» »

Zamrznjene pice s krušne peči

Zamrznjene pice s krušne peči

Znida ::

Ali kdo ve, kje se lahko kupijo zmrznjene pice, vendar nujno s krušne peči, namreč navadne mi niso okusne. Včasih so jih imeli povsod, sedaj pa jih imajo samo v Hoferju (cena na pico mislim da je 1,39 eur).

Pred leti si pice s krušne peči dobil povsod, Eurospin, Lidl, Hofer, Špar,... sedaj je stanje začuda drugačno.

Alamar ::

Itak, da jih imajo v Eurospinu in Lidlu. Glej oznako "forno a pietra" in "steinofen"

delfinus ::

Spar ima tele. Zelo dobra in hrustljava. Ko je oplemenitis s svojimi dodatnimi sestavinami je top.


lp, d.

Znida ::

V Evrospinu in Lidlu jih zadnjih nekaj mesecev nisem videl. Čeprav znajo kakšne škatle imeti narisano krušno peč. Pa lahko potrdim da niso.

Drugače pa seveda lahko naredim sam pico v eni uri, ampak včasih mi pač paše da za to porabim samo 15 minut.

delfinus, hvala za predlog, bom preizkusil.

čuhalev ::

Še nikoli nisem kupil zmrzjene pice, ampak ... kaj ima tu veze krušna peč, a je pica že sprečena?

Znida ::

Da, pice so že spečene, samo pogreješ/dopečeš, in če je bila pica prvotno spečena kakovostno in v krušni peči lahko pričakuješ dober približek pici iz picerije.

korenje3 ::

"iz krušne peči" je samo tržna fora. te pice grejo po tekočem traku preko kontinuiranih sevalnih peči.

(razen če ste res tako naivni in mislite da vam bo nekdo delu pico za 50 centov v krušni peči - ja 50 centov je cena iz tovarne)
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

Znida ::

korenje3 je izjavil:

"iz krušne peči" je samo tržna fora. te pice grejo po tekočem traku preko kontinuiranih sevalnih peči.


Žal se motiš.

korenje3 ::

Znida je izjavil:

korenje3 je izjavil:

"iz krušne peči" je samo tržna fora. te pice grejo po tekočem traku preko kontinuiranih sevalnih peči.


Žal se motiš.


sej te razumem. si padel pač na tržno foro. toliko da celo misliš da so okusi drugačni.
sicer so, ker testo za zmrznjene pice je posebno. in vsi majo različna testa.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

Znida ::

korenje3 je izjavil:

sej te razumem. si padel pač na tržno foro. toliko da celo misliš da so okusi drugačni.
sicer so, ker testo za zmrznjene pice je posebno. in vsi majo različna testa.


Ne bom se prerekal s teboj o tem, ker to ni tema o "zaroti tovarn pic", lahko pa ti povem da že po videzu spodnje strani vidiš, kako je bila pečena.

Vidim pa, da imajo v Lidlu od jutri nek jumbo pack pic, in piše da so "steinofen". Možno da sem spregledal da imajo več različnih margerit pakiranih po en komad.

blackbfm ::

Spar ima tele. Zelo dobra in hrustljava. Ko je oplemenitis s svojimi dodatnimi sestavinami je top.


Sej brez "dodatnih" sestavin pa te zmrznjene pice sploh niso vredne svojega imena. Pa še vseeno je zanič oz dost slabša kot če si sam zamesiš testo.

MeGreat ::

Znida je izjavil:

korenje3 je izjavil:

sej te razumem. si padel pač na tržno foro. toliko da celo misliš da so okusi drugačni.
sicer so, ker testo za zmrznjene pice je posebno. in vsi majo različna testa.


Ne bom se prerekal s teboj o tem, ker to ni tema o "zaroti tovarn pic", lahko pa ti povem da že po videzu spodnje strani vidiš, kako je bila pečena.

Vidim pa, da imajo v Lidlu od jutri nek jumbo pack pic, in piše da so "steinofen". Možno da sem spregledal da imajo več različnih margerit pakiranih po en komad.


Tiste pice iz lidla niso najboljše. Iz lidla so dobre pice samo deluxe znamka, ki je imajo včasih. Drugače pa iz interspara zgornja pica je ok, pa iz hofra tiste po 1.3€

Mare2 ::

MeGreat je izjavil:

Drugače pa iz interspara zgornja pica je ok, pa iz hofra tiste po 1.3€


A je na tej Hofrovi kaj gor?

A to jo je treba še spečt ali samo pogret?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Pithlit ::

Ma smešno je to da bo folk dal 1.5€ za neko mini pico ki jo je treba še v peč vržt (kar ni zastonj), pa za sabo spucat (kar tud ni zastonj). Pol se zave da od te ene pice (pa njenih 800kcal) niti sit ni in bi zato rabil dve... da ne omenjamo kolk zelo kvalitetne zadeve to so. Aja, pa nobena verjetno nima gor tistega kar ti hočeš.

Medtem ko je trikrat okusnejša, dovolj velika za se najest, veliko bolj sveža... le en klic pa 10-20 minut oddaljena. Za podobno ceno. Ni hudič da ni ene dobre picerije v radiju ~10km okoli skoraj kateregakoli slovenca.
Life is as complicated as we make it...

m0LN4r ::

Taka piza dostava stane od 8€ naprej (margarita 6,5€+ 50c škatla + 70c dostava, kjer pa tega ne računajo je po defaultu že dražja) in ni vedno tako kul.
Če dobiš zadnji, je že cela prešvicana v tisti škatli. Pa testo v slo picerijah tudi ni nevemkaj.

Ena hribovska lokalna pizerija z pravo krušno ima bistveno boljše testo/pico, kot neka mariborska v mestu, kjer "štancajo" pice v "krušni" elektro peči.

Naprimer pica iz cantanteja je identična zamrznjeni pici iz 2x hofra+1€ narezane salame in sirčka gor. Torej skupno 3,5€ za dve mali z dodatkom.
Ta isti okus me pride tam 7-8€ in če pravim ni vseeno ali ti pico pripelje prvemu ali zadnjemu.

Pa sir v picerijah je redkokje sir. Jaz v mb nevem za nobeno, kjer nebi uporabljali tisti nadomestek sira v katerem je nekaj sira ostalo pa rastlinske maščobe.

Če kdo ve in je 100% prepričan, naj napiše.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Vzdevek ::

Morate vedeti, da se v vse polpečene izdelke dodaja aditiv, da testo ne izgubi na kvaliteti med zamrzovanjem in kasnejšo dopeko.
Potem pa je vprašanje dodatkov. Sir je ponavadi pretopljen po možnosti z pretečenim rokom, ki ostane v trgovini. Vse večje mlekarne jemljejo sire nazaj. Jih pretopijo v aka. zdenka sir pasterizirajo in prodajo naprej.
Pa da o kakih salamah sploh ne govorim, bog ve kaj je vse tam not.
Govorim iz prve roke, sem delal v živilski industriji, ki je delala podobne zadeve.

Odločitev je na vsakem posamezniku ali take pripravljene jedi kupuje. Mi pa je res zanimivo ali je tako težko pripraviti svežo hrano?

Mare2 ::

Zelo redko jem pico, me zanima če kdo pozna ta lokal in če je ok, da naročim eno? :)

http://www.kuponko.si/obliznili-si-bost...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Znida ::

Danes sem preizkusil tole pico iz Spara in mi je res všeč. Bom nabavil na zalogo :)

NonPlusUltra ::

Mare2 je izjavil:

MeGreat je izjavil:

Drugače pa iz interspara zgornja pica je ok, pa iz hofra tiste po 1.3€


A je na tej Hofrovi kaj gor?

A to jo je treba še spečt ali samo pogret?

Hofer, iz krušne peči, okrog 1,40 eur. Mislim, da jih je 4 ali 5 vrst.
Špinača, Mozzarella, neka Cardinale ali kaj že, pa še dve. Treba jo je speči do konca, 10 minut.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

sheeshkar ::

NonPlusUltra je izjavil:

Mare2 je izjavil:

MeGreat je izjavil:

Drugače pa iz interspara zgornja pica je ok, pa iz hofra tiste po 1.3€


A je na tej Hofrovi kaj gor?

A to jo je treba še spečt ali samo pogret?

Hofer, iz krušne peči, okrog 1,40 eur. Mislim, da jih je 4 ali 5 vrst.
Špinača, Mozzarella, neka Cardinale ali kaj že, pa še dve. Treba jo je speči do konca, 10 minut.

Margerita (nevem katera znamka in ali je iz krušne peči - čeprav dvomim, da je katerakoli iz krušne peči) je 70 centov. Nanjo dodaš svoje sestavine in imaš zelo solidno pico za manj kot 1 evro.

NonPlusUltra ::

sheeshkar je izjavil:

NonPlusUltra je izjavil:

Mare2 je izjavil:

MeGreat je izjavil:

Drugače pa iz interspara zgornja pica je ok, pa iz hofra tiste po 1.3€


A je na tej Hofrovi kaj gor?

A to jo je treba še spečt ali samo pogret?

Hofer, iz krušne peči, okrog 1,40 eur. Mislim, da jih je 4 ali 5 vrst.
Špinača, Mozzarella, neka Cardinale ali kaj že, pa še dve. Treba jo je speči do konca, 10 minut.

Margerita (nevem katera znamka in ali je iz krušne peči - čeprav dvomim, da je katerakoli iz krušne peči) je 70 centov. Nanjo dodaš svoje sestavine in imaš zelo solidno pico za manj kot 1 evro.

To je druga. Tista iz krušne peči se imenuje Mozzarella, ne Margerita. Nanjo ni potrebno ničesar več dodajati, je dovolj obložena.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

korenje3 ::

po moje bi moral nekdo inšpekcijo malo pritisnit ker zavajajo s picami da so iz krušne peči in pa da jih delajo v slavnih picerijah. 2 laži na embalaži. posledično ljudje mislijo da dejansko dobijo pico iz krušne peči.

naj še kdo pove, da naredijo 10000 pic na dan v tej peči:

In jih prodajajo v taki embalaži:
http://www.najcena.si/product/203085/an...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Znida ::

Mislim, da jih delajo in pečejo na tekočem traku avtomatsko, fora je v tem, da se pečejo na kamnu z elektriko greti (pri nas je to krušna peč - steinofen - lahko je na drva, plin, elektriko...). To je čisto industrijsko, nihče ne vleče pic ročno ven.

Ker si tako pameten te izzivam, da kupiš eno pico s krušne peči (recimo Sparovo) in eno iz Lidla ki ni s krušne peči (obe sta margeriti) in probaj ter potem poročaj. Prepeci obe 10 minut na 200C.

NonPlusUltra ::

korenje3 je izjavil:

po moje bi moral nekdo inšpekcijo malo pritisnit ker zavajajo s picami da so iz krušne peči in pa da jih delajo v slavnih picerijah. 2 laži na embalaži.

Na embalaži je dosti več stvari, katere bi mi smatrali za laži. A misliš, da je t.i. sir tisto, za kar ti (mi) smatraš sir? Itd.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

korenje3 ::

Znida je izjavil:

Mislim, da jih delajo in pečejo na tekočem traku avtomatsko, fora je v tem, da se pečejo na kamnu z elektriko greti (pri nas je to krušna peč - steinofen - lahko je na drva, plin, elektriko...). To je čisto industrijsko, nihče ne vleče pic ročno ven.

Ker si tako pameten te izzivam, da kupiš eno pico s krušne peči (recimo Sparovo) in eno iz Lidla ki ni s krušne peči (obe sta margeriti) in probaj ter potem poročaj. Prepeci obe 10 minut na 200C.


ne, pečejo se v kontinuirani peči, ki ima nad pico in pod pico grelne elemente.

in po tvoje če kupim popolnoma enako pico v lidlu in v šparu, bo tista iz lidla iz "krušne peči" z naj naj okusom. če še to ni zadoščeno, boste iskali kje je proizvedeno in če bo še to enako, boste iskali od kje so surovine...

NonPlusUltra je izjavil:

korenje3 je izjavil:

po moje bi moral nekdo inšpekcijo malo pritisnit ker zavajajo s picami da so iz krušne peči in pa da jih delajo v slavnih picerijah. 2 laži na embalaži.

Na embalaži je dosti več stvari, katere bi mi smatrali za laži. A misliš, da je t.i. sir tisto, za kar ti (mi) smatraš sir? Itd.


ja tisto je sir kar smatram da je sir. se ukvarjam s sirarstvom in industrijo povezano z njim, in vem postopke izdelave in vrste sira.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Znida ()

Znida ::

Poglej si video, peče se na kamnu na tekočem traku (in to je krušna peč - brick oven - steinofen)


še prospekt proizvajalca peči, upam da maš dovolj http://www.italforni.it/pdf/tunnel-indu...
(ne vem zakaj se prerekam na forumu, bo dovolj)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Znida ()

korenje3 ::

Znida je izjavil:

Poglej si video, peče se na kamnu na tekočem traku (in to je krušna peč - brick oven - steinofen)


še prospekt proizvajalca peči, upam da maš dovolj http://www.italforni.it/pdf/tunnel-indu...
(ne vem zakaj se prerekam na forumu, bo dovolj)


ja podobne ali pa take peči imajo pizzerije z dostavo pic na dom. ne pa za veleprodajo. človek zbudi se.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Aston_11 ::

Dokler ne vidiš pice iz krušne peci, so vse pice iz krušne peči. Jih pa vidiš že po barvi testa in vzhajanosti/napihnjenosti robov. Se pač dogajaja na 500/600 stopinj in se mora poznati, da je pečena v minuti in ima tudi okus po krušni peči...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Peka pizze (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Loža
1227205018 (4468) Eduardo
»

pekač za pizzo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15145522 (8728) MArkusPrimus

Domača pica (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22451866 (31739) bluefish
»

Picerije z najboljšimi picami pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25490309 (73399) korenje3
»

velikosti pice in cena (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5320773 (18989) korenje3

Več podobnih tem