» »

Vegetarijanci in "umetno" meso

Vegetarijanci in "umetno" meso

««
9 / 9
»
»»

m0LN4r ::

Tisto solato oz. zelenjavo iz hidroponike samo jejte. Brezokusen voden wcpapir.
Isto razni korencek, paradajzi in kumare.

Trend se obraca, ljudje posegajo raje po domacih dobrotah, ne pa tistemu umetnemu v trgovinah.

Pri umetnem mesu bo isto, tisti ki se ze sedaj basejo samo z hrano iz vrecke in zmletih nagecov tile bodo srecni. Ostali pa si bomo poiskali domace alternative.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Lonsarg ::

Tle gre sam za ekonomijo, ekonomsko se splača industrijsko delat cenejšo manj kvalitetno hrano. Sicer pa ni nobenega razloga da ne bi industrijska hrana tudi po kvaliteti prehitela domačo in kar se tiče osnovnih surovin jo tudi dolgoročno najbrž bo.

Drugo je predpripravljena hrana, tisto je pač by dizajn slabše, tudi če sam sebi predelano hrano predpripravljaš.

bluefuck ::

m0LN4r je izjavil:

Tisto solato oz. zelenjavo iz hidroponike samo jejte. Brezokusen voden wcpapir.
Isto razni korencek, paradajzi in kumare.

Trend se obraca, ljudje posegajo raje po domacih dobrotah, ne pa tistemu umetnemu v trgovinah.

Pri umetnem mesu bo isto, tisti ki se ze sedaj basejo samo z hrano iz vrecke in zmletih nagecov tile bodo srecni. Ostali pa si bomo poiskali domace alternative.


Seveda, pa jemo z ročno izrezljanimi žlicami, vozimo se s kočijami, čevlje nam dela čevljar, obleke imamo samo eno ali dve in nabavimo novo vsakih 10 let ker so predrage za uporabo...

Sicer se bo vedno našlo nekaj posebnežev, ki bojo trdili, da slišijo razliko med LP in FLACom, ampak so zgolj posebneži, tudi tehnološke spremembe nekateri še vedno zanikajo zaradi vere ipd., naj samo spomnim:



Razvoj pa gre naprej in tako kot se je med industrijsko revolucijo (saj se spomnite zgodovine), tehnologijo uporabilo za povečanje in pocenitev proizvodnje, enako se je bo tudi zdaj in tukaj ne bo napredka s strani obrtnika (kmeta) ampak s strani kapitala (industrije). In zgodovina nas uči, da je takrat propadlo ogromno obrtniških poklicev, kar se bo zgodilo tudi zdaj.

Že zdaj se prideluje meso in zelenjavo masovno (že tu je slovenski kmet zaostal), tehnologija pa gre naprej in seveda, če se bo le dalo ukiniti drage farme in nepotrebne stroške z polji in hlevi, se jih bo. Kaj je lahko lepšega, da pridelaš meso v bioreaktorju, za pol cene, brez gnoja, v sterilnih razmerah, s točno takšnimi lastnostmi, maščobo itd, kot si jih želiš, kjer ni nič več odvisno od količine vode, obrtnikovega entuzijazma,...

Seveda pa bo vedno obstajal kakšen Amish, ki bo trdil, da je to hudičevo delo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bluefuck ()

PacificBlue ::

S pesticidi je prihodnost svetla.
|AMD Ryzen 7800X3D|Phantom Spirit 120|ASUS ROG Strix B650E-E|Samsung 990 Pro|
|64GB G.Skill Trident Z5|ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC|
|Seasonic Vertex GX-1200|Thermaltake CERES 500|Dell Alienware AW3423DWF|

bluefuck ::

PacificBlue je izjavil:

S pesticidi je prihodnost svetla.

Če gojiš v kontroliranih pogojih, jih ne rabiš. Rabi jih kmet, pa dostikrat jih niti uporabljati ne zna (oz. jih uporablja preveč), ali celo uporablja prepovedane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bluefuck ()

PacificBlue ::

bluefuck je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

S pesticidi je prihodnost svetla.

Če gojiš v kontroliranih pogojih, jih ne rabiš. Rabi jih kmet, pa dostikrat jih niti uporabljati ne zna (oz. jih uporablja preveč), ali celo uporablja prepovedane.


https://www.ds-rs.si/sl/novice/nepremis...
|AMD Ryzen 7800X3D|Phantom Spirit 120|ASUS ROG Strix B650E-E|Samsung 990 Pro|
|64GB G.Skill Trident Z5|ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC|
|Seasonic Vertex GX-1200|Thermaltake CERES 500|Dell Alienware AW3423DWF|

bluefuck ::

PacificBlue je izjavil:

bluefuck je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

S pesticidi je prihodnost svetla.

Če gojiš v kontroliranih pogojih, jih ne rabiš. Rabi jih kmet, pa dostikrat jih niti uporabljati ne zna (oz. jih uporablja preveč), ali celo uporablja prepovedane.


https://www.ds-rs.si/sl/novice/nepremis...


Ja, seveda, taki in podobni ukrepi pa bojo naredili gojenje poljščin in mesa v kontroliranih pogojih, še toliko bolj privlačne za vlagatelje s čimer bo tehnologija tudi vedno hitreje napredovala. Slovenski amiši pa bojo jamrali nad točo, škodljivci, imeli miljone izgovorov zakaj se ne da posodobit proizvodnje, vozili gnoj pred parlament, na koncu pa bojo lepo odplavali v pozabo zgodovine, kot še ena posledica napredka tehnologije.

Saj to se že vse zdaj dogaja, kmet ne more več konkurirati industrijski pridelavi večine zelenjave, zaradi tehnoloških napredkov v transportu spet ne more konkurirati zelenjavi pridelane v bolj ugodnih vremenskih razmerah, meso pa se počasi in vedno bolj nevzdržno širi proti industrijski pridelavi. Še nismo tam, ampak pred 50 leti tudi nismo znali zelenjave gojiti v ladijskih kontejnerjih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bluefuck ()

Daniel ::

POFi, tebi je nek kmet res precej na žulj stopil kajne. Še zmeraj pa nisi povedal ali imaš delnice v katerem od teh novih podjetij, ki bojo v prihodnje določala ceno umetne hrane.

bluefuck ::

Daniel je izjavil:

POFi, tebi je nek kmet res precej na žulj stopil kajne. Še zmeraj pa nisi povedal ali imaš delnice v katerem od teh novih podjetij, ki bojo v prihodnje določala ceno umetne hrane.

Zanimivi ad hominemi (wtf je pofi) in še bolj zanimivo projiciranje. Ne skrbi, nekatere tehnologija zanima, ne pa delnice. A veš, ker smo na sloTECHu, ne na internem forumu kmečke zbornice.

Seveda pa nisi v ničemer ovrgel kar sem napisal. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bluefuck ()

Daniel ::

Zanimiv si res. Zagotovo bo tako kot nam boš ti povedal, pa četudi boš moral uporabiti 1000 vzdevkov. Produktivno, res.

Obenem si si pa tako prozoren, da te človek spregleda v prvem postu.

AgJ1 ::

Daniel je izjavil:

POFi, tebi je nek kmet res precej na žulj stopil kajne. Še zmeraj pa nisi povedal ali imaš delnice v katerem od teh novih podjetij, ki bojo v prihodnje določala ceno umetne hrane.

Daniel, tale tvoj post je pa razočaranje. A se bojiš napredka pri proizvodnji hrane? A nimate slovenski kmeti vseh odgovorov?

Mato989 ::

Lonsarg je izjavil:

Tle gre sam za ekonomijo, ekonomsko se splača industrijsko delat cenejšo manj kvalitetno hrano. Sicer pa ni nobenega razloga da ne bi industrijska hrana tudi po kvaliteti prehitela domačo in kar se tiče osnovnih surovin jo tudi dolgoročno najbrž bo.

Drugo je predpripravljena hrana, tisto je pač by dizajn slabše, tudi če sam sebi predelano hrano predpripravljaš.


Zakaj pa je predpripravljena hrana bad by design?

Hočeš reči če moja ali jaz skuhava 2 kili bolognese omake in si razporediva da imava za 6-7x in dava v zmrzovalnik je to by design slabše kot če vsakič kuhava sveže?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Daniel ::

Ne, nimamo. Odgovore imajo eu birokrati, ki kmetijstvo peljejo v pogubo, hrano in ceno le te pa vam bo kot sem že dejal določalo par podjetij v lasti bogatašev. Se spomniš tistega pregovora, narod si bo sodbo pisal sam? No, si jo že piše.
Mene to kaj dosti ne bo prizadelo, do takrat, ko bo to v masovni proizvodnji bom že v penziji, nasledniki pa se bojo šolali v drugih poklicih, torej se lahko zmeraj preusmerijo v poklice kjer te ne zajebava vsak, ki ima 5 minut časa.

bluefuck ::

AgJ1 je izjavil:

Daniel je izjavil:

POFi, tebi je nek kmet res precej na žulj stopil kajne. Še zmeraj pa nisi povedal ali imaš delnice v katerem od teh novih podjetij, ki bojo v prihodnje določala ceno umetne hrane.

Daniel, tale tvoj post je pa razočaranje. A se bojiš napredka pri proizvodnji hrane? A nimate slovenski kmeti vseh odgovorov?


Jah imajo jih, dokler se proizvodnja ne spremeni. Včasih so tudi tekstil delali na ročne statve, pa jih je nekdo avtomatiziral do te mere, da niso več potrebovali oseb, ki so bile specializirane za to delo.

In enako se bo zgodilo kmetom, ki jih bojo povozili kemiki in biologi. Pač razvoj gre naprej, kmetje pa še vedno mislijo, da bojo s svojo pravljico o "kvaliteti hrane" prevladali masovno proizvodnjo, niti toliko zgodovine ne poznajo, da bi vedeli, da se je to pred 150 leti zdelo tudi raznim Luditom. Pa poglejmo kje smo danes in kje so danes Luditi.

Pač razni Danieli se tolažijo, da z rinjem reke s kolom ob breg kaj naredijo, pa se dejansko samo slepijo in tratijo čas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bluefuck ()

AgJ1 ::

Daniel je izjavil:

Ne, nimamo. Odgovore imajo eu birokrati, ki kmetijstvo peljejo v pogubo, hrano in ceno le te pa vam bo kot sem že dejal določalo par podjetij v lasti bogatašev. Se spomniš tistega pregovora, narod si bo sodbo pisal sam? No, si jo že piše.
Mene to kaj dosti ne bo prizadelo, do takrat, ko bo to v masovni proizvodnji bom že v penziji, nasledniki pa se bojo šolali v drugih poklicih, torej se lahko zmeraj preusmerijo v poklice kjer te ne zajebava vsak, ki ima 5 minut časa.

Pa saj ti ne bo nihče branil posejati pšenice ali imeti kure na dvorišču. Kot nihče Amišem ne brani, da se furajo naokrog s konjsko vprego in ne uporabljajo tehnologije.

Daniel ::

Tudi krušna pšenica gre s polj. Lahko dobite vse iz Ukrajine za 1/2 cene. Kruh zaradi tega sicer ne bo nitj centa cenejši ampak kdo bi se sekiral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

bluefuck ::

Daniel je izjavil:

Tudi krušna pšenica gre s polj. Lahko dobite vse iz Ukrajine za 1/2 cene.

Ja, kot sem povedal, čas vas je na veliko področjih že povozil, na veliko vas pa še bo. Bo treba začeti spreminjati načine pridelave in iti v korak s časom, ne pa se mu upirati.

AgJ1 ::

Daniel je izjavil:

Tudi krušna pšenica gre s polj. Lahko dobite vse iz Ukrajine za 1/2 cene.

A ti kdo brani, da jo imaš na poljih? Zakaj pa ti ne kupuješ slovenskega tekstila? Aja, ker ga ni več, ker ste kmetje veselo rajši kupovali cenejšega iz uvoza. Čudno, ane? Ni, dokler se ne zgodi tebi.

Daniel ::

Zakaj bi imel na polju nekaj kar v končni računici dela minus? A ti delodajalcu plačuješ, da lahko delaš?

Kakšna bedarija je ta primerjava kmetov, ki kupujejo tekstil? Kmet si nikoli ni mogel kupiti Murine obleke, ker je bila predraga za kmečki standard, verjetno pa si si jo ti lahko, pa si je ravno tako nisi, ker si dobil cenejšo.

Ampak očitno ne razumeš kaj pišem. Pšenica iz ukrajine je 1/2 cenejša, cena na polici pa je enaka ali višja, kot, če uporabiš slovensko. Ti kot potrošnik razlike ne boš opazil, analize na prepovedane snovi pa tudi ne boš delal. Zate je pač vseeno, če ukrajinci pšenico škropijo z glifosatom, da hitreje dozori, važno, da je poceni in, da posredniki zaslužijo.

No pri umetnih zrezkih posrednikov ne bo več toliko ampak bo pač teh nekaj mega tovarn določalo ceno. In ker alternative ne bo boš pač plačal ali pa boš lačen. Kar izvoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

AgJ1 ::

Daniel je izjavil:

Zakaj bi imel na polju nekaj kar v končni računici dela minus? A ti delodajalcu plačuješ, da lahko delaš?

Kakšna bedarija je ta primerjava kmetov, ki kupujejo tekstil? Kmet si nikoli ni mogel kupiti Murine obleke, ker je bila predraga za kmečki standard, verjetno pa si si jo ti lahko, pa si je ravno tako nisi, ker si dobil cenejšo.

Ampak očitno ne razumeš kaj pišem. Pšenica iz ukrajine je 1/2 cenejša, cena na polici pa je enaka ali višja, kot, če uporabiš slovensko. Ti kot potrošnik razlike ne boš opazil, analize na prepovedane snovi pa tudi ne boš delal.

Jaz sem kupoval Murine obleke, dokler so jih delali. Istočasno so pa kmetje, ki sem jih poznal, organizirano hodili kupovat tekstilni pofl v tujino, sami so bili pa zaščiteni z vsemi možnimi ukrepi.

Glede tega, da nočeš delati minusa: torej priznaš, da nisi konkurenčen na mass marketu in se nisi pripravljen potruditi, da bi prišel v višji cenovni nivo zaradi svoje specifike pridelave, ki ti bi to lahko omogočala, enostavno pač čakaš, da bomo Ukrajini zaprli vrata in boš ti lahko komot nadaljeval.
Jap, pravim smo dali v roke monopol nad nakupom kmetijskih zemljišč, what could ever go wrong.

bluefuck ::

Daniel je izjavil:


No pri umetnih zrezkih posrednikov ne bo več toliko ampak bo pač teh nekaj mega tovarn določalo ceno. In ker alternative ne bo boš pač plačal ali pa boš lačen. Kar izvoli.


Alternative za večino zelenjave že zdaj ni, pa plačujem zanjo pol cene kot pri kmetu na tržnici. Da sploh ne omenjamo, da pri njem pač ne bom dobil domače paprike, paradižnika, malancanov,... ampak kvečemu zelje in krompir. Ostalo bo kupil v Trstu iz Sicilije in preprodajal ob svojem zelju. In krompirju, pa še ta mi je vedno bolj sumljivo čist.

In enako bo pri mesu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bluefuck ()

AgJ1 ::

Ti kot potrošnik razlike ne boš opazil, analize na prepovedane snovi pa tudi ne boš delal. Zate je pač vseeno, če ukrajinci pšenico škropijo z glifosatom, da hitreje dozori, važno, da je poceni in, da posredniki zaslužijo.

In ti si tako len in okostenel, da nisi pripravljen izkoristiti te municije, ki ti jo daje Ukrajina in ponuditi trgu boljši izdelek po višji ceni. In potem se čudiš?

No pri umetnih zrezkih posrednikov ne bo več toliko ampak bo pač teh nekaj mega tovarn določalo ceno. In ker alternative ne bo boš pač plačal ali pa boš lačen. Kar izvoli.

Še vedno bomo imeli tebe, ki boš s svojo ponudbo lahko kontroliral požrešnost industrijskih ponudnikov. Ampak bojim se, da bojo industrijalci lahko zelo požrešni in bojo še vedno cenejši od tebe. Plus da ne bo mučenja živali, plus da bo verjetno sčasoma tudi kvaliteta višja in pozitivni vplivi na zdravje potrošnika.

Daniel ::

AgJ1 je izjavil:

Daniel je izjavil:

Zakaj bi imel na polju nekaj kar v končni računici dela minus? A ti delodajalcu plačuješ, da lahko delaš?

Kakšna bedarija je ta primerjava kmetov, ki kupujejo tekstil? Kmet si nikoli ni mogel kupiti Murine obleke, ker je bila predraga za kmečki standard, verjetno pa si si jo ti lahko, pa si je ravno tako nisi, ker si dobil cenejšo.

Ampak očitno ne razumeš kaj pišem. Pšenica iz ukrajine je 1/2 cenejša, cena na polici pa je enaka ali višja, kot, če uporabiš slovensko. Ti kot potrošnik razlike ne boš opazil, analize na prepovedane snovi pa tudi ne boš delal.

Jaz sem kupoval Murine obleke, dokler so jih delali. Istočasno so pa kmetje, ki sem jih poznal, organizirano hodili kupovat tekstilni pofl v tujino, sami so bili pa zaščiteni z vsemi možnimi ukrepi.

Glede tega, da nočeš delati minusa: torej priznaš, da nisi konkurenčen na mass marketu in se nisi pripravljen potruditi, da bi prišel v višji cenovni nivo zaradi svoje specifike pridelave, ki ti bi to lahko omogočala, enostavno pač čakaš, da bomo Ukrajini zaprli vrata in boš ti lahko komot nadaljeval.
Jap, pravim smo dali v roke monopol nad nakupom kmetijskih zemljišč, what could ever go wrong.


Ti očitno kaj dosti posla s kmetijstvom nisi imel, da daješ take izjave. Moja konkurenčnost je neposredno odvisna od državne kmetijske politike in tukaj kaj dosti sam posamezni kmet ne more. Vsakršna preusmeritev v drug sektor zahteva enormna vlaganja in trenutno res ni čas za take investicije. Lahko pa poslušamo pametnjakoviče, ki razlagajo kako naj si kmet zniža stroške in to predvsem take, ki so kmetijo videli samo na tv, o realni stroških pa imajo ravno toliko pojma kot krava o plesanju tanga.

Še zmeraj ti ni jasno zakaj kmetje niso kupovali Murinih oblek kajne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

bluefuck ::

Daniel je izjavil:

AgJ1 je izjavil:

Daniel je izjavil:

Zakaj bi imel na polju nekaj kar v končni računici dela minus? A ti delodajalcu plačuješ, da lahko delaš?

Kakšna bedarija je ta primerjava kmetov, ki kupujejo tekstil? Kmet si nikoli ni mogel kupiti Murine obleke, ker je bila predraga za kmečki standard, verjetno pa si si jo ti lahko, pa si je ravno tako nisi, ker si dobil cenejšo.

Ampak očitno ne razumeš kaj pišem. Pšenica iz ukrajine je 1/2 cenejša, cena na polici pa je enaka ali višja, kot, če uporabiš slovensko. Ti kot potrošnik razlike ne boš opazil, analize na prepovedane snovi pa tudi ne boš delal.

Jaz sem kupoval Murine obleke, dokler so jih delali. Istočasno so pa kmetje, ki sem jih poznal, organizirano hodili kupovat tekstilni pofl v tujino, sami so bili pa zaščiteni z vsemi možnimi ukrepi.

Glede tega, da nočeš delati minusa: torej priznaš, da nisi konkurenčen na mass marketu in se nisi pripravljen potruditi, da bi prišel v višji cenovni nivo zaradi svoje specifike pridelave, ki ti bi to lahko omogočala, enostavno pač čakaš, da bomo Ukrajini zaprli vrata in boš ti lahko komot nadaljeval.
Jap, pravim smo dali v roke monopol nad nakupom kmetijskih zemljišč, what could ever go wrong.


Ti očitno kaj dosti posla s kmetijstvom nisi imel, da daješ take izjave. Moja konkurenčnost je neposredno odvisna od državne kmetijske politike in tukaj kaj dosti sam posamezni kmet ne more. Vsakršna preusmeritev v drug sektor zahteva enormna vlaganja in trenutno res ni čas za take investicije. Lahko pa poslušamo pametnjakoviče, ki razlagajo kako naj si kmet zniža stroške in to predvsem take, ki so kmetijo videli samo na tv, o realni stroških pa imajo ravno toliko pojma ko krava o plesanju tanga.


In spet jamranje. To je tvoj problem, kapital pa vlaga v načine, kako se vas znebiti. In, če ne boš vlagal v načine, kako postati konkurenčen, magari v raziskave "umetnega mesa", boš postal nepotreben in seveda tudi neprofitabilen.

Ja, bistvo kapitalizma - konkurenca - vas jebe.

Daniel ::

bluefuck je izjavil:

Daniel je izjavil:


No pri umetnih zrezkih posrednikov ne bo več toliko ampak bo pač teh nekaj mega tovarn določalo ceno. In ker alternative ne bo boš pač plačal ali pa boš lačen. Kar izvoli.


Alternative za večino zelenjave že zdaj ni, pa plačujem zanjo pol cene kot pri kmetu na tržnici. Da sploh ne omenjamo, da pri njem pač ne bom dobil domače paprike, paradižnika, malancanov,... ampak kvečemu zelje in krompir. Ostalo bo kupil v Trstu iz Sicilije in preprodajal ob svojem zelju. In krompirju, pa še ta mi je vedno bolj sumljivo čist.

In enako bo pri mesu.


Lastna nesposobnost poiskati boljšega dobavitelja ne opravičuje takih izjav. Preprodajalci iz italjanskih tržnic pač niso kmetje, se pa skrivajo za tem nazivom.

bluefuck ::

Daniel je izjavil:

bluefuck je izjavil:

Daniel je izjavil:


No pri umetnih zrezkih posrednikov ne bo več toliko ampak bo pač teh nekaj mega tovarn določalo ceno. In ker alternative ne bo boš pač plačal ali pa boš lačen. Kar izvoli.


Alternative za večino zelenjave že zdaj ni, pa plačujem zanjo pol cene kot pri kmetu na tržnici. Da sploh ne omenjamo, da pri njem pač ne bom dobil domače paprike, paradižnika, malancanov,... ampak kvečemu zelje in krompir. Ostalo bo kupil v Trstu iz Sicilije in preprodajal ob svojem zelju. In krompirju, pa še ta mi je vedno bolj sumljivo čist.

In enako bo pri mesu.


Lastna nesposobnost poiskati boljšega dobavitelja ne opravičuje takih izjav. Preprodajalci iz italjanskih tržnic pač niso kmetje, se pa skrivajo za tem nazivom.


Ne razumeš. Ni mi treba iskati boljšega dobavitelja. Ker imam v lokalni trgovini dovolj dobro, da je iskanje z lečo po podeželju stran metanje časa in denarja. Ne rečem, če je to nekomu hobi, meni zagotovo ni.

Daniel ::

AgJ1 je izjavil:

Ti kot potrošnik razlike ne boš opazil, analize na prepovedane snovi pa tudi ne boš delal. Zate je pač vseeno, če ukrajinci pšenico škropijo z glifosatom, da hitreje dozori, važno, da je poceni in, da posredniki zaslužijo.

In ti si tako len in okostenel, da nisi pripravljen izkoristiti te municije, ki ti jo daje Ukrajina in ponuditi trgu boljši izdelek po višji ceni. In potem se čudiš?

No pri umetnih zrezkih posrednikov ne bo več toliko ampak bo pač teh nekaj mega tovarn določalo ceno. In ker alternative ne bo boš pač plačal ali pa boš lačen. Kar izvoli.

Še vedno bomo imeli tebe, ki boš s svojo ponudbo lahko kontroliral požrešnost industrijskih ponudnikov. Ampak bojim se, da bojo industrijalci lahko zelo požrešni in bojo še vedno cenejši od tebe. Plus da ne bo mučenja živali, plus da bo verjetno sčasoma tudi kvaliteta višja in pozitivni vplivi na zdravje potrošnika.


Seveda, sedaj ti bom zrezek najprej zredil in potem še spekel in postregel in to ugodneje kot ga bojo naštancali v laboratoriju. Itak.

O mučenju živali pa ima pač vsak svoje mnenje. Nekateri pač skrbijo, da je živalim lepše in se pasejo, drugi jih pa nagnetejo na ograjen prostor brez strehe par 1000 komadov. Kakor kje.

bluefuck je izjavil:

Daniel je izjavil:

bluefuck je izjavil:

Daniel je izjavil:


No pri umetnih zrezkih posrednikov ne bo več toliko ampak bo pač teh nekaj mega tovarn določalo ceno. In ker alternative ne bo boš pač plačal ali pa boš lačen. Kar izvoli.


Alternative za večino zelenjave že zdaj ni, pa plačujem zanjo pol cene kot pri kmetu na tržnici. Da sploh ne omenjamo, da pri njem pač ne bom dobil domače paprike, paradižnika, malancanov,... ampak kvečemu zelje in krompir. Ostalo bo kupil v Trstu iz Sicilije in preprodajal ob svojem zelju. In krompirju, pa še ta mi je vedno bolj sumljivo čist.

In enako bo pri mesu.


Lastna nesposobnost poiskati boljšega dobavitelja ne opravičuje takih izjav. Preprodajalci iz italjanskih tržnic pač niso kmetje, se pa skrivajo za tem nazivom.


Ne razumeš. Ni mi treba iskati boljšega dobavitelja. Ker imam v lokalni trgovini dovolj dobro, da je iskanje z lečo po podeželju stran metanje časa in denarja. Ne rečem, če je to nekomu hobi, meni zagotovo ni.


No, če vse odlične kvalitete dobiš v trgovini, potem pa tako nimaš nobenega problema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

AgJ1 ::

Daniel je izjavil:

AgJ1 je izjavil:

Daniel je izjavil:

Zakaj bi imel na polju nekaj kar v končni računici dela minus? A ti delodajalcu plačuješ, da lahko delaš?

Kakšna bedarija je ta primerjava kmetov, ki kupujejo tekstil? Kmet si nikoli ni mogel kupiti Murine obleke, ker je bila predraga za kmečki standard, verjetno pa si si jo ti lahko, pa si je ravno tako nisi, ker si dobil cenejšo.

Ampak očitno ne razumeš kaj pišem. Pšenica iz ukrajine je 1/2 cenejša, cena na polici pa je enaka ali višja, kot, če uporabiš slovensko. Ti kot potrošnik razlike ne boš opazil, analize na prepovedane snovi pa tudi ne boš delal.

Jaz sem kupoval Murine obleke, dokler so jih delali. Istočasno so pa kmetje, ki sem jih poznal, organizirano hodili kupovat tekstilni pofl v tujino, sami so bili pa zaščiteni z vsemi možnimi ukrepi.

Glede tega, da nočeš delati minusa: torej priznaš, da nisi konkurenčen na mass marketu in se nisi pripravljen potruditi, da bi prišel v višji cenovni nivo zaradi svoje specifike pridelave, ki ti bi to lahko omogočala, enostavno pač čakaš, da bomo Ukrajini zaprli vrata in boš ti lahko komot nadaljeval.
Jap, pravim smo dali v roke monopol nad nakupom kmetijskih zemljišč, what could ever go wrong.


Ti očitno kaj dosti posla s kmetijstvom nisi imel, da daješ take izjave. Moja konkurenčnost je neposredno odvisna od državne kmetijske politike in tukaj kaj dosti sam posamezni kmet ne more. Vsakršna preusmeritev v drug sektor zahteva enormna vlaganja in trenutno res ni čas za take investicije. Lahko pa poslušamo pametnjakoviče, ki razlagajo kako naj si kmet zniža stroške in to predvsem take, ki so kmetijo videli samo na tv, o realni stroških pa imajo ravno toliko pojma kot krava o plesanju tanga.

Še zmeraj ti ni jasno zakaj kmetje niso kupovali Murinih oblek kajne?

Ne znate/ne zmorete/whatever ampak sedite na kmetijskih zemljiščih kot sloni in nikogar ne pustite zraven. Industrijska hrana je za nas manjvredne (v primerjavi z vami - svetimi kravami) državljane način, kako vas monopoliste dokončno odjebemo. In tvoji posti tukaj so znak panike, ker se časi monopola iztekajo.
Ker imate v mislih zgolj dobrobit potrošnika in ga želite filantropsko zaščititi pred hudobci iz Ukrajine in tistimi, ki bi hoteli proizvajati grdo umetno meso, zahtevajte spremembe zakonodaje o kmetijskih zemljiščih, da bojo lahko tudi ljudje, ki trenutno niso kmetje, kupili kmetijska zemljišča in se začeli ukvarjati s pridelavo hrane, ne da bi jim to razni oglasna deska gangsterji onemogočali. Bo šlo? Ali v resnici ne gre za korist potrošnikov ampak zgolj za vaše koristi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AgJ1 ()

bluefuck ::

Daniel je izjavil:

No, če vse odlične kvalitete dobiš v trgovini, potem pa tako nimaš nobenega problema.


Seveda, se pa ne bom branil, če bo kvaliteta še boljša. Sploh mesa.

Kmetje pa veselo zavirajo razvoj in se borijo za kemijsko onesnaževanje izdelkov (konec koncev jih veliko pristane v trgovinah) ter za svoj zaslužek škodujejo celotni družbi, prilagoditi pa se nočejo.

AgJ1 je izjavil:


Ne znate/ne zmorete/whatever ampak sedite na kmetijskih zemljiščih kot sloni in nikogar ne pustite zraven. Industrijska hrana je za nas manjvredne (v primerjavi z vami - svetimi kravami) državljane način, kako vas monopoliste dokončno odjebemo. In tvoji posti tukaj so znak panike, ker se časi monopola iztekajo.
Ker imate v mislih zgolj dobrobit potrošnika in ga želite filantropsko zaščititi pred hudobci iz Ukrajine in tistimi, ki bi hoteli proizvajati grdo umetno meso, zahtevajte spremembe zakonodaje o kmetijskih zemljiščih, da bojo lahko tudi ljudje, ki trenutno niso kmetje, kupili kmetijska zemljišča in se začeli ukvarjati s pridelavo hrane, ne da bi jim to razni oglasna deska gangsterji onemogočali. Bo šlo? Ali v resnici ne gre za korist potrošnikov ampak zgolj za vaše koristi?


Zelo dobro povzeto bistvo. K sreči tehnološki napredek in industrializacija proizvodnje počasi, košček po košček, jemljeta kmetom monopol. V korist potrošnikov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bluefuck ()

Daniel ::

AgJ1 je izjavil:

Daniel je izjavil:

AgJ1 je izjavil:

Daniel je izjavil:

Zakaj bi imel na polju nekaj kar v končni računici dela minus? A ti delodajalcu plačuješ, da lahko delaš?

Kakšna bedarija je ta primerjava kmetov, ki kupujejo tekstil? Kmet si nikoli ni mogel kupiti Murine obleke, ker je bila predraga za kmečki standard, verjetno pa si si jo ti lahko, pa si je ravno tako nisi, ker si dobil cenejšo.

Ampak očitno ne razumeš kaj pišem. Pšenica iz ukrajine je 1/2 cenejša, cena na polici pa je enaka ali višja, kot, če uporabiš slovensko. Ti kot potrošnik razlike ne boš opazil, analize na prepovedane snovi pa tudi ne boš delal.

Jaz sem kupoval Murine obleke, dokler so jih delali. Istočasno so pa kmetje, ki sem jih poznal, organizirano hodili kupovat tekstilni pofl v tujino, sami so bili pa zaščiteni z vsemi možnimi ukrepi.

Glede tega, da nočeš delati minusa: torej priznaš, da nisi konkurenčen na mass marketu in se nisi pripravljen potruditi, da bi prišel v višji cenovni nivo zaradi svoje specifike pridelave, ki ti bi to lahko omogočala, enostavno pač čakaš, da bomo Ukrajini zaprli vrata in boš ti lahko komot nadaljeval.
Jap, pravim smo dali v roke monopol nad nakupom kmetijskih zemljišč, what could ever go wrong.


Ti očitno kaj dosti posla s kmetijstvom nisi imel, da daješ take izjave. Moja konkurenčnost je neposredno odvisna od državne kmetijske politike in tukaj kaj dosti sam posamezni kmet ne more. Vsakršna preusmeritev v drug sektor zahteva enormna vlaganja in trenutno res ni čas za take investicije. Lahko pa poslušamo pametnjakoviče, ki razlagajo kako naj si kmet zniža stroške in to predvsem take, ki so kmetijo videli samo na tv, o realni stroških pa imajo ravno toliko pojma kot krava o plesanju tanga.

Še zmeraj ti ni jasno zakaj kmetje niso kupovali Murinih oblek kajne?

Ne znate/ne zmorete/whatever ampak sedite na kmetijskih zemljiščih kot sloni in nikogar ne pustite zraven. Industrijska hrana je za nas manjvredne (v primerjavi z vami - svetimi kravami) državljane način, kako vas monopoliste dokončno odjebemo. In tvoji posti tukaj so znak panike, ker se časi monopola iztekajo.
Ker imate v mislih zgolj dobrobit potrošnika in ga želite filantropsko zaščititi pred hudobci iz Ukrajine in tistimi, ki bi hoteli proizvajati grdo umetno meso, zahtevajte spremembe zakonodaje o kmetijskih zemljiščih, da bojo lahko tudi ljudje, ki trenutno niso kmetje, kupili kmetijska zemljišča in se začeli ukvarjati s pridelavo hrane, ne da bi jim to razni oglasna deska gangsterji onemogočali. Bo šlo? Ali v resnici ne gre za korist potrošnikov ampak zgolj za vaše koristi?


Grunt a si to ti? Spet, kmetijske politike ne pišejo kmetje ampak jo piše država, kot tudi zakon o zemljiščih. Če bi jo pisali kmetje, ne bi imel vsak teden protestov. Te pa razumem, da te žuli, da ne moreš mešetariti z nakupom in preprodajo zemljišč, ker je pač zakon tako napisan. Obrni se na svojega političnega predstavnika in mu potoči kakšno solzico ker se ne potrudiš za status kmeta, da bi lahko preprodajal zemljišča. Zgodbice, da po vseh teh letih ne moreš dobiti niti toliko zemlje, da bi postavil kak rastlinjak lahko prodajaš komu drugemu.

bluefuck ::

Daniel je izjavil:

Grunt a si to ti?

Ne to je POFi. :| Komediant... vsakič, ko ostaneš brez argumentov začeš neke bavbave ven vleči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bluefuck ()

Daniel ::

bluefuck je izjavil:

Daniel je izjavil:

No, če vse odlične kvalitete dobiš v trgovini, potem pa tako nimaš nobenega problema.


Seveda, se pa ne bom branil, če bo kvaliteta še boljša. Sploh mesa.

Kmetje pa veselo zavirajo razvoj in se borijo za kemijsko onesnaževanje izdelkov (konec koncev jih veliko pristane v trgovinah) ter za svoj zaslužek škodujejo celotni družbi, prilagoditi pa se nočejo.

AgJ1 je izjavil:


Ne znate/ne zmorete/whatever ampak sedite na kmetijskih zemljiščih kot sloni in nikogar ne pustite zraven. Industrijska hrana je za nas manjvredne (v primerjavi z vami - svetimi kravami) državljane način, kako vas monopoliste dokončno odjebemo. In tvoji posti tukaj so znak panike, ker se časi monopola iztekajo.
Ker imate v mislih zgolj dobrobit potrošnika in ga želite filantropsko zaščititi pred hudobci iz Ukrajine in tistimi, ki bi hoteli proizvajati grdo umetno meso, zahtevajte spremembe zakonodaje o kmetijskih zemljiščih, da bojo lahko tudi ljudje, ki trenutno niso kmetje, kupili kmetijska zemljišča in se začeli ukvarjati s pridelavo hrane, ne da bi jim to razni oglasna deska gangsterji onemogočali. Bo šlo? Ali v resnici ne gre za korist potrošnikov ampak zgolj za vaše koristi?


Zelo dobro povzeto bistvo. K sreči tehnološki napredek in industrializacija proizvodnje počasi, košček po košček, jemljeta kmetom monopol. V korist potrošnikov.


Kakšne bedarije lahko tukaj prebereš. Kemijsko onesnaževanje izdelkov. Še kakšna modrost?

bluefuck je izjavil:

Daniel je izjavil:

Grunt a si to ti?

Ne to je POFi. :| Komediant... vsakič, ko ostaneš brez argumentov začeš neke bavbave ven vleči.


Zate sva že ugotovila kdo si, pripravi si nov nick, da bo še topel šel v uporabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

bluefuck ::

Daniel je izjavil:

Spet, kmetijske politike ne pišejo kmetje ampak jo piše država, kot tudi zakon o zemljiščih. Če bi jo pisali kmetje, ne bi imel vsak teden protestov.

Če bi jo pisali kmetje, bi nas še bolj zažirali, protesti pa so zato, ker se kmeti ne znajo prilagoditi trgu ampak hočejo trg prilagoditi sebi.

Noben štrajk ne bo pomagal, vaša neprofitabilnost ne izvira iz količine pesticidov itd. ampak iz tega, da vas bo tehnologoja čisto povozila, obnašate pa se kot Ludisti v industrijski revoluciji, probate ustaviti napredek. Ne bo šlo.

Daniel je izjavil:

Zate sva že ugotovila kdo si, pripravi si nov nick, da bo še topel šel v uporabo.

Mogoče sem pa AgJ1. Kaj pa če sem Daniel? Si pomislil, na to možnost?

Daniel je izjavil:

Kakšne bedarije lahko tukaj prebereš. Kemijsko onesnaževanje izdelkov.

Ja. Švercali ste prepovedane pesticide iz Hrvaške, zdaj, ko je v EU pa iz Srbije in BiH. In seveda ste jih uporabljali samo za domačo pridelavo, na vrtu. Ni nič od tega nepregledano pristalo na krožnikih nič hudega slutečih potrošnikov, ki so mislili, da jih zakonodaja varuje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bluefuck ()

Daniel ::

Oh, koliko neumnosti v enem postu. Možno sicer je, da se je kdo s tem ukvarjak ampak taki primeri so redki, ker, ne boš verjel, inšpekcija dela naključne analize zemlje in pridelkov in s tem tudi na pesticide. Si pač ostal v nekih drugih časih.

O prilagajanju na bedarije pa sem svoje že povedal, ve se kdo piše zahteve in politiko in prilagajanje vsem tem zahtevam nosi dodatne stroške, ki jih pridelovalci izven eu nimajo. Sedaj pa še enkrat napiši, da se ne prilagajamo...

bluefuck ::

Daniel je izjavil:

Oh, koliko neumnosti v enem postu. Možno sicer je, da se je kdo s tem ukvarjak ampak taki primeri so redki, ker, ne boš verjel, inšpekcija dela naključne analize zemlje in pridelkov in s tem tudi na pesticide. Si pač ostal v nekih drugih časih.

O prilagajanju na bedarije pa sem svoje že povedal, ve se kdo piše zahteve in politiko in prilagajanje vsem tem zahtevam nosi dodatne stroške, ki jih pridelovalci izven eu nimajo. Sedaj pa še enkrat napiši, da se ne prilagajamo...


Seveda je obema jasno, da je inšpektorjev premalo, da bi kakršnokoli preverjanje delovalo... razen pri tebi, mar ne, pri vas gre inšpektor kar po katastru in preverja zemljo. Bolj si v rovtah, raje pride.

In še vedno ti ni jasno, da prava konkurenca ne prihaja izven EU. Ampak v obliki tehnologije pridelave, ki je nihče od vas, folklornih pridelovalcev, ne bo zdržal. Že samo Lušt je praktično uničil smiselnost pridelave paradižnika v Sloveniji, počakaj, da pride en tak z poceni pridelavo vedno prvovrstnega mesa v industrijskem obratu. Me zanima kaj boš takrat rekel. Da se ti je krivica zgodila, mar ne? Pa gnojnico boš sel polivat pred parlament...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bluefuck ()

AgJ1 ::

Grunt a si to ti? Spet, kmetijske politike ne pišejo kmetje ampak jo piše država, kot tudi zakon o zemljiščih. Če bi jo pisali kmetje, ne bi imel vsak teden protestov. Te pa razumem, da te žuli, da ne moreš mešetariti z nakupom in preprodajo zemljišč, ker je pač zakon tako napisan. Obrni se na svojega političnega predstavnika in mu potoči kakšno solzico ker se ne potrudiš za status kmeta, da bi lahko preprodajal zemljišča. Zgodbice, da po vseh teh letih ne moreš dobiti niti toliko zemlje, da bi postavil kak rastlinjak lahko prodajaš komu drugemu.

Ko zmanjka argumentov gremo pa ad hominem. Na koncu bom še začel verjeti, da nisi samo kmet ampak tudi ... saj veš. Podobno se napiše, zveni pa malo drugače.
Sicer pa, jaz se ne pritožujem nad novo tehnologijo za proizvodnjo mesa. Meni povsem odgovarja, da grejo stvari v to smer, ti pa kar na traktor in malo delaj sranje na cestah. Kot kaže se tudi temu čas izteka. "Evolution, Daniel, evolution. Like the dinosaur..."

Daniel ::

bluefuck je izjavil:

Daniel je izjavil:

Oh, koliko neumnosti v enem postu. Možno sicer je, da se je kdo s tem ukvarjak ampak taki primeri so redki, ker, ne boš verjel, inšpekcija dela naključne analize zemlje in pridelkov in s tem tudi na pesticide. Si pač ostal v nekih drugih časih.

O prilagajanju na bedarije pa sem svoje že povedal, ve se kdo piše zahteve in politiko in prilagajanje vsem tem zahtevam nosi dodatne stroške, ki jih pridelovalci izven eu nimajo. Sedaj pa še enkrat napiši, da se ne prilagajamo...


Seveda je obema jasno, da je inšpektorjev premalo, da bi kakršnokoli preverjanje delovalo... razen pri tebi, mar ne, pri vas gre inšpektor kar po katastru in preverja zemljo. Bolj si v rovtah, raje pride.

In še vedno ti ni jasno, da prava konkurenca ne prihaja izven EU. Ampak v obliki tehnologije pridelave, ki je nihče od vas, folklornih pridelovalcev, ne bo zdržal. Že samo Lušt je praktično uničil smiselnost pridelave paradižnika v Sloveniji, počakaj, da pride en tak z poceni pridelavo vedno prvovrstnega mesa v industrijskem obratu. Me zanima kaj boš takrat rekel. Da se ti je krivica zgodila, mar ne? Pa gnojnico boš sel polivat pred parlament...


Zaradi mene ti lahko tvegaš naključno vzorčenje, jaz se pač tega ne grem, ne glede na to, koliko je inšpektorjev.

A lahko ze enkrat nehaš o Luštu. Celo leto že poslušamo to tvoje nabijanje o luštu. Super, da jim uspeva, meni je nekoč sicer bil okusen, sedaj je prazen. Je vseeno drugače, če zraste na zemlji, res pa ni tako lep na pogled.

Čas bo pač pokazal in ljudje bojo naredili sodbo. Kot sem dejal, sem pripravljen na oboje. V kmetijo pa več ne vlagam, ker želim to negotovo prihodnost pričakati brez obveznosti do bank.

AgJ1 je izjavil:

Grunt a si to ti? Spet, kmetijske politike ne pišejo kmetje ampak jo piše država, kot tudi zakon o zemljiščih. Če bi jo pisali kmetje, ne bi imel vsak teden protestov. Te pa razumem, da te žuli, da ne moreš mešetariti z nakupom in preprodajo zemljišč, ker je pač zakon tako napisan. Obrni se na svojega političnega predstavnika in mu potoči kakšno solzico ker se ne potrudiš za status kmeta, da bi lahko preprodajal zemljišča. Zgodbice, da po vseh teh letih ne moreš dobiti niti toliko zemlje, da bi postavil kak rastlinjak lahko prodajaš komu drugemu.

Ko zmanjka argumentov gremo pa ad hominem. Na koncu bom še začel verjeti, da nisi samo kmet ampak tudi ... saj veš. Podobno se napiše, zveni pa malo drugače.
Sicer pa, jaz se ne pritožujem nad novo tehnologijo za proizvodnjo mesa. Meni povsem odgovarja, da grejo stvari v to smer, ti pa kar na traktor in malo delaj sranje na cestah. Kot kaže se tudi temu čas izteka. "Evolution, Daniel, evolution. Like the dinosaur..."


Meni se zdi, da ti tudi kaj drugega kot AdHominem ne veš napisati, ko ti zmanjka argumentov. Še vsak, ki je želel kmetovati je za to našel pot, ti pa pač tu gor pizdiš čez kmete namesto čez politike, ker ti ne pustijo prekupčevati z zemljo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

bluefuck ::

Daniel je izjavil:

A lahko ze enkrat nehaš o Luštu. Celo leto že poslušamo to tvoje nabijanje o luštu.

Prvič sem ga omenil, si začel halucinirati od gorja?

Daniel je izjavil:

V kmetijo pa več ne vlagam

No vidiš, pa si končno dojel, kar sem že v prvem postu napisal. S kmeti je počasi konec, tehnologija jih bo povozila in vrtičkarji odkupili. A smo res rabili celo stran tvojega nabijanja, da si končno sam dojel enako?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bluefuck ()

AgJ1 ::

ti pa pač tu gor pizdiš čez kmete namesto čez politike, ker ti ne pustijo prekupčevati z zemljo.

Vidiš, ob takšnih postih si pa jaz rečem - "to, čimprej naj pride umetno meso, ko jebe tele modele". In se nasmehnem ob podobnih novicah. Ti pa jokaj še naprej in seri po oglasni deski.

Daniel ::

Res sta zanimiva oba. Sprenevedanje in delanje bedaka iz sebe vama gre odlicno od rok. Je pa zanimivo brati kakšne "motnje" v življenju nekateri doživljate.

In, med drugimi novicami... V Sloveniji sta na dva kmeta zaposlena 1,7 uradnika, ki se tako ali drugače ukvarjata s kmetijstvom. Perspektivno, ni kaj.

AgJ1 ::

Daniel je izjavil:

Res sta zanimiva oba. Sprenevedanje in delanje bedaka iz sebe vama gre odlicno od rok. Je pa zanimivo brati kakšne "motnje" v življenju nekateri doživljate.

In, med drugimi novicami... V Sloveniji sta na dva kmeta zaposlena 1,7 uradnika, ki se tako ali drugače ukvarjata s kmetijstvom. Perspektivno, ni kaj.

Aha, perspektivno, da vam filamo žepe s subvencijami, zato da monopolizirate kmetijsko zemljo in izvažate vse v tujino. Res, ogromna korist od vas za Slovenijo.
Dejmo vas na trg. Brez subvencij in nobene mamice države, da vam briše ritke.

Daniel ::

Takoj podpišem ukinitev subvencij. Prav z veseljem bi gledal vpliv tega na trgovce in gospodarstvo eu ter cene v trgovinah. Daj malo zlobiraj, mogoče boš uspešnejši kot pri zemlji.

AgJ1 ::

Daniel je izjavil:

Takoj podpišem ukinitev subvencij. Prav z veseljem bi gledal vpliv tega na trgovce in gospodarstvo eu ter cene v trgovinah. Daj malo zlobiraj, mogoče boš uspešnejši kot pri zemlji.

Eh, saj veš kako gre tisti vic: “ jaz meniti da to samo odpasti”.:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AgJ1 ()

bluefuck ::

Daniel je izjavil:

Res sta zanimiva oba. Sprenevedanje in delanje bedaka iz sebe vama gre odlicno od rok. Je pa zanimivo brati kakšne "motnje" v življenju nekateri doživljate.

In, med drugimi novicami... V Sloveniji sta na dva kmeta zaposlena 1,7 uradnika, ki se tako ali drugače ukvarjata s kmetijstvom. Perspektivno, ni kaj.

A zdaj sva že dva.... se nisi razmislil o opciji, da sem jaz AgJ1 in Daniel obenem in je pravzaprav samo eden? :)) In potem lahko rečeš, da se ti sprenevedaš in ker je to samo eden se samo eden spreneveda :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bluefuck ()

m0LN4r ::

bluefuck je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Tisto solato oz. zelenjavo iz hidroponike samo jejte. Brezokusen voden wcpapir.
Isto razni korencek, paradajzi in kumare.

Trend se obraca, ljudje posegajo raje po domacih dobrotah, ne pa tistemu umetnemu v trgovinah.

Pri umetnem mesu bo isto, tisti ki se ze sedaj basejo samo z hrano iz vrecke in zmletih nagecov tile bodo srecni. Ostali pa si bomo poiskali domace alternative.


Seveda, pa jemo z ročno izrezljanimi žlicami, vozimo se s kočijami, čevlje nam dela čevljar, obleke imamo samo eno ali dve in nabavimo novo vsakih 10 let ker so predrage za uporabo...

Sicer se bo vedno našlo nekaj posebnežev, ki bojo trdili, da slišijo razliko med LP in FLACom, ampak so zgolj posebneži, tudi tehnološke spremembe nekateri še vedno zanikajo zaradi vere ipd., naj samo spomnim:



Razvoj pa gre naprej in tako kot se je med industrijsko revolucijo (saj se spomnite zgodovine), tehnologijo uporabilo za povečanje in pocenitev proizvodnje, enako se je bo tudi zdaj in tukaj ne bo napredka s strani obrtnika (kmeta) ampak s strani kapitala (industrije). In zgodovina nas uči, da je takrat propadlo ogromno obrtniških poklicev, kar se bo zgodilo tudi zdaj.

Že zdaj se prideluje meso in zelenjavo masovno (že tu je slovenski kmet zaostal), tehnologija pa gre naprej in seveda, če se bo le dalo ukiniti drage farme in nepotrebne stroške z polji in hlevi, se jih bo. Kaj je lahko lepšega, da pridelaš meso v bioreaktorju, za pol cene, brez gnoja, v sterilnih razmerah, s točno takšnimi lastnostmi, maščobo itd, kot si jih želiš, kjer ni nič več odvisno od količine vode, obrtnikovega entuzijazma,...

Seveda pa bo vedno obstajal kakšen Amish, ki bo trdil, da je to hudičevo delo.

Pa ti res ne cutis razlike med zelenjavo v trgovini in domaco, ki je zrasla na vrtu?
No sej pol pa takle mamo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
««
9 / 9
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Meso iz laboratorija (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
692522 (647) Horas
»

Košaki-gate (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23624936 (14849) Mato989

Ali je vsak lahko vegan? Zakaj nekateri uspejo in nekateri ne (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50041638 (29263) Aston_11
»

Moralni in ekološki vidiki prehranjevanja (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
969132312 (99265) razerznak

A je klanje v klavnicah mučenje živali? (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
645108081 (99764) noraguta

Več podobnih tem