» »

Izkušnje s trgovino computer universe

Izkušnje s trgovino computer universe

««
«
1 / 17
»»

Rainbow Dash ::

http://www.computeruniverse.net/en/

zanima me če imate kakšne izkušnje z to trgovino?

Lp

shadeX ::

Mislim da je to kar dobra trgovina. Google zna več povedati:

Klik 1
Klik 2

Rainbow Dash ::

namreč zanimam se za ta leptop: http://www.computeruniverse.net/en/prod...
ki je za 100€ cenejši kot na hoh.de (http://www.hoh.de/detail/index/sArticle...

ima pa iste specifikacije..

no vredu potem :D

imajo pa še ceneje stvari kot je na hoh.de..

Zgodovina sprememb…

fantasycamp ::

Rainbow Dash je izjavil:

http://www.computeruniverse.net/en/

zanima me če imate kakšne izkušnje z to trgovino?

Lp


kok te pride poštnina v slo?

Rainbow Dash ::

za en leptop kis em ga gledal je free shipping...

shadeX ::

dobre cene so.

ramiz?! ::

computeruniverse je zelo dobra .. sam sem naroču že dva laptopa pri njih in poštnina je bla 12€ ...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Rainbow Dash ::

aja no fajn slišati.. kr cene so res v nulo..

mtosev ::

super trgovina. sn že kupoval pri njih
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Janez113 ::

Zdravo!
Imam samo eno kratko vprašanje. Zanima me če imajo vsi prenosniki s strani nemške tipkovnice in nemški operacijski sistem. Pogledal sem kar veliko prenosnikov na njihovi strani in je povsod pisalo, da ima prenosnik nemško tipkovnico in operacijski sistem.
Hvala za odgovore že vnaprej.

Vaseer ::

@Rainbow Dash
Preverjeno dobra trgovina. Pri njih sem pred približno letom dni naročil prenosnika, 3x hladilne podstavke za prenosnike, USB, mSATA SSD... vse prišlo tako kot naročeno. Plačal z nakazilom na TRR. Vse brez problema in na vprašanja preko maila redno odgovarjajo.
Shipping & Handling: 12,59 €

@Janez113
Please note that as long as it's not specified otherwise, this notebook will have German keyboard layout (QWERTZ), operating system and software. If available, an English version will be advertised separately.
Sam sem naročil prenosnik na omenjeni strani in ima nemško tipkovnico - mi sploh ni moteče.

Redorange ::

Še en plus z moje strani
(Tamron 17-50)

shadeX ::

@Janez113

Večina prenosnikov ki jih kupiš iz Nemčije ima nemško tipkovnico. Ampak to sploh ni problem. Imaš 2 možnosti:

1. Se navadiš (sploh ni problem, zaradi par šumnikov)
2. Si kupiš nalepke in jih prilimaš gor.

Zanima me pa samo ena stvar. Če naročiš stvar iz nemčije in se pokvari. A lahko v SLO uveljavljaš garancijo? Mislim, saj ni problem pošiljat v Nemčijo ampak poštnina zna bit draga. Še posebno če imaš tako nesrečo da se ti pokvari zadeva 2x , potem se računica že ne bi izplačala zaradi poštnine.

Kako je s tem?

S53SG ::

@shadeX; garancija v Slo velja odvisno od izdelka če le-ta nudi worldwide warranty. Prenosnika Lenovo sem bp poslal na servis pri nas, vsaj dotičen model. SSD recimo pa sem jim samo nazaj poslal (cca 7€) stroškov in je bil v treh tednih nov nazaj doma. Torej če ni pri nas veljavne garancije pa enostavno njim nazaj pošlješ.

HighBane ::

Kaj vam je dostavila kurirska služba ali Pošta Slovenije?
Lp

dottor ::

Razmišljam, da bi si uzel za fotoaparat par CF kartic in eno dodatno baterijo od Ansmanna, oboje ima poštnino 5€ če se ne motim, kar pridem ceneje kot pri nas. .. Za objektive pa me skrbi malo, ker naša pošta ravna katastrofalno s paketi (sem dobil že pakete ki je škatla bla hudo uničena).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

spirit ::

Zavaruj pošiljko, pa tudi če se ne da pošiljko na pošti odpri, če je poškodovana ne prevzemi zahtevaj da izpolnijo obrazec za reklamacijo, poslikaj in pošlji trgovini, dokler ne prevzameš je roba njihova last in če je izdelek poškodovan ti pošljejo novega potem se pa oni ubadajo s pošto o povračilu stroškov.

dottor ::

Hvala za nasvet. Zavarovanje pošilke gr everjetno an procent vrednosti, koliko znaša ta procent? Ali je neka fiksna cena?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Lonsarg ::

Punca je kupila en ornh fotič pri njih, pred nakupom se ti splača pogooglat za kodami za popust, jaz sem našel eno za 5€;) Dostava je preko DHL(razen če doplačaš za hitro UPS), tudi tracking imajo. Ker me ni blo, ko je prinesel paket pa ne vem, ali DHL plača našo slovensko pošto, ali posreduje pakete sam na dom. Jaz se načeloma pri takih resnih trgovinah, ki imajo dosti in dobre ocene ne sekiram preveč, če bi se pošiljka pođkodovala.

dottor ::

Uh če dostavlja DHL in gre z našim DHLjem imam soseda ki dela pri njih :D
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Rainbow Dash ::

po kokem času pa ponavadi dobiš?. torej če sem danes naročil, in imajo na zalogi kdaj dobim js to?

Lp

Lonsarg ::

V mojem primeru mislim da je bilo en dober teden.

ramiz?! ::

Če piše, da imajo že na zalogi, potem dobiš v 3-4 dneh na dom. Drugače pa je nemška pošta kupila DHL že pred časom in je sedaj to eno in isto. Do Slovenije oz. do Ljubljane se mi zdi pripelje DHL (oz. do tam kjer imajo skladišče) naprej po Sloveniji pa naša pošta prinese...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Rainbow Dash ::

Zdej sem js to včeraj naročal, pa sem dobil danes mail, da ni šlo preko te kartice (visa), in da bojo naročilo zavrnali, in grem jas pogledat stanje akrtice na klik, in je rdeče obarvanih okoli 570€, in kao da ni več tega denarja gor.. Sm klicu taj nekega tipa iz njihove firme, pa je reku da njihov sistem ne podpira te kartice pač visa ane, in da so zavernili na koncu.. Pač zdej nevem, kdaj mi bo na kliku kazalo da je ta denar še na kartici..

BigSexy ::

Hmm, kako da ne podpirajo Vise ? http://www.computeruniverse.net/en/grou...
To Infinity And Beyond !

Zeitgeist ::

to z viso(skb namesto maestro) je meni naredilo na bigbang.si dnar je cuknilo niso pa oni videli nakazila. banka pa je dnar nakazala. po ponovnem klicu na bigbang so nekje nekaj poklikali in zacuda je takrat slo skozi. predlagam da na banki preveris.

shadeX ::

V kratkem tudi sam mislim nekaj naročit iz tam. Kako bi se izognil podobnim komplikacijam? Plačilo preko Paypal mogoče?

Skyman ::

paypal sprejemajo!Jz sm naroceval pa nism imel nobenih komplikacij roba pride v dveh dneh sam sm narocu v ponedeljek disk ker nekega kabla ko sm ga zravn narocil ni bilo pisalo 1-2 dni v sredo so dobili poslali v petek paket ze dobil...

Kenpachi ::

Imam pozitivno izkusnjo s trgovino. Se posbej s customer supportom.

Tip mi je celo kenslal narocilo, da lahko ponovno narocim po nizji ceni (ker so cakali na en item, da pride na zalogo) :)

Posta pa ja, DHL pripelje v Ljubljano, potem pa PS poslje naprej. Sam sem dobil v 3 dneh, odkar so dobili stvar na zalogo. Glede na pack tracking, je 1. dan prisel paket v skladisce DHL, 2. dan pripotoval v Slovenijo, 3. dan pa je postar pripeljal paket na dom.

Postnina je tudi super. 15eur s paypalom. No, ni lih za kupovat sitnice, ma ce mas ze kaj za 100+eur za narocit, se ze splaca, ker v Sloveniji najverjetneje ne bos dobil te stvari po taki ceni, vkljucno s postnino.
Zaraki Kenpachi.

shadeX ::

Ja sam najbrž če se kaj pokvari, moraš pa dol pošiljat? Pa je spet toliko poštnine..

mtosev ::

če je garancija upoštevana vrnejo $ za poštnino
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

fantasycamp ::

shadeX je izjavil:

Ja sam najbrž če se kaj pokvari, moraš pa dol pošiljat? Pa je spet toliko poštnine..


se strinjam unih 30€ ni dovolj da se zafrkavaš z garancijo in časom ki ga rabiš da ti popravijo...

shadeX ::

Je pa spet odvisno. Če imajo izdelki globalno garancijo, potem jo lahko uveljavljaš tukaj, v SLO.

Hayabusa ::

fantasycamp je izjavil:

shadeX je izjavil:

Ja sam najbrž če se kaj pokvari, moraš pa dol pošiljat? Pa je spet toliko poštnine..


se strinjam unih 30€ ni dovolj da se zafrkavaš z garancijo in časom ki ga rabiš da ti popravijo...

Dalj časa boš čakal na Slo servisu.

shadeX ::

Ja, vprašanje je tudi če (in kako) ti ga popravijo ..

BlaY0 ::

Če si nezaupljiv, kupuješ tam pač take artikle, ki imajo EU ali world-wide garancijo.

kmet14 ::

Naročil cel pc za 1000 € v pon. robo so prejeli v čet. (3 stvari niso bile na zalogi) v soboto je bla pri meni vse super zapakirano niti malo poškodovano (pripeljala pošta slovenije).

darkolord ::

Sem skenslal hoh in kupil diske pri computeruniverse:
- stran imajo tudi v angleščini
- za davčne zavezance ti takoj ne obračunajo davka
- tudi za firme lahko plačaš prek paypala
- poštnina je ugodna
- račun pošljejo že na mail
- za prvi nakup je 5 eur popusta

Naročil sem v soboto, v ponedeljek so poslali, danes sem dobil. Zelo zadovoljen.

GregaGrga ::

Jaz imam kar solidno izkušnjo z njimi. Pred kratkim sem naročal računalnik in so bili zelo odzivni in prijazni. Problem je nastal, ker računalnika ni bilo na zalogi in sem ga čakal 3 tedne. Kar vsak teden so prestavl za 1 teden. Ko sem napisal, da bom preklical naročilo se je hitro našel na zalogi. So pa res ugodne cene

fantasycamp ::

da prideš na 2,4 proc in mat zaslon daš isto kot je blo nekaj časa nazaj na comshop akcija

http://www.computeruniverse.net/product...

tko da ne deluje spet tok pocen site

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

To je res. Je pa zadeva nova. Cene take so povsod, tudi za eno jedrnike. Za brskanje po spletu so, ter za pregledovanje pošte in pisanje v wordu.

Tak računalnik zadošča potrebe 80% populaciji starejši nad 45 let.

fantasycamp ::

shadeX je izjavil:

To je res. Je pa zadeva nova. Cene take so povsod, tudi za eno jedrnike. Za brskanje po spletu so, ter za pregledovanje pošte in pisanje v wordu.

Tak računalnik zadošča potrebe 80% populaciji starejši nad 45 let.


leta nimajo veze s tem tud 45 letnik je lahko zasvojen z igricami...

Jaz rabim samo za pisat in gledat mail... bi pa seveda vzel nekaj takega da bodo vsaj win normalno delali...

shadeX ::

leta nimajo veze s tem tud 45 letnik je lahko zasvojen z igricami...


Ja absolutno. Za to sem napisal 80%. Sem videl tudi že nekaj starejših ljudi ki so igrali igre. Sam pač to ni v navadi. Večinoma jih brska po spletu.

Se pa sprašujem če na takem PCju dela vsaj youtube normalno.

fantasycamp ::

shadeX je izjavil:

leta nimajo veze s tem tud 45 letnik je lahko zasvojen z igricami...


Ja absolutno. Za to sem napisal 80%. Sem videl tudi že nekaj starejših ljudi ki so igrali igre. Sam pač to ni v navadi. Večinoma jih brska po spletu.

Se pa sprašujem če na takem PCju dela vsaj youtube normalno.


misliš na tistem ki sem dal link?

r3dkv1c4 ::

Rainbow Dash je izjavil:

namreč zanimam se za ta leptop: http://www.computeruniverse.net/en/prod...
ki je za 100€ cenejši kot na hoh.de (http://www.hoh.de/detail/index/sArticle...

ima pa iste specifikacije..

no vredu potem :D

imajo pa še ceneje stvari kot je na hoh.de..

pošlji jim mail, namreč, če se ne motim prodajajo samo v A in D, razen pravnim osebam.

shadeX ::

misliš na tistem ki sem dal link?


Ja na tistem. Sicer, lol. Sedaj vidim da tisto sploh ni enojederni ampak dvojederni. Malo sem slabo pogledal. Maja za vse kar niso igre je odličen.

Ubistvu jaz imam istega, samo da je 4 leta star. Če ne pa iste specifikacije. Youtube 720p že šteka. Tudi nekatere manj grafično zahtevne igre lahko igram bolj u izi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

peterr ::

Naročal enkrat, na firmo, kot že zgoraj omenjeno ne obračunajo ddv v tem primeru (kar ni ravno najbolj pogosto v de spletnih trgovinah, je pa edino pravilno). Celoten postopek bp in zagotovo jih še kdaj uporabim.

fantasycamp ::

shadeX je izjavil:

misliš na tistem ki sem dal link?


Ja na tistem. Sicer, lol. Sedaj vidim da tisto sploh ni enojederni ampak dvojederni. Malo sem slabo pogledal. Maja za vse kar niso igre je odličen.

Ubistvu jaz imam istega, samo da je 4 leta star. Če ne pa iste specifikacije. Youtube 720p že šteka. Tudi nekatere manj grafično zahtevne igre lahko igram bolj u izi.


kaj pol rabiš boljšo grafo da dela al še več rama?

shadeX ::

Veliko boljšo grafično :D

fantasycamp ::

shadeX je izjavil:

Veliko boljšo grafično :D



samo v katerem denarnem razredu si pol?
««
«
1 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MindFactory mnenje (strani: 1 2 3 452 53 54 55 )

Oddelek: Kaj kupiti
2733466116 (2758) darkolord
»

Caseking.de

Oddelek: Kaj kupiti
365513 (520) GrimReaper3
»

hardwareversand.de (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Kaj kupiti
1912363062 (150177) integral15
»

Hoh.de (strani: 1 2 3 428 29 30 31 )

Oddelek: Kaj kupiti
1507274885 (109671) darkolord
»

computeruniverse.net - kako dolgo se čaka?

Oddelek: Kaj kupiti
425600 (3644) darkolord

Več podobnih tem