» »

Evtanazija

Evtanazija

««
«
1 / 13
»»

Barakuda1 ::

V zadnjem času spet potekajo javne razprave o uzakonitvi evtanazije pri nas. Po tem, ko so v javnost pricurljale novice, da je do tega že prišlo v Kliničnem centru v Ljubljani, so o tem govorili tudi v oddaji "Epilog" na POP TV.
Kakšno je vaše mnenje o tem?
  • spremenilo: Barakuda1 ()

m0LN4r ::

Jaz nimam nič proti, ampak o tem se naj odloča vsak sam. To pomeni ne svojci in znanci, ampak oseba sama.
Praktično to pomeni, da oseba napiše oporoko: "ko bom postal rastlina, me lahko uspavate"

Za tiste, ki tega nimajo pač odpade in umrejo po naravni poti.

Zakaj? Marsikdo bi se rad rešil svojcev in ne svojca muk.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Dr_M ::

Podpiram evtanazijo. Če že imamo en kup konvencij o človekovih pravicah, bi morala tudi to bit ena od njih. Vsak bi moral imet pravico do dostojnega življenja in do dostojne smrti.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

Magic1 ::

Le zakaj bi imel pravico samoodločanja, če si kot rastlina mentalno mrtev?
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Barakuda1 ::

Dr M
In kako po tvoje evtanazija lahko realizira to pravico (ki jo tudi sam podpiram)do dostojne smrti.
Podpiram sicer pravico do dostojnega umiranja in smrti, ne podpiram pa evtanazije.
Sam tolk da pojasnim tudi svoje stališče glede navedene problematike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barakuda1 ()

eric_cartman ::

Glede na to, da imam nekoga v sorodu, ki je na medicini se delno strinjam z njim.. Če si recimo bolnik sam sebi evtanazije ne more dati, potem mu mora dati nekdo drug. To predstavlja psihično breme za zdravnika. Potem je tu še veliko možnosti za zlorabo evtanazije.

Razpravljali smo tudi o možnosti, da bi bilo nekako tako, kot za darovanje organov, ko podpišeš dogovor pa potem dobiš tisti kartonček.

Potem pa obstajata dva različna pogleda tudi iz strani bolnika.

1. Če se tak dokument podpisuje vnaprej, si mogoče vsak, ki še ni bolan reče, da noče trpeti in se eventuelno odloči za evtanazijo če pride do kakšne hude bolezni.

2. Pacient, ki je že tako hudo bolan takih odločitev sam praviloma ne bi smel sprejemat. Potem je tu še prisebnost pacienta itd., ki lahko vpliva na njegovo razmišljanje. Četudi je bil ta pacient, ko je podpisal tisti kartonček še zdrav, ima mogoče okoli tega sedaj, ko je bolan drugačno razmišljanje in ne želi več umreti oz. si ne želi evtanazije..

Potem pa ta oseba, ki jo poznam pravi, da pasivna evtanazija tako ali tako že obstaja. Gre pa tako, da ko je nekdo hudo bolan in se nekako že pričakuje, da bo umrl ga pač ob primeru zastoja srca ne oživljajo, ampak pustijo, da ta oseba premine.


In če se zgoraj navežemo na tisto zlorabo. V Švici imajo pač ta dom Exit, ki je sicer pregrešno drag. Mislim, da je okrog 7000 EUR, pa te potem vzamejo notri za 3 dni in te potem legalno evtanazirajo, seveda ob predpostavki, da si hudo bolan in da upanja za življenje ni več..

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Preden boste dalje debatirali o tem ali si pacient želi smrt ali ne.

Na madžarskem je bila medicinska sestra, ki so ji pacienti (se mi zdi da so bili starejši ljudje) "plačali" oz. podkupovali, ker so hteli umret, ampak moči, da so to sami storili več niso imeli.
Klicali so jo smrtna sestra al celo angel.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Barakuda1 ::

m0LN4r, a tiliko moči, da so ji dali podkupnino, pa so imeli??

m0LN4r ::

Iščem novico, samo je že zelo zelo stara.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Dr_M ::

Barakuda1 je izjavil:

Dr M
In kako po tvoje evtanazija lahko realizira to pravico (ki jo tudi sam podpiram)do dostojne smrti.
Podpiram sicer pravico do dostojnega umiranja in smrti, ne podpiram pa evtanazije.
Sam tolk da pojasnim tudi svoje stališče glede navedene problematike.



Mogoče sem se malo nerodno izrazil.
Dokler se lahko SAM, zavestno odločil umret, ne vidim problema.
Drugo je, če se sam ne mores odločit. Tam pridejo na vrsto svojci, ki pa imajo lahko take in drugačne ideje.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Magic1 ::

m0LN4r je izjavil:

Preden boste dalje debatirali o tem ali si pacient želi smrt ali ne.

Na madžarskem je bila medicinska sestra, ki so ji pacienti (se mi zdi da so bili starejši ljudje) "plačali" oz. podkupovali, ker so hteli umret, ampak moči, da so to sami storili več niso imeli.
Klicali so jo smrtna sestra al celo angel.

Super ane, najbolje da je nekontrolirano in pride sorodnik s koverto in te sestra našpika ne da bi to sploh hotel...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

jonystar ::

Jest sem mišlenja, da če lahko enga psa odrešjo muk pol bi mogl tut človeka. Seveda ob pogoju, da se človeka neda pozdrav.

m0LN4r ::

Ne človeka ne bojo, dokler ma veliko na računu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Barakuda1 ::

m0LN4r - al pa ga bodo, ravno zato, ker ima velik na računu

K0K0 ::

Zakaj mormo spet toplo vodo odkrivat ?
Zakaj enostavno ne skopiramo zakona iz neke države, kjer imajo to vredu urejeno in bo zadeva rešena. Hitro, dobro in poceni.

PaX_MaN ::

Barakuda1 je izjavil:

Kakšno je vaše mnenje o tem?

Ker je Islam proti evtanaziji, sem proti tudi jaz.

Barakuda1 ::

"Potem pa ta oseba, ki jo poznam pravi, da pasivna evtanazija tako ali tako že obstaja. Gre pa tako, da ko je nekdo hudo bolan in se nekako že pričakuje, da bo umrl ga pač ob primeru zastoja srca ne oživljajo, ampak pustijo, da ta oseba premine."

Takšno ravnanje bi pravzaprav zelo težko(če sploh) uvrstili pod pojem evtanazije. Osebno celo menim, da je takšno ravnanje moralno-etično povsem korektno in sprejemljivo.

Aljaz1980 ::

PaX_MaN je izjavil:

Barakuda1 je izjavil:

Kakšno je vaše mnenje o tem?

Ker je Islam proti evtanaziji, sem proti tudi jaz.


Vera nebi smela imeti nobene vloge pri zakonu. Če ti vera prepoveduje evtanazijo se za njo ne odločiš. To pa nebi smelo pomeniti, da drugi te možnosti ne smejo imeti.

Sem za evtanazijo v primeru, da je to področje zakonsko zelo korektno narejeno.

jest10 ::

Barakuda1 je izjavil:

"Potem pa ta oseba, ki jo poznam pravi, da pasivna evtanazija tako ali tako že obstaja. Gre pa tako, da ko je nekdo hudo bolan in se nekako že pričakuje, da bo umrl ga pač ob primeru zastoja srca ne oživljajo, ampak pustijo, da ta oseba premine."

Takšno ravnanje bi pravzaprav zelo težko(če sploh) uvrstili pod pojem evtanazije. Osebno celo menim, da je takšno ravnanje moralno-etično povsem korektno in sprejemljivo.


Evtanazija, ki se redno izvaja pri terminalnih bolnikih, je predoziranje morfija. Je pa to žal šele v zadnjih urah, dnevih. Marsikdo bi si tega želel dosti prej.

Barakuda1 ::

jest10 - tisti, ki si to zares želi, lahko to tudi naredi. Drugače povedano, če se bolnik odloči za suicid, ga bo pač naredil; in tega mu ne more nihče preprečit, še manj pa ga v takih okoliščinah obojat. Ampak, suicid ni isto kot evtanazija.

m0LN4r ::

Ni glih tko enostavno. Pejt v kak dom za ostarele pa poglej mizerijo, ki lahko traja tudi mesce, leta...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Phantomeye ::

Nekdo je omenil, da evtanazija predstavlja breme za zdravnika ... problem je rešljiv. Pripravi se napravo, ki v bolnika brizga koktajl. Ta naprava ima 4 gumbe (ali več), ampak samo eden izmed gumbov sproži napravo. Potem se pa se povabi 4 zdravnike/random ljudi, ki hkrati pritisnejo gumb. Tako nihče ne more vedet, kdo je bil tisti, ki je zadal smrtno dozo in kdo je pajsnil blank.

Glugy ::

podpiram švicarski sistem kjer zaprosš pr zdravniku za evtanazijo potem ti pa on predpiše tabletke za evantazijo katere moraš potem sam vzet ko si pripravljen.
(to velja za zavestne bolnike)

Sicer pa po privzetem da se ohranja bolnika pri življenju razen če sam ni pred nezavestjo izrazil želje po evantaziji. Svojci po mojem mnenju ne bi smel odločat o življenju kogarkoli drugega razen sebe. Če ni nobenga napredka v možganski aktivnosti v zelo dolgem obdobju potem bi pa tud zdravnikom dovolil da se lahko odločjo za pasivno evantazijo.
(to pa za nezavestne bolnike)

Phantomeye ::

Barakuda1 je izjavil:

jest10 - tisti, ki si to zares želi, lahko to tudi naredi. Drugače povedano, če se bolnik odloči za suicid, ga bo pač naredil; in tega mu ne more nihče preprečit, še manj pa ga v takih okoliščinah obojat. Ampak, suicid ni isto kot evtanazija.


Samomor ni tako enostaven, psihično in fizično (predvsem za onemoglo osebo, reči, da naj oseba to stori pri močeh, je pa tudi neumno, ker ponavadi imajo ljudje še upanje/možnost)

Barakuda1 ::

"Samomor ni tako enostaven, psihično in fizično (predvsem za onemoglo osebo, reči, da naj oseba to stori pri močeh, je pa tudi neumno, ker ponavadi imajo ljudje še upanje/možnost)"

Itak da ni. A samo zato ker ni, naj bi pa dovolili (legaliziran) umor.
V današnjem času tehnologije je izgovor o onemoglosti brezpredmetn. Če lahko Stephen Hawking komunicira z okoljem (pa je res fizično povsem nemočen), potem me ne bo nihče prepriočal, da je telesni hendikep ovira za suicid.
Če gre pa za psihične ovire, potem je pa tako ali tako pod vprašajem, kakšna je pravzaprav prava in resnična volja bolnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barakuda1 ()

Rias Gremory ::

I will just leave this here I Hope My Father Dies Soon.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

jest10 ::

Barakuda1 je izjavil:


V današnjem času tehnologije je izgovor o onemoglosti brezpredmetn. Če lahko Stephen Hawking komunicira z okoljem (pa je res fizično povsem nemočen), potem me ne bom nihče prepriočal, da je telesni hendikep ovira za suicid.
Če gre pa za psihične ovire, potem je p tako ali tako pod vprašajem, kakšna je pravzaprav prava in resnična volja bolnika.


Je velika razlika, ali ti da dohtar overdose, ali pa če se mečeš z 10. nadstropja/igraš z nožem/štrik okoli vratu/...

Sicer če si vsaj za silo pokreten, bi bilo dovolj že, če bi imel zdravnik možnost, da ti pripravi "zlati šus", akcijo pa izvedeš sam.

poweroff ::

Kot da si smrtonosnega koktajla zdravil ne moreš nabaviti sam v lekarni...
sudo poweroff

K0K0 ::

Dokler si še pri sebi in imaš upanje, ker mogoče pa boš preživel bi lahko podpisal samo soglasje za evantazijo v kolikor preideš v nepokretno/neodzivno stanje.
Hawking še vedno miga z očmi. Bolniki z možganskimi tumorji v zadnji fazi, ki lahko traja več tednov ne. Pol pa ti vedi al trpijo al ne.
Sestre so prezaposlene in včasih pozabijo dat protibolečinske inekcije in bolnik potem trpi pa ne more povedat.
Pa ne mislit da se to ne dogaja. Moji mami so vsaj 1x pozabili dat protibolečinski koktejl. Sem bil zraven ko je sestra ugotovila da niso dal, ker se je pritoževala da jo boli.
Poleg tega lahko tud zdravniki narobe ocenijo stanje. cca 14 dni pred smrtjo je zdravnica, ki jo je videla samo ob jutranjih vizitah začela trdit da je v komi in da ne čuti nič. Mama je bila še par dni po tem pri zavesti in je odkimavala oz prikimavala na moja vprašanja. V zadnji fazi se je par dni neprestano tresla. Sam baje ni nič čutila. Zdej pa vedi al je blo to res al ne :(
Ona je bila sicer proti evantaziji, ker je bila do konca optimistična. Sam kdo drug pa moogče ni in mislim da je prav da ima možnost za evantazijo.

jest10 ::

poweroff je izjavil:

Kot da si smrtonosnega koktajla zdravil ne moreš nabaviti sam v lekarni...

Brez recepta težko. Vsaj kaj 100% učinkovitega.
Pri domačih eksperimentih si dostikrat samo zjahaš jetra, poslabšas situacijo, a ostaneš živ.

K0K0 je izjavil:


Ona je bila sicer proti evantaziji, ker je bila do konca optimistična. Sam kdo drug pa moogče ni in mislim da je prav da ima možnost za evantazijo.

Recimo kakšen v zadnem stadiju pljučnega raka, ki se v bolečinah duši pri polni zavesti, bi dal vse za evtanazijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

echo ::

En video posnetek, da mal konteksta dobimo. Kakšni so kandidati za evtanazijo in katerim pogojem je treba zadostiti.

Terry Pratchett: Choosing To Die
http://topdocumentaryfilms.com/terry-pr...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: echo ()

Cervantes ::

Moj ostareli pes me je dobesedno prosil za odrešitev.
Koga bom prosil jaz?

LeQuack ::

Se pravi prostovoljna evtanazija je wrong, če pa narediš v Ameriki masaker pa te ti ponudijo nebolečo evtanazijo + še zadnji obrok si lahko izbereš. Kje je že logika?
Quack !

Trololololol ::

m0LN4r je izjavil:



Za tiste, ki tega nimajo pač odpade in umrejo po naravni poti.

Kar je včasih eno in isto. Evtanazija in naravna smrt namreč.

poweroff ::

jest10 je izjavil:

Pri domačih eksperimentih si dostikrat samo zjahaš jetra, poslabšas situacijo, a ostaneš živ.

Z nekaj malega znanja farmacije niti ne. Obstaja pa tudi v naravi precej zelo strupenih snovi.
sudo poweroff

Barakuda1 ::

Zgolj v razmislek.

A ne stoji morda za propagando evtanazije (težko jo drugače poimenujem kot propaganda) samo želja po zasluškarstvu.

Na Nizozemskem je bilo samo v letu 2013 je uradno izvedenih 1807 evtanazij.

Če je cena evtanazije cca 3.000 EUR (toliko je menda v Švici), potem dobimo kar visok znesek za "pomoč" pri dostojni smrti. Znaša kar zavidljivih 5,421.000,oo EUR.

No, pa naj še kdo reče, da prodaja smrti ni dobičkonosen posel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barakuda1 ()

zee ::

Za evtanazijo.

Ce bo le mogoce, bom poskusal urediti tako, da me v primeru neozdravljive bolezni (terminalni stadij pri raku in kar je se podobnega), ko je na dlani, da izboljsanja ne more vec priti, enostavno uspavajo. Ne vidim smisla v podaljsevanju agonije z znanim koncem.

Zdravnik na UKC je sicer s stalisca drzave kljub vsemu zagresil umor, saj to podrocje kljub hiperregulaciji povsod drugo se ni urejeno. Slednje se da enostavno urediti tako, da se "prekopira" delujoco zakonodajo iz kaksne druge drzave (Nizozemska?) ... v tem zadnjem primeru bi morda kazalo prekopirati kar vse zakone in podzakonske predpise. Manj jajcanja.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

francek1 ::

Po anketi, ki je bila zadnjič na 24 KUR se je mislim da 98 % glasovalcev odločilo za. Kdo je potem tisti, ki nam to pravico jemlje? Farmacija, ki lepo služi na počasi umirajočih? Še živalim skrajšamo trpljenje, človeku pa to pravico jemljejo? Vsem tistim, ki so proti , želim dolgo in boleče umiranje!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

sisemen ::

No ja, ne bi bilo slabo, ce bi se evtanazijo uvedlo tudi za zdrave. Da se jim potem ne bi bilo treba v reke metat pa ponesrečene skoke iz prenizkih balkonov izvajat, po katerem niso veš sposobni retrya. Pa še tule na forumu bi jo lahko marsikomu predlagal, da odreši človeštvo muk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

Trololololol ::

Barakuda1 je izjavil:

Zgolj v razmislek.



Če je cena evtanazije cca 3.000 EUR (toliko je menda v Švici), potem dobimo kar visok znesek za "pomoč" pri dostojni smrti. Znaša kar zavidljivih 5,421.000,oo EUR

Švica ima malenkost različen zdravstveni sistem, če se ne motim.

Invictus ::

Barakuda1 je izjavil:



Če je cena evtanazije cca 3.000 EUR (toliko je menda v Švici), potem dobimo kar visok znesek za "pomoč" pri dostojni smrti. Znaša kar zavidljivih 5,421.000,oo EUR.

No, pa naj še kdo reče, da prodaja smrti ni dobičkonosen posel.

Teh 5 milijonov je drobiž. Komaj za pokrivanje stroškov ... Prav velikih zaslužkov ni.

No, mogočle za enega ekonomsko nepodkovanega Slovenca ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jest10 ::

poweroff je izjavil:

jest10 je izjavil:

Pri domačih eksperimentih si dostikrat samo zjahaš jetra, poslabšas situacijo, a ostaneš živ.

Z nekaj malega znanja farmacije niti ne. Obstaja pa tudi v naravi precej zelo strupenih snovi.

In če tega znanja nimaš? Ti ostane le še večkratni padec po štengah:|

jype ::

Matthai> Kot da si smrtonosnega koktajla zdravil ne moreš nabaviti sam v lekarni...

Kot da ti splava ne more nardit kolegica v gozdu.

Barakuda1> Če je cena evtanazije cca 3.000 EUR (toliko je menda v Švici), potem dobimo kar visok znesek za "pomoč" pri dostojni smrti. Znaša kar zavidljivih 5,421.000,oo EUR.

Ta argument je aboten. Cena mučenja obnemoglih je vsaj milijonkrat višja, pa raje še precej več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

zee ::

Da psihicnega stresa za svojce niti ne omenjamo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

sisemen ::

poweroff je izjavil:

jest10 je izjavil:

Pri domačih eksperimentih si dostikrat samo zjahaš jetra, poslabšas situacijo, a ostaneš živ.

Z nekaj malega znanja farmacije niti ne. Obstaja pa tudi v naravi precej zelo strupenih snovi.


En cepec je nekoč kislino pil, si ga raje ne predstavljam kaj je prestajal, tako da niti ne dajaj ljudem idej, večina je še za samomor prezabita.

GregiB ::

Nekaj mislim, da se pozablja... Mene (in verjamem tudi veliko drugih) ni strah smrti, me je pa strah umiranja. Argument, ki ga vidim v prid evtanazije proti samomoru je ta, da bi terminalno bolan pacient v primeru, da se odloči za evtanazijo od izvajalcev seveda pričakoval, da bi kot rezultat strokovnosti znali izbrati metodo, ki je za umirajočega najmanj stresna in boleča. V vsaki metodi samomora je namreč "faktor bolečine" in možnost "neuspeha". Govora je seveda o tistih, ki dejansko želijo umreti, saj je pri mnogi poskus samomora bolj klic na pomoč.
Torej se mi zdi, da ne moreš od človeka preprosto zahtevati oz. pričakovati, da bo zmogel sam izbrati in izvesti samomor. Je že res, da je taisto zahtevati od nekoga drugega morda sebično, a v ali pred nepredstavljivimi bolečinami človek ponavadi postane hudo sebičen...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

SimplyMiha ::

Cervantes je izjavil:

Moj ostareli pes me je dobesedno prosil za odrešitev.
Koga bom prosil jaz?

V katerem jeziku? V slovenščini, angleščini, mandarinščini? Bi lahko stopil v stik tudi z rastlinami, ki vegetirajo po hiralnicah in bolnicah, in nam posredoval njihove želje? Dober posel bi bil, računaš lahko kar 1000€ na uro, ker nimaš konkurence!

Sicer pa: Coma man wakes after 19 years
Dokler obstajajo taki primeri, pač ne morem čiste vesti podpreti odločanja o evtanazije s strani tretje osebe. Odloči naj človek sam, dokler je še priseben - tako, da obišče Dignitas kliniko v Švici.

Zgodovina sprememb…

GregiB ::

SimplyMiha je izjavil:

Odloči naj človek sam, dokler je še priseben - tako, da obišče Dignitas kliniko v Švici.


Ni prav o tem govora? Da se postavi nek Dignitas v rodni grüdi? Zakaj Švica?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

SimplyMiha ::

Zato, ker boš moral tu najprej premikati gore. Malokdo, ki si želi konca trpljenja, ima toliko potrpljenja. V Švico ni tako težko priti - tam si lahko že naslednji dan. Majhen svet, itd.

Zgodovina sprememb…

Barakuda1 ::

Problem, ki ga jaz osebno vidim je v tem, da se je danes pod pojem evtanazije stlačilo praktično vse, kar je povezano z predčasno smrtjo.
Tudi mene ni strah smrti, me je pa strah umiranja. A vendar se mi zdi ogromna razlika v tem, ali je tisti, ki bo "pritisnil na tipko" nekdo tretji, ali sem to jaz.
Za razliko od GregiB menim, da sebičnost ne sme biti opravičilo.
Povsem nesprejemljive pa so razne variacije in variante, ko o tem odločajo svojci, in/ali celo zdravniki oziroma izvajalci. Na Nizozemskem so lansko leto izvajalci celo predlagali, da se legalizira tudi evtanazija otrok, ki so se rodili s prirojeno motnjo ali hibo (Downov sindrom in podobno).
Zaradi povečanega števila evtanazij v letu 2013, pa razmišljajo o takoimenovanih mobilnih enotah, ki bi prihajale na dom. Pri tem pa ne gre prezreti dejstva, da se je ravno na Nizozemskem število zlorab evtanazije, po legalizaciji povečalo.
Problematika v zvezi z evtanazijo je zato mnogo bolj kompleksa, kot se zdi na prvi pogled. Tako lahkotno in premnogokrat enostransko obravnavanje te problematike, kot pa se pojavlja v zadnjem času, pa se mi zdi neodgovorno.
««
«
1 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lepa smrt (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9718081 (14981) ejresnevem
»

Evtanazija

Oddelek: Problemi človeštva
161736 (1409) MIHAc27
»

Evtanazija - zakaj tabu? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
31553204 (48567) jype
»

Prošnja za uspavanje človeka. Kako je s tem v Sloveniji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6414995 (13358) jype
»

zakaj ne evtanaziramo prizadetih otrok? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
401100706 (93504) Pyr0Beast

Več podobnih tem