» »

Glavna vožnja

Glavna vožnja

«
1
2 3

einstein :P ::

Pozdravljeni!

V mojem prvem poskusu nisem uspel opraviti glavne vožnje (izpitne vožnje) in sicer zaradi tega, ker sem na avtocesti namesto na zaviralni pas, zavil na pospeševalnega in se tam peljal po odstavnem do zaviralnega. Vse drugo je bilo perfektno (ni imel pripomb), le zaradi tega sem zafrknil. Zanimivo, da sem tako napako naredil prvič - prej nikoli. Gledal sem črte na cesti, namesto razdalje na znaku.

Skratka, kar je, je. Zdaj pa bi vas prosil, če mi poveste, na kaj vse moram še posebej pazit (manjše in usodne napake), preden grem na drug poskus.

Pa še, če si kdo upa izdati, v katerem poskusu je naredil :)

Aja, mogoče ve kdo, koliko poskusov sploh je?
STAY OUT OF MY TERRITORY!
  • zaklenil: bluefish ()

Sergio4 ::

poskusov je neomejeno kolko vem.

bluefish ::

Brez smisla, da ti tule folk našteva možne kikse, ker se ti bodo na naslednji vožnji le pletli po glavi (sploh glede na tvoje izkušnje s sekiranjem iz neke druge teme) in se boš podzavestno osredotočal na njih, ostalo pa bo švoh. Vozi tako kot si se (na)učil.

Glavno vožnjo lahko delaš dokler se sam ne naveličaš. Če se ne motim, pa je med poskusi potrebno določeno število ur ali pa mora miti nekaj časa. Vprašaj na avtošoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

einstein :P ::

Evo, to sem jaz naredil pri 3:01, samo da nisem potem nazaj rinil iz odstavnega.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Mesar ::

Včasih je bilo, da si lahko imel 4 izpitne vožnje, če v četrto nisi naredil si moral še enkrat opravljati teorijo CPP. Možno, da je vmes tudi kakšno število ur, ki ga moreš imet...

Na kaj moreš pazit? Na CPP :)), če boš skoz študiral na kaj moreš študirat imaš največ možnosti, da nekaj narediš narobe. Če si imel dobrega inštruktorja je tako ali tako gledal kaj delaš med vožnjo in sta problematične stvari izpilila, če ne... ga menjaj, a niso zdaj že ure 25EUR? Če za 25EUR na uro inštruktorja voziš okoli in med tem drema... potem pa raje ne nadaljujem 8-O
Your turn to burn!

einstein :P ::

@bluefish

ja, nekaj mora miniti vmes, pa mislim, da rabiš dodatni 2h..

skrbi me le, ko mi je en sošolec rekel, da moraš spet cpp delat, če ne narediš 4×, česar si pa res nebi želel (no, toliko jih verjetno ne bom rabil ampak vseeno, za vsak slučaj)

@mesar

evo, to... spet cpp...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Eh, CPP je simple. Če ga ne narediš, itak nisi za na cesto.

einstein :P ::

cpp sem drugače naredil iz prve, pa še vedno bi znal po moje vse rešit prav ampak ne vem, zakaj bi moral potem spet ga opravljat, če ga znam - problem je, ker se zmedem zaradi treme in potem naredim napako.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

bluefish ::

Jah, če nekdo večkrat pade glavno vožnjo, se najbrž predvideva, upravičeno, da o CPP nima pojma.
Trema je namreč eno in bolj ko ne vzrok za manjše napake. Če pa povzroča nenehne neuspele poizkuse, pa je zadaj nekaj drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

francek1 ::

bluefish je izjavil:

Eh, CPP je simple. Če ga ne narediš, itak nisi za na cesto.

In ker je simple, jih toliko pade, a ne? Grem stavit, da noben star voznik, ki se ima za vseznalca, brez da bi osvežil znanje teorije, preizkusa ne opravi.

bluefish je izjavil:

Jah, če nekdo večkrat pade glavno vožnjo, se najbrž predvideva, upravičeno, da o CPP nima pojma.

Ni rečeno, dosti jih ima tremo in zablokirajo.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

bluefish ::

francek1 je izjavil:

Grem stavit, da noben star voznik, ki se ima za vseznalca, brez da bi osvežil znanje teorije, preizkusa ne opravi.
In kaj ima primerjava starega voznika z zastarelim znanjem veze s svežim, ki se je ravnokar napiflal pravila?

Če že, potem enači oba na enaki ravni teoretičnega znanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Nejcos ::

Vsi starejši ki ste delal izpit 10+ let nazaj, ste smo pametni kako lahko je naredit republiški izpit, v zadnjih parih letih se je spremenil in ni več tok u izi kot je bil, sm jaz gledal vprašanja po desetih letih in je čist drgač in pr nekaterih sam stoj pa glej :)

mihec87 ::

Veliko je že to da se zavedaš napake iz svoje strani..velikokrat ko ker pade je slišat ja pa prasci od komisije ko so me dali tja pelat itd..To da ne narediš v prvo ni nobena katastrofa..

Nejcos je izjavil:

Vsi starejši ki ste delal izpit 10+ let nazaj, ste smo pametni kako lahko je naredit republiški izpit, v zadnjih parih letih se je spremenil in ni več tok u izi kot je bil, sm jaz gledal vprašanja po desetih letih in je čist drgač in pr nekaterih sam stoj pa glej :)


Tudi če je saj ne zahtevajo raketne znanosti oz ničesar kar ne boš rabil pri vožnji...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

bluefish ::

Nejcos je izjavil:

Vsi starejši ki ste delal izpit 10+ let nazaj,...
Jaz sem ga manj ko 5 let nazaj. Dvomim, da se je v tem času tako korenito spremenil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

einstein :P ::

Em, a mi lahko kdo pove, če lahko znak za naselje prekliče znak za omejitev hitrosti?

Ker nekje so znaki za omejitev postavljeni 10m pred znakom za naselje in potem ne veš, ali bi peljal kolikor kaže znak ali toliko, kot je dovoljeno v naselju? Vem, da ga prekliče isti prečrtan znak in križišče, da bi ga pa znak za naselje preklical, pa ne vem. Pa tudi recimo, ko je znak za omejitev postavljen tik pred križiščem, a potem velja za tista 2m, kolikor je do križišča? Nekatere postavitve znakov se mi zdijo zelo glupe.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Smurf ::

Znak za 30 pred naseljem bos imel, le ce se recimo nekaj popravlja na cesti. V tem primeru velja omejitev pomojem do preklica (in ne do table za naselje). Se pa verjetno lahko kdaj zgodi, da te table za preklic ne postavijo, v takem primeru se pac uporabi nekoliko pameti in vozis 30 dokler si v delu, kjer je omejena voznja (popravilo na cesti), zatem pa nadaljujes s 50.

Ce imas znak 2m pred kriziscem, velja za ta 2m.

einstein :P ::

samo ne vem, kje je logika, da dajo ne vem koliko denarja za en znak, ki velja za 2m???

kaj pa, če je recimo znak 70km/h, čez 10m pa znak za naselje, kaj zdaj velja?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

Svet je dalec od perfektno logicnega. To je se najmanjsa stvar.

Do naselja 70, v naselju pa 50.

dottor ::

Praviloma velja do table za naselej 70km/h pol ko "stopiš" v naselje pa 50km/h. Pa ne sekirja se če nisi naredu iz prve, bo v drugo vsekakor lažje, ker si 1x že dal to skozi. Prvič veliko ljudi vozi s strahom, da nebo naredu, in pol nardi kakšno napako.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

einstein :P ::

Ja, saj me je še zmeraj strah, da nebi naredil :P
STAY OUT OF MY TERRITORY!

hojnikb ::

sj če pa ne gre, ti pa še vedno ostane tole :)):))
http://www.24ur.com/za-1200-do-1700-evr...
#brezpodpisa

dottor ::

Tako bom reku: bolj ko boš razmišljav kaj moreš nardit v določeni situaciji (žmigavci, znaki, ...) prej boš naredu napako. Vožnja ti more postat sproščujoča in ne da ves napet sedeš v avto, ker takrat bodo sigurno napake. Naslednjič ko se usedeš v avto odmisli vse probleme, če si prišel do glavne vožnje, je to zato, ker je inštruktor menu, da si pripravljen na samostojno vožnjo.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

einstein :P ::

@dj dottor

hvala za mnenje :)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

Problem imaš na tremi. Delaj na tem.

einstein :P ::

Vem, a kaj, ko se mi je pojavila nekje v 2 letniku in zdaj noče stran :8)

Prej nisem imel treme oz. precej manj.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

vorantz ::

Jaz sem bil tudi presran cel cajt v avtošoli
Predvsem mi je problem, ker mi nekdo gleda pod prste ves cajt in ocenjuje kaj delam

Še dolgo potem sem rataval živčen, ko sem moral bočno parkirat in je bil zraven kolega ki je dober z avti
Zasral vsakič :D
Drugače parkiram točno

Unknown_001 ::

namesto na zaviralni pas, zavil na pospeševalnega in se tam peljal po odstavnem do zaviralnega.


That does not compute...

Čak - ti si hotu odvit iz avtoceste, pa si se razvrstil na pospeševalni pas-tam kjer se v promet vključujejo in vlekel po odstavnem vse do naslednjega odcepa ? Še zmeri mi ni čisto jasno kako ti je to ratalo??? Če si peljal po pravi strani bi po vsej logiki mogel prvo naletet na zaviralni pas (to je tist ko greš z avtoceste dol) in potem šele na pospeševalni (tam ko se vključujejo) sam vmes ni odstavnega pasu.:|

Dej ti to men mal bolj razlož, ker je to zelo čudno obrazloženo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

bluefish ::

Saj je tam na zgornjem videu prikazano.

shadeX ::

Naredu v prvo. Edino kar je bilo ,sem spregledal znak za obvezno smer (obvezna smer desno, jaz pa vprašam kam moram it :D )

Unknown_001 ::

Se prav je on po odstavnem pasu vozil do zaviralnega?

Pa @einstein kako ti je to ratalo??? Po odstavnem pasu se sploh vozit ne bi smel 8-O. Te je kaj zmedlo? Oprosti, ampak jaz res ne razumem kako vam to rata.
V primeru da si točno tako naredu kot v videu: Če si falu izvoz si ga falu, pa si zapomn, da ko si v taki situaciji je sploh ne poskušaj popravljat ampak raje poskrbi, da boš varno odpeljal, nekje varno obrnil in se znova vključil. Tukaj ne sme bit dileme.

Prosim ne zameri mi, če sem te pregrobo obsojal, sam boš pa za drugič vedel, kako narest. Bolje, da se ti je to zgodilo na izpitu kot pa pol, ko ne bo nobenega, da bi te popravil.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Izbeglica ::

Ali pa na Ljubljanski obvoznici, pri izvozu Bežigrad. Tam je uvoz ki pripelje na vključevalni pas, ki se nadaljuje v izvoz...

mr1two ::

Shit happens...
Ne sekiraj se, ker je kiks naredit sila enostavno. Zasekiral bi se lahko pri kakšen 3. ali 4. failu, ker bi imel potem še probleme s samozavestjo in bi mogoče zaradi tega delal napake.
Suck it up, pa na nasledn rok. Pa previdno, na cesti je dosti norcev, malomarnežev, nepozornežev, nervoznežev... Ti sam izi. :)
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

PurpleMoo ::

Sem tudi enkrat padla glavno vožnjo, ker nisem dovolj gledala v ogledala - čeprav sem. Moraš gledati tako, da je očitno (vsaj malo obrni glavo proti ogledalom). V drugo pa je šlo skozi brez napak.

einstein :P ::

Unknown_001 je izjavil:

Se prav je on po odstavnem pasu vozil do zaviralnega?

Pa @einstein kako ti je to ratalo??? Po odstavnem pasu se sploh vozit ne bi smel 8-O. Te je kaj zmedlo? Oprosti, ampak jaz res ne razumem kako vam to rata.
V primeru da si točno tako naredu kot v videu: Če si falu izvoz si ga falu, pa si zapomn, da ko si v taki situaciji je sploh ne poskušaj popravljat ampak raje poskrbi, da boš varno odpeljal, nekje varno obrnil in se znova vključil. Tukaj ne sme bit dileme.

Prosim ne zameri mi, če sem te pregrobo obsojal, sam boš pa za drugič vedel, kako narest. Bolje, da se ti je to zgodilo na izpitu kot pa pol, ko ne bo nobenega, da bi te popravil.


Ja, če verjameš ali ne, je bil pospeševalni pas pred zaviralnem in sem naletel na tiste črte, pa še en znak je bil in me je zmedlo pa sem zaj... Ne vem, kako mi je ratalo (saj pravim, prvič do zdaj, pa za ostalo je rekel inštruktor, da sem vozil, kot bi imel že 20 let izpit ampak pač...)

Pa drugače bi mi še upošteval, če bi popravil, če bi šel še pred odstavnim ven in potem v zaviralnega.

PurpleMoo je izjavil:

Sem tudi enkrat padla glavno vožnjo, ker nisem dovolj gledala v ogledala - čeprav sem. Moraš gledati tako, da je očitno (vsaj malo obrni glavo proti ogledalom). V drugo pa je šlo skozi brez napak.


Hvala. Škoda da te vržejo zaradi premalo gledanja v ogledala, vsakih 5s moraš gledat, haha, saj potem nobenega znaka ne opaziš...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

Se pravi te je signalizacija malo zmedla, pa še pospeševalni in prehitevalni pas si meu enga za drugim, vmes pa malo odstavnega in si zamešal? Hmmm, kaj takega sem pa samo v Ljubljani vidu.

Evo tako si lahko za drugič pomagaš. Malo spremljaj črto ob odstavnem pasu, kako se spelje v zaviralni pas

in kako se iz pospeševalnega pasu črta prestavi, da nastane odstavni pas.


Glej samo zunanjo belo črto na desni.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

tony1 ::

Samo malo izkušenj ti še manjka, pa bo šlo ;)

Skratka, čez 10 let te živ bog ne bo več vprašal, če si izpit naredil v prvo ali ne...

Pithlit ::

einstein :P je izjavil:

Pa še, če si kdo upa izdati, v katerem poskusu je naredil

Zakaj si pa tega ne bi upali?

16ur, v prvo.
Life is as complicated as we make it...

dottor ::

Jaz sem malo zavlačeval z izpitom in sem pol padu v min. 20 obveznih ur. Na koncu statistika: 32 ur, 1x ponavljal glavno teorijo, 1x ponavljal glavno vožnjo. Med tem ko sem prvič padu glavno teorijo inmed tem ko sej jo v drugo naredu je minilo 3 leta. Pri 18 nisme niti čutu potrebe po izpitu ampak so me doma "silili" v to, da nardim izpit. Posledično je prišlo od odpora, kateri je trajal cca. 3 leta.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

einstein :P ::

Pithlit je izjavil:

einstein :P je izjavil:

Pa še, če si kdo upa izdati, v katerem poskusu je naredil

Zakaj si pa tega ne bi upali?

16ur, v prvo.


A ni 20 ur minimalno, vsaj kakor jaz vem?

Jah, eni to neradi izdajo.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

dottor ::

Prej je blo manj, zadnjih par let je 20.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

einstein :P ::

Hm, kot kaže, so ženske bolj natančne, ne pa tako dobre v obvladovanju vozila. Ena, s katero sem se tudi vozil, se je pri obračanju skoraj podrsala v ograjo (je moral inštruktor posredovat) pa je imela kmalu po tem glavno vožnjo in naredila.

PS: ne rečem zate, da ne obvladaš, pithlit ;) samo tako pravim, kot je ponavadi
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

dottor ::

Se spovnem ko sem lani delal varno vožnjo sva bila samo dva tipa v skupini (pa ene 10 žensk), pa je inštruktor imel kar precej dela z dodatnim razlaganjem vsake stvari večkrat. Se pa tudi med dekleti najdejo izjeme, ki so dobre voznice.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

PurpleMoo ::

No ja, imam pribl. 5 let vozniško, nobene nesreče, nobene kazni, policija niti enkrat zaustavila, pa tudi kakšnih nezgod na parkiriščih, ali kaj takega še nisem imela. Priznam pa, da veliko ljudi (tako žensk, kot moških) res ne zna voziti.

Avtošola je tak samo zato, da te naučijo osnove, prave lekcije se učiš šele, ko sam voziš. Sploh v kakšnih tujih mestih, kot je Trst, kjer mopedi švigajo vse naokoli, ozke ulice, pa še tramvaje imajo. :)

Pithlit ::

einstein :P je izjavil:

Hm, kot kaže, so ženske bolj natančne, ne pa tako dobre v obvladovanju vozila. Ena, s katero sem se tudi vozil, se je pri obračanju skoraj podrsala v ograjo (je moral inštruktor posredovat) pa je imela kmalu po tem glavno vožnjo in naredila.

PS: ne rečem zate, da ne obvladaš, pithlit ;) samo tako pravim, kot je ponavadi

Sej inštruktor je tud dobival sive lase... dokler ni pogruntal da praktično istočasno pritiskava na pedale. Od tam naprej pa smooth sailing. Drugače pa ja, pri meni gre dostikrat za 'milimetre' (centimetre v resnici, ampak milimetre se sliši bolj... pregovorno). Nesreča mi pa tudi ni tuja (enkrat ne moja krivda, drugič pa ja - dasiravno oba policista na mestu 'zločina' priznavata da je bila krivda moja izključno zaradi črke zakona, da pa 'moralno' krivda ni moja... in da bi na sodišču verjetno zmagala, pa se zavoljo majhne škode in v izogib kompliciranju nisem odločila za to - itak krije zavarovalnica, malus sem pa pač požrla, nima se smisla sekirat).

PurpleMoo je izjavil:

Sploh v kakšnih tujih mestih, kot je Trst, kjer mopedi švigajo vse naokoli, ozke ulice, pa še tramvaje imajo. :)

Ja... 2 tedna po opravljenem izpitu pa jaz direkt v Trst. Tko strah me še nikoli ni bilo. Še zdaj si ne upam it nazaj.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

dottor ::

Jaz grem vsaj 2-3 krat na mesec v sam center trsta. Tam velja pravilo luđega (bolj zmešanega). Že peš ko hodiš po centru se v nevarnosti kaj šele z avtom. Drugače imam izpit 3 leta (ker sem 3 leta "pavziral" umes), pa do zdej razen podrsanega zidka (umikal sem se gospodom varnostnikom čeprav so meli še pol metra na drugi strani in je bil betonski zid ampak začetek iz kamna ki je štrlel vn) nisem mel nesreč. Nekaj krat ustavljen, ko so meli kotrolo prometa, vedno napihal 0,0 in šou domou brez plačilnega naloga za karkoli drugega. Aja pa za poružen sprednji odbijač zaradi zidka se ne sekiram ker je bil počen že ko sem kupu avto in je že naročen drugi.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

einstein :P ::

No, danes sem videl znak 70 in nato 10m za njim še znak Ljubljana, ki je bil prečrtan. A to pomeni, da je od znaka do znaka 70, potem pa 90?

Enako mi ni jasno, ko prideš ven iz Domžal in voziš proti Trzinu, kako da je 90, če je polno hiš ob cesti (saj vem, da znaki nakazujejo, da si izven naselja ampak, zakaj vraga so potem hiše ob cesti)? Lahko tudi na zemljevidu označim, če kdo ne ve, o čem govorim.

PS: hvala za odgovor ;)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

black ice ::

einstein :P je izjavil:

No, danes sem videl znak 70 in nato 10m za njim še znak Ljubljana, ki je bil prečrtan. A to pomeni, da je od znaka do znaka 70, potem pa 90?

Ja.

einstein :P je izjavil:


Enako mi ni jasno, ko prideš ven iz Domžal in voziš proti Trzinu, kako da je 90, če je polno hiš ob cesti (saj vem, da znaki nakazujejo, da si izven naselja ampak, zakaj vraga so potem hiše ob cesti)? Lahko tudi na zemljevidu označim, če kdo ne ve, o čem govorim.

PS: hvala za odgovor ;)

Ne beli si glave s tem.

einstein :P ::

"Ne beli si glave s tem."

Ja, kaj pa če me pelje nekam, kjer je enako stanje in je omejitev 90, jaz pa bi zaradi hiš mislil, da je 50?

Hvala, LP
STAY OUT OF MY TERRITORY!

first_line ::

Če 4x padeš moraš poleg cppja tudi na psihiatrični pregled.

einstein :P ::

A res? Lepo, potem bom pa tam mogoče rešil svoje težave. :)
STAY OUT OF MY TERRITORY!
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uspešno "vrivanje" prometnega znaka v avtomobilski asistenčni sistem

Oddelek: Novice / Varnost
439277 (5912) GupeM
»

Vrhunska signalizacija slovenskih cest (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6713329 (7899) jype
»

Omejitve hitrosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
788705 (5189) Miha 333
»

Peljem po avtocesti, zunaj piha nenormalno, dobim kazen ker ne peljem ravno v črti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11527721 (22512) Engineer_
»

Omejitev na hitri cesti

Oddelek: Na cesti
3210293 (6627) Opkow

Več podobnih tem