» »

Ponovno opravljanje vozniškega izpita- povratniki

Ponovno opravljanje vozniškega izpita- povratniki

«
1
2

nikolinika ::

Ojla, ker sem žal tudi sama pred 3 leti ostala brez izpita in ga sedaj ponovno spet delam, bi vprašala tukaj gor, če je še kakšen sotrpin z podobno situacijo tu? Mogoče da si malo pomagamo med sabo, si izmenjavamo pomembne infomacije, ipd...

Upam, da se najde kdo:)) Pa lepo nedeljo vam želim!

Mavrik ::

A vožnja po cesti je za tebe igra? O.o
The truth is rarely pure and never simple.

nikolinika ::

Ajoj, se opravičujem, sm nova tu gor in se ne znajdem še glih dobro:))

Mavrik ::

Np, premaknjeno :)
The truth is rarely pure and never simple.

jalovec09 ::

Nekomu tod okol so ga že v drugo vzel 8-O

igor0203 ::

In bo spet prispeval v blagajno, ko bo šel še tretjič delat izpit... Življenje gor ali dol, važni so €. ;((

bluefish ::

jalovec09 je izjavil:

Nekomu tod okol so ga že v drugo vzel 8-O
Morali bi mu ga za stalno.

Slowenc ::

nikolinika je izjavil:

Mogoče da si malo pomagamo med sabo, si izmenjavamo pomembne infomacije, ipd...

Kaj točno pa naj bi si pomagali med sabo in katere so pomembne informacije?
Naučiš se CPP in greš pisat pole, potem pa odvoziš in to je to. Sej ni nobena znanstvena fantastika.
Skiny gate.

Shegevara ::

Če ti je slučajno muka delat v ljubljan ispit, ga lahko izsvajaš v postojni ali v kakšnemu majhnemu kraju tudi se da komot opravt.
pa ne poslušat pol koga tule, ki ga srbi, če gdo opravlja ispit po lažji poti, ker jih je na tem forumu še preveč zakompleksanih, tko da drž se, srečno oprav vožno, pa je to to. :D

Izbeglica ::

Če ti je slučajno muka delat v ljubljan ispit, ga lahko izsvajaš v postojni ali v kakšnemu majhnemu kraju tudi se da komot opravt.
pa ne poslušat pol koga tule, ki ga srbi, če gdo opravlja ispit po lažji poti, ker jih je na tem forumu še preveč zakompleksanih, tko da drž se, srečno oprav vožno, pa je to to. :D


jao... kaki odnos. Verjetno smo res preveč zakompleksani, ker se nam gre za lastno varnost.

Hayabusa ::

Shegevara je izjavil:

Če ti je slučajno muka delat v ljubljan ispit, ga lahko izsvajaš v postojni ali v kakšnemu majhnemu kraju tudi se da komot opravt.
pa ne poslušat pol koga tule, ki ga srbi, če gdo opravlja ispit po lažji poti, ker jih je na tem forumu še preveč zakompleksanih, tko da drž se, srečno oprav vožno, pa je to to. :D

Niso to 1x lani spremenili ? http://www.24ur.com/novice/slovenija/iz...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

JesseP ::

Ravno zarad takih pacientov, ki bi izpit delali po lažji poti srečaš razno razne neumnosti na cesti.
Sploh v Ljubljani, kjer te srat prime kakšna je pretočnost v križiščih. V 10sekundni rumeni puščici, gre samo prvi skozi, na drugi strani pa vse stoji. Boh ne dej zavijat na dvo pasovnico na svoj pas.

Upam, da se ta nova zadeva že izvaja..Sej res ni treba vsem vozit v Ljubljani, ampak v malo večjem mestu kjer je saj 95% vseh elementov pa vsaj no. Veliko jih poznam, ki so delali izpit v krajih kjer sploh ne poznajo semaforjev....

nikolinika ::

No,pa se spet javljam...in sicer v torek sem pisala teorijo CPP na Roški in padla!! Nisem mogla verjet, kar buljila sm v test notri kje sm ga usrala...ko sm prvič delala izpit, sm pa nardila u prvo, zdej pa ruknla zarad enga križišča in res nekaj dvoumnih vprašanj! Bila sem besna kot ris ko sem hodila ven iz učilnice kjer smo pisali..pa še zdej ne morm verjet, da nism nardila, ker sem se učila,pa preden me kdo napade, nism mela samo pole, pač pa sem šla čez knjigo tudi vsaj 2x in jo prebrala. Pole pa sem imela bolj tako za vajo, da ms utrjevala znanje. U glavnem no, tja sm šla pisat 10000% da bom valda nardila...hmm in evo, naslednjič pišem v torek, 1.aprila...že zdj me je groza, se samo sprašujem ja kaj pa če spet ruknem?? Samo v svoje znanje sem bila res prepričana.

No, eno izmed vprašanj je bilo: Kako zmanjšati verjetnost, da vam bodo vlomili v avto? 1. Vse vredne stvari pospravimo v prtljažnik, 2. Zaklenem volan, 3.Parkiram na mestu za taksije.

2.vprašanje v poli, kjer sta možna 2 ali več odgovorov pa je bilo: Kje, na katerih področjih lahko pričakujemo poledico? Vseh možnih odg.se žal ne spomnim in tuki sm ga orng biksnla:/ Tako, da kakršnakoli pomoč tule gor bo dobrodošla:))

Duhec ::

Kaj je bil tvoj odgovor pri:
"Kako zmanjšati verjetnost, da vam bodo vlomili v avto? 1. Vse vredne stvari pospravimo v prtljažnik, 2. Zaklenem volan, 3.Parkiram na mestu za taksije." ?

nikolinika ::

1. Opcija- Vse vredne stvari pospravimo v prtljažnik. Po moji logiki tako zmanjšaš možnost da ti vlomijo v avto! Pa sej zato usi zmeraj vse vredne stvari-torbice, lap tope, ipd.dajejo u prtljažnik, valda ne boš pusti na zadnjih sedežih vsem na očeh *-*

tony1 ::

In to ni bil pravilen odgovor? 8-O

Duhec ::

Aha, sem mislil, da si ga pri tem vprašanju biksnila... :)

nikolinika ::

Pravilen odgovor je bil:zaklenem volan!! Še zdj mi ni jasn od kje jim to...

kriko07 ::

to ni šans da je bilo prau...
Pravilno je le da moraš vse dat v prtljažnik.

bluefish ::

Heh, res je. Lahko odmontiraš kolesa, blokiraš volan, odstraniš motor,... pa to z vlomom nima veze.

nikolinika ::

Kako mi lohk rečeš da ni šans?? Če sm na lastne oči vidla. Slikat bi mogla pa prlept tlele gor. Men so usi doma rekli, da je to nemogoče in js še zdj ne morm vrjet, ker mi odgovor "zaklenem volan" ne bi padu na pamet sploh. Itak je bil edini logičen odgovor, da pospravš use stvari u prtljažnik. No,js sm mela to prečrtan. Sm si dobr pogledala test potem, ko ga ocenijo in ti ga dajo za pogledat.

mihec87 ::

sicer ne vem kaj zaklenjen volan ima veze pri vlomu..vlomilec od zunaj ne ve da je volan zaklenjen, medtem ko če so vredne stvari vidne bo sigurno vlomil..

jype ::

Zaklenjen volan ne spremeni ničesar glede vloma v vozilo.

Načeloma stara McDonalds embalaža z ostanki hrane tudi deluje kot dober odvračalec vlomilcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

nikolinika ::

mihec87, jaz sem isto razmišljala kot ti, na isti način kot si ti napisal! Mah,sam, da se spet plača 32€ in da oni pokasirajo in zaslužjo...še zdej sm jezna. No, tistle o poledici bi pa lahko kdo pomagal in mi napisal odgovore,a?:))

tony1 ::

Za resno debato bi potrebovali originalno vprašanje iz pole, ki ga pa (iz razumljivih razlogov) nimamo. Zaklenjen volan zmanjša možnost kraje "celotnega" vozila, vsekakor pa nima veze s predmeti v vozilu. (No, če ti ukradejo avto, gredo z njim tudi predmeti v njem :D).

Glede poledice ti prav tako ne moremo pomagati, ker vprašanj in odgovorov iz aktualnih pol (verjetno) ne ve nihče. Običajno pa poledica na cesti nastane:
-pozimi, na predelih ceste, ki so ves čas v senci
-pozimi, če je temp. okrog ničle in pada dež
-pozimi, ko je ob cesti splužen sneg, ki se čez dan tali, ponoči pa vsa ta voda na cesti zmrzne
- ipd.

nikolinika ::

Žal se ne spomnim vseh možnih odg.,bilo je 4 možnosti, od tega pa 2 ali več možnih odg. Na nadvozih, mostovih, na prisojnih legah...

tony1 ::

Pravilna odgovora sta: na nadvozih in na mostovih (razmisli, zakaj je tako!).

Prisojna lega (prisojna - PRI soncu - delež hriba, ki je podnevi osvetljen s soncem) je po tej logiki napačen odgovor.

Možna pa bi bila poledica na osojnih legah (osojna - stran OD sonca - tisti del hriba, ki je ves čas v senci).

nikolinika ::

hvala tony1!

lebdim ::

@nikolinika,
samo nasvet ... za naslednjič se najbolj pripravi za križišča, mislim, da če želiš opravit polo s pozitivno oceno, moraš imet VSA križišča PRAVILNO rešena. mislim, da je bil to ključni razlog, da nisi opravila pole.

tony1 ::

Se strinjam. V mojih časih si, če si imel eno samo križišče narobe, takoj bil ob toliko pik, da si moral rešiti še eno polo samih križišč za pozitivno oceno.

Če si imel pa le še eno vprašanje narobe, si padel.

Duhec ::

nikolinika je izjavil:

Pravilen odgovor je bil:zaklenem volan!! Še zdj mi ni jasn od kje jim to...

Kako veš, da je bil to pravilen odgovor ? Je to odgovor komisije ?
Če, potem naj ti omogočijo vpogled tvojih nepravilnih odgovorov.

kriko07 ::

Poledico lahko pričakuješ na mostih,viaduktih,na osojnih straneh.

nikolinika ::

Ja, križišče je vredno 5 točk...mislim, da lahko padeš oz.narobe rešiš le 1 križišče, skupaj pa imaš lahko 11 kazenskih pik. Ampak tud če maš 2 križišča narobe avtomatsko padeš, pa nanese 10 pik, ne 11.

Ja prou u slabo voljo me je spravu ta cpp pa mi vzel voljo da sploh še delam izpit...ker mi se je šlo najbolj zaradi tega da to hitro uspešno odpišem, da bi lahko začela vozit in hitr odvozila teh minimalnih 21 ur. Pa se je zavleklo za še en teden grrrr...

tony1 ::

Svetujem drugačen pristop: naštudirati stvar tako dobro, da te nihče ne bo mogel z njim zaje6avati.

Čeprav je tole CPP teorija, je vseeno del znanja, ki ti v življenju pride prav. Nikamor se ti ne mudi. Te bo kdo čez deset let vprašal, če si naredila CPP v prvo? Valjda. 8-)

Ti pa lahko vedenje, da se ceste, ki je ves dan v senci, lahko drži led, lahko reši glavo. (Offtopic: na ledeni cesti sem že razbil avto.) Nekoliko bolj pomembno, kaj ne?

Srečno.

lebdim ::

mislim, da gredo najprej gledati pravilne odgovore pri križiščih, zato je to daleč najpomembnejša snov ... pa tudi prepoznavanje prometnih znakov ...

nikolinika ::

Ja, križišča baje najbolj gledajo. No, pr prometnih znakih nism mela problemov nikakršnih, to mi ni panika. Sam se počutim k največji butelj na tem svetu, vsi k so šli pisat cpp so nardil takoj, pa baje se še učil niso čisto nič in nardil iz prve. Js sm pa visela za knjigo 10 dni, naštudirala križišča, znake, potegnla z neta vse žive pole,na konc pa padem...;(

jalovec09 ::

pravilni odg. je zaklenem volan, ker normaln človek ne daje na sedeže torbico, denarnico, telefon in denar, ampak ga pospravi.

nikolinika ::

Ne,men to še zmeri ni jasno in odgovor zaklenem volan, naj bi preprečil vdor v avto?? Kdo pa ve, da je volan zaklenjen preden sploh vdre v avto?? Vprašanje pa je bilo "Kako zmanjšamo možnost za vdor v avtomobil?" Ni logike.

Hayabusa ::

Se sliši kot nekakšne birokratski sklep brez vsake logike zadaj.
Volan sem nazadnje zaklenil 10 let nazaj, itak se sam zaklene še za obračaš brez ključa v ključvnici.

jalovec09 je izjavil:

pravilni odg. je zaklenem volan, ker normaln človek ne daje na sedeže torbico, denarnico, telefon in denar, ampak ga pospravi.

Sprehodi se po kakšnem parkirišču in poglej, kaj vse se ljudje puščajo v notranjosti vozil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

lebdim ::

kaj pa, če pokličeš na to komisijo, ki je pristojna za pole CPP in njih povprašaš, zakaj je pravilen odgovor pač ta, da zakleneš volan??

IQ42 ::

Verjetno je to nekje v zakonu še iz časov stoenk. Tam se je (menda) dalo, če volan ni bil zaklenjen, s sunkovitim vrtenjem odlomit ključavnico in voila, že se peljemo.
To bi maybe res preprečilo tatvino vozila, vloma pa res ne. Idioti.
I have learned from my mistakes
and I am sure I can repeat them exactly.

lebdim ::

za nikoliniko:
- res povprašaj na tej komisiji, ki je zadolžena za pole CPP, ker se mi res ne zdi logičen odgovor...

bzzero ::

Zakaj ne bi bil logičen? Še niste videli tega

Duhec ::

bzzero je izjavil:

Zakaj ne bi bil logičen? Še niste videli tega


Ni logično, ker vprašanje je bilo:
"Kako zmanjšati verjetnost, da vam bodo vlomili v avto? 1. Vse vredne stvari pospravimo v prtljažnik, 2. Zaklenem volan, 3.Parkiram na mestu za taksije." ?
Ne pa "kako zmanjšati verjetnost, da vam bodo odpeljali avto?"

bzzero ::

Saj ni jasno kakšen je namen vloma :P Včasih v vozilo vlomijo, da ga lahko ukradejo.

Drugače gre pa tudi po mojem tu za napako. Ker je jasno, da je pravilni odgovor 1.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bzzero ()

nikolinika ::

Mam še eno vprašanje glede enega križišča sam ne znam tlele gor dat slike...pomoč? Sm še bolj nova tu gor..:(

Jebac18 ::

mikolinka če je iz kake spletne strani kar koperaj povezavo.

nikolinika ::

Ne, ni, mam na računalniku med slikami:/

Jebac18 ::

potem pa naloži naprej na www.shrani.si pa potem kopiraj povezavo do slike na ta forum.

nikolinika ::

 Križišče

Križišče



Torej, vem da ima prednost nasproti vozeči avtomobil in gre prvi...ampak, a jaz počakam pri znaku ali lahko zapeljem v križišče do sredine ter ga tam počakam, da prvi prevozi križišče?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Komu se pritožiti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19638038 (32445) St235
»

Prometna nesreča (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Na cesti
52191306 (82074) St235

Glavna vožnja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11028394 (26602) einstein :P
»

CPP - nove pole na občinskem izpitu (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27493926 (42649) KTr1sk
»

Krožno križišče - prednost (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18346879 (42832) floyd1

Več podobnih tem