» »

ebay

ebay

1
2
»

radmannsdorf ::

Hvala lepa za odgovor. Ja, poštnino je že znižal za 10€, ker sta to dva izdelka naenkrat. Ima pa par tisoč prodaj že in 100% feedback. Ok, če sem zavarovan bo ok, glede limita pa res moram počekirat koliko imam nastavljeno. Sem pozabil na to.

Superboyy ::

No po letih brez težav se mi je zataknilo pri temle naročilu:



Problemi in zaključek:



TL;DR:
Tip prodaja fejk displaye kot original. Dobil sem ful refund in obdržal display, ampak jih še vedno prodaja kot original.

Zanimivo, da se upajo takole špilat, večina ostalih trgovcev je vsaj zbrisala Sony logotip iz displaya.

matobeli ::

Kul, dobro si to rešil.

Je pa res "tiho pravilo" kar je napisal, če je v imenu "genuine, original, OEM..." potem naj bi bilo original, pa še to dostikrat ni, vse ostalo pa defacto fejk.

Nekateri že pišejo "replacment LCD fit Sony Xperia Z3" oziroma podobne dvoumne zadeve. Kmalu bodo pogruntali še kakšno boljšo zadevo kot so "slika je za ilustrativne namene".

Ampak, če je stvar 30$ je fejk. Če je pa 80$ pa bi mogla bit že skoraj original.

otago ::

Je imel kdo opravka s prodajalcem nextbigthink na ebayu?

Imam obcutek, da me skusa nategniti. Malce sem ze poguglal in sem nasel mesano zgodovino izkusenj, da pridejo stvari 2 meseca kasneje, nikoli ali kakor kaze vse dostavljeno v obljubljenem roku.

Gre za Baofeng radio, kupim, placam s paypal. Nakar pridejo maili, da se nisem placal. Vmes se je zaprla komunikacija preko ebaya. Po mailu je napisal, da sem 2x kupil. Zdaj noben nakup ni viden v zgodovini(overview), le v korespondenci. Zdaj pa vidim, da je bil vceraj Shipment Returned to Shipper.

Do zdaj sem imel res samo pozitivne izkusnje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

ttommy ::

A display pa dela?
Gamer

Superboyy ::

Si plačal direktno ebayu in ne na nek paypal račun, ki ti ga je poslal preko zasebnega sporočila?

Na ebayu je lepo vidno kaj se dogaja z naročilom. Če je bilo plačano in ni bilo dostavljeno lahko odpreš dispute.

otago ::

Na koncu se je vse skupaj nekako izslo. Prodajalca sem prosil za tracking number izdelka (ker je men prikazalo da je returned to shipper).. Je izjavil, da je nemski prodajalec (v ozadju kitajc SainSonic) poslal nazaj in ne vedo kako naprej. Sam je predlagal ponovno posiljanje ali refund. So v roku nekaj ur nakazal denar nazaj, za par € vec pa sem dobil preko amazona v 2 dneh brez eprime racuna.

Vsekakor pa nenavadno, prodajalec misli da sem 2x kupil, kljub temu da imam le en email Confirmed Order.

Machete ::

otago je izjavil:


Po pravici povedano je nenavadno vse od tvojega prvega stavka naprej. Meni ni bilo nič jasno :]

Sicer pa zelo velik prodajalec z vredu razmerjam ocen.
17500 pozitivnih, 75 negativnih (in povsod komentira, da rešuje zadevo) v enem letu ni slabo.
http://www.ebay.com/usr/nextbigthink
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

mrTwelveTrees ::

Da ne odpiram nove teme.....

Na ebay.co.uk nikjer ne najdem več opcije "leave feedback" zraven kupljenega artikla. ???

Machete ::

Nikamor ni šlo, mogoče si ga že dal ali pa je že dolgo od nakupa. Provaš lahko tudi na kaki drugi strani (.com, .de).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

mrTwelveTrees ::

Ja dolgo je od nakupa, mesec, dva, ampak nikoli nisem imel problema s tem. Odkar so spremenili grafiko.
Ne nisem ga še dal, če je označen z "pisalom" da ni, ampak nimam nikjer za kliknt da bi ga dal.

Ok, rok se ni še iztekel za dostavo, artikel pa sem že dobil. Mogoče je to krivo ? Samo vem da sem v preteklosti že lahko dajal komentarje ko se ta rok še ni iztekel.

Zgodovina sprememb…

Csharp ::

A slučajno kdo naroča oz. bo naročal na ebay.de?
Nimam accounta na ebayju pa tudi bančne kartice nimam primerne za registracijo in nakupovanje, bi pa želel nekaj kupiti.
Vglavnem, če bi kdo v kratkem kupoval in bi lahko vzel še zame artikel (cena 10€), bi prosil za ZS.

Machete ::

V bistvu ni važno, če bo kdo kaj naročal, ker pošilja vsak seler sam, zase. Ni tako kot kaka večja trgovina. Vsak buy je samostojna zadeva. Lahko gledaš kot neke vrste bolho.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

opeter ::

Csharp je izjavil:

A slučajno kdo naroča oz. bo naročal na ebay.de?
Nimam accounta na ebayju pa tudi bančne kartice nimam primerne za registracijo in nakupovanje, bi pa želel nekaj kupiti.
Vglavnem, če bi kdo v kratkem kupoval in bi lahko vzel še zame artikel (cena 10€), bi prosil za ZS.


Odpreš si račun in je to to. Saj je registracija brezplačna.

Za plačilo pa se s prodajalcem zmeniš za nakazilo na njegov bančni račun. Saj bančni račun imaš ali? Če ne, pa zrihtaš na banki ali pošti preko UPN položnice.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5435934088 (3440) lolipop2
»

Ebay carina iz ZDA (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6733139 (1927) Nesta
»

nakup preko eBay-ja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11425637 (13708) St235

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27093907 (70772) Tilen

Več podobnih tem