tudi za sojine polpete uničujejo pragozd. In kaj zdaj?

O.

para! ::

Ja morda je res v restavracijah vedno en vegi meni ampak izbira je po navadi majhna.

Restavracije niso namenjene temu, da skozi ponudbo vplivajo na dieto ljudi, ampak je obratno, kot pri vsakem biznisu, se pravi poslušajo želje in razvade ljudi in jih probajo zadovoljiti s ponudbo. Zato je logično, da je ne-mesna ponudba slaba - ker je takšno tudi povpraševanje.
Death before dishonor!

GGGGG ::

Komot ti največji mesojedec reče, da v resnici imaš ti probleme z zdravstvenim sistemom, ne pa s tujo dieto, saj bi ti v primeru zasebnega zdravstva lahko bilo popolnoma vseeno, ker razvade drugih ne bi vplivale na debelino tvoje denarnice.


Ni res. Onesnaženost z antibiotiki, recimo, je moj problem v vsakem primeru, ne glede na organizacijo zdravstva. Onesnaženje okolja na vse možne načine prav tako.

Približno tako kot moraš plačevati za razvade tistih, ki ne delajo, ker baje ni služb - ker smo pač v solidarnostnem sistemu.


Resno enačiš socialo s "pravico" do prenažiranja z mesom? Zakaj je potem npr. alkohol dodatno obremenjen s trošarinami, zakaj plačujemo CO2 davke na vozila, meso pa je celo subvencionirano?

Saj tudi za sojine polpete uničujejo pragozd. In kaj zdaj?


Neprimerno manj kot za kos mesa. Razen, če misliš, da se krave redijo od zraka ali, da s 300% učinkovitostjo pretvarjajo kalorije iz hrane v meso.

BigWhale ::

para! je izjavil:

Okapi je izjavil:

Verjetno zelenjavarji ne radi vidijo, kako jim mesojedec jemlje tek.
Ja, saj to smo že večkrat ugotovili, da jim strpnost ni največja vrlina.;)

O.

Točno to, +1.

A je mogoče razlog za nestrpnost to, da se morajo aktivno odrekat mesu za nek "višji" cilj, ignoranca ostalih do njihovih "višjih" ciljev pa jih jezi in povzroča nestrpnost? Oziroma, vsaj da morajo načet debato o tem?


Eh, nehta bluzit. Isto je z 'mesojedci'. Na prvem mestu je vedno vprasanje 'zakaj pa ne jes mesa?' in potem takoj 'joooj, ves kolk dobrih stvari zamujas! pojma nimas!'

Poleg tega je pa zraven se kup ljudi, ki so prepricani da 'brez kosa mesa ni pravga kosila'. Izbircnezi! Niso zadovoljni samo z zelenjavo.

D3m ::

Ufffff se obremenjujete glede mesa. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Unknown_001 ::

@BigWhale

Mal je razlike

Mesojedec bo težil le pol minute, pol se mu pa več ne bo dalo. Vegetarjanc, mi je pa dozdej že vsak, ki sem ga srečal cel dan drekal s to solato pa tem pa kako je meso cel TABU... sam da mi je dan uniču.

Jst sem mel enge par takih kolegov, ki so res zatežli kakem vegetarijancu v tem stilu kukr si ga predstavil, pa je po pol minute nehu pa si mislu svoje al je pa za provokacijo eno salamo mal odpru, silil pa ni glih vanjga.

D3m ::

Unknown_001 je izjavil:

@BigWhale

Mal je razlike

Mesojedec bo težil le pol minute, pol se mu pa več ne bo dalo. Vegetarjanc, mi je pa dozdej že vsak, ki sem ga srečal cel dan drekal s to solato pa tem pa kako je meso cel TABU... sam da mi je dan uniču.

Jst sem mel enge par takih kolegov, ki so res zatežli kakem vegetarijancu v tem stilu kukr si ga predstavil, pa je po pol minute nehu pa si mislu svoje al je pa za provokacijo eno salamo mal odpru, silil pa ni glih vanjga.


S tem se pa strinjam. Še najbolj to občuti moj bratranec, ki ga je njegova spreobrnila v vegeterjanca. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

GGGGG ::

Mesojedec bo težil le pol minute, pol se mu pa več ne bo dalo.


Ja? To je kakšen mesojedski kodeks? Morm pol (zavaljenim) stricem in tetam povedat, da naj nehajo težit po pol minute, ker kršijo pravila.

S tem se pa strinjam. Še najbolj to občuti moj bratranec, ki ga je njegova spreobrnila v vegeterjanca. :)


A je taka copata? Nima hrbtenice?

To, da je probal vegi hrano in mu zdaj tak način življenja paše ni opcija, v to sem prepričan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GGGGG ()

Unknown_001 ::

GGGGG je izjavil:

Mesojedec bo težil le pol minute, pol se mu pa več ne bo dalo.


Ja? To je kakšen mesojedski kodeks? Morm pol (zavaljenim) stricem in tetam povedat, da naj nehajo težit po pol minute, ker kršijo pravila.


Dal sem primer. To ni v nobenem kodeksu, ampak res ti za meso ne bo noben težil po cel dan, kvečjem bo s kakim kosom podražil, ampak moraliziral pa neke skrajne vere učil te pa ne bo, ker se takim večinoma jebe za druge, ker ni nobenega svetega prepričanja v tem.

para! ::

Ni res. Onesnaženost z antibiotiki, recimo, je moj problem v vsakem primeru, ne glede na organizacijo zdravstva. Onesnaženje okolja na vse možne načine prav tako.

Tvoj problem je torej prekomerna poraba mesa, ne pa mesojedci na splošno. Rešitev je torej, kot si že ugotovil v drugi temi, enostavna: ukini subvencije in v ceno mesa vkalkuliraj nehumano ravnanje in ekološke posledice pa si rešil problem. Meso pride na realno cena, poraba se zmanjša, vplivi se zmanjšajo.

Ne moremo pa cen mesa načrtno držat na najcenejši možni ravni in hkrati jokat, da nas moti razširjenost antibiotikov. Eno ali drugo.
Death before dishonor!

BigWhale ::

Unknown_001 je izjavil:

Mesojedec bo težil le pol minute, pol se mu pa več ne bo dalo. Vegetarjanc, mi je pa dozdej že vsak, ki sem ga srečal cel dan drekal s to solato pa tem pa kako je meso cel TABU... sam da mi je dan uniču.


A to si v kaksni studiji prebral, da to ves? Al se ti sam tko zdi?

Velki ::

Se mi zdi malo čudno da govoriste da ti mesojedec ne bo težu in da bo on prvi odnehal. Pol pa bodte tiho in ne odgovarjat če hočete imeti prav.
Sam politika pa res pretirava z subvencijo na meso (industrisko pridelano), saj niso resni druzga ni kej rečt!

driver_x ::

Tema je bila pa o umetnem gojenju mesa, če se prav spomnim.

D3m ::

bi če nam ne bi buzarirali vsakič.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Lonsarg ::

Eh, kaki umetno gojenje mesa, mogoče tudi, kot orodje, da pridemo do potrebnih beljakovin. Ampak kar rabimo da se prime(in predvsem izpopolni trenutno) je tak nečini prehrane:
https://campaign.soylent.me/soylent-fre...

Nobena dieta, ne vegetarjanska tudi ne(oziroma sploh ne), ne bo nikoli kaj zelo blizu uravnovešeni hrani, ki jo rabi naše telo. Kar lahko pride dosti bližje je hrana, ki se labotorijsko stehta, da ima vsake snovi točno tapravi %, ja notri so seveda tudi beljakovine in marsikatere maščobe, ker idealna mešanica za naše telo rabi praktično vse.

Torej ja, vegetarjanec ima dokaj uravnovešeno prehrano, namesto da bi jedel enkrat na teden meso ga ne je nikoli, medtem ko mesojedec povprečni ga namesto 1krat na teden je 6krat na teden.

Če bo cena prava in na voljo v Sloveniji prešaltam na soylent v trenutku. Daleč od popolne mešanice, je pa sigurno bolj uravnovešen kot diete 99% ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

GGGGG ::

Nobena dieta, ne vegetarjanska tudi ne(oziroma sploh ne), ne bo nikoli kaj zelo blizu uravnovešeni hrani, ki jo rabi naše telo. Kar lahko pride dosti bližje je hrana, ki se labotorijsko stehta, da ima vsake snovi točno tapravi %, ja notri so seveda tudi beljakovine in marsikatere maščobe, ker idealna mešanica za naše telo rabi praktično vse.


Tole je problematično pri soylentu, ker je zaenkrat precej procesov v telesu še neznanka. Pri hrani ne gre le za učinke posameznih sestavin ampak snovi iz hrane vplivajo ena na drugo. Tudi razmerja teh sestavin so precej pomembna.

Soylent je zaenkrat v zgodnji eksperimentalni fazi, dokler ne poznamo točno vseh procesov v telesu ga je treba jemati z rezervo. Je pa zelo zanimiva alternativa.

Lonsarg ::

V bistvu je znanost toliko napredovala, da je večino procesov v teleso zelo dobro znana, res pa je, da so še kake malenkosti, ki jih rabi znanost raziskati, zato je zadeva zaenkrat beta. Ampak z navadno prehrano je itak še praktično slabše, miljone dodatkov, konzervansov in čudnih postopkov pridelave, ki postanejo nekateri potem čez nekaj let celo prepovedani.

Torej ja, Solyent je beta, ampak naša navadna vsakdanja prehrana je še hujše, je pre-alpha!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

GGGGG ::

Odvisno kaj je tvoja vsakdanja prehrana :) V moji ni konzervansov.

Pri soylentu so se pa že pojavljali problemi. Če bereš blog si verjetno opazil, da je tip originalni formuli že dodal par stvari. Verjetno bo treba še kar nekaj časa, da bo prehrana dejansko zadostna. Pri naravni hrani zaenkrat teh problemov ni, če malo paziš kaj ješ.

BigWhale ::

Lonsarg je izjavil:

V bistvu je znanost toliko napredovala, da je večino procesov v teleso zelo dobro znana, res pa je, da so še kake malenkosti, ki jih rabi znanost raziskati, zato je zadeva zaenkrat beta. Ampak z navadno prehrano je itak še praktično slabše, miljone dodatkov, konzervansov in čudnih postopkov pridelave, ki postanejo nekateri potem čez nekaj let celo prepovedani.

Torej ja, Solyent je beta, ampak naša navadna vsakdanja prehrana je še hujše, je pre-alpha!


Nasa vsakdanja prehrana je v bistvu ze precej dobro preizkusena in se testira ze vec tisoc let. :)

Kar se Soylent tice me pa predvsem zanima, kako se tip spopada z obcutkom praznega zelodca, ki je eden od indikatorjev, da moramo jesti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Lonsarg ::

Odpovedat se vsej pečeni prehrani, jesti meso samo enkrat na teden, oziroma večkrat, če nima toliko škodljive maščobe(ala ribe), najti nadomestek za kruh,... Polno problemov za mene in veliko večino ljudi, za katere bi rabil veliko napora, časa in volje da bi jih rešil.

Nisem pesimist, ampak sem vseeno prepričan da bodo te problemi ostali vse življenje z mano in večino ljudi, če seveda ne pride produkt, ki odpravi te problema. Lahko soylent, lahko bilokaj drugega.

@BigWhale, naše telo indikira lahkoto, ko nima dovolj katere snovi. Soylent pa v bistvu ni nič drugega kot uravnovešen shake mesa,sadja,zelenjave,...

WarpedGone ::

Nasa vsakdanja prehrana je v bistvu ze precej dobro preizkusena in se testira ze vec tisoc let. :)

Tole pač ni res niti približno.
Od tega kar jemo danes v 99% pred 1000 leti ni blo ne duha ne sluha. Praktično vsa zelenjava, ki jo uživamo danes je bila pred 1000 leti precej drugačna i.e. "bol divja", manj selekcionirana itd.

Še najbol podobne zadeve so tiste, katere nabiramo v divjem okolju - gobe, lešniki, borovnice v gozdu, regrat, hren na neizkoriščenem travniku (i.e. nobene paše ali košnje) itd.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: BigWhale ()

GGGGG ::

@BigWhale, naše telo indikira lahkoto, ko nima dovolj katere snovi. Soylent pa v bistvu ni nič drugega kot uravnovešen shake mesa,sadja,zelenjave,...


Glede na raziskave je daleč najbolj pomemben faktor pri občutku sitosto količina hrane v želodcu.

Od tega kar jemo danes v 99% pred 1000 leti ni blo ne duha ne sluha. Praktično vsa zelenjava, ki jo uživamo danes je bila pred 1000 leti precej drugačna i.e. "bol divja", manj selekcionirana itd.


Hranilne vrednosti ostajajo bolj ali manj enake. Samo malo bolj učinkovito znamo izkoristiti zemljo.

Nisem pesimist, ampak sem vseeno prepričan da bodo te problemi ostali vse življenje z mano in večino ljudi, če seveda ne pride produkt, ki odpravi te problema. Lahko soylent, lahko bilokaj drugega.


Delaš probleme tam kjer jih ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GGGGG ()

BigWhale ::

Lonsarg je izjavil:

Odpovedat se vsej pečeni prehrani, jesti meso samo enkrat na teden, oziroma večkrat, če nima toliko škodljive maščobe(ala ribe), najti nadomestek za kruh,... Polno problemov za mene in veliko večino ljudi, za katere bi rabil veliko napora, časa in volje da bi jih rešil.


Eh, to je traparija. V trgovino moras iti v vsakem primeru in ce si nardis pameten nakupovalni seznam, takoj vse nakupis. Nakupovalni seznam si pa nardis ze zaradi tega, da v trgovini kupis tisto kar potrebujes in ne se en kup drugih stvari, ki jih ne.

Ne potrebujes veliko napora zato, da zdravo jes. Samo malo pameti.

Lonsarg je izjavil:


@BigWhale, naše telo indikira lahkoto, ko nima dovolj katere snovi. Soylent pa v bistvu ni nič drugega kot uravnovešen shake mesa,sadja,zelenjave,...


Ni cisto tako enostavno. Kaloricen vnos je lahko se vedno zadosten, recimo, da se najes sladkorja. Vse skupaj hitro prebavis, inzulin v krvi se hitro dvigne in si sit. Potem pa inzulin v krvi pade, pa ratas lacen. Ceprav, energetsko si zadovoljil potrebe enega obroka recimo.

Sicer so pa pri novejsih verzijah Soylenta nekaj maltodextrina, ki je bil vir ogljikovih hidratov zamenjali z ovseno moko. Vlaknine v ovseni moki potem podaljsajo prebavo in preprecijo prehiter dvih inzulina v krvi.

Predlagaj izbris je bil miss-click. Sorry.

WarpedGone je izjavil:

Nasa vsakdanja prehrana je v bistvu ze precej dobro preizkusena in se testira ze vec tisoc let. :)

Tole pač ni res niti približno.
Od tega kar jemo danes v 99% pred 1000 leti ni blo ne duha ne sluha. Praktično vsa zelenjava, ki jo uživamo danes je bila pred 1000 leti precej drugačna i.e. "bol divja", manj selekcionirana itd.

Še najbol podobne zadeve so tiste, katere nabiramo v divjem okolju - gobe, lešniki, borovnice v gozdu, regrat, hren na neizkoriščenem travniku (i.e. nobene paše ali košnje) itd.

Nevem no. Bi rekel, da se hranilne vrednosti niso kaj prida spremenile. Vecji paradiznik nima kaj bistveno manj vitaminov kot kaka divja zadeva. Gojenje in vse kar spada zraven (selekcija, krizanja) niso pustile nevem kakih hudih posledic, ki bi bile bistvene kar se hranilnosti tice. Nekaj ze, vendar, ce bi bila kriza, bi se problemi pokazali prej kot v eni sami generaciji.

Najvecji problem je itak to, da enostavno pojemo prevec in potem ne porabimo toliko kot pojemo. Procesirana hrana veliko prispeva k temu, ta je drugacna, se strinjam. Stvari, ki pa zrastejo, so pa v osnovi precej podobne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Lonsarg ::

BigWhale je izjavil:


Sicer so pa pri novejsih verzijah Soylenta nekaj maltodextrina, ki je bil vir ogljikovih hidratov zamenjali z ovseno moko. Vlaknine v ovseni moki potem podaljsajo prebavo in preprecijo prehiter dvih inzulina v krvi.


No, koliko lažje in učinkoviteje je, če spremeniš eno sestavino v serijski proizvodnji za razliko od spremembe načina prehrane. In razen če se ekstra pozanimaš v tej smeri ne moreš vedet, kiro hrano zamenat, da boš dlje časa sit.

Sodobni svet pozna delitev dela, tako kot ni vsakomor potrebno znati popraviti računalnik je tudi optimalno, da ni treba vsakemu se spoznati na prehrano.

BigWhale ::

Se dobr, da je dihanje refleksno, k ce ne bi zarad delitve dela vsi pomrl. :>

xxx ::

Takole bom dejal: dol mi visi kaj kdo je, zaradi mene ga lahko biku potegnete preden ga odgriznete, ampak karnivorji, ki se tule na vse pretega spravljajo na vegetariansko zivljenje, so pa ravno taksni tepcki kot fundametalistični vegetarianci. S tem, da zgolj branijo svoj "hebe se mi za vse ostale" stil življenja, fundamentalistični vegetarianci imajo vsaj za tem nekaj več...

Kot že povedano prakticno po vseh podobnih temah, reja mesa je škodljiva za ekosistem in, v taksni meri kot ga danes uzivamo, za zdravje in ker pač nekateri niste sposobni krotiti svojih brbončic, je zelenjava vedno bolj nedostopna in spričo subvencij še celo zanemarjana, jemo (pa četudi zraven zrezka) zanikerne izgovore za zelenjavo. In tu je krivda zgolj in samo na strani karnivorjev, verjetno ne tukaj prisotnih ampak pač tipičnega slovenskega primitivnega povprečja, ruralnega okolja, kjer pač misel pade v glavo in naslednji trenutek izgine pod obsežno poplavo škrtanja nepodmazanih in rjavečih zobnikov.
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

Utk ::

Največ in edino kaj se tu lahko naredi je, da se ukinejo kmetijske subvencije in subvencioniran dizel, za avte, tovornjake in traktorje, in se enkrat razčisti koliko kaj stane. Potem bo iz tega takoj sledilo tudi, da tisto kar je cenejše tudi manj škodi okolju.
Ampak srečno s tem...

m0LN4r ::

Če bi se vložilo tolko truda v razvoj umetnega mesa, kot ga vegiji porabijo za propagando svoje vere, bi že zdavnaj gojili zrezke bilokatere živali z pristnim okusom.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

xxx ::

m0LN4r je izjavil:

Če bi se vložilo tolko truda v razvoj umetnega mesa, kot ga vegiji porabijo za propagando svoje vere, bi že zdavnaj gojili zrezke bilokatere živali z pristnim okusom.

Če bi probal prenehati jesti meso, bi videl, da 10x več propagande naredijo karnivori, da bi te prepričali, da odnehaš. Kar pojdi šteti koliko je vegetariancev v tej temi in koliko ostalih, ki se nekaj "usajajo".
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

PacificBlue ::

Okapi je izjavil:

Verjetno zelenjavarji ne radi vidijo, kako jim mesojedec jemlje tek.
Ja, saj to smo že večkrat ugotovili, da jim strpnost ni največja vrlina.;)

O.


Kadiš? Ne? sedi zraven kadilca pa uživaj zrak.
|AMD Ryzen 7800X3D|Phantom Spirit 120|ASUS ROG Strix B650E-E|Samsung 990 Pro|
|64GB G.Skill Trident Z5|ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC|
|Seasonic Vertex GX-1200|Thermaltake CERES 500|Dell Alienware AW3423DWF|

Okapi ::

Ja, tudi za nekadilce smo že večkrat ugotovili, da strpnost ni njihova največja vrlina.>:D

O.

xxx ::

Res? A kdo ni hotel kdaj ob tebi sedeti? Te je prepričeval, da začni kaditi?
Pa pa...

Massacra ::

Para -> Se pravi tole o zdravstvu in mesu je bolj tako tako... bomo zrihtal, da vsi faktorji (ne samo kajenje in meso) vplivajo na to koliko je strošek zdravstva za posameznika, ali pa nič, ali pa bomo imeli zasebno zdravstvo pa naj vsak po svoje.

Kadilci preko trošarin in davka v celoti pokrijrjo stroške njihovega zdravljenja! Še več: omenjene davščine predstavljajo 25% celotnega letnega budžeta za zdravje v RS. Če jutri vsi prenehajo kaditi, se sistem V CELOTI sesuje!


Ikst -> Glede na raziskave je daleč najbolj pomemben faktor pri občutku sitosto količina hrane v želodcu.

Katere raziskave to potrjujejo? Morda kaj o tem? Leptin

GGGGG ::

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7498... in ostalo kar lahko zgooglaš na temo "satiety index"

m0LN4r ::

Saj dejansko eni sploh ne dojamejo, da država profitira od kadilcev, goriv itd. in iz tega budgeta financira druge stvari. Ko pa ga je premalo pa mal dvignejo trošarine. Zato pa so v državni lasti najbolj profitabilne nezdrave stvari.

Lep primer je tudi TEŠ. V finančem, ekološkem in razvojnem vidiku. Kolko dnarja gre tam v luft pa nič ne moreš proti temu. Ta denar bi lahko komot namenili izgradnji vetrno/sončnih/geotermalnih elektrarn v vsaki občini pa ni tak.

Edino za bioplinarne nevem oz. se ne morem odločit ali so dobra oz. slaba slaba stvar.

Isto glede umetnega mesa. Lahko da bo dobro lahko pa da bo slabo.

Najbolj napreden način prehranjevanja bi bil itak, če bi samo vse hranilne snovi sprešali v eno pašteto pa 3 tabletke in to je to. Zakaj bi sploh jedli hrano v obliki tradicionalne hrane. Ena pašteta v kateri imaš vse kaj telo rabi in vuala. Okus pa si itak nardiš kakega hočeš, sej dandanes ti lahko nardijo drek z okusom vanilijevega sladoleda, če bi se potrudli.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Massacra ::

GGGGG je izjavil:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7498... in ostalo kar lahko zgooglaš na temo "satiety index"


Kar je zelo daleč od tega: "Glede na raziskave je daleč najbolj pomemben faktor pri občutku sitosto količina hrane v želodcu".

GGGGG ::

No, sej od tebe ni za pričakovati, da boš prebral kakšno stvar do konca in mogoče celo sam malo pogooglal.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1278...
Results showed that doubling the volume of the liquid food that was consumed, without changing the energy content, significantly decreased pleasantness ratings of the liquid food and increased sensory-specific satiety. Doubling the energy content of the food without changing its volume, however, had no additional effect on the decrease in the ratings or on sensory-specific satiety. These results suggest that the volume of food that is consumed has a greater influence on perceptions of a food's pleasantness than does its energy content.


http://ajcn.nutrition.org/content/67/6/...
The results show clearly that the weight or volume of a liquid
food affects satiety independent of its sensory properties or its
energy or macronutrient content.


http://ajcn.nutrition.org/content/72/2/...
Conclusions: Changing the volume of a preload by incorporating air affected energy intake. Thus, the volume of a preload independent of its energy density can influence satiety.


In tako dalje.

Massacra ::

Od tebe bi pa človek pričakoval, da ne pišeš v stilu "najbolj pomemben faktor"!

energetik ::

BigWhale je izjavil:

Kar se Soylent tice me pa predvsem zanima, kako se tip spopada z obcutkom praznega zelodca, ki je eden od indikatorjev, da moramo jesti.
Preberi moje izkušnje z doma narejenim Soylentom: https://slo-tech.com/forum/t571306/p409...
Ni bilo nobenega občutka praznega želodca.

Ontopic: seveda bi jedel v laboratoriju vzgojeno meso, če bi bilo vsaj približno enako hranljivo kot pravo in če bi imelo manjši ali enak vpliv na okolje kot živinoreja.
Na žalost je očitno zaenkrat še zeloo drago.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Meso iz laboratorija (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
692522 (647) Horas
»

Košaki-gate (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23624936 (14849) Mato989

Ali je vsak lahko vegan? Zakaj nekateri uspejo in nekateri ne (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50041638 (29263) Aston_11
»

Moralni in ekološki vidiki prehranjevanja (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
969132310 (99263) razerznak

A je klanje v klavnicah mučenje živali? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
645108081 (99764) noraguta

Več podobnih tem