» »

CPP - nove pole na občinskem izpitu

CPP - nove pole na občinskem izpitu

d0rK ::

Mnja ... Jz bom dou se popudne link :p.

Ampak a lahko unga, ki bo poskeniral pole se barvno, prosim naj to nardi dobro tako da jih lahko posredujem se drugim.

Pa BTW ... Samo 4 stranska pola? To je use? Sej to ress u 10 min... Sm mislu da je bl zajeban to.

CaqKa ::

em samo to so stare pole gandalf. zdaj so baje nove take fensi šmeni 3d.
še enkrat to so stare pole.

d0rK ::

CaqKa ... Jz nebi ukol trosil neumnosti na tvojem mestu. Glede na vprasanja na teh polah zgleda da gre za letosnje pole.

Primer:

3-1.jpg -> Akvaplaning
4-1.jpg -> Megla
6-2.jpg -> Zasenčiti luči
7-2.jpg -> Globina kanalov a zimskih pnevmatikah

Tole sem nasel tko da ne vem. Morda imas prav, morda se pa motis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d0rK ()

CaqKa ::

vse štiri stvari ki si jih naštel sem jaz že reševal na polah izpred štirih let.

/edit: ampak to ne pomeni da so tole 4 leta stare pole :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Tilen ::

CPP - mission successful

Vse mozne tocke, POLA 3.

LP.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

d0rK ::

Tilen, danes si naredil? Cestitke.

Torej so to res letovsnje pole ane? Potrebujemo potrditev :p.

Tilen ::

d0rK, hvala. :8)

Ja menda so ja, sicer teh nisem pregledal, so pa tiste, ki sem jih jaz dobil v ponedeljek prave :D.

edit: So prave ja. Jaz sem s tistega seznama pisal polo 3-1 oz 3-2 na tisti strani :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

d0rK ::

Supr, CPP pol ne bo probljem.

Zdej pa gremo naprej brt uno knjigco za Prvo pomoc, teste za to pa itaq tut dubim dons popudne :>.

Tilen ::

A pol od prve pomoci nimas al kaj ? :P
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

d0rK ::

Nimam ... A jih mas slucajno ti? bi mi prihranil dokaj dolgo pot do avtosole, ki bo jo moral opraviti s kolesom =).

BigWhale ::

> LOL, kok folka je pokonc ob tej uri :))).

LOL, kolk folka nima pojma o CPPju...

d0rK ::

In kako nej bi pri rosnih 17ih poznal cestno prometne predpise? Ne, resno? Mogoce se pa sele ucim ane ....

CaqKa ::

In kako nej bi pri rosnih 17ih poznal cestno prometne predpise? Ne, resno? Mogoce se pa sele ucim ane ....


potem pa z rosnimi 17imi NISI za na cesto. ja?


aja. se posipam s pepelom glede tega da sem zgešil pri polah. :8)

BigWhale ::

Dork, ti se ucis pole, ti se ne ucis CPPja... Razlika je pa precejsnja... Skoda, ker je ne vidis.

Viro ::

sej mas teste za prvo pomoc na dijaski.net... pa sm mel tocno te k so tm sm pisu... pa je to par 2-4 tedne nazaj...
ja sej se enkrat povem to so nove pole... :D

d0rK ::

Okej, first things first ...

potem pa z rosnimi 17imi NISI za na cesto. ja?


Tole bi sicer napisal use s shiftom ampak se bom zadrzu .... Kdo pa prav, da ze vozim? Kdo pravi, da se ne ucim zato da bom lahka sel na cesto?
Sam sem napisal da se nisem pisal niti CPPja na avtosoli ... Torej kje je problem? ... Da nism za na cesto vem ze sam, ne rabim tebe da mi to poves.

Dork, ti se ucis pole, ti se ne ucis CPPja... Razlika je pa precejsnja... Skoda, ker je ne vidis.


Se ena brihtna ... Od kje si pobral da se ucim pole? Ker jih zelim imeti se ne pomeni, da se bom nadrku vprasanja pa sel pisat ... Nism zato dou 4000+Sit za knjigo Varna Voznja. Tudi sam bi se slabse pocutil pri voznji s tistim skromnim znanjem.

Dejte raj mal razmislt predn ksno zinete, da ne izpadete cist butasti no. Ucim se po knjigi Varna Voznja, pole pa zelim imeto kot test znanja. Tako da ce resim eno polo neki zaserjem, vidim, da bi bilo bolje ce snov se malo ponovim, ne pa, da zato placam se enkrat tistih 7000 Sit.

Lep pozdrav,

d0rK

CaqKa ::

em ja. s kitom imava včasih probleme da kakega d0rka ne zastopima ravno prav kaj bi hotel povedat. a ne, kit?

BigWhale ::

Mnja, najbrz zato, k sva brihtna....

Dork, a v soli vam tudi razdelijo kontrolke na zacetku leta, da lahko znanje preverjate? ;)

LordWorm ::

Se pravi na obcinskem je ena izmed teh pol ki jih je gandalf linknu?
Za to da je avto brezhiben je tudi zadolzen mehanik se vam ne zdi?
ni podatka

d0rK ::

Ne. nista brihtna, sta pa zelo bedna :). In posledice slabega znanja v SŠ nimajo enakih posledic kot slabo poznavanje prometnih predpisov. Ok?

Zdej smo pa tko al tko ze dovol OT tko, da lahka mirno prenehata z gobcanjem neumnosti.

Garett33 ... Da je avto brezhibn sta dolzna poskrbeti voznik in lastnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d0rK ()

franc3e ::

hojla - danes smo imeli sestanek na gospodarski zbornici glede delovanja avtošol po 1.1.2005 - vsaj še pol leta nič sprememb - pol pa že na polovici leta 2005 - vožnja s spremljevalcem- ta način bo dosti težji kot če boste pristopili k vozniškemu z 18 leti - 20 ur obvezne vožnje, 2 ocenjevalca na šolskem izpitu itd. - tak da računamo, da takih izpitov ne bo dosti - če vas kaj zanima vprašajte............

lp
prekmurec

flipflop ::

Kakšne spremembe glede C in E kategorije?

BigWhale ::

> In posledice slabega znanja v SŠ nimajo enakih posledic kot slabo
> poznavanje prometnih predpisov. Ok?

Res je! In slednje ima lahko precej hujse posledice, zate, predvsem pa za druge...

AnDr3j ::

Pozdravljeni vozniki!

Prosil bi tistega, ki (če) ima omenjene pole barvne, da mi jih pošlje na mail
topburner2001@hotmail.com

Če pa jih zaenkrat ni, pa bi prosil prvega ki jih bo dobil, da mi jih posreduje na zgoraj navedeni mail.


HVALA


LP
Andrej

flipflop ::

V ponedeljek sem v Celju pisal B,C in E kategorijo. Nič težkega, vprašanja kjer bi bila možna dva odgovora ali več pa sploh ni bilo.

bergers ::

Avkvaplanig nastane ko guma več ne more izpodrivat vode zato guma zaplava na vodi, in posledica tega je da avtomobil odnese.
Bergi

Gandalfar ::

crackerXP: ni jih

Gandalfar ::

A ma kdo mogoce tanove pole? Zamenjam za poljubno kolicino piva :)

Myth ::

Tudi če bi jih imel. Ne bi poslal okoli. Ne podpiram lenob in okoriščanja. Naučite se iz knjige kar morate, boste nekaj odnesli vsaj. In vsakemu, ki se nadudla te pole ali goljufa, ne privoščim da naredijo izpita za avto. In pol se sprašujejo od kod tolko nesreč. Od kod tolko vinjenih mladostnikov umre v avtomobilih? Kaj mislite da nesreče povzročajo penzionisti ko se ga vlijejo? Pa ja... daj zbudite se. Rajši vidim, da milijon zapravite za izpit, pa nekaj odnesete od tega, kot pa da v prvo naredite in se zabijete že prvič ko malo v kozarec pogledate.

Sam imam izpit že eno leto. Vozim se poredko in po omejitvah. Kako sem naredil izpit? Dvakrat sem si prebral knjigo , tako da sem si osvežil spomin, kajti že v osnovni šoli sem naredil izpit za moped ter sn znal kar dosti. Če nebi mel treme, bi verjetno naredil z vsemi točkami možnimi. Pa naj še kdo reče da je težko narediti izpit. Samo voljo morte malo pokazat pa si malce prebrat. Jebote, akvaplaning. Pa kaj če se strokovno sliši... če se boš htel v avto vsest bi še ti 500 drugih stvari mogli povedat pa kakšnega penzionista podvalit, ki bi ti ves dan zgodbice govoril, kje se je kaj mu zgodilo in kako je reagiral, saj ima za seboj dobrih 50 let same vožnje.

Zdaj pa pamet v glavo pa se zberite , vdihnite pa začnite knjigo brat. Če pa kje na netu najdem nove pole, bom obvestil lastnika strani naj odstrani ali pa faše tožbo. :P

pa en LP in Brez Zamere
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

flipflop ::

Kolikor vem, v knjigi ni odgovorov na vsa vprašanja ki se pojavijo na novih polah.

Gandalfar ::

Hm .. knjiga je sicer kul. Ampak mal jebejo pri vprasanjih

Matev ::

eno vprašanje je čisto slovnično

če obkrožiš "kratke luči" padeš
ker bi moral obkrožiti "zasenčćene"

enako je pri "dolgih" ki morajo biti "bleščeče"

take finte je dobro poznati in jih ni v nobeni knjigi

Myth ::

Za take "enostavne" trike pa maš očeta. Kaj misliš da nima pojma o avtomobilih ali kako? (berite v množini, da nebo koga prizadelo)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

perci ::

Če padeš zaradi tega, ker obrkrožiš kratke luči namesto zasenčene, je to svetovna bedarija. Spomnim se, da so bile podobne oslarije v testu tudi takrat (6 let nazaj B, 8 let nazaj A), ko sem jaz delal CPP.

Res so prvovrstni tepci tile, ki sestavljajo pole. Mislm, če mi lahko en pove, zakaj moraš vedt, da kratke luči niso kratke (v pogovornem jeziku vsak reče kratke) ampak zasenčene.

Za take "enostavne" trike pa maš očeta. Kaj misliš da nima pojma o avtomobilih ali kako?
Mnjah, glede na to, da so temu včasih rekli "kratke luči" močno dvomim, da bi naši očetje obkrožili zasenčene. Vsaj za mojega vem, da nebi.

Myth ::

Jaz govorim za zdaj, ne prej.
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Matev ::

jaz vem da 99% ljudi bi odgovorilo da vozi po odprti prazni cesti izven naselja z dolgimi lučmi

a to ni res
vozijo z bleščečimi

tega ni v nobeni knjigi mrice

in če zaradi take bedarije padeš je žalostno
kam gre denar? komu v žep?

Myth ::

Jaz ne vem kaj vam ne gre v tole vašo "bučo". Pa kakšen denar. Daj nehajte kvasit neumnosti. Kaj misliš da te on rad vidi pa gnjavi 100krat?? Mislim kaksna teorija zarote. To je pać sleng avtovoznikov , mehanikov, itd. Tebi se bom jaz tudi smejal če mi boš rekel da si usb ključ vtaknil namesto usb keya. (zdaj bolše primerjave ne najdem)

Pa te noben ne jebe v glavo, ker drugače bi blo tako po celi sloveniji in hrvaški pa po celi evropi tak... kaj misliš da drugje ne poznajo slenga ali kako?
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Matev ::

Kaj misliš da te on rad vidi pa gnjavi 100krat?


nima veze

vezo ima samo to da padeš in plačaš 2x zaradi neumnosti ki bi jo lahko z učenjem iz pol preprečil

Super Sonic ::

"Sam imam izpit že eno leto. Vozim se poredko in po omejitvah."

zdej boš pameten tle, samo neki ti povem; zarad takih kot si ti (ki se držite cestnih omejetev) in cestnih dirkačev (ki prekoračijo hitrost tudi do 2x dovoljene), imamo na cestah smrtne izide.

Nikoli ne vozim po omejitvah, ampak v toku dogajanja prometa. To pomeni, da če je omejitev 50, kolona vozi 70, ne bom MORON in vozu 50 in za seboj delu štalo.

"Zdaj pa pamet v glavo pa se zberite , vdihnite pa začnite knjigo brat. Če pa kje na netu najdem nove pole, bom obvestil lastnika strani naj odstrani ali pa faše tožbo"

eee, vožnja ni v bukvi. Če bi bilo to to, potem bi se vsi samo napiflal knjigo in to je to.
Knjiga pa je:
1) napisana izredno slabo in ne pove tistega kar bi morala
2) same omejitve so butaste v 80% primerih

In za konec:
tedensko prevozim v vozilu od 1000-1500 km, lahko si izračunaš kako to izpade v letu, na cesti sem dovolj veliko, da vidim kaj se dogaja, kakšni motorični debili vozjo in kaj vse počnejejo ljudje, ki vozijo po predpisih.
Povem ti še, da kazni (navkljub destvu, da vozim nad omejitvami in da so me policaji že večkrat ustavili-tudi s provido) še nisem dobil.

Zato ne pametuj in ne smeti tle po forumu z nekimi idejami, kako je varno neki česar sploh ne poznaš, saj si po svojem opisu sledeč, padalec in boš fasu prometno prej kot kdorkoli drug na forumu.

"in če zaradi take bedarije padeš je žalostno
kam gre denar? komu v žep?"

sam imam izpit 4 leta, naredil sem v prvo z 20 urami brez napak.
moja punca je izpit delala 6x in je imela 180 ur +.
Dejstvo: izpit je prišel okol 600k, danes pa ne upa v avto.
aja, pa knjigo je znala na pamet, ker pol ni hotla vzet ker ima to za gulfijo.

Bravo sistem.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

Daedalus ::

>zdej boš pameten tle, samo neki ti povem; zarad takih kot si ti (ki se držite cestnih omejetev) in cestnih dirkačev (ki prekoračijo hitrost tudi do 2x dovoljene), imamo na cestah smrtne izide.

Zdaj mi pa nekaj povej - kako lahko nekdo, ki se drži omejitve, povzroči prometno nesrečo? Če gre on cepec za njim, ki se mu pod častjo zdi pelat 10 km/h na uro manj, prehitevat in se zabije, kdo je kriv?
Za dirkače se pa strinjam, ja.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Super Sonic ::

"Zdaj mi pa nekaj povej - kako lahko nekdo, ki se drži omejitve, povzroči prometno nesrečo? "

videl na lastne oči, pa ne samo enkrat.
samo enkrat bom napisu, potem pa pejte nekam:
tok prometa (hitrost prometa) je pogosto, nad omejitvijo: npr omejitev 50 na kraju, kjer bi z lahko vozu 90 -cvet slovenskih omejitev, ampak pustmo zdej to.
In če se kolona premika 70, nekdo v sredini pa vozi 50, ta ovira promet. Posledično, se vsi za njim začnejo spraševat zakaj model voz 50, če ima pred seboj vozila, ki vozijo 70. Začnejo dogajat prehitevanja s strani tistih, ki tega ne bi počel če bi un furu 70 - ergo: smrtni izidi, zvita pločevina: vsak dan, brez izjem ista pesem.

Enako velja za hitro cesto proti dolenski: ,omejitev 100 modeli furajo 90, ker ne poznajo pravil oz. se bojijo peljat 100. Tok se odvija na 110-120 in spet je treba bremzat, spet so vsi živčni in potem spet poka.

"Če gre on cepec za njim, ki se mu pod častjo zdi pelat 10 km/h na uro manj, prehitevat in se zabije, kdo je kriv?"

Po predpisih tisti ki je cepec, ampak v praksi bi pa jest padalcu vzel izpit.
Sploh pa se gre zato, da tu na forumu nekdo misli, da če bomo bral knjige, ne bo nesreč..
Pa lepo vas prosim...
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Matev ::

na cesti imaš pracvico da se voziš toliko kolikor se tebi zdi varno
če je to po omejitvi je to pač po omejitvi

če se pa kdo zdi sposoben voziti nad omejitvijo naj pa odgovornost za morebitne nesreče prevzame nase

Matev ::

ničkolikokrat vidim prepotentneže ki se nalimajo nekomu na rit in blendajo ter izsiljujejo hitrejšo vožnjo spredaj vozečega

radeon power - tak si ti ane (ki se nalima za rit in blenda ter hupa)?

Myth ::

Očitno je , da si vi pumpate vaš ego, ko hočete nekaj spodbijat kar sem povedal samo informativno. Ne želim nobenemu nič žalega ali slabega. Bistvo mojega pisanja pa tak očitno ni noben spogruntal. Preberite še enkat kaj sem napisal. Pa ne se spet piknit v en stavek, ampak celoto!! Me zanima kdo bo še potem lajal. :)

In če vozijo drugi 70kmh kjer morajo 50kmh, jim radar postavim nekje. Ustavim se ob vozišču pa pokličem policijo in rečem tu pa tu vozijo ti pa ti več kot je potrebno. Verjetno bi dobili v roku enega tedna položnico za prehitro vožnjo pa nebi meli pojma kje so furali več. Važno da sem jaz 50kmh peljal in nobenega ogrožal. Keri cepec (da se izrazim kakor radeon power) pa vozi več zato da nebi ogrožal drugih avtomobilov v prometu, je pa res cepec.
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Ziga Dolhar ::

radeon power: normativno naj bi po cestah nihče ne vozil več od omejitev. In najstvo je, da nekoga, ki vozi 50 pri omejitvi 50 -- sploh ni potrebno prehitet.

Tako kot mi pri stotridesetih nihče ne more blendat, pa čeprav bi vozil po levem pasu avtoceste, ko bi bil desni prazen (in čeprav tega ne smem): po tem ni potrebe.
https://dolhar.si/

flipflop ::

Naj te ne zanese preveč, Ziga. Levi pas na avtocesti je namenjen samo prehitevanju, in če je desni prazen, ti nimaš po njem kaj vozit.

Ziga Dolhar ::

> (in čeprav tega ne smem)

Tole si spregledu?
https://dolhar.si/

flipflop ::

Ja in zakaj ti ne bi smel blendat in hupat? Vozi po desnem pasu, levega pa uporabljaj za prehitevanje, pa ti noben ne bo blendal. Nima ti pa pravice blendat če ti enega prehitevaš s 130 po levem pasu, to pa ja.

|O

Ziga Dolhar ::

Ker ga ne oviram, flipflop.

V bistvu me še dohiteti "ne more".
https://dolhar.si/

Ziga Dolhar ::

> In če se kolona premika 70, nekdo v sredini pa vozi 50, ta ovira promet. Posledično, se vsi za njim začnejo spraševat zakaj model voz 50, če ima pred seboj vozila, ki vozijo 70. Začnejo dogajat prehitevanja s strani tistih, ki tega ne bi počel če bi un furu 70 - ergo: smrtni izidi, zvita pločevina: vsak dan, brez izjem ista pesem.

Seveda je kriv ta, ki je vozil po omejitvah, ne pa ta, ki je prehiteval, ko ne bi smel?

Vzročna zveza par excellence.
https://dolhar.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Krožišča (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21644053 (37947) GrimReaper
»

Miti, zmote in nepoznavanje predpisov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11738581 (33452) St235
»

Krožno križišče - prednost (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18347064 (43017) floyd1
»

Prometna nesreca-vase mnenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
717163 (5570) Matev

Več podobnih tem