» »

CPP - nove pole na občinskem izpitu

CPP - nove pole na občinskem izpitu

Matev ::

kam se ljudem tako mudi
na obvoznici srečujem dnevno ene in iste situacije

folk ves živčen gre prehitevat kolono po pazi DESNEM pasu, in to enega za enim
vozi slalom malo po desnem malo po levem

nato pa zabremza na levem prehitevalnem in odvije preko voznega na odstavni pas - med tem pa skoraj povzroči nesrečo ko zapre pot vozilu na voznem pasu

flipflop ::

>>>Ker ga ne oviram, flipflop.

Kaj pa miličnike, njih tudi ne oviraš?

Tr0n ::

Matev: Itaq. Zato pa vidimo vsaki dan nesrece s smrtinimi izidi.

http://24ur.com/naslovnica/slovenija/20050605_2057327.php?Nxn=10

Jaz res ne razumem folka. Kaj ga nic ne izuci to umiranje na cestah? ;(

Ziga Dolhar ::

On je pa pri nujni vožnji upravičen, da gre hitreje, ne? (In v skrajni sili tudi vsi ostali.)

In ne le to: za tako vožnjo me lahko celo kaznuje. Upravičeno!



Ampak kako vezo ima to, flipflop?
https://dolhar.si/

flipflop ::

Ziga, če bi se ti na izpitni vožnji peljal 130 po prehitevalnem pasu, ko je vozni prazen, bi ti blendal izpitnik in bi na izpitu padel. Pa bi koga oviral ali pa ne. Ti lahko voziš po levem pasu ko je desni prazen na cestah znotraj naselja, ne pa po avtocesti. Pa res ne vem, kaj je tebi to, da kdo pelje več kot 130 po avtocesti. :\

Ziga Dolhar ::

Tr0n: mene je do sedaj najbolj izučilo, ko sem v Ljubljani spregledal rdečo luč in zapeljal v križišče (na srečo se jim je ravno prižgala rdeča luč, vendar je vseeno skoraj prišlo do nesreče ...

saj je na drugi strani nekdo lovil rumeno in z visoko hitrostjo zapeljal skozi rdečo.)
https://dolhar.si/

Ziga Dolhar ::

flipflop, ne dojameš.

Jasno sem napisal, da to ni dovoljeno. In pravilno je, da bi na izpitu padel. Ne vem, zakaj je to potrebno znova in znova "ugotavljat"?

Ampak "moje" kršenje predpisov ne upravičuje drugih do kršenja. Še manj pa je moč pravilno vožnjo označit za "nevarno", če se ne prilagaja vožnji drugih, ki vozijo nepravilno. Vsi naj bi namreč vozili pravilno.
https://dolhar.si/

flipflop ::

Ti ne dojameš. Blo bi drugo, če bi napisal, da ti nihče nima kaj za blendat, ko se ti voziš lepo po voznem desnem pasu na AC 130 km/h.

>>> Ampak "moje" kršenje predpisov ne upravičuje drugih do kršenja.
Potem pa le prvo poskrbi, da ti ne boš v prekršku, pa se potem na druge buni kaj smejo in kaj ne smejo.

Ziga Dolhar ::

> Ti ne dojameš. Blo bi drugo, če bi napisal, da ti nihče nima kaj za blendat, ko se ti voziš lepo po voznem desnem pasu na AC 130 km/h.

Ali pa, ko prehitevam.

Pa vseeno blendajo. Ko so do tega še _MANJ_ upravičeni kot v primeru, ko bi bil i jaz v prekršku.

>>> Ampak "moje" kršenje predpisov ne upravičuje drugih do kršenja.
> Potem pa le prvo poskrbi, da ti ne boš v prekršku, pa se potem na druge buni kaj smejo in kaj ne smejo.

Še enkrat prebrat moj post, Flipflop?

> Tako kot mi pri stotridesetih nihče ne more blendat, pa čeprav bi vozil po levem pasu avtoceste, ko bi bil desni prazen (in čeprav tega ne smem): po tem ni potrebe.
https://dolhar.si/

flipflop ::

On ti nima kaj blendat, ti pa po levem ne smeš vozit ko je desni prazen, saj to pravim. Je pa to offtopic tukaj. Če se pa ti normalno pelješ, pa ti kdo začne blendat, se pač ne sekiraš, se bo že umiril.

CaqKa ::

kaj ma za blendat, naj me po desni prehiti če je taki frik :)

BigWhale ::

Tocno, po zelenici, ce treba. Sam da se prehiteva... ;)

perci ::

BW: nimaš zelenice zraven avtoceste, jao

BigWhale ::

Valjda da mas, za ograjo :P Al pa vmes ;>

perci ::

Ja no, sam tam so ponavad se kaki jarki al pa odvodn kanali vmes. Rabis pol kakega Challengerja, da prehitevas :D.

CaqKa ::

ja zdaj mu še pa naj gume kupim da bo on mene prehiteval?

tx-z ::

a ma mogoče kdo zdej nove pole? al pa če bi se jih dal kje dobit?

Al pa pač usaj kšno vprašanje če je kdo zdele delu na roški..mislm pač ta tazadn cpp....Če je kšno zafrkneno vprašanje..
tx-z

BigWhale ::

Ma kake pole? Ce si tako nesposoben, da se ne mores tega CPPja nauciti potem itak nisi za na cesto.

Bleeh.

CaqKa ::

začni pri stop znaku. kak je namen? in kje je postavljen?

tx-z ::

Ja pa ne za to fak :\ enkrat recmo je vprašanje če lahko zavijš desno, če ti gori zelena luč; in je enkrat odgovor da lahko zapelješ desno, brez da bi gledu na levo če je kšn avto; v drugm primeru pa je da lahko zavijš na desno, ampak da morš pazt na avte iz leve strani, ker majo prednost :\
al pa taka:
Koliko sme segati tovor prek zadnjega dela lahkega priklopnika, ki ga vlečemo z osebnim avtomobilom?
-Ni predpisano.
-Ne več kot 1 m.
+Največ 1,5m, vendar mora biti 5/6 tovora oprtih na priklopnik, 1/6 pa sme segati prek priklopnika.

Sej znam večino, sam kakšna malenkost k je u lajfu nam nkol rabu je problem..Tko kt so tista, kje se lahko pojavi megla:\
tx-z

tx-z ::

Zanimivi 2 pravili sm našu, k nista lih najbolš postavleni; vsaj po mojm mnenju..

*Ali smete na prednjem sedežu voziti osebo, ki je očitno pod vplivom alkohola?
Odg: Ne.

*Ali smete po prometni nesreči, kot sopotnik vozila, piti alkoholne pijače ali druge psihoaktivne snovi?
Odg: Da.

Zdej pa recmo da se zgodi nesreča, pa sediš ti na sprednem zicu, in se ga pol ornk napijš, bi ti lahko še kdo reku da si ti kriv, ker si na sprednjem zicu pelu osebo pod vplivom alkohola ;) :\
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

balocom ::

OT: 3. VOŽNJA PREKO MOKREGA LISTJA NA VOZIŠČU?
- moramo pospešiti,
- moramo močno zavirati,
+ previdno vožnjo - izogniti.


Nekje na enih straneh podobnih kot varstvovprometu.org je pisalo da daš v višjo prestavo (in sevede maš isto hitrost pr tem).

Btw kuk moreš bit ZDAJ (8.6.2006) star da greš v avto šolo. Kuker jst te kapiram boš lahk z 17 leti vozu 1.1.2007 z spremljevalcem, nč pa ne piše kdaj lahk greš v avtošolo (CPP+ vožnje).
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

tx-z ::

zdej točn ne vem kako je za uno s spremstvom, za navadn izpit je pa tko..

ti greš delat cpp+pp kadarkol se mi zdi...mogoče da je meja 17 let..to nism zihr; pol greš delat zdravniško potrdilo, pol k si 17.5 star pa lahko začneš vozt....pr 18ih se lahko prjavš za cpp ..un področni al kako se mu že reče..na roški v lj; in k maš cpp narjen lah greš z vožno še na avto cesto...k končaš vse vaje pa nardiš društvenga, se lahk prjavš na glavno vožno...in pol k nardiš glavno maš izpit
tx-z

balocom ::

Thx, od vsega na netu najbul razumliva razlaga:))
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

tx-z ::

Mam eno vprašanje k sm ga meu zanč na CPPju in sm pozabu kaj sm dau kot pravilni odgovor...

Torej:Ali je dovoljeno prehitevati na tem mestu, tako kot prehiteva modri avto?
tx-z

Mr_Globus ::

Vešda. Prehitevanje je dovoljeno na prednostni cesti. Zato pa moreš levo in desno pogledat :D

Tilen ::

Ne. Rdeči lahko komot pelje na spuro od modrega avtomobila. V primeru nesrece je seveda kriv modri. To je enakovredno krizisce VEDNO dokler znaki ne kazejo drugace. Sploh ni vazno, ce je tista cesta sirsa. V tem kriziscu velja pravilo desnega seveda.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Matev ::

rdeci ne sme izsiliti prednsoti - ker se približuje zeleni (mora počakati da zeleni pelje mimo)

če pa rdeči izsili in z polnim gasom zapelje pred zelenega na pas kjer je modri - se pa zgodi nesreča

perci ::

rdeci ne izsiljuje prednosti pred zelenim, ker jo dejansko IMA

tx-z ::

Ja sam kaj je pa modr avto vedu da bo tm še ena stranska cesta pršla? on je recmo začeu prehitevat 100m prej in sploh ni vidu une ceste...
tx-z

bzp ::

zigam: prehitevanje na nepregledni cesti? no-go

tx-z ::

Ma ne lej..predstauli si eno cesto...lepo ravno....in pol je ena mjhna cestica ob strani, k je sploh ne vidš doklr nisi čist tm...ti se pa odločš da boš prehiteu enga in šele k ga prehitiš opazš da je tm neka cestica...
tx-z

JanezekNovak ::

Rdeči ima zaradi desnega pravila prednost, modri pa ne sme prehitevati zelenaga pred križiščem!
http://www.euroairsoft.com/

Mavrik ::

Nima veze. Če ne vidiš ceste, potem a) nisi dovolj pozoren, b) voziš prehitro za razmere.

V vsakem primeru delaš nekaj narobe če ceste ne vidiš.
The truth is rarely pure and never simple.

bzp ::

Tole ni ravno primer za "predstavlej si", ker so po vecini taksna krizisca urejena tako da je tista mala cestica neenakovredna (neprednostna). Predstavlej si da VES (kar glede na to sliko je eden od tvojih podatkov) da bos cez 100m imel krizisce s PREDNOSTNO cesto, a lahko prehitevas?

gumby ::

ne!
nimas kaj prehitevat v kriziscu
my brain hurts

bzp ::

Pa sej razumem da se folk krega zaradi zank na testih (v stilu slovnicnih for ipd), ampak se vedno, sej imas lahko 12pik narobe al koliko? Ce znas krizisca, znake in osnovna dejstva o voznji, te nima kej skrbet. Jest res ne razumem, a dejansko folk hodi delat izpit v stilu "mogoce bo pa ratal"? Sej pol ni cudno da je tolk *vstavi_poljubno_zaljivko* na cesti, k dajejo v kroznem kriziscu lev zmigovc pa podobne bedarije, ce si niti pravil v kriziscih ne morjo zapomnt. Dejte mal vec glavo uporabljat fantje!

PARTyZAN ::

Ena napaka v nalogi = cela naloga narobe.

2x se zmotis pa si odletu ;).

tx-z ::

Jah jst sm zadnič k sm pisu sm zajebu k sm meu 3naloge narobe-4točke vsaka vredna..

Eno vprašanje je blo kaj nardiš če ti zagori lučka za olje(never heard of it), eno sm zajebu k sm neki preveč dau, eno pa k sm neki premau....Pa je šlo 7kosou pa 2 tedna čakanja:\
tx-z

bzp ::

Naloge kjer te lovijo na slovnicne fore niso 3 na eni poli, pa vsaka 4 tocke vredna.
zigam: in kaj si dal prevec in kaj premalo? Kaj so ble pa opcije pri lucki za olje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bzp ()

Daedalus ::

Eno vprašanje je blo kaj nardiš če ti zagori lučka za olje(never heard of it),

Doliješ olje v motor
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

balocom ::

Ustaveš.
Ka pa če je odpovedala pumpa za olje?>:D
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

tx-z ::

Za olje so ble opcije:
+Ustaviš avto ob primernem mestu
+Izklopiš motor
-Pelješ naprej do servisa
-pa še neki da previdno pelješ(gas,zavore,...)-neki u tem smislu

In jst sm dau lih te k sta "-" :\ no sej ni važn :P
Zafrknu sm pa še kako lahko vlečš avto
+z drogom, če avto nima zavor
+z vrvjo, če avtu delujejo zavore
+avto oprt na vlečno vozilo
-z vrzvjo, če avtu ne delajo zavore

Jst nism dau avto oprt na vlečno vozilo..k sm si mau drgač predstaulu to, kot pa tko kt je;)
tx-z

Mr_Globus ::

A ni tako da lahko prehitevaš v križišču če prehitevaš po prednostni? Vsaj meni je tako inštruktor pravu

Matev ::

Sej pol ni cudno da je tolk *vstavi_poljubno_zaljivko* na cesti, k dajejo v kroznem kriziscu lev zmigovc pa podobne bedarije


a ti če želiš priti iz zunanjega pasu na notranji v krožnem križišču
uporabiš desni žmigovec
?

bzp ::

Matev: mas prov, v mislih sem imel 1 pasovna krozna krizisca ... sem ze parkrat vozil za kom, ki je dal levi zmigovc za vkljucevanje + ko je krozil (brez moznosti menjave pasu)

Matev ::

ko se vključiš - imaš jasno lev žmigovc
ko se voziš pa ta žmigovc ne ugasne ker pač zavijaš konstano na levo

se pač ne ugasne - ga moraš sam (če utegneš)

edin če pri vključevanje uporabiš desni žmigovc - takret se pa ugasne


ampak - levi je bolj pravilen za vključitev v krožišče
(kot recimo na avtocesto - levi žmigovc)

CaqKa ::

kolkor je meni znano se pri vključevanju v krožišče ne uporablja smerokaza, ampak le za zapuščanje krožišča.

McHusch ::

Na krožno se vključuješ brez smernika. 100 %.

Uros!no ::

Kjerkoli je obvezna smer, kot je v kroznem ni potrebe po tem. Hec je v tem, da folk uporabi smernik pri vhodu pri izhodu pa ne :\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Krožišča (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21643431 (37325) GrimReaper
»

Miti, zmote in nepoznavanje predpisov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11738265 (33136) St235
»

Krožno križišče - prednost (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18346544 (42497) floyd1
»

Prometna nesreca-vase mnenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
717123 (5530) Matev

Več podobnih tem