» »

Novi Net.Stik (Sparkasse web banka)

Novi Net.Stik (Sparkasse web banka)

««
10 / 12
»»

LeQuack ::

Ne verjamem.
Quack !

blink ::

LeQuack je izjavil:

Ne verjamem.


Lahko si zelijo kar hocejo, ampak s 1.7.2023 bo Maestro po celemu svetu sel v zgodovino. Obstojece Maestro kartice bodo veljavne do izteka, novih pa ne bo vec.

LeQuack ::

blink je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Ne verjamem.


Lahko si zelijo kar hocejo, ampak s 1.7.2023 bo Maestro po celemu svetu sel v zgodovino. Obstojece Maestro kartice bodo veljavne do izteka, novih pa ne bo vec.


Torej od zdaj naprej imajo na Sparkasse debetne Mastercard namesto Maestro? Na njihovi spletni strani nisem nič zasledil da bi kaj imeli, samo običajno maestro:
https://www.sparkasse.si/sl/prebivalstv...

Tudi ni nobenih obvestil o tem na strani, ali o poteku Maestro ali o kakih novi debetnih Mastercard. Očitno je za Slovenijo izjema in bomo še imeli Maestro tu.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

J.McLane ::

Moja velja do 2026, morda pa do takrat bo :))
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

GupeM ::

skyline ::

LeQuack je izjavil:

blink je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Ne verjamem.


Lahko si zelijo kar hocejo, ampak s 1.7.2023 bo Maestro po celemu svetu sel v zgodovino. Obstojece Maestro kartice bodo veljavne do izteka, novih pa ne bo vec.


Torej od zdaj naprej imajo na Sparkasse debetne Mastercard namesto Maestro? Na njihovi spletni strani nisem nič zasledil da bi kaj imeli, samo običajno maestro:
https://www.sparkasse.si/sl/prebivalstv...

Tudi ni nobenih obvestil o tem na strani, ali o poteku Maestro ali o kakih novi debetnih Mastercard. Očitno je za Slovenijo izjema in bomo še imeli Maestro tu.


Sparkasse kartice mi v kratkem potečejo, lahko javim če pride spet nova Maestro ali karkoli drugega.

delavec44 ::

Ali nič :D

LeQuack ::

skyline je izjavil:


Sparkasse kartice mi v kratkem potečejo, lahko javim če pride spet nova Maestro ali karkoli drugega.


Seveda bo Maestro.
Quack !

enemon ::

Dobil konec maja maestro.

blink ::

LeQuack je izjavil:

blink je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Ne verjamem.


Lahko si zelijo kar hocejo, ampak s 1.7.2023 bo Maestro po celemu svetu sel v zgodovino. Obstojece Maestro kartice bodo veljavne do izteka, novih pa ne bo vec.


Torej od zdaj naprej imajo na Sparkasse debetne Mastercard namesto Maestro? Na njihovi spletni strani nisem nič zasledil da bi kaj imeli, samo običajno maestro:
https://www.sparkasse.si/sl/prebivalstv...

Tudi ni nobenih obvestil o tem na strani, ali o poteku Maestro ali o kakih novi debetnih Mastercard. Očitno je za Slovenijo izjema in bomo še imeli Maestro tu.


Mastercard postavlja pogoje, ne Sparkasse.

LeQuack ::

Očitno so Sparkasse edini v Sloveniji ki še Maestro furajo. Tudi kot sem bral Sparkasse/Erste v Nemčiji/Avstriji ukinja Maestro, pri nas pa ne.
Quack !

gaoZjQP ::

nova kartica - Maestro - sem vprašal v pe, ni znala nič povedat, le, da je bilo rečeno, ja, pa nič od spremembe.

Vaseer ::

Sem dobil informacijo da imajo trenutno še Maestro, pripravlja pa se prehod na debetno Mastercard, a datum prehoda še ni znan.

zavajon ::

In v čem je Mastercard boljša od Maestro?

delavec44 ::

Na spletu lahko povsod plačaš z njo. 3d secure je tudi bolj varen.

Itak pa debata ne bi smela biti več relevantna, ker so Maestro ukinili in bo podpora vedno slabša. Nimam pojma kako lahko Sparkasse izdaja ukinjeno kartico :D

zavajon ::

Po mojem je poceni, zato jo izdajajo.
Dokler se bo dalo, jo bodo. Če je manj uporabna, je za Sparkasse to še boljše, ker je tako večja možnost, da komitent naroči Mastercard kreditno.
Seveda bi se ob tem morala pojaviti bojazen po izgubi komitentov, a se mi zdi, da se banke pri nas na splošno ne sekirajo zaradi tega.

gaoZjQP ::

ne vem, če. revolut in n26 mastercard debetne (pa tudi visa virtualne debetne) so praktično free of charge

zavajon ::

Saj tam je tudi marsikaj drugega free of charge. Nekoč je bilo tudi na Sparkasse, če si imel pozitiven račun, a od tega je že dolgo.

delavec44 ::

Se spomnim, ko je bila še kreditna vključena zastonj na pozitivnem.

LeQuack ::

delavec44 je izjavil:

Se spomnim, ko je bila še kreditna vključena zastonj na pozitivnem.


Že dolgo ne več.
Quack !

delavec44 ::

Stari smo že :)

blink ::

"V banki Sparkasse bomo konec leta 2023 pričeli s prehodom na debetne kartice Mastercard, ki bodo nadomestile obstoječe kartice Maestro.
Do prehoda in prejema nove kartice, boste lahko svojo kartico Maestro nemoteno uporabljali."

https://www.sparkasse.si/sl/prebivalstv...

delavec44 ::

Me zanima, če ti bodo brezplačno zamenjali obstoječo Maestro pred potekom kot jo da NLB.

Ali je njihovo obvestilo mišljeno, da bodo kar vse naenkrat menjali?

Zgodovina sprememb…

blink ::

delavec44 je izjavil:

Me zanima, če ti bodo brezplačno zamenjali obstoječo Maestro pred potekom kot jo da NLB.

Ali je njihovo obvestilo mišljeno, da bodo kar vse naenkrat menjali?


Mastercardova izjava je bila, da obstojece Maestro kartice veljajo do izteka (najvec do 2027) npr. dobil si jo junija 2023, velja ti do septembra 2027. Jaz raje ne bi imel previsokih pricakovanj do Sparkasse glede vsesplosne menjave, torej zgolj tisti ki jo dobijo na novo oz. se jim stara Maestro iztece.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blink ()

MrStein ::

Dobil obvestilo, da imam v netstik novo sporočilo, a ne morem se prijaviti in prebrati, ker imajo "napaka na strežniku".

(mogoče je sporočilo o tem, da imajo danes napako na strežniku :))
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

J.McLane ::

PRi meni isto, sem šel na PC in ni nobenega obvestila
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

delavec44 ::

Samo obvestilo za prevarante (spet). Brez veze.

MrStein ::

J.McLane je izjavil:

PRi meni isto, sem šel na PC in ni nobenega obvestila

Kako pa si se prijavil? Generator gesla namreč tudi javi isto napako.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

delavec44 ::

Meni prijava deluje normalno že cel čas.

MrStein ::

Zdaj dela tudi meni. Verjetno je šlo za kratkotrajni problem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

amacar ::

Verjetno imajo preobremenjeno zadevo. Se mi zgodi prakticno vsakic ko dobim obvestilo in ga zelim takoj pogledati (in hkrati se par istomislecih).

LeQuack ::

Raj bi Mastercard debetne začel izdajati namesto teh brezveznih obvestil.
Quack !

delavec44 ::

Res bi lahko dali opt-out nepomembnih obvestil in pustili samo pomembna. V roku 3 tednov 3 obvestila za ribiške napade. Komur do sedaj ni jasno...

Bolj se mi zdi, da s tem ščitijo lastne interese, ko bo potrebno zavrniti kakšno pritožbo.

kuglvinkl ::

Prav imas. Predvsem to je razlog. Pa tudi da bomo posteni, da te obvarujejo pred neumnostjo.
Your focus determines your reallity

GupeM ::

amacar je izjavil:

Verjetno imajo preobremenjeno zadevo. Se mi zgodi prakticno vsakic ko dobim obvestilo in ga zelim takoj pogledati (in hkrati se par istomislecih).

Drži. Meni zadeva ponavadi dela. Ko pa dobim obvestilo in ga takoj hočem pogledat, pa ponavadi počepne. Nekaj minut kasneje pa spet dela.

zavajon ::

kuglvinkl je izjavil:

Prav imas. Predvsem to je razlog. Pa tudi da bomo posteni, da te obvarujejo pred neumnostjo.

Meni se pa zdi, da tistega, ki odpre link iz SMS-a in tam vpiše vse podatke vključno s CVV, nič ne more obvarovati pred neumnostjo ;)

enemon ::

A ima še kdo težave s flikom v M.stiku? Ko kliknem na flik, začne težiti, da moram aktivirati svoje kontaktne podatke in ko to obkljukam in grem nazaj, to pozabi in spet zahteva aktivacijo. Do pred par dnevi je zadeva delala normalno.

Kiwix ::

Meni se je tudi to enkrat zgodilo, preveril čez kakšno uro in je zadeva spet normalno delovala :).

GupeM ::

Tudi jaz sem pred časi imel težave. Sem jim poslal mail, pa so zrihtali.

enemon ::

GupeM je izjavil:

Tudi jaz sem pred časi imel težave. Sem jim poslal mail, pa so zrihtali.


Meni je pa na podpori rekla, da mi bo poslala novo aktivacijsko kodo za M.Stik in naj bi delalo, je pa rekla, da takega primera še ni imela. Pa še vedno ne dela, imam pa sicer aktivirano.

LeQuack ::

blink je izjavil:

"V banki Sparkasse bomo konec leta 2023 pričeli s prehodom na debetne kartice Mastercard, ki bodo nadomestile obstoječe kartice Maestro.
Do prehoda in prejema nove kartice, boste lahko svojo kartico Maestro nemoteno uporabljali."

https://www.sparkasse.si/sl/prebivalstv...


Konec leta je že skoraj, ni sluha o teh karticah.
Quack !

Vaseer ::

~2 tedna nazaj dobil novo Maestro Sparkasse kartico. Morajo staro zalogo porabit ali pa imajo kakšen long term support z Mastercardom :P

delavec44 ::

Prejšnji teden govoril z bančnikom in je rekel naj bi bilo do konca leta. Potem naj bi pa postopoma zamenjali vsem in ne čakali do poteka roka obstoječim Maestro. Podobno kot je naredil nlb že pred časom.

Zgodovina sprememb…

Vaseer ::

Zanimivo. Hvala za info.

135063 ::

Je to običajno, da neka banka (v tem primeru) zahteva vpogled v pogodbo zasebnega oddajnega posla zaradi ponavljajočih se prilivov na osebni trr, pri čemer je posel prijavljen na FURS in se plačujejo davki. Nekaj nabijajo sem rekel, da mi naj dajo telefonsko, da razčistimo in če jih karkoli moti, da pri njih zaprem vse račune v enem mesecu, ker FURS ne moti nič.

MrStein ::

Kaj ima to veze s temo (aplikacija Net.Stik) ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

135063 ::

Nisem našel druge aktivne teme glede Sparkasse in nisem želel oživljati starih, niti nisem hotel ustvarjati nove, se opravičujem, da sem to temo tako brutalno zlorabil.

J.McLane ::

Banke imajo za poslovne namene poslovne račune, ki so seveda dražji, verjetno jih to najbolj žuli.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

135063 ::

Sem jim napisal, da če jih karkoli moti, bom VSE račune (mislim, da 4, bi moral preveriti) zaprl v enem mesecu, vključno s poslovnim! Oddaja je zasebni posel in prilivi so na osebni račun, kar bi bi lahko pogledali vse prilive in tudi odlive v smeri FURSa. Zdaj še iz banke niso ničesar poslali, niti direktne telefonske od tete, ki je poslala dopis, da hoče videt pogodbo iz zasebnega posla.

delavec44 ::

Tečni so ja, med najbolj tečnimi slo bankami. Saj njih nič ne briga iz katerega TRR in koliko davkov plačaš. Zgovarjajo se na pranje denarja.
««
10 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi nlb klik je tukaj, kaj je novega? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23426525 (1167) dronyx
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
469141095 (4346) TrumpDonald
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19053180 (2703) cortez
»

Izbira banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19452346 (29081) MrStein
»

Dobra izbira banke za spletno bančništvo

Oddelek: Loža
4615714 (13568) ...:TOMI:...

Več podobnih tem