» »

Izkušnje s trgovino computer universe

Izkušnje s trgovino computer universe

««
6 / 17
»»

opeter ::

Hvala, mtosev!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

opeter ::

Evo, prispelo pred dobro kakšno uro nazaj. Paket so poslali 22. julija. Neverjetno hitro!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

paramedic86 ::

Zdravo,

Mi lahko kdo pove, če se naroči na firmo, ali se lahko plača s paypalom ali ne? Prosim za odgovore tistih, ki ste naročali na firmo. Pošljejo invoice po mejlu preden se plača ali ne?

Lp

paramedic86 ::

Pa še to, kakšen je postopek registracije, če se plačuje na firmo? Je treba skenirat pa poslat kakšne dokumente njim na mejl, ali samo klikneš na osnovni strani "Zum Geschäftskunden Shop" in potem, ko zbereš artikel, možnost plačila s paypal samo še vpišeš ID VAT in je to to?

Prosim če kdo čimprej potrdi.

Hvala

Lonsarg ::

Ko se registriraš imaš na izbiro namesto navadnega računa tudi firmo izbrati, tam tudi vpišeš ID VAT, da to deluje moraš biti zavezanec za DDV, drugače rukne error pri preverjanju ID VAT številke.

Če nisi zavezanec za DDV, potem narediš navaden račun za fizične osebe(ker če nisi zavezanec, potem te tuje firme obravnavajo kot fizična oseba), da pa lahko potem ta račun knjižiš doma mora na računu nujno pisati ID VAT. To sem jaz rešil tako, da pod priimek(ali nekje drugje v naslovu) rukneš kar še ID VAT številko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

darkolord ::

Sej če nisi zavezanec itak nimaš ID za DDV? Zakaj bi ga kamorkoli pisal potem ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Epialt ::

Da lahko knjižiš PC pod drobni inventar ali pod osnovna sredstva...
EDIT: Mali zavezanci oz. obrtniki, ki niso zavezanci za DDV imajo vseeno davčno številko le -SI pred davčno številko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Epialt ()

darkolord ::

Na računu je obvezen samo ID za DDV, če si zavezanec za DDV. Davčna številka ni obvezna.

Epialt ::

"ID številka je enaka davčni številki s predpono SI, če gre za slovenskega zavezanca z identifikacijsko številko."
Kaj sedaj ti ne razumeš ?

darkolord ::

To dvoje ni isto.

Če si v sistemu DDV (izdajaš račune z DDV), mora na računu pisati tvoj ID za DDV. Če nisi, potem ne (niti sama davčna).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Epialt ::

To sem ti Quoteu iz racunovodja.com .
In ja... seveda moraš na izdani račun napisati svojo davčno številko. Brez SI predpone.

darkolord ::

82. člen
(obvezni podatki na računu)
(1) Davčni zavezanec, ki izda račun v skladu z 81. členom tega zakona, mora na računu navesti naslednje podatke:
1. datum izdaje računa;
2. zaporedno številko, ki omogoča identifikacijo računa;
3. identifikacijsko številko za DDV, pod katero je davčni zavezanec dobavil blago ali storitev;
4. identifikacijsko številko za DDV kupca oziroma naročnika, pod katero je kupec ali naročnik prejel dobavo blaga ali storitev, za katero je dolžan plačati DDV, ali je prejel dobavo blaga v skladu s 46. členom tega zakona;
5. ime in naslov davčnega zavezanca in njegovega kupca ali naročnika;
6. količino in vrsto dobavljenega blaga oziroma obseg in vrsto opravljenih storitev;
7. datum, ko je bila opravljena dobava blaga, ali datum, ko je bila storitev opravljena oziroma končana, ali datum, ko je bilo opravljeno predplačilo iz 4. in 5. točke prvega odstavka 81. člena tega zakona, če se ta datum lahko določi in je različen od datuma izdaje računa;
8. davčno osnovo, od katere se obračuna DDV po posamezni stopnji oziroma na katero se nanaša oprostitev, ceno na enoto brez DDV ter kakršna koli znižanja cen in popuste, ki niso vključeni v ceno na enoto;
9. stopnjo DDV;
10. znesek DDV, razen v primerih, kjer se uporablja posebna ureditev, za katero ta zakon ta podatek izključuje;

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Epialt ::

Imaš prav, da ni potrebno dodati na izdani račun davčne številke, čeprav je zaželjeno, meni je stranka 1x resno zatežila glede tega, ker me morajo vnesti v sistem v njihovem knjigovodstvu.
Zato jo sedaj napišem na vsako izdano fakturo.

Si pa linkal napačen člen saj govoriva o nezavezancih.

141. člen
Davčni zavezanec iz 94. člena ZDDV-1, mora na računu navesti najmanj naslednje podatke:
- datum izdaje;
- zaporedno številko, ki omogoča identifikacijo računa;
- svojo firmo oziroma ime in sedež oziroma stalno prebivališče;
- prodajno ceno blaga oziroma storitve (brez DDV) in
- skupno vrednost prodanega blaga oziroma opravljene storitve (brez DDV).


BISTVO pa je, da on potrebuje na prejetem računu svojo davčno, da se lahko račun knjiži na firmo. Če ti inšpektor pogleda v registrator pri računovodji in opazi, da račun ni bil izdan na tvojo firmo, lahko zahteva, da ta račun odstraniš iz registratorja.

darkolord ::

BISTVO pa je, da on potrebuje na prejetem računu svojo davčno, da se lahko račun knjiži na firmo.
Ni res. Oziroma, imaš kakšen vir za to?

Epialt ::

Vir so le izkušnje.

T_F_7 ::

skušam plačati naročilo preko klika in me ne spusti naprej, ker ne vpišem pravilnega podatka pod Referenca, kjer lahko izbiram med SI, RF in NRC. Purpose/Reference, ki so mi jo oni poslali ne deluje. kaj moram potem vpisati?

mat3 ::

T_F_7 je izjavil:

skušam plačati naročilo preko klika in me ne spusti naprej, ker ne vpišem pravilnega podatka pod Referenca, kjer lahko izbiram med SI, RF in NRC. Purpose/Reference, ki so mi jo oni poslali ne deluje. kaj moram potem vpisati?


Pusti NRC.
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

T_F_7 ::

mat3 je izjavil:

Pusti NRC.

To sem tudi naredil, ker nisem imel druge opcije.

Dzhimen ::

Lp,

za kolega naročam nov računalnik po delih in razmišljam o nakupu pri trgovini computer universe. Zanima me, ali mogoče obstaja kakšna boljša alternativa iz tujine v smislu nižjih cen?

Izkušnje imam pri hardwareversand, ampak glede na to da imajo zadnje čase neke tezave se jih bom raje ognil...
Drugače pa, ali je postopek isti? Prek idealo nafilam košarico in to je to + 12€ poštnine za Slovenijo? Ali obstajajo kakšne kode za razne popuste?

darkolord ::

Computer universe je v redu.

Postopek za nakup je enak. Za prvi nakup mislim da obstaja koda za popust.

Dzhimen ::

Ali bi kdo bil tako prijazen in delil kodo za popust (če obstaja)? Nakup me pride 530€ z poštnino vred, naročam prvič.

mtosev ::

jaz ne bi vedo, da pri CU obstaja koda za prvi nakup

edit našo
fw27iu5
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Mitch ::

Kaj majo oni tudi kakšen popust, če daš artikel v košarico preko idealo.de in ne direkt preko njihove spletne trgovine?

fireX88 ::

ne
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Mitch ::

schade...

A120 ::

sam sem v sobotonarocil racunalnik iz strani computeruniverse s smartpaycard predplačniško mastercard. vendar sem
dobil mail:

Dear xy

Thank you for your order which we have recently received. Due to the fact that it is your first order with us we must validate the order for your protection. Because the credit card issuing bank could unfortunately not provide any info, we're sorry to say that we cannot accept credit card payment for this order.



We'll keep the order reserved for you for three days in order to rule out any availability problems or price changes. Within this time frame please let us know how you'd like to proceed. We could for example change the payment method (e.g. PayPal or advance payment by bank transfer).

sem jim napisal da jim lahko poslem skenirano kreditno kartico in osebni dokument da preverijo da so podatki pravi ker je pač kartica predplačniška in zato ni nobenih podatkov o meni in banki. denar so mi vseeno odtegnili (razumljivo). ker je to moj prvi vecji nakup ali mislite da bo slo plačati s to kartico ali bom denar dobil nazaj in bom moral dvigniti in plačati preko nakazila? je že kdo imel podoben problem?

Lonsarg ::

Osebno bi jaz rešil problem z plačilom preko banke in nato odgovoril v mailu naj prekličejo trganje iz kreditne kartice(morda sploh ne vejo, da so trgali), oziroma vrnejo denar, kar jim je lažje.

So pa mal šalabajzerji, če že tvoje kreditne nočejo, potem naj tudi ne trgajo... Ampak dobro, saj so legit štacuna, bodo že vrnili.

konspirator ::

A120
Moraš drugače plačati, iz kartice nočejo trgati.Naj ti pošljejo podatke za upn plačilni nalog.
--

Zgodovina sprememb…

A120 ::

sem poklical in cez 5min je ze bilo vrnjeno. bom pa zdaj plačal preko bančnega nakazila.

lonewolf_ ::

Sem dobil mail, da imajo nekakšen paypal rabat za 16€
Ne razumem dobro nemško zato bi nekoga prosil, če razjasni za kaj gre tukaj
http://prntscr.com/8cfcyj
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

darkolord ::

Važen je samo zadnji stavek - "Only for shipping within Germany". Velja za Nemčijo.

mailer ::

Koliko znaša poštnina k nam za cca 8kg paket? Se je treba prijavit v trgovino ali lahko samo plačam preko paypala in pošljejo na paypal naslov?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

darkolord ::

Odivsno od vrednosti, do 500 eur je 11,59 eur. Mislim, da lahko uporabiš checkout direkt preko Paypal.

mailer ::

Če grem direktno na blagajno je poštnina okoli 7EUR. K nam je poštnina cca 12EUR, verjetno se vrednost računa ne spremeni po plačilu preko paypal. Očitno se bo treba prijavit...
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

Machete ::

Jaz bi jih samo spet rad pohvalil.
Zadnja dva naročila sta šla čez super hitro in profesionalno.
Sicer do 200€ zneska, ampak zadnje recimo, sem naročil v nedeljo, torej so sprocesiral v ponedeljek, danes je že pri meni.
V bistvu že skozi pri njih naročam in res špila zadeva tako kot je treba.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

tupee ::

Meni nočejo odgovoriti na maile ker imam eno stvar za garancijo. RMA obrazca pa mi zaboga ne rata izpolniti, ker ne vem kaj moram vpisati pod tiste 2 številki, sem že vse probal :(

Machete ::

Prilepi sem, bomo pogledali pa kaj pogruntamo skupaj.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

mailer ::

Kaj vpišem pod "Adresszusatz"? Lahko pustim prazno, ker je verjetno mišljeno za imena podjetij. A tisti gutschein kupon par objav zgoraj še velja?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Machete ::

Dodatek, podaljšek, drugi naslov.. nekaj takega.. Ja pusti, če si svoj polni naslov že vpisal.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

nebi ::

mtosev je izjavil:

jaz ne bi vedo, da pri CU obstaja koda za prvi nakup

edit našo
fw27iu5

Kam moram vpisati kodo?


EDIT: Našel =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nebi ()

Obssesen ::

Eno hitro vprašanje, zdej sm vnesel podatke za firmo in če piše cena brez davkov je potem to to kar se plača, torej plačaš brez davka in si on ne rabi v stroške dajat? Je pa še en catch in sicer, napisal sem svoje ime, naslov in podatki (firma) pa je od prijatelja. Pošljem mail, da spremenijo še ime v njegovo ali..


Hvala.

darkolord ::

Plačaš brez davka, ampak moraš obvezno narediti samoobdavčitev. Čisto enako daš v stroške, kot če kupiš v Sloveniji, s tem da davka, ki ga odbijaš, ne dobiš "vrnjenega", ker ga pač nisi plačal.

Ime je lahko tudi tvoje, prav tako lahko izbereš drug (privaten) naslov za pošiljanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Obssesen ::

Super, najlepša ti hvala za te odgovore.

xxurban ::

Imam vprašanje. V imenu in naslovu imam šumnike, ki jih je prikazalo na strani kot "?". Me mora skrbeti ali jim dodatno sporočim naslov še enkrat? Lp

shadeX ::

Naslednjič napiši tvoj naslov brez šumnikov. Tud na ebayu ali kje drugot. Načeloma ne bi smelo biti problemov dokler se da razbrat tvoj naslov normalno..

BlaY0 ::

Sem tudi sam opazil... Nemci (eBay, Amazon, Conrad, Voelkner, CU...) ne He8ejo UTF-8. Sploh.

Obssesen ::

Mi lahko kdo pove, zakaj CU včasih v 2 dneh kar naenkrat dvigne ceno računalnikom (laptopom) in je potem ne spusti več nazaj? In ne gre za kakšno akcijo, kar tako malo? Tudi znižajo kaj ali samo dvigujejo? Ker je kot pravite super, kar se tiče pošiljanja, so pa cene višje kot drugje po nemških trgovinah, ki pa pošiljajo le na davčno.


Še eno vprašanje, če mi vzame nekdo na podjetje, pa se lahko jaz dogovorim, da plačam davek normalno in on računalnika nima v firmi, gre se le za to, da dobimo paket do Slovenije. Je to mogoče iz strani trgovine in iz strani firme?

darkolord ::

Mi lahko kdo pove, zakaj CU včasih v 2 dneh kar naenkrat dvigne ceno računalnikom (laptopom) in je potem ne spusti več nazaj? In ne gre za kakšno akcijo, kar tako malo?
Cene se dnevno spreminjajo glede na zaloge, devizne tečaje itd. Tudi nižajo, seveda.

Še eno vprašanje, če mi vzame nekdo na podjetje, pa se lahko jaz dogovorim, da plačam davek normalno in on računalnika nima v firmi, gre se le za to, da dobimo paket do Slovenije. Je to mogoče iz strani trgovine in iz strani firme?
Firma kupi (in plača) robo, pošta jo lahko prinese direkt k tebi. Firma ti potem izstavi račun (z DDV-jem), ki ga plačaš.

Fuks ::

Obssesen je izjavil:


Še eno vprašanje, če mi vzame nekdo na podjetje, pa se lahko jaz dogovorim, da plačam davek normalno in on računalnika nima v firmi, gre se le za to, da dobimo paket do Slovenije. Je to mogoče iz strani trgovine in iz strani firme?


Zakaj bi to počel? Paket do slovenije lahko dobiš tudi kot fizična oseba. Če ti kolega kupi to preko firme bo on naročil brez davka, potem pa ti bo moral obračunati našega (22%). Če kupiš direkt, plačaš nemškega (19%).

xxurban ::

A ima kdo izkušnje s pošiljnanjem nazaj? Matična je prišla DOA in rabim čimprej novo.
««
6 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MindFactory mnenje (strani: 1 2 3 452 53 54 55 )

Oddelek: Kaj kupiti
2733469204 (5846) darkolord
»

Caseking.de

Oddelek: Kaj kupiti
365559 (566) GrimReaper3
»

hardwareversand.de (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Kaj kupiti
1912365047 (152162) integral15
»

Hoh.de (strani: 1 2 3 428 29 30 31 )

Oddelek: Kaj kupiti
1507276463 (111249) darkolord
»

computeruniverse.net - kako dolgo se čaka?

Oddelek: Kaj kupiti
425635 (3679) darkolord

Več podobnih tem