» »

Novi Net.Stik (Sparkasse web banka)

Novi Net.Stik (Sparkasse web banka)

««
11 / 12
»»

Tene ::

To bi morale vse banke delati, ker je nek zakon zadaj.

barakus ::

Ful so tečni, ja. Boljše odpret račun v tujini

Nikonja ::

Ima kdo od vas probleme pri plačevanju z nfc z Maestro kartico, ker meni včeasih prime, včasih ne, na enih pos aparatih pa sploh ne reagira več. Sm mislil težit da mi dajo novo ampak če bodo menjali na debetni MC potem pa počakam rajš to.

LeQuack ::

Nikonja je izjavil:

Ima kdo od vas probleme pri plačevanju z nfc z Maestro kartico, ker meni včeasih prime, včasih ne, na enih pos aparatih pa sploh ne reagira več. Sm mislil težit da mi dajo novo ampak če bodo menjali na debetni MC potem pa počakam rajš to.


Ja to se je meni že na dveh njihovih karticah zgodilo. Kartica je preveč tanka in naredi manjhna raazpoka, in je dosti da se antena od NFC prekine. Antena gre vse okoli kartice. In potem NFC začne slabo delati oz. sploh ne.
Quack !

Zimonem ::

Se je dogajalo sedaj je boljš. So trgovke ugotovile.da.je problem maestro Sparkasse. Sedaj nekako dela.

MrStein ::

m.stik in netstik imajo kako vzdrževanje? Ne dela ne eno (web stran) ne drugo (app na telefonu).

Če na telefonu poskusim vstopiti v app, mi po prstnem odtisu napiše: Vnesli ste napačne podatke!

Aha, v ponovnem poskusu prijabe na netstik napiše:

Zaradi načrtovanih vzdrževalnih del je spletna storitev trenutno nedosegljiva. Prosimo, poskusite kasneje.

Toliko o banki, ki je 24 ur na dan na voljo. :P

A app-u pa je napisalo, da se mi je zaradi neuspešnih poskusov prijave "žeton" zaklenil in naj kontaktiram banko. :O
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

No, kontaktiral sem banko, in so rekli, da bodo rešili (in mi takrat poslali SMS).
Od tega je več kot 4 ure, o obvestilu ne duha ne sluha.

No, vstop v app mi dejansko dela. Če vtipkam PIN. S prstnim odtisom pa ne dela. Takrat napiše "Vnesli ste napačne podatke". Kar je hecno, ker nič podatkov ne vnašam. Če pritisnem s pravim prstom, gre naprej, sicer pa stoji in čaka.

Ah ja, NLB app tudi ni ravno biser...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bastadu ::

Meni dela bp.

amacar ::

Meni tudi, poizkusil vceraj pol ure za tem ko si pisal v temo.

MrStein ::

Ja, verjetno se je kaj app-u zamešalo.

Sem restartal telefon, potem pa v app-u izklopil podporo za prstni odtis, in potem nazaj vklopil. Zdaj spet dela.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

GupeM ::

Kako ne vnašaš podatkov? Ko prisloniš prst, vneseš svoje biometrične podatke. Sicer pa se poskusi vpisati s PIN-om, izključi možnost vpisa s prstnim odtisom, pa potem še enkrat vključi. Mogoče bo pomagalo.

Edit: Vidim, da si že rešil na podoben način ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Jernej88_ ::

Meni netstik dela trenutno BP.
No more Slovenia!

MrStein ::

GupeM je izjavil:

Kako ne vnašaš podatkov? Ko prisloniš prst, vneseš svoje biometrične podatke.

Ja, samo ne v app. App dobi samo en bit informacije: uporabnik je bil pravilno avtenticiran / ni bil

Napačne vrednosti ne obstajajo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

GupeM ::

V bistvu res, ja.

lojzeboy ::

Ali kdo ve, če je možno imeti mobilno banko na več telefonih ali zgolj na enem?

amacar ::

Lahko imas na vecih hkrati.

LeQuack ::

Na informacijah so rekli, da bodo rabili do pol leta, da zamenjajo kartice.
Quack !

delavec44 ::

Pričakovano. Vsaj ne bodo čakali do poteka veljavnosti.

CyberPunk ::

Po dolgih letih malo gledam ponudbo Sparkasse. Zanima me, če za njihovo spletno banko res ustreza samo certifikat Halcom ali Pošta, ne pa tudi SIGEN-CA?

LeQuack ::

Za spletno banko že nekaj časa ne rabiš več certa. Samo mobilni app za generianje žetonov.
Quack !

Vaseer ::

So še koga poskusili prepričati, da zamenja Udobni pozitivni račun za kaj drugega iz aktualne ponudbe?

kuglvinkl ::

ne. Zakaj bi menjal :) Banka si pa predstavljam, da hoče zamenjati.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Vaseer ::

Točno to. Nimam razloga da bi, banka ga verjetno ima. Verjetno sem jim padel na radar, ko sem zmanjšal sredstva na varčevalnem računu na minimum :)

permit ::

Vaseer je izjavil:

Točno to. Nimam razloga da bi, banka ga verjetno ima. Verjetno sem jim padel na radar, ko sem zmanjšal sredstva na varčevalnem računu na minimum :)


A to so ti ponudili, da zamenjaš, ko si bil v poslovalnici ali so te klicali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: permit ()

Vaseer ::

Dobil sem mail, da so ob "rednem preverjanju" ugotovili, da imam odprt Varčevalni bonus račun študenti in me vabijo da se oglasim v poslovalnici, da uredimo menjavo produkta.
- Statusa študenta nimam 10+ let.
- V štartu sem imel pri Sparkasse študentski račun, ki pa sem ga enkrat sredi prejšnjega desetletja zamenjal za Udobni pozitivni račun.
- Ker Udobni pozitivni ni več v redni ponudbi, menjava produkta verjetno (moje predvidevanje) vsebuje tudi menjavo Udobni pozitivni za nekaj drugega.
- Dokler sem imel na varčevalnem računu večjo vsoto, jih status mojega računa, kakršenkoli že je, očitno ni motil.

Ker ima sedaj N26 tudi varčevalni račun z 2,8% p.a., me resno mika da vse skupaj prestavim tja. Po drugi strani je pa fino imet SLO TRR, ki je "zastonj".

CyberPunk ::

Vaseer je izjavil:

Dobil sem mail, da so ob "rednem preverjanju" ugotovili, da imam odprt Varčevalni bonus račun študenti in me vabijo da se oglasim v poslovalnici, da uredimo menjavo produkta.

Hehehe, brings back memories... ko je NLB pri meni "ugotovila", da nimam več "statusa". Sem kot vedno šel na princip "ničesar brez pogajanj", pa sem dobil zlati račun zastonj za eno leto. :))
Če preskočimo naprej - jaz sem zadnjič dobil od Sparkasse/Erste tole ponudbo: https://www.sparkasse.si/sl/prebivalstv... in sem začel razmišljati o menjavi, glede na to, da se mi letos pri eni drugi banki izteka brezplačno obdobje. Pa da vidimo, kakšna je danes Sparkasse v primerjavi s takrat, ko si za 2.30 EUR mesečno dobil takorekoč vse.
Skratka... tudi naše banke so lahko brezplačne, če si lahko privoščiš kolobarjenje. :D

bastadu ::

Ali dejansko vidim prav, da imata očitno web ter mobilna verzija NetStika različne baze za hitra plačila ter za obdelavo e-računov?? Torej hitra plačila, ki sem si jih shranil na web verziji se ne vidijo v mobilni verziji in vice versa, prav tako e-račune, ki sem jih plačal z mobilnim appom še vedno kaže kot neplačane v web verziji ... Kero šalabajzerstvo v letu 2024 ...

J.McLane ::

Sparkasse že pošilja MasterCard debetno, žena jo je že dobila, je pa na nekem starem Udobnem plus paketu, jaz na Udobni pozitivni je še nisem dobil.

V čem je potem point imeti še kreditno MasterCard, razen seveda zakasnjenega plačila? A je kakšna situacija (spletni nakupi?) kjer debetna ne deluje in deluje samo kreditna?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Meee ::

J.McLane je izjavil:

Sparkasse že pošilja MasterCard debetno, žena jo je že dobila, je pa na nekem starem Udobnem plus paketu, jaz na Udobni pozitivni je še nisem dobil.

V čem je potem point imeti še kreditno MasterCard, razen seveda zakasnjenega plačila? A je kakšna situacija (spletni nakupi?) kjer debetna ne deluje in deluje samo kreditna?


Jaz imam kreditno izključno zaradi rent a car v tujini. Pa še to razmišljam da bi si jo ukinil, ker najamem avto ravno 1x na leto (ali na 2 leti) in mi je škoda keša. Ampak načeloma večinoma za rent rabiš kreditno, čeprav sem enkrat že uspešno najel avto z Revolut Viso.

GupeM ::

Tako je. Rent a carji pogosto hočejo kreditno, ali pa neko dodatno zavarovanje. Je pa vedno več takšnih, da ne zahtevajo kreditne. Verjetno je to dodatno zavarovanje že vključeno v ceno, ki jo plačajo tako tisti s kreditnimi, kot tisti z debetnimi karticami. Podobno, kot je v trgovinah v cene že vračunan 3% fee pri plačilu s kartico, ta fee pa plačajo tudi tisti, ki plačujejo z gotovino.

Steinkauz ::

Dodatna zavarovanja nanesejo hitro 30 eur ali več na dan. Pozavarovanje pa 30eur na teden.
Al pa da plačaš rent a car, nimaš kreditne, oni sploh nimajo opcije brez, spusiš plačan keš.


Kartica je pa 20eur na leto.
Ni računice.

J.McLane ::

A na debetni si pa ne more rezervacije naredit tako kot na kreditni, vem ni priročno imeti jurja gor samo za to, ampak to ga imam že tako ker imam udobni pozitivni račun :))
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

amacar ::

Žena včeraj dobila debetno, je na starem udobnem pozitivnem računu. Ampak nama je itak vseeno, primarno uporabljava Revolut.

MrStein ::

GupeM je izjavil:

Podobno, kot je v trgovinah v cene že vračunan 3% fee pri plačilu s kartico, ta fee pa plačajo tudi tisti, ki plačujejo z gotovino.

Fee v EU je zakonsko omejen na 0,3%. Piše v ravno objavljeni novici.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

delavec44 ::

Iz kje potem nekatere "banke" dajo 1-3% cashbacka?

GupeM ::

MrStein je izjavil:

GupeM je izjavil:

Podobno, kot je v trgovinah v cene že vračunan 3% fee pri plačilu s kartico, ta fee pa plačajo tudi tisti, ki plačujejo z gotovino.

Fee v EU je zakonsko omejen na 0,3%. Piše v ravno objavljeni novici.

Vidim, ja. Od kod potem tistih famozni 3%, ki jih jaz poznam še od takrat, ko se je plačila s kartico potrjevalo s podpisom? Malo zavajajo prodajalci?

Kakorkoli, tudi če je samo 0,3 % je to všteto v ceno, ki jo plačajo tudi gotovinarji.

J.McLane ::

Včasih, ne vem, pred 10 leti je bilo res veliko primerov 3% gotovinskega popusta, potem je to izginilo verjetno skupaj s to EU direktivo o 0,3%, ki kolikor gledam tisti link v novici velja od Junija 2015.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

bastadu ::

Res je, včasih večina prodajalcev za manjša plačila tudi ni dovolila uporabo kartic, verjetno je pri proviziji bil nek fiksni pribitek, recimo 0,5€ + 3%...

MrStein ::

Nadgradnja mobilne banke M.Stik

Spoštovani,

z veseljem vas obveščamo, da bomo v prihodnjih dneh nadgradili mobilno banko M.Stik, zaradi česar lahko med velikonočnimi prazniki pride do krajših motenj v delovanju.

Prenovljeni M.Stik bo na voljo iOS in android uporabnikom.

V primeru dodatnih vprašanj ali težav nam pišite na info@sparkasse.si

Lep pozdrav,
Banka Sparkasse d.d.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

skyline ::

Mobilni app je dobil komplet redizajn. About time 8-O

Nikonja ::

Ampak še vedno ni podpore za GooglePay... mi ni jasno v čem je problem ker isto ponujajo v Avstriji?

MrStein ::

Update size : 9 MB

Ni malo, ni pa dosti. Update za revolut app je 114 MB :O
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kuglvinkl ::

samo facelift je. Pa kredita in depozitov ne moreš prikazat, al pa nisem bil dost vztrajen...

niso se pa nič napihovali, kolk bo to novost, tako da je in line with expectations.
Your focus determines your reallity

MrStein ::

So kaki bug odpravili mogoče?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kuglvinkl ::

Pa na zivce mi gre, da ne morem iz viewja skrit preklicane kartice. V starem gui se je to dalo.

Tko da je nov bug, feature ziher ni.
Your focus determines your reallity

DePalmo ::

Poleg novega vmesnika in delitve osebne spletne banke in poslovne, so začeli zaračunavati (vsaj meni) še provizijo za uporabno poslovnega net stika. A to je kje bilo objavljeno da bo tako?

Ker 14 evrov za poslovni na mesec je malce huda.

ReRMh ::

Dobro si opazil... Imaš tule: Vodenje računa - za domače pravne osebe (podjetja, s.p.) mesečno 14,00 EUR

Torej prenos v tujino, ker vprašanje, da se pri kom v Sloveniji splača?

ReRMh ::

kot siromak sem moral preveriti osebno... velepoštovani gospod svetovalec so rekli, da je to napaka in bo polovica v roku tedna dni stornirana in da je drama odveč... bomo videli, je pa dobro rečeno, da je potrebno poiskati tuje alternative, ker tudi pol nižji strošek letno ni hec...

delavec44 ::

Ne vem zakaj v mobilni banki še vedno ne moreš izvesti internega prenosa med lastnimi in pooblaščenimi TRRji. V spletni gre pa brez problema. Sem upal, da bodo vsaj to ob prenovi uredili.

ReRMh ::

Občuj z njimi in stopnjuj do loma.
Pa še tisto dečvo na novem m.stiku, če bi lahko bili uporabniško izbrani motivi, malo mi je že tečno, ko takšne bejbe povsod fiksno tiščijo.
Najbrž se ne da? Tjah, potem pač nič.
««
11 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi nlb klik je tukaj, kaj je novega? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23426525 (1167) dronyx
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
469141106 (4357) TrumpDonald
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19053184 (2707) cortez
»

Izbira banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19452350 (29085) MrStein
»

Dobra izbira banke za spletno bančništvo

Oddelek: Loža
4615719 (13573) ...:TOMI:...

Več podobnih tem