» »

Evtanazija

Evtanazija

««
8 / 13
»»

sheeshkar ::

SimplyMiha je izjavil:

Če je vpleten vsaj en človek, bo ziher prihajalo do zlorab.

Tako kot lahko prihaja do zlorab, ko zdravniki odločajo, kateri pacient bo prejel organ in preživel in kateri pacient bo zaradi te odločitve umrl. Dajmo prepovedati darovanje organov! Tako kot lahko prihaja do zlorab pri uporabi vojaške ali policijske sile, kjer posledično lahko nastradajo nedolžne osebe. Dajmo prepovedati vojsko in policijo!

Resno, zlorabe evtanazije se dogajajo že danes in v primeru legalizacije, bi se dogajale še naprej in to najverjetneje v večjem številu kot danes. V primeru dobre zakonodaje bi te zlorabe lahko zreducirali na nek sprejemljiv minimum, tako kot smo ga pri darovanju organov, ter pri vojaških in policijskih posredovanjih.

SimplyMiha ::

WarpedGone ::

Problematični so v resnici izključno tisti, ki za samomor nimajo fizičnih možnosti.

Potem hkrati tudi nimajo možnosti izrekanja lastne volje. Tough luck.

Že sedaj obstaja šansa, da se vnaprej odpoveš "umetnemu podaljševanju življenja" i.e. zdravniki imajo danes možnost, da ugasnejo aparat, ki te ohranja pri 'vegetiranju'.
Če boš 20 let ležal v komi brez da bi bil prkloplen na mašino, pa ne trpiš ti ampak oni okrog tebe.
Tvoja smrt bi odrešila njih, kar so zelo zelo spolzka tla.
Zbogom in hvala za vse ribe

jype ::

SimplyMiha> Smo res?

Ja, res smo.

WarpedOne> Potem hkrati tudi nimajo možnosti izrekanja lastne volje. Tough luck.

Ampak dokler so jo še imeli, so zahtevali, da se po tem, ko je ne bodo več imeli, njihov življenje prekine. Kaj zdaj, bomo upoštevali njihovo voljo, ali je ne bomo?

Če ne, zakaj ne? Kakšna je možnost zlorabe, če nekdo _želi_ umreti, ko nima več možnosti odločat o svojem življenju?

WarpedGone ::

Ne "želi" ampak "je želel".
Kako veš, da se ni premislil?
Tough luck, bang!
?
Zbogom in hvala za vse ribe

jype ::

WarpedOne> Kako veš, da se ni premislil?

Vseeno mi je. Če je želel, potem to velja, dokler pri notarju ne podpiše, da si je premislil.

SimplyMiha ::

Kako zbiti povpraševanje po evtanaziji na vsega desetino?

OculusVR + eye tracking.

Še malo pa bo Matrika!

Daedalus ::

O razpolaganju z lastnim življenjem imam pravico odločati. Da/Ne?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Barakuda1 ::

"O razpolaganju z lastnim življenjem imam pravico odločati. Da/Ne? "

Navidez preprosto, vendar zavajajoče in preohlapno.

SimplyMiha ::

Kratek odgovor: NE.

Dolg odgovor: Šele ko se prepričamo, da s tem ne ogrožaš drugih življenj.

Tudi bombaši se samovoljno odločajo o svojih življenjih, pa poglej, kam nas je to pripeljalo...

jype ::

SimplyMiha> Kratek odgovor: NE.

OKEJ, POM PA S TOJMU!

Barakuda1 ::

jype

dokler ne boš sorejel možnosti, da lahko nek privilegij, odpustek, dovolitev posamezniku (kakor pač to hočeš imenovat), škodljivo vpliva tudi na druge, je tudio to preohlapno.

sheeshkar ::

Barakuda1 je izjavil:

jype

dokler ne boš sorejel možnosti, da lahko nek privilegij, odpustek, dovolitev posamezniku (kakor pač to hočeš imenovat), škodljivo vpliva tudi na druge, je tudio to preohlapno.

In kako bi legalizirana evtanazija pod nadzorom strokovnjakov (po možnosti iz večih strok, ne samo medicine) in (vsaj zmerno) dobre zakonodaje škodljivo vplivala na druge?

Barakuda1 ::

"In kako bi legalizirana evtanazija pod nadzorom strokovnjakov (po možnosti iz večih strok, ne samo medicine) in (vsaj zmerno) dobre zakonodaje škodljivo vplivala na druge? "

če si tolk len, da ne želiš prebrat kaj sem na to temo že zapisal, se ne bom ponavljal.
Pravzaprav sva se za zdaj dokaj jasno izjasnila le jaz in jype (Morda še kak posameznik), vsi drugi pa pravzaprav vse nekaj samo na neki nedoločni načelni ravni.
Tko da, ne me spraševat o nečem, o čemer sem se že izjasnil
Ne trdim sicer, da je model perfekten, daleč od tega.
Zagotovo bi ga bilo potrebno še o marsičem dodelati in doreči...ampak, vsaj nekaj je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barakuda1 ()

jype ::

Barakuda1> dokler ne boš sorejel možnosti, da lahko nek privilegij, odpustek, dovolitev posamezniku (kakor pač to hočeš imenovat), škodljivo vpliva tudi na druge, je tudio to preohlapno.

Ampak nikjer ne vidim obveze, da se bo količina zlorab povečala, če se področje zakonsko uredi tako, da bo vsakomur zagotovljena pravica do evtanazije pod zelo natančno določenimi pogoji. Zlorab se nikoli ne more preprečiti, ampak zlorabe itak niso v skladu z zakonom, tako da se tisti, ki jih izvajajo, ne ukvarjajo z njihovo zakonitostjo.

Barakuda1> Zagotovo bi ga bilo potrebno še o marsičem dodelati in doreči...ampak, vsaj nekaj je.

Ja, saj zato se pa pogovarjamo glede tega. Zoprno je predvsem to, da javno mnenje niha skupaj s senzacionalističnim poročanjem tiska o srce parajoči zgodbi reveža, ki je trpel in na drugi strani o angelu smrti, ki je po bolnišnicah pomagal umreti takšnim in drugačnim revežem, seveda brez vsakega nadzora.

IMO sta oba primera jasen razlog, da je področje treba urediti, eni pa niso takega mnenja.

blink ::

Barakuda1 je izjavil:

V zadnjem času spet potekajo javne razprave o uzakonitvi evtanazije pri nas. Po tem, ko so v javnost pricurljale novice, da je do tega že prišlo v Kliničnem centru v Ljubljani, so o tem govorili tudi v oddaji "Epilog" na POP TV.
Kakšno je vaše mnenje o tem?


Evtanazija je stvar posameznika. Seveda, naj bo dovoljena. Samomorov ne moreš preprečiti in če si nekdo želi zaključiti življenje naj to naredi na strokoven način pod budnim očesom medicinskega osebja.

Vajenc ::

Za zakonsko dovoljeno evtanazijo se stranke dogovorijo s pogodbo. Kdo lahko podpiše takšno pogodbo je že po sedanji zakonodaji bolj kot ne jasno. Da lahko pride tudi pri takšni ureditvi do zlorab je ravno tako jasno, ampak hkrati bi se lahko vsi zavedali, da je osnovni namen evtanazije humanost in ne nehumanost.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Barakuda1 ::

"Zlorab se nikoli ne more preprečiti, ampak zlorabe itak niso v skladu z zakonom, tako da se tisti, ki jih izvajajo, ne ukvarjajo z njihovo zakonitostjo."

Seveda se jih ne da povsem preprečiti. Da pa se jih znatno omejiti in zmanjšati riziko, da se dogajajo.
To pa je in mora biti (med drugim) naloga regulative.

"...da je osnovni namen evtanazije humanost in ne nehumanost."

To (na žalost) ni nujno res.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barakuda1 ()

sheeshkar ::

Barakuda1 je izjavil:

"In kako bi legalizirana evtanazija pod nadzorom strokovnjakov (po možnosti iz večih strok, ne samo medicine) in (vsaj zmerno) dobre zakonodaje škodljivo vplivala na druge? "

če si tolk len, da ne želiš prebrat kaj sem na to temo že zapisal, se ne bom ponavljal.
Pravzaprav sva se za zdaj dokaj jasno izjasnila le jaz in jype (Morda še kak posameznik), vsi drugi pa pravzaprav vse nekaj samo na neki nedoločni načelni ravni.
Tko da, ne me spraševat o nečem, o čemer sem se že izjasnil
Ne trdim sicer, da je model perfekten, daleč od tega.
Zagotovo bi ga bilo potrebno še o marsičem dodelati in doreči...ampak, vsaj nekaj je.

Mislim, da preveč ceniš svoje sposobnosti jasnega izražanja. V svojih prispevkih skačeš od moralnih do pravnih zadržkov, ki pa jih nikjer dejansko ne objasniš (ostajaš na neki nedoločni načelni ravni), temveč se skrivaš za zapisom nekoga drugega in operiraš s številkami katere nimajo konteksta. Še več, ko te nekdo prosi za neko pojasnilo (primer - perci na prejšnji strani, jaz sedaj), se skriješ za svojimi prejšnjimi nejasnimi odgovori in druge udeležence debate arogantno označuješ za lene. Neperfekten model sem podal tudi jaz, vendar očitno nisem dovolj kul, da bi me vključil v ta ekskluzivni klub, ki ga vodita ti in jype (ali pa si prelen, da bi bral prispevke soforumašev).

Še vedno pa nevem, kako legalizirana in nadzorovana evtanazija škoduje drugim ljudem?

Barakuda1 ::

"(ali pa si prelen, da bi bral prispevke soforumašev)."

Sprejmem kritiko in to, da svaj vsaj v nečem v istem "ekskluzivnem klubu"
Ostajam pa pri tem, da sem svoj model podal in ga tudi utemeljil.
Prispevek akademika J. Trontelja, pa je le nekaj s čemer sem hotel opozoriti na odprrte dileme, s katerimi se ukvarja še kdo in ne samo senzacionalistična populacija, kot to pravilno ugotavlja jype.
To, da se s stališči akademika J. Trontelja strnjam, pa nisem nikoli skrival.
Če sem zelo natačen, sem jaz do evtanazije celo manj zadržan kot on.

"Še vedno pa nevem, kako legalizirana in nadzorovana evtanazija škoduje drugim ljudem?"

Najmanj tako, da postane model in družbena vrednota za reševanje nekih drugih ciljev in problemov, kjer se daje evtanaziji prednost pred paliativno oskrbo. Lahko pa bi o tem spisal cel esej. A je zdaj kaj bolj jasno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barakuda1 ()

reader ::

Barakuda1 je izjavil:

Najmanj tako, da postane model in družbena vrednota za reševanje nekih drugih ciljev in problemov, kjer se daje evtanaziji prednost pred paliativno oskrbo. Lahko pa bi o tem spisal cel esej. A je zdaj kaj bolj jasno?


Seveda je bolj jasno. Argument pa kljub temu ni nič manj neumesten.

Barakuda1 ::

"Seveda je bolj jasno. Argument pa kljub temu ni nič manj neumesten. "

To je pač tvoje mnenje. Jaz pač delim mnenje kar nekaj priznanih domačih in evropskih akademikov in humanistov.

sheeshkar ::

Barakuda1 je izjavil:

"(ali pa si prelen, da bi bral prispevke soforumašev)."

Sprejmem kritiko in to, da svaj vsaj v nečem v istem "ekskluzivnem klubu"
Ostajam pa pri tem, da sem svoj model podal in ga tudi utemeljil.
Prispevek akademika J. Trontelja, pa je le nekaj s čemer sem hotel opozoriti na odprrte dileme, s katerimi se ukvarja še kdo in ne samo senzacionalistična populacija, kot to pravilno ugotavlja jype.
To, da se s stališči akademika J. Trontelja strnjam, pa nisem nikoli skrival.
Če sem zelo natačen, sem jaz do evtanazije celo manj zadržan kot on.

"Še vedno pa nevem, kako legalizirana in nadzorovana evtanazija škoduje drugim ljudem?"

Najmanj tako, da postane model in družbena vrednota za reševanje nekih drugih ciljev in problemov, kjer se daje evtanaziji prednost pred paliativno oskrbo. Lahko pa bi o tem spisal cel esej. A je zdaj kaj bolj jasno?

Hvala za pojasnilo, dejansko mi je bolj jasno kaj želiš povedati. Se pa s tem ne strinjam, pod pogojem, da bi bili zakoni in ureditev evtanazijskih postopkov dovolj dobro napisani.

poweroff ::

perci je izjavil:

Evtanazija po drugi stran je nasprotje vsega tega

Hmm, kaj pa čustvena vpletenost tistega, ki evtanazira?

Še enkrat - jaz ne želim nikomur odvzeti življenja.
sudo poweroff

Vajenc ::

poweroff je izjavil:

perci je izjavil:

Evtanazija po drugi stran je nasprotje vsega tega

Hmm, kaj pa čustvena vpletenost tistega, ki evtanazira?

Še enkrat - jaz ne želim nikomur odvzeti življenja.

Evtanazija mora biti stvar dogovora (pogodbenih strank?). Ne morejo kar določiti kateri dohtr bo koliko in katere ljudi evtanaziral.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Oldi ::

To z zlorabami mi je total bebavo.
Sedaj umiranje sploh ni regulirano, zato se dogaja svašta. Če pa določiš kdo vse od tvojih dragih mora biti za in katera 2 zdravnika morata dati žegen, pa osebje v bolnici ne more kar tako po domače kot lani na Nevrologiji.
Skratka zlorabe bodo težje.

jype ::

Barakuda1> Jaz pač delim mnenje kar nekaj priznanih domačih in evropskih akademikov in humanistov.

Niste dobro premislili.

Matthai> Hmm, kaj pa čustvena vpletenost tistega, ki evtanazira?

To lahko brez zagate rešiš s tehničnimi sredstvi.

Oldi> Če pa določiš kdo vse od tvojih dragih mora biti za

Mnenja drugih ljudi so pri tem nepomembna. Če bi moja babica imela kaj besede pri tem, dedka nikoli ne bi evtanazirali (seveda ga tudi niso, ampak iz bistveno drugačnih razlogov), on si je pa srčno želel, da babici ne bi bilo treba skrbeti zanj, ker je zelo dobro razumel, kaj pomeni demenca.

Barakuda1 ::

"Barakuda1> Jaz pač delim mnenje kar nekaj priznanih domačih in evropskih akademikov in humanistov.

Niste dobro premislili."


A za razliko od tebe. Visoko se ceniš, ni kaj.

jype ::

Barakuda1> A za razliko od tebe. Visoko se ceniš, ni kaj.

Nič se ne cenim, samo empatije sem sposoben - za razliko od vas.

Oldi ::

Potem bi pač določil druge ljudi, ki se odločijo o evtanaziji, lahko tudi pivskega kolega.

jype ::

Oldi> Potem bi pač določil druge ljudi, ki se odločijo o evtanaziji, lahko tudi pivskega kolega.

Kaj je pa narobe s tem, da se sam odločiš? Mislim, če že greš na upravno enoto nekaj podpisat, čemu ne bi kar podpisal pogojev, pod katerimi zahtevaš svojo evtanazijo?

Vajenc ::

jype je izjavil:

Mislim, če že greš na upravno enoto nekaj podpisat, čemu ne bi kar podpisal pogojev, pod katerimi zahtevaš svojo evtanazijo?

To je spet pretiravanje. Smrt je precej resnejša zadeva, kot prijava prebivališča. Danes razmišljaš tako, čez par let drugače. Evtanazija je enkraten dogodek, za katerega se dogovori ob izvršitvi in ne prej in še manj kasneje (kot bi npr. Barakuda rad namignil).
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Barakuda1 ::

"Evtanazija je enkraten dogodek, za katerega se dogovori ob izvršitvi in ne prej in še manj kasneje (kot bi npr. Barakuda rad namignil). "

Tko nekako :)

jype ::

Vajenc> Danes razmišljaš tako, čez par let drugače.

Ja, saj. Danes si doma tukaj, jutri pa tam. Greš pač na upravno enoto spremenit prebivališče, ane.

Vajenc> Smrt je precej resnejša zadeva

Resnost smrti izhaja iz nezdravega odnosa do življenja. Vsi, ki se skrivajo za humanizmom in svetostjo življenja, ko govorijo o evtanaziji, niso sposobni sočutja do človeka, ki lahko v agoniji umira mesece ali celo leta samo zato, ker se je njim samim neudobno soočiti z zelo preprostim konceptom konca življenja.

Kar se mene tiče, to vse pove o tem, kako resna je smrt zanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Barakuda1 ::

"Resnost smrti izhaja iz nezdravega odnosa do življenja. Vsi, ki se skrivajo za humanizmom in svetostjo življenja, ko govorijo o evtanaziji, niso sposobni sočutja do človeka, ki lahko v agoniji umira mesece ali celo leta samo zato, ker se je njim samim neudobno soočiti z zelo preprostim konceptom konca življenja."

Če kdo, potem lažni humanizem zganjaš ti. Pa tudi dvomim o tem, da premoreš kaj prida empatije. Po vsem kar si do sedaj zapisal, bi prej rekel, da gre za brezčutnega egoista, ki ne zmore in noče sprejeti obveznosti (pa tudi čutenja in sočutja), ko gre za koga v njegovi bližini, ki s svojo boleznijo ali onemoglostjo moti njegov egoizem in komoditeto.

jype ::

Barakuda1> Če kdo, potem lažni humanizem zganjaš ti. Pa tudi dvomim o tem, da premoreš kaj prida empatije. Po vsem kar si do sedaj zapisal, bi prej rekel, da gre za brezčutnega egoista, ki ne zmore in noče sprejeti obveznosti (pa tudi čutenja in sočutja), ko gre za koga v njegovi bližini, ki s svojo boleznijo ali onemoglostjo moti njegov egoizem in komoditeto.

To verjetno izkazujem s tem, da zahtevam, da se vsak posameznik vnaprej strinja z lastno evtanazijo, če si je resnično želi?

Ti pa svoj humanizem izkazuješ tako, da tistim, ki v agoniji počasne in boleče smrti umirajo, preprosto zabrusiš "pa bi se prej fental".

Mislim, da je popolnoma jasno, kateri humanizem je lažen in komu primanjkuje empatije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Barakuda1 ::

"To verjetno izkazujem s tem, da zahtevam, da se vsak posameznik vnaprej strinja z lastno evtanazijo, če si je resnično želi?"

To ti je samo priročen izgovor, ko jokcaš kako hudo je bilo tvoji babi in dedku. Tebi pa še posebej. Ne ti men buč prodajat.
Več kot očitno si do zdaj pokazal, da bi raje videl, da bi se bili tvoje bližnji spokali, ne pa da so obremenjevali tvoj čisti in z ničemer obremenjen realizem.
Ja, nekaj pa ti vrjamem...vrjetno si kar precej trpel ob tem, da nisi mogel urediti dostojne rešitve tvojega problema in svojih staršev po kratkem postopku humano uspavati.
Tko da ja....zmeraj bolj postaja jasno kateri humanizem je lažen in komu primanjkuje empatije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barakuda1 ()

sheeshkar ::

Barakuda1 je izjavil:

"To verjetno izkazujem s tem, da zahtevam, da se vsak posameznik vnaprej strinja z lastno evtanazijo, če si je resnično želi?"

To ti je samo priročen izgovor, ko jokcaš kako hudo je bilo tvoji babi in dedku. Tebi pa še posebej. Ne ti men buč prodajat.
Več kot očitno si do zdaj pokazal, da bi raje videl, da bi se bili tvoje bližnji spokali, ne pa da so obremenjevali tvoj čisti in z ničemer obremenjen realizem.
Ja, nekaj pa ti vrjamem...vrjetno si kar precej trpel ob tem, da nisi mogel urediti dostojne rešitve tvojega problema in svojih staršev po kratkem postopku humano uspavati.
Tko da ja....zmeraj bolj postaja jasno kateri humanizem je lažen in komu primanjkuje empatije.

Mislim, da empatije primanjkuje predvsem tebi. Nekdo je delil osebno zgodbo, ki je precej žalostna, ti pa takole. Sramota.

Barakuda1 ::

"Mislim, da empatije primanjkuje predvsem tebi. Nekdo je delil osebno zgodbo, ki je precej žalostna, ti pa takole. Sramota. "

Malo morgen, bi rekel.
Moja življenska zgodba, ki sem jo tudi obelodanil, je malce hujša od njegove. Pa je nisem objavil z namenom, da bi se komu smilil, pač pa zato, da opozorim na potrebo po skrbi celotne družbe, da se izboljša paliativna oskrba, ne pa propagirat, kako na najlažji način rešit problem (tako da moteč element preprosto uspavaš za vedno)
Ko je potrebno reči bobu-bob ( in v konkretnem primeru je to točno to), pa tudi zgolj zato, da jih bo nekaj lahko še naprej zganjalo lažni humanizem, v resnici pa branilo lastni egoizem in komoditeto, ne mislim preprosto molčati.
Saj poznaš tisto znano..(bom mal paraftaziral)
Ko so uspavali nekoga v Ljubljani sem bil tiho, ker ga tako ali tako nisem poznal...ko so uspavali sosedovega Francelna, sem bil tud tiho, ker sva se tko al tko zarad mejnega spora bolj slabo razumela...ko so potem uspavali mojo mamo...sem bil tud tiho, ker sem vedel, da je zadnje mesece zelo trpela, pa še zame bo to neke vrste olajšanje....potem so pa prišli pome....in nihče več se ni oglasil

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barakuda1 ()

thramos ::

Kje v zgodbi pa je "sam se je odločil"?

jype ::

thramos> Kje v zgodbi pa je "sam se je odločil"?

Ni, ker gre za versko blaznost, ki še nikoli ni temeljila na dejstvih, za hudo pomanjkanje empatije in seveda tudi za neke vrste "mein kampf humanizem".

Barakuda1> Malo morgen, bi rekel.

Ti si se pač nesramno zlagal, da imam jaz samo priročen izgovor. Jaz nisem živel pri babici in dedku in z njuno oskrbo nisem imel ne skrbi, ne stroškov, seveda pa sem imel oba rad in sem z veseljem hodil na obisk, čeprav me dedek ni mogel prepoznati.

Jaz se zelo dobro zavedam, da ti nimaš nobene empatije in da je zate vse nepomembno, možnost zlorabe je pa zgolj priročen izgovor, da življenja drugih podrediš svoji izprijeni morali, svoje vrednostne sodbe pa podajaš ne glede na dejstva, z absolutne pozicije božanstva, ki mu ni treba ničesar argumentirati.

Barakuda1> Saj poznaš tisto znano..(bom mal paraftaziral)

Poznam, ja. Židje so se v tridesetih letih v trumah zgrinjali na nemške upravne enote, kjer so se prostovoljno prijavili k holokavstu in vsi navdušeni nosili davidove zvezde, da so pokazali, da jih čaka industrijski umor. Pardon, evtanazija.

Tvoje popolnoma zgrešeno parafraziranje Niemöllerja je samo še zadnji žebelj v krsto tvojega humanizma in sočutja.

perci ::

Nekdo, ki je preveč filmov gledal, tudi misli, da bi bilo potrebno prepovedati psihiatrične bolnišnice, ker tja itak zapirajo politične disidente in druge notranje sovražnike, ter jih preventivno priklapljajo na 230V.

Skratka, ker je možnost zlorab, ne imejmo nečesa.

No, če slučajno komu (Barakuda je prej rekel, da sta se samo z jypetom izjasnila) ni jasno, sem ZA evtanazijo.

Kar se pa tiče "priznanih humanistov", ki so proti evtanaziji...vsaj še enkrat toliko je takih, ki so ZA.
Sicer pa, kako se sploh lahko deklariraš za humanista, če si proti evtanaziji?

jype> tolko empatije od tebe, zadnjič si pa rekel, da si psihopat :D

Beernarrd ::

Ali ima kdo podatek koliko od evtanaziranih ljudi je dejansko živelo brez pomoči stroja, posebne terapije ipd. Ciljam na to (in karikiram), ali se splača komplicirati za stvar, ki pride prvo zimo, če ne pretiravamo s podoporo vitalnim funkcijam. Če je takšnih primerov veliko, je to v bistvu medicinski fenomen, saj večina umira zaradi prav trapastih razlogov in bacilov!
Država lahko uvede (spet karikiram) obvezno evtanazijo. Zanimiv bi bil potem procent, koliko bi se jih uprlo. Sploh če bi vsakemu državljanu dodelili 10k€ bonusa za nego in ko ga bi ga porabil, bi se sprožil mehanizem.

Barakuda1 ::

"Država lahko uvede (spet karikiram) obvezno evtanazijo. Zanimiv bi bil potem procent, koliko bi se jih uprlo. Sploh če bi vsakemu državljanu dodelili 10k€ bonusa za nego in ko ga bi ga porabil, bi se sprožil mehanizem. "

Definitivno bi se uprl.

Mimogrede.
Na SLO3, je bila pogovorna oddaja ravno na to temo. Zanimiva razmišljanja prisotnih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barakuda1 ()

jype ::

perci> jype> tolko empatije od tebe, zadnjič si pa rekel, da si psihopat :D

Ja, sej mam tut Dissociative identity disorder @ Wikipedia

Za potrebe internetnih debat je treba včasih tudi zaigrat kakšno vlogo. Kakšen boring forum bi bil, če bi se vsi nonstop samo strinjal o vsem.

Mehmed ::

jype je izjavil:


Ampak nikjer ne vidim obveze, da se bo količina zlorab povečala, če se področje zakonsko uredi tako, da bo vsakomur zagotovljena pravica do evtanazije pod zelo natančno določenimi pogoji. Zlorab se nikoli ne more preprečiti, ampak zlorabe itak niso v skladu z zakonom, tako da se tisti, ki jih izvajajo, ne ukvarjajo z njihovo zakonitostjo.


Stevilo zlorab se bo povecalo, o tem ni dvoma.
Ampak ne ker smo ljudje nagnjeni k temu ampak enostavno ker dokler ne uzakonimo evtanazije kot take je itak govora o umoru oz. uboju. Stevc zacne laufat sele po tem.

Najbolj ziher nacin je, da enostavno nimamo evtanazije in tudi zlorab evtanazije ne more biti.

Najbolj logicen nacin zmanjsat zlorabe je pa razsirit krog vpletenih iz pacienta pa enega zdravnika, ki se menita potihem na neko komisijo, ki se pogovarja na glas.

Looooooka ::

Kakšno je vaše mnenje o tem?

Zakonsko prepovedat držat kogarkol pri življenju če ni možnosti za izboljšanje.
Kaj hudiča bom svojcem pri 80ih če ne morem sam dihat in če še samo trpim. Odklopit z vseh naprav in to je to.
In če brez dodatkov in naprav trpim zaradi bolečin in si nisem sposoben sam riti obrisat...evtanazija.
Če ne pa prepovejmo evtanazijo domačih živali. Ker tam baje žival fentamo zaradi empatije pa zato, da ne trpi. Zakaj bi bilo pri ljudeh drugače.
A zato, da lahko zmečemo par 10.000 eur za umetno podaljševanje življenja. To zame ni dober razlog.
"Možnost zlorabe".
Dovolimo alkohol, predpisujemo recepte za droge, folku z licencami dajemo pištole v roke...se pravi same stvari, kjer je možnost zlorabe pa pač ni nobenega problema.

kr1ženska ::

Pa jo imamo. Peticija za uzakonitev evtanazije.
Prebrala večino teme in argumenti proti evtanaziji me niso niti najmanj prepričali. Če človek to želi (odloča seveda vsak zase), mu nihče ne bi smel te pravice odvzeti. IMO je smrt v slo. še vedno velik tabo in slovenci še kar nekaj časa ne bomo imeli zakona ki bi to konkretno urejal. Bomo še malo mižali, da nas slučajno ne bo kaj hudega doletelo 8-O
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

Oldi ::

Nasprotniki iz objave v objavo izpadate bolj trapasti.
Tisto s pivskim kolegom ali sosedom, ki mora biti za, sem mislil v primeru, da se hoče človek zavarovati za primer nezavesti in hoče, da nekdo od njegovih poda končno presojo da ali ne. Seveda lahko določiš, da odloča samo zdravnik, ki te takrat zdravi oziroma konzilij.
To za konzilij nikakor ne bi smela biti težka zadeva, še zlasti, če so svojci za, se pač človeku izpolni zadnja želja. Je to tako hebeno težko sprejeti.
Humanist seveda ne more biti proti evtanaziji. Kdor je proti jemlje človeku zadnjo željo in dostojanstvo in je zame na nivoju Mengeleja, brezčutni monstrum, ki ugrabi tvoje telo, tvoja psiha pa ko jo hebe. MONSTRUMI ste.

SimplyMiha ::

Zbije vas avto in znajdete se v komi.

Kaj je tu človeško? Kaj je tu pošastno?

Skidajte se z visokega kljuseta.
««
8 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lepa smrt (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9718362 (15262) ejresnevem
»

Evtanazija

Oddelek: Problemi človeštva
161766 (1439) MIHAc27
»

Evtanazija - zakaj tabu? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
31554107 (49470) jype
»

Prošnja za uspavanje človeka. Kako je s tem v Sloveniji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6415103 (13466) jype
»

zakaj ne evtanaziramo prizadetih otrok? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
401101532 (94330) Pyr0Beast

Več podobnih tem