» »

Ponovno opravljanje vozniškega izpita- povratniki

Ponovno opravljanje vozniškega izpita- povratniki

1
2
»

lebdim ::

ker poteka prednostna cesta na tvoji levi in desni strani, ga absolutno NE SMEŠ čakati v sredini križišča, ampak ga počakaš ZA ČRTAMI ... v tem primeru moraš itak pogledat, kaj se dogaja na prednostni cesti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebdim ()

nikolinika ::

lebdim, se pravi, počakam lepo pri znaku a ne? Nism bla sigurna, zdelo pa se mi je, da je tako.In šele ko on odpelje oz.prevozi križišče lahko jaz prevozim?:) Mogla sm se prepričat, nism bla pa sigurna..hvala!!:)))

lebdim ::

pri znaku ga počakaš, odpelješ pa za njim, tako je ;)

nikolinika ::

Ti pa si strokovnjak za tele prometne predpise, a bi šel pisat namest mene?8-)

igor0203 ::

Glede na to, da si že bila na cesti, bi ti to moralo biti že jasno. Pa ne mislim nič slabega, ampak take stvari ti potem "zlezejo pod kožo".

Veliko sreče prihodnjič!

P.S.: Da ne boš mislila, da te karkoli grajam...sam sem tudi CPP opravljal cca 2 tedna nazaj, ampak za A kategorijo. ;)

Duhec ::

nikolinika je izjavil:

 Križišče

Križišče


Torej, vem da ima prednost nasproti vozeči avtomobil in gre prvi...ampak, a jaz počakam pri znaku ali lahko zapeljem v križišče do sredine ter ga tam počakam, da prvi prevozi križišče?

Ja, kljub temu, da ima zeleni stop znak ima prednost pred teboj (pravilo srečanja).
Ti pa v tvojem primeru ustaviš (ustavljanje ni obvezno, in je odvisno od vidljivosti križišča) najprej na točki vidljivosti, to pa ni rečeno, da je to točno v tem primeru pri znaku ali prekinjeni črti, da vidiš kaj prihaja s prednostne levo in desno, šele nato zapelješ do sredine križišča in počakaš vse, ki vozijo naravnost.

Če pa bi ti imela stop znak pa bi morala obvezno ustaviti pred neprekinjeno črto, počasi nadaljevati do točke vidljivosti kjer se prepričaš na vse strani in šele nato nadaljevati v križišče...

lebdim ::

@nikolinika, tudi jaz sem moral delati 2x CPP na roški v ljubljani, ker mi je vmes potekla veljavnost enega leta, jaz sem pa mislil, da ti CPP velja 2 leti ... ampak križišča sem pa naštudiral v nulo, tako da znam vsak tip križišča, hehe.

@Duhec, v tem primeru, ko sta na sliki res samo 2 avtomobila, bi navsezadnje res lahko ta zapeljal v križišče, ampak v praksi mislim, da je bolje, da ga počakaš za črtami, ker ti v tem času lahko pride še kakšen avto s prednostne ceste.

nikolinika ::

Ok, torej 100%, počakam za črtami?? K isto sm mela u prejšnji poli sam ne vem če sm pravilno odg. (vsega se pač ne spomnim), pa js mam glih tako "srečo" da dobim v torek isto polo kot prej:))

lebdim ::

seveda, definitivno počakaš za črtami ... sicer pa bolj kot to, mislim, da je na poli vprašanje kakšen je vrstni red avtov v križišču ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebdim ()

nikolinika ::

lebdim je izjavil:

seveda, definitivno počakaš za črtami ... sicer pa bolj kot to, mislim, da je na poli vprašanje kakšen je vrstni red avtov v križišču ...


ja, je vrstni red avtov, sam nikol ne veš kaj dobiš pa rajš se prej pozanimam, da sem 100%:)) Hvala za pomoč:)))

GamerBoy ::

Na sredi križišča "počakaš" samo če ni nikjer nobenga in ocenjuješ po hitrosti nasproti vozečega da bo zapustil križišče še preden se kdo pojavi, ki ga bi lahko ovirala, oziroma paziš da ne štartaš prezgodaj in se ujameš, če tisti iz bilokaterega razloga upočasni in ti zapre pot. Seveda samo v praksi, teoretično pa raje ne , kakor se teoretično tudi vedno popolnoma ustaviš pri stop znaku pa četudi ni par kilometrov naokrog nobenega.

p.s. se mi je ravno danes zgodilo, sicer ne na križiču ampak sem se iz parkinga vključeval na cesto, kjer sem moral iti preko enega pasu, pripelje v mojo smer kombi in jaz lepo grem hitro za njim, ker je itak gužva in mu istočasno skoraj vzporedno z mano(ki se vključujem na njegov pas) crkne avto(nizka hitrost, ker se je par metrov prej vključil tudi on) haha, jst pa že skoraj s celim avtom na cesti, ki jo sedaj zapiram :D Klinc kriv bi bil če bi se kdo odločil, da nebo bremzal :/ Vglavnem ena izkušnja več :D
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GamerBoy ()

nikolinika ::

Oj, danes že cel dan "študiram" tole cpp teorijo in sm pršla do enega vprašanja, ki kar ne vem kako bi odgovorila oz. me je zelo zmedlo..zato bi spet prosila za pomoč strokovnjake tu gor:D

In sicer sledeče vprašanje je:

Dohiteli ste vozilo ki na križišču zavija levo. Ali ga lahko prehitite?

- prehiteti ga smem po levi strani, če pri tem zapeljem na prometni pas za nasprotni promet
- na križišču ni dovoljeno prehitevanje v nobenem primeru
- lahko ga prehitim po desni strani če je dovolj prostora

Hmm, vaše mnenje?:)

Izbeglica ::

- lahko ga prehitim po desni strani če je dovolj prostora

Duhec ::

Izbeglica je izjavil:

- lahko ga prehitim po desni strani če je dovolj prostora

+1

p.s.
Malo pogooglaj za dodatne informacije:
http://www.tecajcpp.com/cpp/
Na levi strani imaš različna področja, recimo pri oddelku "Vožnja po cesti" izberi "Prehitevanje in vožnja mimo":
http://www.tecajcpp.com/cpp/prehitevanj...
http://www.tecajcpp.com/cpp/krizisca.php
itd.:
http://www.policija.si/index.php/preven...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

tony1 ::

nikolinika je izjavil:

Oj, danes že cel dan "študiram" tole cpp teorijo in sm pršla do enega vprašanja, ki kar ne vem kako bi odgovorila oz. me je zelo zmedlo..zato bi spet prosila za pomoč strokovnjake tu gor:D

In sicer sledeče vprašanje je:

Dohiteli ste vozilo ki na križišču zavija levo. Ali ga lahko prehitite?

- prehiteti ga smem po levi strani, če pri tem zapeljem na prometni pas za nasprotni promet
- na križišču ni dovoljeno prehitevanje v nobenem primeru
- lahko ga prehitim po desni strani če je dovolj prostora

Hmm, vaše mnenje?:)


Punči, samo z učenjem starih pol na pamet ne pridemo nikamor.

CPP sem delal 10+ let nazaj, pa se še danes spomnim slike iz knjige Varna vožnja letnik 1987, kjer je bil narisan problem, o katerem sprašuješ (šlo je za semaforizirano križišče, kjer tebi sveti zelena luč). Zraven je tudi pisalo, da smemo takega voznika prehiteti po desni, če:
-je dal smernik za zavijanje levo
-in je zavijanje levo tudi nedvoumno nakazal (tj. pomaknil se je k levemu robu svojega dmernega dela vozišča ali pa že zavija levo).

Prava rešitev je torej poznati knjigo s teorijo. Če to pomeni, da se jo moraš naučiti na pamet, stran za stranjo, ne bo nič narobe. Nasprotno, gotovo bi ti kdaj koristilo.

lebdim ::

ja sej so na polah ta križišča iz ene knjige, mislim da prav iz te - VARNA VOŽNJA.
v teoriji je to tako, da načeloma prehitiš po desni, če je zadosti prostora, ampak v praksi je pa ponavadi tako, da po desni ne moreš prehitet, ker ni zadosti prostora oz. mogoče poteka kolesarska steza, tako da se potem zaradi enega avta, ki zavija levo, ohromi cel promet. oz. kar hočem povedati je, da se tako zmanjša pretočnost križišča.

nikolinika ::

tony1 sicer hvala za odgovor ampak js sm knjigo predelala že najmanj 3x, pa tudi razne skripte imam, tako, da se ne učim samo iz pol. Sem jih pa potegnila iz neta, ker glih škodit mi ne more a ne:D Je pa tko, ko že mislim, da vse vem in obvladam se prej ko slej najde eno vprašanje ki me zmede in pol naredim celo študijo iz tega in ne morem naprej dokler ne izbrskam pravilnega odgovora in preštudiram zakaj je tako...Tako, da vem, da samo učenje pol ni rešitev za uspešno opravljen CPP, ampak je pa tudi kot neko preverjanje same sebe, koliko znam, kje se mi zatika in kaj moram še ponovit...Itak pa vozniško delam že v drugo tako, da če sem prvič nardila ta cpp, ni vrag da ga ne bi tud drugič:P

lebdim ::

@nikolinika,
ti se osredotoči predvsem na pomene prometnih znakov (predvsem na to, kdaj začnejo veljati od postavitve znaka), omejitev hitrosti po cestah, ter vse v zvezi s križišči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lebdim ()

nikolinika ::

lebdim je izjavil:

@nikolinika,
ti se osredotoči predvsem na pomene prometnih znakov (predvsem na to, kdaj začnejo veljati od postavitve znaka), omejitev hitrosti po cestah, ter vse v zvezi s križišči.


Hvala lepa vsem za pomoč tu gor...za nasvete, odgovore:)) Jutri zjutraj ob 10.00 pišem na Roški cpp tako, da držite pesti, da naredim! :D

MadMax ::

Nočem biti pokroviteljski, a glede na to, kako pišeš da si celo "že 3x predelala knjigo", pa kako nimaš niti osnov še razjasnjenih, me čudi, da si izpit sploh že imela.
Dejansko nisi v študij CPP vložila niti 40 ur intenzivnega dela, od katerega ni odvisna le tvoja varnost, ampak tudi vseh, ki jih boš med vožnjo srečevala na in ob cesti. Nadalnjih recimo vsaj 50 let.

Ne držim pesti da jutri narediš, ker bi to pomenilo da imaš dobesedno več sreče kot pameti.
Držim pa pesti, da se zadeve čimprej konkretno naučiš ;)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

jazbec ::

Tiste osnove ti manjkajo, upam da se ne srečava na cesti ko bom z motorjem.

joze67 ::

Ni nobene potrebe, da smo pokroviteljski. Dvomim, da je OP izgubila izpit zaradi kvačkanja v križiščih. Verjamem, da take situacije uredi brez razmišljanja, kot večina nas, in bolj ali manj pravilno, kot večina nas. Naj omenim da neverjetna količina voznikov ne obvlada križišča, ki ga je citirala OP:

nikolinika je izjavil:

 Križišče

Križišče



Torej, vem da ima prednost nasproti vozeči avtomobil in gre prvi...ampak, a jaz počakam pri znaku ali lahko zapeljem v križišče do sredine ter ga tam počakam, da prvi prevozi križišče?


Ne glede na pogrom, ki se je usul, bo praktično vsak avtomobilist, ko bo dobil najmanjšo priložnost, z veseljem prevozil črtkane črte, zaprl kolesarsko stezo (ja, na sliki je ni - v naravi pa se kdaj pa kdaj pojavi) in čakal, da se sprostijo tudi "ta pravi" vozni pasovi. Pa če dve uri, pa dve uri. "Kje pa naj čakam (če ne tu)?" pa to.

joze67 ::

Saj ni poanta v kolesarjih - ampak v tem, da situacijo X vsi (skoraj vsi, razen OP) takoj prepoznajo kot "314zda, jasno, kako tega ne veš, Jakov, upam da se ne vidiva na cesti, ker bom na mestu mrtev" ipd, praksa pa kaže, da se to znanje nekje na poti od računalnika do ceste pogosto zatakne.

Gregor5816 ::

joze67 je izjavil:

Ne glede na pogrom, ki se je usul, bo praktično vsak avtomobilist, ko bo dobil najmanjšo priložnost, z veseljem prevozil črtkane črte, zaprl kolesarsko stezo (ja, na sliki je ni - v naravi pa se kdaj pa kdaj pojavi) in čakal, da se sprostijo tudi "ta pravi" vozni pasovi. Pa če dve uri, pa dve uri. "Kje pa naj čakam (če ne tu)?" pa to.

Problem nastane, če je križišče nepregledno in moraš zapeljat čez črtkane črte da vidiš, ali lahko spelješ. Dostikrat se zgodi, da živa meja ovira pogled. Ogledala na drugi strani ceste pa ni.

joze67 ::

Doesn't make it all right

Shegevara ::

no nikolinika, kako je kaj šlo v torek na CPPjih :P

nikolinika ::

Nardilaaaaa:))))))) Se opravičujem k se javljam tako pozno sam sm čist pozabla:)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Komu se pritožiti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19638110 (32517) St235
»

Prometna nesreča (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Na cesti
52191413 (82181) St235

Glavna vožnja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11028413 (26621) einstein :P
»

CPP - nove pole na občinskem izpitu (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27493928 (42651) KTr1sk
»

Krožno križišče - prednost (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18346970 (42923) floyd1

Več podobnih tem