» »

Evtanazija

Evtanazija

««
3 / 13
»»

m0LN4r ::

Ja če pa eni tu govorite o evtanaziji, kot samomoru, kjer pri skoku iz stolpnice, bi se ti v luftu rad premislil.
Jebiga lej. Skočil si.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Invictus ::

http://www.mladina.si/50310/prijazna-sm...

Tole je članek o prostovoljnem samomoru.

In to ni evtanazija ... Folk tukaj meša pojme kot ponavadi.

Seveda je pa dejstvo, da pač Slovenija nima ustrezne zakonodaje, in je tudi ne bo dobila zaradi omejenosti Slovenceljnov.

Z evtanazijo zdravstvena blagajna ne bo nič prihranila. Saj names ZZZS ni šparanje ampak zapravljanje denarja. Zdravniki v bolnišnicah so pa proti evtanaziji, ker to pomeni da se sprazni bolniška postelja, za katero dobijo od ZZS denar. Ampak samo če je polna. za prazno ne dobijo nič.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

m0LN4r ::

Seveda je pa dejstvo, da pač Slovenija nima ustrezne zakonodaje, in je tudi ne bo dobila zaradi omejenosti Slovenceljnov.

To je univerzala na vseh področjih. Kradem quote, ker si lepo napisal.
Mešanje morale, vere, humanosti v zakone od prometa, mimo ekonomije pa vse do evtanazije, ne glede nato, kaj bi bilo dobro za vse.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

jype ::

m0LN4r> Mešanje morale, vere, humanosti v zakone od prometa, mimo ekonomije pa vse do evtanazije, ne glede nato, kaj bi bilo dobro za vse.

Pomisleki v zvezi s tem niso kar vsi po vrsti nepomembni. Jaz se strinjam, da je možnost zlorab ogromna, ne strinjam pa se, da je narobe, če se vnaprej strinjaš s pogoji svoje smrti, tudi če obstaja minimalna možnost okrevanja, ki itak vedno obstaja, ker so naša telesa tako zelo šlampaste mašine, da nikoli ni čisto jasno, kaj je narobe in kaj ne. Z riziki se seznaniš in jih sam ovrednotiš v skladu s svojimi prepričanji, pa če imaš možnosti si zaradi mene lahko tudi poljubno mnogokrat premisliš. Enako je tudi ko podpišeš soglasje da ti izrežejo tumor in tudi tam se eksplicitno strinjaš z rizikom smrti, ki je znatno večji od nič, tako da bistvene razlike jaz preprosto ne vidim.

m0LN4r ::

Ja saj zato sva, če se ne motim oba imela v mislih custom-lastne pogodbo/pogoje za evt.
Stem hrati tudi sprejemaš riziko svoje odločitve, če pa temu nisi kos pa idejo o evt. opustiš.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

jype ::

m0LN4r> custom-lastne pogodbo/pogoje za evt.

Ne moreš, ker zakon ne dovoli. Členi pogodb, ki so v nasprotju z zakonodajo, ne veljajo.

m0LN4r ::

jype je izjavil:

m0LN4r> custom-lastne pogodbo/pogoje za evt.

Ne moreš, ker zakon ne dovoli. Členi pogodb, ki so v nasprotju z zakonodajo, ne veljajo.

Šment ane. Bo treba počakati na boljše čase.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

k4vz0024 ::

Sem proti evtanaziji. Iz razlogov: možnost zlorab in zaradi tega, ker se za starejše ne stori dovolj, da bi ozdraveli. Med belimi haljami prevladuje miselnost, saj je star, kaj pa bi rad. Pri starejših veliko zdravnikov sploh nima poguma, da bi s tvegano operacijo pacientu izboljšala kvaliteto življenja, kljub temu, da bi pacient postavil življenje na kocko. Poleg tega pa je že toliko nepotrebnih smrti zaradi zdravniških napak, za katere noben zdravnik ne odgovarja. Razlog je v tem, DT ni sposobno tako zapletenih postopkov izpeljati do konca, za to rajši preganjajo in zapirajo kurje tatove. Zdravnik pa v svojem klanu uspešno skrivajo napake in so med seboj še vedno solidarni, kljub temu, da deklaratorno ne priznavajo lažne solidarnosti. Pogosto se sklicujejo, da so storili vse, kar je v njihovih moči. Podrobna analiza pogosto pokaže, da so storil le tisto, kar je nujno in ne več, toliko, da si zavarujejo svojo rit. Iz teh razlogov večini zdravnikov ni za zaupati, oz. jim je treba vedno gledati pod prsti, za kar pa je potrebno zelo dobro poznavanje medicine.

m0LN4r ::

Čuj že zdaj mladi nimajo dela in čakamo v vrsti, jaz ne vidim smisla operirati 80-90 letnika na srce, medtem ko 3-4 letna deklica čaka na isto operacijo.
Potem pa operirajo dedeka in čez 2 leti umre. Bravo, aplaus.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

jype ::

k4vz0024> Sem proti evtanaziji.

Škoda, da s tem posegaš v mojo pravico do odločanja o lastnem življenju.

k4vz0024> Iz razlogov

Samo enega vidim, ki bi bil potencialno lahko pameten, pa že dolgo ni več. Vse ostalo je mešanje megle.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

k4vz0024 ::

m0LN4r je izjavil:

Čuj že zdaj mladi nimajo dela in čakamo v vrsti, jaz ne vidim smisla operirati 80-90 letnika na srce, medtem ko 3-4 letna deklica čaka na isto operacijo.
Potem pa operirajo dedeka in čez 2 leti umre. Bravo, aplaus.


Verjetno se zavedaš, da nikoli ne boš dočakal te starosti. Vsak ima pravico do življenja oz. kvalitetnega življenja. pa naj bo star eno leto ali sto let. Takšno mnenje le reflektira kakšen je odnos družbe do starejših. Potem pa naj starejši več ne plačujejo prispevkov za ZZ.

jype je izjavil:

k4vz0024> Sem proti evtanaziji.

Škoda, da s tem posegaš v mojo pravico do odločanja o lastnem življenju.

k4vz0024> Iz razlogov

Samo enega vidim, ki bi bil potencialno lahko pameten, pa že dolgo ni več. Vse ostalo je mešanje megle.



Vsakomur, tudi tebi priznavam pravico do samomora. Vendar ga boš moral potencialno opraviti sam, brez tuje pomoči. S tem te ne napeljujem, da ga storiš, ampak ti želim dolgo in srečno življenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

m0LN4r ::

Vsak ima pravico do življenja oz. kvalitetnega življenja. pa naj bo star eno leto ali sto let.

Ne to kar ti govoriš je moralna pravica. Logično pa je, da bi morala imeti deklica prednost.

Verjetno se zavedaš, da nikoli ne boš dočakal te starosti.

Jaz bom sigurno živel 100 let, hkrati se odločam za evtanazijo že sedaj, da ko bom nepokretna rastlina me evtanazirajo drugi.
Nočem niti slučajno bit mesece privezan na posteljo, droge, hrano iz cevke in spanje v svojem dreku nekaj let in poleg tega se sploh ne zavedati kdo sem jaz ali moji svojci.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

k4vz0024 ::

Družba enostavno ni dovolj zrela za evtanazijo. Najprej je potrebno res vse možnosti izčrpati, da se ne da ničesar več narediti v smislu zdravljenja. Se pa pogosto pokaže, da temu ni tako. Potem je potrebno s paleativno medicino do skrajnosti omiliti bolečino. Šele potem pride na vrsto pasivna evtanazija.

k4vz0024 ::

m0LN4r je izjavil:

Vsak ima pravico do življenja oz. kvalitetnega življenja. pa naj bo star eno leto ali sto let.

Ne to kar ti govoriš je moralna pravica. Logično pa je, da bi morala imeti deklica prednost.

Verjetno se zavedaš, da nikoli ne boš dočakal te starosti.

Jaz bom sigurno živel 100 let, hkrati se odločam za evtanazijo že sedaj, da ko bom nepokretna rastlina me evtanazirajo drugi.
Nočem niti slučajno bit mesece privezan na posteljo, droge, hrano iz cevke in spanje v svojem dreku nekaj let in poleg tega se sploh ne zavedati kdo sem jaz ali moji svojci.


Kdo ima prednost je moralno in etično vpr. V urejenem zdr. sistemu bi operirali oba hkrati.

Ampak, ko boš dočakal 90 let boš videl, kako hinavska je družba. Obravnavali te bodo kot drugorazrednega državljana. Vse tvoje življ. dosežke, ki si jih prispeval družbi bodo z odnosom do tebe razvrednotili.

Če boš "rastlina", kar pa ti ne želim, imaš še vedno na razpolago pasivno evtanazijo, da se odpoveš nadaljnjemu zdravljenju.

Invictus ::

k4vz0024 je izjavil:


Če boš "rastlina", kar pa ti ne želim, imaš še vedno na razpolago pasivno evtanazijo, da se odpoveš nadaljnjemu zdravljenju.

Kolikor jaz vem, je umiranje od žeje prekleto boleče in polno trpljenja.

Pa že raje vidim da me overnafilajo z morfijem. Totalno zadet pred smrtjo :)).

Ti se seveda lahko odločiš povsem drugače. Ampak ne jemlji si pravice da lahko odločaš o mojem življenju. Ker potem si bom sam vzel enako pravico za tvoje življenje. Samo posledice mojih dejanj bodo drugačne od tvojim ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

k4vz0024 ::

Ja saj paleativno zdravljenje obsega filanje z morfijem.

Jaz nikomur ne odrekam oz. odločam o drugem življenju. Pač pa sem podal kakšne možnosti so. Tvoje namigovanje Invictus, če leti name je neutemeljeno. Zato tvoja posredna grožnja ni na mestu.

jype ::

k4vz0024> Vsakomur, tudi tebi priznavam pravico do samomora. Vendar ga boš moral potencialno opraviti sam, brez tuje pomoči.

Skratka, edini način, da se zavarujem pred možnostjo, da ostanem brez možnosti da storim samomor je ta, da ga storim zdaj, ko sem še priseben in fizično sposoben storiti samomor, torej zdrav?

Super popotnica za dolgo in brezskrbno življenje.

m0LN4r ::

Ampak, ko boš dočakal 90 let boš videl, kako hinavska je družba. Obravnavali te bodo kot drugorazrednega državljana. Vse tvoje življ. dosežke, ki si jih prispeval družbi bodo z odnosom do tebe razvrednotili.

Se strinjam z njimi. Time to move on. Od 80 naprej sploh ne pričakujem, da bi me poveličevali v nekega heroje še za 20 let in nosili kot šejka.

jype je izjavil:

k4vz0024> Vsakomur, tudi tebi priznavam pravico do samomora. Vendar ga boš moral potencialno opraviti sam, brez tuje pomoči.

Skratka, edini način, da se zavarujem pred možnostjo, da ostanem brez možnosti da storim samomor je ta, da ga storim zdaj, ko sem še priseben in fizično sposoben storiti samomor, torej zdrav?

Super popotnica za dolgo in brezskrbno življenje.

Si me prehitel, sem mislil zelo podobno napisat.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

jype ::

k4vz0024> Pač pa sem podal kakšne možnosti so.

Slabe. Če si poškodujem možgane, bodo možgani še vedno čutili bolečino, samo to ne bom več jaz. Če si poškodujem hrbtenico, bom trpel jaz, pa nobenih možnosti ne bom imel, da bi stanje spremenil. Če postanem dementen, bo moja družina prisiljena živeti s tujcem, ki je ne pozna in se njenih članov boji.

k4vz0024> Če boš "rastlina", kar pa ti ne želim, imaš še vedno na razpolago pasivno evtanazijo, da se odpoveš nadaljnjemu zdravljenju.

Kako pa to storiš, če si rastlina?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

k4vz0024 ::

jype je izjavil:

k4vz0024> Vsakomur, tudi tebi priznavam pravico do samomora. Vendar ga boš moral potencialno opraviti sam, brez tuje pomoči.

Skratka, edini način, da se zavarujem pred možnostjo, da ostanem brez možnosti da storim samomor je ta, da ga storim zdaj, ko sem še priseben in fizično sposoben storiti samomor, torej zdrav?

Super popotnica za dolgo in brezskrbno življenje.


Ne, pač pa pri svojem zdravniku izraziš željo, da se te aktivno ne zdravi, če te doleti kaj podobnega. Pač pa le paleativno zdravi (beri lajša bolečino) in postopoma odteguje zdravila, ki te ohranjajo pri življenju.

jype ::

k4vz0024> Ne, pač pa pri svojem zdravniku izraziš željo, da se te aktivno ne zdravi, če te doleti kaj podobnega. Pač pa le paleativno zdravi (beri lajša bolečino) in postopoma odteguje zdravila, ki te ohranjajo pri življenju.

Ne moreš! Zakon to prepoveduje!

Invictus ::

k4vz0024 je izjavil:


Ne, pač pa pri svojem zdravniku izraziš željo, da se te aktivno ne zdravi, če te doleti kaj podobnega. Pač pa le paleativno zdravi (beri lajša bolečino) in postopoma odteguje zdravila, ki te ohranjajo pri življenju.

Potem naj pa še rečejo da zdravniki ne koristijo bolnikov za svoj zaslužek ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

k4vz0024 ::

Zakon pasivine evtanazije ne prepoveduje. Prepovedana je aktivna evtanazija, se pravi pomoč, z zdravili s katerim se aktivno skrajšuje življenje.

Invictus je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:


Ne, pač pa pri svojem zdravniku izraziš željo, da se te aktivno ne zdravi, če te doleti kaj podobnega. Pač pa le paleativno zdravi (beri lajša bolečino) in postopoma odteguje zdravila, ki te ohranjajo pri življenju.

Potem naj pa še rečejo da zdravniki ne koristijo bolnikov za svoj zaslužek ...


Farmacija in zdravništvo se nedvomno na posreden način okoriščajo z boleznijo....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

jype ::

k4vz0024> Zakon pasivine evtanazije ne prepoveduje.

A to je taka, ko v agoniji čakaš, da te bo pobralo? To ni nobena evtanazija.

m0LN4r ::

Ne, pač pa pri svojem zdravniku izraziš željo, da se te aktivno ne zdravi, če te doleti kaj podobnega. Pač pa le paleativno zdravi (beri lajša bolečino) in postopoma odteguje zdravila, ki te ohranjajo pri življenju.


Aja ti si bolj za sadomazo smrt. Ne hvala. Če bi izbiral med takim umiranjem in instan izberem rajši instant.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

k4vz0024 ::

jype je izjavil:

k4vz0024> Zakon pasivine evtanazije ne prepoveduje.

A to je taka, ko v agoniji čakaš, da te bo pobralo? To ni nobena evtanazija.


Agonijo se da v veliki meri lajšati z opijati.

m0LN4r ::

Aja? Dejmo nepokretnega dementičnega k4vz0024 filat z morfijem še 20let preden bo umrl. Kasiral bomo 2000€ na mesec in vsak dan svojce postavimo za 2-3 ure pred njega, da ga gledajo.
Done. Tvoj choice.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

k4vz0024 ::

m0LN4r je izjavil:

Ne, pač pa pri svojem zdravniku izraziš željo, da se te aktivno ne zdravi, če te doleti kaj podobnega. Pač pa le paleativno zdravi (beri lajša bolečino) in postopoma odteguje zdravila, ki te ohranjajo pri življenju.


Aja ti si bolj za sadomazo smrt. Ne hvala. Če bi izbiral med takim umiranjem in instan izberem rajši instant.


Lahko pa zahtevaš umetno komo.

m0LN4r ::

Lahko pa zahtevaš umetno komo.

Ne. To ni za mene, ni fajn.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

jype ::

k4vz0024> Agonijo se da v veliki meri lajšati z opijati.

Nekatere vrste vsekakor. Komot se pa tudi zgodi, da mora še 40 let nekdo skrbet zate, tebe pa ni več v tvoji glavi.

k4vz0024> Lahko pa zahtevaš umetno komo.

A to pa lahko? Čemu? V čem je pa razlika? Reverzibilnosti? Potem lahko podpišem, da me dajo v umetno komo, hkrati pa še podpišem, da če se znajdem v komi, izklopijo vse naprave in se v komi zadušim.

To ni tako slabo.

k4vz0024 ::

m0LN4r je izjavil:

Aja? Dejmo nepokretnega dementičnega k4vz0024 filat z morfijem še 20let preden bo umrl. Kasiral bomo 2000€ na mesec in vsak dan svojce postavimo za 2-3 ure pred njega, da ga gledajo.
Done. Tvoj choice.


He, he imaš pa smisel za humor:))

jype je izjavil:

k4vz0024> Agonijo se da v veliki meri lajšati z opijati.

Nekatere vrste vsekakor. Komot se pa tudi zgodi, da mora še 40 let nekdo skrbet zate, tebe pa ni več v tvoji glavi.

k4vz0024> Lahko pa zahtevaš umetno komo.

A to pa lahko? Čemu? V čem je pa razlika? Reverzibilnosti? Potem lahko podpišem, da me dajo v umetno komo, hkrati pa še podpišem, da če se znajdem v komi, izklopijo vse naprave in se v komi zadušim.

To ni tako slabo.


Si si sam odgovoril.
Da.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

jype ::

k4vz0024> He, he imaš pa smisel za humor:))

Ti pa nisi pretirano praktičen. Meni ne bo tako zelo težko pobegnit v Švico, ker imam sredstva, na tisoče drugih bo pa zaradi neurejenosti področja poskušalo delat samomor na lastno pest, s stroški, ki si jih nočemo privoščit, ampak si jih moramo zaradi ljudi, ki se "bojijo zlorab".

k4vz0024> Si si sam odgovoril.
k4vz0024> Da.

Skratka, ti praviš, da je legalna evtanazija pri nas že možna, samo znajt se je treba?

Barakuda1 ::

Da se pridružujem mnenjem in stališčem k4vz0024 po dosedaj zapisanem, vrjetno ni več nobena novica.

Je pa novica stara kakšno urco, da so v Kliničnem centru potrdili, da ne bolnik niti kdo od njegovih svojcev ni ne želel in ne zaprosil za evtanizacijo.

In ko prebiram te komentarje se bojim, da živim v družbi, ki bo na krilih lažnega humanizma, uničila in poteptala še tisto malo humanosti in humanizma, ki ga je človeštvo skozi tisočletja z velikimi žrtvami in odrekanji doseglo.

k4vz0024 ::

jype je izjavil:

k4vz0024> He, he imaš pa smisel za humor:))

Ti pa nisi pretirano praktičen. Meni ne bo tako zelo težko pobegnit v Švico, ker imam sredstva, na tisoče drugih bo pa zaradi neurejenosti področja poskušalo delat samomor na lastno pest, s stroški, ki si jih nočemo privoščit, ampak si jih moramo zaradi ljudi, ki se "bojijo zlorab".

k4vz0024> Si si sam odgovoril.
k4vz0024> Da.

Skratka, ti praviš, da je legalna evtanazija pri nas že možna, samo znajt se je treba?


V smislu navedenega, da.

m0LN4r ::

Barakuda1 je izjavil:

Da se pridružujem mnenjem in stališčem k4vz0024 po dosedaj zapisanem, vrjetno ni več nobena novica.

Je pa novica stara kakšno urco, da so v Kliničnem centru potrdili, da ne bolnik niti kdo od njegovih svojcev ni ne želel in ne zaprosil za evtanizacijo.

In ko prebiram te komentarje se bojim, da živim v družbi, ki bo na krilih lažnega humanizma, uničila in poteptala še tisto malo humanosti in humanizma, ki ga je človeštvo skozi tisočletja z velikimi žrtvami in odrekanji doseglo.

Kaj nehumanega je v tem, da hočem pod določenimi pogoji, da me uspavajo kot psa?

Meni se zdi nehumano to, da se moje zadnje želje ne upošteva in se me tam muči kolko se enim pač zdi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Barakuda1 ::

"... Meni ne bo tako zelo težko pobegnit v Švico, ker imam sredstva, na tisoče drugih bo pa zaradi neurejenosti področja poskušalo delat samomor na lastno pest"

Ne bodi tako prekleto prepričan, da če imaš sredstva danes, da jih boš imel tudi čez 50 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barakuda1 ()

k4vz0024 ::

Kot lahko rečeno, bolj mikavna je pot, da se nekoga "pospravi", kot pa se potrudi, da se navidez nerešljivi problemi ne odpravijo oz. omilijo do te mere, da ne trpi.

Barakuda1 ::

Kaj nehumanega je v tem, da hočem pod določenimi pogoji, da me uspavajo kot psa?

Če malo bolje prebereš ta tvoj stavek, si si že sam odgovoril

k4vz0024 ::

m0LN4r je izjavil:

Barakuda1 je izjavil:

Da se pridružujem mnenjem in stališčem k4vz0024 po dosedaj zapisanem, vrjetno ni več nobena novica.

Je pa novica stara kakšno urco, da so v Kliničnem centru potrdili, da ne bolnik niti kdo od njegovih svojcev ni ne želel in ne zaprosil za evtanizacijo.

In ko prebiram te komentarje se bojim, da živim v družbi, ki bo na krilih lažnega humanizma, uničila in poteptala še tisto malo humanosti in humanizma, ki ga je človeštvo skozi tisočletja z velikimi žrtvami in odrekanji doseglo.

Kaj nehumanega je v tem, da hočem pod določenimi pogoji, da me uspavajo kot psa?

Meni se zdi nehumano to, da se moje zadnje želje ne upošteva in se me tam muči kolko se enim pač zdi.

Tvoja želja je lahko le trenutni vzgib. Kaj pa če je tvoja bolezen v prihodnosti ozdravljiva, samo sredstev nima družba zate, ki si vse življenje prispeval v zdr. bagajno?

Evtanazija pomeni poraz medicine in družbe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

m0LN4r ::

Tvoja želja je lahko le trenutni vzgib. Kaj pa če je tvoja bolezen v prihodnosti ozdravljiva, samo sredstev nima družba zate, ki si vse življenje prispeval v zdr. bagajno?

Evtanazija pomeni poraz medicine in družbe.


Glej, to misliš ti. Mene ne moti, če bo naslednji dan ozdravljivjo, za kar sem jaz včeraj umrl. Kaj je tu tak težkega za razumet?
Ne štekaš. Moja odločitev ni tvoja.

Ti sodiš mojo odločitev, da hočem umret instantno z enim pikom v rit. Jaz pa ne sodim, da bi ti rad umiral 20let na morfiju v upanju na čudeže. Tvoj problem.
Kakor bi morala biti odločitev o evtanaziji izključno moj problem.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

kr1ženska ::

Pred kakmim tednom so na rtv govorili o pasivni avtanaziji, ki jo izvajajo na Golniku. Ko je pacient "obsojen" na smrt in je v zadnem stadiju bolezni, ko le še močno trpi in nič več ne pomaga, ga dajo v umetno komo v kateri tudi počasi umre, ko pride njegov čas. Se mi zdi dokaj human način.

Jaz sicer podpiram avtanazijo in bi jo dovolila, da jo izvedejo na meni v kolikor sem v zadnjem stanju dimence oz. imam kako hudo neozdravljivo bolezen, hudo možgansko poškodbo ipd. in sem 60+.

Konec koncev, danes ali jutri, enkrat bo treba umreti. In potem zame ne bo nič več pomembno.
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

Zgodovina sprememb…

k4vz0024 ::

m0LN4r je izjavil:

Tvoja želja je lahko le trenutni vzgib. Kaj pa če je tvoja bolezen v prihodnosti ozdravljiva, samo sredstev nima družba zate, ki si vse življenje prispeval v zdr. bagajno?

Evtanazija pomeni poraz medicine in družbe.


Glej, to misliš ti. Mene ne moti, če bo naslednji dan ozdravljivjo, za kar sem jaz včeraj umrl. Kaj je tu tak težkega za razumet?
Ne štekaš. Moja odločitev ni tvoja.

Ti sodiš mojo odločitev, da hočem umret instantno z enim pikom v rit. Jaz pa ne sodim, da bi ti rad umiral 20let na morfiju v upanju na čudeže. Tvoj problem.
Kakor bi morala biti odločitev o evtanaziji izključno moj problem.


Potem lahko pristaneš na umetno komo, ki je s tvojega stališča enako smrti.

Torej, če te bomo naslednji dan ozdravili, nas bo tožil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

Barakuda1 ::

"Evtanazija pomeni poraz medicine in družbe."

Točno tako.

V najširšem družbenem interesu bi moralo biti, da se čimbolj posvečamo celostni paliativni oskrbi.
Šele ko bo družba sprejela paliativno oskrbo kot nekaj samo po sebi umevnega in bo to postal standard in temeljna človekova pravica, tako kot je temeljna človekova pravica življenje samo, bomo lahko bolj pomirjeno z upanjem čakali na prihodnost.
Človeško življenje je bedno, družba pa daleč od humane, če mora človek živeti v strahu pred tem, da ko bo obnemogel ali zbolel, da lahko od mlajših in vitalih pričakuje le "milostni strel", ki ga bodo zavili v celofan lažnega humanizma.
Mar res postajam družba tako bresrčnih osebkov:(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barakuda1 ()

k4vz0024 ::

Barakuda, žal je temu tako. Bolnišnice postajajo "tovarne", kjer rutinsko izvajajo le kar je najbolj nujno. Od celovitega pristopa do človeka smo svetlobna leta oddaljeni.

jype ::

Barakuda1> Ne bodi tako prekleto prepričan, da če imaš sredstva danes, da jih boš imel tudi čez 50 let.

Sem že vplačal.

Barakuda1> V najširšem družbenem interesu bi moralo biti, da se čimbolj posvečamo celostni paliativni oskrbi.

Saj je. V interesu vsakega posameznika pa je, da se sam lahko odloča o svojem telesu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Barakuda1 ::

"Sem že vplačal."

Al si neverjeten cinik in humorist...al si pa en čist navadn naivn optimist>:D

k4vz0024 ::

jype je izjavil:

Barakuda1> Ne bodi tako prekleto prepričan, da če imaš sredstva danes, da jih boš imel tudi čez 50 let.

Sem že vplačal.


Ti ne bodo nič pomagala, če Švica prepove aktivno evtanazijo, ali pa gre družba v likvidacijo zaradi zlorab.

jype ::

Barakuda1> Al si neverjeten cinik in humorist...al si pa en čist navadn naivn optimist>:D

Vseeno je. Tudi življensko zavarovanje plačujem, pa ne zato, ker bi si želel umreti, ampak zato, ker sem odgovoren do sebe in svojih bližnjih.

Vi pa pač niste in mahate z abstraktnimi pojmi, da bi nas prepričali, da je evtanazija oziroma smrt nasploh nekaj slabega.

Prošao rok trajenja, vi bi pa kar še.

k4vz0024> Ti ne bodo nič pomagala, če Švica prepove aktivno evtanazijo, ali pa gre družba v likvidacijo zaradi zlorab.

Švicarji niso tako nespametni kot vidva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

m0LN4r ::

Potem lahko pristaneš na umetno komu, ki je s tvojega stališča enako smrti.

Saj sem ti že rekel, da nočem nobene kome, ampak smrt. Spet se odločaš namesto mene al kako?

Torej, če te bomo naslednji dan ozdravili, nas bo tožil?

Ne, tebe bom, ker me nisi pustil umreti odmah in tudi tam pustil. Potem pa grem še enkrat pod inekcijo.

Čak a lastna odločitev za "milostni srel" ne spada pod "človekova pravica"? Kak si ti breZsrčen.

Daj povej razloži mi kaj izmed naslednjih se ti zdi humano, vsi dogodki so resnični:
- A: človek se je zaradi bolečin (nekaj letnih) zaklenil doma v sobo, vzel šibrovko in vstrelil v glavo
- B: človek se je obesil doma v kuhni in oblekel v poročno obleko in napisal na listek, da ga naj pokopljejo polek žene
- C: gospa stara 90let (bližnji sorodnik) je umirala 8 mescev privezana na posteljo, zadrogirana ni ni vedla niti za lastnega sina in niti ni vedla kaj bi rada
- D: gospa stara 90let (bližnji sorodnik) je umrla čez 1teden z evtanazijo, saj je že 30 let naprej sklenila pogodbo, da se jo uspava v takem primeru
Rešitve za ozdravitev v njenem primeru ni in niti nikoli ne bo. Njeno stanje je posledica staranja in ne bolezni. Pa cel lajf je govorila, da se rajš ubije, kot pa umira na tak način.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Beernarrd ::

Pred pogovorom o dovoljeni evtanaziji je pogovor o dovoljenem samomoru (in pomoči pri obeh).
««
3 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lepa smrt (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9718077 (14977) ejresnevem
»

Evtanazija

Oddelek: Problemi človeštva
161735 (1408) MIHAc27
»

Evtanazija - zakaj tabu? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
31553185 (48548) jype
»

Prošnja za uspavanje človeka. Kako je s tem v Sloveniji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6414988 (13351) jype
»

zakaj ne evtanaziramo prizadetih otrok? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
401100694 (93492) Pyr0Beast

Več podobnih tem