» »

Prekršek - obtožen, ne samo obdolžen - lastnik.

Prekršek - obtožen, ne samo obdolžen - lastnik.

1 2
3
»

#000000 ::

Here we go again :) sem gledal vse žive koledarje, ampak meni od 5-15 pokaže samo 7 delovnih dni.





 sklep

sklep

Mr_Globus ::

Za rok mislim da stejejo vsi dnevi, razen ce se iztece na praznik se podaljsa na naslednji delovni dan.

#000000 ::

Ni mi čisto jasno kako se štejejo te dnevi, edino če šteje tudi sobota in nedelja razen če je zadnji dan pritožbe nedelja ali praznik se premakne na nasledji delovni dan.

Hm zanivo, se prav lahko rok začne tečt na nedeljo končat pa se ne sme ?

MoRp ::

Mr_Globus je izjavil:

Za rok mislim da stejejo vsi dnevi, razen ce se iztece na praznik se podaljsa na naslednji delovni dan.


This.

Ja zacne teci naslednji dan od vrocitve ne glede na dan, ne sme pa se koncati na dela prost dan.

rok_p ::

Samo za info:

Pred leti smo v Mariboru parkirali avto kot prej ze 5 let. V cetrtek istega tedna smo ga na isti ulici spet parkirali, le malo visje. Prvo kazen je nekdo odlimal iz avta, je ji bilo, druga je bila. Jaz kot lastnik sem bil na delovnem mestu obakrat. Napisem pritozbo 1 in pritozbo 2, obe do potankosti enaki, razen datumi. Pri obeh enako potrdilo z razlicnimi datumi. Prva pritozba uspesno resena, druga zavrnjena. Wtf?
rok

St235 ::

#000000 je izjavil:

Ni mi čisto jasno kako se štejejo te dnevi, edino če šteje tudi sobota in nedelja razen če je zadnji dan pritožbe nedelja ali praznik se premakne na nasledji delovni dan.

Hm zanivo, se prav lahko rok začne tečt na nedeljo končat pa se ne sme ?


dnevi štejejo tako da je vsak dan en dan. Ni ravno kvantna mehanika. Pri tem je popolnoma vseeno ali je dan delovni ali ne.

Edina izjema temu je kdaj zapade rok za pritožbo. Tebi pripada recimo 8 dni za pritožbo. Kar pomeni da ti mora bit omogočeno, da v tem času oddaš pritožbo in se ne sme zgodit da pritožbeni rok poteče, ti pa si imel pritožbo prijavljeno in jo fizično nisi mogel oddat. Zato se pritožba zamakne, rok poteče na nedeloven dan. Torej drugače ti moraš imet 8 dni da pritožbo prirpaviš. Če recimo rok zapade na praznik, potem je pa še na primer nedelja bi ti moral pritožbo oddat ali že šesti dan, ali pa šele devetega. Ker ni dopustno, da se ti 8 dnevni rok skrajša ob enem pa na 8 dan oddaja ni mogoče se rok zamakne na deveti dan.

To ali je bil prvi/tretji/šesti... dan roka nedelja pa popolnoma nič ne vpliva na to, da imaš ti 8 dni za pritožbo. Druga zgodba bi seveda bila, če bi bilo specificirano, da imaš 8 delovnih dni za pritožbo, samo v konkretnem primeru je govora o dnevih.

rok_p je izjavil:

Samo za info:

Pred leti smo v Mariboru parkirali avto kot prej ze 5 let. V cetrtek istega tedna smo ga na isti ulici spet parkirali, le malo visje. Prvo kazen je nekdo odlimal iz avta, je ji bilo, druga je bila. Jaz kot lastnik sem bil na delovnem mestu obakrat. Napisem pritozbo 1 in pritozbo 2, obe do potankosti enaki, razen datumi. Pri obeh enako potrdilo z razlicnimi datumi. Prva pritozba uspesno resena, druga zavrnjena. Wtf?


vloži zahtevo za sodno varstvo pri drugi pritožbi in kot dokaz uporabi navedbe iz prve pritožbe, as simple as that. Nihče ni nezmotljiv in lahko je en sodnik neupravičeno preveč strogo obravnaval tvojo pritožbo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

#000000 ::

Se pravi sem v pisdi, in ker sem zamudil rok pritožbe niti nima veze če gre za izsiljeno kazen ?

Sicer se lahko pritožim tudi na ta sklep, ampak ne vem na kaj bi se skliceval, ker v bistvu kok razumem se pritožba lahko nanaša samo na to zakaj sem zamdil in ne na predmet zadeve.

Imam prav ?

St235 ::

v bistvu da, s tem ko si zamudil rok pritožbe je odločba postala pravnomočna. Tako, da če nimaš zelo konkretnih razlogov zakaj si zamudil pritožbeni rok potem je to to.

Na ta sklep se seveda lahko pritožiš, ampak kako boš dokazal, da je sklep napačen in si ti pravočasno oddal pritožbo?

#000000 ::

Se pravi da bo treba plačat in za kaj sem kaznovan v bistvu niti ne igra vloge.

Jebiga nimaš kej, naslednjič bo boljš :) shit

St235 ::

kaznovan si za prekršek, ker temu nisi pravočasno oporekal se šteje, da si krivdo priznal in moraš plačat kazen.

#000000 ::

Ja se mi je zdel da imam prav, nč jutr plačat pa prvega redarja ko bo tema po kepi :)

garamond ::

Naj bo tema črna kot #000000, da te kdo ne opazi! :)

solatko ::

#000000 - Kaj ti je kriv redar, če se ti ne znaš obnašat v prometu, potem pa še zamudiš rok za pritožbo. Si šprical šolo, ko so se učili šteti do 8.
Plačaj kazen, potem pa se v kopalnici, pred ogledalom, usekaj po kepi, potem pa desetkrat ponovi stavek:
Pritožbo oddaj 8 in ne 9-ti dan.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

#000000 ::

To da sem prepozno oddal pritožbo je moja krivda, ampak dejstvo je da mi še do danes ni noben povedal kater točno prekršek sem naredu, ter kaj je najbolj pomembno, točen opis prekrška katerega ni nikjer, niti na redarstvu tega ne vedo, niti nimajo nikjer napisano.

St235 ::

In kljub temu, da je redarstvo naredilo toliko napak, je bilo tebi problem oddat pritožbo pravočasno?

#000000 ::

Ma zjebal so me s temi ogledi zapisnikov, sem bil dvakrat tam, in ko sem bil zadnjič bi moral takoj tam oddat pritožbo, nimaš kej, vem za v bodoče.

AngelOfDeath ::

Hja od javnih organov moraš dobiti vse pisno, in napisati pisno. Ustno ne velja, če ne dobiš zapisnika in potrdila.
Mene so na tak način obrnili za 500€. Ustno je bilo urejeno pisno pa nisem nič dobil --> plačaj. Ker nisem imel dokaza o ustnem dogovoru. Ustno pa tako veš kako si močen proti javnim uslužbencem. Seveda se ustnega odgovora niso hoteli spomniti...
edit: Slovnica

solatko ::

AngelOfDeath - nisi pomislil, da je morda celo nezakonit?
Delo krepa človeka
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Parkiranje v Ljubljani (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6718221 (4453) acookook
»

Mestno redarstvo (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
59397514 (15380) UganiKdo
»

Novi zakon o cestnoprometnih predpisih (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
53589144 (72188) darkolord
»

Prometni prekršek [Obvestilo policije]

Oddelek: Loža
479630 (6049) Malajlo
»

200 € za napačno parkiranje (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50944986 (33251) Mehmed

Več podobnih tem